Rezultatai 1 iki 10 iš 10

Gija: Akvariumo atgaivinimas- išvalymas

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 07
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    6

Akvariumo atgaivinimas- išvalymas

Sveiki,

Esu naujokas šiame forume aišku ir akvariumas yra taip pat naujas dalykas man. Iškilo toks klausimas. Gavau naudotą akvariumą su šiokia tokia įranga ir noriu jį prikelti antram gyvenimui. Akvariumas 80 l. labai stipriai apkalkėjąs, vandens gal kokia 15 cm belikę, gruntas- žvyras apačioj ir balti akmenukai viršui. Tebeauga 2 nupezę kažkokie augaliukai. Taip pat dugne ir ant akmens yra prižėle daug juodų dumblių. Ir kaip bebūtų keista- 2 šamukai, nežinau tik jų pavadinimų, pavadinsiu juos geltonas ir juodas. Akvariumo bendrą stovį įvardinčiau kaip „pelkė“ . Būtu malonu jei atsakytumėte pora man iškilusių klausimų.
    1. Noriu keisti gruntą, ar apsimoka tą žvyrą su baltais akmenukais atsisijot dezinfekuot virint ir t.t. ir supilt kaip pagrindą, o ant viršaus maišiuką naujo grunto? O gal geriau pirkti kokius 4 maišiukus naujo grunto? Kas yra pogruntis? Kokia funkciją jis atlieka?
    2. Kokio blogumo yra tie juodi dumbliai, ar įmanoma jais atsikratyti iš grunto? Nes dabar tų dumblių kupstelių yra priaugę net ir ant kai kurių grunto akmenukų.
    3. Kaip išgelbėti šamukus? Mano planas. Suleisti juos į kokią nors talpą, su senu akvariumo vandeniu (apačioje paberti seno grunto iš akvariumo) ir, kad nebūtų didelio šoko žuvims vandenį po truputi keisti nauju iki to laiko kol paruošiu ir išvalysiu patį akvariumą.

Iš anksto dėkoju už pagalbą

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Reikia restarto, manau.
    Paimi švarų kibirą, prisileidi vandens iš akvariumo, dedi termoreguliatorių ir aeraciją. Įkeli šamukus, uždengi kuo nors kibirą ir eini ramiai tvarkyti akvariumo.

Gruntą keisti.
    Valyti stiklus, gali acto esencija arba atmirkius "britvute" atsargiai.
    Labai gerai praskalauti.
    Pilti naują gruntą, vandenį.
    Jungti neplautą, tik lengvai praskalautą filtrą.
    Aeruoti, šildyti vandenį, sodinti prisižvejotus per skelbimus augalus, galima bus ir paskui papildyti.
    Žuvis po pusdienio adaptuoti prie naujo vandens ir perkelti.

Reiktų susitvarkyti apšvietimą dar gal.
    Neskubėti pirkti naujų žuvų, o esamas šerti minimaliai kokias dvi, tris savaites - nitrociklas kol užsisuks.
    Temperatūrą laikyti apie 25C.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 07
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    6
    Ačiū už atsakymus.

Vienas šamukas (geltonas) neišgyveno. Vakar iš ryto dar judėjo, grįžau po darbo, žiuriu, kad jau viskas. Juodas šamukas gyvibingas, atrodo nesukūdes. Leisiu ji į kibirą manau kad išgyvens. Dėl stiklo valymo norėjau klaust ar galima su statybiniu peiliuku ar britvute- ačiū už atsakymą. O kaip dėl to grunto? Tas mano turimas prarūgęs žvyras turbūt nelabai jau tiks? Bet ar tikrai reikia vien tik tuos 4 maišiukus akmenukų pilti ? Ar nereikia kažko smulkesnio po jais ? Kaip augalai įsikabins į ta stambų gruntą?
    Akvariumo apšvietimas irgi planuose.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Pažįstama situacija... Mes irgi nuo panašios pelkės startavom.

Į daugelį klausimų sunku atsakyti nematant realios situacijos. Daugelis rekomenduoja pradedantiems rinktis 3-5mm frakcijos gruntą (neaišku kas Tavo atveju "stambu"). To augalams pilnai patinka. Jei nuspręsi keist gruntą, taip pat nebūtina išlaidauti specializuotose parduotuvėse. Galima susirast neblogų variantų skalda prekiaujančiomis parduotuvėse (ar pasikast). Primygtinai siūlau nesirinkti šviesaus grunto.
    Jei nuspręsi pasilikt seną gruntą, tai virint nepatariam - bandymo nekartojom, bet mes po tokios operacijos gal du mėnesius kovojom su azoto ciklu. Aišku buvo daug naujokams būdingų klaidų, bet galiausiai buvo prieita išvada, kad visi dumbliai žuvo, bet nepasišalino ir paskui lėtai (ir ilgai) puvo. Žodžiu tiesiog praplauk po čiaupu ir viskas (naują gruntą taip pat reikia praplaut). Labai tikėtina, kad po poros mėnesių, jei užsikabinsi, turėsi aiškią viziją kokio akvariumo nori ir kaip viską daryt.
    Dėl pogrunčio vienos nuomonės nebus - skirtingi žmonės, skirtingos patirtys. Asmeniškai man patiko mintis - jei bus augalų, pogrunčio reikia. Tiesa jis kažkiek kainuoja. Jei labai taupai, tai paskui augalams galėsi molio rutuliukų po šaknimis pakišt.
    Kol tvarkysies akvariumą - neišjunk filtro - tegu veikia kibire. Jei tvarkaisi pirmą kartą - bent kelias valandas užtruksi.
    Stiklą mechaniškai valyt galima viskuo - tai paprastas stiklas, tik siūles saugok. Patarimai kuo valyt, paprastai duodami tam, kad sumažint subraižymo riziką. Visi įbrėžimai LABAI matosi naudojant.

Kantrybės, sėkmės darbuose ir nepergyvenk dėl nesėkmių - jos neišvengiamos ir būtinos patirčiai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Jei gruntas šviesus žvyras, jame greičiausiai yra daug kalkinių akmenų, kurie po truputį tirpsta, kietina vandenį, o tai labai nepatinka augalams. Jei ketini auginti gyvus augalus (o tai daryti rekomenduoju) gruntą reikia keisti. Geriausiai tam tinka granito skaldelė. Mano galva geriau jau stambesnė, negu per smulki (uzrugsta greit viskas). Minėta 3-5 mm frakcijos pats tas.
    Kas del pogrunčio, as laikausi nuomones, kad jis rekalingas tik jei darai high tech augalini akvariuma su CO2. Kitais atvejais gali būti daugiau bėdos, negu naudos, ypač pradedančiajam. Manau kol kas jo nedėk, po poros metų, kai susipažinsi su akvariumu, žinosi ko nori, tada... ;)
    Paskutinį kartą taisė Fiskius : 08-11-2012, 11:03

Narys
    Įstojimo data
    2012 09 14
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    77
    Akvariumo stiklo valymui man labai pasiteisino paprasta plastikinė kortelė. Na kreditinė arba kokia nors nuolaidų. Garantuotai nesubraižysi stiklo ir valo visai neblogai. Britvutės irgi gerai, bet rizika įbrėžti didesnė.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Don Žiūrėti skelbimus
    Akvariumo stiklo valymui man labai pasiteisino paprasta plastikinė kortelė. Na kreditinė arba kokia nors nuolaidų. Garantuotai nesubraižysi stiklo ir valo visai neblogai. Britvutės irgi gerai, bet rizika įbrėžti didesnė.
    Man irgi patinka, bet tik pažalavimus, dumblius, o kalkes su kortele sunkiai įveiksi, nebent su kokia 10 kortelių vieną stiklą :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 07
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    6
    Fiskius atsakymas manau labiausiai tikėtinas dėl augalų neaugimo ir vandens kietumo, nes buvęs akvariumo savininkas sakė, kad augalai neauga visiskai. Pažiūrėsim kaip pas mane vanduo, bet manau, kad tikrai daug minkštesnis. Aš ruošiuos auginti gyvus augalus. O stiklas mano manymu yra apkalkėjęs taip, kad kortelė nepadės, reiks imtis britvos.
    Ačiū visiems už komentarus ir pagalbą.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Motiejus Žiūrėti skelbimus
    Fiskius atsakymas manau labiausiai tikėtinas dėl augalų neaugimo ir vandens kietumo, nes buvęs akvariumo savininkas sakė, kad augalai neauga visiskai. Pažiūrėsim kaip pas mane vanduo, bet manau, kad tikrai daug minkštesnis. Aš ruošiuos auginti gyvus augalus. O stiklas mano manymu yra apkalkėjęs taip, kad kortelė nepadės, reiks imtis britvos.
    Ačiū visiems už komentarus ir pagalbą.
    Įdomumo dėlei paimk saujelę grunto ir užpilk acto. Jei užputos, ramia sažine mesk lauk ;)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Siūlau keisti gruntą dėl to, kad rašei:
    gruntas- žvyras apačioj ir balti akmenukai viršui. Tebeauga 2 nupezę kažkokie augaliukai. Taip pat dugne ir ant akmens yra prižėle daug juodų dumblių.

Nėr ko gaišt laiko su jais kovojant, o ypač pradžioje, kai trūksta patirties.
    Jei gali laukt kitos savaitės, važiuosiu iš Vilniaus Kaunan, galiu atvežti granito skaldelės. Beliks tik gerai prasiplaut.

Panašios gijos

1. Akvariumo priežiūra,valymas.
    Nuo Vanage forume Akvariumo įrengimas, priežiūra
    ats.: 5
    Paskutinis: 27-12-2012, 22:44
  2. Aisjauda tvenkinio didinimas, valymas - kaip?
    Nuo aiskauda forume Dekoratyviniai vandens telkiniai
    ats.: 4
    Paskutinis: 25-04-2012, 16:06
  3. Betoninio baseino įrengimas, valymas, ...
    Nuo kidzy'is forume Dekoratyviniai vandens telkiniai
    ats.: 10
    Paskutinis: 08-11-2011, 22:55

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •