PDA

Žiūrėti pilną versiją : Netikėtai atsirado sraigių. Iš kur ir kaip?

Rutatata
28-07-2012, 20:56
Norėčiau pasidomėti ir pasiklausinėt gal kam nors tokia situacija buvo nutikusi kaip man. Prieš kelias dienas priėjus prie akvariumo atidžiai jį apžiūrėjus, pamačiau ant stiklinės sienelės mažą sraigutę išlindusi su ūsais.. Maniau kad čia šeimynos darbas, bet pasirodo kad niekas nieko nedarė. Šiandien ji jau prie grunto.. Darau prielaidą kad ji galėjo atsirasti: š maisto pakuotės, su žuvelėm patekti arba iš kriauklių kurios yra pargabentos iš jūros kaip dekoracija(bet keletą metų pragulėjusios taurėje sausai) Ką manote jūs?

espan
29-07-2012, 21:27
Laba,

Manau, kad rašote briedus :) iš maisto pakuotės... arba iš JŪRINĖS kriauklės, kuri dar ir prastovėjo pora metų... beveik šimtu procentų isitikinęs , kad sraigės atkeliavo kartu su augalais (kad ir ikrų forma) , arba žuvimis (išpylus visa maišelį tiesiai akvon).Tai tiek :)

Rutatata
30-07-2012, 00:05
Ačiū už nuomonę, bet dėja pas manęs aqoj nėra gyvų augalų :)

Rolandas
30-07-2012, 08:36
Na, milijonų metų evoliucija tikrai neprabėgo akimirksniu. Aišku, kad iš išorės užsinešta.
Su kuo ir kaip, prisimink visus kontaktus su/į akvariumą.

Rutatata
30-07-2012, 11:23
tai va kad paskutinis kontaktas buvo mailiaus inkubatorius, arba dviejų guramių įleidimas, tai tikriausiai su žuvelėm

Rutatata
03-08-2012, 13:22
Tai vis dar neišsiaiškinu dėl tų sraigių.. akvariumą valau nusiurbdama gruntą, tai kaip man valyt jei grunte yra tu sraigučių??

espan
03-08-2012, 19:39
Priklausomai- tau reikia tų sraigių ar NE :D

Rutatata
03-08-2012, 19:57
Porą sraigių manau nemaišytų akvariumui, gerai kai suėda grunte esantį maistą :)

gaublys
12-10-2012, 08:57
pas mane irgi atsirodo netiketai sraigiu nesuprantu iskur jos gal pas mane atsirado 10 sraigiu

gaublys
12-10-2012, 09:01
Laba,

Manau, kad rašote briedus :) iš maisto pakuotės... arba iš JŪRINĖS kriauklės, kuri dar ir prastovėjo pora metų... beveik šimtu procentų isitikinęs , kad sraigės atkeliavo kartu su augalais (kad ir ikrų forma) , arba žuvimis (išpylus visa maišelį tiesiai akvon).Tai tiek :)

as nusipirkau givu augalu ir pas mane atsirado jo gal istikruju kad yra gyvu augalu atsiranda sraiges

Įspėjimas dėl lietuvių kalbos, forumo taisyklių nesilaikymo.
Paprastai nereagavus, skiriamas banas.

Administratorius

Don
12-10-2012, 12:37
as nusipirkau givu augalu ir pas mane atsirado jo gal istikruju kad yra gyvu augalu atsiranda sraiges

Gyvi augalai sraigemis nekakoja. Atsinešei ant augalų mažų sraigelių arba ikrų ir tiek. Pas mane ta pati istorija buvo. Dabar šliaužioja tos sraigės, bet jos man nemaišo. Ežeruose irgi sraigės šliaužioja. Kas čia blogo. Papildomas filtras. Tik jei augalus bjauroja tada blogiau. pas mane tokios bėdos nėra.

Fiskius
12-10-2012, 15:46
Mažiausiai reikia sukti galvą dėl sraigių. Nebent jau jų prisiveisia tiek, kad gadina vaizdą arba per jas nieko nebesimato. Tokiu atveju reiškia, kad akvariumistas per daug myli savo akvariumą - per daug šeria. Maisto lieka daug, tuo naudojasi sraigės. Jausdamos geras gyvenimo sąlygas, dauginasi ir kaifuoja :)
Man labai pasiteisino botios klounai. Įleidau pora šių žuvelių, neliko nė vienos mažos sraigės. Kartais dabar iš kito akvariumo pasemiu sraigių ir specialiai įmetu botioms paskanauti :) Būna vakare sėdi ramiai prie akvariumo ir girdi kaip kažkur žolėse botios traiško sraigutes trekšt, trekšt :)

Vanage
11-12-2012, 15:32
pas mane taip pat atsirado sraigių, nuo ko jos atsirati galėjo? augalas vienintelis ragalapis, pirktas prieš porą savaičių. bet aš jį kelis kartu ploviau, išiminėjau iš aqvos :( ka man su jomis daryti? ar jos geras gyventojas akvariume? gal nuo nepakankamos švaros akvariume jų atsirado? nors stengiuosi prižiūrėti , nes su nitritais ne kokie reikalai :(

Don
11-12-2012, 15:42
Atsinešei su žole. Iš šventos dvasios neatsirado. Normali ekosistemos dalis. Nieko jos blogo nedaro, kaip tik savotiški filtriukai, tik kai kam estetiškai nepatinka. Tikriausiai pas tave trimitininkės bus. Ant jų daugelis pyksta ir jų nemėgsta dėl to, kad augalų lapus apgraužia. Na ką normaliai, natūraliai sraigės gamtoj daro, tai ir akvariume tą patį. Pagraužia ir pas mane kai kuriuos lapus, kur jaunes, plonesni, ne visus. Dabar "problema" apmažėjo, nes atsirado botijos. Jos sraiges labai mėgsta.
tai vienas akvariumas (vaikų darželis) su sraigėm, kitas (didysis) tuoj bus be :-)
Apibendrinant - nepergyvenk. Nieko čia blogo. Jei nusibos - yra priemonių.

Vanage
12-12-2012, 14:50
Aš jau išsigandau, kad kažkas negerai. Nebuvo ir atsirado :D na jei nieko blogo jos nedaro tai tegu gyvena :) ačiū už info.