Sveiki visi. Čia esu naujokas. Vakar visą vakarą studijavau forumo temas. Be galo naudinga ir įdomi informacija. Norėtųsi ir man padaryti kokį nors indėlį į visą šį projektą. Vakar kilo mintis dėl žuvies auginimo uždaroje erdvėje su pratekančiu vandeniu. URS man neatrodo patraukli dėl didelių investicijų. Taipogi neretai naujokams sudėtinga išvengti klaidų, o tai sąlygoja nuostolius dėl žuvies dvėsimo.
Taigi grįžkime prie šios gijos temos. Sistemą su pratekančiu vandeniu grubiai įsivaizduoju taip: švarus vanduo iš gręžinio ateina į baką su žuvimis, tada išbėga į kanalizaciją. I baką taip pat paduodame deguonį. Jei yra poreikis, pašildome vandenį. Mano manymu šioje sistemoje nelabai apsimokėtų auginti šiltavandenes žuvis tokias kaip afrikinis šamas, kadangi būtų dideli šildymo kaštai, tuo tarpu idealiai tiktų margajam upėtakiui. Laukiu Jūsų pastebėjimų ir nuomonių dėl to ką parašiau, kur buvau teisus, kur labai klystu ir pan. Esminiai klausimai kylantys eksploatuojant tokią sistemą, manau, yra kaip greitai turi cirkuliuoti vanduo, kiek paduoti deguonies, ar svarbų vaidmenį vaidina vandens charakteristikos, kokias žuvis galima būtų auginti, kokia cirkuliacija turėtų būti, auginant tik apie 20vnt žuvų(ką ir planuoju), kaip ji keičiasi, jei laikoma 50kg žuvies ir t.t. Na laukiu Jūsų pastebėjimų;)