Puslapis 2 iš 4 PirmasPirmas 1234 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 83

Gija: Tvenkinių žiemojimo kalendorius

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Paskambinau tėvukui..
    Klausiu kaip reikalai su deguonimi??????
    O jis sako.......pas mane ir pas tave rodo, kad 1,2 mg/l.......
    Jau suprantu, kad jai pas mane tokie parodymai, tai negerai....
    Pasirodo bekabalnt........... ..............paaiš kėja, kad jis antgalio nuo daviklio nebuvo nuėmęs, o man keista pasidarė, kai pasakė, kad kambaryje rodo apie 3 laipsn.. ir dar klaidą atitinkamą meta..
    Tai ir supratau, kad antgalio nenuėmė...::::)))) )))))))))))))))))))) ))))))

Rolandas
    Svečiai
    Bet žinok slėgis krenta. Tegu ryt pamatuoja ir užrašo matavimus, nebūk toks užtikrintas. ;)
    ... arba nuvežk, paskaldyk tėvukui malkų. Nelaikyk bočių tokiam šalty namuose. :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Praėjau su oximetru per prūdus. Dauguma prūdų negilūs ir matavimo rezultatai panašūs. Matyt atodrėkis daro savo. Prie dugno ir paviršiui matuojant irgi daug maž vienodi. Mažiausiai parodė 6mg/ltr. Kitur maždaug apie 10mg/ltr. Keisti rezultatai vienam prūde. Prie dugno, 1,5m gylyje 9mg/ltr, o paviršiui-6mg/ltr. Gal taip gavosi dėl orapūtės, kurios šlanga įmesta už kelių metrų. Matuojant gilų prūdą, jau kiek kitaip gavosi. Paviršiui-12mg/ltr, o 4m gylyje tik 2mg/ltr.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pas mane, situacija prastesnė, karpiniame prūde kur mažai žuvies ir vanduo neaeruojamas, prie dugno yra 1,5-2,11, per vidurį apie 3,5-4. Viršuje 6,5-7,9.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Normali dar pas tave situacija....
    Vertinant iš blogosios pusės.
    Pas mane prie tokių parametrų kimba žuvys, o tai reiškia, kad jos nedūsta...
    Žvejai gaudydami ant gyvos žuvelės pagavo pora lydekų, dar pora kibimų buvo..
    O ir žuvelės ištraukdavo parą tokiomis sąlygomis ir budavo gyvos.....

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 08
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    49
    Šiandien į sodyba užsuko pažįstamas iš gretimo kaimo ir išsišnekėjom apie tvenkinius..
    tai pasirodo jis savo tvenkinuke (apie 20 arų) kirsdamas eketes šiandien rado kritusius tris karpius po 3kg. ir amūrą apie 4kg., bet nemanau, kad tai viskas....
    žmogus turėjo orapūtę, bet jos nenaudojo, nes vanduo dar "nesmirdėjo", va tokia situacija...

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Na jai turėjo orapūtę ir prie tokių sąlygų nenaudojo, tai vadinasi dar neteko tręšti stipriai pamidorų...
    Be pulso žmogus tik tiek galiu pasakyti..

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    na teks ir man paskelbti savo vandens parametrus, kurie jau nedžiūgina
    Matavimai daryti 2013-02-02:

Prūdo kurio plotas 40 arų, tokie parodymai:
    Temperatūra Mg/l Gylis m (apie)
    0,5 / 5,5 / 3
    0,4 / 6,0 / 3
    0,4 / 5,8 / 2,8
    0,4 / 5,7 / 2,8
    0,4 / 5,6 / 1,5

Noriu visus informuoti, kad čia tokie parametrai tik dėka 60W orapūtės, kuri jau dirba nuo kokių Kalėdų.

Pernai buvo 3 kartus mažiau žuvies ir rodė max 4,5 mg/l.
    Čia situacija iš visų prūdų yra geriausia.

Prūdo kurio plotas 1,7 ha tokie parodymai:
    3,9 / 1,4 3,5
    3,1 / 2,6 / 2,4
    2,7 / 2,8 / 2,4
    3,6 / 1,5 / 3,5
    2,0 / 4,5 / 2,0
    2,7 / 3,6 / 3,2
    3,2 / 2,6 / 2,5

Na gylius parašiau panašiai, nes nematavau..
    Čia dar kibo žuvys prieš gerą savaitę, bet jau nesu ramus..
    Savaitgalį reiks lėkti.....

Prūdo kurio plotas 1,3 ha tokie parodymai:
    3,4 / 1,2 / 2,5
    3,5 / 0,8 / 2,0
    2,3 / 0,75 / 2,0
    2,5 / 1,3 / 1,5

Čia situacija yra sakyčiau prasta, nors ir tik grįžęs su pirkiniu iš Lenkijos įmečiau orapūtę, bet tik labiau eksperimentinio pobūdžio....
    tą jau reikėjo padaryti prieš Kalėdas......
    Bet čia tėvuko tvenkinys, o jis neklauso visai manęs, tai neturiu didelio noro ir kištis....
    Buvau prieš kokį mėn. pajungęs vandens siurblį...., kurio galingumas apie 40-50 kub/h., tai toje vietoje pakėlė deguonies kiekį....

Norėjau nedėti šių skaičių, nes tai jau APSILEIDĖLIŲ VANDENS PARAMETRŲ PARODYMAI......

Prūdo kurio plotas 0,7 ha tokie parodymai:
    1,5 / 2,5 / 1,5
    3,2 / 0,9 / 2,0
    2,7 / 0,65 / 2,4
    1,5 / 2,3 / 2,0

Čia esu rašęs, kad į jį įteka Iš 1,7 ha apie 100-200 ltr/min. vandens, bet kadangi yra daug žolių, tai su deguonimi kaip matote problemos....
    Esu prieš kokį mėn. pajungęs vandens siurblį...., kurio galingumas apie 40-50 kub/h.
    manau šiek tiek padėjo...

MANO KAIP MĖGĖJO MORALAS:
    jai turite elektros laidą prie tvenkinio ir šiuo metu pas jus nėra veikinačios orapūtės......, tai arba nėra/nebus pas jus žuvies (nekalbu apie šaltinius ir pan. variantus) arba jus investuojate į pamidorų tręšimą, kurio galite ir nesulaukti iki pavasario, nes žuvis supūs ant dugno ir jūs jos nepamatysite...
    O galvosite, kad nedūso............. ..................
    Gera orapūtė kainuoja 60W 500-600 Lt, tai sudaro 70 kg jūsų išdūsusios žuvies... jau apie moralinius netekimus aš jau net nekalbu..

BET KAIP SAKOMA: KAS IR KOKS ŠEIMININKAS, TAS IR UŽSAKO SITUACIJOS PASIRINKIMĄ KAIP ELGTIS....
    Ar pasikliauti dievų, kuris tikrai paims ar pakeisti situaciją taip kaip pats norėtum.
    Sėkmės visiems mėgėjams..

Rolandas
    Svečiai
    Gylis - čia tvenkinio gylis ar matavimo gylis? Jei ne matavimo gylis, tai kokiam gylyje atlikti matavimai?

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Čia maždaug toks prūdo gylis toje vietoje, o matavimus atlieku nuo dugno pakėlęs max 50 cm.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    622
    Žuvų dusimas įprastas reiškinys, o kažkam nuostaba.

http://tv.lrytas.lt/?id=13593851021357280081

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375

Post Deguonies matavimų rezultatai

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 18
    Vietovė
    Vilniaus raj.
    Įrašai
    41
    Oksimetro neturiu , bet deguonies manau tikrai pakanka, nes žuvų nėra daug, žolių taip pat neperdaugiausia. Kelios nuotraukos su upėtakiais. Mano prūdo vaizdas priklausomai nuo temperatūros, pirmos nuotraukos sausio pradžioje darytos esant teigiamai temperatūrai. Kitos sausio vidurys-antra pusė, kai atšalo stipriai žemiau 15-18C eketė užšalo ir kartu tausodamas orapūtę ją buvau išjungęs. Difuzorius vamzdinis 2 metrų ilgio panardintas 2,4 metro gylyje, orapūtė Hiblow HP 60. Prūdas apie 20 arų.
    Click image for larger version. 

Name:	2013-01-02 14.05.04.jpg 
Views:	52 
Size:	49.0 KB 
ID:	3615Click image for larger version. 

Name:	2013-01-02 14.12.53.jpg 
Views:	55 
Size:	16.3 KB 
ID:	3616Click image for larger version. 

Name:	2013-01-08 09.03.18.jpg 
Views:	49 
Size:	27.1 KB 
ID:	3617Click image for larger version. 

Name:	2013-01-19 11.32.28.jpg 
Views:	43 
Size:	28.8 KB 
ID:	3618

Rolandas
    Svečiai
    Faina žiemą iš eketės ištraukt upėtakį. Kaip kokioje Kanadoje. :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Na kas girdėti apie žuvų žiemojimą..
    Nes esu Vilniuje, tai atitrūkęs nuo realybė::)
    Tel. bandau palaikyti pulsą, bet nejauku..

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Klaipėda
    Įrašai
    48
    Apžiūrėjau vakar ir aš savo prūduką. Ledas storas, apie 20cm, išpjoviau porą kvadratų eketę, galvojau gal kas nors dūstantis pasirodys, bet nieko nepastebėjau. Vanduo atrodo skaidrus. Žuvies nedaug, keletas lynų ir trys eršketai, kurių nesu matęs nuo pat paleidimo.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Pas mane tai kur prateka dar vos ne vos vanduo tai kaip ir nieko, vanduo skaidrus, nesimato jokiu blogu požymiu, bet vat mažutis aro prudelis tai atrode nekaip.
    Vakar padariau gan nemaža ekete, tai vandens spalva ir kvapas jau keistoki, žuvu nesimate, matyt neliko gyvu, nors ten paukiojo 3 peiliukai,
    kuojas jiems i kompanija rudeni ileidau, kad turetu ka valgyti :) Ir karosu apie šimteli. Bus patreštas prudelis, pavasari nereiks išgaudyti.. Aišku gaila, bet ka padarysi.
    Nebuvo galimybes ajeruoti, ir ledas ten kazkaip trimis sluoksniais užsidejo... Tokia jau žiema, tai atšyla tai vel atleidžia :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Saulius64 Žiūrėti skelbimus
    Apžiūrėjau vakar ir aš savo prūduką. Ledas storas, apie 20cm, išpjoviau porą kvadratų eketę, galvojau gal kas nors dūstantis pasirodys, bet nieko nepastebėjau. Vanduo atrodo skaidrus. Žuvies nedaug, keletas lynų ir trys eršketai, kurių nesu matęs nuo pat paleidimo.
    Na čia ledas, tai tikrai nestoras. Pas mane ant kai kurių tvenkinių kur yra susiformavęs 3 sluoksnių, tai arti 40 cm.
    negalvok, kad kai išpjauni eketę, kad žuvis taip ir kyla. O gal jau ji prieš kelias savaites ar net kelias dienas dūso....
    Gali ir pavasarį nepamatyti, jai dūsimas buvo sausio mėn.
    va jai būtum kiekvieną dieną pjovęs, tai gali teigti, kad nedūso..
    Jai nesi matavęs, tai čia kaip sakoma dar prasčiau negu būrimas iš kavos tirščių....

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Gedas Žiūrėti skelbimus
    Pas mane tai kur prateka dar vos ne vos vanduo tai kaip ir nieko, vanduo skaidrus, nesimato jokiu blogu požymiu, bet vat mažutis aro prudelis tai atrode nekaip.
    Vakar padariau gan nemaža ekete, tai vandens spalva ir kvapas jau keistoki, žuvu nesimate, matyt neliko gyvu, nors ten paukiojo 3 peiliukai,
    kuojas jiems i kompanija rudeni ileidau, kad turetu ka valgyti :) Ir karosu apie šimteli. Bus patreštas prudelis, pavasari nereiks išgaudyti.. Aišku gaila, bet ka padarysi.
    Nebuvo galimybes ajeruoti, ir ledas ten kazkaip trimis sluoksniais užsidejo... Tokia jau žiema, tai atšyla tai vel atleidžia :)
    Įtariu, kad šiam mažam prudelį yra daug žolių ir prūde gali būti nemažai susikaupusio dumblo...

Deguonies ko gero nesi matavęs?

Kai buvau prieš beveik 2 sav. kaime, tai nusprendžiau išmatuotiti deguonį ir įvertinti padėtį viename žolėmis apaugusiame dumblėtame apie 20 arų prudelyje.

manuo nuostabai deguonį 2,5 m. rodė apie 0,3 mg/l.
    Karosiukai plaukojo eketėse, bet dydis nuo 2 g. iki max 20 gr.
    Kvapas buvo tikrai nekoks, bet nevertinčiau, kad jiems trūko deguonies (čia mano nuomuonė).
    Labiau teigčiau po konsultacijos su mūsų specais, kad yra didelis kiekis sieros vandenilio.

Tai ko gero ir yra pagrindinis rodiklis dėl ko niekada po to negali pagauti tokiose balose didesnių karosų, nes jie paprasčiausia išdūsta, bet tik čia mano tokie pamąstymai iš praktikos, o kaip iš tikrųjų yra tai dar per jaunas tokius pastebėjimus vertinti kaip argumentus..::)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Čia gal truputį ne į temą, bet šiandien vežant vaikus i darželį pastebėjau kad Išlaužo ūkis tvenkinį išleidinėja ir kažka sulipę gaudo, gal čia prekinę žuvį Velykom ruošia. Kada pradėjo nuleidinėt nežinau, nes tik vakar Lietuvon parlėkiau. Kažkaip keistai atrodo sulūžinėjas ir susmeges ledas, kažin po juo žuvies nelieka? Ir tu žmonių kur sulipę gaudo kažkaip gaila, taip ir pautukus gali peršalt tokiu oru.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    labai įprastas dalykas didžiuosiuose žuvininkystės ūkiuose ...negali laikyti sandėlyje žuvies visai žiemai, todėl tenka bent kartą per mėnesį gaudyti - nesvarbu šalta ar ne, pūga, sniegas ir kitos žiemos gėrybės :-)
    procesas gaudymo žiemą gana sudėtingas, tačiau kas nėra to matęs - egzotiškas ...kai reikia išpjauti ledą per visą žiemojimo tvenkinio kanalą (plotis apie 10-15 metrų), nuskandinti ir pakišti po likusiu ledu ir t.t. Jeigu viskas gerai ir ledas neišplaukia į kanalą žuvies nelieka po ledu ir ji nėra prispaudžiama, tačiau visko pasitaiko. O dėl šalčio - tai toks tų žuvininkų ir žuvininkystės darbininkų darbas - nelengvas, tačiau įdomus :-)

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286

Vis dar žiema

Rytų Lietuvoje nusistovi visiška žiema. Šaltis laikosi tiek dieną, tiek naktį (jau kokios 5 paeiliui paros taip). Šiandien dar ir stiprokai sninga. Gamtovaizdis kaip sausio vidurį, tik ilgesnė šviesioji paros dalis išduoda, kad jau ne už kalnų pavasario lygiadienis (kovo 18 d. diena jau persvers naktį 2 minutėm). Prognozės iki 22 kovo panašios. Žodžiu, nieko gero žiemojančioms žuvims kol kas.
    Žiemojimo tvenkiniai, kurie buvo iškirsti aplink vienuolius prieš 10 dienų, šiandien ledo sluoksnis prišalęs nuo 15 iki 20 cm. Ledas ne tik kad neplonėja, bet dar truputį ir storėja bendrame tvenkinio sluoksnyje. Manau, kad šiaurinėje ir šiaurrytinėje Lietuvos dalyje situacija dar prastesnė. Reikia labai stebėti deguonies kiekį tvenkiniuose šiuo metu. Pas mus kol kas viskas tvarkoj - vandens užtenka ...belieka kantriai laukti šiltesnių dienų :-)

Rolandas
    Svečiai
    Įkalbėjau tėvą pratęsti aeraciją iki savatės pabaigos bent jau arba kol atlėgs šalčiai nepratekančiam eršketiniame tvenkinyje.
    gal tai ir bus paskutinė aeracija šia žiemą?

Apie kokią žiemą šneki, senai jau pavasaris :D
    o jei rimtai žada jau kita savaite, atšilimą tik -6 ar -17C:)
    Paskutinį kartą taisė Vorr : 15-03-2013, 17:41

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Čia gal ne visai į temą, bet..
    Laikau nuo rudens dar dėžėje gal keliolika kg., o gal ir mažiau karpių tėvuko tvenkinį.
    na jai jie išgyvens, tai sakysiu, kad žuvys nedūso.., bet jai kris, tai bus tėvui rimtas argumentas, kad žuvis reikia saugoti ir prižiūrėti..

Panašios gijos

1. Straipsniai apie dekoratyvinių tvenkinių įrengimą
    Nuo Rolandas forume Įrengimo ir priežiūros priemonės
    ats.: 2
    Paskutinis: 07-11-2019, 16:33
  2. Gedo 12 ir 25 arų tvenkinių įžuvinimas
    Nuo Gedas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 400
    Paskutinis: 22-12-2016, 20:49
  3. Tvenkinių žiemojimas - 2014
    Nuo Aurielka forume Kita
    ats.: 39