Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 52

Gija: Skalūninių dujų gavyba Lietuvoje

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621

Skalūninių dujų gavyba Lietuvoje

Sveiki,
    Buvau pakankamai indiferentiškas skalūninių dujų gavybos temai, bet pažiūrėjęs filmą GasLand supratau, kad Shevron'as ateina į Lietuvą ne gėlių darželio puoselėt, o rimtai ir grėsmingai intervencijai į šalies ekologiją. Gruntiniai ir paviršiniai vandenys nukentės pirmoje eilėje ir apie gyvą žuvį ir geriamą vandenį dujų gavybos teritorijoje galima bus pamiršti.
    Siūlau susipažinti:

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Kai filmas rusiškos kilmės, o Gazpromo pardavimai jau kelinti metai smunka, tai smarkiai abejoju šios propagandos "nuoširdumu".
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Darbe teko šiek tiek prisiliesti prie skalūninių dujų..
    Tai jų Lietuvoje yra tik apie Tauragę ir max iki Klaipėdos...
    Dabar bijau pasakyti apie kokius galima būtų kalbėti kiekius, bet man jie pasirodė labai nedideli.
    Maža to reikia keisti įstatymus, nes telkinių vietos kur galima būtų juos ieškoti yra išnuomuotos tiems, kurie ieško naftos.
    Na būsiu nustebęs jai Lietuva ims naudoti savo skalūnines dujas..
    Čia man labiau šviečiasi politika ir gan didelė dėl šių dujų..

Netgi SGD (suskystintų gamtinių dujų) terminalas nėra ekonomiškai pasiteisinantis statinys..
    Čia irgi politiniais tikslais dėmesio sulaukęs projektas.
    kaip ir Elektrėnų elektrinė gaminanti brangesnę elektrą negu rinkoje yra parduodama..

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Netgi SGD (suskystintų gamtinių dujų) terminalas nėra ekonomiškai pasiteisinantis statinys..
    Kodėl taip manai? O ar Būtingės naftos terminalas ekonomiškai nepasiteisino? :) Nejaugi antžeminis dujotiekis iš Kataro pasiteisintų labiau? :)

kaip ir Elektrėnų elektrinė gaminanti brangesnę elektrą negu rinkoje yra parduodama..
    Elektra brangesnė, nes ji išgaunama deginant brangiausias Europoje dujas. :)

Dabar bijau pasakyti apie kokius galima būtų kalbėti kiekius, bet man jie pasirodė labai nedideli.
    Dėl nedidelių kiekių niekas čia tų dujų neieškotų. Nebent mūsų politikai blefuoja ir bando Gazpromo patiklumą. Bet kuriuo atveju rusiškų filmukų apie skalūnų dujų žalą siūlau net nežiūrėti. Būsiu kategoriškas tuo klausimu.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Na manau, kad tikrai blefuoja...
    Per maža teritorija manyčiau..
    Na laikas parodys..
    Bijau suklysti, bet kiekiai nėra dideli palyginus su Achemos sunaudojamais kiekiais.
    O plius pagrindinis pirkėjas būtų Achema, o ji tikrai nepolitikuos ir pirks kur pigiau..

Kas dėl SGD, tai nebent kokį plaukiojantį laivą naudoti kaip patį terminalą...
    Darė studiją, tai aritmetiką buvo neigiama...

Yra didelė tendencija, kad dujos turėtų pigti, nes jų negali nei kaupti nei sandėliuoti..
    Rusijoje, kai kuriose šachtose jos paprasčiausia išleidžiamos į orą lyg sudeginant....
    Dujų kaina išbrangsta dėl logistikos..

Mažeikių nafta yra padariusi taip, kad labiau pirkėjui apsimokėtų pirkti pas juos negu kur kitur...
    Čia kalbu apie automobilines..

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Kai filmas rusiškos kilmės, o Gazpromo pardavimai jau kelinti metai smunka, tai smarkiai abejoju šios propagandos "nuoširdumu".
    Nilai, matyt žinai kur kas daugiau nei aš, pasidalink. HBO mano žiniomis nepriklausoma kabelinė amerikos televizija, kaip rusai sugebėjo juos priversti sukurt šitą filmą, man lieka myslė.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Būsiu kategoriškas tuo klausimu.
    Na, nereikia jau taip kategoriškai :)
    Viskas ko reikėtų, tai truputis kritinio mąstymo, to tikrai pakaks (pasidomėk bent jau hidraulinio smūgio technologija).
    Kita vertus, reikia tik šiek tiek palaukt, tavo kaimas regis Tauragės rajone, tai naujienas sužinosime tiesiogiai iš žmonių patirsiančių SD gavybą savo kailiu.
    Paskutinį kartą taisė Sartorius : 04-02-2013, 17:51

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Kas dėl SGD, tai nebent kokį plaukiojantį laivą naudoti kaip patį terminalą...
    Jei įsigilinti į tai, ką šiuo metu rengiasi "pirkti" Lietuva (pirkti = nuomoti, Lietuva = Klaipėdos nafta), tai pamatytume vieną laivą su išdujinimo įranga, t.y. laivas suskystintas dujas vers dujinės formos ir vienas laivas bus kaip transporteris. Iš esmės - tai ir bus kaip terminalas, kuris švartuosis ties Kiaulės nugara.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Aš esu 'už' teritorijos išžvalgymą ...tegul konkrečiai pasižiūri ir pasako, o dėl poveikio aplinkai - viskas aplinkui kenkia iš esmės, tik to kenkimo mastai būna skirtingi. Juk visą gyvenimą mus 'žeidžia' mobilių telefonų bangos ir kiti bangavimai, automobilinės dujos ir kitokios dujos ...žmogus prieš 500 metų turbūt numirtų gana greita mirtimi, tačiau kartos pasikeitimas yra skaičiuojamas apie 70-80 metų ir sugebėjimas adaptuotis, jei tai nėra letalus variantas yra įmanomas. Aš norėčiau gyventi ekologiškai ir natūraliai, tačiau realiai taip nesigauna, nors Lietuva šiuo klausimu tikrai yra vienoje iš geresnių situacijų, nes miškų mes turime Europos mastu, vieną iš didžiausių procentų teritorijos atžvilgiu.
    Kitas dalykas yra interesai ir pinigai - čia jau ne mūsų daržas - visada bus tokie dalykai ir nelabai ką paskeisi ...

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 23
    Vietovė
    Klaipėdos raj.
    Įrašai
    50
    Citata Autorius Sartorius Žiūrėti skelbimus
    HBO mano žiniomis nepriklausoma kabelinė amerikos televizija, kaip rusai sugebėjo juos priversti sukurt šitą filmą, man lieka myslė.
    Pinigais žinoma. Jokia čia myslė.
    Labai jau naivu manyti, kad rusai staiga susirūpino ekologija Lietuvoje.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Citata Autorius Tomis Žiūrėti skelbimus
    Pinigais žinoma. Jokia čia myslė.
    Labai jau naivu manyti, kad rusai staiga susirūpino ekologija Lietuvoje.
    Jau nebe juokinga :/
    Kam rusai perka dokumentinį filmą apie ekologines problemas amerikoje?

Tomi, pagelbėsiu su geografija, JAV kitame žemyne, jie neperka rusiškų dujų, jie pašonėj turi Kanadą.
    Jei jau ieškom sponsorių, tai už tokį filmą mokėti turėjo kanadiečiai :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Nilai, matyt žinai kur kas daugiau nei aš, pasidalink.
    Pritariu Tomiui, rusai pasidaro labai dideli gamtos mylėtojai srityse, kurios liečia jų eksportą, t.y. dujos, nafta, atominė energija. Visa kita, su aplinkosauga jiems nedraugauja. Jie gauna milijardus iš mūsų ir jiems tikrai nevisvien, kai eksportas smunka. Keista kodėl jie taip "mylėdami" gamtą tyli apie Baltijos jūros taršą, kurioje jie patys palaidojo tūkstančius tonų cheminio ginklo. Kodėl tas karo laikų bombas turi iš dugno kelti švedai, suomiai, norvegai su savo ištekliais, kodėl to nedaro mūsų garbūs rytų kaimynai, kurie ir kalti dėl viso to? Tai va tokia čia ir meilė gamtai.

Grįžtant prie temos apie dujas, tai skalūninės dujos yra tos pačios įprastos dujos, tik gilesniuose sluoksniuose, tačiau betkuriuo atveju žemiau gruntinių vandenų. Todėl nematau kodėl ta tarša turi būti didesnė, jei vistiek reikia gręžtis per tą patį vandeningą sluoksnį? O ir gręžimo technologija čia ne pats svarbiausias veiksnys.
    Kita vertus, reikia tik šiek tiek palaukt, tavo kaimas regis Tauragės rajone, tai naujienas sužinosime tiesiogiai iš žmonių patirsiančių SD gavybą savo kailiu.
    Taip, gyvenu iš tiesų vos už poros dešimčių kilometrų nuo žvalgomos teritorijos, bet dėl to nei kiek nesijaudinu. Labiau jaudinuosi dėl Kaliningrado AE, kuri statoma maždaug 30km nuo mano namų, va tas "atominis žigulys" tai pasitikėjimo tikrai nekelia. Lietuvos ekonomikai labai reikalinga dujų gavyba, nes finansiniu požiūriu dėl dujų kainos nukraujuojame per daug, mokame milijardus, užuot kaip kitos šalys naudoję savo išteklius.
    Jeigu sakalūninių dujų žala tokia didelė, tai kodėl tada tyli ES, juk mus sieja bendri interesai, įstatymai, aplinkosauginės konvencijos, kai kurios šalys arba organizacijos labai aktyviai vykdo aplinkosaugines programas ir aktyviai rūpinasi gamtos apsauga ES mastu, tačiau iš jų priekaištų nėra, tai jei pasitelksime "kritinį mastymą" apie kurį Sartorius kalbėjo, logika peršasi tokia, kad grėsmes mato tik tie, kam yra ekonominis interesas tas problemas "pamatyti". :)
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Kam rusai perka dokumentinį filmą apie ekologines problemas amerikoje?
    Todėl, kad nuo sovietinių laikų yra įprasta plauti smegenis, kalbant apie už "didžiosios tėvynės" ribų kerojantį blogį. Negi manai rusai ims ir parodys kiek patys savo kieme taršos padarė? :) Kadangi JAV yra skalūninių dujų pradininkai, tai kodėlgi nepagąsdinus svetimais baubais. O be to pasižiūrėkim, kaip kinta jėgų balansas dujų rinkoje, kažkam teks smarkiai prisukti dujų kranelius, nes rinkoje gresia žaliavos perteklius.
    Jei jau ieškom sponsorių, tai už tokį filmą mokėti turėjo kanadiečiai :)
    Kanadiečiai turi galvą ant pečių, gautus pinigus už žaliavas jie investuoja į šalies ekonomiką, o ne pravalgo. Jie puikiai išgyventų ir be dujų eksporto į JAV, nes turi tvarią ekonomiką ir vieną žemiausių pasaulyje korupcijos reitingų. Rusijos biudžetas yra planuojamas atsižvelgiant į žaliavų eksporto perspektyvas, o bet kokie žaliavų kainų kritimai reiškia milžinišką deficitą.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Sudėtinga diskusija :)
    Pradžiai, palikim tuos rusus ramybėj, dabar ne apie tai, jų kėslai visada buvo ir yra aiškūs.
    Kalba apie technologiją ir jos žalą aplinkai.

eigu sakalūninių dujų žala tokia didelė, tai kodėl tada tyli ES
    Na, netyli, Prancūzijos (kuri uždraudė hidraulinio smūgio gavybos technologiją) aplinkosaugos ministrė pasakė:
    "I’m against hydraulic fracturing. We have seen the results in the U.S. There are risks for the water tables and these are risks we don’t want to take."

http://www.businessinsider.com/franc...racking-2011-5

Nors Bulgarija mums ne pavyzdys, bet jie irgi uždraudė SD gavybą, aplinkosaugininkai padirbėjo.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Todėl, kad nuo sovietinių laikų yra įprasta plauti smegenis, kalbant apie už "didžiosios tėvynės" ribų kerojantį blogį. Negi manai rusai ims ir parodys kiek patys savo kieme taršos padarė? :) Kadangi JAV yra skalūninių dujų pradininkai, tai kodėlgi nepagąsdinus svetimais baubais. O be to pasižiūrėkim, kaip kinta jėgų balansas dujų rinkoje, kažkam teks smarkiai prisukti dujų kranelius, nes rinkoje gresia žaliavos perteklius.

Kanadiečiai turi galvą ant pečių, gautus pinigus už žaliavas jie investuoja į šalies ekonomiką, o ne pravalgo. Jie puikiai išgyventų ir be dujų eksporto į JAV, nes turi tvarią ekonomiką ir vieną žemiausių pasaulyje korupcijos reitingų. Rusijos biudžetas yra planuojamas atsižvelgiant į žaliavų eksporto perspektyvas, o bet kokie žaliavų kainų kritimai reiškia milžinišką deficitą.
    Taip ir nesupratau, tai kodėl rusai apmokėjo šito filmo gamybą?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Taip ir nesupratau, tai kodėl rusai apmokėjo šito filmo gamybą?
    Ekonominis interesas+ geopolitika.
    Turėsim savo dujų - vadinasi nepirksim rusiškų. Pakankamai daug loginių argumentų matau surašyta ČIA.
    Lygiai tas pats su atomine energija. Šiandien mes esame gerai melžama karvutė Rusijai, jie darys viską, kad tik ta karvutė ir toliau duotų daug pieno. Tokie filmukai, tai jau atgyvenęs propagandos modelis.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 08 08
    Vietovė
    Žemaitija
    Įrašai
    56
    Pakankamai daug loginių argumentų matau surašyta ČIA.
    Jūsų nurodytas straipsnis man pasirodė daug labiau propagandinis, nei tas filmas ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius liucpikc Žiūrėti skelbimus
    Jūsų nurodytas straipsnis man pasirodė daug labiau propagandinis, nei tas filmas ;)
    Aš tik apeliuoju į elementarią logiką ir istorinę patirtį, kam šie dalykai svetimi, lai tegul laukia išgelbėtojų iš Rusijos.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 02
    Vietovė
    Anykčiai
    Įrašai
    81
    Kiekvienas lindimas i gamta,turi pasekmes

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Ekonominis interesas+ geopolitika.
    Turėsim savo dujų - vadinasi nepirksim rusiškų. Pakankamai daug loginių argumentų matau surašyta ČIA.
    Lygiai tas pats su atomine energija. Šiandien mes esame gerai melžama karvutė Rusijai, jie darys viską, kad tik ta karvutė ir toliau duotų daug pieno. Tokie filmukai, tai jau atgyvenęs propagandos modelis.
    Nilai, su visa pagarba, daug emocijų ir mažai turinio :(
    Man sunku diskutuoti, kai naudojami "neprisiūk rankovę" tipo argumentai.
    Koks, po galais, rusų ekonominis interesas amerikoje + kokia geopolitika, kada JAV neperka dujų iš rusų ir niekada nepirks?
    Filmas apie JAV ir jų ekologines problemas. Fox'as pradėjo kurti filmą 2008 m. o Lietuva apie savo skalūnų eksplotacija pradėjo svaigti tik po dviejų metų.

Aš suprantu, kad kiekvienas lietuvis su motinos pienu gavo arklišką dozę rusofobijos, pats toks esu :)
    Tačiau, pažvelkime į faktus, pamastykime apie šios technologijos įtaką gamtai, gruntiniam vandeniui, ekosistemai.
    Mes nuolat bėgdami nuo rusiškos meškos užlipame ant grėblio (Williams vienas gražesnių pavyzdžių, nekalbant jau apie ES ir atominės uždarymą). Man asmeniškai jokio skirtumo tarp Shevron'o ir Gaspromo nėra ir vieni ir kiti ateina pasipelnyti ir jeims giliai nusišvilpt ar švarus vanduo mūsų upėse ir ežeruose.

Ir dar, apie "gerai melžiamą karvutę", turiu tave stipriai nuvilti, apie karvę kalbėti - žvirblius juokinti :)
    Mes ne karvė, net ne ožka, nepatrauksime ir triušio įvaizdžio, geriausiu atvėju nupiepusi jūrų kiaulytė.
    Mūsų importas tesudaro 0,66% nuo Gazpromo eksporto, ekonominiu požiūriu tokia eksporto dalis Gazpromui yra nereikšminga. Šiuo konkrečiu atvėju juos (Rusiją) domina politinė įtaka, o ne kapeikinis biznis.
    Paskutinį kartą taisė Sartorius : 05-02-2013, 09:54

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Sartoriau, šitas filmukas skirtas ne išimtinai Lietuvai, o visoms posovietinėms šalims, kurios dabar galvoja apie skalūnus. Skiekiama atbaidyti neva "blogu pavyzdžiu". Tad ši filmukas nukreiptas ne prieš JAV, o neabejoju, kad siekiama rytų Europoje sukurti neigiamą skalūninių dujų gavybos įvaizdį. Turbūt man nereikia įtikinėti, kokie kiekiai dujų susidaro bendrai sudėjus Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą. Visos šios šalys kasmet vis mažina dujų importą iš Rusijos, pažiūrėk į plikus skaičius. Ukraina net nebenuperka įsipareigoto dujų kiekio ir jį kasmet mažina, tą patį daro Lietuva. Tai kur rusams dėti tas dujas? Baltarusiams parduoti už 180 usd/kub.m.? Parduoti Vokiečiams? Vokiečiai taip pat mažina rusiškų dujų importą. Šito filmuko sąmata juokingai maža, playginus su tuo kiek tokia propaganda sukelia širšalo ir gaišaties. Kiekvienas pradelstas mėnuo priimant sprendimus turi savo piniginę išraišką, ši yra palanki "jų" naudai.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Sartoriau, šitas filmukas skirtas ne išimtinai Lietuvai, o visoms posovietinėms šalims, kurios dabar galvoja apie skalūnus. Skiekiama atbaidyti neva "blogu pavyzdžiu". Tad ši filmukas nukreiptas ne prieš JAV, o neabejoju, kad siekiama rytų Europoje sukurti neigiamą skalūninių dujų gavybos įvaizdį. Turbūt man nereikia įtikinėti, kokie kiekiai dujų susidaro bendrai sudėjus Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą. Visos šios šalys kasmet vis mažina dujų importą iš Rusijos, pažiūrėk į plikus skaičius. Ukraina net nebenuperka įsipareigoto dujų kiekio ir jį kasmet mažina, tą patį daro Lietuva. Tai kur rusams dėti tas dujas? Baltarusiams parduoti už 180 usd/kub.m.? Parduoti Vokiečiams? Vokiečiai taip pat mažina rusiškų dujų importą. Šito filmuko sąmata juokingai maža, playginus su tuo kiek tokia propaganda sukelia širšalo ir gaišaties. Kiekvienas pradelstas mėnuo priimant sprendimus turi savo piniginę išraišką, ši yra palanki "jų" naudai.
    :) Filmas skirtas amerikiečiams, o nukreiptas prieš gamtos darkymą, jis parodo kas atsitinka su gamta ir jos ištekliais kada naftos ir dujų korporacijos nekontroliuojamos pradeda iškasenų eksplotaciją. Kitaip sakant, leisk kiaulę į šventorių, tai ji ant altoriaus užlips.

Jei kas nors diskusijoje pasakytų, kad Gazpromas sumokėjo už šio filmo vertimą ir bando aštinti debatus dėl aplinkosaugos Lietuvoje (Lenkijoje ar Ukrainoje), neturėčiau ką ir paprieštaraut, pilnai tikėtina. Tačiau pasisakyta buvo apie tai, kad rusai sumokėjo filmo kurėjams, man asmeniškai tai kelia šypseną, nes filmas pradėtas kurti tuo metu, kai niekas nesapnavo apie SD gavybą Lietuvoje. Na, o amerikiečių tarnybos į skutus sudraskytų tuos kas paėmė rusiškus pinigus ir bando kenkti nacionaliniam interesui.
    Dabar debatai inicijuojami kongrese, o apie SD gavybos žalą atvirai pasisako didelė dalis visuomenės veikėjų, gal ir jiems rusai sumokėjo?
    Sąmokslo teorijos šiais laikais labai populiarios, ypatingai jos išvešėja antirusiškos isterijos fone (primena liaudies priešų medžioklę sovietmečiu).

Aš asmeniškai sutinku mokėti už brangias rusiškas dujas ir nenoriu, kad Shevron'as pompuotų į Lietuvos žemę chemikalų. Man labiau imponuoja Prancūzijos pavyzdys, jie aiškiai suvokia, kad šiuolaikinės technologijos yra nepatikimos,o užteršimo rizika labai aukšta, reikia laukti, kol technologijos bus patikimesnės.

Ačiū už tūriningą diskusiją, jos pasekoje teko daugiau pasidomėti tema.

BTW, 2012 vasarą Aspeno idėjų festivalyje vyko debatai šia tema, mano galva, labai įdomi ekspertų diskusija. Rekomenduoju, tiesa be vertimo, rusai dar nespėjo nupirkti vertimo :)

Taigi, NO FRACKING WAY!
    Paskutinį kartą taisė Sartorius : 05-02-2013, 16:42

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Šie klausimai turbūt ne mūsų jėgoms, tegul aiškinasi atitinkamos tarnybos. Belieka viltis, kad nugalės objektyvūs faktai, kad ir kurioje pusėje jie bebūtų. Labiausiai nesinorėtų, kad šalies raidą įtakotų Grinevičiūrės ar Krivicko lygmens žurnalistika, nesakau, kad šis filmas būtent toks, bet kartais "nepriklausomi" tyrėjai priverda daug ir bereikalingos košės.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pliusas: http://www.lrytas.lt/verslas/energet...u-projekta.htm

O Mazuronis (pirmasis turėjęs skalambyti varpais) pasirodė nekaip, pavadino tai skubotu sprendimu. Pavojinga žvalyba nėra skubota, jo manymu reikia žvalyti, o tik po to aiškintis ar yra pakenkta gamtai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 19
    Vietovė
    iauliai
    Įrašai
    1

Exclamation Keista dėl ko taip priešiskai nusiteike

Visiems labai patinka mokėti rusams už dujas. Estai ižgauna jau tas dujas o mums nereikia.

Panašios gijos

1. ats.: 19
    Paskutinis: 23-12-2013, 21:51
  2. Ekologiški upėtakiai Lietuvoje. Yra ar vis dar nėra?
    Nuo tvis forume Žuvivaisa, aplinkosauga
    ats.: 33
    Paskutinis: 10-05-2012, 15:34
  3. Dideli planai Lietuvoje
    Nuo MVR forume Kita
    ats.: 5
    Paskutinis: 17-04-2012, 22:49
  4. Pirksiu Lietuvoje iveistas tetras
    Nuo Vytautas forume Skelbimai
    ats.: 8
    Paskutinis: 17-07-2011, 08:00
  5. Akvakultūra pasaulyje ir Lietuvoje