Puslapis 1 iš 17 12311 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 422

Gija: Nemas... nuo pradžios iki...

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550

Smile Nemas... nuo pradžios iki...

Sveiki, gerbiamieji bendraminčiai. Taigi sekiau, sekiau as jūsų prųdus prūdelius ir nutariau pradeti savo epopėja... . Manasis prūdelis turėtų būti apie 30 arų.Kaip ten gausis matysime netolimoje ateityje :) Taigi planas toksai:
    1. Plotas- 30arų.
    2. Gylis- 3,5-5 m. (bus daroma gal 1 - 2 duobės 5 metrų).
    3. Krantai- 1/3 pereinantys į 1/2 ( toks statumas todel, kad turiu labai dėkinga gruntą- raudonas plytinis molis) tiesa, maudyniu dalį darysim visai lekšta 1/3,5ir gal kokie 2 arai tik iki 2 metrų gylio.
    4. Forma- netaisyklingas mėnulis ar pupa :), bandysiu išgauti kažką panašaus į mažą ežeriuką.
    5. Žuvys- Va čia jau ir prasideda klausimai :), mačiau jau kelis pasiūlymus kitiems kolegoms, bet, manau kad kiekvienas prūdas yra kažkiek unikalus,, tad kaip manot, ka galečiau augintis jame? Pats esu žvejys- karpininkas. bet dar abejoju ar noriu juos laikytis pas save prūdelyje???? Nes esant molingam dugnui tektų "džiaugtis" kakaviniu vandeniu... Įdomu ar išgyventų tokiame prūde starkiai? upėtakiai? Vasara pastoviai aeruojant, manau pavyktų palaikyti žemesnę temperatūrą, bet labai abejoju ar pakankamai žemą...
    6. Na į plana dar įtrauksiu ir tolimesnius planus, tai ateityje įsigyti buldozeriuka ir prisistumdyti daugiau prūdelių po keleta arų, nes zemes yra beveik 5ha ir sklypas zemėjantis... tai gal išeitų padaryti nuleidžiamus... na toliau dar planuose paliksim vietos URS, bet čia dar svajonių lygyje...
    Neseniai susitvarkiau dokumentus kasimui, tiesa, tai patkejau vienam žmogeliui, jis suderino su savivaldybe, melioracija ir gamtos apsauga. Dar ir pinigą nulupo ne patį mažiausia, bet ką darysi, kad pats tik savaitgaliais namus matau... . Šiuo metu jau prasidejo kasimo darbai. Tikiuosi iki šalčių spės pabaigti, ką pradėjo.
    Klausimas būtų- kokio ploto / gylio seklumų pasidaryti ir kuo jas vėliau reiks apsodinti, kadgyventojai turėtų nerštaviečių?
    Nuotraukų įdėsiu vėliau, kai bus daugiau progreso, nes dabar dar tik gera pradžia, tiesa veiksmas vyksta netoli Kauno į Išlaužo pusę.
    Dėkui tiems kas nepatingėjo ir perskaitė ir dar didesnis ačių tiems, kas prisijungs su patarimais :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Sveikas prisijungęs.
    Pats esu žvejys- karpininkas. bet dar abejoju ar noriu juos laikytis pas save prūdelyje????
    Kompromisas - tuomet augink amūrus ir šerk grūdais. Nes renkantis plėšrią žuvį bus labai opus pašaro klausimas, turėsi lėtą augimą, arba turėsi brangiai maitinti, aišku, jei tam yra išteklių gali ir brangesnius variantus svarstyti.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.374
    Na pagal aprašymą, tai sakyčiau visai geras pasirinkimas..Čia turėjau omeny, prūdo pasirinkimą.
    Kiti gali sakyti kitaip::)
    Tiesa o nėra galimybės kažkiek padaryti pylimo, nes paminėjai, kad reljefas yra žemėjantis.
    Didesnis ne tik plotas, bet ir vandens tūris turi įtakos.
    Paskutinį kartą taisė Darulis : 05-10-2013, 21:49

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.560
    5 metrai gylio? Rimtai?

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    5 metrai gylio? Rimtai?
    Rolandai, parašiau 3,5-5 metrai su pora duobių 5 metrų. Vyraus 3,5-4m. Taip, rimtai. Kasant uz ta pačia kaina jas padarys, tad kodel ne? Manau tikrai jos netrukdys kokiam šamui ar kokiam kitam žuveliokui? Bet čia gali būti,kad kas nors ir paprieštarausit... . Šitas prūdas bus nenuleidžiamas ir bus naudojamas kartu kaip ir dekoratyvinis. Mažesniuosius ateityje tikiuosi įrengti nuleidžiamus.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Sveikas prisijungęs.

Kompromisas - tuomet augink amūrus ir šerk grūdais. Nes renkantis plėšrią žuvį bus labai opus pašaro klausimas, turėsi lėtą augimą, arba turėsi brangiai maitinti, aišku, jei tam yra išteklių gali ir brangesnius variantus svarstyti.
    Dėkui, Nilai, tikiuosi prisijungimas išaugs i puiku bendradarbiavima. Amūrai ideja gera... va ir išpuolė klausimas? o amūrai neknisa dugno? Žiurint i ju mielas lūpytes manyčiau, kad ne... o ir kviečių turėčiau kur paimti. Su ištekliais tikrai nepretenduoju i atsipalaidavusius, tad priskirsiu save prie biudžeto apribotūjų :) Taigi sutinku, kad dar gerokai per anksti sprendžiu įžuvinimo problema, bet kodel nenuspresti iš anksto? Tad- ką galečiau leisti draugen su amūrais? Reiketų nepamiršti, kad žuvys nebus pastoviai išgaudomos.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Na pagal aprašymą, tai sakyčiau visai geras pasirinkimas..Čia turėjau omeny, prūdo pasirinkimą.
    Kiti gali sakyti kitaip::)
    Tiesa o nėra galimybės kažkiek padaryti pylimo, nes paminėjai, kad reljefas yra žemėjantis.
    Didesnis ne tik plotas, bet ir vandens tūris turi įtakos.
    Na pylimo daryti galimybes, nėra, nes zemėjančioje dalyje projektuojama sodyba ir tik toliau sklypas pradeda dar pastebimiau žemėti... Tad ateityje mažieji prūdai turėtų rikiuotis už sodybos link žemiausios dalies. Ar neatrodo, kad tūrio turėtų užtekti esant tokiam gylio /ploto santykiui? Būtų puiku jei kas pakomentuotų dėl seklumų įrengimo...

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.374
    Mano nuomone, jai tą seklumą panaudosi, tarkim maudymuisi, tai teisingas sprendimas.
    Kitu atveju, tai gal specai pakomentuos.

Čia turėjau omeny, kad atėjęs nuo sodybos pusės, galėtum įeiti į jį iš tau patogios pusės.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Viena sekluma, apie 2-3 arai, bus palikta maudymuisi, būtent nuo namo (būsimo) pusės, bet ar nereikėtų tolimesniame kokiame krašte daryti dar vienos seklios 1-1,5m vietos, kurią būtų galima apsodinti kokiais ajerais ar dar kuo nors? Manau, gal ji būtų tinkamesnė nerštui? Ar užteks ir tos seklumos kuri jau numatyta maudynėms?

Narys
    Įstojimo data
    2013 09 25
    Vietovė
    Klaipeda
    Įrašai
    6
    sodink palei tolimesni kranta

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Nedideli gyliai ir lėkšti krantai visuomet gerai. Nes, tokie neslenka, po stipraus lietaus vanduo nesusidrumščia, nes nėra kaip vandeniui įsibėgėt ir juos plaut. Vanduo greit išyla, ko pasekoje daugiau visokių gyvių knibžda - maisto žuvims. Šiltame vandenyje mailiui geriau, kaip ir didelėms žuvims, nes medžiagų apytaka greitesnė, ankščiau pradės maitintis pavasarį, greičiau augs. Aišku vien to neužtenka, dar turi būt ir augalai. Tik nesodink nendrių ir vilkdalgių, nes šitie augalai "eina" gilyn į vandenį, suželia, nepraleidžia saulės ir vanduo po jais nebeišyla. Jie nebent tinka statiems krantams, kad juos surištų, tik reikia prižiūrėt ir neduot per daug išsiplėsti. Lėkštiems krantams siūlau vandeninius asiūklius, ajerus, o giliau į vandenį, tai tik povandeniniai augalai. Elodėja ir nertis netiks, nes greit auga ir uždumblės pakrantės. Reikia rinktis tokius augalus, kuriuos žymiai paprasčiau išnaikinti, jei prireiks. Aštris, puplaiškis gal tiktų ir trilypė plūdena. Šiaip pasirinkimo yra daug. Tiktų lugnės, nes turi ir povandeninius lapus. Sodinti dekoratyvines lelijas tai tik vazonuose, nes paskui per daug suželia. Daug galėčiau rašyt apie augalus, bet dar daug kas priklauso ir nuo to, kokias žuvis auginsi...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Po keliu metu, kai atsiras kokio muiliuko bandyk isileisti starkiuku, pas mane jie gan neblogai jaučiasi ir netgi dauginasi...

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Dėkui, Pikuli, būtinai pakalbinsiu tamsta daugiau, kai matysiu, kad laikas augaliukus sodinti. Del būsimos žuvies dar niekaip neapsisprendžiu, bet laiko turiu begales. Už kokiu 300m nuo būsimo mano prūdo yra pora tvenkinukų, tai jei pavasarį pavyktų susitarti su savininkais, tai gal prisipumpuočiau vandenuko pas save... . Vakar padarė kontrolinę duobę, apie 5m gylio, tai, kaip ir tikėjomės, ten raudonas plytinis molis. Tad gruntinio vandenuko bus visiškas 0. Jau nuimtas dirvožeminis sluoksnis ir nuo pirmadienio prasidės gilinimo darbai. Nusprendžiau daryti dar vieną seklesnę vietą, kurią užsodinsiu augalais- nerštavietei...
    Na, starkiukai, reiškiasi, tolimesnei ateičiai. O ka leisti pradžiai? Nes nei karosų, nei kokių saulažuviu nenoriu (iš forumiečių patirties)... O to mailiuko tai iš kažkur reikia, kad atsirastų. Tiesa, klausinėju tik todėl, kad noriu žinoti iš anksto, žinau, kad laiko tam dar turiu begalybę :) Kažkur, forume, buvau skaitęs Rolando žinutę su žuvų deriniais, bet dabar jau nebeatkasu kur...
    Na, aš pats esu vadinamas fūristas, tad namuose būnu tik savaitgaliais, tad visiems geros ateinančios savaitės.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.374
    Saulažuvių atsiras automatiškai, tu to nori ar nenori....
    Nežinau kaip galima būtų nuo jų atsiradimo apsisaugoti..
    Atsiras ir karosų, tai tik laiko klausimas, nors šito manau visi mažiausia nori...
    Pats prieš 3 m. išvaliau prūdą, iš pradžių buvo nuleistas ir be vandens laikytas visą žiemą.
    Po to išvalytas/iškąstas švariai, bet karosai jau kimba...::)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Už kokiu 300m nuo būsimo mano prūdo yra pora tvenkinukų, tai jei pavasarį pavyktų susitarti su savininkais, tai gal prisipumpuočiau vandenuko pas save...
    Tikrai nereikia nieko iš niekur pumpuoti, dar kokios zarazos užsineši. Patikėk, pavasarį tavo prūdas bus pilnas iki kraštų ir be tavo kaimynų pagalbos. :) Aš irgi kasiau rudenį, lapkričio mėnesį. Sausio gale jau prūdas buvo iki pusės prisipildęs vien nuo paviršinių vandenų, o balandį vanduo jau per pylimą viršum ėjo. Aišku, dar prisidėjo ir melioracija įtekanti, bet manau jei reljefas bus dėkingas, tikrai prūdas bus pilnas, juk lietaus pas mus tikrai netrūksta.
    Silurus glanis ...;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Na, kai telkinys bus gan nemažas, tai išties žuvies atsiras "savaiminės" ir nuo to nepabėgsi, tik aišku ne iš kart, o po kelių metų :). Tavo vietoje, kai jau išsikasi ir daug maž nusistovės vandens lygis, tai užsiimčiau tik augalų užveisimu ir sodinimu. Aišku visi nekantriausi tuoj puola leist žuvį, bet juk tvenkinys tada būna tik dikynė - būtinas papildomas šėrimas... Mano tai toks požiūris, kad pirma reikia paruošt tinkamą terpę, o paskui jau pradėt galvot apie žuvis ir leist jas palaipsniui, o ne iškart ir dideliais kiekiais.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Niekaip nesuprantu, ko tų saulažuvių baidytis? Na, bėda, jei tvenkinyje kuriame mailius auginamas, bet bendram - jokios problemos, o tuo labiau - jų ir taip atsiras. Tai gali būti puikus užsiėmimas plėšrūnams, neryja granuliuotų pašarų ba neapžioja, o ir šiaip kažkokio kenksmingo darbo nepastebėjau. Gal eikvoja deguonį, gal maistingumo koeficientas ne toks, gal netinka kepsniui ar į rūkyklą, bet... Man net kartais visai smagu stebėti jas, kai tuo tarpu kokie lynai pasirodo tik per nerštą. Karosai, va čia gal bėda, ale irgi klausimas jei kokių šamų nemažai yra.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Na, kad saulažuvių ir karosų atsiras savaime, tai jau supratau beskaitydamas forumą. Tačiau nenoriu jų pats leisti prūdan. Norėtūsi, kad kokia geresnė žuvis išnerštų ir mailiukas turėtų didesnių galimybių išlikti. Va kai jau atsiras daugiau mailiaus tuomet ir apie šamus bus galima pagalvoti, ar starkiukus, tik neaišku kaip jie laikysis mano baloje... gundausi del amūrų, bet tuomet sudie augaliukai :) Tiesa su iž uvinimu tikrai neskubėsiu, o įleidinėsiu pirmais metais tik po kelis žuveliokus.
    Na Nilai, kad iš tavo lūpų tiesiai dievui į ausį.. tikrai būtų idealiausias varijantas... ( čia dėl vandens prisipildymo).
    Paskutinį kartą taisė Nemas : 07-10-2013, 08:49

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.374
    Ne taip mane supratai...
    Aš nebaidau naujoko dėl saulažuvių, bet paprasčiausia tik informavau, kad nebūtų toks žalias::) ir būtų viskam pasiruošęs.
    Jai žmogus nesusitvarkys su tvenkinių, tai gamta padėlios pagal save..

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Niekaip nesuprantu, ko tų saulažuvių baidytis?
    Taip Junka, žinom mes tavo poziciją saulažuvių klausimu.:) Juk tam kad pašertume katiną gi neveisiame pelių namuose. :))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Norėtūsi, kad kokia geresnė žuvis išnerštų ir mailiukas turėtų didesnių galimybių išlikti.
    Iš mūsuose parduodamų (gerų) žuvų išneršti realiai gali tik: lydekos (trimetės), lynai(trimečiai), karpiai (keturmečiai-penkiamečiai), starkiai (gal... trimečiai), šamai (penkiamečiai-šešiamečiai).

4. Forma- netaisyklingas mėnulis ar pupa :), bandysiu išgauti kažką panašaus į mažą ežeriuką.
    Sveikintinas noras, bet kažkodėl įtariu, kad tas noras smarkiai įtakotas informacijos iš kitų forumų? SuperMamose yra ten toks Aušrys, kur visiems ežeriukus siūlo darytis. Na, bet bala nematė. Aš kai išsirūkinau savo pirmuosius užaugintus karpius, supratau, kad man nei ežeriuko, nei skaidraus vandenėlio nereikia, o reikia turėti šviežios žuvies ant stalo tada kada norisi.
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 07-10-2013, 00:35
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Sveikintinas noras, bet kažkodėl įtariu, kad tas noras smarkiai įtakotas informacijos iš kitų forumų? SuperMamose yra ten toks Aušrys, kur visiems ežeriukus siūlo darytis. Na, bet bala nematė. Aš kai išsirūkinau savo pirmuosius užaugintus karpius, supratau, kad man nei ežeriuko, nei skaidraus vandenėlio nereikia, o reikia turėti šviežios žuvies ant stalo tada kada norisi.
    Nilai, tu kaip pirštu į akį čia su tuo Aušriu :))) Taip, jo mintys čia, tačiau konsepcija jo man visiškai netinka. Jo siūlomi nuolydžiai (1/4) tiesiog nuostolis vandens tūriui. Nesakau, kad jie negeri ar netinkami, viskas priklauso nuo grunto, galimo ploto ir norų. Mano prūdas bus tiesiai prieš svetainės langus, todėl ir stengiuosi suteikti jam maksimaliai natūralią išvaizdą.
    Va su tais karpiais... reikia dar persilaužti,kad juo ir maistui galima puikiausiai augintis, nes mano kompas pilnas trofejiniu nuotraukų, o karpiukai keliauja atgal iš kur ir buvo išmonyti :) tiesa rūkytas karpis tikrai labai skanus... .
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros IMG_0939.jpg  

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    550
    Sveiki, dar toks klausimėlis atsirado... pas mane plytmolis.. norint, kad augalai augtų, manau, reikėtų kažko panašaus į derlingą gruntą... . ką daryti šiuo atveju? nemanau, kad ajerai augs molyje. juodžemio gi nebersi į dugną, kad auglai augtų??? Kaip sprendžiama ši problema? na krantų sutvirtinimui, tai, mąstau paberti juodžemio ir tuomet užseti koki nors žolyną, bet kaip su tais vandens augalais? Nesinorėtų užsiveisti žaliųjų dumblių populiacijos... .
    P.S Kasimo darbai stipriai pakudejo priekin. Rausia dviem ekskavatoriais ir dviem sunkvežimiais, tai judesys, kaip rimtose statybose... :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    ką daryti šiuo atveju? nemanau, kad ajerai augs molyje.
    Augs kaip pasiutę, nesijaudink. Pas mane irgi šimtaprocentinis molis, ekskavatorininkas pamenu juokėsi, kad prie prūdo dar trūksta plytų fabrikėlį atidaryti. Augalams tas jokia problema. Ajerai klęsti, švendrai užsiveisė patys, vos spėju juos rauti. Molingi tvenkiniai paprastai būna labai derlingi. Kai vanedenyje ims plaukioti žuvys ir dar papildomai tręši vandenį, tai augalams tas dar labiau patiks. Šiaip kiek irgdėjau lelijoms molyje yra sunkiau, todėl jas geriau sodinti berods pintėnese su substratu ir pan.
    Silurus glanis ...;)

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Suvesk į Googlą: "vazonai vandens augalams" ir vualia. Susodini tuose vazonuose (tarkim mažesniuose) ajerus po vieną-du ūglius į paprastą juodžemį pamaišytą su kokia kake, vazonus šachmatais sumainuoji į dugną ir lai sau auga. Iš motininės šaknies mikliai prileis daigų ir plėsis. Su lelijom taip pat, tik kašikas didesnis turi būti ir ant viršaus dar molio su akmenimis reik papresuot, kad žuvys neišknistų, o paskui per tarpus vazono jau jos pačios užbujos ir išsiplės. Nu ir su visais kitais augalais taip pat.

Panašios gijos

1. Vanage 54 l akvariumas. Pradžia
    Nuo Vanage forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 44
    Paskutinis: 11-12-2012, 13:06

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •