PDA

Žiūrėti pilną versiją : Dirbtinių nerštaviečių įrengimas tvenkiniuose

nerka
20-03-2012, 11:50
Turiu vieią tvenkinį kuriame yra uvų ,bet visai nėra olių.Kaip galima būtų paruoti vietas uvims nerti ,kad jos sekmingiau inertų ? iemet turėtų nerti raudės,lynai ,karosai.Noriu ,kad būtų kuo daugiau mailiaus starkiukam kuriuos planuoju pirkti iemet.

tvis
20-03-2012, 13:00
Įmerk pušies ar eglės šakų ir turėsi nerštavietę.Jei tokia nerštavietė tinka KOI,tai tiks ir kitiem kilbukam.

Darius1
20-03-2012, 15:29
Taip, pušis, eglė kuo puikiausiai tinka, dirbtinoms nerštavietėms. Kaikas dar ir kadagių primeta, irgi tinka.

nerka
20-03-2012, 17:31
Dėkoju u patarimus , o į kokį gylį reikia akų primesti ? Koks gylis tinkamiausias nertavietei ? Tvenkinio gylis įvairus nuo 0,5m iki 5m.

Darius1
20-03-2012, 18:27
Na aš šakas mesdavau, maždaug nuo 0,5 iki 1 metro gylyje. Karosai neršėjo, o kaip su kitomis žuvimis, tai nežinau, bet manau turėtų neršėti ir kitos žuvys.

Pikulis
22-03-2012, 00:09
Aišku prie šakų pririšk akmenų, kad į paviršių neiškeltų ;D Galima ir visokių kitokių šakų primest surišus tokias ale šluotas, bet vistiek kažkaip spygliuočiai labiau tinka, mat spygliai ilgiau laikosi, tankesni ir berods ant tų šakų esantys ikriukai geriau apsaugoti nuo bakterijų ir grybelio, nes spygliai rūgština kažkiek vandenį ar dar ten kažkokias medžiagas išskiria.

Rolandas
22-03-2012, 00:13
berods ant tų šakų esantys ikriukai geriau apsaugoti nuo bakterijų ir grybelio, nes spygliai rūgština kažkiek vandenį ar dar ten kažkokias medžiagas išskiria.

Baik fantazuot ir gimdyt mitus. :)

Pikulis
22-03-2012, 00:27
Na matai, po įvairiausius forumus ir svetaines landžioju, tai visko prisiskaitau. Nei chemikas, nei biologas nesu, tai tik nuo mano patiklumo priklauso ar patikiu tuom, ar ne ;D. Bet štai pastebėjimas, prieš porą metų, kai vėlgi neršė man auksinės, tai netūrėjau ant ko naršint. Tuomet nulėkiau alksnio šakelių parsinešiau, pušies. Išneršė. Taigi po kelių dienų alksnio šakelės "apaugo" tokiu baltu apnašu ir pakenkė kaikuriems ikrams. Pušies ir pabaltavo tuo kažkuo, bet daug mažiau. Kita vertus vienas plastikinis augalas niekuo neapaugo ;D. Na, jei jau dezinformuoju, tai nepykit ;).

Vytasuz
22-03-2012, 21:18
Tai ką idėt į tvenkinuką, kad žuvytės ikriukus geriau galėtų paleisti ? :D

Darius1
22-03-2012, 21:37
A patarčiau, imest į tvenkinuką, kadagius kelis 0,5-1 metro gylyje. Man pasiteisino toks būdas, inoma tinka ir eglės bei puies akos.

Rolandas
22-03-2012, 22:00
Įmat eglišakių, virvę sintetinę, nupinat kaip ilgą girliandą ir įmetat vandenin. Galima ištempt tarp įkaltų kuolų. Jei tingit, galima eglučių pakapot. Jei pastebėjot priklijuotus ikrus, galima įžuvint lervutėmis ir kitus telkinius netoli, pernešant substratą su ikrais ten. Darykit tai anksti ryte ar vakare, ne ant tiesioginės saulės spindulių. Dar geriau, jei dulksna ar lietus, bet oro nerštui nepasirinksi.

Pikulis
22-03-2012, 22:58
Nu nereikia čia taip su tais pernešimais gazdint. Ikrai gana atsparūs. Kita vertus, čia tema visai ne ta gaunasi, tiksliau būtų "nerštui tinkantis substratas" ar pan. O įrengtos dirbtinės nerštavietės, čia jau kaip aš įsivazduoju, tai jau tokios, kaip pvz. prie Belmonto yra įrengta užtvankoje.

martiz-zz
08-08-2013, 15:22
Pažystamas išsikasė nemaža tvenkini, bet jis visi krantai grynas smelis, jis nori viena pakrantes puse visiškai užauginti žolem, bet pasodines jau pernai jos labai skurdžiai auga ir nesiplečia, ką patartumėte? gal žemes kokios užbert? bet bangos nuplaus.

mindis
08-08-2013, 15:37
Pažystamas išsikasė nemaža tvenkini, bet jis visi krantai grynas smelis, jis nori viena pakrantes puse visiškai užauginti žolem, bet pasodines jau pernai jos labai skurdžiai auga ir nesiplečia, ką patartumėte? gal žemes kokios užbert? bet bangos nuplaus.
jei nori rekreacinio švaraus tvenkinio lai neblūdija ir jokiu būdu žemių nepila, užaugs po biški tos žoles, jei amūrų neprileis, bet jei nori karpius augint tai nors ir mėšlą su srutom. Pas mane irgi smėlis bet švendrai visai neplogai jau rytiniam, antvejiniam krante isišaknijo.

martiz-zz
14-08-2013, 13:05
esme tame, kad tvenkinys nemažas, ir įsigudrino žmogeliai kitoi pusėj sodybos, kur nėra tvoros ir galima prieiti nuo miško žvejoti, tai paprasčiausiai sugalvojo, jei butu apaugęs iš tos puses, nieks nebelystu. tvenkinys labai skaidrus(4m matos dugnas) ir skurdus, tai labai nepamaišys, kad ir pasidrums

deivis
01-12-2014, 01:01
Gal kas turite parduoti naršinimo šepečiu, ar koki kontaktą, nuorodą.

Nilas
01-12-2014, 02:08
Yra jų pirkti toj visiems iki gyvo kaulo žinomoj tvenkinistų internetinėj parduotuvė. Panaršyk prie filtravimo medžiagų, prie filtravimo šepečių rasi ir neršto šepečius.

deivis
01-12-2014, 02:46
Tik vienintele vieta ten ir žinau, bet ir gerai žinau kad ten brungiau, norėčiau jų daugiau ir ieškau gal bus pigiau, radau ale ekspres filtro šepečius, bet jie per kieti, šiurkštus ir ne ką pigesni, o kaip juos užvadinti angliškai nerandu, daėjau iki blakstienu šepečiu ir šluotu ir visokiu plasmasiu.
Mačiau lenkuose, net per grotas čiupinėjau, bet tokiu laiku kaip aš atvažiuoju randu tik spyną pakabintą ir daug, daug visokiu šepečiu už jų :)

Nilas
01-12-2014, 02:50
Tik vienintele vieta ten ir žinau, bet ir gerai žinau kad ten brungiau, norėčiau jų daugiau ir ieškau gal bus pigiau, radau ale ekspres filtro šepečius, bet jie per kieti, šiurkštus ir ne ką pigesni, o kaip juos užvadinti angliškai nerandu, daėjau iki blakstienu šepečiu ir šluotu ir visokiu plasmasiu.
Mačiau lenkuose, net per grotas čiupinėjau, bet tokiu laiku kaip aš atvažiuoju randu tik spyną pakabintą ir daug, daug visokiu šepečiu už jų :)

Angliškai vesk į paiešką "spawning brush". Ebay'juj jų yra bet kaina panaši, o ir į Lietuvą dažniausiai nesiunčia.

deivis
01-12-2014, 02:54
Dėkui, pabandysiu.

Nilas
01-12-2014, 10:50
Substratą galima ir pačiam pasigaminti neblogą. Ilgais žiemos vakarais galėtum sau atsisėdęs pinti. :)
Pvz.: http://www.koiphen.com/forums/showthread.php?13624 2-Dragonfly-s-2013-Backyard-Breeding&p=2279831#post227983 1

deivis
02-12-2014, 01:06
Angliškai vesk į paiešką "spawning brush". Ebay'juj jų yra bet kaina panaši, o ir į Lietuvą dažniausiai nesiunčia.

Reikės daugiau padirbti, gal surasiu kas sius į Lietuvą, buvau šiandien "diedukuose" tai nieko tinkamo neradau.

Nilas
02-12-2014, 01:15
Man dar tokia mintis kirbėjo ar neitų šiam tikslui pritaikyti dirbtinių kalėdinių eglučių. Ten tas vielas kaip nors kultūringai sulanksčius, kad šonų žuvims nebraižytų. Žinoma, jos ne tokios tankios paprastai būna. Po švenčių bus didelės nuolaidos.

deivis
02-12-2014, 01:37
Aš jau naršinų visokiomis senomis plasmasinėmis gėlėmis, tame tarpe ir kalėdinėmis eglutėmis, jos rudyją, be to anksčiau buvo didesnis pasirinkimas ir geresniu ir pigesniu, dabar tikrai neverta už tokia kaina, jau geriau pirkti už ta pačia kaina tikrus šepečius pas viskas tven visiems žinomas, dėl vieno dalyko pagrinde važiavau į diedukus, dėl dirbtinos žolės, yra tokia naujoviška, paauginta, bet kvdadratinis metras kainuoja 70 lt. einu staigiai suregsiu kas po ranka paklius :) paskui redaguosiu :)

6529 6530 6531

Nilas
02-12-2014, 17:12
O toks variantas netiktų? Šiaip šeriai ilgi ir švelnūs. Nusipirkau vieną pačiupinėjimui. Kaina maximoj 7,99Lt.
6532

Vielinė šerdis labai nesnukiai išsitraukia iš plastmasinės rankenos. Ištiesinus šepetį gaunasi ilgis 50cm. Šerio ilgis nuo centro 7 cm. Visas šepečio skersmuo 14 cm.

deivis
02-12-2014, 17:38
Man atrodo čia įdealus variantas, reiks siaubti maksimą :)

Nilas
02-12-2014, 17:48
Vaizdas ištiesinus.
6533

Nilas
02-12-2014, 20:15
Pirmoj nuotraukoj kur anksčiau įdėjau matosi lentynoj kitos to šepečio spalvos. Nežinau ar spalva turi reikšmę, bet jei būčiau žuvis, tai pamatęs mėlyną, raudoną, ir geltoną "žolę" iškart ikrais apsividuriuočiau. :)))

deivis
02-12-2014, 22:00
Aš kaip pamačiau pirma nuotrauką, įžvelgiau giliau lentynoj kitu spalvų, pamaniau taip pat, tik su mėlyna abejočiau :)
Tada prisiminiau viena nutikimą.
Jaunystė, turistinis savaitei, privaloma pasiimti, palapinė, kirvis, puodas, tinklas...ir t.t. tinklas pasitaikė žalias,toks salotinis, tai karšiai ant jo įšneršė, ( skeptikam, karšiai buvo paleisti atgal, nes buvo gaudoma tik žuvienei ir visai ne karšiai ), tai manyčiau gal spalva turi reikšme, o gal tai sutapimas, tinkliukas 10 - 15 m, aukštis 1,20 cm.

Rolandas
02-12-2014, 22:26
:) Tai dabar per karšių nerštą, iš meilės gamtai, reiktų varyt substratą pastatyt.

Nilas
02-12-2014, 23:42
Pagal tai kaip išsirutuliojo ši šepečių tema, ko gero būtų tikslinga šią temą prijungti jau prie panašios esamos temos. (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?827-Dirbtini%C5%B3-ner%EF%BF%BDtavie%C4 %8Di%C5%B3-%C4%AFrengimas-tvenkiniuose) Nes paskui po metų galim ir nebeatsekti, kur buvo šnekėta.
Čia prašymas Rolandui. ;)

deivis
03-12-2014, 17:47
Pagal tai kaip išsirutuliojo ši šepečių tema, ko gero būtų tikslinga šią temą prijungti jau prie panašios esamos temos. (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?827-Dirbtini%C5%B3-ner%EF%BF%BDtavie%C4 %8Di%C5%B3-%C4%AFrengimas-tvenkiniuose) Nes paskui po metų galim ir nebeatsekti, kur buvo šnekėta.
Čia prašymas Rolandui. ;)

Taip, gal ir reiktu prijungti, nes prie (skelbimai) gal jau ir netinka, buvau maximoj, norėjau pačiupinėti bet neteko, nes neturėjo, ieškosim toliau.

Nilas
03-12-2014, 18:22
Taip, gal ir reiktu prijungti, nes prie (skelbimai) gal jau ir netinka, buvau maximoj, norėjau pačiupinėti bet neteko, nes neturėjo, ieškosim toliau.

Aš juos aptikau Maxima bazėj. Dar esu matęs Ermitaže. O tiekėjams neskambinai?

deivis
03-12-2014, 20:14
Tiekėjam darbo metu nespėjau paskambint, bet radau pas draugus (kažkada jais) prekiavo, tai jeigu reiks, tai užsakys, bet pirmiausia vistiek norisi pačiupint :)

Nilas
10-12-2014, 01:18
Šiandien iš akropolio Maximos nusipirkau dar 3 vnt. šepečių po 7,99. Žalsvą, mėlyną ir geltoną. Buvau užsukęs į vieną specializuotą firmą kur valymo šepečiais prekiauja, tai kaina pilkos spalvos šepečio su kotu 17 Lt. Ermitaže tokspat 21 Lt. Tai va tik tas maksiminis vienintelis už padorią kainą.

deivis
10-12-2014, 19:40
Buvau " Thomas - Philips" parduotuvėje, ir sau nusipirkau šepetį, o uošvienei atiduosiu kotą, ant šluotos užsidės, kaina su nuolaida 12,75 lt, nors buvo 5 eu, .
Šiandien skambinau tiekėjam dėl Maximiniu, tai ryt važiuoju pirkt, sakė 5,9 lt be pvm, su 15 % nuolaida, tai gausis tas pats kaip ir Maximoj, tik gal spalvų galėsiu pasirinkti :)

6546

Nilai, gal toks ?, o aplamai daugiau ko nors iš šepečiu kas tiktu naršinimui kaip ir nerandu.

deivis
11-12-2014, 23:06
Nilo dėka, turbūt šepečiu paieškos jau baigėsi :)

6549 6550

Nilas
11-12-2014, 23:10
Vauu, čia tai bent užsipirkai.... :)) įdomu bus pamatyti ką iš jų sukonstruosi. :)
Kaip šiaip įspūdis šepečio pačiupinėjus rankose? Man atrodo švelvumo tikrai pakanka neršimui.

Darulis
11-12-2014, 23:32
Deivi, nepamiršk, kad bičiulius reikia rytoj išlydėti nuo Megos 6.00 val.
Eik miegoti, o tai ryt dar pramiegosi::)

deivis
11-12-2014, 23:48
Deivi, nepamiršk, kad bičiulius reikia rytoj išlydėti nuo Megos 6.00 val.
Eik miegoti, o tai ryt dar pramiegosi::)

Gal aš palauksiu jūsų sugryžtančiu :), ir nereikės taip anksti keltis, arba išvis nemiegot, beje liko tik 6,00 valandos :)neužmigsiu.

deivis
12-12-2014, 00:11
Vauu, čia tai bent užsipirkai.... :)) įdomu bus pamatyti ką iš jų sukonstruosi. :)
Kaip šiaip įspūdis šepečio pačiupinėjus rankose? Man atrodo švelvumo tikrai pakanka neršimui.

Įspūdis neblogas, švelnumas manau irgi, todėl dėže ir prigriebiau :)

zeBeawer
15-05-2015, 10:59
Gaivinu temą, reikia įrengti dirbtines nerštavietes laukiniame telkinyje, iškilo keletas klausimų:
1. ar galima panaudoti tokią juostą http://www.technologijos.lt/n/mokslas/idomusis_mokslas/S-41163/straipsnis/Rusas-isrado-genialu-buda-kaip-is-plastmasiniu-buteliu-issirezti-ypac-stiprios-virves-Video?utm_source=Nau jausi_rubrikoje&utm_medium=Vidine_na vigacija&utm_campaign=Vidine_ navigacija kilimėlių rišimui? ar būtinai turi būti švelnus šepetys?
2. ar ant tokių nerštaviečių kaip paveikslėlyje (kairiausias viršuje) nerštų starkiai? ar jiems reikalingas būtinai žvyras?
7115

Nilas
15-05-2015, 11:27
Daug paprasčiau naudoti šepečius, kuriuos mes su Deiviu turim įsigiję. Aš savuosius jau užmerkiau į vandenį. Apie plastikinę juostelę nieko negaliu pasakyti, neteko bandyti, reikėtų ją kuo plonesnę išsipjauti ir rišti šluoteles. O ar reikalingas starkiams žvyras - reikėtų pasikapstyti literatūroje, nepamenu dabar, kad tai būtų kažkur akcentuota.

zeBeawer
15-05-2015, 12:53
Nilai, aš tikrai sutinku, kad šepečiai geresnis variantas, tačiau paskaičiavus kiek šepečių reikės ant 17 hektarų... :D gal galima nuorodą kokią į literatūrą apie žuvų neršimą?

Rolandas
15-05-2015, 15:57
Naršinsi ne hektarus, o žuvis.
ir ar ten išnerš 2 ar 22 miljonai, išliks tiek kokia tvenkinio talpa ir sąlygos.
Padaryk 5 nerštavietes dėl tų gigahektarų ir rezultatas bus.

Nilas
15-05-2015, 23:06
Nilai, aš tikrai sutinku, kad šepečiai geresnis variantas, tačiau paskaičiavus kiek šepečių reikės ant 17 hektarų... :D gal galima nuorodą kokią į literatūrą apie žuvų neršimą?

Starkių dirbtinės nerštavietės (šaltinis: Carp and Pond Fish Culture, Laszlo Horvath, Gizella Tamas, Chris Seagrave. 2002 m.)
7116 7117

deivis
18-05-2015, 03:19
Nilo dėka, turbūt šepečiu paieškos jau baigėsi :)

6549 6550

Gavau iš vokiečiu šepetį, tai nelabai jau ir skiriasi nuo maxsiminiu tik kaina tris kartus ir spalva ir ilgis.

7130 7131

Nilas
18-05-2015, 03:39
Maniškiai jau mirksta vandenyje, laukia veiksmo.

deivis
18-05-2015, 04:12
Kokiu žuvų veiksmo tikėsi.

Nilas
18-05-2015, 07:44
Kokiu žuvų veiksmo tikėsi.

Karpiai, lynai, gal netyčia - orfos, :) šapalai :)).