PDA

Žiūrėti pilną versiją : Darulio karpių mailiaus tvenkinys

Darulis
23-04-2012, 21:04
bet kad yra šakų, tai kaip supratau gerai. Dar ir šiokia tokia apsauga nuo paukščių..

tvis
23-04-2012, 21:18
Šakos gali būt. Svarbu, kad pūdamos nepamažintų deguonies kiekio. Įrengdamas prūdą visada galvok kaip jame žuvį išgaudysi. Vakar prakeikiau viską gaudydamas spalvotus karpiukus. Jei netingėsiu - ryt įdėsiu foto kaip galima be vienuolio pasidaryt nuleidžiamą prūdą.

Darulis
23-04-2012, 21:29
Tai vat... Aš iš pradžių galvojau, kad viskas čia gerai, bet kai pabraidžiau, tai supratau kad bus šakės...
Dugnas nelygus, pilna visokių duobių ir nuolydžio nematyti, o apie kažkokį grovį kur jie galėtų suplaukti jokių kalbų nėra..
Bemąstant supratau jei noriu dar šiais metais įsileisti lervučių, tai reikia ją kąsti..
Paviršiui galvoju su ekskovatorium nukąsti šakas kelmus karklų (daug neiškasant), o per vidurį iškąsti vagą, kurioje jie susirinktų..
Vienuolio planuoju nedaryti, o paprasčiausia vamzdį uždaryti, kad nebėgtų vanduo ir tiek, nes ten vanduo per viršų nebėgs.

pardon Tvis.. kažkaip savo problemas pradėjau tavo temoje gvildenti..
Truputį ne į tema...

tvis
23-04-2012, 21:42
Tai aš ir norėjau tą pasakyt.Užtvankos apačioj dedu vamzdį,tada prūdo pusėj alkūnę ir statų vamzdį,vandens lygio palaikymui.Ant jo užmaunu storesnį ir ilgesnį keliais cm vamzdį.Tada vandens perteklius bėga iš dugno,šaltas,o šiltas lieka prūde.Minusas-nenubėga plaukiančios šiukšlės

Darulis
24-04-2012, 09:32
Na tenka pripažinti, kad gudriai tu čia išmąstei..
O mes tai kur nuleidžiami tvenkiniai paprasčiausia uždengiame vamzdį, o viršuje įdedame dar vieną pertekliniam vandeniui išbėgti arba jei nėra grėsmės pertekliniam vandeniui atsirasti, tai nieko ir nedarom.

Darulis
27-04-2012, 22:33
Na nutariau, kad reikia pravalyti šią balą, o tai nenorėčiau labiau keiksnotis negu TVIS..
Tai pirmadienį nuo 6.00 val. startuosim su ekskovatorium ilga strėle.
Turėsiu progą palyginti jo darbo našumą su trumpesne strėle.
Labai noriu įsileisti lervučių birželio mėn., tai tenka forsuoti darbų eigą.
Įdėsiu foto kas per krumynai ir kokia bala buvo iki kasimų darbų.

Virgis
30-04-2012, 11:22
Jei jau birželio mėn. nori leisti lervutes tai kaip bus su tvenkinio vandens prisipildymu ? Ar žadi vandenį pripumpuoti ?

Darulis
30-04-2012, 17:41
Na turiu šiokią tokią galimybę iš aukščiau truputį paleisti vandens, bet prieš tai noriu dar dugną po iškasimo kažkaip pralyginti, kad karpiukų nereiktų gaudyti po visą prūdą.
Tik ar pavyks dar nežinau.
Turiu ir foto padaręs, tai rytoj ar poryt įkelsiu, kai grįšiu į Vilnių.
Eina sau, negalvojau, kad toks durpynas, net ekskovatorius buvo truputį paskendęs...
Jau galvojau prisidariau vargo, bet netyčia pats išsikapstė. O jau buvau ir viltį praradęs..
Bet tikriausia mailiukui, tai ten turėtų patikti, nes vanduo tai įšils. Gylis bus vidutiniškai apie 1 metrą.

Darulis
04-05-2012, 13:14
2835

Kadangi buvo kasamas su vandeniu ir jo gylis numatytas iki kokio 1 m., tai teks dar pagrąžinti jį šiek tiek

Nilas
04-05-2012, 13:41
Bus įdomu pamatyti galutinį rezultatą, kaip atrodys užbaigtas. Aš irgi svajoju apie tokį patį daiktą, auginti mailiui, naršinti.

Darulis
04-05-2012, 13:43
2836

Darulis
04-05-2012, 13:48
Rolandas pametė protingą patarimą paauginti mailiuką.
Jei turėčiau tokią galvą kaip jis, tai ten galėčiau visą žuvininkystės mini ūkį užkūrti.
Teoriškai dar galiu pasidaryti laikui bėgant dar kokių 2-3 tvenkinukų.
Bet kol kas reikia vaikščioti į akvariumiečių susitikimus ir semtis žinių bei patirties iš protingų žmonių.

Rolandas
04-05-2012, 13:49
Paskubam, paskubam. Dabar aiški mėnesiena, galima trim pamainom.
Jau vieną dalyką išlošei vėlai pradėjęs kasti: neleidai išneršti varlėms ir rupūžėms, kurios būtų patvarkę tavo startinę pašarinę bazę, o gal ir lervutes, jei būtų ankstyvas karpių nerštas.

Karpiai jau nerimsta, tuoj nerš, paskubam. :)

Darulis
04-05-2012, 13:58
Kaip suprantu dabar aplink tvenkinį turi būti griovys, kad žuvis galėtų susirinkti link išbėgimo vamzdžio.
O nedideli nelygumai manau pasinaikis, kai bus užlietą vandeniu.
Ar klystu Rolandai?
Mane Tvis išgąsdino, kai papasakojo, kad keiksnojosi rinkdamas metinukus, tai aš nenoriu ant to pačio grėblio lipti, nes man labiau skaudės.

Rolandas
04-05-2012, 14:21
Padaryk gerus nuolydžius, lėkštą dugną, be duobių didelių.
Nuo pusės tvenkinuko iki vienuolio/išleidimo vamzdžio daryk išleidimo kanalą kokio pusmetrio gylio, metro pločio.
Vamzdis vandens išleidimo iš tvenkinio turi būti įsodintas ne per aukštai, kad galėtum išleisti, o jei padarysi lygius, kad vamzdžio apačia dar 30-50cm žemiau nei kanalo dugnas - išleisi greičiau vandenį pabaigoje tvenkinio nuleidimo, kitaip rinksi dūstančius dumbluose.

Darulis
04-05-2012, 14:39
Dėl nuolydžio, tai jau atsimenu, kai sakei.
Išėjo apie kokių 50 cm dugnas žemiau vamzdžio plotis irgi panašiai, bet tik tam tikrame plote, o po to kylą aukštyn.
Manau grėblių ir kastuvu palyginsim šiek tiek, nes technika ten tai tikrai paskęs.
Dugnas gryna durpė.

Rolandas
04-05-2012, 15:02
Dugnas gryna durpė.
Ooooo, čia ilgam linksma bus :)

Darulis
04-05-2012, 16:02
Kol8kio laikais kažkur apie 1950 m. davė žmonėms kasti vieno kvadratinio dydžio plotą ir gylin kiek nori.
Turėjo pristatyti kolūkiui durpes. tai dėdė minėjo, kad tuo laiku jau buvo iškasę duobę iki 2 m. gylio.::)
O dabar kur durpės daugiausia, tai iškasiau iki 50 cm., tik šaknis išroviau karklų.

arūnas
04-05-2012, 20:07
Bus įdomu pamatyti galutinį rezultatą, kaip atrodys užbaigtas. Aš irgi svajoju apie tokį patį daiktą, auginti mailiui, naršinti.Na ir man parūpo tokiė dalykai,kai pradžius bandysim pasidarbuot,bent kitiėms metams pasiruošt tvenkinukų

Darulis
05-05-2012, 07:29
Imk talką kokių 6-10 žmonių ir pirmyn.
Jei galvoji, kad galėsit 2-3 visa tai pasidaryti, tai atidėk darbams kokį mėn.
Na nebent dirbtumėte po 10-12 val.
kadangi krūmus pjovėm žiemą, tai diena buvo trumpa.

Rolandas
05-05-2012, 07:53
Ir aš turiu pora iliustracijų tvenkinio valymo.
2842 2841

2843

Darulis
05-05-2012, 08:48
Rolandai, o čia toks tvenkinukas koks matosi nuotraukoje?
Ar jis po to išsilieja į plotį?
Klausiu nes turiu galimybių kažką panašaus pasidaryti , tai noriu susidėlioti viziją, iš griovio.

Reiks lėkti į kaimą ir pabandyti pasidarbuoti prie balos, kad po to galėtų rinktis vanduo po truputį.
Aukščiau šiek tiek užtvenkėm šiokią tokią balą, kad vanduo prisilaikytų.
Gal dar prisirinks iki birželio vidurio.
Nors manęs pačio nebus iki 13 d.
Ar nebus per vėlu leisti mailių, nes be manęs šio darbo nemanau iš saviškių, kad kas galėtų atlikti?
Aplinkos tvarkymas aplink balą manau nusikels, nes dabar ten buza.

arūnas
05-05-2012, 08:53
Krūmus pjoviau ir aš, dar liko koks hektaras. Мanau, kad teks pasinaudoti ''kastuvine technologija''. Pabandysiu padaryt kelis brėžinius.

Rolandas
05-05-2012, 09:04
manęs pačio nebus iki 13 d.
Ar nebus per vėlu leisti mailių, nes be manęs šio darbo nemanau iš saviškių, kad kas galėtų atlikti?
Neaišku kada bus nerštas/inkubacija. Jei vėlyvas, tai laisvai suspėsi pats įsileisti lervučių.
Jei ankstyvas - kaip tik per tavo nebuvimą gausis. Nebent kur nors iš natūralaus neršto tvenkinio pasisemt dar prieš tau išvažiuojant.

Mano foto, tai 15 metų buvę apleistų tvenkinių žiemos-pavasario tvarkymo darbų rezultatai. Ten irgi durpė, joks buldozeris bijo važiuoti, nugarmės.

Darulis
05-05-2012, 09:27
Išskrendu gegužės 30 d., jau bilietus turiu.
Nebent dėl naujo darbo kiltų problemų, tai šeimynai būtų blogai, o mailiui gerai::"), o man irgi visai nieko..

Pas tave Rolandai, pagal foto galėčiau spėti, kad gal durpynui skirta technika tikrai turėtų važiuoti.
Tik reikia sausesnės vasaros.
jei yra kur nors durpynai aplink, tai siūlyčiau pasikalbėti su jais.
Kiek teko matyti, tai ta technika važiuoja per durpyną visai neblogai, tik svarbu, kad nebūtų labai šlapia.

Pas mane nebūtų sėdęs ekskovatorius jei traktoristas būtų turėjęs patirties su balomis.
Po to kai vežiau mano paaiškinau kaip reikia kąsti tokius prūdus...
Pirmiausia sakau pasidedi velėnos sausos nuo krantų (mačiau kaip kiti taip darė ir padeda) ir tada per ją važiuoji.

Idealiausia būtų jei neleisčiau mailiaus šiais metais ir iki kito sezono sutvarkyti viską, bet kažkaip labai užsidęgęs esu dėl to mailiuko.
tai manau dabar greičiau nukentės aplinkos grožis..::)
O gal nesutrukdys vienas kitam..

Rolandas
05-05-2012, 09:31
Jei tikrai žinai, kad gali kapitaliai ir tobulai padaryti praleisdamas sezoną, tai taip ir reik daryt. Nes tai ilgam ir kad nereiktų paskui keikti, kad paskubėjai.
Foto tvenkiniai ne mano. Tik foto mano. :)

Darulis
05-05-2012, 09:52
Vat tame ir reikalas, kad nesu tikras 100 proc. ar kai pradžiūtų galėčiau "staliną" į tvenkinį įvaryti.
manau nedidelius nelygumus vanduo turėtų pašalinti pačiame tvenkinyje (ar kas gali pakomentuoti šiuo klausimu?), o krantus tai kai pradžiūs manau išlyginti nesunkiai su technika. Svarbu, kad vasara nebūtų lietinga.
Dabar berašant kilo mintis, kad jei paaiškėtų, kad reikia dugną padaryti kaip stalą, tai šalta žiema būtų idealus variantas.
Ir traktoristas važiuotų drąsiai ir rezultatas būtų norimas.
Prisirašiau ant visos Lietuvos, kad darysiu, tai dabar neturiu pasirinkimo ::) ir pačiam labai norisi.
Dar nesu numetęs tos minties dėl irklanosiu (būtų įdomu), bet manau ne šiems metams. Reikia užaugti iki jų ir daugiau informacijos pasirinkti.
Galėčiau po to juos paauginęs iki kokio 1 kg permęsti į 1,7 ha tvenkinį.

Rolandas
05-05-2012, 10:39
Tvenkinys nedidelis. Kaip stalo nereikia, nesigaus. Svarbu, kad būtų kur balas/duburius nuleist į kanalą, kad ir griovelius prakasus, vanduo paskui viską pats pasitvarkys.
Gerai pasiskaičiuočiau dėl gero kanalo tvenkinyje suformavimo, gero vienuoliuko, vamzdžio pastatymo, gaudymo duobės įrengimo. Jei yra galimybės, dėl to verta praleist sezoną.

Darulis
06-05-2012, 18:45
Vakar atvažiavau, švaria galva pagalvojau, kad ko gero paklausius Rolando patarimo reiks taip ir pasielgti.
Praleisti sezoną plius įvertinus, kad dvi savaitės gali išsimesti iš darbų laiko, o norisi turėti tvarkingą variantą.
Ir jei ir spėčiau forsuodamas įvykius, tai vandens problemą po to išlieka aktuali.
Didelė tikymybė, kad jo bus per mažai.

Darulis
12-05-2012, 00:38
Jau buvau palaidojęs mintį šiais metais pasidaryti šį tvenkinuką, bet po trečiadienio susirinkimo per nauja atgaivinau šią mintį, o gal vis dar suspėsiu::)
Didžiausia problema, žinoma vanduo.
Ar jo pakaks iš aukščiau truputį užtvenktos balos, laikas parodys.

Darulis
12-05-2012, 21:37
Na šiandien pabandžiau su keturačiu pervažiuoti pakraščiu per balą, tai paskendau..
Dviese vos išstūmėm, o atrodo tik truputį norėjau daugiau nukirsti kampą ir pervažiuoti tiesiau...
Teks dar palaukti su lyginimo darbais...

Darulis
20-05-2012, 13:08
Nedėkingas pavasaris, tvenkinio sutvarkymo darbams..
Norėjau dugną patvarkyti, bet kai taip palyja, tai kol kas belieka tik laukti.

Darulis
26-05-2012, 07:45
Šiandien bus vertinamas tvenkinuko likimas dėl mailiuko.

Nilas
26-05-2012, 10:00
Įkelk tvenkinuko nuotraukų, įdomu kaip gavosi.

Darulis
26-05-2012, 21:22
Iki galo dar nesutvarkiau aplinkos, o kur yra ankstesnė nuotrauka, tai ir bus dugnas, tik rytoj planuoju su talka truputį nuolydžius paformuoti minimaliai, t.y. pastaisyti ir duobutes užkąsti..
Darbas nesunkus tik neaišku ar judėti jame laisvai galėsiu dėl durpės.
na rytoj dar padarysiu keleta nuotraukų.

Darulis
27-05-2012, 22:37
Šiandien lyginau dugną su kastuvu.
Vietomis vaikščiodamas basas ir kąsdamas kanalą vandens nubėgimui (jei su avaline, tai ji ir liktų), pasinerdavau iki kiauš...
O vienoje vietoje pabandžiau pasiremti kąstuvu, tai jis iki viršaus ir susmigo.
Paskui vos išropojau iš tos vietos.
Padariau keleta nuotraukų, tik įkelsiu gal rytoj.

arūnas
27-05-2012, 23:00
Nepavydžiu jums ten,kiek supratau problema durpingas gruntas,pas mane tai dar be gerų batų ...o jei dar užlis...

Darulis
27-05-2012, 23:33
Tai jau koks mėn. atstovėjo be vandens, tai padžiuvo.
O kai kasė, tai tikras ššš.. buvo..
Kaušas pats gilyn smenga..
dabar kanalus prakasiau, tai galvoju, kad bus gerai..
tik dar viena gyluma yra, tai ją reikia sutvarkyti..

Darulis
29-05-2012, 14:32
Čia nuoroda, kur draugas įkėlė, bet neperkėlinėjau jau nuotraukų.

http://www.facebook.com/galvonas/posts/394246607292946#!/media/set/?set=a.4189971547976 95.96050.10000062242 4500&type=1

Turiu vilčių įsigyti mailiuko, bet tai paaiškės kai grįšiu.
Susiskambinau, tai liko klausimas atviras.
Galvoju, ką dar galėčiau nuveikti, kad Zooplanktono būtų daugiau.
Kažkur buvo rašyta lyg pieno išrūgos tinka, bet tiksliai jau neatsimenu.
Kokį kiekį galima būtų pilti jei ką?

Darulis
14-06-2012, 21:46
Įvertinau dar kartą galimą vandens kiekį ir nusprendžiau, kad teks atidėti ateinančiam sezonui mailiaus leidimą.
Susitvarkysiu ramiai vienuolius, šlaitus susitvirtinsiu, išleidimo kanalą žmoniškai pasidarysiu..
Po darbų įmesiu nuotraukas įvertinimui.

arūnas
20-06-2012, 22:11
Pas tave ten yra šaltinių? Matosi upeliukai, o kaip dabar ar pradžiūvo?

Darulis
21-06-2012, 22:02
Tą ką matai tik butaforija..
Aš ten su kąstuvu tuos kanaliukus vandens nubėgimui padariau..
Šaltinių nėra. vanduo tik surenkamas.
Aukščiau truputį patvenkė tėvukas balą apie gerą 1ha, o gal ir daugiau, bet ten šabakštynas.
Tingėdamas padarė su kastuvu pilimėlį 30 cm.
O norint paduoti vandenį, reiktų per krūmus kąsti kanaliuką ir plius dar per svetimą žemę..
Tai nusprendžiau sulaukti svečiuose forumiečių, išklausyti patarimų ir tada imtis darbų..

Darulis
08-12-2012, 20:45
Na ir nedėkingas ruduo buvo žemės darbams..
Tai technikos nebuvo, tai žemė buvo permirkusi..
Šiaip ne taip laužydamas ledus pasidariau mailiaus surinkimo duobę..
Padėjau ant dugno prieš vamzdį 1,5x3,0 m. iki 50 cm gylyje betoninesplokštes.
Buvaunumatęs ir kitoje vietoje padįti perdangosvplokštę 1,5x6,0m., bet dėl visokių nesekmių teko nukelti kitam sezonui..
Jau buvau ankščiau suderinęs techniką ir staiga praužė vėtra... Žmogus negalėjo atvažiuoti, nes namuose užgrūvo rūpesčiai..
Tainusprendžiau dalį prūdo atitverti tinklų nuleidžiant prūdą..
Ne tpačiam įdomu kas iš viso to gausis..
Jaučiu, kad teks dar kažką tobulinti..
O ledas jau laiko ant šio tvenkinuko..

Darulis
12-04-2013, 07:19
Spėju, kad į šį 20 arų tvenkinuką leisių vienmečių karpiukų iš Šilavoto (blogiausių atvejų iš Vasaknų).
Jai teisingai supratau, tai tokio dydžio tvenkiniui norma būtų apie 1000 vnt metinukų.
Ar nenugrybavau?
O dalį tvenkinio per sasiaurį atskirsiu ir leisiu šamukų. Jo plotas na kokie 3-5 arai., nes nežinau kiek vanduo tiksliai pakils.
Tik kokį kiekį leisti dar nežinau.
Kalbu apie Simno šamukus šiumečius.

vodolazas
12-04-2013, 07:29
o kodėl sakai kad karpiukus BLOGIAUSIU atveju pirksi vasaknose. kas ten su jai ne taip išskyrus kainą?

Darulis
12-04-2013, 07:38
pats ir atsakiai į klausimą.
Su kokybe, tai ten viskas labai puiku..
Skambinausi į Šilavotą, tai ten metinukų, kurių svoris gali siekti net iki 200 gr.!!!!!!, kaina 9,5 Lt/kg, berods tik nežinau ar plius PVM.
Neužfiksavau.
Vasaknose pernai buvo ar tik ne virš 20 Lt/kg.

nerrka
12-04-2013, 09:18
O Šilavote pakuoja į maišus, ar patiems reikia sugalvoti kaip parsivežti?

Darulis
12-04-2013, 10:48
Geras klausimas...
kadangi nesu nei karto pirkęs, tai negaliu pasakyti.
paskambink ir paklausk.
Neseniai skambinau, bet kažkaip nepaklausiau.
Tai atrąsyk nepatogu skambinti dėl pakavimo klausimo.
dar gali paklausti kokių turės, kiek kainuos?

Aurielka
12-04-2013, 10:49

paprastai pardavėjas ir supakuoja, jei reikia (ūkiai tai daro už papildomą mokestį)

Darulis
12-04-2013, 11:40
Didžioji dauguma taip, bet esu susidūręs, kad ir neturi tokios galimybės..
Tik dabar neįvardinsiu kokie ūkiai..

Nilas
12-04-2013, 13:05
Ne, jie tokių galimybių neturi. Turi tik deguonį. Reikia turėti savo maišus ir savo užtrauktukus. Pernai kai buvau pas juos, sulaukiau pagyrų iš Tanios, kad atvykau viskuo pasirūpinęs. Žinoma, ačiū Rolandui, kad jis mane perspėjo tam pasiruošti.

o kodėl sakai kad karpiukus BLOGIAUSIU atveju pirksi vasaknose. kas ten su jai ne taip išskyrus kainą?
Čia yra du lazdos galai. Šilavote karpiai veisliniu požiūriu yra grynesni, kryžminti tik su geriausiais veisliniais reproduktoriais. Bet turėkit galvoje, kad tai nėra komercinis ūkis, tai valstybinis selekcinis ūkis veikiantis labiau moksliniais pagrindais, kiekiai pas juos maži, o aplink pirkėjus jie tikrai nešokinėja. Sumokėti pinigai, keliauja ne pačiam ūkiui, o į valstybės biudžetą. Tad atvykus pirkti žuvies - jokios laimės personalui neatvešite, tik papildomą popieryzmą prie visų darbų; konsultacijų išsamių negausite, pasiplepėti su personalu irgi nepavyks, nes visiems darbo iki ausų. Žuvis pakankamai nepigi, nes vienas dvimetis karpis jums atseis apie 13 Lt. įskaičius visus PVM. :)) Aišku, žuvies kokybė tikrai atitinka tuos pinigus, čia be kalbų.

Aurielka
12-04-2013, 13:11
tas pats valstybinis - tik Simno filialas supakuoja be jokių problemų, nors iš to irgi nieko neuždirba

Nilas
12-04-2013, 13:40
tas pats valstybinis - tik Simno filialas supakuoja be jokių problemų, nors iš to irgi nieko neuždirba

Taip, teisingai. Tačiau Simne truputį kita specifika. Jų filialas skirtas naršinti ir paaugintą mailių žuvinti pagal valstybės užsakymą į ežerus ir upes. Todėl jie maišų neturėti tiesiog negali. O Šilavote galutinis produktas yra ne mailius, o karpiai reproduktoriai, kurių maišais nelabai kas veža.

Darulis
02-05-2013, 22:17
Na pagaliau pavyko gauti stebuklingos Eitvydo išreklamuotos video juostelės::))
Garniai turės baimės didelės..
O plius dar tvenkinys prie kelio, tai jiems bus sudėtinga..

Darulis
20-05-2013, 12:14
Aptvėriau juostele tvenkinuką kur plaukioja Šilavoto karpiukiai.
tai net pačiam bauginančiai atrodo..
Girdisi net garsas tam tikro zvimbimo ir dar plius juda juostelė skleisdama vis kitą vaizdo fokusavimą..

Tvenkinuko gylis iki 80 cm. visas gražiai smulkia žolyte apaugęs.
Karpiukams manau tikras rojus..

Nespėjau nufotkinti ir nufilmuoti viso šio vaizdelio...

nerka
20-05-2013, 13:15
Tvenkinuko gylis iki 80 cm.
Sveikas Dariau, ar netrūks karpiukam deguonies, kai toks mažas gylis? Ar pajungei jiems orapūtę?

Darulis
20-05-2013, 17:44
Atvirai pasakius, net nepagalvojau kažkaip apie deguonį...
bet šiandien, kai kalbėjau su Eitvidu, tai buvau truputį nustebintas, kad jau trūksta deguonies..

Na čia įleidau tik 148 vnt. po 110 gr.

Bet vakar kaip jausdamas paleidau vandenį ir viršutinio baseino į šį prūdą..::)))
Reiks nufotografavus įmesti nuotraukas..

Darulis
28-05-2013, 15:01
Negaliu atsigrožėti kaip gražiai atrodo prūdę karpių ganyklos..
Pilna smulkios žolytės, net maisto nepuola..
Pradėjau galvoti, kad gal serga, tai nuspręsta pagauti keletą vnt.
Bet dar pagalvojau, kad jai mažas gylis (80 cm) gal prisibaido šėryklos, kurią padariau??

Darulis
31-05-2013, 19:58
Paskambino tėvukas ir pradžiūgino..
Pagavo kelis Šilavoto karpiukius..
Gražūs ir paaugę..
Jokių ligos siptomų::))
Vadinasi kol kas viskas gerai..
Negaliu atsisyebėti kaip fainiai dirba video juostelė..
Per 100 m. matosi kaip sublizga judėdama aukštyn žemyn..
O dar tas garsas..
Manau ir šernai prisibijotų...

Rolandas
31-05-2013, 20:10
... arba ir iš toliau susirinktų paklausyt. :)

Darulis
06-06-2013, 12:37
Šiandien netyčia sužinojau, kad Simnas parduoda jau šamukus (1 sav.), tai rytoj lėksiu jų pirkti.
Pasitariau su šamų žinovu, tai reiks keleta tūkstančių paimti.
Po to minėjo, kad jų kaina bus 1,5 Lt už vnt.
O dabar tiek 100 vnt kainuoja::))).

Nilas
06-06-2013, 13:20
Šiandien netyčia sužinojau, kad Simnas parduoda jau šamukus (1 sav.), tai rytoj lėksiu jų pirkti.
Pasitariau su šamų žinovu, tai reiks keleta tūkstančių paimti.
Po to minėjo, kad jų kaina bus 1,5 Lt už vnt.
O dabar tiek 100 vnt kainuoja::))).

O aš seksiu tavo karštais pėdsakais ir nulėksiu ten pirmadienį :))) Prieš paleisdamas dalį įsipilk į kokį baltą kibiriuką ir pafotografuok. :)

Gedas
06-06-2013, 20:47
Daruli pasuk man kada galesi, idomu paplepeti del samuku, arba as tau pasuksiu kai grysiu i Lietuva.

Darulis
07-06-2013, 21:03
Na 20.30 val buvo paleisti šamukai. Kelionė pakankamai užsitęsė nuo 14.30 val.
Vilniaus kamščiai atėmė laiko..
Kritusių buvo iki 200-300 vnt. manyčiau, bet nedaugiau.

Paleidau ir išsigandau..
Galvoju, kad nieko jie ten maisto mano neras, bet šamų specas mane nuramino: šiek tiek..

3980

3981

Ką šamų specas pasakys.

Šamų priešo, tai net komentarų bijau::))

Nilas
07-06-2013, 21:48
O tai kuris čia tas šamų specas, o kuris priešas? :)) Aš tai pretenduoju į šamų priešus, ypač po paskutinės viešnagės pas Eitvydą.
O Rolandas tai mūsų nesupras, Daruli...

Darulis
07-06-2013, 22:05
Na manau tu pataikei...
Kai Rolandas mus supras... nenoriu jo įžeisti, bet ko gero bus jau pensijoje..
Vaikas ir garbaus amžiaus žmogus dažniausia supranta tą ko jau suaugęs nebeįstengia suprasti::)))
Manau ateis laikas ir jis mus pradės po truputį suprasti............ .................... .......

Nilas
07-06-2013, 22:17
Na manau tu pataikei...
Kai Rolandas mus supras... nenoriu jo įžeisti, bet ko gero bus jau pensijoje..
Vaikas ir garbaus amžiaus žmogus dažniausia supranta tą ko jau suaugęs nebeįstengia suprasti::)))
Manau ateis laikas ir jis mus pradės po truputį suprasti............ .................... .......

:)Arba atvirkščiai - gal mes dar nesubrendom iki rimto ūkininkavimo prūde, žuvinam bet kuo kas tuo momentu spirga galvoj. Na bet juk taip smagiau, gi neviskas gyvenime vien tik racionalu. :))

Darulis
07-06-2013, 23:16
Na kaip mes galime pasiekti jo lygį, jai jis net neparodo savo ūkio nepapasakoja apie ūkininkavimo subtilybes, kurias JIS tik ir naudoja..
Tikrai nepretenduočiau į žuvis, bet jų grožį, tai norėčiau pamatyti..
Po to bus lengviau siekti jo lygį::)

Bet matyt jam konkurentų nereikia..........:: ))))))))))))))))))

Nilas
07-06-2013, 23:41
Na kaip mes galime pasiekti jo lygį, jai jis net neparodo savo ūkio nepapasakoja apie ūkininkavimo subtilybes, kurias JIS tik ir naudoja..
Tikrai nepretenduočiau į žuvis, bet jų grožį, tai norėčiau pamatyti..
Po to bus lengviau siekti jo lygį::)

Bet matyt jam konkurentų nereikia..........:: ))))))))))))))))))

Tiek to, dėl viso šito dar suderinsim ateityje, man kol kas pilnai pakanka susitikimų pas tave ir pas Tvis. O kai Rolandas galės priimti, tai manau mus tikrai pakvies. :)

Grįžim prie tavo šamų. Turiu šiek tiek literatūros apie šamukų auginimą kūdrelėje, jei mestelėtum el.p adresą į a.ž. persiųsčiau kol dar esu Vilniuje. ;)

Darulis
10-07-2013, 11:55
Grįžau iš kelionės ir tiesiai į kaimą, o ten pirmieji vasaros nuostoliai 20 a. prūde.
Duso apie 30 proc. Šilavoto karpiukų, kurie taip puikiai augo.
Deguonies trūkumas ir mažas gylis po tokios kaitros, o papildyti ar aeruoti nėra galimybių. Iš 148 vnt. krito apie 50 vnt.
Suskaičiavau 30, o toliau jau buvo sudėtinga....
Nors kvapams nelabai jautrus, bet priėjus prie tvenkinio visas "kvepėjo" ne kaip.
tai su maža valtike irstėmės po 80 cm. gylio prūdą.
Sekančią dieną paleidau vandens siurblį, tai daugiau kritusių lyg nėra. Bet šis darbas reikalauja nemažai laiko...
Jai dar vanduo kris planuoju juos išgaudyti ir leisti į 40 arų tvenkinį.