Rezultatai 1 iki 24 iš 24

Gija: Žuvų žymėjimas

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8

Žuvų žymėjimas

Sveiki forumiečiai,
    Forumą skaičiau, aišku ne visą, daugiausia apie tvenkinius ir neradau tokios temos, kuri mane domintų. Nežinau kaip korektiškai suformuluoti klausimą:
    turiu nedidelį prūdą, kokius 4 arus, ten galybė karosų iš seno likę, bet dar įmečiau kelis kg karpiukų 50-100gr. ir 7 lynus apie 500gr. Dabar noriu pažiūrėti kiek jie paaugę. Ar būtų įmanoma saugiai, nežalojant žuvų įsegti į uodegas kokį auskarą, kad pagavęs žuvis pasasarį, vasarą ir rudenį atpažinčiau jas ir matyčiau kiek paaugę. žodžiu galėčiau palyginti ir padaryti kokias nors išvadas.
    tikriausiai supratoy mintį.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 11
    Vietovė
    Šilalės r.
    Įrašai
    163
    Na aš esu girdėjęs tik apie karpių žymėjimą specialiais žetonais per varžybas. Šis žetonas yra segamas į nugaros peleką.
    Kaip tai atrodo:
    video prieš varžybas Karpynėje http://www.youtube.com/watch?v=cOUo6hyweNI

foto iš varžybų "Karpių loterija" Šakių tvenkinyje http://www.manorajonas.lt/component/...terijos-laimik

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Va kažko panašaus ir reikėjo . Reikės pasidomėti kaip tą padaryti, ar tinka ir lynams, karšiams....

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Žymėti žuvims parduodami specialūs prietaisiukai. Lietuvoje tokių, deja, nėra, tačiau per net'ą galima užsisakyti. Segamas kokios nori spalvos plastikinis žymeklis ties nugariniu žymekliu (šiek tiek žemiau) - įvedama po oda su pistoletu. Toks žymeklis yra pats paprasčiausias, tačiau dabar yra išvystyti tokie žymėjimo būdai, kad net gali stebėti žuvų migracijas ir t.t. Kažką panašaus Lietuvoje bando ir bandė daryti su eršketais (Oxyrhynchus sp) ...sakė po 15 metų pamatysime rezultatus :-)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Kitas variantas - pakirpti kai kuriuos pelekus (pvz uodego kampą nukirpt), taip daro kai kurie veislynai. Po metų laiko tie pelekai atauga. Jei neklystu, pakirpimą reikia daryti pavasarį, kol šaltas vanduo.

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Nilai, nenoriu sužaloti žuvų, todėl net nebandysiu kirpinėti pelekus, be to jeigu norėsiu sužymėti bent 20 žuvų, tai jų pelekus reikėtų iškarpyti kaip snaiges per Kalėdas :)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Keistas tavo vardas, žmogau. Sunku man bendraut. :)
    Bet jei tikrai reik, sakyk, eisiu kuist savo bibliotekas. Yra kažkur pirkt internetu tas pistoletas ir žymekliai. Manau, į šimtą eurų tilpsi.
    Bet ar tikrai reik žalot žuvis dėl tokios priežasties?

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Aurielka, apie tuos gps'inius ir aš visur per laidas ar literatūroj mačiau kaip žymi migruojančias žuvis, tačiau man to gero per daug, man ko nors paprasto reikia. Tas tavo pistoletas sudomino, gal gali nuorodą atsiųst kaip jie atrodo, nes pats kažkaip nerandu, o skaityt apie bet nesinori.
    Arba reikės pasinaudoti karpynės pavyzdžiu ir žilka kokius nors plastmasiukus ar metaliukus pririšti.

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Vardas tai Andrius, bet tokiu registruotis neleido. Žaloti nenoriu, tiesiog norėčiau pažiūrėti kokia žuvų rūšis kokiu tempu pas augtų ir ar kas jų neišgaudo, ar jos neišgaišta. Turiu dabar 7 lynus, galybę karosų ir kažkiek karpių, 2 ešeriukus, vasarą žadu porą karšių didesnių pasigauti, jeigu kibs.
    Tai ir noriu matyti kaip auga.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    O negalvoji, kad jie žaloti jau paskui kitaip auga?

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    Jo, plaukiodami su auskaru jaučia stresą, lėčiau auga.

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Na gerai, nereikia to pistoleto, parišiu su žylka keliems po spalvotą rutuliuką. O dėl augimo tai manau, kad šieriamos žuvys prūduose jau ir taip kitaip auga.
    O stebėt tai noriu nes pavasary įleidau 3kg karpiukų nuo 30 iki 100 gr. O ant meškerės pavasary kibo visi įvairūs, o rudeny visi kaip standartiniai po 200 gr. ir jokių kitų

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Gerai dar pagalvok ar tikrai verta, vasarą ir karpiai, ir lynai po žoles kuičiasi, nusidrąskys tuos karoliukus kaipmat, o bet kokia žaizda tai galimybė užkratams, infekcijoms. Juk neveltui, varžyboms karpius žymi vos kelios dienos iki žvejybos.

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Tada kitas papildomas klausimas: O tai kaip tada patikrinti ar prūde liko ne kelios žuvys ir aš vis pagaunu ne tas pačias?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Kandis Žiūrėti skelbimus
    Tada kitas papildomas klausimas: O tai kaip tada patikrinti ar prūde liko ne kelios žuvys ir aš vis pagaunu ne tas pačias?
    Šitų dalykų niekada pilnai nepatikrinsi, nebent tik nuleidžiant vandenį. Nes ta žuvis kiek jos bebūtų prūde gali tiesiog nekibti tada kada tu norėsi, sėdėsi su meškere liūdnas ir galvosi, kad žuvies nelikę, o pasirodo kaltas tik slėgio pokytis :). Meškerė tikrai ne tas įrankis, kuris padėtų indikuoti, žuvies kiekį. Kiekviena žuvų rūšis turi vidutinius jai būdingus sezoninio augimo rodiklius, jais verčiau ir vadovautis, jei jos turės pakankamai deguonies, maisto, tankis ne per didelis, o vanduo nebus per šaltas - augs taip, kaip Dievulis užkodavo genuose konkrečią rūšį. Jei norisi pilnos kontrolės, nusiperki didelį akvariumą ir kambaryje ištisus metus stebi tą augimą. Prūde tegul žuvys gyvena savo gyvenimą, man ta tokia paslaptis savotiškai žavi, nes visada malonu kai nustebina didesnis laimikis nei tikėjaisi, arba pulkeliai jauniklių.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Kitas variantas - pakirpti kai kuriuos pelekus (pvz uodego kampą nukirpt), taip daro kai kurie veislynai. Po metų laiko tie pelekai atauga. Jei neklystu, pakirpimą reikia daryti pavasarį, kol šaltas vanduo.
    būtent taip daro veislynai, pažymint patinus dažniausiai, kad nereikėtų kiekvieną kartą spaudinėti pilvo

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Aurielka, apie tuos gps'inius ir aš visur per laidas ar literatūroj mačiau kaip žymi migruojančias žuvis, tačiau man to gero per daug, man ko nors paprasto reikia. Tas tavo pistoletas sudomino, gal gali nuorodą atsiųst kaip jie atrodo, nes pats kažkaip nerandu, o skaityt apie bet nesinori.
    Arba reikės pasinaudoti karpynės pavyzdžiu ir žilka kokius nors plastmasiukus ar metaliukus pririšti.
    betsy@floytag.com
    www.floytag.com

pabandyk čia pasižiūrėti - regis, pigiausias variantas iš JAV (bent jau buvo toks 2012 pavasarį), nors atsisiuntimas kainuoja beveik tiek pat, kiek pats prietaisiukas ...susikontaktuoti reikėtų anglų kalba ir suderinti, ko tiksliai reikia

tačiau pritariu diskusijose išsakytoms mintims ...grynai moksliškai tai yra vertinga, bet pažaidimui tai tikrai neverta
    be to, mes irgi bandėme praeitą pavasarį žymėti keletą žuvų, tačiau rudenį nemačiau nei vienos su žymekliu ...daug žuvies ir eilė kitų faktorių greičiausiai turėjo įtakos ...nedideliame tvenkinuke to galbūt neįvyktų, bet vistiek reikėtų pagalvoti gerai - ar iš tikrųjų verta

Narys
    Įstojimo data
    2013 01 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    8
    Ačiū Arielka už nuorodą, žiūrėsim kaip bus su tuom pistoletu, būtų pinigų laisvesnių nusipirkčiau.
    O dėl žuvų, kad tų kelių sužymėtų neradai tai matyt nes tų jų daug turi. Pas mane prūdas mažas, 7 lynai, žadu vasasą porą karšių ir porą ešerių didesnių pasigaut, tai viso tektų sužymėti tik kokia 15 žuvų. Karsosų nežymėsiu, nebent koks būtų karpis sumutavęs ir smarkiai kitus bendraamžius praugęs. Tai manau niekur jos nedings.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Ačiū Arielka už nuorodą, žiūrėsim kaip bus su tuom pistoletu, būtų pinigų laisvesnių nusipirkčiau.
    O dėl žuvų, kad tų kelių sužymėtų neradai tai matyt nes tų jų daug turi. Pas mane prūdas mažas, 7 lynai, žadu vasasą porą karšių ir porą ešerių didesnių pasigaut, tai viso tektų sužymėti tik kokia 15 žuvų. Karsosų nežymėsiu, nebent koks būtų karpis sumutavęs ir smarkiai kitus bendraamžius praugęs. Tai manau niekur jos nedings.
    Nekankinčiau aš tų žuvų taip. Net neabejoju, kad bent rečdalis kris po tokio žymėjimo. Tavo lynai augs po kokius 150g per metus, tą galiu ir be žymėjimo tau pasakyti.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 08 15
    Vietovė
    siauliai
    Įrašai
    253
    O jei pabandyt žymėt tokiais žymekliais čia yra kabelių markiravimui

http://www.elstila.lt/Instaliacines-...earchparam=gtk

Per viršutinį peleką įvėrei ,užrašai Nr. ir gali kontroliuot augimo tempus.

Kokia JŪSŲ nuomonė

Panašios gijos

1. Vandens lelijos. Žydėjimas
    Nuo Jogaila forume Flora
    ats.: 5
    Paskutinis: 02-08-2012, 11:10
  2. Vandens minktėjimas augaliniame akvariume be CO2
    Nuo Vytautas forume Vanduo, jo savybės
    ats.: 9
    Paskutinis: 03-01-2012, 07:34
  3. Karpių čepsėjimas... :)
    Nuo Sartorius forume Fauna