Esu naujokė, akvariumą paleidom prieš dvi savaites. Prašau patarimų.
Ar normalu, kad gupijos sėdi ant dugno? Man atrodo nelabai..... Kas galėtų būti? Vandens parametrai geri, nitritų, nitratų nėra. Kai atėjo laikas maitinti, tai pakilo pavalgyti, bet šiaip daugiau sėdi dugne ant akmenų. Čia dvi patelės taip elgiasi (jos tikrai nesilaukia). Patinėlis plaukioja normaliai. Gupijos pirktos tik prieš tris dienas. Pirmą dieną du jauni skaliarai (kurie įkelti į akvariuma 4 dienas prieš gupijas) pačią pirmą dieną labai elgėsi kaip šeimininkai, tai tos vargšiukės praleido paviršiuje. Antrą dieną jau apsiprato ir jokių elgesio sutrikimų nemačiau. Vat vakar pamačiau, kad patelės mieliau sėdi ant dugno. Manydama, kad gal vanduo rūgsta, vakar vakare padariau dalinį vandens pakeitimą (20 %). Šiandien vistiek kartas nuo karto randu gupiją besėdinčią už dekoracijų ant grunto. Bet ne pastoviai.
Patarkit, kas ne taip ? Kokios priežastys, be nitritų sukilimo, dar verčia žuvis taip elgtis?

Ir dar. Pradėjusi skaityti apie žuvų ligas, užtikau, kad mano skaliariukų plotas apie žiaunas yra raudonas (kažkaip nekreipiau dėmesio, ar buvo kai pirkau, nors vyras sako, kad lyg buvo), ir vieno akis raudona. Internete atradusi ligą, kuri atitinka simptomus, baisiai nusigandau. Vyrą nusiunčiau pasikonsultuot į parduotuvę, kur pirkom. Parduotuvė užsiima grynai akvariumo gyventojais (gyvenam ne Lietuvoj). Tai tas žmogelis paaiškino, kad taip būna pas jaunus skaliarus. Kai paaugs, atseit praeis. Ir vyras patikino, kad iš tikro tame akvariume visų skaliariukų akys paraudę, ir plotai apie žiaunas raudoni taip pat. Ar taip gali būti?

Labai prašau, kas žino, pakomentuoti. Nes jau stogas važiuoja. Kuo daugiau informacijos, tuo didesne paranojike tampu O ir vaikas pergyvena, kad jo žuvytės numirs... (čia jo gimtadienio dovana buvo )

Akvariumas 57ltr, filtras veikia visą parą, temperatūra tikriausia 25 (taip maniau, kol nusipirkau antrą termometrą, kuris rodo 23 laipsnius, pirksiu trečią). Paleistas akvariumas prieš 2 savaites. Po savaitės tuščio akvariumo darbo (filtras, nusistovejimas ir t.t.) įleisti du jaunučiai skaliarai. Po 3,5 dienos- trys gupijos ir ancitrusas. Augalai dirbtiniai (kol kas).