Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 59

Gija: Arūno (pipisho) 2 užtvankų ~17-20a tvenkinys

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35

Arūno (pipisho) 2 užtvankų ~17-20a tvenkinys

Sveiki visi,

skaitinėju šitą forumą jau senokai, tačiau į viešumą nelindau. Kreipiausi paglbos į p. Rolandą ir jo paprotintas nusprendžiau išsiviešinti. Kad nereiktų daug iš naujo rašyti, tiesiog darau past/copy Jam siųsto laišką:

per šiuos metus išsikasiau/užtvenkiau tvenkinį. Organinis sluoksnis visur pilnai nuimtas - dugnas visur molis. Gylis 4-5 arai bus ~5m-5,5m. Kitur seklės. Viename gale bus keletas arų kur gylis 0,5-1,0m. Pagal projektą turėjo gautis 24a. iš kurių 8 kaimynų žemėj, todėl eigoje buvo šiek tiek pakoreguotas projektas ir gavosi ~17-20a tik mano žemėje + papildoma užtvanka atitverianti nuo kaimynų. Kodėl toks netikslus dydis? Kai pavasarį užkils vanduo - galėsiu tiksliau išmatuoti. Anksčiau čia buvo natūrali griova, kurią maitina du melioracijos kanalai po 200mm. Nuo spalio vidurio iki balandžio pabaigos vanduo pratekantis (vasarą priklauso nuo kritulių). Kai eina pašalas - šniokščia kaip geras upeliūkštis.
    Norėčiau šį tvenkinuką sukultūrinti :)

Nepaisant to, kad perskaičiau didelę dalį forumo apie tvenkininkystę, radau ne visus atsakymus į man rūpimus klausimus. Matyt dėl to, kad visi "projektėliai" yra individualūs. Tuo labiau, kad mano atvejis gerokai skiriasi nuo daugelio iš forumo dalyvių tuo, kad aš neplanuoju tokios, sakykim, pusiau pramoninės žuvininkystės. Tam yra keletas priežasčių:
    1) nėra kas apsaugotų mano bandą :) - niekas šalia kol kas negyvena, o pabrakonieriauti, matyt, atsiras kam. Aš pats galvoju pagal galimybes vasaroti ir atvažiuoti tik savaitgaliais ir tai tikrai ne visais;
    2) iš to kyla problemos su maitinimu ir aeravimu. Todėl neplanuoju daryti nei vieno nei kito.

Ko aš tikiuosi iš savo tvenkinio:
    1) švaraus, kiek tai priklauso nuo žuvies, vandens maudynėms (todėl, matyt, jokių karpių ir lynų).
    2) užveisti sveiką ir gyvybingą aqua-kultūrą, iš kurios po keleto metų būtų džiaugsmo sugaunant vieną kitą žuvelioką ir man ir vaikams. Ir kuriai nereikalinga didelė papildoma priežiūra. Aišku kiekvienais metais matyt teks papildomai įžuvinti, tačiau norėtųsi, kad žuvys nerštų ir pačios. Klausimas ar mano tvenkinys sudaro sąlygas natūraliam nerštui?

Dabar mano paties pasvaičiojimai šia tema. Aš gal pradėsiu nuo mitybinės piramidės viršaus:

starkiai (jei vanduo nebus per drumzlinas, nes dugnas molis), gal keletas (keliolika) eršketų bei keletas (keliolika) ungurių ir pasvajoju apie vaivorykštinius (o gal ir marguosius) upėtakius, kadangi vanduo didžiąją metų dalį pratekantis, bei esamas gylis turėtų leisti išlaikyti reikiamą žemą temperatūrą. Klausimas ar ne per didelė įvairovė ir ar vieni kitų nepradės skabyti?
    hibridiniai plačiakakčiai vandeniui valyti ir meškeriojimui, kadangi tvenkinys visiškai šviežias ir be augmenijos, todėl pradžioje amūrų neleisiu - vėliau pagal poreikį.
    Dabar dėl žemiausios mitybinės grandies (ir žvejybinio džiaugsmo vaikams): ką pateikti plėšrūnams užkandžiui? Matyt pasirinkimas nėra labai didelis: karosai, kuojos arba saulažuvės. Apie karosus, tai susidariau nuomonę, kad tai būtų paskutinė žuvis, kuri būtų įleista į daugelio tvenkinį. Greičiausiai dėl to, kad užima kitų karpinių žuvų arealą. tačiau mano atveju matyt tai negaliotų, nes dėl vandens kokybės aš nesiruošiu leisti nei karpių nei lynų. tačiau klausimas yra toks: ar tie patys karosai nesugadins man vandens?
    Taigi klausimas kiek, kokio svorio (amžiaus) ir kokių žuvų leisti į šį tvenkinį, kad palaikyti sveiką kultūrą ir turėti kiek įmanomai švaresnį vandenį?

Tikiuosi patarimų ir pagalbos įgyvendinant šitą "projektėlį".

Niekaip neprikabina nuotraukų... Patarkit ir šiuo klausimu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Galbūt bus lengviausia atsakyti į paskutinį klausimą, nes visi kiti reikalauja diplominio lygio analizės su saugikliais-garantijomis.
    Kelk po kelias nuotraukas ir apsisaugok kantrybe, nes tai užima laiko. Insert Image-> From Computer->pasirinkti failą->pasirinkus failą Open-> Upload files. Kai išsiųsi žinutę, tai tik tada ir pamatysi savo nuotraukas.

O tavo norai prieštarauja gyvenimiškai logikai, tai gal kas sugebės ką nors ir patarti, bet sunkiai įsivaizduoju tą rezultatą...

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    O kas del noru, tai jie apriboti galimybemis: kadangi nėra galimybės nei maitinti, nei aeruoti, nei bent minimaliai apsaugoti tvenkinio - atkrenta galimybė rimtesniam žuvies auginimui. Aš suprantu, kad vienu metu būti ir gražiam ir protingam sunku būti, todėl bandau surasti optimalų variantą pasitelkus į pagalbą ir gražius ir protingus patarėjus :D
    Ar as ne taip supratau komentra del noru ir gyvenimiskos logikos?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    1) nėra kas apsaugotų mano bandą :) - niekas šalia kol kas negyvena, o pabrakonieriauti, matyt, atsiras kam. Aš pats galvoju pagal galimybes vasaroti ir atvažiuoti tik savaitgaliais ir tai tikrai ne visais;
    2) iš to kyla problemos su maitinimu ir aeravimu. Todėl neplanuoju daryti nei vieno nei kito.
    O ar elektros įvadas koks yra? Nes tai būtų viso labo vienintelė kliūtis pastoviam aeravimui, tai kad pastoviai nebūni, nemanau kad yra problema.
    Ar koks nors pastatas teritorijoje yra, kad ir ūkinis?

starkiai (jei vanduo nebus per drumzlinas, nes dugnas molis), gal keletas (keliolika) eršketų bei keletas (keliolika) ungurių ir pasvajoju apie vaivorykštinius (o gal ir marguosius) upėtakius, kadangi vanduo didžiąją metų dalį pratekantis, bei esamas gylis turėtų leisti išlaikyti reikiamą žemą temperatūrą. Klausimas ar ne per didelė įvairovė ir ar vieni kitų nepradės skabyti?
    Starkiai - ok, jiems išmatinti geriausiai tiktų saulažuvės. Eršketus būtina šerti, nešeriami neaugs, neršto iš eršketų tikrai nesitikėk. Unguriai gyventi galėtų, tik jie auga lėtokai, bet per 3-5 metus egzempliorių atsirastų neblogų. Upėtakiai - kvailoka žuvis, lengvai išgaudoma brakonierių, pats neauginau, bet kiek esu matęs kimba aršiau nei karosas. Iš visų čia išvardintų žuvų pas tave nerštų tik starkiai.
    hibridiniai plačiakakčiai vandeniui valyti ir meškeriojimui
    Plačiakakčiai ant meškerės nekimba, jie minta planktonu, o gaudomi tik tinklu. Prūduose neneršia. Jei brakonieriai pastatys tinklą, gali būti, kad plačiakakčius surinks per kelis statymus.

Neršti prūde iš plėšrių žuvų daugiausiai šansų lydekoms, ešeriams (šitų nerekomenduoju), šamai (neršto tektų palaukti 4-5 metus, kimba tik vasarą), starkiai, galbūt - vėgėlės (vasarą beveik nekimba).
    Smulki žuvis - karosai (drumsčia kažkiek vandenį), kuojos, saulažuvės. Bet kaip jau ne kartą buvo rašyta, sunkiai kyla ranka įleidinėti tokią žuvį.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Sveiki, jeigu nėra galimybių prižiūrėti, saugoti tvenkinį, tai galima sakyti, kad žuvies jame kaip ir nebus. Patarčiau nebent karosų įsileisti. Manau, ne vienas forumietis man pritars ir nevienas žino, kur ta žuvis iškeliauja iš nesaugomų, neprižiūromų prūdų. Asmeniškai pats žinau iš patirties.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    O ar elektros įvadas koks yra? Nes tai būtų viso labo vienintelė kliūtis pastoviam aeravimui, tai kad pastoviai nebūni, nemanau kad yra problema.
    Ar koks nors pastatas teritorijoje yra, kad ir ūkinis?

Starkiai - ok, jiems išmatinti geriausiai tiktų saulažuvės. Eršketus būtina šerti, nešeriami neaugs, neršto iš eršketų tikrai nesitikėk. Unguriai gyventi galėtų, tik jie auga lėtokai, bet per 3-5 metus egzempliorių atsirastų neblogų. Upėtakiai - kvailoka žuvis, lengvai išgaudoma brakonierių, pats neauginau, bet kiek esu matęs kimba aršiau nei karosas. Iš visų čia išvardintų žuvų pas tave nerštų tik starkiai.

Plačiakakčiai ant meškerės nekimba, jie minta planktonu, o gaudomi tik tinklu. Prūduose neneršia. Jei brakonieriai pastatys tinklą, gali būti, kad plačiakakčius surinks per kelis statymus.

Neršti prūde iš plėšrių žuvų daugiausiai šansų lydekoms, ešeriams (šitų nerekomenduoju), šamai (neršto tektų palaukti 4-5 metus, kimba tik vasarą), starkiai, galbūt - vėgėlės (vasarą beveik nekimba).
    Smulki žuvis - karosai (drumsčia kažkiek vandenį), kuojos, saulažuvės. Bet kaip jau ne kartą buvo rašyta, sunkiai kyla ranka įleidinėti tokią žuvį.
    .. na manau kad reiktu atkreipt dėmesį ir į lydekas... ( o priė ko Arūnas? ;) )

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    ( o priė ko Arūnas? ;) )
    Turbūt toks temos autoriaus vardas.
    .. na manau kad reiktu atkreipt dėmesį ir į lydekas...
    Iš dalies sutinku. Pigiausias variantas ir mažiau nuostolio, jei įsisuktų brakonieriai.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    Pabandysiu atsakyti į užduotus klausimus, patikslinti informaciją ir pan.

pipishas=Arūnas

Įvadas turėtų būti kitą vasarą. Pastatų kol kas jokių nėra. Esmė ta, kad už kelių šimtų metrų yra kelių sodybų kaimelis, kur žmonės gyvena tik vasarą, kas ištisai vasaroj, kas savitgaliais atostogauja. O ten kur mano tvenkinys, per 3-5 metus turėtų atsirasti 5-6 sodybos (1 sodyba/1ha plote) iš kurių 2-3 bus pastoviai gyvenama. Taip kad civilizacija ten atsiras per kažkurį laiką. Tačiau aš jau dabar bevelyčiau pradėti po truputėlį į žuvinimo darbus.
    Ir įvertinus pirmuosius gautus patarimus/pamastymus kol kas reziumė tokia: plėšrūnai: lydeka arba starkis - aš tai daug labiau linkęs rinktis starkį. Šamus leisčiau tik tada, jei nuspręsčiau pakeist fauną tvenkinyje. Plačiakakčiai vandeniui filtruoti (nesvarbu, kad ant meškerės nekimba), tikėkimės, kad brakonieriai neišlups visų iš karto - tuo labiau, kad aš visgi galvoju leisti daugiau, bet mažesnių. Būtinai leisiu kažkiek ungurių - lauksiu tuos 3-5 metus - ne problema (vėl gi jei kas be manęs anksčiau neištrauks :)) Kas dėl eršketų ar upėtakių, tai matyt bent jau eksperimento dėlei bent vienos rūšies keletą egzepliorių rizikuočiau įleist (greičiau upėtakius nei eršketus). Dėl smulkmės - maisto starkiams ar kraštutiniu atveju lydekoms, tai man ranka kils įleisti kurią tai menkavertę rūšį. Nes:
    1) dėl vandens kokybės aš nesiruošiu auginti jokios kitos baltos žuvies, todėl mažavertė žuvis neužims kitos žuvies nišos;
    2) plėšrūnai (starkiai) pas mane bus dominuojanti rūšis, todėl vienaip ar kitaip maisto jai reikės.

Dabar didžiausias galvos skausmas, kokią smulkmę įsileisti į namus...
    Karosas būt patraukliausia tuo atžvilgiu, kad vienas kitas egzempliorius gali ir didesnis užaugti, nelepus, atsparus šalčiams, oro trūkumui ir pan. Taip pat vaikams džiaugsmas žvejojant. Tačiau problema su vandens drumstimu. Kokia yra tikra situacija su tais karosais? Smarkiai jie tą dumblą kelia? Jei taip tada gal kuojos? Bet kažkaip neteko jų sutikti tokio dydžio tvenkiniuose. Apie saulažuves neturiu jokios nuomonės.
    Lauksiu bet kokių nuomonių, patarimų, kritikos.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Dėl plačiakakčių. Pernelyg netikėk tom pasakom apie tyrą it ašarą vandenėlį, kurį neva išfiltruoja plačiakakčiai. Čia mitas. Plačiakakčiai gali pagelbėti labiausiai nuo vandens žydėjimo, bet ne nuo bendro drumstumo esant molingam gruntui. Be to plačiakaktis juk minta zooplanktonu, t.y. kitų žuvų jauniklių maistu. Todėl išnerštas mailius turės mažiau šansų išgyventi, kai visas vanduo bus prakoštas plačiakakčių. O pirmaisiais prūdo gyvavimo metais, geriausia planktonui leisti įsikurti. Todėl plačiakčius atidėčiau porai metų į priekį. Be to plačiakakčiai geriausiai auga kartu su karpiais. Šiemet mano prūdui antri metai, įleidau 10 plačiakakčių, vanduo nepaskaidrėjo nuo to nei kiek, planktonas praktiškai dingo, liko jo tik maži kiekiai labai sekliuose pakraščiuose.

Tavim dėtas, galbūt pačiai pradžiai įsileisčiau 1-2 kg. mažų metinukų amūriukų, tegul sau auga, vis greičiau augs nei karosai. Turėdamas laiko paduosi jiems batono, žolės pasmulkinsi, arba dar geriau - bent kartą savaitėj gyvulinių miltų arba skaldytų grūdų įbersi. Po metų ar dviejų jau galėsi žvejoti. Na, o dėl pašarinės žuvies, sunku ką ir patarti, kiekviena rūšis turi savo niuansų. Plėšrūnai - starkių sunkoka gauti, ungurių - dar sunkiau gauti, gali tekti jų palaukti ne vieną sezoną.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    830
    Ungurių mailių žinau kas siulo galiu duoti kontaktus. Bet ir internete yra tas pats asmuo prisiskelbęs :) Jei neklystu 7 lt unguriukas.

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    Del tyro kaip ašara vandens aš neturiu ilizijų - nesu matęs nei vienos balos su ežero skaidrumo vandeniu nei su plačiakakčiais nei be jų, ypač kada dugnas molis. Tiesiog noriu apsisaugoti nuo žydėjimo, nes šiemet vasarą, kasant tvenkinį, vanduo buvo gerokai pažaliavęs. Tiesa tada ir to vandens, duok dieve, buvo 1-1,5a iki 1m gylio.
    Ungurių mailiaus pardavėjų kontaktų tai matyt reikės. Beja yra kokia tai UAB "Auksinis ungurys", kurie skelbiasi prekiaują mailiumi ir paaugusiais egzemplioriais (kiek supratau, augintojų, skirtingai nei perpardavinėtojų, duomenų skelbimas nėra reklama šiame forume?).
    Dar vienas klausimas: ar kas bandė patys atsivežti įžuvinimo medžiagos iš Lenkijos, kadangi Lietuvoje sunkumai su žuvimi? Nekalbu apie finansinę naudą ar papildomas transporto išlaidas. Kaip sekėsi? Kokie sunkumai? Ar neuždustų starkiai (ir kita žuvis) per 8-12 val. maišuose be papildomo ventiliavimo?

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    830
    Patirties turiu tik su lynais, kurie nėra lepūs ir deguonies stygius pasirodė po 30min ~. Vežiau plastikinėje taroje. Vandens pasėmiau iš tos pačios vietos kur augo. 10 vnt. 15 litrų talpoje. Antrą kartą taip nerizikuočiau, siūlyčiau ir tau nerizikuoti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 27
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    116
    Remdamasis savo skurdžia patirtim galiu pasakyt, kad dėl karosų, kuojų, ešerių reikia mažiausiai sukt galva - užsiveis patys, nespejus ir landšafto pilnai susitvarkyt :) Tai jei tas tvenkinys toks atviras svieto perėjūnams, tai gal nieko rimtesnio kolkas ir neverta veist? Karosų ar kuojų pažvejojimui ir taip bus. O kai jau pradėsit apgyvendint pakrantes, tai ir starkiams/lydekoms maisto bus pakankamai priaugę.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Šiais metais vežėm iš Lenkijos erškėtus, kai buvom kelionėje, apie 30 kg/28vnt berods.
    Talpa buvo 300 ltr. ir žinoma veikianti orapūtė pajungta per konvertorių.
    Kelionės laiko trukmės tiksliai nepamenu, bet kažkur apie 12 val. (Gedas tiksliau gal pasakytų).
    Su tokiomis sąlygomis galima būtų vežti ir kitokią žuvį, tik su upėtakiais negaliu garantuoti...

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    [QUOTE=Darulis;17272]Galbūt bus lengviausia atsakyti į paskutinį klausimą, nes visi kiti reikalauja diplominio lygio analizės su saugikliais-garantijomis.
    Kelk po kelias nuotraukas ir apsisaugok kantrybe, nes tai užima laiko. Insert Image-> From Computer->pasirinkti failą->pasirinkus failą Open-> Upload files. Kai išsiųsi žinutę, tai tik tada ir pamatysi savo nuotraukas.

Su nuotrauku ikėlimu tai visiška tragedija: darant tavo nurodytu keliu, po to kai nurodai kelią paspaudus įkelti nuotrauką (upload file) nieko neįvyksta, t.y. jokios reakcijos - nėra nei bandymo tą failą įkelti, nei nurodoma priežastis, kaip pavyzdžiui koks nors blokavimas. Bandžiau įkelti nuotraukas padaręs nuotraukų albumą, tai ten bent jau rodo, kad vyksta veiksmas - bandymas įkelti nuotrauką. dariau ir iš namų kompo ir iš darbo, tačiau rezultatas tas pats - per dieną nesugebėjo įkelti nei vienos nuotraukos...
    bandysiu į kokią Picasa numest ir nuorodos įdėt. Bus paprasčiau.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Su nuotrauku ikėlimu tai visiška tragedija: darant tavo nurodytu keliu, po to kai nurodai kelią paspaudus įkelti nuotrauką (upload file) nieko neįvyksta, t.y. jokios reakcijos - nėra nei bandymo tą failą įkelti, nei nurodoma priežastis, kaip pavyzdžiui koks nors blokavimas. Bandžiau įkelti nuotraukas padaręs nuotraukų albumą, tai ten bent jau rodo, kad vyksta veiksmas - bandymas įkelti nuotrauką. dariau ir iš namų kompo ir iš darbo, tačiau rezultatas tas pats - per dieną nesugebėjo įkelti nei vienos nuotraukos...
    Nurodžius nuotrauką reikia paspausti ant užrašo - Failų įkėlimas.
    Click image for larger version. 

Name:	pvz-1.jpg 
Views:	16 
Size:	17.8 KB 
ID:	4582

Iškart po to tekste atsiranda štai toks užrašas, kuris parodo, kad iliustracija bus įkeltą į šią teksto vietą, kai bus išsaugota žinutė.

Name:	p-2.jpg 
Views:	13 
Size:	20.5 KB 
ID:	4583
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    Vat problema ir yra ta, kad paspaudus "failų įkėlimas" jokio "iškart po to" nėra ir niekada nebuvo... Toks įspūdis, kad nieko ir paspaudęs nebuvai. Ir jokios papildomos info kas, kodėl ir ką daryt neišmeta, kaip ir buvau rašęs.

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35

Name:	20130421_182924.jpg 
Views:	52 
Size:	73.1 KB 
ID:	4594

Pasirodo mano Internet Explorer kažko buvo prieš nuotraukų kėlimą. Čia nuotrauka kaip tai atrodė pradžių pradžioje.

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35

Name:	20131026_150351.jpg 
Views:	77 
Size:	73.9 KB 
ID:	4595Click image for larger version. 

Name:	20131026_150434.jpg 
Views:	73 
Size:	74.0 KB 
ID:	4596Click image for larger version. 

Name:	20131026_150515.jpg 
Views:	71 
Size:	73.7 KB 
ID:	4597Click image for larger version. 

Name:	20131026_150519.jpg 
Views:	74 
Size:	74.2 KB 
ID:	4598Click image for larger version. 

Name:	20131026_150653.jpg 
Views:	66 
Size:	74.7 KB 
ID:	4599Click image for larger version. 

Name:	20131026_151831.jpg 
Views:	68 
Size:	75.2 KB 
ID:	4600Click image for larger version. 

Name:	20131026_151835.jpg 
Views:	67 
Size:	74.7 KB 
ID:	4601Click image for larger version. 

Name:	20131026_151839.jpg 
Views:	62 
Size:	74.4 KB 
ID:	4602Click image for larger version. 

Name:	20131026_151946.jpg 
Views:	62 
Size:	73.7 KB 
ID:	4603Click image for larger version. 

Name:	20131026_152105.jpg 
Views:	63 
Size:	74.0 KB 
ID:	4604Click image for larger version. 

Name:	20131026_152110.jpg 
Views:	57 
Size:	74.9 KB 
ID:	4605

O cia kaip atrodo beveik galutinis variantas: liko tik sustumdyti juodžemį ir užželdinti žolę, kai bus aiškus vandens lygis.

Narys
    Įstojimo data
    2013 08 15
    Vietovė
    siauliai
    Įrašai
    253
    Labai gražiai gavosi, sveikinu. Aš ir šiais irgi iškasiau tai juodžemio lyginimą ir žolės sėjima palikau kitiems metams.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Gražu. Ale klausimas toks: vieną įtekėjimo vamzdį mačiau, kiek spėju kitas kiek dešiniau (jei orientuotis pagal pirmą foto), o kur ištekėjimo vamzdis? Nes jei teisingai suprantu, tai nutekėjimo pusėje dabar pylimas (kur foto račiokas matyti)? Ar tas kairys įtekėjimo vamzdis ne per žemai gaunasi?

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Tikrai gražiai padaryta. Tiesiog super. Tik klausimas, o ar yra nubėgimo vamzdis ar aš jo nedažlybinu..
    Galima kartais apseiti ir be jo, bet jai nėra didelio vandens padavimo...
    Porai tvenkinių ir aš nesu dėjęs, bet ten niekada nebėga per viršų ir neplauna.
    kažkokį vieną mačiau tik nesupratau jo paskirties..
    Pagal aukštį, tai galvočiau, kad neleidimo, bet pagal kryptį tai suabejojau.::))

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Galima kartais apseiti ir be jo, bet jai nėra didelio vandens padavimo...
    Mokyk teisingai, o ne kaip negalima.
    Jei tvenkinys pratekantis - vienuolis reikalingas ir aplinkelis pavasario polaidžiui. Matosi rimta griova aukščiau. Neaišku iš kokio ploto polaidį rinks.
    Bijau būt blogu pranašu, bet, kad tik pavasarį nebūt nuneštas pylimas.

Parodyk foto į aukštupio pusę.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    Gražus darbas, o pylimas iš ko supiltas?, pagal spalva lyg maišyta su juodžemiu, na gal ir klystu ;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Mokyk teisingai, o ne kaip negalima.
    Jei tvenkinys pratekantis - vienuolis reikalingas ir aplinkelis pavasario polaidžiui. Matosi rimta griova aukščiau. Neaišku iš kokio ploto polaidį rinks.
    Bijau būt blogu pranašu, bet, kad tik pavasarį nebūt nuneštas pylimas.
    Niekada nesistengiu mokyti neteisingai, bent jau kiek pats suprantu..
    Dėl šios priežasties mėgstu patarinėti gyvai, nes tada išsiklausinėji.

Nors ir linkęs tau Rolandai paprieštarauti kai kur, bet dėl pylimo ir man pasirodė silpna vieta šiame projekte, bet negaliu gąsdinti, jai nesu įsitikinęs savo teisumu.
    O gal paprasčiausia nepamačiau..negi prisipažinsiu, kad žabalas...::)

Tą vamzdį, tai pastebėjau, tik perskaitęs kažkieno žinutę. Pasirodo pirmoje nuotraukoje visai neįžiebiau, o tik 4-oje pamačiau::)

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •