Puslapis 7 iš 17 PirmasPirmas ... 56789 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 151 iki 175 iš 422

Gija: Nemas... nuo pradžios iki...

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Nepulkit žmogaus blin :) Visi kažkada nuo nulio pradėjom ir dar neaišku kada (ir ar išvis) suprasim viską iki galo. Dėl tos lentelės... Nemai, užsikurk excelį, ir tau reiks kokių dviejų eilučių ir 365 stulpelių. Kodėl 365? Todėl, kad eršketas maitinasi ir žiemą. Gal ne į svorį eina, bet gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Skaičiau užsienio forumuose, kad (ypač mažesni eršketai kaip 1 kg) po ilgesnės žiemos be papildomo maitinimo buvo randami pavasarį susirietę lanku, o tai tipo badavimo požymis. Toliau... Jei imam, kad žuvies kiekis yra pirmoje eilutėje, tai antroje turėtų būti paduoto pašaro svoris. Tada toliau formulė, kuri nuo paduoto pašaro kiekio automatiškai koreguoja (sekančiame stulpelyje) teorinį žuvies svorį, o nuo jo skaičiuoji kita formule sekančios dienos reikalingą pašaro kiekį. Ir tada jau paimi langelį už kraštelio ir pratrauki formulę per visą eilutę iki 365 dienos. Tiesa, taip negerai... Reikia suskirstyti dar pagal sezonus, t.y. skelt į keturias dalis, nes pašaro kiekis kinta nuo h2o temperatūros. Tai vat pasidaręs tokią lentelę turėsi apytikslius duomenis, kiek tau reikia pašarų. BET... yra niuansų (kaip kad kolegos sakė): kaip ima pašarą? Ar išvis ima? Ar žuvies kiekis toks, koks manai kad yra? Net gamintojo deklaruojamas skęstantis pašaras ne visas skęsta, t.y. tu eršketams supili kilogramą, o 20% (tarkim) granulių plūduriuoja ir yra išnešamos per persipylimo vamzdį ar suplakamos į krantą (žuvis gavo 800 g, o tu manai, kad 1 kg). Nu ir taip toliau ir pan...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.754
    Blog Entries
    5
    Daruli, nesikarščiuok.... Viskas gerai. :)
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Kas tau , Daruli, įkando? Galvojau, kad pms galioja tik moterims ;) Nereikia čia tų bangų, nes ne ten jas keli. Aš tik paklausiau ir priėmiau info, ir parašiau mažą komentarą kuris tikrai neturėjo nieko įžeisti. Dėkingas Aurielkai ir kitiems kolegoms už patarimus, bet pradinis klausimas gi buvo kaip pasiskaičiuoti kiek apytiksliai reikia pašaro sezonui... . Tikrai neignoruoju nei vieno pasisakymo, o tuo labiau iš jo nesišaipau, o dėl durnumo... Daruli, žodžius reikia dėlioti atsakingai ir tavo pareiškimai man pasigėrėjimo tikrai nekelia.
    O problema tame, kad kiek reikia pašaro sezonui, o ne kiek žuvis priaugs nuo kokio tai kiekio... paprasčiausiai atsakymai nuėjo ne ta linkme ir nereikia čia įsižeidinėti o tuo labiau įžeidinėti. PEACE OUT.

P.S. Junka. dėkingas, pukiai kompiuterastiškai :)
    Paskutinį kartą taisė Nemas : 31-03-2014, 01:41

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    O problema tame, kad kiek reikia pašaro sezonui, o ne kiek žuvis priaugs nuo kokio tai kiekio... paprasčiausiai atsakymai nuėjo ne ta linkme ir nereikia čia įsižeidinėti o tuo labiau įžeidinėti.
    Kiek reik pašarų ir skaičiuojama iš kitos pusės:
    kiek nori priaugint?
    koks pašarų (FCR) pašarinis koeficientas?
    kokie nuostoliai (kokios kitos rūšys, kurioms pašarai neskirti, bet jos vis tiek grobs?

Taigi, eršketai. Įsileidai 100 kg, nori/gali užaugt keturis kart. Pašarinis 1,4 skaičiuok. reiškia (400-100)x1,4=420kg
    P.S. jei nebus kitų rūšių ir žuvinsi nepertankindamas, prisidės ir natūralus derlingumas - bus geresni rezultatai, nei mano čia pateikti teoriniai.

Karpiai. Gerų kviečių FCR 2,5-3. Taigi, įsileidai 100kg dvimečių (po 500g/vnt). Nori kad priaugtų iki 2kg/vnt, tai gausis 400kg. Analogiškai (400-100)x2,5...3=750 ... 900kg.
    P.S. nebus karosų, kuojų..., žuvinsi karpiais nepertankindamas, prisidės ir natūralus derlingumas - bus geresni rezultatai, nei mano čia pateikti teoriniai.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Užkrėtė čia kiolegos mane mini projektėliais, tai nutariau ir aš šiek tiek paįvairinti savo gyvenimą spalvomis :) Apsilankiau pas kolegą Deivį ir pasirodo jis ten tiek gėrybių turi :) tik pasirodo reikia mokėti prie jo prieiti :D

Sutvarkiau pas tėvuką seną baseiniuką. Pastatėm fontaniuką, įdėjom vandens leliją, sienas ir dugną atšviežinom ir turim dekoratyvinį tvenkinuką.
    Click image for larger version. 

Name:	20140402_175725.jpg 
Views:	44 
Size:	78.7 KB 
ID:	5432 Click image for larger version. 

Name:	20140402_180835.jpg 
Views:	37 
Size:	80.6 KB 
ID:	5433 Click image for larger version. 

Name:	20140402_180843.jpg 
Views:	37 
Size:	80.9 KB 
ID:	5438

O čia jau iš Deivio rojaus nugvelbti vaisiai :) Na jis ten turi grožybių... . Šitos jau priklauso man :) Gaila, kad su telefonu tik tokias nuotraukas tepadariau, nenorėjau žuveliokų kankinti, o rimtas fotikas nusėdusia baterija buvo, tai nors galva į siena daužyk... .

Name:	20140402_175652.jpg 
Views:	32 
Size:	47.7 KB 
ID:	5434 Click image for larger version. 

Name:	20140402_175703.jpg 
Views:	28 
Size:	40.2 KB 
ID:	5435

Name:	20140402_175708.jpg 
Views:	28 
Size:	40.7 KB 
ID:	5436 Click image for larger version. 

Name:	20140402_175713.jpg 
Views:	29 
Size:	45.7 KB 
ID:	5437

Dėkingas tau, Deivi, už šią grožybę, bei įdėtas magaryčias ir patarimus. Žuviokai, kol kas jaučias kaip namie, stebėsim kas vyks toliau ;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Na, o rytoj ateina eilė didžiąjam prūdui, atvažiuoja eršketai (apie 50kg antramečių), o prie jų dar keletas vaivorykštinių upėtakių (6 štukos pabandymui), keletas lynukų, bei keletas plačiakakčių. Kadangi su peledėm gali būti problema šiais metais, tai keletas plačiakakčių gyvenimo nesugadins, nes zooplanktono turėsiu į valias nuo eršketų pašaro. Beje sekančią savaitę ( kol kas neturi) gal dar kokia 10-20 štukyčių starkiukų įsileisiu buožgalviams apgaudyti... . Bet dėl pastarųjų dar nesu tikras... .

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Prūdas pildosi lėtai, bet nesinori sezono praleisti... Vis dėl to vandens kiekis jau yra tikrai nemažas ir startuoti galimybė yra.

Name:	IMG_1396.jpg 
Views:	49 
Size:	70.6 KB 
ID:	5439 Click image for larger version. 

Name:	IMG_1389.jpg 
Views:	43 
Size:	73.8 KB 
ID:	5440

Taigi pirmojo sezono projektas pajudėjo ir naujieji gyventojai bus tokie: 50kg eršketų??? o gal tai besteriai??? (87 vnt, tad vidurkis gana neblogas, beveik 600g), 6 vaivorykštiniai upėtakiai, po 300g. ir 1 kg metinukų plačiakakčių, tiesa 2 iš jų neatlaikė kelionės... .

Name:	IMG_1379.jpg 
Views:	61 
Size:	80.6 KB 
ID:	5441 Click image for larger version. 

Name:	IMG_1380.jpg 
Views:	83 
Size:	80.2 KB 
ID:	5442

Name:	IMG_1380.jpg 
Views:	83 
Size:	80.2 KB 
ID:	5442 Click image for larger version. 

Name:	IMG_1382.jpg 
Views:	59 
Size:	79.0 KB 
ID:	5443

Name:	IMG_1384.jpg 
Views:	56 
Size:	78.9 KB 
ID:	5444 Click image for larger version. 

Name:	IMG_1385.jpg 
Views:	61 
Size:	74.4 KB 
ID:	5445

Name:	IMG_1386.jpg 
Views:	57 
Size:	77.5 KB 
ID:	5446 Click image for larger version. 

Name:	IMG_1388.jpg 
Views:	60 
Size:	79.7 KB 
ID:	5447

Name:	IMG_1392.jpg 
Views:	57 
Size:	25.6 KB 
ID:	5448

Taigi, kas pasakys? Tai sibirinis eršketas ar besteris? Ūkyje sakė, kad tai sibiriakai ir jie jau treti metai iš to pačio lenkiško ūkio vežasi... bet, ir lenkai i bažnyčią nueti gali atleidimo pasiprašyt, ar ne? :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Nemanau, kad lenkai bažnyčion turi eit. Čia Bartžuvės specai kruti parduodami sibiriakus į akis nežiūri.Besteris irgi gera žuvis, gal dar geresnė. Bet daiktus reikia vadint savo vardais.Turbūt dalį pirkėjų gąsdina žodis BESTERIS ir todėl blogiau perka. Iš daugiametės prekybinės patirties nutarė ji pakrikštyt sibiriaku.

Narys
    Įstojimo data
    2012 05 09
    Vietovė
    Elektrėnai
    Įrašai
    267
    Tikrai galiu patvirtinti, kad Bartžuvė 90 proc. prekiauja besteriais, nes ir pats šią dilemą pernai kelis mėnesius narpliojau nusipirkęs iš jų eršketų, kol nepamačiau šio video:
    http://www.youtube.com/watch?feature...A2k6vN3s#t=419
    Tiksliau nuo 7 min. yra epizodas, kuriame besterį lygina su sterle.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Bet tai klausimas "užbarstymui": tai negi gali pardavėjai prekiauti bet kuo? Argi pardavėjas neturėtų pateikti prekę lydinčią dokumentaciją, veterinarinius dokumentus, aprašymą (tame tarpe nurodant tikslų prekės pavadinimą)? Ar pardavėjai taip ir laukia vartotojų apsaugos tarnybos, veterinarijos tarnybos, mokestukų patikrinimų? Man ta tokia anarchija tai kuo toliau, tuo labiau nesuprantama darosi...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.754
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Junka Žiūrėti skelbimus
    Bet tai klausimas "užbarstymui": tai negi gali pardavėjai prekiauti bet kuo? Argi pardavėjas neturėtų pateikti prekę lydinčią dokumentaciją, veterinarinius dokumentus, aprašymą (tame tarpe nurodant tikslų prekės pavadinimą)? Ar pardavėjai taip ir laukia vartotojų apsaugos tarnybos, veterinarijos tarnybos, mokestukų patikrinimų? Man ta tokia anarchija tai kuo toliau, tuo labiau nesuprantama darosi...
    Tai gal tuose dokumentuose ir parašyta kaip reikiant, juk kiekvienam atvažiavusiam nekiša dokumentų po nosim. Jei jie pastebi, kad sibiriniai turi geresnį prestižą, tai vadina sibiriniais. Kitąmet gal rusiškais vadins. Kainininke parašyta, kad tiesiog eršketas. O ką darbininkas mosuojantis samčiu sako, tai dar ne viskas. :)
    Na bet nevarykim Dievo į medį. Tie besteriai niekuo neprastesni už sibirinius. Nuotraukose jie man net gražesni pasirodė.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.011
    Gražu, lauksim rezultatu :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Tai gal tuose dokumentuose ir parašyta kaip reikiant, juk kiekvienam atvažiavusiam nekiša dokumentų po nosim. Jei jie pastebi, kad sibiriniai turi geresnį prestižą, tai vadina sibiriniais. Kitąmet gal rusiškais vadins. Kainininke parašyta, kad tiesiog eršketas. O ką darbininkas mosuojantis samčiu sako, tai dar ne viskas. :)
    Na bet nevarykim Dievo į medį. Tie besteriai niekuo neprastesni už sibirinius. Nuotraukose jie man net gražesni pasirodė.
    Eitvydas į Bartžuvę nuvažiavo dar prieš mane, o kadangi buvau minėjęs, kad nusižiūrėjau ten eršketus ( mat Vasaknose mano norimo dydžio neturi), tai jis ir iškėlė tą klausimą, kad ten besteriai. O kas kas, bet Eitvydas tikrai ne vieną sibiriaką per rankas perleidęs. Tad tuoj puoliau skambinti mūsų Rolandui, kad nušviestų protą. Gavau info, kad žuvis tikrai verta dėmesio ir nėra ko jos baidytis, tiesa jis neturi info apie konkrečiai Bartžuvės produktą.

Dabar kodėl rašau prie Nilo citatos? Matai, Linai, Bartžuvės tinklalapyje, kontaktuose yra trys kontaktai, neskaitant buhalterės. O visus atvežimus ir pardavimų užsakymus vykdo Tomas, kuris vienas iš tų kontaktų, tai jis, manau vienas iš kompetetingiausių ten esančių, o aš jo konkrečiai ir paklausiau kokia tai žuvis. Jis man ir atsakė, kad tai sibirinis eršketas, nes jie jaupastebėję, kad tai geriau auganti veislė ir, kad jie jau treti metai vežasi mailiuką ( na jis parodė kokia 3-5cm tarp pirštų). Užklausiau ar iš Lenkijos ir gavau teigiamą atsakymą. Reziume yra ta, kad ten ne šiūpeliuotojai, o vadovybė rėžia tiesiai, kad tai sibiriakai, nors besteris yra tikrai įdomi žuvis, o kadangi aš tikrai nesiruošiu jos veisti tai man ir neįdomu jų genetiniai nukrypimai tolesnėse kartose. Kaip rusai vienam video pasake bester- the best ( nors ir angliškai, bet pasakė rusai). Matysim kaip čia gausis, vakar dar nešėriau, leidau apsiprasti, o šiandien jau truputėlį pradėsiu ir su pašarais.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.754
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    Dabar kodėl rašau prie Nilo citatos? Matai, Linai, Bartžuvės tinklalapyje, kontaktuose yra trys kontaktai, neskaitant buhalterės. O visus atvežimus ir pardavimų užsakymus vykdo Tomas, kuris vienas iš tų kontaktų, tai jis, manau vienas iš kompetetingiausių ten esančių, o aš jo konkrečiai ir paklausiau kokia tai žuvis. Jis man ir atsakė, kad tai sibirinis eršketas, nes jie jaupastebėję, kad tai geriau auganti veislė ir, kad jie jau treti metai vežasi mailiuką ( na jis parodė kokia 3-5cm tarp pirštų). Užklausiau ar iš Lenkijos ir gavau teigiamą atsakymą. Reziume yra ta, kad ten ne šiūpeliuotojai, o vadovybė rėžia tiesiai, kad tai sibiriakai, nors besteris yra tikrai įdomi žuvis, o kadangi aš tikrai nesiruošiu jos veisti tai man ir neįdomu jų genetiniai nukrypimai tolesnėse kartose. Kaip rusai vienam video pasake bester- the best ( nors ir angliškai, bet pasakė rusai). Matysim kaip čia gausis, vakar dar nešėriau, leidau apsiprasti, o šiandien jau truputėlį pradėsiu ir su pašarais.
    Aaa, dabar supratau. Na taip, kartais liūdina tas faktas, kad ūkių žuvininkai pirkėjus laiko kažkokiais mulais, kuriems lyg nesvarbu ką jie sau auginsis. Tokią tendenciją jau ne kartą pastebėjau.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Besteris besteriui nelygus.
    Dar Nemą paerzinsiu.
    Jei besteris toks:
    http://pisciculture.ru/action/fish?id=54
    Viskas gerai.Augs didelis.O jei toks:
    http://pisciculture.ru/action/fish?id=55
    Kas tada? Augint 8 metus iki 3kg svorio?

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Labai abejoju ar Bartžuvėje, apskritai, yra normalus žuvininkas. Gal tokie savamoksliai, nors apie save jie super geros nuomonės - pradedant direktorium :-)
    VU baigiau ekologinės biologijos bakalauro studijas 1997-2001 m.m. Ten pat studijavau zoologijos krypties magistrantūrą 2001-2003 m.m. Nuo 2003 m. dirbu žuvininkystėje ūkyje iki šiol.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Kalbėjau su jais šiandien telefonu. Pasiūliau neapgaudinėt žmonių. Jie visą kaltę verčia ant lenkų. Neva tai pirko mažus ir neturėjo galimybės atpažint. Nors aš labai abejoju, kad lenkai taip darytų. Na nebent matytų, kad perka visiški lopai. Bet dabar, žiūrint į žuvį matosi akivaizdžiai, kad ne sibiriakas. Kas per žuvininkas ten dirba negaliu pasakyt, nes ir pats esu savamokslis, bet augindamas žuvį pasidomiu ja.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Tai aš tą ir norėjau pasakyti, kad ten nėra žuvininko. Koks žuvininkas gali būti, kuris užsiima auginimu (labai abejoju ar jie augina kažką), realizavimu ir kt. reikalais viename asmenyje dideliame ūkyje. Nors ir tokiu atveju reikėtų žinoti, ką augini, perki ir parduodi. O kaltinimai, kad lenkai dėl visko yra atsakingi, tai tiesiog juokingi. Čia aš jau rašiau, kai kažkuris forumietis minėjo apie starkius. O ten vėl buvo mintis, kad lenkai bus kalti, jeigu Bartžuvė neturės starkių. Na, tiesiog įdomus variantas.
    VU baigiau ekologinės biologijos bakalauro studijas 1997-2001 m.m. Ten pat studijavau zoologijos krypties magistrantūrą 2001-2003 m.m. Nuo 2003 m. dirbu žuvininkystėje ūkyje iki šiol.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Na ne, reikia pripažint, kad žuvininkas prekyba Bartžuvėj neužsiima. Yra vadybininkas. Su starkiais kita istorija. Jie dabar renka paraiškas, ir pagal tai spręs ar iš vis verta jų atsivežt, nes pasak jų" starkis yra brangi ir greit stimpanti žuvis".
    Šiaip tai turbūt reikėtų tą diskusiją išskirt į atskirą temą. Lai forumiečiai rašo atsiliepimus apie žuvininkystės ūkius. Bus proga ir ŽŪ sužinot klijentų nuomonę apie juos.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Na ne, reikia pripažint, kad žuvininkas prekyba Bartžuvėj neužsiima. Yra vadybininkas. Su starkiais kita istorija. Jie dabar renka paraiškas, ir pagal tai spręs ar iš vis verta jų atsivežt, nes pasak jų" starkis yra brangi ir greit stimpanti žuvis".
    Tai tada kyla klausimas, kas Bartžuvėje žuvininkas, nes kontaktuose jo nėra???

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Vadybininkas-Tomas, žuvininkas- Darius, direktorius- Karolis. Galiu ir tel. nr. duot.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    gamybos vadovas Darius Marcinkevičius
    (technika, įrankiai, personalas, kviečių supirkimas, apsauga)
    tel. 8-685-40693
    el.paštas: gamyba@bartzuve.lt

laukiau šito atsakymo ...prie pareigybų nei vieno žodžio apie žuvį :-)

Narys
    Įstojimo data
    2012 05 09
    Vietovė
    Elektrėnai
    Įrašai
    267
    Beje, Bartžuvė veda labai įdomią kainų politiką su eršketais. Dabartinius, kuriuos pardavinėja po 28 lt/kg pernai vasarą pardavinėjo žymiai pigiau. T.y. laikė juos visus nerūšiuotus nuo 100gr iki 0,5 kg svorio viename baseine ir nepriklausomai nuo svorio prašė po 10 lt už vienetą, leido pasirinkt didesnius. Nerka man rodos dar spėjo nusipirkti pigiai:
    http://www.akvariumas.lt/showthread....ll=1#post15987

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Na jo, tada kur ten sibiriaką nuo besterio skirt. Galų gale, o kam jiems to reikia.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Čia tik mano nuomonė, bet minėtojo ūkio pagrindinis pajamų šaltinis perparduoti lenkišką žuvį brangiau ir tiek, o galimybes jie turi labai dideles inkubavimo ir paauginimo srityje, kai pvz., mūsų ūkyje mes dabar bandome maksimaliai į tai investuoti, o jie turi struktūrą, bet jos negali išnaudoti ...tiesa, ten kitos problemos - apsauga, bet įžuvinimo medžiaga pasirūpinti tikrai nereikia didelių investicijų apsaugai ...bet čia tik mano nuomonė

Panašios gijos

1. Vanage 54 l akvariumas. Pradžia
    Nuo Vanage forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 44
    Paskutinis: 11-12-2012, 13:06

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •