PDA

Žiūrėti pilną versiją : Durpių substratas po žvyru, ar tikslinga?

Diggitall
18-06-2012, 10:44
Sveiki.

Senais laikais auginau žuvytes apie 100l talpos akvariume, po žvyro sluoksniu buvau padėjęs durpių plokštelių apie 3 cm storio, virš jų grunto papildas su trąšomis, na ir žvyro 2-4 mm apie 5 cm. Augalai klestėjo kol išsivadėjo papildai ar dar ten kažkas blogai pasidarė, apie porą metų.
Dabar vėl prisiminiau tą reikalą, planuoju užsikurti apie 50l akvariumuką ant darbo stalo. Plokštelių gauti mano kaime pakankamai sudėtinga, ar nebūtų gerai po žvyru papilti tiesiog durpių iš "Senukų", be chemijos ar kokio ten brudo, ant viršaus žvyrą? Kiek galima tikėti užrašais ant maišiukų kad nėra chemijos?
Ir ar bus skirtumas, jei įpilsiu tik žvyrą ir jei pilsiu durpes ir ant viršaus žvyrą?
Apšvietimas mano akimis žiūrint bus geras, 3x10W t5 4000k. Augalų pavadinimų kiek žinau tiek surašysiu - palei galinę sienelę valisnerijų, gal kabombų gale šonuose didesnius gniužulus, arčiau priekio keletą kriptokorinų, visai priekyje gal kokių smulkesnių augalų rasiu kurie mano prižiūrimi sugebės augti. Centre 2 - 3 vyšnių (ne siauralapių), kai išaugs dangtį pakelsiu, tada jos gražiai žydi ir skaniai kvepia. Paviršiuje galės plaukioti ričija (periodiškai nugriebiant kad šviesos labai neužstotų) ir pagal poreikį ragalapis. Dar senais laikais buvau parsinešęs keletą žolių tiesiog iš pievos, panašios į vandens papartį. Akvariume auga ir keroja, bet tik vasara, rudenį nunyksta.
na ir žuvų pakankamai kad augalams būtų ką valgyti.

taigi, pakartosiu pagrindinį klausimą: ar verta tokiam niekui pilti durpių po žvyru, jei taip - ką tai duos be to, kad kriptokorinų šaknims bus kur gerai įsikabinti?

Rolandas
18-06-2012, 14:45
Nerizikuočiau.
Šiaip tai, iš visų tavo pavardintų augalų, organika paspartintų tik valisnerijas ir kriptokorinas gal. O dumblius tai ne gal, o tikrai. :)
Gruntinis tręšimas nedideliame akvariume man patinka su JBL Kogel tokiais molio rutuliukais papildytais trąšomis. Pakaišioji tiksliai kur reik prie šaknų ir dumblių neišprovokuoja ir ilgai groja.