Puslapis 2 iš 3 PirmasPirmas 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 65

Gija: Kanalinių šamų auginimas akvariume

Rolandas
    Svečiai
    Matai, pardavėjo taip lengvai neprikirpsi. Jis juk parduoda kanalinius į akvariumą auginti.
    Iš esmės pažeidimą daro tie, kurie susileidžia ne į akvariumą, o... į tvenkinį. Dėl to ir moralizuoju. :)

Aišku, yra VMI, AM, Veterinarijos tarnyba ir kt.
    Trūksta įstatyminės bazės šiuo klausimu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    622
    Tiesa, įstatymai pas mus skylėti.
    Amerikoje (ir kitose civilizuotose šalyse) reikia gaut licenciją tam, kad importuoti ar veisti žuvis kurios turi bent minimumą invazinio potencialo (teoriškai gali veistis lokaliuose vandenyse) ir gali pakenkti natūraliam biotopui ar išstumt aborigenus.

Narys
    Įstojimo data
    2012 09 14
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    77
    Būtent, kad ne į akvariumus, o reklamuoja, kad labai gerai visur veisti. labai gerai žiemoja, auga iki 25 kg ir daugiau, neršia, ištvermingi, skanūs. Super žuvys.
    Iš tiesų skelbime paskaičius atrodo - oho. Pasižiūrėkit populiariausiame skelbimų portale eina jo skelbimas prie žuvų Nr.1.
    Prisipažinsiu net ir aš galvojau, kad gal būtų įdomu nusipirkt kelis ir įleist į netoli nuo namų esantį gamyklos priešgaisrinį prūdą su skurstančiais karosais.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Sveiki, Nerka. Na kaip, auga jūsų šamukai? Maniškiai, tai jau pastebimai papilnėjo, daug stambesni negu buvo, tik niekaip neišeina jų nufotkint, išlenda iš urvelių tik tada, kai šviesa akvariume išjunkta, labai jau bailūs. Akvariumas 120ltr. vandens nekeičiu, maitinasi labai gerai, ėda viską ką paduosi. Pagrinde aš juos šeriu paprastu akvariuminių žuvyčių maistu, retkarčiais paduodu uodo truklio lervų, batono, pasmulkintų sliekų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Sveikas, laukiu kito savaitgalio, tada bus du mėnesiai kai šamukai gyvena pas mane, tada nufilmuosiu ir parodysiu :) Maitinu taip pat akvariuminių žuvyčių šaldytu maistu, dar noriai ima upėtakių granules.Labiausia patinka juos stebėti prieblandoje, tada išlenda ir plaukioja.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Šamukai po 2mėn

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Truputį fotkinau

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Nerka, pakomentuok ką nors, kaip tau čia su jais sekasi, kaip visa eiga, ar rezultatu patenkintas ir pan.? Iš vaizdo atrodo, kad viskas lyg ir neblogai?
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Sveiki, kiek stebiu šamukus, atrodo visai neplėšrūs. Akvariume atsirado mažų sraigyčių, jų nevalgo. Auga nevienodai yra keli dideli, o keli visai maži, galėtų tuos mažius praryti, bet laikosi būryje labai draugiškai jokių vaikymų ir jokių peštynių. Įdomu kokie santykiai būtų su kitomis žuvų rūšimis? Kuo didesni, tuo darosi baikštesni, kartais pasibaido baisu, kad nesusižalotų. Sunku man spręsti apie augimo rezultatus, nes nesu laikęs kitokių žuvų, tačiau kaip ir patys matote padidėjo kelis kartus.Gal yra patvarūs, kol kas nenugaišo nei vienas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Sveiki, manau mano bulhedai akvariume jau kankinasi. Pasidarė ankšta, pradėjo silpniau augti. Planuoju atšilus orui leisti į tvenkinį pas kitas žuvis.Tikiuosi neprisidirbsiu :) Kiek bulhedus stebėjau man jie panašiausi į lynus. Nepanašūs jie man į plėšrūnus.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Sveiki. Šiandien išsėmiau savo 500ltr. baseinėlį, kuriame nuo pavasario, iki šios dienos gyveno bulheadai. Baseinėlis buvo pilnai užšalęs, jokių ekečių nebuvo, ledo storis 17cm., vandens buvo 25cm. ir dumblo 4cm. Kai paleidau pavasarį, tai jie buvo perpus mažesni, nemaitinau jų visiškai, ką susirasdavo patįs, tuo ir maitinosi, kai kurių dydis apie18-20cm. labai nevienodai įaugę, kai kurie vos 10cm. ilgio vos siekė. O dabar jie suleisti i balutę 0.3aro, kurioje šį sezoną, bus gausiai maitinami sliekais, mailiuku, musių lervomis. Įkeliu keletą nuotraukų. Click image for larger version. 

Name:	20140211_124509.jpg 
Views:	64 
Size:	81.3 KB 
ID:	5244 Click image for larger version. 

Name:	20140211_124640.jpg 
Views:	61 
Size:	79.9 KB 
ID:	5245 Click image for larger version. 

Name:	20140211_132950.jpg 
Views:	54 
Size:	78.7 KB 
ID:	5246 Click image for larger version. 

Name:	20140211_133118.jpg 
Views:	54 
Size:	65.7 KB 
ID:	5247Click image for larger version. 

Name:	20140211_133313.jpg 
Views:	59 
Size:	70.7 KB 
ID:	5248 Click image for larger version. 

Name:	20140211_133459.jpg 
Views:	52 
Size:	62.2 KB 
ID:	5249 Click image for larger version. 

Name:	20140211_133507.jpg 
Views:	56 
Size:	58.6 KB 
ID:	5250

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Man keista pasirodė, kad jie neišduso. O tai įrodo, jog jie gan atsparūs ir manyčiau puikei prisitaikys pas mus gyventi. Lauksim rudens, tada bus matyt, kiek paaugs per sezoną, gerai maitinami. Į didesnius vandenis nenorėjau jų leisti, nes nežinia kas čia bus su jeis, galimas varijantas, kad jie ir vislūs labai. Tarpkitko baseinėlyje, kur jie buvo pas mane, tai vanduo nebuvo keičiamas ar dapilamas, baseinėlis ant saulės visą dieną. Matydavau retkarčiais juos plaukiojant ir renkant museles nuo vandens paviršiaus. Be karoso nežinau jokios, kitos žuvies, kuri galėtų pakelti tokias salygas.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Įdomu kokios naujienos pas nerka?

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Dar pamiršau paminėti, kad jie turi tris spyglius, du šoniniuose pelekuose ir vieną ant nugaros, su kureis net nedure, o atrodo tarsi įgeltų. Labai skausminga. Įgėlė draugei į ranką, tai patino ir paraudo.Click image for larger version. 

Name:	20130819_121530.jpg 
Views:	28 
Size:	71.2 KB 
ID:	5251 (Foto daryta vasarą)

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Įdomu kokios naujienos pas nerka?
    Nieko įdomaus negaliu pasakyti. Pavasarį kai paleidau į tvenkinį pas visas žuvis po kelių dienų radau kelis negyvus. Bet matyt liko ir gyvų, nes vasarą žvejodamas pagavau ant slieko. Į ilgį buvo paaugęs nedaug tik labai sustorėjęs. Kiek stebėjau akvariume manau jie visai neplėšrūs, o jei greit veisis bus maistas starkiam. Jei liks įdomu bus pagauti po kelių metų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 09 14
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    77
    Citata Autorius Darius1 Žiūrėti skelbimus
    Dar pamiršau paminėti, kad jie turi tris spyglius, du šoniniuose pelekuose ir vieną ant nugaros, su kureis net nedure, o atrodo tarsi įgeltų. Labai skausminga. Įgėlė draugei į ranką, tai patino ir paraudo.Click image for larger version. 

Name:	20130819_121530.jpg 
Views:	28 
Size:	71.2 KB 
ID:	5251 (Foto daryta vasarą)
    Paskaičiau apie spyglius - prisiminiau žvejybą vasarą amerikoj atlante. Buvo užėję šamai, tai irgi badėsi labai skaudžiai. Vienas spyglys viršutiniam peleke ir po vieną šoniniuose.
    Skaudėjo labai ir patino. Vietiniai sake, kad is kanalu ateje. Beje nemėginot ragaut? As folijoj kepiau, tai tikri labai skani zuvis. Visokiu ten prigaudem, bet tie samukai vieni is skanesniu buvo.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Ne ragaut nebandėm, pakolkas per maži, o didesnių pakolkas neturim. Taip ir aš girdėjau, kad jie labai skani žuvis. Na palaukim rudens, kol paaugs, gal išnerš, o tada kokį vieną kitą didesnį bus galima ir paragaut:)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Darius1 Žiūrėti skelbimus
    Ne ragaut nebandėm, pakolkas per maži, o didesnių pakolkas neturim.
    Lauksit kol užaugs 15-25 kg. kaip tas "pardavėjas" žadėjo? :)))) O jei rimtai, tai amerikietiškuose puslapiuose info apie juos nemažai, gan populiarūs pramoginėj žūklėj, bet aišku Amerikoj jų ten niekas labai nevertina, kai turi užtektinai lašišų ir kitų tauriųjų žuvų. 1,5-2 kg. turėtų būti augimo riba šitiems sutvėrimams.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 09 14
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    77
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Lauksit kol užaugs 15-25 kg. kaip tas "pardavėjas" žadėjo? :)))) O jei rimtai, tai amerikietiškuose puslapiuose info apie juos nemažai, gan populiarūs pramoginėj žūklėj, bet aišku Amerikoj jų ten niekas labai nevertina, kai turi užtektinai lašišų ir kitų tauriųjų žuvų. 1,5-2 kg. turėtų būti augimo riba šitiems sutvėrimams.
    Butent, kad nelabai vertina, kai turi visko ir belekiek. Ten kur aš gaudžiau jų net neima, iškart atkabina nuo kablio ir meta atgal į vandenyna. Keikia juos, vadina visokiais negražiais žodžiais "f*cking catfish" ir pan. :-) Na ir nieko nuostabaus. Nekalbant apie žuvų įvairovę ir kulinarines savybes vandenyne, tai gėlavandeniuse vandenyse irgi žuvų pilna ir nelabai kas jas ten gaudo. Prileista upėtakių visur. Ganosi tie patys bass'ai, šamai ir t.t. O šitie negana to, kad nedideli (didesnio kaip 400-500g neteko pagauti, dažniausiai kokia 200-300g), bet dar ir badosi. Na ir valosi nepasakyčiau, kad labai smagiai. Į mane ant tilto ten kaip į kvanktelėjusį žiūrėjo, kai skrodžiau tuos šamukus. Nors, skusti, tiesa, nereikia, bet skrosti sunkoka, žarnynas ir kraujas sunkokai valosi, na ir tie prakeikti spygliai... Negarantuoju, kad ten tie patys bulheadai, bet visko gali būti.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Taip ir man teko skaityti, kad jie apie 1,5kg. užauga. Bet mano manymu, tai turėtų būti nebloga žuvis. Atspari velniškai, atsparumu prilygsta karosui, jeigu dar neatsparesnė, daug kas teigia jog labai skani (pats nažinau, neragavau), na ir auga sakyčiau nevisai blogai lyginant su menkavertėmis žuvimis. Pas mane jų amžius apie 1,5metų ir apie 20cm. ilgio, na ir svoris mano manymu apie 50gr.(tikslei nepasakysiu, nesvėriau). Primenu, kad jų nešėriau vasarą, ką susirasdavo, tą suėsdavo. Juos parsivežiau vos 2 ar 3cm., parsivežęs per žiemą laikiau akvariume, poto į baseinėlį plastikinį 500ltr. paleidau.(skelbime pardavėjas buvo nurodęs, daug didesnius, negu iš tikro)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Gal reiktų pakeist temos pavadinimą, nes kalbaeina apie bulhedus, o ne apie kanalinius šamus?
    Sakot neplėšrus šis šamas? Nebent kol maži, paskui taps plėšrūs juk didesniam nebeužteks tik kirmėlyčių.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 29
    Vietovė
    Druskininkai
    Įrašai
    186
    Aš manyčiau, kad jie priklauso plėšresnėms žuvims, nes dantukai, tai tokie pat, kaip ir pas europinį šamą. Pas Nerka, kai gyveno akvariume, tai įmanomas varijantas, kad neplėšikavo todėl, kad pakako maisto. O gal dar per maži ryti kitas žuvis, čia juk šamukai, na bent jau aš manau, jog jie tikrai plėšrūs.

Narys
    Įstojimo data
    2014 03 02
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    1
    Sveiki, naujokas sitam forume. Norejau paklausti, gal kas zinot is kur galima butu parsisiusti paprastaji sama (Silurus glanis)? vis noriu pas save i pruda paleisti samu, bet apie situos kuriuos snekat, man kazkaip baisoka darosi kad jie parazitiniai kaip ir...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Liniz Žiūrėti skelbimus
    Sveiki, naujokas sitam forume. Norejau paklausti, gal kas zinot is kur galima butu parsisiusti paprastaji sama (Silurus glanis)? vis noriu pas save i pruda paleisti samu, bet apie situos kuriuos snekat, man kazkaip baisoka darosi kad jie parazitiniai kaip ir...
    Sveikas,
    Pirmiausia skaitom forumo taisykles. Ir koreaguojam žinutę, kad joje atsirastų lietuviškos raidės.
    O po to skaitom temas, kurios skirtos tai žuvies rūšiai apie kurias kyla klausimų. Nes "iš kur nusipirkti" yra šimtą kartų forume išdiskutuota.
    Silurus glanis ...;)

Panašios gijos

1. Karpių auginimas URS
    Nuo andrius2000 forume URS, uždaros recirkuliacinės sistemos
    ats.: 34
    Paskutinis: 04-12-2019, 11:55
  2. ats.: 1
    Paskutinis: 03-12-2019, 12:13
  3. Nerkos karpių laikymas/auginimas akvariume
    Nuo nerka forume Mano akvariumas
    ats.: 10
    Paskutinis: 09-04-2014, 22:52