PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Kuom šerti šubunkinų (karosai) lervutes, mailių?

Pikulis
21-03-2012, 13:16
Pas mane jau antra dieną, kai akvariumas pilnas mažyčių šubunkinų lervučių. Greit jiem baigsis trynio atsargos, tad kuom patartumėt šert jas paskui?
Lauke balose gyvių dar kažin ar yra, nes naktimis dar užšala, o sausas maistas sera vipan baby lyg ir didokas :/

tttautvydas
21-03-2012, 14:52
Na nežinau iš kur gaut gyvo maisto šiuo metu, bet tą sera vipan baby patarčiau geras 15min pamalti kavamalėj. Gaunasi tikrai smulkus pašaras. Aišku sausas mailiui nelabai tinka, bet jei nėra pasirinkimo, tai kitaip nebus.

Rolandas
21-03-2012, 15:58
Pikuli, bėk greičiau į kokią zoo parduotuvę, pirk kokius 100g artemijos kiaušinių.
Kaip ritint, manau, žinai?
Balose (kur nėr žuvų) daug smulkaus ciklopo, bet startui reik rūšiuot. Jei turi tinkliukus, viskas gerai.

Dziuka
21-03-2012, 22:13
Ar nebus per dideles artemijos, kad ir tik išsiritusios? Kai auginau skaliarus, tai pati pradžia prasidėdavo nuo gyvos dulkės( kai pas juos nebelikdavo savo trynio),nors nelabai įsivaizduoju kokio dydžio karosų mailius. Ir ar bespės artemijos išsiristi, mailius negavęs maisto pradės masiškai kristi, bet vėl gi, čia mano pastebėjimai iš akvariuminių žuvų veisimo.

Rolandas
21-03-2012, 22:31
Ir skaliarus ir karosus pakelsi su artemija.

irma5
21-03-2012, 22:50
O kaip natūraliai gamtoj žuvų mailius išgyvena? Kuo maitinasi?

Pikulis
21-03-2012, 22:54
Labai jau smulkios tos lervutės, atrodo praėjusiais metais buvo didesnės. Dauguma tūno prisikabinusios prie stiklo ar augalų. Šiandien dar tik viena plaukiojo su užpildyta oro pūsle, o kitos tik šokčioja.
Tai vat, tikrai teko įsitikinti, kad ciklopus reikia rinkt iš ten, kur nėra žuvų, nes greičiausiai rudenį ir parsinešiau kažkokią zarazą iš Nevėžio su dafnijom į akvariumą... Šiandien į vieną Kiką užlėkiau, tai tik siūlė tą mano minėtą sausą pašarą, kai paklausiau ar turi ko šaldyto, tai deja. Ryt reiks aplėkt daugiau parduotuvių, gal rasiu. Dar kelias balas aplankysių ir žolias prakošiu, gal ką pagausiu. Dar turiu džiovintų dafnijų, na reikės bandyt maistelį smulkint ir bandyt duot. Vienoje knygutėje paskaičiau, kad galima bandyt duot virto kiaušynio trynio, berods plauto kefyro. Ką apie tai manot?

Rolandas
21-03-2012, 23:07
Manau, kad tai atgyventa, kai šiais laikais tiek gerų produktų yra.

O kaip natūraliai gamtoj žuvų mailius išgyvena? Kuo maitinasi?
Natūraliai natūraliu, bet išgyvena tiek, kad skačius nesikeičia. Pvz. jei ežere gyvena 1000 individų (suaugusių), neršia po 10000 ikrelių, per amželį išneršia vid. 5 kartus, t.y. produkuoja 10mil ikrelių, o suma sumarum vistiek pastovus skaičius 1000 individų.
Taigi išgyvena iki "senatvės" 0,00001%

Pikulis
21-03-2012, 23:36
Na aišku, kad atgyvena, nes knygelė tarybinių laikų, bet jei nieko negausiu, ir jokių smulkintų pašarų neims į burną, tai teks ir tai išbandyt...
Dėl išgyvenimo statistikos, nuo mailiaus iki suaugusio (jau kai pats neršia) tai truputi numažinai. Dabar tik reikia prisimint, kur teko matyt statistinę lentelę su skaičiais.....

Rolandas
21-03-2012, 23:57
rasi nuo kelių % iki kelių dešimtųjų % dalių knygelėse. Tik atkreipk dėmesį iki kokio amžiaus. :)
Jei dar nebandęs, tai bandyk su putpelės kiaušiniu ir daryk suspensiją.

Darius1
22-03-2012, 05:12
Gal pabandyk, Pikuli nulėkt prie kokios balos, pasisemt su tinkliuku ciklopų. Vakar buvau prie balos, tai mačiau pakrantėse plaukioja, įvairiausi mikroskopiniai gyviai. Ledas jau daug kur aptirpęs pakraščiais, tad pasemt įmanoma. Vistik gyvas maistas geriau mailiukui.

Pikulis
22-03-2012, 22:34
Ciklopų buvau, tai dideli, kaip pusė lervutės - tokių neprarys ;D. Na ką, dar nusipirkau Mikrovit hi-protein, artemijų kiaušinių šiaip taip radau. Bandysiu augint ir parašysiu kaip sekėsi su žuviukų auginimu ;)

Pikulis
26-03-2012, 16:34
Artemijų kiaušiniai jau antra diena burbuliuoja, bet dar neišsirito... Prie pašildytojo perkėlia, gal greičiau ten viskas vyks. Klausimai žinantiems būtų tokie. Kaip rekomenduotumėt keisti vandenį? Šiaip problemėlė tokia, kad ant dugno yra negyvų lervučių kurias grybas apnikęs, bet negalių jų nusiurbt, nes aišku susiurbčiau ir ten šmirinėjančias gyvas. Ar grybelis nekenkia gyvosioms? Aišku yra ir silpnų lervučių, kurios guli ant dugno dar gyvos, bet ir joms ateis galas, nes jos neįstengę pakilti iki paviršiaus, kad įkvėpt oro ir aišku nesimaitina. Sakyčiau 50/50 bus išgyvens/neišgyvens. Dalis laukioja ir matosi, kad ryja Mikrovit hi-protein maistelį, bet yra kad ir ėdančios geibsta. Suprantu, kad sausas maistas neatstos gyvo, todėl laukiu jo su nekantrumu. Tai štai, kaip keist vandenį, kaip tas negyvas pašalinti?

Fiskius
26-03-2012, 18:08
Bandyk su plona šlangute nusiurbinėti atsargiai, ar su kokiu pincetu prarinkti. Žinau viena - jei nekeisi vandens (gana gausiai) numarinsi savo lervutes azoto junginiais. Esu taip numarinęs gana gausią skaliarų vadą. Pakilo, maitinosi, viskas ok, po poros dienu krito visi kaip lapai.
Artemijas vėlokai pradėjai ritinti. Rekejo tuo užsiimti dar nepradėjus ristis lervutėms.

Pikulis
26-03-2012, 23:02
Ar čia tas sausas maistas netinka ar vanduo blogėja, bet pastebėjau tokį dalyką, kad jei tik daugiau lervutės prisiėdusios to maisto, tai perlinksta kaip bananas, uodegos žemyn žiūri ir plaukioja tokie kableliai. O jei perlinko, tai manau ryt tos bus nebegyvos... Su tom artemijom taip gavos, kad ilgai neradau, kai gavau, teko išvykt, tai dabar gavosi taip, kaip gaunasi...

Pikulis
27-03-2012, 12:22
Jau ritasi artemijos, bet kai išjungiu aeratorių, tai plauko jos, o kartu ir kiaušinėliai. Šiame reikale esu naujokas, taigi ką daryt ar jau košt ir duot lervutėms ar dar palaukt, kad daugiau išsiristų? Panašiai jau dvi paros praėjo nuo vandens užpylimo.

Laura&Simonas
27-03-2012, 13:55
Asmeninė patirtis su artemijų ritinimu tokia, kad kas per pusantros paros išsirito (temperatūrą laikom 28 laipsnius), tas išsirito. Gal priklauso nuo kiaušinių "gamintojo". Paskui labai greitai pradeda gaišt, prasmirsta vanduo...
Taip, kad visi kiaušinėliai nusėstų mums dar nebuvo. Išjungus aeratorių per kokias 3-5min dalis "šiukšlių" nusėda, dalis sukyla į paviršių. Imdavom žarnelę, nardindavom tiek, kad siurbtų iš indo apačios, bet šiukšlių nepasiektų. Taip perpumpuodavom visą skystį su artemijom į kitą indą. Ritinimo inde likdavo plaukiojančios ir nusėdę "šiukšlės". Tiesiog daugelio rekomenduojamas būdas "surinkti" artemijas šviesos šaltinio pagalba nepasiteisino.

Fiskius
27-03-2012, 13:59
Jei nenutrauki aeracijos, neturėtų gaišti, pasmirsti... Nebent per mažame tūryje norima per daug užauginti.

Pikulis
27-03-2012, 14:58
Tai aeracijos nenutraukiu. Pirkau Dajana Artemia eggs hobby, ten iškart su druska. Ką aš žinau, pagal rekomendaciją, kaip parašyta, jog 4 arbatiniai šaukįteliai į litrą vandens. Dabar kai pažiūriu, tai daugokai atrodo jų ten. Išjungus po kokių 5min. išties dalis iškilo į paviršių, dalis nusėdo. Tai tie, kur iškilo gal jau tušti kiaušinėliai, gal juos išgriebt? Prakošiau dalį, tai vistiek ir šiukšlių papuolė (kiaušinėlių), ir artemijų. Paleidau į akvariumą, tai žuvų lervutės ryja ir jas ir tuos kiaušinius kemša ;D. Tikiuosi nepakenks. Kad išlaikyt tas artemijas, gal nebelaikyt jau prie pašildytojo?

Laura&Simonas
27-03-2012, 15:22
Mano giliu įsitikinimu mesk visus kiaušinių likučius - ir nusėdusius, ir plaukiančius. Startuok antrą partiją, jei ilgai ritasi.
Žaidėm su negyvybingais kiaušiniais, tai lygiai tas pats po trijų parų - dalis plaukia, dalis skęsta, o nauplijaus nėra. Na bet suprantu norą eksperimentuoti.
Internetas sako, kad nauplijaus maistinė vertė krenta jam augant. Kaip laikyt, kiek "augint" paties reikalas. Mums šaldytuve išlikdavo gyvybinga 2-3 paras.

Fiskius
27-03-2012, 16:38
Aš puslitriuke buvau palikęs nedidelį kiekį nauplijų, užmiršau, po kelių savaičių radau keletą artemijų ūgtelėjusių maždaug iki pusamžės red cherry krevetės dydžio :)
Slonikas stovėjo be aeracijos ;)

Pikulis
27-03-2012, 18:56
Šaldytuve? Kiek suprantu, tai vanduo tas pats, tik tos nauplijos jau perkoštos nuo kiaušinių? Kokiame inde, gal kokio negilaus reikia?
Pradėsiu ritint kitas, tai vistiek tai užtrūks pora dienų, todėl įdomu, kaip jūs jas tiek laiko išlaikot gyvas. Dabar tiesiog tą sloiką pastačiau šaltesnėje vietoje ir aeruoju...

Laura&Simonas
28-03-2012, 07:31
Taip, vanduo tas pats, kuriame risdavosi. Tiesiog atskirdavom nuo kiaušinių, tada nukošdavom (kad nereiktų viso vandens šaldyt) ir į kokią stiklinę, o stiklinę į šaldytuvą. Stiklinėj atrodydavo negyvos (šaldytuve ~5 laipsnius), bet įleidus į akvariumą "atgydavo".

Pikulis
28-03-2012, 11:35
Dėkui, pabandysiu ;)
Tiesa, drumzlės taroje nusileido ir pakilo tik per gerą valandą, o kai prakošiau radau daug nauplijos. Lervutės puotauja ;D