PDA

Žiūrėti pilną versiją : Molinezija atsivedė mailiaus bendrame akvariume. Ką daryti?

Rutatata
30-06-2012, 21:51
Padėkit, pamačiau, kad akvariumiuke mailiukas pas mane molineziju. Ką daryt? Iškelt man jį ar palikt?

Rolandas
30-06-2012, 22:02
Gesinti šviesą akvariume, kambaryje. Ryt iš ryto nusipirkti inkubatorių - tokią organinio stiklo dėžutę su skylutėmis (su plyšiais iš galo ir oro "kišenėmis", kad plūduriuotų). Va tada, galima įmest kokią plaukiojančią augaliuko šakelę ir surinkus likusį mailiuką ten suleist.
Reiks dažniau, bet po labai mažai pašert, bent kelis kartus per dieną smulkiu maistu (sutrintu tarp pirštų įprastinį pašarą).
Po mėnesio, ūgtelėjusius, bus galima išleist į bendrą akvariumą.
Labai tiktų slėptuvėms nors kiek paviršiuje smulkialapių augalų.

Siūlau nestresuot, niekur nieko nekilot (vargo daugiau nei naudos), o pamažu pasiruošt ir tada užsiimti gelbėjimo/veisimo darbais.

http://www.aquaclub.lt/content/view/58/36/
"Norėdamas juos išsaugoti, vazono nuolaužą su ikriukais įdedu į plastmasinę dėžutę, kuri yra pritvirtinta guminiu siurbtuku prie akvariumo stiklo vandens paviršiuje. Ikrai turės “dalintis” dėžute su senaisiais šio “būsto” gyventojais – pusantros savaitės amžiaus chromiais gražuoliais. Bet senieji dėžutės gyventojai “pasisveikino” labai nemandagiai – pradėjo ėsti ikriukus… Į pagalbą pasikviečiau tėtį ir mes nusprendėme atlikti eksperimentą: nutarėme sukurti atskirą plastmasinį akvariumą tiktai ikriukams. Akvariumą darysime iš 3 litrų talpos geriamojo vandens butelio, plonos moteriškos kojinės ir guminio siurbtuko. Didelėmis ir labai aštriomis žirklėmis nukirpome viršų. Gavome dėžutę. Vienoje sienelėje iškirpome stačiakampio formos angą. Tą angą uždengėme aprišdami moteriška kojine. Šoninėje dėžutės sienoje pragręžėme skylutę ir įkišome siurbtuką. Sukonstruoto akvariumo talpa apie 2,5 litro. Jį įdėjome į didįjį akvariumą. Pro mažas kojinės skylutes ėmė tekėti vanduo ir po kurio laiko jis užpildė beveik visą dėžutę. Kad dėžutė neplaukiotų, ją prie stiklo pritvirtinome siurbtuku."

Rutatata
30-06-2012, 22:06
tai man dėl vieno mailiuko inkubatorių įsigyt?

Rolandas
30-06-2012, 22:12
... arba pasigaminti, nes po 40 dienų vėl bus vaikučių ir jei norit nepirkti žuvų, o pasiauginti savų - labai reikalingas daiktas ūkyje.

Rutatata
30-06-2012, 22:16
Aš net netikėjau kad gali prisiveist jų nes tik šiandien pamačiau kad vienas žuveliokas plaukioja, matyt kitus bus surijusios žuvys

Rolandas
30-06-2012, 22:19
Už tai ir siūlau neskubėt pirktis naujų parduotuvėje. Savų bus pakankamai, tuoj ir kardonešių.
O savo žuvys - pačios geriausios, prisitaikę prie esamų sąlygų. Tokias išsiaugintas nugalabyt, reiktų dar pasistengt.

Rutatata
30-06-2012, 22:33
Gal anksčiau nepaminėjau, kad kardonešis liko vienas nes gaidys buvo užkapojęs, molinezijos buvo trys (2pateles 1patinėlis) bet viena numirė tai liko porelė, tad matyt čia jų vaikas, o kiti visi pas mane po vieną, guramio patelę išėmus buvau, o dabar iškeldinau gaidelį, ir iš plastmasinės dėžutės padariau inkubatorių ir sugavau ir įdėjau jį ten, bet ar galėtų jis būti kelių dienų jau nes matosi geltona spalva jo

Rolandas
30-06-2012, 22:38
Jei išliko kardonešio patelė, vaikų bus. Jei liko patinas, reik nupirkt dvi pateles.
Dėl amžiaus, tik pati tiksliausiai galėtum įvertint. Spalva visiškai nepasako amžiaus.
Dėžutėje turi keistis vanduo (gerai net filtro srovę nukreipt link), ir turi būti pakankami skylučių, tinkliukas, nes kitaip greit pritruks deguonies (maistas gadins) ir užrugs vanduo. Tokiomis sąlygomis neužauginsi.

Rutatata
30-06-2012, 22:40
Tai aš pribadžiau skylučių su adatėle, galvoju šiai nakčiai turėtų pakakt, o ryt bandysiu įgyvendint tai inkubatorius žuvims (http://www.aquaclub.lt/forumas/viewtopic.php?f=11&t=130)

Rolandas
30-06-2012, 22:48
Va va, neradau šios nuorodos parodyt kaip daryti inkubatorių. :)

Nešerk, o ryt išpilk/įpilk šviežio vandens iš akvariumo dėžutėn.
Pafotografuok ryt savo gaminį. Gal ką patarsim.

Rutatata
30-06-2012, 22:49
Okey, tik va kad šaukštai po pietų, jau pašėriau truputį, nes maniau kad alkanas bus mažiulis

Rolandas
30-06-2012, 22:55
Ar ėmė maistą?
Po pusvalandžio nupilk vandenį su maisto likučiais jei daug yra, ir nieko baisaus nebus, per naktį tiek nesuges, kad užrugtų.

Rutatata
30-06-2012, 22:56
iš pradžių nelabai, plaukiojo toks kaip pasimetęs, bet poto kai truputį taisiau jo būstą, tai ėmė po biškelį

Rolandas
30-06-2012, 22:58
Taip, stresas sumažėjo, veiksmų planas aiškus, viskas bus gerai. :)

Rutatata
30-06-2012, 22:59
Ačiū labai už informaciją)

Rutatata
01-07-2012, 09:09
čia mano mailiaus būstas prieš
3066

ir po
3067

Rolandas
01-07-2012, 09:22
Įmesk ką nors (kad ir plastikinio augalo gabalėlį) į dėžutę, kad galėtų prie ko nors prisišlieti, prisiglausti, palįsti - saugiau jausis.

Rutatata
01-07-2012, 09:37
gerai, aš jam per naktį buvau įdėjus plastikinį augalą, ryte truputėlį pašėriau, ėmė maistą

Vanage
04-12-2012, 20:00
Mano mažyliai nieko nevalgo :-( maitinu smulkiai sutrintu maistu bet nei vienas nepajudi iš vietos :-( ka darti?

Laura&Simonas
05-12-2012, 09:42
Ten skylučių bent minimalių pribadyta, kad vanduo kažkiek judėtų?
Situacija tokia, kad dėl dažno maitinimo, didelio kiekio maisto likučių vandenį reikia keist dažniau nei tėvų akvariume. Dažniau gali reikšt kelis kartus dienoj. Priklauso nuo tūrio ir t.t. "Tinginio sprendimas" padaryt taip, kad vanduo savaime keistųsi - pirkt arba darytis neršyklą.
Asmeniškai labiausiai patiko "tinklinė" nuoroda (http://www.zoocentras.lt/images/JBL_NBox_02.jpg) vanduo keičiasi nuo vandens judėjimo tėvų akvariume. Tėvai ar sraigės nurenka maisto likučius nuo neršyklos dugno. Jei nėra noro leist pinigų, galima imt kitą dėžutę ar stačiakampą buteliuką, išpjaustyti "langus" ir aptraukti kojine. Tik mažiukai labai landūs. Reiktų nepalikt plyšių tarp buteliuko ir kojinės.
P.S. Gali būti, kad daryti jau vėlu.

DeivydasK
20-03-2013, 19:50
Sveiki, turiu problemų su molinezijos patinėliu jis kabinėjasi prie mano akvariumo gyventojų. Turiu vieną 55 litrų akvariumą Fauna: 4 korydorai 3 aenus ir 1 taskuotas, 1 tarakatą, 1 ancitrusą, 5 neonus, 2 sumatros barbusus, karbnešių porele, ir viena netyče nupirkta molinezijos patinėlį. Kai tik yleidau jį jis iskarto gainojasi abu kardonesius koridorus truputi uzkabina vienintelių barbusiukų prisibijo. Patarkit ką daryt su juo gal mergaičių keles nupirkt gal tada apsiramins nežinau ka daryt, patarkit.

Diwatox
22-04-2015, 20:32
molinezijų mailių 5-6 dienos, laikau plastikiniam neršimo tinkelyje, bendrame akvariume, pastebėjau kad pradėjo labai sparčiai mažėti, negyvų žuveliukų nebūna. ar gali mailius užkapoti ir ėsti vieni kitus? šeriu šamų tablletėm ir smukintu sausu maistu
suprantu, kad blondiniškai skamba bet kito paaiškinimo nerandu.