Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 53

Gija: Vodolazo 5 arų kūdra. Reikia patarimų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42

Vodolazo 5 arų kūdra. Reikia patarimų.

Laba visiems,

norėjau pasiteirauti ar įmanoma pagylinti prūdą nenuleidus iš jo vandens. galimybė išsiurbti vandenį yra, bet tada jau teks kaimynų žemę skandinti. gilint reikia nes gylis giliausioje vietoje vasara būna tik apie 1,5 m.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    O kada ruošiatės gilinti?
    Šiaip darbas ne iš maloniausių, bet įmanomas

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    konkrečiai dėl laiko nesu apsisprendes. tiesiog noras toks yra pagylinti bent iki 2 ar kiek daugiau metrų. beje nenoriu gylinti viso tvenkinio o tik tolimajį prūdo kraštą.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    O kas ten per tvenkinys- nuleidžiamas, kokio dydžio, jei gali daugiau info...
    Jei neskubi su gilinimu, palauk vasaros- manau bus viskas paprasčiau ir aiškiau...

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    deja, mano bala nenuleidžiama nes yra žemiausioje sklypo vietoje, balos dydis kokie 4 ar 5 arai . žemiau tik kaimynu plotai, o su kaimynai patys žinot kaip, o mes jau ir taip juos nuskriaudėme (ekskavatoristas net puse metro isikasė į jų žemę). teko daryti naujus geodezinius matavimus ir atseikejau kelis kvadratus savo sklypo jiems kad mano bala liktu mūsų sklype.
    beja, dar paklausiu kitaip, ar imanoma kad bent 20-30 karpiu tokiame tvenkinyje žiemotų. beje norisi ir kokio plėšrūno, nes karosų tokių permatomų tai ordos plaukioja.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    ar imanoma kad bent 20-30 karpiu tokiame tvenkinyje žiemotų.
    Taip. Junk orapūtę. Žiemos ir visi 50 po kelis kg kiekvienas.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Tik bandau įsivaizduoti, kai atvažiuoja ekskovatorius ir pagylina 50 cm balą....
    Tikrai neracionalu..
    Gal neturi kur pinigų dėti...
    jai jau atvažiuoja technika, tai turi ir atidirbti... atitinkamai.
    nuo 1,5 m iki 2 m. man nesuprantami visai tokie darbai..

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius vodolazas Žiūrėti skelbimus
    norisi ir kokio plėšrūno, nes karosų tokių permatomų tai ordos plaukioja.
    Tai jiems pora lydekučių, turėt apmažint karosų skaičių ;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Tik bandau įsivaizduoti, kai atvažiuoja ekskovatorius ir pagylina 50 cm balą....
    Tikrai neracionalu..
    Gal neturi kur pinigų dėti...
    jai jau atvažiuoja technika, tai turi ir atidirbti... atitinkamai.
    nuo 1,5 m iki 2 m. man nesuprantami visai tokie darbai..
    nesakiau kad 2 metrai tai jau riba, sakiau, kad bent jau iki 2-jų. tiesiog sunkiai įsivaizduoju didesnį gilinimą nenuleidus vandens. beje su šlaitais tas prūdas vietom ir gylesnis nei 4,5 metro. deja vandens tik tiek kiek minėjau nes bekasant užsirovėm ant tokios žvyro gyslos (kai tuo tarpu visi šlaitai tikie prie molio) manau per tą gysa labai daug vandens nusifiltruoja į žemesnį kaimynų sklypa o po to nusimelioruoja. nors yra ir gerų naujienų. toliau esantis melioracijos rinktuvas yra linkęs kištis, tai kai praeita rudenį buvo užsikišęs vanduo pakilo tiek kad gylis gyliausioje vietoje pasidarė apie 4 metrus. aišku viskas išsiliejo tiek, kad užliejo kaimynų sklypą ir susijungė su jų prudu. mano karpiai tada išplaukė pasiganyti po tas pievas, o ten juos jau kaimynas susikvietęs puse kaimo pijokų traukė ir stebėjosi iš kur čia tokių atsirado.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42

Wink

Citata Autorius arūnas Žiūrėti skelbimus
    Tai jiems pora lydekučių, turėt apmažint karosų skaičių ;)
    norisi ne apmažinti o totaliai juos išnaikinti. žodžiu visiškas karosų genocidas

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius vodolazas Žiūrėti skelbimus
    norisi ne apmažinti o totaliai juos išnaikinti. žodžiu visiškas karosų genocidas
    Na..., tada jau ir karpiams bus striuka...
    arba pumpuok visą vandenį lauk, išsivalysi visą prūdą, tuo pačiu ir kokį pylimą supilsi...
    Paskutinį kartą taisė arūnas : 14-12-2012, 08:45

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    68
    Aš valiau kūdra su mini žemsiurbe. Brangu, bet kitos išeities nebuvo.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Sunku racionaliai patarinėti, kai gyvai negali pamatyti..
    Taip kartais galima ir nukonsultuoti...
    Aš tik žiūriu iš praktinės pusės, kad neapsimoka dėl smulkių darbų techniką varynėti..

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    laba visiems, iškilo keletas klausimų, tikiuosi kad atsiras galinčių pakomentuoti.

buvau prie savo prudo ir toks įtarimas kilo, kad po šios žiemos išduso ten viskas, kas dar buvo likę (jei karosai apskritai gali išdusti). ledas apie 0,5 - 0,6 metro. iškapojau ekete ir įleidau drenažini siurblį kuris tokį galinga sukurį sukelia eketėje. visa to tikslas, kuo greičiau pašalinti ledąir tiesiog judinti vandenį siekiant jį prisotinti deguonimi. nesupraskit klaidingai, nesitikiu kažką gelbėti, juk nieko vertingo ten nėra.
    pirmas klausimas toks

jei ten išduso visos žuvys ir tarkim labai daug karosų pūna dugne, tai kaip greitai galima bus leisti naujas žuvis (atsiprašau už skirybą). na pavyzdžiui jei ledai nutirps o vandenį gerai praaeruosiu, ar to pakaks, ar reiks laukti kokį laiką.

antras klausimas toks. ar galima suderintį tokius dalykus kap lelijos ir amūrai viename tvenkinyje?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Pagal ką sprendi kad viskas išduso? Kvapas blogas sklinda?

ar galima suderintį tokius dalykus kap lelijos ir amūrai viename tvenkinyje?
    Žinoma, jei bus ką jiems ėsti be lelijų, tai tada jokiu problemų. Pas mane Amūrai lelijų sąžalynus naudodavo kaip slėptuvę. Kadangi pas mane buvo daug visokių kitų žolių, tai nei viena lelija dėl amūrų nenukentėjo.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    kvapas ne koks tikrai, jis juntamas kai judini vandenį, bet jei uostai į saują pasėmęs lyg ir nesmirda.
    šiap aš nesu tikras kad išduso, aš tik modeliuoju ir bandau suprast kai reiks elgtis jei ledams nuėjus matysiu daug gaišenos.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    O kiek pas tave yra žuvies plius minus???
    Jai karosai ir kris, tai tu jų nematysi...
    Savo praktikoje, kai buvo nevalyta kūdra 40 a. nesu matęs per kokius 30 metų (kiek atsimenu) jokių karosų kritimų, tik karpių..
    Karosai matyt lieka dugne...

Kritusius išrinkčiau ir žuvinčiau, bet tada ateityje reikėtų jau pasirūpinti orapūte, kokių 20W.

Narys
    Įstojimo data
    2013 03 10
    Vietovė
    Samogitia
    Įrašai
    16
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    O kiek pas tave yra žuvies plius minus???
    Jai karosai ir kris, tai tu jų nematysi...
    Savo praktikoje, kai buvo nevalyta kūdra 40 a. nesu matęs per kokius 30 metų (kiek atsimenu) jokių karosų kritimų, tik karpių..
    Karosai matyt lieka dugne...

Kritusius išrinkčiau ir žuvinčiau, bet tada ateityje reikėtų jau pasirūpinti orapūte, kokių 20W.
    Pas savęs prieš kokius 10 metų buvau įleidęs apie 60 delninių karosų, kita pavasarį visi iki vieno plūduriavo pilvais į viršų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Na tokio dydžio jau karosai retai kada pakyla į paviršių...
    Sunku diskutuoti apie tavo Landen situaciją, kai nežinai kuo prūdas gyvena ir kas ten jame..
    Aš kalbu apie kūdras, kuriose daug dumblo ir augmenijos, kad karosų kai dūsta nesimato.. bet tai gali būti ir sieros vandenilis......
    Na nekalbu apie tokius, kurių dydis max iki 20 gr.
    Šiaip yra daug tiesos, kad karosai gali išgyventi beveik dumble...
    Praktikoje esu susidūręs...

Narys
    Įstojimo data
    2013 03 10
    Vietovė
    Samogitia
    Įrašai
    16
    Pas manęs nedidele uždumblėjes prūdas tebuvo 2 arų, 50-80 cm gylio tebuvo. Galbūt ledas iki dumblo išalo, bet nesupratau kodėl jos į dumblą nesulindo, nes įbridus susmegdavau virš kelėnų į dumblą. Po to gilinau prūdą.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    Citata Autorius LandeN Žiūrėti skelbimus
    Pas manęs nedidele uždumblėjes prūdas tebuvo 2 arų, 50-80 cm gylio tebuvo. Galbūt ledas iki dumblo išalo, bet nesupratau kodėl jos į dumblą nesulindo, nes įbridus susmegdavau virš kelėnų į dumblą. Po to gilinau prūdą.
    kazkaip kad karosai lenda į dumblą nesinori tikėti, kartas nuo karto tenka (tiksliau teko) nerti po ledu ir karosus mačiau jų letargo busenoje gulinčius ant dugno bet ne dumble, na bet čia kalbu apie ežerą.

kalbant apie sieros vandenilį, gal ir sutikčiau, kad čia tas kvapas nes labai panašiai smirdėjo grežinio vanduo ir gręžėjai sakė kad tai sieros kvapas. bet kiek aš suprantu tas sieros vandenilis susidaro pūnant pernykščiams augalams. jei tai tiesa, tai tada šis variantas man netinka, nes nors ir prūdui 7 metai bet augalų jame nė su žiburiu nerasi, na neauga jie. suprantu daug kam kils klausimų, o tai kam man tada amūrai. atsakau, pernai po žiemos buvo užsikišęs melioracijos rinktuvas kurį kaltinu dėl vandens trūkūmo tvenkinyje, ir tvenkinys patvino ir išplito maždaug vieno h plote. tai tame užlietame plote jau po dviejų mėnesių užsiubavo tiek meldai tiek tie tokie su rudom burbuolėm augalai ir visas kitas balų velnias, dėl to net neabejojų, kad jau šiemet turėsiu gražiai užsisėjusios augmenijos.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    gal kas turi informacijos apie birvėtos tvenkinius (ignalinos rajonas). koks pas juos žuvies pasirinkimas ir ar iš vis prekiauja įžuvinimo medžiaga.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42
    o dabar gal kas parašys atsiliepimų apie bartžuvę. ir kokios yra galimybės transportuoti karpius, plačiakakčius ir keletą šamų 200 km. ar įmanoma maišuose su lengvąja mašina.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 03
    Vietovė
    Zarasai
    Įrašai
    42

Red face

ir dar truputi, beje atleiskit jei klausimas skambės kvailai. tiesiog iki šiol niekada nešėriau žuvų grūdai, o tik viokiomis duonomis ir batonais. kaip tuos kviečius ar kokius kukurūzus reiktų paruošti karpių šėrimui. ar reikia juos šutinti ar tiesiog žaliais šerti?

Panašios gijos

1. Gal kam reikia Malavio ciklidų
    Nuo vaices forume Skelbimai
    ats.: 0
    Paskutinis: 20-11-2013, 09:44
  2. ats.: 77
    Paskutinis: 11-11-2013, 14:27
  3. Reikia artemijų. Kaunas
    Nuo rasa forume Skelbimai
    ats.: 0
    Paskutinis: 03-06-2012, 09:03
  4. UV lempa - reikia, nereikia?