Puslapis 3 iš 4 PirmasPirmas 1234 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 78

Gija: Viltės 57 l. Gupijos elgiasi, o Skaliarai atrodo keistai. Prašau patarimų

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Pasodinau augalus, įkėliau žuvis. Ant akvariumo sienelės radau dvi mažytes mažytes sraigutes. Atkeliavo su augalais (o sakėt, jog niekas neišgyvens tokios kelionės :) ) Jos- geras dalykas akvariume, ar kenkėjas, kurį reikia naikinti?

Rolandas
    Svečiai
    Jos - geras dalykas akvariume, ar kenkėjas, kurį reikia naikinti?
    Daugumą populiaresnių akvariuminių sraigių laikyčiau naudingais sanitarais, kurie matinasi maisto likučiais, toliau skaido žuvų ekskrementus, kažkiek valgo dumblius.
    O akvariumininkas gali vertinti daugiau iš estetinės pusės ir kaip kai kurių procesų, savo akvariumo priežiūros kokybės indikatorių: jei jų prisiveisia daug, gali būti, kad akvariume per daug žuvų, per daug yra šeriama, per retai siurbliuojamas gruntas.
    Pradžioje, po akvariumo "paleidimo", dėsningai būna toks periodas, kai jų populiacija staigiai ir stipriai išauga, bet jei akvariumas teisingai prižiūrimas, palaipsniui sumažėja, savaime susireguliuoja tam tikrame lygyje.
    Yra žuvų, kurios gali išnaikinti/apnaikinti/reguliuoti sraigių populiacijos skaitlingumą, pvz. bocijos, tetrodonai, makropodai, guramiai... bet reiktų pasidomėti, kas per žuvys, kokių joms sąlygų reik ir kas joms ar jos į kokią kompaniją tinka. Negalima tiesmukai jų įsigyti į bendrą akvariumą, tik dėl vienos priežasties - reguliuoti sraiges.
    Man asmeniškai, jos akvariume nemaišo, jų nematau, daugiau reikalingos, nei nereikalingos. Jos mane neerzina, tikrai jos man ne parazitai. Laikau jas pilnos akvariumo ekosistemos natūralia dalimi. :)
    Melanijų, sakyčiau, netgi reikia sveikam akvariumui, grunto aeracijai.
    Trimitininkus galima netgi traiškyti pirštu į akvariumo stiklą - pamatysit koks delikatesas žuvims. Žuvys tiesiog lįs tarp pirštų, kuriai pirmai pasiseks pagriebti šviežio kumpio šmotą. :)
    Ampuliarijas reiktų netgi papildomai šerti augaliniu, apšutintu maistu. Turi pakakti vandens kietumo ir pH, kad gerai jaustųsi. Jei sugalvosit įsigyti, reikia tik jaunų, mažų.
    Yra sraigių besimaitinančių kitomis sraigėmis. Gana greit išnaikina, bet paskui pačios tampa problema - deda visur kur papuola (ir ant stiklo) kiaušinius.
    Jei visos sraigės akvariumo stiklu kyla, renkasi į paviršių - trūksta deguonies arba atsirado kokio nuodo vandenyje. Reiktų pasiurbliuoti gruntą, didinti aeraciją arba mažinti CO2, jeigu naudojamas.
    Gal jas naikinti reiktų, jei sugalvočiau auginti kokias barklajas, kurių gražių niekaip neišauginčiau, jei būtų tam tikrų rūšių sraigių.
    Sraigėms gaudyti yra "spąstai", kai jos naktį susirenka į spec. bučių dėl jų mėgstamo skanėsto.
    Sraigės jautrios variui, vario preparatams. Tai naudojama jas išnuodyti.
    Tai tiek trumpai į vieną sakinuką. :)

Parodykit akvariumą, smalsu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Kažkaip tos sraigutės buvo labai jau mažytės, kad atpažinti kokios rūšies- man neįmanomas dalykas. Bet kažko šiandien aš jų neberandu. Vakar sienele užropojo iki vandens viršaus. Taip išeina, kad oro trūkumas? Juk akvariumą "restartavau" tik penktadienį, susodinau augalus, o žuvis perkėliau vakar. Žuvys kažkaip į viršų nekyla. Sunus pasakė, kad akvariumas su gyvais augalais jam atrodo žymiai įdomiau (kad tik pusiausvyra nusistatytų ir sugebėčiau ją išlaikyti). Žinau, kad daug trūkumų, nes aš tikrai neturėjau jokio supratimo kur ką sodinti. Gal su laiku išmoksiu tai. O akvariumas dabar atrodo šitaip:
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros P1030154.jpg  

Rolandas
    Svečiai
    Ne, dvi sraigės dar ne indikatorius. Va, jei būtų 200...2000 ir jos visos pradėtų lipti iš akvariumo, tada - taip, trūksta deguonies.
    Tiesa, vyšnią perkelčiau į toliausią kairį kampą, į jos vietą ir prie galinės sienelės išplėsčiau rotalas, išsodinčiau kiekvieną stiebelį atskirai, viens nuo kito nors per 1-3cm. Tam tinka pincetas. Ąžuoliukus irgi paskleisčiau erdviau.
    Tiesa, nerandu/nematau pasodintų Hygrophila difformis.

O šiaip visai geras rezultatas. Bus dar kilojimų, formavimų, svarbu, kad augalams patiktų, įsikabintų augti.
    Akylai stebėkit žuvis ar neatsiras baltų taškų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Vyšnia galiu perkelti į galini kampą. Tik tas ąžuoliukas labai jau didelis, visą ją užstos. O rotalas siūlytumėt išsodinti grynai pagal galinę sienelę, ir prieš jas daugiau nieko nesodinti? Neatrodys labai reta? Kažkaip man sunkiai jas sekasi sodinti. Norėjau tarpeliais (aišku be pinceto), tai kol įkišu vieną, iškyla kitos :( Tai nervai neišlaikė, susėmiau į vieną krūvą ir pasodinau.
    Su Hygrophila difformis gavosi keistokai. Jie man pakeitė į kitą (gal neturėjo-nežinau, nepaaiškino jie man), į Java Fern, kur lapo viršuje pasigarbanoja. Ir jei visi augalai atrodė tikrai gana gražiai, šitas toks man pasirodė nykokas. Nemažai tos pasigarbanoję viršūnės kažkokios pajuodusios, ir patys augalai tokie išstypę. Tai aš juos pririšau su valu prie tos dirbtinos šakos ir nugrūdau už termometro. Jie man vaizdą kažkaip gadina. Žodžiu, labai gaila, kad neatsiuntė to Hygrophila difformis, man jis buvo simpatiškas paveikslėliuose.
    Beje, ką daryti su tokiais plaukiojančiais žolių gabaliukais, kurie atsiranda po sodinimo. Ir pvz. ąžuoliuko keli apatiniai lapeliai tokie lyg paminkštėję, tai kišau ranką nuskinti, o jie tokie lyg minkšti/papuvę. Juos kažkaip reikia skubiai valyti? Ir dar radau kelis plaukiojančius tos jūsų pavadinta "gražia piktžole" lapelius (gal čia skaliarai jau pasidarbavo, nežinau). Ar graibyti visus atsirandančius plaukiojančius gabaliukus?
    Ir dar: pamatavau dabar (vakare), labai jau PH didelis- 8. Čia labai blogai? Ir ką daryti? Šiaip be augalų būdavo 7,5.
    Paskutinį kartą taisė Vilte : 04-12-2012, 04:35

Rolandas
    Svečiai
    O rotalas siūlytumėt išsodinti grynai pagal galinę sienelę, ir prieš jas daugiau nieko nesodinti? Neatrodys labai reta?
    Bent pora eilių. Sutankės greit.
    man pakeitė į kitą (gal neturėjo-nežinau, nepaaiškino jie man), į Java Fern, kur lapo viršuje pasigarbanoja. Ir jei visi augalai atrodė tikrai gana gražiai, šitas toks man pasirodė nykokas. Nemažai tos pasigarbanoję viršūnės kažkokios pajuodusios, ir patys augalai tokie išstypę. Tai aš juos pririšau su valu prie tos dirbtinos šakos ir nugrūdau už termometro. Jie man vaizdą kažkaip gadina
    Jei gerai suprantu, tai Tailando papartis (ar Javos samana vis tik)? Jei taip, tai labai gražus, lėtai augantis augalas. Labai sodri žaluma. Galima sodinti ir pavėsin tada. Teisingai, kad pririšot prie kelmo, negalima užkasti "šaknų" (rizoidų) gruntan (turi likti atvirai, kvėpuoti).Turi praeiti kažkiek laiko, prisitaikyt prie akvariumo vandens iš naujo, tada pajudės augimas. Viršūnės pajuodę - norma.

Plaukiojančius lapus nugriebti su žuvų gaudymo tinkliuku, ant augalų dar pusgyvius lapelius galima palikt - augalas pasiims sau atgal kalį.
    pH, galvočiau, kad testas truputį grybauja, o jei negrybauja, tai susitvarkys nauja pusiausvyra - nieko baisaus.
    Keiskit vandenuką po 10% kas kelios dienos - savaitė.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Jei gerai suprantu, tai Tailando papartis (ar Javos samana vis tik)?
    Nežinau. Čia vat toks: Java Fern, Lace (Microsorium pteropus v. Windelov'). Bet kol kas man jis neatrodo gražus

Rolandas
    Svečiai
    Bus labai labai gražus. :) Galit sodint ir kur tamsiau, toliau, tik reikia duoti laiko (visos samanos, paparčiai auga lėčiau nei žiediniai augalai (žolės) ir mėgsta, kad jų nejudintų).
    Bus tamsesnis, sodrus sažalynas, o 'Windelow' dar ir dekoratyvus savo besišakojančiomis viršūnėmis.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Rolandai, prašau vėl pagalbos. Pradėjo amonis mane erzinti. Sukyla maždaug iki 1.0ppm. Nitritų ir nitratų nėra. Vakar keičiau apie 30% vandens, dabar pamatavus amonis-vėl 1.0ppm, nitritų nėra. Grįžusi iš darbo vėl keitinėsiu vandenį. Kokį kiekį geriau keisti? Ir ar kasdien?

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Nors ne Rolandas, bet įsikišiu.
    Neišradinėdamas dviračio, imu JBL NH4 testo skalę. 0,1ppm - žalia, 0,2ppm - geltona, 0,4ppm - raudona. Jei amonis kyla po ~0,3ppm per parą, orientuočiausi į 0,1ppm. Vadinasi vandens reikia pakeisti... 90%. Jei tokį drastišką vandens keitimą riboja žuvų aukštis, keisčiau maksimaliai, kiek leidžia žuvų aukštis.
    Ryt vėl matuočiau, vėl keitimas. Kiek pamenu mūsų 160l startą, tai po 1-2 keitimus dienoj savaitėlę sportavom. Tada kilo klausimų kam to akvariumo iš viso reikia.
    Niekaip nerandu straipsnio apie azoto ciklą, kur buvo pakankamai aiškiai ir argumentuotai išdėstyta, kad iš vandens keitimų, kai amonio, nitritų koncentracijos nesumažinamos iki "saugių" praktiškai nėra prasmės.
    P.S. Jei tingisi/nesigauna kaitaliot vandens daugiau nei po 30%. Pamaitinčiau filtrą bakterijom. Tik stebuklų jos nepadarys.

Rolandas
    Svečiai
    Jei naujame akvariume kyla nitritai ir nėra lepių žuvų, tai viskas gerai. Taip ir turi būti, užsikūrė pirmasis nitrifikacijos etapas NH4>>>>>NO2.
    Dabar atsiradus NO2, pradės intensyviai daugintis antrojo etapo NO2>>>>>NO3 bakterijos. Tas teoriškai turi užtrukt irgi apie dvi savaites.
    Paprastai vanduo keičiamas, kai kyla grėsmė žuvims, bet jei jų nėra ar jos atsparesnės NO2, galima "laikyti" aukštesnę koncentracija (~0,1mg/l), kad greičiau įsivažiuotų antras etapas. Na, o jei žuvys lepesnės ar jų daug (greit ir daug gaminas NO2, dėl ko pradžioje rekomenduojama neleisti daug žuvų) gali reikėti jas gelbėti, t.y. dažnai ir didesniais kiekiais keisti vandenį. Bet taip ištempiamas laikas antro nitrifikacijos etapo.
    Koks būtų patarimas? Neperlipkit su NO2 0,1mg/l, bet nesistenkit ir nulio siekt. Stebėkit žuvų elgseną (aišku, tai labai sunku pastebėt arba jau vėlu būna).
    Keiskit vandenį. Jei pagal elgseną kažkas negerai, tai kad ir ryte vakare po 3/4 (nežinau ar kaip nors dezinfekuojamas vanduo. Jei taip, gali reikti aeracijos ir neviršyt 1/3 per kartą).
    Dabar ypač suslaikykit nuo naujų žuvų pirkimo.

O kaip kabinas augalai? Jie irgi labai gerai valgo nitritus.
    Foto irgi pageidautina. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Hm, kas keisčiausia, kad nitritų kaip tik ir nėra. Ir nitratų nėra. Tik amonis. Tai ką galėtų reikšti?

O augalai kabinasi, vėliau kada įmesiu nuotrauką. Nors nelabai gal kas matysis dar :)

Ir dar dėl testų klausimas. Aš turiu API firmos testus, kur yra į vandens mėginį lašinami tam tikrų chemikalų lašiukai ir pagal nusistovėjusią spalvą sprendžiama apie rezultatą. Tai mano testuose Amonio skalė yra nuo 0ppm iki 8.00ppm kas 0.25ppm. Nitritų skalė nuo 0 iki 5.0ppm kas 0.25ppm. O Nitratų skalė nuo 0 iki 160ppm kas 5ppm. Bet kaip suprantu, visuose testuose ta ppm reikšmė yra vienoda, nors skalės skirtingos? Nes jūs čia kalbat apie tokius kiekius kaip 0.1ppm, o pas mane vakar amonio buvo net 1.0ppm. Šiandien kol kas po vakarykščio vandens keitimo vis dar yra 0.5ppm. Ir šiandien neturėsiu galimybės jau pakeisti. Iki ryt ryto jei sulauksiu, labai tragiškai, kažin... Žinau, tai durnas klausimas. Tiesiog jis mane kankina-ant kiek stipriais nuodysis mano žuvytės...
    Paskutinį kartą taisė Vilte : 18-12-2012, 19:17

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Taip, ppm visur vienodi, šifruojasi (parts per million). Buityje labiau paplitęs mg/l pavadinimas.

Vandens keitimas buvo 50% ar daugiau, kad amonio koncentracija per pusę sumažėjo? Filtras veikia pastoviai (24val per parą, 7 paras per savaitę)?

Teoriškai, jei amonis nevirsta nitritais, tai arba nėra bakterijų, kurios tai atlieka, arba jis sunaikinimas (augalai, vandens keitimai...). 0,25ppm mano įsitikinimu yra nemažai. Jei įdomu, nuoroda į JBL'o skalę. Konkrečiu atveju darau prielaidą, kad nitritai gaminasi, bet kol kas koncentracija tokia nedidelė (dėl vandens keitimų mažinant amonio koncentraciją), kad testas nefiksuoja.

Šiaip siūlau į visą situaciją žiūrėt optimistiškai. Pirmas akvariumas, klaidos neišvengiamos, darot teisingus žingsnius, semiatės patirties. Artėja laikas, kai pradėsite džiaugtis.
    Paskutinį kartą taisė Laura&Simonas : 19-12-2012, 12:25

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Nežinau, kodėl nebeužaugo daugiau. Vandens keičiau 33%. Nemaitinau žuvų vieną parą, pakeičiau filtro kasetę (pagalvojau, gal užsikimšo, nes buvo daug mažų žolyčių gabaliukų), dedu šiek tiek gerųjų bakterijų, įjungiau burbuliatorių.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Kas yra filtro kasetė? Klausiu, nes gali būt kempinė, anglis, cheminio filtravimo užpildas...

Lapukus kad išvalėt gerai, nes pūdami jie tampa papildomu azoto šaltiniu. Filtro užpilduose gyvena bakterijos dalyvaujančios azoto cikle. Pakeitus kasetę, dalį bakterijų iškėlėte, o likusioms reikės kolonizuoti naująją kasetę, kas užtrunka ir sumažina filtro našumą. Senos kasetės atgal dėt nebėkit, nes joje bakterijos jau mirusios ir iš jų jokios naudos. Ateityje kasetę tiesiog praskalaukite ir įdėkite atgal (jei tai ne cheminio filtravimo užpildas). Saugiausia tą daryt keitimo metu nupiltame akvariumo vandenyje. Galima ir po tekančiu iš čiaupo vandeniu, bet chloras negerai, temperatūrų skirtumas negerai...

Šiaip filtrai valomi retai. Mūsų bačka pravaloma 2-3 kartus į metus ir tas valymas - išpili turinį su visais dumblais, lengvai praskalauji užpildus ir vėl "į trasą", nieko nešveičiant. Kempinės nekeistos nuo pirkimo - 2 metai. Aklai tuo vadovautis nereikia, nes yra niuansų kaip įsiurbimo kempinės (angliškai "prefilter"), bet labai plėstis dabar nenoriu. Geriau kai kils klausimų.

O amonis nekyla turbūt dėl to, kad prasidėjo NH4>NO2 azoto ciklo etapas.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Pas mane yra Bio-Bags. Taip, juose yra anglis. Tai čia ir yra tas cheminis filtravimas? O pačiame filtre dar yra kempinėlė tokia plona. Kaip suprantu toje kempinėlėje turi gamintis bakterijos. Tai aš kempinėlės neploviau, tik jos rėmelį. O tą maišelį su anglimi pakeičiau į naują, nes jame buvo prisivėlę tų žolių. Aišku, kempinėlę buvau ištraukusi, kol rėmelį ir patį filtrą ploviau (apie 5-10min). Tai ir šitoms bakterijoms "šakės"?

Rolandas
    Svečiai
    N tarša, reiktų įsidėmėt tris svarbius junginius, jų nemaišyt, žinot leistinas nepavojingas ribas.
    Trumpai:
    amonis NH4 iki 0,5ppm, priklausomai nuo pH iki 1,5ppm
    nitritai NO2 iki 0,05ppm (0,1ppm)
    nitratai NO3 iki 20 (50)ppm

Todėl perkant testus galima pažiūrėti matavimo skales (intervalus) ir pasirinkti tinkamus:
    NH4 0,1-2,0ppm
    NO2 0,01-1,0ppm
    NO3 1-50ppm
    Man asmeniškai patinka JBL.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Rolando susisteminta informacija apie filtracijos rūšis čia. Bus kažkiek aiškiau.

Anglis paprastai naudojama vaistų likučiams pašalinti po gydymo. Šiaip nėra pageidautinas filtro užpildas... Siūlyčiau pasirinkt kitą medžiagą, bet iš pavadinimo "Bio bag" panašu, kad naudojate Tetros pakabinamą filtrą ir jam siūlomas tik vienas užpildų tipas... Jokiu būdu neskatinu, bet sau matyt nusipirkčiau kempinę skirtą kitam filtrui ir pasidaryčiau savo biobag'ą, gal net kelis keramikos žiedus kur nors įtalpinčiau. Jūsų atveju gal būtų logiškiau parduotuvėje pasiklaust ką siūlo tokiems filtrams, kai norima biologinę filtraciją padidint. Tiesiog atliekant modifikacijas neįsigilinus galima pablogint situaciją.

P.S. Per 5-10min gerosios bakterijos neturėtų žūti.
    P.P.S. Iš paskutinio pranešimo panašu, kad pradedate prarasti viltį. Jei taip, tai neskubėkit, dar bus progų :P

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Pagaliau prasidėjo antrasis etapas. Amonis nebekyla (laikosi labai nedaug), bet pradėjo kilti nitritai. Kaip suprantu, jie dar pavojingesni nei amonis? Tai vandenį teks kaitaliot dar intensyviau?
    Nufotkinau savo sraiges. Ga kas gali pasakyti kaip jos vadinasi? Šiaip tai jos kol kas labai mažytės, apie 1-2mm dydžio. Tik išdidintos nuotraukoje, kad matytųsi. Ar negali būti, kad tai Viviparus contectus arba rusiškame saite radau pavadinimą живородяща я лужанка. Jei tai tikrai tos, tai kaip perskaičiau, reikia naikinti, nes jos būna ligų nešiotojos. Tuomet prašysiu patarimų, kaip naikinti.

Ir dar dėl augalų. Labai puikiai auga Rotala ir Siauralapė vyšnia, bet labai nenoriai auga ąžuoliukas ir Hydrocotyle leucocephala. Pastaroji tai visai tokia mažyčiais lapukais ir labai retai tie lapiukai auga. Tai reikštų, kad šviesos mažokai joms, ar kokių tai medžiagų trūkumas? Dėl šviesos, tai matyt tikrai buvo mažai (buvo viena 15W luminiscensinė lempa), tai užvakar dar vieną pridėjom. Gal turėtų pakakti 30W 57litrų akvariumui? Beje, norėčiau išgirsti jūsų nuomonę apie šviesos lempų spektrus. Ar teikiate tam reikšmę? O tai nusipirkom kaip papildomą antrą lempą tokią, kur buvo parašyta specialiai akvariumams ir jų augalams. Bet ji šviečia raudona spalva ir visai neparašyta nei kokia jos temperatūra Kelvinais, ir jokių kitokių duomenų nėra. Paskui internete prisiskaitėm visokios informacijos, jog čia daugiau reklaminis dalykas su tais specialiais spektrais. Tuomet šiandien nusipirkom kitą, 6500K temperatūros lempą. Tai kaip manot, ar geriau naudoti tą raudoną, kur neaiškūs jokie kiti jos parametrai (man tai nepasirodė, kad po jos akvariume tapo šviesiau, tik rausviau:) ), ar geriau tą, kuri yra melsvai balta ir 6500K temperatūros (skaičiau, kad rekomenduojama naudoti ne žemesnės temperatūros lempas kaip 5000K).
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros sraige.jpg  
    Paskutinį kartą taisė Vilte : 30-12-2012, 03:09

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Ir dar, šiandien pradėjau skaitinėtį apie CO2, bet nelabai suprantu daug ko. Ar jis būtinas tokiame nedideliame kaip mano akvariume? Ar be jo galiu išsiversti? Beje, šiandien vyras pažadėjo dar padidinti šviesos galingumą- iki 45W. Tai jau 57 litrams turėtų pakakt? Tik dėl to CO2 dabar iškilo krūva neaiškumų... Būtų gerai be jo išsiverst, o tai akvariume nebe žuvys plaukios, o vien tik įranga... :)
    Atsiprašau, kad parašiau naujoje gijoje, bet vakarykščios neduoda koreguoti šiandien

Rolandas
    Svečiai
    Taip, nitritai žymiai pavojingesni nei amonis, bet be jų niekaip neužsikurs antras etapas. Pakaks stebėt žuvis ir neperlipt 0,1ppm. Visiems užsikūrė, užsikurs ir jums. Beje pramoninėje žuvininkystėje (URS) netgi specialiai sukeliama nitritai, kad greičiau paleisti biofiltrą. Tai daroma arba pilant nitritinę druską arba po truputį "šeriant" normaliais žuvų pašarais tuščias vandens talpas (be žuvų), kad atsirastų amonis, nitritai - maistas bakterijoms.
    Viviparus lyg ir didesnės, bet nesvarbu, nėr ko baimintis. Ligos nešiojamos kai jų yra, o jei akvariumas sveikas, tai sraigės nenueis pačios į kitą akvariumą, kad parnešti namo ligų. Nereik jų naikint.
    Su lempom atsargiai didinkit srautą. Galima didint dvejais būdais: arba ilgint/trumpint švietimo laiką arba didint/mažint vienu metu šviečiančių lempų skaičių. Orientuokitės pagal žalius, siūlinius dumblius - jei jų atsiranda daug ir staigiai, gal per greitai buvo padidintas srautas. Nors... greičiau išsisiurbs biogenai ir nusistovės pusiausvyra. Asmeniškai aš nebijau ir nekovoju su žaliais dumblais, jie man greičiau "sutvarko" vandens parametrus naujame akvariume.
    30W 57 litrams turi pakakt 8-14val.
    45W jei pūsit CO2, bus super. Dėl CO2, jei tik yra sportinio azarto, tikrai pabandykit. Pradžioje (kokius pora mėnesių) galima pasižaist su broga (mielės+cukrus). Paskui tik balioninė sistema. Pirkit didesnį balioną, nors 5kg min ir reguliavimo sistemėlę. Tiesa, prieš perkant, reik išsiaiškint baliono ir reduktoriaus suderinamumą (diametras, sriegis).
    Dėl CO2 reik žinot pora dalykų:
    • dėl žuvų negalima kelt daugiau nei 30ppm
    • reiktų minkštesnio vandens kH 6-15
    • turėti po ranka lentelę (apačioje prisegta), žinoti akvariumo KH (reikalingas testas) ir pagal pH spalvą "drop checker'yje", lentelėje nustatysite esamą CO2 kiekį.

Dėl šviesos spektrų. Yra čia (forume) kietesnių specų, gal atsilieps, įsijungs į diskusiją, aš asmeniškai galiu tik pasakyt, kad renkuosi virš 4700K ir truputį didinu galingumą, kas atsveria, jei nepataikau su bangų diagramomis. Visos spec. akvariuminės/augalinės lempos - gerai ir jei kišenė pakelia, nėr ko blaškytis ieškant tos vienintelės, paslėptos, ypač pradedant.

Click image for larger version. 

Name:	kH.pH.CO2.jpg 
Views:	15 
Size:	90.5 KB 
ID:	3525
    http://www.freshwateraquariumplants....xidechart.html

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Na va, jau trys savaitės kai nusistovėjusi pusiausvyra, kaip ir gyvenam gana ramiai. Akvariumą papildėme neonais. Gupija spėjo atsivesti gupiukų, tai net 15 pavyko sugaudyt ir išgelbėt. Vos ne pusę dienos dalyvavome "pribuvėjais) :) Vyras, tik pradėjus eiti pirmiesiems gupiukams, uždavė grynai vyrišką klausimą-ką mes su jais darysim...? Man su sūnumi rūpėjo tik kuo daugiau mažylių išgelbėti. Taigi, dabar jie glaudžiasi 5 galonų (apie 19l) talpos akvariumiuke. Ką darysim su jais, dar negalvojau...:)

Turiu dvi problemas. Pirmoji, kaip jau Rolandas daug kartų mane perspėjo, atsirado kažkurie dumbliai ant mano augalų. Tiesa nežinau, kaip atskirti ar čia tie žalieji-siūliniai, ar tos vadinamosios "barzdos". Ar čia vienas ir tas pats? Bet kokiu atveju norėčiau jų nusikratyti. Apšvietimą laikau 8 val, galingumas-30W. Jokių "brogių" (CO2) nenaudoju ir nesiruošiu artimiausiu metu. Ką turėčiau daryti, kad jie išnyktų? Dumblių nėra labai gausiai, bet man jie labai trukdo ant Siauralapės vyšnios lapų, nes panašu, kad ten kur auga tie dumbliai, tai jie pradeda tamsėti. (Beje, Rolandai, pasinaudojau patarimu ir Vyšnią perkėliau į patį kairinį kampą).

Ir antroji, kaip jau minėjau, visai nenori augti Ąžuoliukas ir Hydrocotyle leucocephala, kai Siauralapė vyšnia ir Rotala klesti puikiai. Ko šiems augalams galėtų trūkti arba būti per daug?

Ačiū

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Džiugu, kad praėjot pirmą etapą. Pastangos nenuėjo veltui.
    Bent jau Lietuvoj, tai žuvytes visada galima visada galima priduot į parduotuvę. Gupijos gal ir nėra ta žuvis už kurią gausi pinigų, bet priima noriai.
    Dėl dumblių, tai be foto gali būt sunku pasakyt. Siūlinis dumblis paprastai būna vienišas ir gerokai ilgesnis už barzdą, o barzda iš augimo taško išleidžia daug "ūglių" ir atrodo kaip šepetukas ar kilimėlis.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 09
    Vietovė
    JAV
    Įrašai
    38
    Manau, kad pas mane atsirado ir tie ir tie. Daugiausia tai matosi ant lapų daug tokių plonyčių plonyčių žalių mažų siūliukų. Tai matyt čia tie siūliniai dumbliai. Ir paskui keliose vietose ant augalų radau tokių kaip juodų pūkelių sankaupų (čia matyt tos barzdos?). Nufotografuoti kažkaip nesiseka, neištempia ryškumas fotiko. Bet kokiu atveju, kaip su tais dumbliais man kovoti? Dar mažinti apšvietimo laiką? Kiek skaitau, tai būtent tai pataria. Bet jau dabar tik 8val. lempos įjungtos. Ar galbūt galiu pilti kokios tai chemijos iš parduotuvės? Tuomet kiek tai trukdys žuvims? Kokių dar įdėjų galite duoti? Ačiū

Rolandas
    Svečiai
    ...visai nenori augti Ąžuoliukas ir Hydrocotyle leucocephala, kai Siauralapė vyšnia ir Rotala klesti puikiai. Ko šiems augalams galėtų trūkti arba būti per daug?
    Nesukit sau galvos, būna. Reikia laiko arba atsisakyti.
    Jei nusistovėjo pusiausvyra, t.y. NO2, NH4 tvarkoje, keiskit vandenį dabar :) rečiau, t.y. kas dvi savaitės po 10% - čia mano logika tokia: rečiau keisit, mažiau paduosit maisto su keičiamu vandeniu, augantys augalai suvalgys, dumbliai (žali) pradės badaut. Pati dabar turit atitaikyti režimą.
    Kad kovot su barzda, keisdami vandenį siurbliuokit dugną - pamažinsit fosforą (kiek žinau Laura su Simonu dabar atlieka panašų eksperimentą). Lauksime rezultatų.

Neperšerkit žuvų.
    Dieną (šviesą) dar galit trumpint kokia valanda-dviem, pabandykit kokią savaitę.
    Tiesa, gali trūkti geležies, tokio papildo Fe trąšos galit atsisiųsti (pats iš čia kai ką siunčiuosi ir moku muitą, PlantexCSM+B).
    http://greenleafaquariums.com/aquari...n-chelate.html
    Filtro sroves galima pamažint, kas irgi truputį nepatiks barzdai.
    Pratinkit save prie minties apie CO2. Jau laikas :)

Panašios gijos

1. Vodolazo 5 arų kūdra. Reikia patarimų.
    Nuo vodolazas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 52
    Paskutinis: 09-07-2013, 22:37
  2. Keistai besielgiančios žuvys-prašau pagalbos
    Nuo Tarek forume Ligos, gydymas
    ats.: 10
    Paskutinis: 20-05-2012, 13:19
  3. Gupijos keistai plaukioja
    Nuo Kikiki forume Ligos, gydymas
    ats.: 1
    Paskutinis: 25-02-2012, 12:59
  4. Guramis keistai elgiasi, leidia siūlus