PDA

Žiūrėti pilną versiją : SOS.Pagelbėkit del akvariumo

burbuliuke7
14-05-2012, 15:23
Sveiki,
Kadangi esu visiškai žalia šioje srytije o akvariumą jau turiu,atsirado ir šiokių tokių problemų.
1.Nusipirkom žuvų,kaip patarė parduotuvėję,lyg ir patirę žmonės,taigi manau mano žuvys nelabai viena su kita draugauja.Turiu auksine(buvo ir teleskopas bet vakar mirė:(),porelę molinezijų,porelę kardonešių,4 šamukai ir porelę pecilijų.Situacija ta kad burbulinės molinezijos patinelis pastoviai puldavo teleskopą,jis isbalo,pasišiaušė ir numiro,dabar tas pats puola prie kitos auksinės :(,o man tiesiog plyšta širdis visą tai matant.Ir ta auksinė irgi šen darosi neaktivi kaip teleskopas.
2.Vanduo - taip pat problema.NO3-20;NO2-0,5,GH-17,KH-17,pH-8,4.Vandenį keičiu kas savaitę,dapilu chemijos kurios man davė parduotuvei,kad pagerinti vandenį.Bet kažkame bėda vistiek yra.Aš jau neviltyję visiškai,nežinau ka darau netaip.Šeriu žuvis kartą i dieną,suėda viską labai greitai,ir lieka alkanos.
3.Vandens šiluma 27 laipsniai,ir nekrenta.Filtras aquael fan1 plus.Akvariuma 50ltr.Lempa nžn kokia nes buvo su dangčiu.Augalas yra kietalapis papartis.Naudojamos trašos all-in-one aquatic plant supplement.
Busiu be galo dėkinga jei pagelbėsit,nes žiuriu ir kita auksine jau darosi nebeaktivi ir plaukioja su nuleistu viršutiniu peleku,kaip jau mirusi ta patį darė.
4.Ir dar butu klausimas,vis iškyla klausimas kokiu vandeniu keisti tuos 30 proc.Ar butina į vandenį iš krano pilti chemijos,ar aplamai negalima pilti vandens iš krano ?

Bijau kad busiu komercijos auka,nes pažiurėjau kad auksines nesuderinamos su esamomis žuvimis :(

Įdedu foto.
2910

2911

aiskauda
14-05-2012, 16:56
NO2 0,5 - keisk vandens pusę. Ir ryt pusę. Turi būti 0. Žuvys nuodijasi.
Panašu kad, kad nitrociklas neįsivažiavęs. Filtrą tikiuosi neišjunginėjat nakčiai?. Nepakenktų į filtrą (miltelių pavidalu) arba į vandenį (skystis) suberti nitrociklo bakterijų.

Vanduo kietokas. Gal tas akmens gabalas (smiltainis?) kietina? Gerai būtu kiek praskiesti su osmoziniu, arba bent virintu ir atšaldytu kad paminkštinti. Ph kažkodėl aukštas... chemija kurią davė parduotuvėje - greičiausiai kažkos kondicionerius, vandens paruošimui. Netikiu tokiais dalykais. Nors blogiau nuo to nebus. Vanduo iš krano tinka - visi iš ten imame. Aš net ir geriu - gyvas. Tavo atveju - keisk kas savaitę po 30proc.

Vandens šiluma 27C... Šakės visokiems teleskopams ir auksinėms. Nereiks nei molinezijų... Joms ~20C - šaltavandenės žuvys.

P.S. trąšos per anksti dar...

burbuliuke7
14-05-2012, 17:09
Ačiū už išsamu atsakimą,vandens iš krano tokie patys parametrai,tik kad NO3 - 0, kokių budų man sumažinti temperaturą akvariume ? Filtro neišjunginėju niekad.Gal man lempa atjungti,arba tiesiog kažkam padovanoti ta auksinę,tik vat ir nžn kam.Beje pats akvariumas paleistas prieš 2 savaites,gal del to čia visokios nesamonės dedasi? Beje lempa nakčiai visad išjungiu tai per nakti temperatura nukrenta iki 24 laipsnių.Kambaryje aplamai kur randasi akvariumas nebuna tiesioginės saulės šviesos,o kambaryję būna 21-22 laipsniai.

aiskauda
15-05-2012, 13:48
Nors maitinimo angą palikite neuždarytą - vis kažkiek šilumos pasišalins. Daugumai tropinių žuveliu optimali temperatūra 25C. Nusipirkite nitrociklui pakurti startinių bakterijų. Auksinei ieškokite naujų namų. Ir sodinkite DAUG nelepių augaliukų. Tuos kuriuos turite gerai, bet jų nedaug ir lėtai augantys. Taip, tai naujo neįsivažiavusio akvariumo bėdos.

burbuliuke7
15-05-2012, 13:59
Dabar yra taip,vakar ir šendien keičiau vandenį įmaišant virinto vandens,ar turi praeiti koks laikas po to kad galėčiau matuoti su testeriu vandens parametrus,nes kol kas matavau nieko nesikeičia :(,temperatura pavyko sumažinti iki 24 laipsnių,kol kas visos žuvys jaučiasi gerai,šendien dar jų nematinau.Bandysiu dar bakterijų nusipirkti,o kokios firmos ir kokiu pavadinimu geriausia pirktis,nes net nzn kaip jie atrodo,o pardei apgaudinėja labai.kaip suprantu dabar pačiame akvariume dar yra disbalansas dėl to kad jis neseniai paleistas.Būtų dar toks klausimas,man gan greitai apsineša stiklas ar taip turėtų buti ? vandenyję toks jausmas kad kažkokio dulkelės skraidžioja,bet įtariu kad tai smulkūs burbuliukai nuo filtro.Dar būtų toks klausimukas,jei nebus auksinės tai kiek maždauk givunijos galima laikyti tokiame akvariume,būtent iš likusiujų rūšių?

aiskauda
16-05-2012, 09:21
Virintas vanduo kiek minkštesnis nei iš krano. Siūlyčiau ištraukti tą uolos gabalą - geriau dekoruokite gyvais augalais/šaknimis. Bakterijos tinka tokios (http://www.zoocentras.lt/prodac-nitridac-biologinis-aktyvatorius-30-ml-p-1195.html) arba tokios (http://www.zoocentras.lt/prodac-biostart-biologinis-aktyvatorius-5-maiseliai-p-1199.html) (užtenka vieno maišelio, jei parduo atskirai). Stiklas apsineša dumbliais? Susitvarkys su laiku. Gyvunijos šiuo metu nėra perdaug. Bet naujų dar nepirkite.

burbuliuke7
16-05-2012, 09:39
Labai ačiū už pagalbą stipriai man padėjote :)Beję matavau sen vel testą,tai jau ačiū dievui NO3 0 :)

aiskauda
16-05-2012, 10:21
NO3=0 nėra labai gerai augalams. NO2 turi būti 0

Rekomenduojamos medžiagų normos augaliniame akvariume:
NO2 - 0 (nitritai)
NO3 10-25 (nitratai)
PO4 0,5-1,0 (fosfatai)
Fe - ~0,2 (geležis)

Pasiskaitykite čia (http://www.aquarium.lt/index.php?option=com _content&task=view&id=695). Straipsnis senas, bet didesnė dalis tiesos yra. Atkreipkite dėmesį į medžiagų virsmo schemą akvariume.

burbuliuke7
16-05-2012, 11:25
NO3=0 nėra labai gerai augalams. NO2 turi būti 0

Rekomenduojamos medžiagų normos augaliniame akvariume:
NO2 - 0 (nitritai)
NO3 10-25 (nitratai)
PO4 0,5-1,0 (fosfatai)
Fe - ~0,2 (geležis)

Pasiskaitykite čia (http://www.aquarium.lt/index.php?option=com _content&task=view&id=695). Straipsnis senas, bet didesnė dalis tiesos yra. Atkreipkite dėmesį į medžiagų virsmo schemą akvariume.

Uoj aš greučiausiai supainiojau, NO2 yra 0,o NO3 yra 20.
Pažiūrėsiu tą atraipsnį,manau tikrai rasiu sau ka nors naudingo :)

burbuliuke7
21-05-2012, 09:06
Na ka gi,akvariumas apsiejo tik su viena mirtimi,visos kitos žuvis atrodo laimingos.Tik vat iškilo toks klausimukas,jau 2 dienas kardonešis užvaiko mano molinezijas ir pecilijas,jos visos pasislėpusios.Ar čia tik ne nerštas jam prasidėjo ?Nes vaikosi kaip pasiūtės,nuo patelės neatstoja.Pirmom dienom tai išvis vaikėsi patelę kaip beprotis.

aiskauda
21-05-2012, 15:31
Na matyt ans tikras "mačo", rodo kas čia vadas. Tokiu atveju labiausiai gelbėtų didelis augalų tankumynas - turėtų žuvys kur pasislėpti, mažiau stresuotų. Na gal dar viena dama jam į draugiją - pasiskirstytu jo dėmesys...

burbuliuke7
21-05-2012, 17:36
Aciu,reiks bandyti parupinti jam antra patele,gal apsiramins truputuka :)