PDA

Žiūrėti pilną versiją : Orapūtės pasigaminimas iš šaldytuvo kompresoriaus

Virgis
20-04-2012, 08:20
Turiu pasidaręs kompresorių iš seno šaldytuvo detalių. Naudoju padangoms pripūsti tai labai greitai ir galingai varo, iki 3,5 atmosferų be problemų pripučia ir daugiau varytų, bet nereikia tiek. Dirba praktiškai be jokio garso, už kelių žingsnių būdamas nė nesuprasi, ar įjungtas ar ne. Reiks pabandyti kaip aeratorių.

Rolandas
20-04-2012, 08:38
Virgi, ar galėtum pafotografuoti, pabraižyti konstrukciją kaip pagamintas?
Labai įdomu.

Virgis
20-04-2012, 10:02
Vakare įmesiu foto. Pagamintas jis iš seno šaldytuvo "SNAIGĖ" kompresoriaus, nieko daugiau ten ir nėra. Kadangi turėjau kompresorių savo tai vietinis "elektrikas-konstruktorius" tik laidus ten sujungė ir rankeną nešiojimui pridėjo. Kainavo tik 15 Lt. Pas mus daug kas tokius turi susikonstravę padangoms prisipūsti. Jei neturėčiau, būčiau nepatikėjęs, kad šaldytuvo kompresorius gali tokiu spaudimu dirbti.
Dar prie to paties, čia radau kitame forume kaip tik kalba apie tokią konstrukciją ir kaip ten tuos laidukus sujunginėti http://forum.elektronika.lt/viewtopic.php?t=2878 0&postdays=0&postorder=asc&start=0

studentas
20-04-2012, 14:39
Virgi, tie komresoriai labai geri, ir tyliai dirba, ir aukštą spaudimą pakelia, bet turi vieną didelį trūkumą: jie su oru truputį varo tepalą. Turiu gal tris ir norėjau savo URS pritaikyt, bet po pusdienio veikimo tepalo plėvele vanduo pasidengė, tai gerai kad ant visos sistemos nepateko, nes tik nedidelėj taroj išbandinėjau. Tik paskui išsiaiškinau, kad šito tipo kompresoriams tepalo taškymasis normalu, jie šaldytuvuose tą tepalą ratu varo ir viskas gerai, garažiukuose padangoms pompuot jie irgi puikiai tinka, nes naudojami retai, bet ir tai laikas nuo laiko reikėtų tą komresorių tepalu papyldyti, bet jei naudosi savo prūde tai žuvis gali ne tik dumblu, bet is kerosinu smirdėti. ;)

Fiskius
20-04-2012, 14:51
Gal reikia kokį tepalo nusodinimo indą prikonstruoti, kuris paskum atgal į kompresorių keliautų ir būtų liux?

doms
20-04-2012, 16:24
Aš irgi buvau pasidaręs iš seno šaldytuvo. Alyvai surinkti tokį praplatėjimą padariau. Tačiau užėjus pirmiem šalčiams kažkas užstrigo. Kiek žinau jiems ta alyva naudojama ir tepimui ir aušinimui... matyt kažkur pašalo, kažkur perkaito ir...
Veikė tikrai labai tyliai, debitas toks kaip mano 40w oraputės, slėgį tikrai gerą sukelia. Tik nežinau kokia jo galia buvo, nes visas aprūdijęs.

studentas
20-04-2012, 23:06
Bandžiau ant kompresoriaus ale vorteksą padaryti tepalo surinkimui, bet vis vien ne visas tepalas nusėda, jis su oru garų pavidalu į vandenį pakliūna.

tvis
21-04-2012, 07:49
Pasidaryk didesnį resyverį ir nepaklius tepalo vandenin.

Virgis
22-04-2012, 06:58
Kompresorius iš seno šaldytuvo
2765 2766 2767 2768

Virgis
08-05-2012, 08:37
Taip, dėl tepalo yra tas niuansas, tik aš nedaug jį naudojęs tai dar to tiksliai ir nežinau. Bandysim tą tepalą surinkti, kad nepatektų į vandenį. Ir dėl pačio tepalo, čia gi ne vidaus degimo variklis, ar jam netiktų paprastas rapsų aliejus? Būtų ekologiška.