Puslapis 3 iš 17 PirmasPirmas 1234513 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 422

Gija: Nemas... nuo pradžios iki...

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Jei nesujudinsi biogenų nuo dugno, tai ko jis žydės? :)

O jei rimtai, tai peledes imčiau. Kaina nedidelė lervučių ar paaugintų, o rudeniop ir šiųmetukių būna, jei ieškai labai labai.
    Tik tada jokių plėšrūnų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Dar gali būt, kad šiūmetukės dirbtinių pašarų bus ragavę, tai tada išvis paprasta.
    Dar už poros metų unguriukų leisčiau, kai peledėm pavojaus nebus. Vis tik įvairovės norisi.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Taigi, darau reziume tokį:
    1. Pagrindinė žuvis turėtų būti eršketas( vis dar lieku prie 100 vnt. puskilinukų, bet gali būti ir daugiau...), bet niekas man nepasako ar teisingas kiekis būtų? Iš šio kiekio kokia 10-15 vnt liktų telkinyje visam laikui( ta prasme augtų kol aš arba jie pabaigs gyvenimėlį sava mirtimi) Meškerės sulaužymui, o gal ir kitų minčių turiu..., bet tai tolima ateitis. Beje, kur geriau jų įsigyti? Nesinorėtų po kelių metu gailėtis jog ne tuos įsigijau... . Pasirinkimai yra keli, bet gal kas iš savo patirties galėtų patarti?
    2. Plačiakakčiai. Reikia gauti baltųjų, nes jie minta fitoplanktonu, tad mitybinė terpė nesikryžiuotų su peledėmis. Taip pat ir del filtruojamų sąvybių (tikrai neturiu iliuzijos, kad jie padarys mano telkinį krištolinį :))) Kokio kiekio jų reikėtų??? Tikrai vos keleto pirmais metais. Ar teisingai mąstau? Jei ne, gal kas įvardins skaičių svorį.
    3. Peledės. Minta zooplanktonu, puiku. Bet reikės pakurti dafnijų kolonija. Mėšlas, mielės, cukrus. Vėliau, kaip kolegos minėjo, eršketų pašaras darys savo darbą. Kiek jų reikėtų-būtų galima leistis, kad maksimaliai išnaudoti vandens telkinį?
    4. Starkiukai. Žinau, kad karosų neišvengsiu, nes jie "atsiranda" savaime. Tad jų paskirtis kaip ir aiški, bet jie atsirastų paaugus peledėms. Tai gal tik rudeniop.
    5. Unguriai. Ateityje, nieko prieš, be to ir eršketinis pašaras turėtų išeiti jiems į storumą :)
    Visas šis planas yra organizuojamas pavasariui, nes turiu vilties, kad jau turėsiu didesnę pusę vandens, o jei kas dar ir siurblį pasikurčiau, iš kaimyninio tvenkinio vandens atsipumpuočiau (tikiuosi to nereikės). Rytoj eisiu dafnijų medžioklėn, vandens jau pusmetris prūde yra, tai galiu padaryti pradžią, kodėl gi ne? Iki žiemos šalčių tikiuosi ir gerą metrą sukils, pavasarį jau pačios pradės daugintis.
    Augalai, gerbiamas Pikuli, Kreipiuosi tiesiogiai i jus dabar, nes kol kas tai tik 2 augalus žinau, kurie bus mano telkinyje- ajeras ir lelija (kuri bus sodinama, manau, specialioje pintinėje ir užtvirtinta akmenimis. Ką dar galėčiau pasisodinti, nes turiu kokius 2-3 arus kur iki 2-2,5m gylio ir skirta vandens augalams, tiesa augalai turi būti tokie, kad eršketai neįsipainiotų... . Na didesni neįsipainios, bet jei ateityje sugalvosiu nuo mažesnių pradėti... .
    Labiausiai reikėtų atsakymų i pirmus 3 klausimus (Čia gal Rolandas įmestų mintį? Nors visų nuomonės labai laukiamos). Kaip kas darytų sau? primenu- 39a gylis 4-5m. Įpatingai domintų kiekis, proporcijos ir gal veislynas-ūkis iš kurio galima būtų- reikėtų įsigyti. Taip pat pašarai eršketams. Gal kas patartų kurie vertesni dėmesio ir investicijų?
    Gal aš per daug reikalauju? Tuomet nesupykit ir paskaitykit, kaip eilinio žmogaus samprotavimus kelyje į ieškojimus. Dar, gal kokia nuorodėlę kas turite, kur įsigyti kokios literatūros apie eršketų auginima tvenkiniuose? Puikiausiai tiktų anglų kalba, nes su ja kuo puikiausiai sudraugauju.
    Pagarba ir padėka.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Nemai, kad visi kalbėtume viena kalba, manau reikalingas dar vienas kriterijus, kad po to koks 50 žinučių neliktų beprasmių, tai kiek žadi skirti lėšų pirmiems metams? Ar tai 1000 Lt, 3000 Lt, 5000 Lt, 10000 Lt?
    Nepagalvok, kad lendu į tavo kišenę, bet skaičiai labai svarbūs prieš patarinėjant specams::)
    Nes tik orapūtės komplektacija gali kainuoti apie 600 Lt (orapūtė- apie 500Lt, šlangos, laidas). Jai dar ir difuzorius, tai ir neįtilpsi..

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Nemai, iš vienos nuotraukytės pažinau vietą kur išsikasei tvenkinį. Savaitgalį būsiu visai šalia, jei ką, galim susitikt trumpam.
    1. Pagrindinė žuvis turėtų būti eršketas( vis dar lieku prie 100 vnt. puskilinukų, bet gali būti ir daugiau...), bet niekas man nepasako ar teisingas kiekis būtų?
    Lapkričio "Rasos" apie tai rašys (išeina pirmą ir trečią mėnesio trečiadienį). Kažkaip pacituosiu kai išeis, o ne prieš.

Trumpai:
    nereikia jokių baltųjų plačiakakčių. Nesąmonių ten apie jų mitybos plonybes prirašyta.
    Augalų reik tik krantui sutvirtint. Užmesk akį kaip Išlaužo tvenkiniai supinti. Šiemet dar bėdų nebus, nes vanduo dar nepakils maksimaliai, bet... jei niežti rankos ir "žinai"/nori kur bus pavasarį vanduo/sausuma, gali formuoti, vingiuoti, grįsti, kalti kuolus, sėti jau dabar būsimą kranto liniją.
    Ungurių rasi tik Lenkijoje arba pas LT perpardavinėtojus penkiaguba kaina.

Nedaryk dažnos klaidos - nesodink medžių šalia tvenkinio. Palik mažiausiai nors 10m, krūmams nors 6m ir tik labai kokį akcentą virš vandens. Nereikia gluosnių svyruonėlių (nors gal ir gražu).

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Nemai, kad visi kalbėtume viena kalba, manau reikalingas dar vienas kriterijus, kad po to koks 50 žinučių neliktų beprasmių, tai kiek žadi skirti lėšų pirmiems metams? Ar tai 1000 Lt, 3000 Lt, 5000 Lt, 10000 Lt?
    Nepagalvok, kad lendu į tavo kišenę, bet skaičiai labai svarbūs prieš patarinėjant specams::)
    Nes tik orapūtės komplektacija gali kainuoti apie 600 Lt (orapūtė- apie 500Lt, šlangos, laidas). Jai dar ir difuzorius, tai ir neįtilpsi..

Daruli, labai geras klausimas, tiesiog, net netoptelėjo apie tai parašyti... . Manau, kad biudžetas būtų apie 5000 lt su papildomom injekcijom, kai bus reikalinga. Ta prasme, pavasarį bandyčiau tilpti į šią pinigų sumą. Suprantu, kad reikės ir pašarų ir viso kito todėl ir biudžetas tik preliminarus. Bus įdomu paskaičiuoti kiek pinigėlių reikėtų optimaliam variantui ir tuomet bandysiu kiek įmanoma priartėti prie to. Pavyzdžiui vien 100 puskilinių eršketukų kainuotų apie 1500 lt. Todėl gal kalbėkime apie geriausią- optimalų variantą. Arba galima apie du atvejus: optimalų ir 5000 lt biudžeto.
    Dėl orapūtės, tai panašiai ir skaičiavau, beje, jos kaina į biudžeta neįeitų.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    "Rolandas

Nemai, iš vienos nuotraukytės pažinau vietą kur išsikasei tvenkinį. Savaitgalį būsiu visai šalia, jei ką, galim susitikt trumpam."
    Būčiau labai dėkingas ir tikrai su malonumu susitikčiau, bet kuriuo metu savaitgalį, nes pirmadienį aš vėl būsiu kelyje. Dėkui už pasiūlymą, pasiūlymas su visomis keturiomis priimtas. (dėl detalių į a.ž parašysiu)
    Šį forumą perskaites skersai išilgai, tai medžių tikrai šalia nebus- įpatingai lapuočių. Aplink turiu svajonę suformuoti pora- tris golfo lauko lygumėles. tad medžiai bus tik kiek tolėliau. O kur mano prūdas nematau reikalo ir slėpti, tik gal dėl ilgapirščių nesinorėtų reklamuotis... . Tačiau tikrai netoli nuo Išlaužo... . :)
    Paskutinį kartą taisė Nemas : 01-11-2013, 15:20

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Man atrodo aš irgi žinau kur tamstos prūdas, tikrai šaunu kad turi galimybę tokius vandenis nuosavus turėt. P.s. aš neilgapirštis:)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Na, ką Išlaužo būrelis sukurtas. Galim visi susitkt.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Labai smagu girdėt, beje jau ir savo balutę prasididinau, foto kita savaite mano temoj, dar turiu pora perspektyvių vietų tvenkinukam, profesionalų konsultacijos nepakenktų. Beje teršiam Nemo temą. Atsiprašom. Bet jei ką nepilnas kilometras nuo Nemo prūdo prabėgo mano vaikystė, dabar šiek tiek toliau įsikūriau, bet kaip ekskavatoriai mojavo Nemo prūdą mačiau ir baltai pavydėjau:)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Puiku Tomeli, kooperuosimės ir kartu kažką kursim, mačiau, kad pajiesyje įsikūręs, tik nenorėjau kalbinti... niekad nežinia kas per pasipūtėlis gali papulti, bet labai norėčiau susitikti ir subendrauti.... .

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Nu va gausis Ižlaužo mafija - "žuviniai". :D
    P.S. Teisybės dėlei mano prūdas geografiškai irgi Prienų rajonui priklauso, tik 27 km iki jūsų štabo. Jei ką į strielkas įrašykit. :)))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Tomeli, šiandien ( šeštadienį)10val, jei perskaitysi ir turėsi galimybių, gal prilėktai prie mano prūdo? Rolandas ir tuo metu privažiuos. Kokią įdomią kalbą gal suraizgytume :)
    Paskutinį kartą taisė Nemas : 02-11-2013, 12:17

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Taigi pavasarinio žuvinimo gairės nustatytos (ačių Rolandui): apie 100 eršketų, dominuos sibiriniai, bet ir rusiškų nevengsiu ( jei nesumaišiau, nes info tai per pusvalandį tiek sutalpinau, kad net galva išsipūtė :)). ieškosiu apie 700g, kad jau būtų, dėl tam tikrų ekonomiškai pagrįstų priežasčių. Na ir peledžių 2000, lervučių-mailiuko.
    Paskutinį kartą taisė Nemas : 02-11-2013, 12:36

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Tai liks labai neišnaudotas biudžetas::)
    Kaip valstybininkas padarė tokią didelę klaidą::)
    Kas yra susidūręs, tai žino, kad kitiems metams lėšos nėra perkeliamos:::::)))) ))))))))))))))))

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Nemas
    Taigi pavasarinio žuvinimo gairės nustatytos (ačių Rolandui): apie 100 eršketų, dominuos sibiriniai, bet ir rusiškų nevengsiu ( jei nesumaišiau, nes info tai per pusvalandį tiek sutalpinau, kad net galva išsipūtė :)). ieškosiu apie 700g, kad jau būtų, dėl tam tikrų ekonomiškai pagrįstų priežasčių. Na ir peledžių 2000, lervučių-mailiuko
    Darulis:
    Tai liks labai neišnaudotas biudžetas::)
    Nu man nepanašu, kad biudžetas čia būtų menkas, kai prisipliusuos pašarai, tai gausis važiuojančio automobilio kaina. :))
    Silurus glanis ...;)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    A jo, teisingai. Žinau kur šamukams startinių pašarų kitam sezonui dar šiemet galima užpirkt. :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    ::)))))))))))))))))) )))))))))))))))

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    A jo, teisingai. Žinau kur šamukams startinių pašarų kitam sezonui dar šiemet galima užpirkt. :)
    Čia Daruliui tas labiau aktualu, aš tai šamais jau apsirūpinau, bet va Darius tai turi juk spec. šaminį tvenkinį, jis kaip minimum paletę startinio ims. :))
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 02-11-2013, 21:53
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    Tomeli, šiandien ( šeštadienį)10val, jei perskaitysi ir turėsi galimybių, gal prilėktai prie mano prūdo? Rolandas ir tuo metu privažiuos. Kokią įdomią kalbą gal suraizgytume :)
    Velnias, pržiopsojau tokią progą. Bet manau galėsim kada kitą kart susimatyt. Man tik kokie 4 km iki tavo prūduko, aišku kolkas aš tokiais vandenim pasigirt negaliu, bet manau ne tame esmė.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Citata Autorius tomelis Žiūrėti skelbimus
    Velnias, pržiopsojau tokią progą. Bet manau galėsim kada kitą kart susimatyt. Man tik kokie 4 km iki tavo prūduko, aišku kolkas aš tokiais vandenim pasigirt negaliu, bet manau ne tame esmė.
    Tikrai ne vandenų dydyje esmė :), pagrindas norai, ir idėjos, bei tas pats hobis. Na Aš ir pats, žioplas daiktas, iš vakaro nesugebėjau parašyti... . Be to pas mane ten šiuo metu tik didelė duobė :)) Vandens dar tik koks 1 aras :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Susumavus įžuvinimo medžiagos ir pašarų kainą viskas gaunasi labai teisingai, kalbant apie biudžetą. Be to, dar gal ir viena kita kitokia žuvytė atsiras, bet tai jau nieko per daug nelems. Visi mano bičiuliai juokias iš manęs : " kaip pas tokį karpininką nebus nei vieno karpio?", bet labai užsikrėčiau eršketais, net kraujas užverda, kai apie juos savam prūde pagalvoju. Beje, kokio diametro pašarus imti pavasariui, jei eršketai bus leidžiami iki kilo? 4,5mm, manau, turėtų tikti visam pirmam sezonui ( kalbu apie Aller pašarinę bazę, nes turiu galimybę pats jų parsivežti tiesiai iš jų sandėlių Lenkijoje). Ar reikėtų ir 6mm dalį prigriebti? Beje, kokios dar alternatyvos eršketiniams pašarams? Nemanau, kad tą aiškinantis darysim reklamą ar antireklamą, paprasčiausiai kur daugiau gauti tokių žinių jei ne čia? Bet jei kas visuomet galima parašyti ir į až.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Visi mano bičiuliai juokias iš manęs : " kaip pas tokį karpininką nebus nei vieno karpio?"
    Karpių visada suspėsi įsileisti, Išlaužas ir Šilavotas praktiškai po ranka, tai jei eršketai nepatiks, galėsi prie karpių sugrįžti.
    Beje, kokio diametro pašarus imti pavasariui, jei eršketai bus leidžiami iki kilo?
    Ko gero tokie jau prarytų bet kokio dydžio granules.
    Beje, kokios dar alternatyvos eršketiniams pašarams?
    Tų pašarų gamintojų yra keletas, pašarų sudėtis labai panaši.
    turiu galimybę pats jų parsivežti tiesiai iš jų sandėlių Lenkijoje
    Jei tokią galimybę turi, tai manau vardan ekonomijos būtų galima organizuotis kolektyvinį krovinį, norinčių apsipirkti atsirastų ir daugiau.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Jei nesujudinsi biogenų nuo dugno, tai ko jis žydės? :)
    Nemas pavasarį apie tai parašys žydi ar ne. Tada ir padiskutuosim.
    Nemai, dėl augalų kolkas užteks tiek, kiek suplanavai, tegul pirma vandens lygis nusistovi. O kokie augalai, tai čia galima viskas, na pagal situaciją.

Panašios gijos

1. Vanage 54 l akvariumas. Pradžia
    Nuo Vanage forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 44
    Paskutinis: 11-12-2012, 12:06

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •