PDA

Žiūrėti pilną versiją : Padekit suprasti kodel per para isstipo VISOS zuvys!? :(

Remis2uk
09-07-2012, 23:24
Akvariumais uzsiimu jau virs 30 metu, esu turejes nuo trilitrio vaikysteje iki 400 l paskutinio, palikto LT. Siuo metu namuose laikau 2 akvas (250 ir 180 litru). Didesniame siuo metu irengineju paludariuma (ar akvaterariuma, cia jau kaip kam patinka), o i mazesniji perkelta visa fauna ir flora. Taigi, akva sudaro ir jame gyvena:

180 litru gelavandenis
Temp - 24-26 C
Apsvietimas - 11val/para 2 'dienines' lempos - viena spec. augalams, kita 'tropical'
Filtras vidinis, rekomenduojamas 250 litru akvai, bet ir sitame akvariume neblogai tvarkesi
Vandeni, mazdaug 5-tadali, nuo dugno nusiurbiu karta i 2 savaites (uzbegant uz akiu pasakysiu kad pilnai uzteko, akvariumas apgyvendintas ir be jokiu problemu buvo jau apie 2 metus)
Vanduo yra minkstas, silpnai rugstus (pirmine ideja buvo Amazonijos akvariumas su Characinidais), ideta didele shaka isskirianti kiek taninu ir labai nezymiai padazanti vandeni rusvai (irgi jau virs 2-ju metu)
Augalai tik gyvi ir ju daug (pagrinde Valisnerijos ir Javos samanos, nors ideta keletas kitu augalu, bet tik del akcento
Fauna - Neonai paprasti, neonai juodieji, Hemigrammus erythrozonus (Ang. Glowlight Tetra), Samukai Corydoras Panda (sekmingai dauginosi bendrame akvariume), pulkelis Galaxy Rasbora (dabar pervadintos kazkaip kitaip ir ne is Pietu Amerikos, bet ziauriai patike buvo kai pirma kart pamaciau) ir Ternecijos. Be zuvu ten pat gyvena ir sekmingai dauginasi Vysnines krevetes.
Gruntas - tamsus, beveik juodas (ar juodintas) smelis. Itariu kad juodintas anglim, nes patrynus tarp pirstu, dazo juodai.

Taigi, viskas buvo zavu grazu ir sveika jau virs 2-ju metu, kol praeita sestadieni eilini karta nenuvaliau priekinio stiklo nuo dumbliu (soniniu ir galinio niekad nevalau, apauge zaliais dumbliai ('ganykla' krevetems). Nuvalius ir sutvarkius, isjungiau sviesa (rankiniu budu, nes siaip ten su laiko rele automatiskai junginejasi) ir nuejau miegoti. Ryte prie akvariumo nebuvau priejes (skubejau pramiges), pamirsau ijungti sviesa. Akvariumas visa diena prabuvo prietemoje, nes stovi tolimame kambario kampe. Vakare gryzes po darbo vos neisvirtau - VISOS mano zuvys buvo negyvos! VISOS!!

Patikrinau vandeni, temperatura normoje, minkstumas ir rugstingumas nepasikeite, nuodingu priedu (nitratu, nitritu ir kt kaip ir nepasikeite taip pat, nors tas dalykas man visad sunkiai nusistato). Filtras veikia normaliai.
Pirma mintis buvo kad gal zmona ar vaikas ka nors ipyle i akva, bet zmona prisiekineja kad neliete. Is kitos puses, ka nors ipylus, butu isstipe ir krevetes, bet dabar jos visos sekmingai plaukioja.

Metu savo spejima, pasakykit savo nuomone, labai prasau -

ar galejo tai nutikti del to kad palikau neijungta apsvietima? Skamba gal kvailai, bet visi, manau zinome kad augalai tamsoje naudoja deguoni o isskiria anglies dvidegini. Gal del to mano zuvys ir uzduso? Bet kodel tada krevetes gyvos ir nepriduse?

kaip sakiau, chemija atpuola nes mazoji nepasiekia dangcio o zmonai gal uztektu smegenu ten ploviklio nepilt;

liga irgi negaletu buti, nes valydamas stikla dar patikrinau (vizualiai zinoma) zuvis, visos buvo sveikos ir zvalios, o ternecijos eilini karta nerse. Be to kokia gi liga per para isguldytu visas zuvis, o ir uznest nebuvo is kur nes paskutini karta nauju zuvu ileides buvau pries kokius 3 menesius

Laukiu jusu pamastymu, gal bendrai kazka ismastysim...

Rolandas
09-07-2012, 23:37
Du metai - viskas jau nusistovėję kaip reik, o ir pačios žuvys atsparios.
Dėl stiklo nuvalymo aš irgi pas save pastebiu, kad nušoka filtracija, bet pas mane labai didelė biomasė, filtras visada vėluojamas pravalyti, tai stiklai tikrai nemažai valo.
Manyčiau/spėju arba NH4 ar NO2 (pakartok testą) arba deguonies badas jei tikrai labai daug augalų. Kad visos krito, labiau panašu kad priduso, nes azotas kala skirtingai skirtingas rūšis ir ne visada taip staigiai.
Filtro srovė stipri, sukuria kokią nors aeraciją?
Parodyk akva fotografiją, bus aiškiau kažkiek kaip ten pas tave.
"Red cherry" kaip sraigės, moka lipt viršun, ant augalų, išsigelbsti nuo dusimo nesunkiai.

P.S. ar tikrai nėra galimybės uždėti varną ant LT kalbos ir rašyti lietuviškai? Labai palengvėtų moderatoriams darbas. ;)

Remis2uk
10-07-2012, 00:03
Ačiū Rolandai! Sorry, buvau pamiršęs kad šitame kompe turiu ir lietuvišką raidyną :)
Bandysiu atsakinėti paeiliui:
Nitratai- nitritai pas mane visada ant ribos, bent jau taip mano juostelės rodo.
Vat dėl deguonies bado aš pirmiausiai ir pagalvojau, nes augalų tikrai daug, o ir žaliaisiais dumbliais šoninės ir galinė sienos apaugę galingai taip, nemenkas sluoksnis. Bet kodel tuomet neužduso mano krevetės? Jos visos sveikos ir gyvos, nei 1 negyvos nerasta.
Filtro srovė taip pat galinga, vandenį išjudina tikrai normaliai.
Liūdniau kad šito akvariumo nuotraukų aš neturiu, kažkaip jis pas mane antram plane visad buvo, toks 'ūkinis' daugiau - veisimui, augalų dauginimui skirtas. O nufotografuoti dabar irgi, kaip čia pasakius, neišeis teisingai, nes aš nepamąstęs, šoke būdamas, kartu su išstipusiom žuvim išroviau ir išmečiau ir didžiąją dalį augalų.
Dar 1 niuansas - dabar įdėmiau apžiūrėjau likusius augalus (valisnerijas ir Javos samanas). Javos samanos kažkaip 'ištrupėję', sumažėjęs gniužulas, nemanau kad tai vien krevečių darbas. O vat valisnerijos atrodo keistai - kažkaip išglebę ir lyg pažeistais lapais. Ryt pabandysiu po darbo nufotografuoti augalų likučius. Bet betkokiu atveju, laukiu visu nuomonių ir patarimo ka toliau daryti su šituo akvariumu. Mano pirma mintis buvo naikinti viską, pilti lauk gruntą ir įrenginėti viską naujai.

Rolandas
10-07-2012, 00:13
Negalėjo "užvirt"?
Neatmesčiau ir buitinės chemijos patekimo galimybės, kad ir labai mažos.
Juostelėmis rimtai nepamatuosi amonio, nitritų. Reik pirktis kalorimetrinius (keičiasi tirpalo spalva) testus ir lašint lašiukus. Jie gerokai tikslesni, nei juostelės.
Jei filtras varinėja srovę, labai keista situacija, neturėtų viskas iš karto išdust. O negalėjo elektra būt dingus kelioms valandoms, t.y. filtras sustojęs?

Jei jau nieko neliko, gal pats laikas restartuot naujai su nauju dizainu ir faunos/floros komplektacija?

espan
10-07-2012, 22:21
Na kažkaip nepatikėčiau , kad dėl kelių valandų be elektros, būtų išdvėsusios žuvys.. čia gi gėlavandenis..

Remis2uk
11-07-2012, 00:34
Rolandai, 'užvirt' tikrai negalėjo, nes krevetės pirmos būtų 'išvirę', o dabar jos ir toliau po akva laigo gyvos ir sveikos :/ dabar mąstau del buitinės chemijos patekimo. Paprastai aš stiklą valau su tokiom šiurkščiom kempinėm, perku jas buitinėse reikmenyse, jos puodams skirtos, bet labai gerai ir akvai tinka, visad jas naudoju, bet šįkart nusipirkau naujas ir kažkodėl brangesnes nei paprastai. Gal šitos kažkuo įmirkytos? Bet jos nei putoja nei slysta kaip paprastai plaunamos priemonės kad daro.
O dėl testerių tai reiks iš tikro įsitaisyt rimtesnius :( Tiesa, elektra tikrai nebuvo dingusi nes būtų suveikusi signalizacija, būčiau pabudęs :)
O akva tai tikrai keisiu iš pagrindų. Tiesa, pirma reik užbaigti įrenginėt didįjį savo, paliudariuma. Viskas jau supirkta ir paruosta, laukiu tik kad išpultų ilgas savaitgalis kokių 4 dienų. O tą užbaigęs imsiuos šito mažesniojo nelaimėlio :(

Rolandas
12-07-2012, 09:38
Tiesa, pirma reik užbaigti įrenginėt didįjį savo, paliudariuma. Viskas jau supirkta ir paruosta, laukiu tik kad išpultų ilgas savaitgalis kokių 4 dienų.
Įdomus projektas. Gal gali pafotografuot ir gamybinį procesą? Būtų paskata ir kitiems akvariumus paverst poliudariumais. Gražiai apželdinus, apšvietus, užrūkinus - įspūdingai turėtų atrodyti.