Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 50

Gija: Tomo tvenkinys

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Gyvenu Vilniuje/tvekinys Moletuose
    Įrašai
    31

Tomo tvenkinys

Sveiki, taigi kasu sau prudeli, ir noreciau patarimu is daugiau ismananciu. Siuo metu technika sugedo atvaziuos dabaigt kita savaite, tai sakau gal kokiu patarimu sulauksiu ka galeciau pataisyti, paderinti, kad paskui netektu gailetis del to ar ano nepadaryto darbo. Gruntas slynas, gylis apie 4m. 1. Kas mane neramina tai slaitai, jie eina kampu mazdaug apie 40laipsniu cia gerai/blogai? 2. Foto matosi tie kalnai supilti mazdaug 4m nuo tvenkinio, pagal viska juos turi islyginti, bet siandien ziuredamas pamaniau, kad nereikia (na siek tiek apliginti) nes gaunasi labai grazus lansaftas apsodinciau kuom nors, bet klausimas ar neprades jie slinkt??? Nes 4metrai kaip ir mazokas atstumas. Ir trecia noreciau isgirsti jusu nuomone i ka dar reiktu atkreipti demesi, ka pataisyti, pakoreguoti?? Is anksto dekui!
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20131127_114328.jpg 
Views:	72 
Size:	76.7 KB 
ID:	4713 Click image for larger version. 

Name:	IMG_20131127_114242.jpg 
Views:	69 
Size:	78.6 KB 
ID:	4714 Click image for larger version. 

Name:	IMG_20131127_114157.jpg 
Views:	66 
Size:	78.2 KB 
ID:	4715

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Gražus bus prudelis kai prisipildys vandens... Kalnus palygink, ir iškar žolyte užsek, tada nieks neslinks, apsodinsi kalna pušelėmis, bus labai gražus lanšaftas....

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Kol vandens neprisirinko - galima pridaryt visokių slėptuvių ant dugno, gal didesnių akmenų pridėt, gal drenažo vamzdelių (surišus į krūvą po desietką) priverst ir pan. Jei kada vėgeles, šamus, vėžius leisi - tai jiems tiks. Vėliau irgi galima primest, bet nežinosi kaip sukris, o dabar gali padaryt gerai.

Žolę manau tik pavasarį, koks planuojamas tvenkinio plotas ir gylis? Gal krantai šiek tiek statoki

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Kol vandens neprisirinko - galima pridaryt visokių slėptuvių ant dugno
    Slėptuvės gal ir gerai, bet nereiktų įsijausti su jom, jeigu ateity ketinama gaudyti žuvis bradiniu, šiemet patyriau, kad labai yra svarbu turėti tokią galimybę.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Įrašai
    31
    Tai va krantai mane labiausiai ir neramina :( planuojamas buvo apie 10 aru (25 aru sklype) bet kasejai sako, kad nebus kur zemiu stumdyt - ale vietos ner tai iskase toki koks yra :( (5-6 arai) kuo as esu nepatenkintas :( Na kita savaite atvaziuos susitaise technika - manau dar daderinsim bent kelis arus. Dar vienas klausimas del perteklinio vandens, geriau dabar pasidaryti koki nuleidimo vamzdi, ar bet kada paskui ji bus galima sumontuoti. Nes galbut visai nebus to perteklinio vandens.

Rolandas
    Svečiai
    Tomai, rašyk lietuviškai.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Dėl perteklinio vandens kol kas gali nesukti sau galvos, jei nėra vandens padavimo į tavo tvenkinį.
    O po poros metų įsidėsi jei labai reiks...
    Nemanau, kad pavasarį turėsi max.
    Pas mane tik trečiuose metuose pasiekė max, bet čia ne taisyklė.

Tai jie visada verkia, nes kuo didesnis prūdas reikia kąsti tuo jiems blogiau::)
    Dėl žemių per kompą nepatarsiu, bet paskaičiuok pats ir tiek..
    Iškasi tarkim 10 arų, gylis 3 m., tai maždaug toks pat plotas pasikels 1,5 metro.
    Jei likęs plotas dar yra su nuolydžiais, tai gal sklypą pasilyginsi...

Jei turi vieną prūdą, tai jo dydį reikia išspausti max.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Junka Žiūrėti skelbimus
    Kol vandens neprisirinko - galima pridaryt visokių slėptuvių ant dugno, gal didesnių akmenų pridėt, gal drenažo vamzdelių (surišus į krūvą po desietką) priverst ir pan. Jei kada vėgeles, šamus, vėžius leisi - tai jiems tiks. Vėliau irgi galima primest, bet nežinosi kaip sukris, o dabar gali padaryt gerai.
    Na pas mane ko gero net 1 ha mažiau rūšių negu pas jus 3-4 arų baloj (kai kurių)....
    Galvojau, kad tokiame plote bus tik 3 leistos rūšys, bet pasirodo buvo iki 7 (su saulažuvėm).

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496

Wink

Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Na pas mane ko gero net 1 ha mažiau rūšių negu pas jus 3-4 arų baloj (kai kurių)....
    Galvojau, kad tokiame plote bus tik 3 leistos rūšys, bet pasirodo buvo iki 7 (su saulažuvėm).
    Velnias... nieko nesupratau :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Nemanau, kad pavasarį turėsi max.
    Pas mane buvo gruntas grynas molis, prūdas buvo kastas lapkričio-gruodžio mėnesį, o jau balandį buvo pilnutėlis ir dar pylimą gerai išvagojo vanduo per viršų bėgdamas. Bet prie to prisidėjo drenažo vamzdeliai, nors ir ploniausi, bet vistiek iš kelių hektarų pievų surinkdavo vandenį į prūdą.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Pas mane buvo gruntas grynas molis, prūdas buvo kastas lapkričio-gruodžio mėnesį, o jau balandį buvo pilnutėlis ir dar pylimą gerai išvagojo vanduo per viršų bėgdamas. Bet prie to prisidėjo drenažo vamzdeliai, nors ir ploniausi, bet vistiek iš kelių hektarų pievų surinkdavo vandenį į prūdą.
    Taip Nilai, tu turėjai papildomą vandens padavimą.....

Aš nežinau ar pas Tomą tokia pat situacija????

Jei neklystu esu parašęs JEIGU....

Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Dėl perteklinio vandens kol kas gali nesukti sau galvos, jei nėra vandens padavimo į tavo tvenkinį.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Junka Žiūrėti skelbimus
    Velnias... nieko nesupratau :)
    Junka, gal čia ne visai į temą parašiau (nepaaiškinau), bet jei paskaitai daugiau temų, tai manau teko matyti, kaip "chebra" kelių arų prūde nori auginti nuo karosų iki erškėtų, o jau apie kg nekalbu, nes ir pats neįsivaizduoju ką jie galvoja...

O kiti paskaitę Tvis temą, taip pat užsikabina ir bando su senuku lygiuotis::))

Nieko nesakau: reikia stengtis, bet reikia protingai...

Pirmiausia reiktų jo tą prūdelį pamatyti....

O plius manau visi tikrai svajoja savo tvenkinyje maudytis.....

Tvis gali sau leisti taip elgtis, nes pas jį tvenkinių skaičius neribotas::)))

Pas jį net žolė neauga aplink prūdus, kur jis vaikšto::))

O kas būtų, jei jis turėtų vieną prūdą..

Ne į temą, bet gal atsakiau Junka?::)

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Įrašai
    31
    Na taip įsivaizduoju, jog papildomas vandens padavimas bus, nes ties viduriu buvo melioracijos rinktuvas, o i ji sueina toks voratinklis moliniu vamzdeliu, pagrindinis įšėjimas buvo užkimstas o tie vamzdeliai liko po žeme taigi mano manymu per juos vistiek turėtu prasisunkt vanduo jau dabar yra pastebimos (nežymios)šlapios vietos ties jais.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Žiūrėk, kad tie plonieji "sausukai" nenusiurbinėtų vandens vėliau iš prūdo, tad gal juos verta iškart užsikimšti. Aš pirmą sezoną nekimšau, bet vasarą vandens prūde laikėsi pusmetriu mažiau nei po to kai juos užkamšiau šiemet. Todėl patariu juos užkimšti.
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 28-11-2013, 11:40
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Įrašai
    31
    Aš skaičiau forume, kad gali buti tokia problema, bet kad jie negiliai užkasti - kokiu 70cm gylije, taip kad manau jog gal dar geriau, kad būtu palaikomas lygis ju pagalba, bet čia tik pamastymai, pirma reikia vandens sulaukt :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Nu bet jei rinktuvą nutraukei ir užkimšai, tai melioratoriai sužinoję gali nepagirt, kiek žinau didesnio diametro nei 50 mm. rinktuvai yra saugomi ir jų negalima laužyt. Pasižiurėk kol nevėlu, gal kokį apvedimą reik padaryt, o tai kai apsemti kaimynai pradės su raštais per valdiškas institucijas eit gali būt nekas. Nors gal tu viską susiderinęs, tai čia tik šiaip pastebėjimas.

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Įrašai
    31
    Su meliaratoriais viskas ok, jie sako, kad ten nieko nėra :) turiu paraša, dėl šito - ramus :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tomai, registruojantis galėjai nurodyti kokiam rajone gyveni, arba dar geriau, kur yra tavo prūdas. Kai kada būna lengviau patart. Nepergyvenk, nei vienas iš forumiečių nevažiuos nekviestas.
    Dabar apie tai, kas tave neramina:
    1. Šlaitai iš ties statoki. Jei auginsi karpius, ypač didelius po kelių metų gylis bus du metrai. Jei auginsi kitas žuvis- procesas vyks daug kartų lėčiau.
    2. Kalnus iš iškastos žemės aš daryčiau lėkštesnius, jeigu reikėtų ten šienaut žolę. Nes kitu atveju išskyrus trimerį su kaskadiniais elementais, variantų nėra. Toks prūdas bus daug metų ir jei dabar atrodo viskas gerai ir nesunku- vėliau gali pasikeist. Atėjus laikui dauguma žmonių tiesiog pasensta. Jeigu ten sodint tankų mišką, (eglė, pušis, kalnapušė, maumedis) užteks tik palygint paviršių. (žinoma, grybaut bus nelabai patogu) Slinkt šlaitai neturėtų, nebent lietus ir tirpstantis sniegas juos išvagos. Žolę turėsi sėt anksti pavasarį, jei reikia gražios žolės. Aš šlaitus nuo erozijos saugau sėdamas rugius arba avižas, nes greitai sudygsta, formuoja gerą šaknų sistemą ir jų neišrenka paukščiai.
    Kaip sudirbs melioracija, į gerą ar blogą pusę- manau pasimatys pavasarį. Gali būt, kad su žuvinimu teks metelius palūkėt.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Kaip sudirbs melioracija, į gerą ar blogą pusę- manau pasimatys pavasarį. Gali būt, kad su žuvinimu teks metelius palūkėt.
    Nemanau, kad sezoną jam tektų aukoti, bus to vandens. O su melioracija tai vistiek laikaus nuomonės, kad ja reikai kimšti, nes vasarą nukritus vandeniui pusmetriu, tokiam plote bus prarasta kokie 300 kub.m. vandens. Pavasarį tie sausukai padeda prisipildyti prūdui, o vasarą aplinkiniai laukai išsausėja ir ima veikti kaip kempinės efektas, kai per tuos sausukus atgal iškeliauja vanduo. Pievoms tai yra gerai, bet prūdas liks nepilnas.
    Dar kitas patarimas - žemes stumdyti su buldozeriu, jokiu būdu to darbo nepatikėti ekskavatorininkui, nes terliosis ilgai, o gražiai vistiek nebus. Pasimokiau iš savo patirties.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Įrašai
    31
    Šlaitus aš ir planuoju kokiais tai spygliuočiais apsodint, o kokiu budu as galečiau tuos molinius vamzdelius užkimš? aš nė neisivaizduoju kaip jie išsideste, man tik ekskovatorinkas sakė, kad išdraske ir užpile žemėm ale taip kaip turi but, sakė 1000 prudu iškases žinau ka darau :D o is rinktuvo tik vienas pagrindinis vamzdis iseina tiesiai i upeli sakė ji užkimso. Kai vakar buvau nulėkes pažiuret tai foto matos kiekiek buvo vandens, o šiandien skmabinausi tai senelis sakė, kad virs metro! Na ryt važiuosiu pafotkinsiu.

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Įrašai
    31
    O augint - tai karpiai bus paskutinej vietoj :) kadangi nesinori turet mutno vandens, pavasari planuoju ten sodybele pradėt statyt, tai bus naudojama ir maudinėm. Na viena kita gal ileisiu, šiaip planuoju ungurius pamegint. Ši pavasari turėjau apie 500. 250vnt suleidom i draugo pruda, o kitus mėginau pasiauginti ale Urse, bet nelabai pavyko... is 200vnt žuvo gal tik 1%, bet esmė tame, kad ''nifiga'' jie neaugo (sakyčiau dar sumažėjo), šerdavau smulkinta ir nesmulkinta zuvim aukšle, kuoja - valgydavo tikrai godžiai, bet neaugo..... :( Tai teko pries keleta savaičiu išleist i ežerą. O tie prudiniai gerokai ugtelėje maždaug per delna jau kur prude gyvena. Idomu kaip ziema bus. Click image for larger version. 

Name:	rrr.jpg 
Views:	61 
Size:	48.1 KB 
ID:	4738
    Paskutinį kartą taisė TomasGsm : 28-11-2013, 19:46

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Sveikinu įstojus į tvenkinistų gvardiją.
    Na įkišiu ir aš savo trigrašį:) Beje, viskas grįsta tik nuotraukomis ir tavo aprašymu... . Šlaitai tikrai atrodo statūs, bent jau tas vienas įlenktas vidun... ( kai aš pažiūriu į savo prūdo nuotraukas, tai krantai net labai lėkšti atrodo, nors realiai jie tokie tikrai nėra, o pas tave net nuotraukose atrodo tikrai statūs). Tikrai, paskaičius kolegų temas galima iš kart griežtai nerekomenduoti karpių :) Bus problemų su užslinkimu ir tikrai teks daug darbo įdėti bandant sustabdyti eroziją.
    Kas dėl pylimų, tai, asmeniškai man, jie labai gražu, jei teisingai suformuoti, bet, kaip vienas mūsų kolegų pastebėjo, reikia juos daryti nuožulnius - šienavimo labui. Aš, šiuo atveju, tai išsprendžiau darydamas nuožulnius į tvenkinio bei planuojamo namo pusę. "Nematomoje" pusėje palikau stačius, tokiu būdu susitaupė pylimų užimamas plotas. ir tos žemės neužima taip daug vietos, kaip atrodo pažiūrėjus į tvenkinio plotą, tik reikia teisingai viską suformuoti. Palikti statūs šlaitai į tvenkinuko pusę labai įgreitins sutekantį vandenį ir gali tekti kariauti su išgraužtais kanalais. Tačiau, gal ir taip nebus, jei nėra nuolydžio į tvenkinuko pusę... .
    Dėl tvenkinio apsodinimo medžiais, tai paklausyk Rolando ir tikrai atkreipk dėmesį į jo rekomenduojamus atstumus... nes net ir spygliuočiai meta spyglius, o mano tėviškei esant spygliuočių miške, tikrai žinau kokį jų kiekį reikia sugrėbti kiekvienais metais... .
    Dėl tvenkinio dydžio, tai kaip Darulis minėjo, tikrai stengtis reikėtų išlaužti maksimaliai įmanomą dydį. Kasėjams gi moki už arus arba valandas... tai nemanau, kad jie turėtų labai spyriotis.
    Melioraciniai vamzdeliai... na tai, Nilas minėjo, kad jie puikiai padeda rinkti vandenį, bet esant pilnam prūdui jie pradės jį sausinti. Rašai, kad gal ir gerai, nes turėsi kaip ir savaiminį prūdo vandens lygio reguliatorių... Manau, kad tai klaida. 50-70cm vanduo nuo viršaus... tikrai neteiks jam jokio dekoratyvumo, ypatingai su tavo stačiais krantais. Be to sausesnę vasarą to vandens dar labiau sumažės ir kaip atrodys tada? Bet gal tu ir turi kitokią viziją :) Beje, melioraciniai vamzdeliai saugomi valstybės tik nuo 100 mm (120), tikrai ne mažesni, bet tu jau ir taip parašus turi. Užkimšimą tau padarė teisingai, nors kiti pataria juos ir užkimšinėti tikrąja ta žodžio prasme- su tam tikrais kaiščiais, bent jau man taip projekte buvo nurodyta. Bet man darė taip kaip ir tau- perkasė ir vėl užvertė žemėmis.
    Beje, Nilai, pas mane darė viską tik su ekskavatoriais ir padarė tikrai labai šauniai, gal tai priklauso nuo ekskavatorininkų įgūdžių?
    Taigi, sėkmės ir vandens :) O visa ką prirašiau, tai tik mano subjektyvi nuomonė, su kuria tikrai nėra būtina sutikti. Linkiu, kad gautūsi taip kaip tu nori, o ne kaip ekskavatorininkams ar dar kažkam ptogiau... nepamirštant, kad ne visi norai yra teisingi ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    Tikrai, paskaičius kolegų temas galima iš kart griežtai nerekomenduoti karpių :) Bus problemų su užslinkimu ir tikrai teks daug darbo įdėti bandant sustabdyti eroziją.
    ............
    Beje, Nilai, pas mane darė viską tik su ekskavatoriais ir padarė tikrai labai šauniai, gal tai priklauso nuo ekskavatorininkų įgūdžių?;)
    Demonizuoti tų karpių tikrai nereikia, jei tie karpiai būtų normalaus dydžio (iki 3kg) ir nuolat šeriami, tie krantai labai nenukentės. Aišku, vanduo drumstas tampa praktiškai kasdienybe.

Dėl grunto lyginimo ekskavatoriumi, tai ir man atrodė iš pradžių, kad išlygino pakankamai gerai, bet kai vėliau reikėjo dalį žemių perstumdyti į kitą vietą, pasamdėm paprastą DT-75 buldozeriuką, tai pamačiau, kad darbo sparta ir kokybė skiriasi kelis kartus. Tai ką ekskavatorius krapštėsi tris su puse dienos, buldozeris būtų padaręs per porą dienų (būtų sutaupyta apie 1500-2000 Lt) ir dar išlyginimo, nuolydžių formavimo kokybė skiriasi kaip diena ir naktis, o apie stumdymo plotį, buldozerio manevringumą jau net nekalbu.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Pilnai tikiu, mums, Nilai, reiks kada susibėgti ir įvertinti tuos skirtumus akivaizdžiai, tuo labiau, kad netoli vienas nuo kito ir prūdus išsikąsę :), tik kai lyginimo kaina įeina į kasimo... tuomet jau kita kalba... .

Panašios gijos

1. Tomo 14 ir 42 arų tvenkiniai
    Nuo repsol.lt forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 25
    Paskutinis: 24-03-2014, 12:59
  2. Tomo 10-12 arų tvenkinys
    Nuo timocha forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 12
    Paskutinis: 09-09-2013, 09:24

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus