PDA

Žiūrėti pilną versiją : Tomelio kūdros didinimas

tomelis
12-03-2012, 12:23
Sveiki,
Ikilo tokia dilema:, pribrendo laikas susitvarkyt savo kūdrą. iuo metu tai gal net lieuvis nesiverčia vadyt kūdra, tiesiog madaug 4 arų duobė stačiais krantais ir pilna piktų karpiokų, lynų ir karpiakarosių hibridų. Kūdra ikasta prie tris metus kietam raudonam moly. Anksčiau nebuvo kada su ja usiimt, o dabar reikia. odiu tvarkydamas adu ir padidinti, dadet kokius 2-3 arus dar. Kūdra (duobė) beveik keturkampa, tai dabar galvoju palei vieną krasta suformuot kaką panaaus i pasagos formą ir galus sujungt su esama kūdra, viduryje gautūsi kaip salelė.Pati pasaga gautūsi 10x25-30 m. Planuoju daryt nuoulniais kratais iki 2 metrų gylio, su vandens lygiu viskas aiku kiek bus, nusiniveliuoju nuo esamo ir pimyn. Dar 2 esamus laitus noriu padaryt po kokius 6 metrus atabradus taip ir kūdra padidės, nes dukros pastoviai ten vaikto su manim, tai turi iūrėt kad neismuktų. Tai vat klausimas kaip daryt. Galvoju isikast pasagos formos padidinimą, palikt galuose nesujungus kol kas, tada vieną galą sujungt, nukris vandens lygis, tada isikasu (susiformuoju) du krantus esamos kudros ir sujungiu likusią pasagos dalį su kūdra, odiu čia viskas aiku, tik va kaip esančios uvys kaip sureguos į vandens lygio pasikeitimą. Jei sausa vasara tai jaučiu lygis atsistatys tik rudenį. O karpius jau planuoju ert nuo pavasario. Dar būtų variantas ikast tą pasagos formą, palaukt kol ji prisipildys ir tada sujungt, bet tada laitus esamos kūdros turečiau tvarkyt po vandeniu, kas nėra patogu. Del technikos varinėjimo, tai nebėda, kasiu pats su nuosavu račioku, aiku knysiaus daug, bet kakaip norisi ir finansus pataupyt, dėl tiek samdyt ilgastrėlį neapsimoka. Tą keturiu arų kūdra pusbrolis su mano traktoriuku itakė per tris dienas.
Lauksiu jūsų patarimų.

Rolandas
12-03-2012, 12:59
Jei tai bus tik dekoratyvus, tai tada pasaga, salos ir kt. gerai.
Bet jei nori ilgaamžiškesnio, ta prasme, kad neužslinktų, gerai cirkuliuotų - daryk apvalainą, kokie dar pusiasaliai 8 aruose? Tada jau geriau mandrą lieptą su estrada ir šokių aikštele gale įsirengt.
Žuvis prieš kasant maksimaliai išgaudyk. Iškasęs, iškart išpink krantus, apsėk, apsodink.
Tokia būtų mano asmeninė nuomonė.

tomelis
12-03-2012, 13:24
Na čia norisi kažkiek ir grožio, o žuvis šiaip dėl malonumo. Man gal būtų dzin, bet vat žmona nori ko nors kitaip. O del žuvų, tai gaila jas gaudyt, dar tik dvimetukai:), tai ir galvoju kaip čia padaryt, kad ir vilkas būt sotus ir avis sveika.

Darulis
12-03-2012, 14:39
Tomeli paklausyk, ką sako žmonės susidūrę su praktika. Kai žmona "iškas" bent 3-5 prūdus, tai supras kas yra kas. Ir dar būsit paauginę kokius 5 metus žuvis... Karosus kiek gali tiek ir išgaudyk, nes kitaip prūdas taps karosynu arba reiks leisti lydekas. O po to jau nieko negalėsi leisti, nes jos viską išdaužys. jei netingi paskaityk, kur yra "Darulio tvenkiniai". Suprasi kaip dauginasi karosai ir kaip lydekos išvalo tvenkinį..

tomelis
12-03-2012, 16:11
Matai Daruli, kad pas mane karosų nėra, na teoriškai neturėtų būti yra tik karpio-karoso hibridai, (pirkti Išlauže), ir beje jie per vasarą netgi už karpiukus didesni patapo, nors kai leidau buvo vienodo dydžio. Tai vat žuvelių gaila gaudyt, todel ir klausiu kas su jom gali būt jei "kvartieros" plotas padidės, bet lubos kuriam laikui nusileis. Na krantus pynsiu bet kokiu atveju, bus ta ale "sala" ar ne. Gal galima Rolandai plačiau, ką turėjai omeny, sakydamas apie vandens cirkuliaciją. Čia tas tvenkinys turi ir estetikos priduot, kaip sakant žuvis tik šalutinis produktas, bet būtinas:)

Rolandas
12-03-2012, 18:05
Visokios įlankėlės, ypač seklios, greičiau linkę užsekt, apželt, pelkėt.
Aišku, prie namų nuo paties priklausys. Kiek prisižiūrėsi, tiek ir turėsi. Bet apvaliam ar kvadrate/stačiakampy geriau viskas juda (medžiagos, ištirpę dujos ir kt.). Paprasčiau ir lengviau prižiūrėt.
Aišku, jei reik dizainą išlaužt su pavėsine, suoliuku, svyrančiu gluosniu (gadina vandenį, nesodink), gražiu akmeniu ar šviestuvu pusiasalyje priešais, nieko nepadarysi, teks žmonos klausyt...

tomelis
12-03-2012, 18:28
Na del formos manau kaip nors rasim kompromisa, bet ka su žuveliokais daryt? Ar išgaudyt (nors net nežinau kaip), ant meškerės dar nekibs, o su dvibrydžiu ir giloka ir šaltoka:). Kast žadu kai tik pašalas išeis ir pradžius paviršius, kad nebūtų čiuožyklos ant molio.

Nilas
12-03-2012, 18:29
Palauk iki rudens, dabar kasti nelogiška.

nerka
12-03-2012, 18:59
Pernai rudenį ir aš panašiai didinau esamą tvenkinį. Kasiau šalia didesnį, gilesnį ir po to sujungiau, kai vanduo smarkiai pradėjo bėgti į naują, labiausiai supanikavo plačiakakčiai, pradėjo šokti į krantus.Tai teko rinkti ir grąžinti, o kitos žuvys ramiau elgėsi. Leidau vandenį iš gręžinio visą mėnesį, kol pasiekiau normalų lygį. :)

tomelis
12-03-2012, 19:08
Palauk iki rudens, dabar kasti nelogiška.
Kodėl nelogiška? Matai, aš rudenį laiko galiu neturėt, pas mane tada pats darbų įkarštis.
Ir dar klausimas, jei papildyt po kasimo vandeniu su siurbliu iš didelės užtvankos, yra tokia galimybė, ar su vandeniu kokios zarazos neprisipildyčiau?

Rolandas
12-03-2012, 19:18
Jei tik yra, tai ir prisipildysi. O kaip kitaip?
Kalbi apie Jiesios užtvanką?

tomelis
12-03-2012, 19:30
Aga, apie tą pačią.

Rolandas
12-03-2012, 19:37
Na, tai iš Išlaužo tvenkinių dar nepatenka, o Šilavotas toli. Gal apsivalo kiek, nors jei yr, tai yra.
Negausi su vandeniu, parsiveši su žuvimi. Spręst pačiam.

Nilas
12-03-2012, 20:13
Tomeli, žinau, kad knieti viską pasidaryti kuo greičiau, bet siūlau apmastyti viską ramia galva. Surašau pagrindines priežastis, kodėl verta laukti rudens:
1. Žuvys (esamos). Jei tavo turimos žuvys dar neįaugo į prekinį dydį, tai racionalu būtų jas šį sezoną gerai atpenėti ir rudenį maksimaliai išgaudyti, tada nukris tas rūpestis ir buvę žuvinimai nenueis veltui ir prūdas bus apytuštis.
2. Vanduo. Natūralaus vandens prisipildymo laikotarpis jau praleistas. Dabar kritulių tik mažės. To rezultate vasarą turėsi 30 - 50cm vandens naujoje duobėje ir tas pats bus užrūgęs, o jei karščiai tvokstels, žiūrėk ir tas pats išdžius. Sakai prisipumpuosi? Galbūt, bet jei kaip pats minėjai užsiveisi parazitų, tai tas skubėjimas pusmečiu anksčiau išsikasti gali smarkiai apkarsti. Geriau jau vanduo "iš dangaus" nei iš kažkur kitur. Išsikastum rudenį prieš subjūrant orui, kol dar gruntas po vasaros sausas, ir per žiemą pilnas prisipildys iki viršaus.
3. Gruntas. Jei prūdas molyje, tai turėsi džiaugsmo po kasimo, visam kieme su batais prisineš molio, prisivels į žolę, o galiausiai į kambarį prisineš. Ir taip po kiekvieno lietaus. Šį pavasarį kol gruntas klampus jo gerai neišlyginsi, liks gan stambūs molio grumstai, kurie vasarą nuo saulės sukeps ir be viduržiemio nepradės leistis. Jei kasi rudenį, tai šviežias molis, iš pradžių nuo lietaus, o paskui nuo sniego greičiau subliukš ir apsilygins iki pavasario. Taigi turėsi lygesnį gruntą aplink prūdą, nuosavą vandenį iš kritulių ir žuvis jau šaldytuve. Galėsi tvarkingai žuvinti iš naujo.

Siūlau iki kasimo nudirbti kitus svarbius paruošiamuosius darbus: susimeistrauti laiptelius įlipimui, pasiruošti lieptelio konstrukcijas, prisivežti akmenų, kuriais galėsi krantus padėlioti. Po to kuoleliais apsmaigstysi reikiamą plotą ir ekskavatorininkas atvažiavęs iškas. Dydį daryk apie 10a bendroj sumoj, tai riba iki kurios nereikia tvarkyti popierizmo ir gali kasti be projekto.

tomelis
18-03-2012, 20:08
Na ,Nilai, išdėstei viską kaip ir logiškai bendrąja tvarka, bet jaučiu man viską prisitaikyt sau sunkoka. Taigi galvoju kast vistiek pavasary arba vasaros pradžioj. Galvoju pradžiai nesujunginėt su esamu prūdeliu, o palikt tarpą tarp jų pravažiavimui su ekskavatorium, kad paskui galėčiau jį iškast ir taip sujungt abu prūdelius į bendrą, naujajį jei bus mažai kritulių pildysiu iš užtvankos, dalį pripildęs sujungsiu prūdelius, taip numušdamas vandens lygį senąjame prude, tikiuosi kad antra pusė vasaros nebus lietinga, ir pradžiūvus krantam galėsiu išsipinti krantus, nes jei kasiu rudenį ir palis, tai tikrai virs krantai čiuožykla ir tų darbų negalėsiu atlikt. Be to kasiu pats laisvu laiku, o rudeniop aš jo turiu gerokai mažiau, be to rudenį reik viska daryt greitai, o čia pavasarį-vasaros pradžioj galiu prišokdamas pasidaryt kažką.

Darulis
26-03-2012, 20:41
Pritariu Tomeli, kask pavasarį kai pradžius. O ir jau gerai kepins pavasarinė saulė. Jei gruntas nebus šlapias, tai spėsi ir išsilyginti ir žole užsėti arba naturaliai kažkiek užaugs. O vasarą spėsi ir krantus susitvarkyti. Šiaip, kad ir nesujungsi tų tvenkinių, bet manau vandens ten tikrai persisunks per gruntą ir manau lygis bus panašus.. Tiesa dėl dydžio, tai pasitikslink, nes vieni sako, kad nereikia iki 30 arų kiti iki 50 arų, bet nesu niekur skaitęs tvarkos ir negaliu nei patvirtinti nei paneigti.. Siūlau pasidomėti pas savus rajono valdininkus.

tomelis
10-07-2012, 22:14
Sveiki žuvininkai, norėjau gauti jūsų patarimą. Žodžiu kūdros didinimą atidėjau rudeniui, tai dabar dar nepadidintoj žaidžiu. Žuvis iš pavasario šėriau kviečiais, o nuo birželio vidurio kombinuotais 25 proc. baltimingumo pasarais. Praeitą savaitę pastebėjau, kad rytais žuvys gaudo orą, bet dieną ne, geriausiai ėsdavo po pietų, šeriu ant staliuko, kombikormas geras ir per parą dar nebūna ištirpes, tai duodavau dar kai šerykla visai ištuštėdavo. Taigi praeitą savaitę dar ir vanduo pradejo žydet, bet pagrinde pakrantėse tarp žolių. Praeitą ketvirtadienį isigijau orapūtę, bet nespėjau pajungt, nes savaitgaliui teko išlėkt, taigi savaitgali ir žuvys badavo. Gryžau sekmadienį vakare, tai vanduo jau nežydejo, ar plačiakakčiai dumblius sumaumojo, ar del lietaus pasipildžius vandeniui nustojo žydėt nežinau. Taigi sekmadieni vakare porcija pašaro į prūdą, ryte vakar ryte visos žuvys pavirsiui žiobčioja, beveik neėdę, taigi ryte orapūtės vamzdis keliauja i kūdrą, namie radau tik trumpa galą vamzdžio, tai imerkiau koki 2m nuo kranto, po pietų pašaras dingsta, vakare gaunu trumpam oksimetrą, pakrantese per 10 m. nuo burbuliatoriaus 6 mg/l rodo ir 28 laipsniai šilumos. Švysteliu zondatoliau 0mg/l, arba oksimetras negerai rodo arba.... Pašaro jau buvau ipyles, šiandien ryte beveik neėsta, ir žuvys paviršiui orą gaudo. Vakrop gryžus jau nematyt paviršiui žuvų ir pašaro beveik tuščia, parsivežiau ilgesnį vamzdį ir perjungiau orapūtę toliau nuo kranto, logika geriau pasiskirstys deguonis, pašaro nedaviau, vakare po kokiu 2 valandu nuėjau prie kūdros, ogi žuvys jau paviršiui ir orą gaudo, kas gali būt, isjudinau vandenį be deguonies iš dugno, ar kaip? Ka daryt, nerasiu ryt savo žuvų pilvais i viršų? Orapūtė varo non stop. Ar čia jau peržuvinta ir reik mažint žuvų. Kiek jų ten yra jau ir pats nežinau. Leidau kokia 30 dvimetuku karpiu, 30 metinuku, 10 amuriuku metinuku ir 13 plačiakakčių dvimečių, dar yra kazkiek lynų ir kuojų. Ai dar du šamukai, viena šiemet ileidau kokiu 400 gr, kita panašų pernai, ir užpraeita rudenį 200 vnt karpių mailiuko tokio pusės cigaretės dydžio,tai ir tų kažkiek yra, nes jie žvynuoti buvo, tai matosi plaukioja, ir kelis esu pagaves kuojas gaudydamas. Dar tiesa esu leides karpio-karoso hibridu pernai pavasarį metinukų apie 40 vnt. Taigi ka daryt kad nereiktų graibyt lavonų???

Nilas
10-07-2012, 22:23
Aeruoti, aeruoti ir dar kartą aeruoti. Kombikormo neberk. Pasigauk kelias žuvis, praretinimas irgi naudingas šiuo atveju. Kokio galingumo orapūtė?

tomelis
10-07-2012, 22:46
36 watų orapūtė.

tvis
10-07-2012, 22:49
Manau Tomai,kad peršėrei.Nepergyve nk,man kasmet taip nutinka.Jei žuvys nustojo maitintis-turėjo nuskaidrėt vanduo.Pašarą berk kai vėl susidrums.Orapūtės galios gana,nebent labai plona šlangą naudoji.

tomelis
10-07-2012, 23:11
Jo vanduo paskaidrėjo, dabar bent savo žuvis matau:). Vamzdį 20 mm., naudoju, manau reiks palaikyt ant dietos prūdą, čia per tą maksimumo siekimą, kai dar nėra didelių žuvų tai norisi kuo greičiau užaugint, matyt prieš gamtą nepašokinėsi.

tvis
10-07-2012, 23:18
Labai gerai pažįstamas jausmas.Kada turėsi didesnių žuvų,norėsis dar didesnių.Šlangos storis tinkamas.Gerai būtų difuzorių ant galo.Žiemą aš difuzoriaus nenaudoju,bet dabar kai tokios oro ir vandens temperatūros nepamaišytų.

tomelis
11-07-2012, 13:33
Taigi šiandien ryte visos mano žuvys vis dar paviršiui plaukioja ir gaudo orą, tik lynų nematyt. Šamai ir tie paviršiui, viens kur neseniai ileistas plaukioja su plačiakakčiais, kitas kur pernai pavasarį ileistas buvo prie kranto, ileistas pernai buvo kokių 400 gr, dabar apie 1,5-2 kg, jaučiu daug mano žuvies sumaumojo, bučiau graibštą po ranka turėjas, būtų jau šiandien i rūkyklą inkištas, labai jau man jis dielis pasirodė, jaučiu nemažai mano lynukų sumaumojo. Šiandien difūzorių metrinį užsisakiau, gal jau vakare turėsiu.

tomelis
12-07-2012, 09:28
Pirmos aukos mano kūdroj, radau dvi kuojas delnines, tačiau kitos žuvys tapo bailesnes, greičiau išsigasta ir neria kaip prieini.

tomelis
12-07-2012, 15:08
Pasitaisė situacija mano prūde, žuvys jau negaudo oro, daug matosi plaujiojant kokia pusės metro gylyje. Kada bandyt pradėt šert ir po kiek? Kaip nusprest ar pašaro pakanka?

tomelis
15-07-2012, 21:07
Na va, karpiai pas mane jau valgo, nuostoliai: krito šamas, vienas amūriukas ir keletas kuojų. Bandžiau pažvejot, tai pagavau du karpiokus ir vienas nurūko su pavadėliu, pradėjau vėl šert, žiūrėsiu kas bus.

tomelis
19-12-2012, 08:24
Reikia patarimo. Kaip minėjau vakar pajungiau orapūtę. Ledas visai dar nestoras, gal koki 5 cm, tai šiandien eketė pasidarė jau kokia 2 m. skersmens, nuėjau pažiurėt kaip viskas iš arti atrodo, o ten prisirinkę žuvų, pamatę mane nuplaukė, nes ėjau visai nesisaugodamas, orapūtės vamzdį vakar ikišau koki 3 m. atstumu nuo kranto, gale lieptelio, nes ant ledo lipt nejauku buvo. Pastovėjas ant tiltelio kelias minutes patebėjau, kad žuvys gryžta, sustoja po ledo atbraila ir stovi atsisukę i eketę, vaizdas labai priminė vasaros metu buvusį dusimą, tada pajungus orapūtę reikalai susitvarkė, ar tai reiškia kad jau trūksta deguonies? Kaip elgtis, ar laukt ir stebėt, ar čiupt graibštą ir bandyt organizuot žuvies Kalėdom? Visai nesinorėtų pavasarį užkasinėt, geriau jau dabar suvalgyt. Prūdelis mano kolkas vis tas pats apie 3,5-4 aro, gylis apie 3m, iškastas raudonam molį, organikos tikrai nėra daug, nes netoli tik vienas nususęs beržiokas auga, taigi lapų daug negauna, augalų apart kelis metrus pakrantėj augančių švendrų ir kelias nendres bei kelis ajarus, nėra.

Vakar truputi ne ten parašiau žinutę. Žodžiu situacija šiandien irgi ta pati, žuvys būriuojasi ties eketes kraštu ir lėtai plaukioja kokia 0,5-1 metro gylyje. Čia normalu ar ne? Pirma žiema žiemojam su orapūte. Pernai tik ekete prakirsdavau ir peržiemojo be nuostolių, bet žuvies buvo mažiau ir mažesnes. Tai koks vis dėl to butu patarimas iš kolegų, ar gaudyt žuvį ir vartot, ar laukt ir tikėtis kad viskas bus ok. Pats būčiau linkes laukt, badu nemirštu, o jei peržiemotų tai pavasarį nereiktų žuvint, ir galėčiau bandyt dar paaugint, pagrinde labai daug pas mane žvynuotų karpiukų dvimečių, prieš du metus rudenį ileidau 200 vnt mailiaus nuorūkos dydžio, tai dabar pas mane jie 2 vasaros, svoris kažkas po 300-500 gr, neišsivaizduoju kiek jų ten yra, bet plaukioja tikrai nemažai, dar yra keli trimečiai plačiakakčiai ir trimečių karpių manau kokia 15-20, tie jau rudeni +- 2 kg buvo. Nu dar kažkiek karpio-karoso hibridų trimečių, šamukas kokių 2 kg, ir kažkiek kuojų kurių niekaip neišnaikinu.

tvis
19-12-2012, 08:50
Tomai nepergyvenk, orapūtė savo padarys.Manau, kad žuvies Tavo prūde išties daug,nes dusimo pradžiai kaip ir anksti.Ko gero vandens tyrimas nepamaišytų,nes jei vandens ph mažas-mažiau tirpsta deguonies.Gal šiuo atveju ir difuzorius nepamaišytų, nors aš jo žiemą niekad nenaudojau.Jei nori savo žuvį apžiūrėt-nueik naktį su prožektorium.

tomelis
19-12-2012, 09:06
Tomai nepergyvenk, orapūtė savo padarys.Manau, kad žuvies Tavo prūde išties daug,nes dusimo pradžiai kaip ir anksti.Ko gero vandens tyrimas nepamaišytų,nes jei vandens ph mažas-mažiau tirpsta deguonies.Gal šiuo atveju ir difuzorius nepamaišytų, nors aš jo žiemą niekad nenaudojau.Jei nori savo žuvį apžiūrėt-nueik naktį su prožektorium.

Na žiūrėsiu kaip bus. Reik gal koki testą nusipirkt, pažiūrėt koks ten vandenukas pas mane baloj.Žuvies daugoka ir man taip atrodo, ruošiausi rudenį apgaudyt, bet per komandiruotes ir darbus laiko nebuvo. O i ka atkreipt dėmesį stebint žuvį. Difuzorių galiu uždėt, turiu nusipirkes, vasarą naudojau, tai gržiai mažais burbuliukais pučia.

tvis
19-12-2012, 09:43
Jei difuzorius nesumažins per daug oro srauto-dėk.Tavo vietoj jį naudočiau iki tol ,kol žuvys atsitrauks nuo eketės.Paskui nuimčiau taupydamas orapūtę.Ir taip žiemą jai ne pyragai.Juolab artimiausiu metu žada atšalimą.
Į savo auginamą žuvį pažiūrėt dažniausiai nebūna kaip,nebent kai sugauni meškere.Tai dabar turi progą,nors geriau jos nebūtų.

tomelis
19-12-2012, 15:10
Situacija šiandien nesikeičia, turbūt teks ryt difuzorių dėt, gal nenumirs orapūtė, eisiu kai sutems su prožektorium inventorizuot savo žuvies. Kažin kaip būtų galima pagaut tuos karpius kur jau +- po 2 kg? Mačiau ir keletas tu didelių plaukioja eketės kraštuose, manau sugavus bent kelis tuos didžiuosius kitiem butų laisviau. Čia Tvis minėjo, kad jei mažas pH tai blogiau tirpsta deguonis, tai kaip ta pH pakelt, nes jei neimanoma, tai tada ir tirt vandeni nėr prasmės.

nerka
19-12-2012, 15:51
Mano tvenkinys taip pat perkrautas žuvimis. Tai orapūtė dirba tiek žiemą, tiek vasarą su difuzorium. Aeravau visą vasarą ir rudenį pusę paros, o prasidėjus šaltukui įjungiu non stop. Manau svarbu vandenį prisotinti deguonimi truputį iš anksčiau, kai laikome didesnį kiekį žuvies. Gal taip darydamas sunaudoju daugiau elektros, aeruodamas su difuzorium rizikuoju orapūtės sveikata, bet dėl žuvų ramiau :)

Darulis
19-12-2012, 16:12
Na man toks vaizdas labai nepatiktų, jai tai būtų mano tvenkiniuose...
Daryčiau prielaidą, kad žuvims trūksta deguonies..
pas mane kai trūko deguonies, tai žuvis nors ir maųytės, bet siūkiodavosi aplink eketį..
Kaip papumpavau siurblių pusė dienos, tai jos pabėgo nuo eketės ir po to nebemačiau..

Teko gaudyti žuvis, kai dūso ežere, tai jai jau eketėje matai dideles žuvis, tai tikrai yra problemų..
Bet gal tik vienas dalykas šiuo atveju yra geras, kad tvenkinys nedidukas, tai gali suvaldyti deguonies stygių...

tvis
19-12-2012, 16:49
Dėl žuvies gaudymo neskubėk. Jei orapūtė dirba- blogiau jau nebus. Gal tik man taip pasirodė, bet kiek valgiau dūstančios žuvies-smarkiai smirdėjo dumblu. Rūgštingumą numušt galima kalkių pienu.

Rolandas
19-12-2012, 16:58
Nesigasdink, viskas ten tvarkoje su tuo deguonimi. :)
Pas Jogailą, kažkurioje temoje, pajungus kompresorių irgi renkasi pažiūrėti iš smalsumo ir stovi nosimi į vezuvijų užhipnotizuot karosai.
Jei nekyla viršun, ramiai tegu dirba kompresorius. Anksti dar dusti žuvims.

tvis
20-12-2012, 09:31
Tomai,kaip atrodė prūdo gyventojai naktį.

tomelis
20-12-2012, 09:57
Tomai,kaip atrodė prūdo gyventojai naktį.

Panašiai kaip ir dieną. Sau ramiai plaukioja kokia 0,5-1m gylyje. Kažkaip pradėjo mažėt žuvies eketėj, šiandien ryte žiūrėjau, tai jau tik keli dvimečiai karpiukai sukiojasi, tikiuosi atsibodo atrakcija kitom, bet ir eketė šiek tiek sumažėjo, nes pas mus kokiais 4 laipsniais šalčiau nei anksčiau buvo. Tikiuosi viskas bus gerai, ir bus ka meškeriot pavasarį

tvis
20-12-2012, 11:26
Tai tada pavojaus dėl dusimo nėra.Jei žuvys dustų-naktį būtų nosis iškišę tikrai.

tomelis
16-04-2013, 08:38
Sveiki. Pradėjo nutirpinėt ir mano prūdelis, tai pasirodė negerovės. Vakar radau kritusi amura kokia 1kg, jau pradėjas pūt, šiandien dar įdomiau, vakar sugalvojau dieną išjungt orapūtę, vakare pamiršau įjungt, šiandien užsitraukė ledukas, tai prie žolių po leduku žiūriu du skenduoliai, karpiukas ir karosas po kokia 400 gr, pasiėmiau grėblį ir pramušiau ledą ir ištraukus skenduolius paaiškėjo kad jie dar gyvi, nors gulėjo ant šono, nunešiau prie eketės, karpiukas taip ir guli ant šono kvepsėdamas, o karoso atgal neleidau. Bet vat bėdą pastebėjau ant karoso, kokia 30 proc. kūno pasidenge tokia kaip samana ar tai ilgu tokiu pelėsiu, o ant jo dumblo nuosėdų, pabandžius krapštyt tuos pelėsius tai sunkokai valosi, kaip supantu tai kažkokia liga, ka man daryt???

tvis
16-04-2013, 09:01
Grybas pjauna per žiemą nusilpusias žuvis. Vis tik ilga žiema buvo.Gal tos žuvys rudenį ant kabliuko buvo pakliuvę, gal koks plėšrūnas, dėlės, ar utėlės puolė. Per žaizdą infekcija įsimetė.Mesk tas žuvis katinui, nes jos grynas užkratas. Vistiek neatsigaus.

tomelis
29-04-2013, 20:42
Su mano kūdra įtariu kažkas negerai, nutirpus ledui radau tris amūrus padžiovusius pelekus, pora pristipusių karpiukų, na tokių leisgyvių pažeistų grybo, o vat šiandien dar du iškilo, bet jau matosi kad senokai ilsėjosi, tokie jau papuvę. Pabandžiau užmest meškerę, tai lynuką delninį pagavau, bet kažkaip negera nuojauta, kad karpių nelabai liko, turbūt dugnas lavonais nuklotas. Vanduo baisiai drumzlinas, nieko neina įžiūrėt. Man įdomu dėl ko taip galėjo nutikt, orapūtė dirbo nuo žiemos pradžios. Kaip reiktų elgtis, kad kita pavasarį vėl nereiktų žvejot skenduolių. Kažin kaip sužinot ar karpių dar liko, nes dar kaip ir laikas būt naujų nupirkt.

tvis
29-04-2013, 21:05
Tomai, neskubėk daryt drastiškų išvadų.Žinai kiek žuvų leidai, atmesk pagautas,kelias stipusias ir jei manai,kad yra galimybė dar žuvint,-važiuok į žuvininkystės ūkį.

tomelis
29-04-2013, 21:10
Na jei tik tiek kiek iškilo, tai karpių sočiai dar turėjo likt, plačiakakčius pernai apgaudžiau, tai šiemet vėl įleidau. Vat jei ant dugno lavonų nedaug, tai karpių kaip ir užteks.

nerrka
30-04-2013, 20:37
O kaip plačiakakčius gaudai? Aš pas save susileidau tai nemačiau nei vieno... Nei paviršiui nei ant meškerės

tomelis
01-05-2013, 05:50
Su tinklu.

tomelis
17-05-2013, 07:37
Ar gali būti, kad jau trūksta deguonies? Šiandien pastebėjau, kad ryte žuvys plauko paviršiui, kai kurios jau lyg ir orą bando gaudyt, kai kurie karpiukai šokinėja. Pašaras po nakties surytas. Gal jau orapūtę jungt?

tvis
18-05-2013, 06:47
Gal diena tokia-pas mane irgi tas pats.Vakar labai noriai maitinosi.

tomelis
18-05-2013, 09:33
Vakar įjungiau orapūtę. šiandien žuvies paviršiui nematyt, pašaras suėstas.

tomelis
02-11-2013, 22:05
456545664567

Žodžiu gavosi taip. Apie kokie 6 arai manau. gylis 2-3 metrai. Bet problema tame, kad žuvų nepavyko išgaudyt, o pasirodo ten jų yra:). Karpių kibirą pririnkau kaip su kaušu sėmė dumblą iš senos balutės dugno. Plačiakakčiai sustresavę į krantus šokinėjo ir atgal ridenosi. Nukritus vandeniui karpiai nerštą įmitavo, lakstė pakrantėm, nors spalio vidurys.
Dabar prie reikalo. Reikia kolegos patarimo. Kaip bandyt išgaudyt žuvis? Tinklo neturiu nes senas supuvo, o naujų neparduoda, bent jau legaliai. Karpių jau nenoriu šitam prūdelį, svajoju apie eršketus, gal ne taip knis dugną. Gal dar ką į kompaniją eršketam. Beje drastiški žuvų naikinimo būdai man nepriimtini (chlorkalkes, elektra arba žiemą dusinimas). Žinau jei neišgaudysiu žuvų iki žiemos, stengsiuosi išsaugot per žiemą, tik su vandeniu nekas, apie 1,5 metro tik giliausioj vietoj, na gal dar kiek prilis. Bet ir palikt karpius jei pavasarį svajoju apie eršketus manau neracionalu. Ar kažkaip bandyt suderint. Laukiu patarimų, nes žinau kad čia yra tikrai patyrusių reikalo žinovų. Laukiu visokių patarimų, kaip jūs darytumėt mano vietoj?

Nilas
02-11-2013, 22:26
Gal kitą savaitgalį važiuosiu į uošviją Prienų raj. jei yra noras, prilėktum iki manęs (27 km. į Alytaus pusę) paimčiau bradinuką ir galėtumėm pratraukti pro tą tavo prūduką, kol dar vandens nedaug. Jei nieko kito kitur nerasi. :)

Darulis
03-11-2013, 06:32
Kaip bandyt išgaudyt žuvis? Tinklo neturiu nes senas supuvo, o naujų neparduoda, bent jau legaliai. Karpių jau nenoriu šitam prūdelį, svajoju apie eršketus, gal ne taip knis dugną.

Tomeli tu neteisus. Tinklus tikrai parduoda jai turi nuosavą tvenkinį. Nenoriu suklaidinti dėl tvarkos, tai geriau pasiskambink į Gamtos apsaugą ir tau paaiškins tikrai.

Šiaip su tinklu abejoju, kad išgaudytum visus 100 proc.

Patikimiausias variantas išsiurbti vandenį.

Bet manau racionaliausias sprendimas susitarus su Nilu prakošti tinkliuku, o po to jai ir liks keli, tai nesukti sau galvos.Šeriant erškėtus,nors jų pašaras ir brangesnis, bet tikrai amortizuos su kaupu vandens išsiurbimo kaštus::))
Ir dar gerai augs karpiokai.

Nemas
03-11-2013, 13:35
Sveikinimai, gražus prūdelis gavosi. Likus karpiams ir auginant eršketus, stipriai pabrangtų karpio užauginimo savikaina- pašarų saskaita. na, bet jei keli tik liks, tai nebaisi ir problema. O eršketinis pašaras nepjaus karpių sveikatos?

tomelis
04-11-2013, 15:22
Gal kitą savaitgalį važiuosiu į uošviją Prienų raj. jei yra noras, prilėktum iki manęs (27 km. į Alytaus pusę) paimčiau bradinuką ir galėtumėm pratraukti pro tą tavo prūduką, kol dar vandens nedaug. Jei nieko kito kitur nerasi. :)

Nilai, ačiū už pasiūlymą, tik manau po šios nakties lietaus ar tik ne "šaukštai po pietų". Vandenukas truputį pakilo, bijau kad su bradinuku gali gautis ekstrymas. Vis dėl to lapkritis, krantai molingi ir slidus, be to bridkelnių neturiu o su "balotnykais" manau nekažką nuveiksi, nes kaip įtariu vandens jau link 2 metrų gylio artėja. Tai dabar išvis minčių neliko. Draugas žadėjo tinklą suveikt, bandysiu kažką graibyt.
Beje dėl eršketų: bandysiu pasinaudot Rolando patarimu, nusipirkt ir paragaut, gal šeimynai nepatiks ir teks likt prie karpių. Nes šiaip mano dukros kitokios žuvies nelabai valgo, tik tetuko pagautą ir iškeptą karpį. Žodžiu ragaujam šią savaitę eršketą ir po to bus verdiktas. Beje kur nusipirkt tą padarą paragavimui, nes maxima bazėj nėra ir sakė neprekiauja, reiks iki Akropoliaus turbūt važiuot ieškot.

Rolandas
04-11-2013, 15:30
Beje dėl eršketų: bandysiu pasinaudot Rolando patarimu, nusipirkt ir paragaut, gal šeimynai nepatiks ir teks likt prie karpių.
Tai Nilo geras patarimas.

tomelis
04-11-2013, 15:36
Tai Nilo geras patarimas.

Bet apie skoni lyg tai tu pirmas rašiai. Bet nesvarbu, svarbu gera idėja. O tai bus pagavau eršketą, atidaviau kaimynui, nuvažiavau i Išlaužą ir nusipirkau karpį vakarienei:)

Nilas
04-11-2013, 15:44
Dėl traukimo bradiniu, tai žinok mes jį traukiam ant ilgų virvių eidami viršuj krantu, ant šlaitų nelipam - beprasmiška.

nusipirkt ir paragaut, gal šeimynai nepatiks ir teks likt prie karpių.
Su tuo ragavimu irgi rizikinga, jei receptas nenusiseks, be reikalo duris užtrenksi gerai žuviai. Man eršketo skonio klausimas primena mano pirmą pažintį su alyvuogėm, pirmąkart paragavus atrodo, kad "kas gi čia ypatingo", bet vėliau su kiekvienu kartu imi vis labiau tą subtilų skonį vertinti.

tomelis
04-11-2013, 16:23
[QUOTE=Nilas;17465]Dėl traukimo bradiniu, tai žinok mes jį traukiam ant ilgų virvių eidami viršuj krantu, ant šlaitų nelipam - beprasmiška.

Na jei toks variantas tai manau visai priimtina, aišku jei dar pasiūlymas galioja. Bandysiu praeit ryt su botais krantais, pažiūrėt ar nesigavo visiška pliurzė kaip atskiedė lietus šviežią molį.

Nilas
04-11-2013, 16:26
[QUOTE=Nilas;17465]Dėl traukimo bradiniu, tai žinok mes jį traukiam ant ilgų virvių eidami viršuj krantu, ant šlaitų nelipam - beprasmiška.

Na jei toks variantas tai manau visai priimtina, aišku jei dar pasiūlymas galioja. Bandysiu praeit ryt su botais krantais, pažiūrėt ar nesigavo visiška pliurzė kaip atskiedė lietus šviežią molį.

Aš ir pats dar iki galo nežinau ar tikrai savaitgalį važiuosim į tą pusę, dar ir nuo orų priklausys. Šviežias molis aišku yra bjaurus dalykas, prie batų labai limpa, bet nieko nepadarysi.

tomelis
04-11-2013, 16:36
[QUOTE=tomelis;17468]

Aš ir pats dar iki galo nežinau ar tikrai savaitgalį važiuosim į tą pusę, dar ir nuo orų priklausys. Šviežia smolis aišku yra bjaurus dalykas, prie batų labai limpa, bet nieko nepadarysi.

Na tai savaitės gale susirašysim ir matysim kaip ir kas.

tomelis
07-11-2013, 14:59
Atsirado šiandien pas mane eršketas iš Išlaužo, 2,2 kg. sibirinis. Ryt bus iškeptas ir paragautas, ir bus nuspręsta eršketai ar karpiai:).

Nemas
07-11-2013, 16:09
Tomeli, aš tik dabar parsikasiau iš plačiosios tėvynės, bet eršketo taip pat ieškosiu vakarienei šeštadieniui. Išlauže įsigijai? Parduotuvėje ar ??? Beje dėl receptuko nejuokavau tikrai kas galėtų rimtą nuorodėlę įmesti į až... .
Tiesa, kalbant apie gaudymo priemones, aš tau ateičiai, manau, galėčiau padėti reiktų mum susitikti ir šnektelti, nes Rusijoj, mūsuose draudžiamų, gaudymo aparatų galima įsigyti legaliai... reiktų tik išsiaiškinti dėl specifikacijų, kokių tau reikia.... . Bet dabar, jau tik gruodžio pradžioje bevažiuosiu... .

tomelis
07-11-2013, 17:46
Tomeli, aš tik dabar parsikasiau iš plačiosios tėvynės, bet eršketo taip pat ieškosiu vakarienei šeštadieniui. Išlauže įsigijai? Parduotuvėje ar ??? Beje dėl receptuko nejuokavau tikrai kas galėtų rimtą nuorodėlę įmesti į až... .
Tiesa, kalbant apie gaudymo priemones, aš tau ateičiai, manau, galėčiau padėti reiktų mum susitikti ir šnektelti, nes Rusijoj, mūsuose draudžiamų, gaudymo aparatų galima įsigyti legaliai... reiktų tik išsiaiškinti dėl specifikacijų, kokių tau reikia.... . Bet dabar, jau tik gruodžio pradžioje bevažiuosiu... .

Eršketa pirkau toj firminėj žuvies parduotuvėj. Pora akvariume plaukiojo, tai didesni paėmiau, ryt brangiosios tortadienis, tai bandysim visa iškept orkaitėj, žiurėsim kas gausis.
O kas dėl gaudymo priemonių, manau visai pravartu turėt kokia, kad ir kokia žuvis prūde plaukios, nes vasara būdavo norisi karpio, o su meškere nėra laiko, arba nekimba, tada tenka valgyt lašinius:)

Rolandas
07-11-2013, 19:28
Kaip paruošit eršketus, nufotografuokit, surašykit receptūras ir atsiliepimus į temą receptai.
Visi ras tam skirtoje temoje informaciją ir pasakys ačiū.

P.S. nes kitos temos mirę, o su tvenkinio tema ne visai susiję.
Rūšiuojam, rūšiuojam informaciją patys. :)

Dkgray
07-11-2013, 19:48
aš galiu duoti daug receptu ,turiu knygą apie visokius receptus. Tik pasakykite kurioje vietoje ikelti receptus.

Rolandas
07-11-2013, 20:20
Rašyk lietuviškai. Gėdą darai sau, savo lietuvių kalbos mokytojai ir mokyklai!

http://www.akvariumas.lt/showthread.php?297-Receptai-žuvies-patiekalai

Dkgray
07-11-2013, 20:25
Na nepykit ,bet mano telefonas yra su maža klaviatūra ir sunku lietuviškas raides suvesti nes nevisada jas išmeta kai vedi vietoj š rašo s .

Man visiškai neįdomu koks pas ką telefonas. Yra forumo taisyklės.
Neskaitysiu, neatsakinėsiu, trinsiu ir baninsiu šveplius! :)
Administratorius

martis999
07-11-2013, 20:41
Tai kad ne tik vietoj š, s gaunas, bet ir elementari gramatika. Rašom ne šendien, o šiandien, dedam kablelius iškar po žodžio, sakinys prasideda iš didžiosios raidės. Nepyk, bet pritariu Rolandui, gal ir nesimokai labai gerai, bet bent pasistenk pasitaisyti, kai tave sukritikuoja - nemalonu skaityt šveplavones.

Dkgray
07-11-2013, 20:54
Nu pataisiau klaidas kurias buvau padares ir kur leido pataisyti.

Nemas
07-11-2013, 22:57
Kaip paruošit eršketus, nufotografuokit, surašykit receptūras ir atsiliepimus į temą receptai.
Visi ras tam skirtoje temoje informaciją ir pasakys ačiū.

P.S. nes kitos temos mirę, o su tvenkinio tema ne visai susiję.
Rūšiuojam, rūšiuojam informaciją patys. :)

Sutinku, Rolandai, tik kartais nežinia ar tokiu temų yra, bet geriau pažiūrėjus rasi, kad radęs jau buvau prieš tai... Na geriau kai parašote... " tema apie tai ir tai plėtojame... čia... " nežianau, kaip ten pasidaro, bet padeda naujokams :)

Nemas
07-11-2013, 22:58
aš galiu duoti daug receptu ,turiu knygą apie visokius receptus. Tik pasakykite kurioje vietoje ikelti receptus.

Na dėl receptų tai reiktų eiti į bendrą forumą ir ten eiti į skiltį kita...

tomelis
08-11-2013, 22:44
Nilai kaip savaitgalio planai?

Nilas
08-11-2013, 23:18
Nilai kaip savaitgalio planai?

Nieko gero, sėdėsiu namuose Vilniuj. Gavau darbelių savaitgaliui lengvai kapeikai pasidaryti.

tomelis
13-11-2013, 12:47
Truputį graibiau savo balą. Plačiakakčiai +/- 2kg.
4645

Darulis
13-11-2013, 18:18
Tomeli, perskaičiau viską dar kartą, bet neradau kokie plačiakakčiai pagal svorį buvo leisti pernai?

tomelis
14-11-2013, 13:19
Tomeli, perskaičiau viską dar kartą, bet neradau kokie plačiakakčiai pagal svorį buvo leisti pernai?

Kažkur 400-500 gr.

tomelis
04-05-2014, 20:01
Kadangi šiemet pramiegojau Šilavoto prekyba dvimečiais karpiais, teko apsipirkt Išlauže, šiaip buvau labai nusiminęs, nes karpiai iš Išlaužo buvo nekokie, rašiau temoj apie prekybą įžuvinimo medžiaga, bet dabar džiaugiuosi, kol kas kritusių ar ligotų nematyt. Manau man šiuo atveju tinka posakis, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą:)

tomelis
09-08-2014, 18:13
Sveiki visi, reikia jūsų pagalbos. Šiandien nutariau išsirūkinti kokį karpioką, pagavau tris po kokia 1,5 kg, viskas su jais kaip ir normaliai, o dukra šalia ant dzikelio gaudė karosiukus, begaudant jai užkibo vienas gal 200 gr. karpiukas su grynai tokiais ženklais kaip pas Deivį nuo šamo. Aš pavasari įleidau 4 po kokius 400 gr šamukus iš Išlaužo, bet nemanau kad tai jų darbas, bet prieš 3 metus buvau viena panašų įleidęs, šiaip stipusio nemačiau, bet galvojau kad per tuos kūdros didinimus bus prapuoles, kaip galvojat koks jau galėtų tas šamukas būti? Trys vasaros pas mane prūde, leistas apie 400-500 gr? Ar gali jis jau karpius po 200 gr atakuot?. Kadangi telefonas kaip tik krovėsi namuose, tai tą karpiuką paleidau atgal, nes zaizdos jau buvo uzsitraukią, bet čia ne esmė, užkibo dukrai dar vienas karpiukas, tai šitą jau nufotkinau, nes labai sunerimau dėl ligų. Kas tai galėtų būti? Ten kur raudona, tai ne paraudimas, o odos nėra. Ir taip iš abiejų pusių.608360846085

Darulis
09-08-2014, 22:11
Vaizdelis tai nekoks...
Manau specai tuoj tau atrašys...
Prisipažinsiu tokį vaizdą matau pirmą kartą...

deivis
09-08-2014, 22:13
Aš ne specialistas, gal šamas padarė pradžia o toliau ...

tomelis
09-08-2014, 22:26
Bet kas keisčiausiai, kad užkibo, vadinasi maitinasi. O vaizdelis tikrai ne pats maloniausias, 30% žuvies be odos. Tikiuosi neprasidės tai masiškai. Nes kiek teko šiemet pagaut karpių, visi buvo lyg ir sveiki.

tvis
10-08-2014, 10:17
Man irgi atrodo, kad čia ne liga, o mechaninis pažeidimas. Iš abiejų pusių vienodas- greičiausiai padarytas šamo ar kito plėšrūno.

tomelis
10-08-2014, 12:10
Vadinasi atėjo laikas medžiot tą niekšą:)

Nilas
19-08-2014, 20:37
Vadinasi atėjo laikas medžiot tą niekšą:)

Vienas iš tų anksčiau leistų padžiovė pelekus, kai prieš pora metų vasarą deguonies buvo badas, kitą šamėką tą patį rudenį buvau su tinklu pagavę, buvo apie kilogramo, pagailo tai paleidau atgal, po to aš jo nemačiau, vadinasi teoriškai 1kg+ jau antra vasara į pabaigą. Karosų irgi beveik neliko, kuojų irgi tik kelias mažas šiemet mačiau, bet dariau prielaidą, kad čia pasekmė šio pavasario žuvininkystės, išleidau 4 po 400gr šamukus.
Kol vanduo visai neatšalo, gaudyk tą pabaisą. O paskui įsilįs į kokį urvą ir net su tinklu neiškrapštysi.

tomelis
21-09-2014, 13:39
Biški nuėmėm derliaus:) Šamukas 4,7 kg, plačiakakčiai 3,2 ir 3,4 kg.6258

Nilas
21-09-2014, 15:00
:) Šamukas 4,7 kg, ...6258
Štai tau ir raudonligė... :)))

Nemas
22-09-2014, 08:26
Tomeli, kada ir kokio svorio leisti? Derlius vertas rimto bačkioko alaus :)

tomelis
22-09-2014, 09:36
Šamukas buvo įleistas prieš 3 metus apie 400-500 gr, plačiakakčiai dvi vasaros pas mane, leisti po kokia 600 gr.

Nemas
22-09-2014, 22:00
Tai dar prieš kudros išdidinimą suleista? O kiek viso leidai plačiakakčių, Ar kiek jų dar turi? Matai turiu tokią pat kaip tavo dar vieną kūdriuką, tai visai įdomu.

Nemas
07-04-2015, 18:40
40 kg karpių, ant tavo kūdros tai čia jau neblogai... nepamenu kokio dydžio dabar tavieji vandens plotai. O šamai visi jau rūkelnyčioj?

tomelis
07-04-2015, 19:15
Na manau koki 7 arai tie mano vandenys. Bet mintis aeruot, gerai šert ir anksti pradet žvejot. Šamai dar 2 po koki kilograma yra. Reiks dar plačiakakčių paieškot.

Nemas
07-04-2015, 19:41
Šilavotas lyg ir lynų turi... įmesk tel nr į pm jei gali.

tomelis
07-04-2015, 20:00
http://www.zuv.lt/index.php?973127099 cia yra ju nr.

Nilas
07-04-2015, 22:30
Na va nusiėmiau iš darbo ir nulėkaiu iki Šilavoto. Nupirkta 30 kg dvimetuku karpiu (36 vnt). Svoris +/- vienodas, gal pora buvo tokiu 1kg+. Ir dar paimta 10 kg. vienmečiu (67 vnt). Kas dėl sveikumo, tai nelabai ką galiu pasakyt, nespecialistas aš, bet pas dvimečius namie prie gero apšvietimo paraudimų matosi, bet ar tai sumušimai ar jau raudonliges pradžia nežinau.
P.s. mano batas 42 dydžio, čia dėl atskaitos.

Gražuoliai. Išoriškai viskas normaliai. Keli atsilupę žvynai neturėtų sudaryti problemų. Geri dydžiai, pagal Šilavoto standartą. Šitie dvimetukai kitąmet jau nerš, pasilaikyk rezerve kelis.
Labai gražūs metinukai, gražių formų. Nors aš metinukų rudenį jau užsipirkau 70, bijau, kad gyvai pamatęs vėl susilydysiu. Jau susitaikiau su mintim, kad šiemet teks pilnaverčio pašaro užsipirkti, kitaip gresia peržuvinimo pašaliniai reiškiniai :))).

deivis
07-04-2015, 23:15
Gražuoliai. Išoriškai viskas normaliai. Keli atsilupę žvynai neturėtų sudaryti problemų. Geri dydžiai, pagal Šilavoto standartą. Šitie dvimetukai kitąmet jau nerš, pasilaikyk rezerve kelis.
Labai gražūs metinukai, gražių formų. Nors aš metinukų rudenį jau užsipirkau 70, bijau, kad gyvai pamatęs vėl susilydysiu. Jau susitaikiau su mintim, kad šiemet teks pilnaverčio pašaro užsipirkti, kitaip gresia peržuvinimo pašaliniai reiškiniai :))).

Va va, taip ir užsikrečiama ta liga ( kad gyvai pamatęs susilydysiu ) :))

Nilas
07-04-2015, 23:47
Va va, taip ir užsikrečiama ta liga ( kad gyvai pamatęs susilydysiu ) :))

Čia ne liga, čia kažkas baisiau. Kaip Kaušpėdas dainuodavo, kad galima "apsikrėsti zombiais", tai čia puikiausiai tiktų ir karpių atveju, "užsikreti" karpiais, šamais, eršketais.

Karpiukų daug Lietuvoj -
Jie nekalti, tačiau apsėsti.
Nepirki jų visiškai -
Nes karpiais gali tu apsikrėsti.

Kada nors prie taurelės apšilę sudainuosim. :))

Nemas
08-04-2015, 06:13
Prajuokinai Nilai :D :D: D, net egzaminas šiandien bus linksmesnis. :D :D: D

tomelis
11-04-2015, 14:35
Šiandien karpiai sukilę prieš saulutę šildosi, pamečiau batono, tai jau ima po truputį. Kadangi Nemo pasiūlymą tik šiandien ryte perskaičiau, tai kaip ir likau be pašaro. O gal jau truputį grūdų bandyt?

tomelis
10-05-2015, 09:01
Šiandien karosai neršia kaip išproteję, bet ką jų neršte veikia karpiai? Mėgaujasi ikrais?

tvis
10-05-2015, 10:30
Ten dalyvauja karpių patinai, taip sakant padeda karosėms.

tomelis
10-05-2015, 10:38
Tai čia jų palikuonys bus hibridai?

tvis
10-05-2015, 10:53
Nebus, karpių pieniai sužadina karosų ikrus. Gemalas vystosi neapvaisintam ikre. Gausis karosų patelės.

deivis
10-05-2015, 23:26
Pas mane irgi šiandien buvo karosu nerštas, ryto neršta pramiegojau tai nemačiau ar karpiai prisidėjo prie jo (man pasakė kad neršia, po pietų nuėjas prie prūdo mačiau tik karosus neršiančius o karpiai visa diena čepsėjo visuose pakrantėse.

tomelis
10-07-2015, 21:00
Kadangi šiemet sausra užsitesė ir prūde vanduo pasėdo, šiandien išnuomavau siurblį ir pradėjau pildyt prūdą iš užtvankos, foto po savaitgalio įdėsiu kas gavosi.

Nilas
10-07-2015, 22:17
Kadangi šiemet sausra užsitesė ir prūde vanduo pasėdo, šiandien išnuomavau siurblį ir pradėjau pildyt prūdą iš užtvankos, foto po savaitgalio įdėsiu kas gavosi.

O ar nebijai iš užtvankos ir visus parazitus parsisiurbti? Tai "puikus" būdas prūdą pagausinti "argulais" ir "lerniom".

tomelis
10-07-2015, 22:30
Nežinau, bet kad vandens nekažką. Pernai per sausiuką pabėgo, (praeitą rudenį sutvarkiau), praeita žiema buvo be sniego, o dabar sausra pas mus, tai išsigandau kad karpiai pradės pievoj ganytis:). Na užtvankoj kiek šiemet pagavau žuvų visos buvo sveikos (lynai, karosai, karpiai), manau kad tai iš dviejų blogybių šita bus mažesnė. O kaip bus matysim, galės ir kiti pasimokyt kaip daryt ar nedaryt.

tomelis
28-10-2015, 12:42
Derliaus nuėmimas. Karpiai špygą rodė. Reiks apačią bradinio sunkint tikriausiai,7581

Darulis
28-10-2015, 19:01
Gal sakyčiau labiau reiktų, kad vanduo drumstas stipriai būtų. Svoriai vargiai ar padės problemą išspręsti....
Bandyk kelis kartus traukti ir skirtingai, o ne viena ir ta pačia vieta.

deivis
29-10-2015, 02:40
Derliaus nuėmimas. Karpiai špygą rodė. Reiks apačią bradinio sunkint tikriausiai,7581

Darulis teisus, sunkinimas nepadės, dėl krypčių keitimo irgi teisus, nes pajautę kad juos gaudys turi savo slėptuve kur gali pasislėpti, o pakeites krypti gali pasisekti juos iš ten įškrapštyti, 0 aplamai palauk kol daugiau atšals vanduo ir pamatysi rezultatą.

tomelis
16-12-2015, 15:38
77607760
Prūdininkystė liga nuo kurios nepasveikstama, dažniausiai tai virsta komplikacijom:)

Nilas
16-12-2015, 22:49
Prūdininkystė liga nuo kurios nepasveikstama, dažniausiai tai virsta komplikacijom:)

"Prūdininkystė" skamba nekaltai. Čia per gražus terminas. Vadinkim tai "prūdlige", skamba daug žiauriau ir yra arčiau tiesos. :))

Nemas
01-01-2016, 13:05
Pasakok, čia kitas, kur kažkada pasakojai, kad turėsi? Ar tą patį Platinai? Kokius dydžius išrausei? Su Naujais beje ir ne tik prūdais :)

tomelis
01-01-2016, 19:30
Visus su Naujais metais taip pat. Taip prūdelis naujas, apie 10 arų gavosi, apie 3-3.5 metro gylio. Bet va išsikast išsikasiau, bet galvos skausmo kiek atsirado . Norėčiau jūsų kolegos nuomonės apie mano sumanymą susitvarkyt savo prūdelius. Užduotis būtų tokia, senasis prūdelis turi tapt maksimaliai skaidrus, šeima turi būti aprūpinta karpiais, nes mūsų šeimai tai žuvis nr.1. Man asmeniškai reik įvairovės. Elektra, apsauga ir šerimas viskas bus, nes veiksmas kieme. Na gal pora savaiciu metuose atostogos, bet vistiek kažka palikčiau prižiūrėt.
Taigi mano sumanymas būtų toks. Anksti pavasarį imu siurblį ir perpumpuoju vandenį iš senesnio prudo i naują, nes pas mane renkasi tik lietaus vanduo, tai manaupavasari naujasis prudas bus dar apytuštis. Taigi išpumpuoju senajį prūdą, surenku fauną, karpius, šamus, lynus i naują prūdą perkeliu, karosus ir kitą brudą katinam arba i užtvanką. Jei trūksta naujam prūde vandens dapumpuoju iš užtvankos, nulekiu i Šilavotą, Išlaužą, daperku karpių pagal poreikį, plačiakakčių, šamų, padarau šėryklą ir auginu maistinę žuvį. Taigi su nauju prūdeliu kaip ir butų aišku.
Tada galvoju iš senojo prūdelio išpumpavus vandenį ir išgraibius visą fauną pripumpuot vandens iš užtvankos, ir kažkaip galvoju eršketų kažkiek reiktų įsileist. Tik klausimas kiek ir kokiu galečiau bandyt įsileist?( senas prudelis apie 7 arai, 2,5-3 metrai gylio, gruntas molis, jokio pratekėjimo, užėjus sausrai kaip šiemet yra galimybė papildyt vandens, kad smarkiai nenusektų). Taigi galvoju kad dar reiktų i kompaniją eršketam lynų kažkiek imest, o kai prinerš lynai po kažkurio laiko, gal kokiu starkiukų ar šamukų del tvarkos. Na dar koki filtratorių ( irklanosį norėtūsi, bet gaut turbūt pavyks tik plačiakakčių.) Taigi būtų malonu išgirst forumiečių nuomonę, gal kokią dar gerą idėją kas nors pamėtės.

tvis
01-01-2016, 20:10
Eršketai irgi vandenį drumsčia gerai.

tomelis
01-01-2016, 20:37
Na nereikia man kad jau būtų tas prūdelis kaip ašara, bet bent jau kad krantų neardytų, ir lelijų neišraustų, o tai net lelijų negaliu pasodint, išknisa karpiai, manau gerai šeriami eršketai vistiek mažiau drums negu karpiai, o ir įvairovės norisi. Beje Tvis, esi patyres eršketininkas, kokių ir kiek siūlytum pradedančiam eršketininkui i 7 arų prūdą. Tiek to, vandens skaidrumą galim aukot kažkiek:)

tvis
01-01-2016, 20:58
Sunkus klausimas. Nežinau ko nori ir kiek. Pasiaugint sau, ar ir draugam. Pačių skaniausių, ar tiks bet koks eršketas. Kada nori turėt rezultatą, ateinantį rudenį, ar nesvarbu?

Nilas
01-01-2016, 22:18
Visus su Naujais metais taip pat. Taip prūdelis naujas, apie 10 arų gavosi, apie 3-3.5 metro gylio. Bet va išsikast išsikasiau, bet galvos skausmo kiek atsirado . Norėčiau jūsų kolegos nuomonės apie mano sumanymą susitvarkyt savo prūdelius. Užduotis būtų tokia, senasis prūdelis turi tapt maksimaliai skaidrus, šeima turi būti aprūpinta karpiais, nes mūsų šeimai tai žuvis nr.1. Man asmeniškai reik įvairovės. Elektra, apsauga ir šerimas viskas bus, nes veiksmas kieme. Na gal pora savaiciu metuose atostogos, bet vistiek kažka palikčiau prižiūrėt.
Taigi mano sumanymas būtų toks. Anksti pavasarį imu siurblį ir perpumpuoju vandenį iš senesnio prudo i naują, nes pas mane renkasi tik lietaus vanduo, tai manaupavasari naujasis prudas bus dar apytuštis. Taigi išpumpuoju senajį prūdą, surenku fauną, karpius, šamus, lynus i naują prūdą perkeliu, karosus ir kitą brudą katinam arba i užtvanką. Jei trūksta naujam prūde vandens dapumpuoju iš užtvankos, nulekiu i Šilavotą, Išlaužą, daperku karpių pagal poreikį, plačiakakčių, šamų, padarau šėryklą ir auginu maistinę žuvį. Taigi su nauju prūdeliu kaip ir butų aišku.
Tada galvoju iš senojo prūdelio išpumpavus vandenį ir išgraibius visą fauną pripumpuot vandens iš užtvankos, ir kažkaip galvoju eršketų kažkiek reiktų įsileist. Tik klausimas kiek ir kokiu galečiau bandyt įsileist?( senas prudelis apie 7 arai, 2,5-3 metrai gylio, gruntas molis, jokio pratekėjimo, užėjus sausrai kaip šiemet yra galimybė papildyt vandens, kad smarkiai nenusektų). Taigi galvoju kad dar reiktų i kompaniją eršketam lynų kažkiek imest, o kai prinerš lynai po kažkurio laiko, gal kokiu starkiukų ar šamukų del tvarkos. Na dar koki filtratorių ( irklanosį norėtūsi, bet gaut turbūt pavyks tik plačiakakčių.) Taigi būtų malonu išgirst forumiečių nuomonę, gal kokią dar gerą idėją kas nors pamėtės.

1. Ekonominis variantas rekreaciniam prūdui - Amūrai + plačiakakčiai + jauni šamukai (ar kita rūšis). Pigu šerti, dugno nevagos, bus gražu pažiūrėti į paviršiuje plaukiojančius amūrus.
2. Jei vis dėlto didesnis prioritetas eršketams, tai gal tada galima galvoti apie dugno paruošimą išpumpavus prūdą. Šėrimvietėj įvarvolinčiau kokią betoninę plokštę arba bent plytelėmis plotelį išdėčiau. O likusį dugno plotą gal būtų galima pažvyruoti, nes molėtą dugną su savo gumbuotais pilvais eršketai tikrai vagoja neblogai. Prie eršketų dar leisčiau ir šamų, būtinai.

tvis
01-01-2016, 23:01
Galiu tik paantrint Nilui. Pirmas variantas pigus ir paprastas.
Antras irgi tinka, tik norint turėt daug eršketų, reikia, kad bent į savaitę pasikeistų prūdo vanduo. Jei pasiaugint sau pavalgyt- kitas reikalas. Įleidai 30vnt 1-1,5kg pavasarį ir rudenį turi geras štukas. Paskui vėl iš naujo. Amūrai su eršketais netiks. Įsitikinau šiemet šerdamas Darulio šamukus. Turi su pagaliu stovėt ir vaikyt amūrus nuo pašaro. Ypač gerai matėsi albinosiniai amūrai. Kai yra prabangaus pašaro, žolė jiems nerūpi. Turbūt tas pats būtų su lynais. Jie į grūdus tikrai nežiūrės, kada bus eršketinio pašaro.
Kai kada pagalvoju, kad galima apseit ir be eršketų. Augint vietoj jų šamus. Dar mažiau reiklūs aplinkos sąlygom, o žuvis skani, netgi sakyčiau prabangi. Pašėrei eršketiniu pašaru ir turi gerą, grąžią, skanią žuvį.

tomelis
01-01-2016, 23:54
Na tikriausiai priimtinas Tvis pasiūlymas su nedideliu kiekiu (nors nežinau ar 30 vnt. mažas kiekis) + šamukai turbut + koks filtratorius irgi nekenks.( plačiakaktis ar pan.)
Dar paklausyt Nilo dėl plytelių šerimo vietoj ir dugno pažvyravimo, manau visai priimtinas variantas gautūsi. Tik kažkaip norėtūsi rudenį visų neišgaudyt, palikt vieną kitą trofėjų. Ar paskui kitais metais prileidus smulkesnių labai konkuruos su didesniais? Beje ar bandyt pasirinkt vieną eršketų rūšį ar galima kelias, kaip sakant del biologinės įvairovės?

tvis
02-01-2016, 00:06
Todėl prieš tai ir klausiau, ko nori. Maišyt gali nuo kelių šimtų gramų, iki kelių ar daugiau kilogramų. Svarbu tada šert pašarais įvairaus diametro ir paskleist juos kuo didesniam plote, kad didieji nenustumtų mažesnių. Ruskis, sibiriakas, ROLO, augimo ir auginimo sąlygos panašios. Sterlė žymiai skanesnė, bet auga daug lėčiau.

Nilas
02-01-2016, 01:02
Kai kada pagalvoju, kad galima apseit ir be eršketų. Augint vietoj jų šamus. Dar mažiau reiklūs aplinkos sąlygom, o žuvis skani, netgi sakyčiau prabangi. Pašėrei eršketiniu pašaru ir turi gerą, grąžią, skanią žuvį.

Visapusiškai pritariu. Šiemet kai pradėjom jau nugaudyti šamus, tai mūsų dviejų šeimų rate ši žuvis greit tapo favoritine visais aspektais. Moterys pamėgo, nes nėra ašakų, lengva vaikams sumaitinti, švogeriui patiko žvejoti, nes kimba gerai, kovoja stipriai. Visiems kitiems patiko valgyti. Todėl tolimesniam šamų populiacijos gausinimui jau politinis sprendimas priimtas.
Mintis persiorientuoti vien ant šamų mane irgi dažnai viliodavo, bet kadangi turiu užtektinai savų kviečių ir žirnių, tai teks toliau pumpuoti karpius ir amūrus.

Nemas
02-01-2016, 10:06
Kadangi, mano prūdas gan panašioje vietovėje, kaip ir tavo, tai įsiterpsiu ir aš. Kiek pamenu pas tave molis dugne? Pas mane tai būtent toks dugnas. Nors pas mane ir ne daug eršketų (pagal plotą), bet vanduo toks drumstas, kad nelabai, ką matysi ir 25 cm gylyje. Pasikviesčiau parodyti, bet dabar, kaip žinia užšalę. Mano mažąjam prūde apie 6-8a plaukioja gal 12 kilograminių karpiokų, tai spalva ir skaidrumas (kakva) nieko nesiskiria nuo eršketinio ( maždaug 25a vandens dabar, gylis virš 3m) kuriame plaukioja apie 60 eršketų ir geras tuzinas lynų. Tai tiek dėl to drumstumo. Atsimenu, ir aš pradžioje savo temos debatus dariau dėl žuvų įvairovės, rinkausi eršketus dėl skaidresnio dugno.. neverta :) skaidrumo nerasta. Tačiau eršketo neatsisakysiu skani, teisinga žuvis. Be to ir augimo tempai įspūdingi, tiesa, nėra pigūs auginti.

tomelis
02-01-2016, 15:28
Manau apsisprendžiau, bus eršketai + šmai+plačiakakčia i( aišku labiau tiktų irklanosiai į tokią kompaniją). Eršketų norėtūsi kuo įvairesnių. Kolkas skaidrumą aukosiu. Gal Tvis pakomentuotų kiek ir kokių galėčiau įsileist, manau pirmais metais orientuotis reiktų į maximalų kiekį. Aeracija ir šėrimas bus, vandens papildymas užėjus sausrai bus, bet kazkokios vandens apykaitos ne. Orentuotis reiktų i maksimaliai greitą žvejybą ir maksimalų žuvies kiekį šeimos poreikiam ir draugam pavaišint pro retą,maksimalią įvairovę, aišku proto ribose. P.s. šeima ir draugai vartos ir karpius.

tomelis
30-03-2016, 13:15
Sveiki, pagaliau ir pavasario sulaukėm, todėl manau skubos tvarka reik imtis plano apie kurį anksčiau kalbėjom, penktadienį pradėsiu perpompuot senajį prūdą į naują, galvoju per savaitgalį susisuksiu. Tada senajam prūde tikriausiai pažvyruosiu dugną ir pripildysiu iš užtvankos vandeniu. Tik vat klausimas ar lydekų neužsiveisiu? Juk ikrų jau pridėję. Beje vandens paėmimo vietoj lydekos neneršia, nėra žolių. Bandyt leist vandenį per kokį tinkliuką? Ir dar klausimas: iki kada geriausia ižuvint eršketais?

tvis
30-03-2016, 17:10
Eršketus leisk kada gausi, o vandenį gali per pėdkelnes prapilt.