PDA

Žiūrėti pilną versiją : 12 a Donato1982 tvenkinys

Donatas1982
05-03-2012, 23:50
Sveiki,
praėjusią vasarą išsikasiau prūdą 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio gavosi apie 12 arų, prieš savaitę išsigręžiau skyles ir pasimatavau gylį vidutiniškai 2,7m giliausia vieta apie 2,9m. Prūdą maitina nuo kalno surinktas lietaus vanduo ir šaltiniai. Praėjusią vasarą vandens temperatūros nematavau, bet maudantis vanduo buvo šaltas. Kitame krašte už 3 m teka upelis (kurio vanduo žemiau prūdo lygio) ar reikėtu padaryti šiokį tokį vandens nutekėjimą į upelį, dėl vandens kaitos? Prūdas iškastas raudoname molyje, o dugnas baltas šlynas. Norėčiau ši pavasarį jį įžuvinti.
Prūdas skirtas ir žuviai auginti ir maudytis todėl karpių tikrai neleisiu. Labiausiai domina mane plačiakakčiai, eršketai, lynai ir upėtakiai. Norėčiau sužinoti jūsų kaip profesionalų nuomonę kokiomis žuvimis geriausia būtų įžuvinti mano prūdą ir kokiais kiekiais. Kiek ir kokio pašaro pirkti. Taip pat domina prūdo priežiūros priemonės. Taip pat norėčiau patarimo ką geriausia rinktis dugno sanitarais?
Iš anksto dėkoju už Jūsų patarimus

Keletas foto (darytos su telefonu):
253225332534

Nilas
06-03-2012, 00:32
Plačiakaktis gera žuvis, mano šeimyna gyrė, sakė skani. Bet šiemet gali būti dar ankstoka jiems. Aš irgi jų norėčiau, mano prūdas iš esmės analogiškas tavąjam, bet kol kas nebus dar ką tiems plačiakakčiams filtruoti.
Kolegos sako, kad Eršketai + lynai yra geras derinys, mitybos racionas panašus. Lynukai pašarų likučius nuo eršketų surankios. Su upėtakiais nėra ko skubėti, reikėtų įsitikinti, kad per karščius temperatūra neužkyla per daug, nes bus brangių gaišenų jei eksperimentas nepasiteisins. O apie amūrus negalvojai? Jei augalų nėra juos galima sėkmingai ir grūdais užmaitinti, retkarčiais kokį kuokštą žolių įmetant, dugno neknisa, mėgsta paviršiuje šildytis, galima grožėtis. :)
Dėl "dugno sanitaro" sunku ką ir pasakyti, bėda ta, kad tie visi "sanitarai" nemėgsta būti be darbo, net jei jų paslaugos būna nebūtinos. :))

arūnas
06-03-2012, 00:53
Na jei pradėsi su amūrais,manau prireiks ir plačiakčių

Pikulis
06-03-2012, 10:11
Patrešk prūdą gerai, pažaliuos vanduo ir jau gali leisti plačiakakčius.

Nilas
06-03-2012, 10:22
Patrešk prūdą gerai, pažaliuos vanduo ir jau gali leisti plačiakakčius.
Kaip suprantu fitoplanktonu maitinasi tik baltieji plačiakakčiai, arba iš dalies balto ir margojo hibridas. Tačiau margieji minta zooplanktonu. Tai pažaliavęs vanduo juos tik pribaigs. Jei patręšus spės įsiveisti zooplanktono, tada kitas reikalas. Bet klausimas ar primetus mėšlo į prūdą, po to norėsis maudytis? :)

Donatas1982
06-03-2012, 11:32
Dekui už patarimus,
pagalvojau, kad prūdą žuvinsiu jau paaugusiomis žuvimis, kad rudenį jau galėčiau džiaugtis žvejybos malonumais.
Kokį kieki žuvų galima leisti i 1 a. (mano prūdas 12 a. vidutiniskai 2,5-2,7m gylis, maitinamas nuo kalnu bėgančiu lietaus vandeniu ir šaltiniais?
Plačiakakčių kiek visur skaiciau 2 po 1kg 1 arui, kadangi prudas tik metai laiko kaip iškastas del maisto stygiaus galvoju leisiu 12 plačiakakčių po 1 kd, t.y. po 1 vienam arui. 1kg apie 25 Lt. viso apie 300 Lt.
Varlių prūde tikrai daug, o gal jau ir kokiu karosiukų paukščiai atnešė todėl galvoju įleisiu kokius kokius 6 ugtelėjusius šamukus (skaičiau 300g 1 vnt apie 40 Lt viso būtų apie 240 Lt). Skaičiau, kad vienam arui rekomenduojama leisi 1-2.
Taip pat 1 a galima leisti keliolika dvimečių lynukų. Planuoju 20 dvimečių lynukų - maždauk 4kg ~ 400 Lt
Tikrai leisiu eršketu tik nežikau koks kiekis jų būtų optimalus.
Dar norėčiau įsileisti kelis ugtelėjusius upėtakius (Nilas rekomendavo dar palaukti, bet surizikuosiu).
Kas liečia žuvų šėrimą esu gan žalias, gal galite parekomenduoti, kuo šerti šias išvardintas žuvis labiausiai norėtūsi šerti natūraliais pašarais kviečiais žirniais ir t.t. tik nežinau toks pašaras tiknamiausias šioms žuvims. (ir dar tarkim šeriant žuvis žirniais, kviečias ir kitokiais grūdais juos reikia išvirti ar ne?)
Taip pat prašau parašyti savo nuomonę apie mano žuvų pasirinkimą ar suderinamos jos.
Kas liečia Nilo parekomenduotus amūrus irgi svarstytinas variantas, tik ar jie visas žoles sunaikindami nesumažins deguonies kiekio prūde?
Gal kas žino ir apytiksles kainas žuvų, kad galėčiaus susiplanuoti biudžetą norisi tilpti į (1500-2000 Lt).
Taip pat būtų įdomu sužinoti, kokius prietaisus naudojat deguonies kiekiui prūde matuoti, vandens temperatūrai ir kokiame gylyje reikia matuoti. Kokios jų apytikslės kainos ir kur įsigyti. Kokio galingumo aeratorius butų optimalus mano prūdui?

Pikulis
06-03-2012, 13:11
Trešti galima netik mėšlu, bet, kad ir durpėmis. Aišku nereikia persistengti. Pvz. durpės ant ledo gerai netik kaip organinė traša, bet padeda ir greičiau ištirpinti ledą kai gauna saulės.
Šamai ir lynai kažkaip sunkiai dera... Abi dugninės žuvys, tai ateis toks laikas, kad lynukai taps šamukų maistu.

Gedas
06-03-2012, 14:38
Manau šamukai lynukus ir eršketukus turėtu sudoroti greitai, nebent erškėtai bus dideli...

Nilas
06-03-2012, 18:27
Tikrai leisiu eršketu tik nežikau koks kiekis jų būtų optimalus.
Eršketus reikėtų šerti specialiai jiems skirtais pašarais. Kurių kaina apie 5Lt/kg. Nes natūraliai maitindamiesi augs lėtai arba visai neaugs.

Planuoju 20 dvimečių lynukų - maždauk 4kg ~ 400 Lt
Nors ir lynai brangūs bet ne tiek. Daugiau nei 35 Lt/kg mokėti būtų beprotybė. Tai 4 kg. atseitų iki 140 Lt. tikrai ne 400.
Donatai, galvodamas apie perkamų žuvų asortimentą apmąstyk ar tos žuvys viena kitos nevalgys. Tarp Šamukų, upėtakiukų ir lynukų draugystės tikrai nebus, kažkas taps kažkieno pašaru, priklausomai nuo tarpusavio dydžių. Mokėti brangiai už lynus ir po to juos sušerti šamams arba upėtakiams - makes no sense... :)
Dėl plačiakakčių pasitikslink, ar perkami yra margieji ar margojo ir balto hibridai. Pastarieji tau labiau tiktų.
Amūrai tavo atveju būtų kone ekonomiškiausias variantas, vertinant žuvies ir pašaro kainas.

amūrus irgi svarstytinas variantas, tik ar jie visas žoles sunaikindami nesumažins deguonies kiekio prūde?
Vietoj upėtakių verčiau nusipirk aeratorių už 300Lt ir deguonies problema bus išspręsta.

Donatas1982
06-03-2012, 21:48
Aeratorių pirksiu būtinai, jo kaip ir pašarų į ižuvinimo biudžetą nė neskaičiavau. Gal galit patart iš asmeninės patirties kuris patikimesnis ir kokio galingumo man reikalingas.

tvis
06-03-2012, 21:51
20w per akis.Imk japoną.Surast dėdė Google padės.

gede
06-03-2012, 22:27
Eršketus reikėtų šerti specialiai jiems skirtais pašarais. Kurių kaina apie 5Lt/kg. O kur tų specializuotų pašarų ieškoti? Na nebūtinai, kad tik eršketams, apskritai, prūdo žuvims skirtais pašarais, kokios paskirties parduotuvės prekiauja?

Rolandas
06-03-2012, 22:31
Geriausia būtų susikoperuoti ir užsakyti per kokį žuvininkystės ūkį, kuris daug naudoja, dažnai užsisakinėja. Būtų pigiau ir švieži.
Jei patys užsisakinėtut iš Lenkijos pvz, atsiųstų pilną europadėklą, t.y. 1125kg. Kam tiek reik?
Jei pirksit kas pardavinėja mažais kiekiais, gali būti pasenę. Kaina apie 1,5 euro/kg geri upėtakiniai mažmenoje. Afrikiniams pigesni.

Bet gal prūdo įžuvinimo temoje nesiplėskim į komercinius pašarų reikalus. ;)

Donatas1982
07-03-2012, 15:01
Išbarščiau 160 litrų durpių ant ledo.

25432544

Manau pradžiai užteks, kaip galvojat?

Darius1
07-03-2012, 15:20
Sveiki, Donatai. Būtų geriau durpę pilti arčiau kranto, kur mažiau gylio, tada saulė labiau įšildo durpę ir greičiau, bei geriau veisesi įvairūs mikroorganizmai, kurie žuvims yra naudingi.

Donatas1982
07-03-2012, 15:39
Sveiki, Dariau. O aš kaip tik giliausioj vietoj supyliau, galvojau vistiek ten daugiau žuvys bazuosis. Tik vienoj pusėj gylis mažesnis, bet ten atsiveziau mašiną žvyro, krantą maudytis darysiu. Prūdo vienas kraštas dirbtinai sukeltas, ten koks geras pusmetris žolių po vandeniu tai ir tai turėtų pagreitinti įvairių mikroorganizmų atsiradimą. Tikiuosi užteks 12-kai (500-1000g) plačiakakčių maisto.
Dar toks klausimas o kaip saugojat savo tvenkinius nuo brakonierių? Aš planuoju pavasrį visą sklypą 1,5 m. tvora apsitverti ir dar galvoju protinga būtų kokią signalizaciją prie prūdo įsitaisyt, vistiek tuo pačiu ir į namą vesiuosi. Gal kas jau turit, būtų idomu foto pažiūrėti.

nadh
07-03-2012, 16:40
Tas durpes reikia paskleisti vos matomu sluoksniu. Su tokiu kiekiu durpių turėtum padengti, bet pusę prūdo, aišku jei tikiesi greičiau ledą ištirpinti. Pagal dabartinį išbarstymą, tai tu tik stabdai tirpimą, nes durpės sudaro gerą varžą ir neleidžia ledui tirpti. Aš storai durpes pilu ant sniego aplink vaismedžius, kad jie vėliau žydėtu.

Donatas1982
07-03-2012, 16:42
Panašu, kad reiks su šepečiu važiuot papildomai pasidarbuot :)

Rolandas
07-03-2012, 17:51
Donatai, pafotografuok kaip gali dažniau (pvz kasdien tą pačią valandą) tvenkinio nutirpimą. Įdomu kokiu greičiu pabarstyta vieta nutirps.
Dėkui

Darius1
07-03-2012, 18:06
Signalizacija būtų neblogai, nuo brakonierių, bet manau užtektų pajunkti šviestuvą kur nuo judesių įsijungia, jeigu įra galimybė. O jeigu žadat aptverti, tai ir šuo būtų nepakeičiamas dalykas, saugotų netik nuo brakonierių, bet ir nuo paukščių, ūdrų, audinių...

Donatas1982
07-03-2012, 22:24
Su mielu noru fotografuočiau Rolandai, bet namas dar tik pastatytas ir jis užmiestyje, įsikelt planuoju rudenį, bet kiek važiuosiu pro tą pusę būtinai nufotografuosiu. Dar kiek minėjo "nadh" durpes reikia pasklaidyti kuo plonesniu sluoksniu, kad geriau tirptų, nes kaip supratau dabar atvikštinis procesas gausis, bet is kitos puses jų paskirtis ne ledui tirpdyti o mikroflorai padėti kuo greičiau užsiveisti.

Donatas1982
07-03-2012, 22:33
Tiesa pernai Rietavo turguje kalbėjausi su žuvų augintojais, minėjo, kad žuvims maitinti nedideliame tvenkinyje pakaktų vieną ar kelias kaitrines lempas nakčiai palikti įjungtas virš vandens, o sudegę visi mašalai ir t.t. kris tiesiai į vandenį ir bus natūralus žuvų maistas. Gal kas bandėte? Man atrodo, kad to tikrai neužtektų visoms žuvims, bet kaip jų raciono paįvairinimas gal ir nebloga idėja. Skaičiavausi, kad aeratorius 60W man per mėnesį kiaurą parą dirbdamas sunaudos elektros maždaug uz 20 Lt. Tai tarkim 100 W lemputė dirbdama 8 h per parą manau per mėnesį man kainuos apie 10-12 Lt. Klausimas koks jos produktyvumas bus. Gal kas esate išbandę?

Darius1
08-03-2012, 07:42
Lemputė labai gerai, aš kaip žvejys tai taip darau, kieme po lempa patiesiu balta pala, per nakty labai daug prikrenta įvairiausių mašalų kuriuos poto sumaišau į žuvų pašarą, kai vykstu i žvejybą. Tai virš prūdo, būtų labai gerai tokia lempa įrengti.

Donatas1982
08-03-2012, 22:54
Vienam forume radau:
"Autorius: Juozukas [ 2011-05-20 16:17:40 ]
Pranešimo tema: Re: Papildomas žuvų maitinimas tvenkiniuose
Kažkokioj rusiškoj knygoj skaičiau apie papildomą žuvų maitinimą visokiu skraidančiu gyviu. Idėja būtų tokia:
Dvidešimt- keturiasdešimt cm nuo vandens kabinama daug ultravioletinių spindulių duodanti lempa (gyvsidabrinė DRL tipo). Naktį į šviesą lekia kas gyvas, daug kas patenka vandenin, o ten jau ir žuvytėms. Galima dar ventiliatoriumi padėti gyviams pasiekti vandenį greičiau. Rašoma, kad hektare gali patekti žuvims šimtai kilogramų gero baltymingo maisto per naktį..."
ka manot ant kiek realu?
Tiesa kokio galingumo ir kokią lemputę Dariau jūs naudojot ir koks maždaug kiekis mašalų pavykdavo surinkti per naktį. Manau prie vandens jų koncentracija turėtų būti didesnė.

Darius1
09-03-2012, 00:18
Naudojau 100 vatų lemputę. Lemputė turi būti be gaubto, matyt jie prilėkę apsidegina ir žūva. Per nakty pavykdavo surinkti vidutiniškai, pusę puslitrio. Labai daug kas priklauso, nuo rinkimo vietos, na aš rinkau kaime, čia aplink miškai, balos, raistai todėl mašalų yvairiausių, labai daug ir dar tam tikru laiku, jų pasitaikydavo vis įvairiasnių. Na, o prie vandens manau jū būtų kelis kart daugiau.

Darius1
09-03-2012, 00:19
Naudojau 100 vatų lemputę. Lemputė turi būti be gaubto, matyt jie prilėkę apsidegina ir ūva. Per nakty pavykdavo surinkti vidutinikai, pusę puslitrio. Labai daug kas priklauso, nuo rinkimo vietos, na a rinkau kaime, čia aplink mikai, balos, raistai todėl maalų yvairiausių, labai daug ir dar tam tikru laiku, jų pasitaikydavo vis įvairiasnių. Na, o prie vandens manau jū būtų kelis kart daugiau.

Donatas1982
09-03-2012, 15:54
iandien ilindo saulė, i lėto tipsta ledas kur durpiu pribarsčiau:
25532554

Nilas
09-03-2012, 16:12
Geras, matosi, kad tai tikrai veikia. Manau su šepečiu lipti ant ledo jau per vėlu :)) nebent norisi labai anksti atidaryti maudymosi sezoną. :))

tvis
09-03-2012, 16:19
Geriau jau orapūtę paleist ir kartas nuo karto šlangą permest.

Pikulis
09-03-2012, 21:57
Čia žmogus ne ledą tirpina, o durpėmis treš vandenį, kad dumbliai subujotų pavasarį. Tirpimas, tai tik papildomas naudingas poveikis ir tiek.

Rolandas
09-03-2012, 22:31
Jo, veikia. Ir be elektros. :)
Įdomu kiek dienų anksčiau toje vietoje atsivers vanduo nei ant nepabarstyto ledo? Užfiksuok, jei pavyks pastebėti.

Pikulis
10-03-2012, 11:05
Prisidedu prie Rolando, būtų išties įdomu. Apie tai skaičiau tik literatūroje, o kaip yra praktikoje tai nežinau ;D. Tik problema ta, kad ledas toje vietoje gali pasidaryt akytas ir nesimatys nuo kranto, o lipt ant ledo iš arčiau pažiūrėt gali būt ryzikinga. Kitavertus toks būdas mačys tik saulėtom dienom, o jei bus apsiniauke, tai kažin koks efektas bus. Laukiam naujienų.

Fiskius
10-03-2012, 13:06
Jei saulėta, žinoma veikia, juk net upes durpėm iš lektuvų barsto, kad ledonešis grečiau pajudėtų.
O dėl dumblių, nemanau, kad toks kiekis durpių, natūralaus grunto telkiny, turėtų kažkokią įtaką.

Donatas1982
10-03-2012, 13:28
Šiandien lyja, ant sklypo nevažiavau, rytoj jei nelis važiuosiu žvyro ant ledo pilt, maudyklą darysiu. Tai vėl pafotografuosiu. Pritariu Fiskius ir aš manau, kad toks kiekis durpių nieko neįtakos. 1 arui reiktų bent 100 kg, kad būtų efektas. Čia išbarsčiau tik 160 litru. Kai išdžius kalnas vešiuosi žemių šiltnamiui kartu ir i prūdą atvešiu.

Rolandas
10-03-2012, 16:29
Į prūdą nevešk žemių, durpės. Nežaisk teorinių vaikiškų žaidimų.
Tręšimui geriausia galvijų mėšlas. Kiek žinau patvirtinta maksimali norma 10t/ha, bet tau užteks 2-3t/ha. Persiskaičiuok savo plotui.
Dėti reikia į vandenį prie pat kranto. Geriau visą kiekį išdalink į kelias porcijas ir įnešk kas kiek laiko (pvz. kas pora savaičių), kad neužkeltum amonio staiga, o atiduotum po truputį tolygiai. Tręšti reiktų iki liepos pradžios, vidurio, nes paskui auginsies dumblius ir trumpėjant dienai, galimas deguonies trūkumas.
Dar galima apvytintą žolę, kompostuotą šieną, bet gal užsiveskime temą apie tvenkinių tręšimą, nes šis svarbus klausimas prapuls tavo tvenkinio temoje. :)

Pikulis
10-03-2012, 17:03
Aš prie sakinio prisikabinsiu, ką reiškia " Nežaisk teorinių vaikiškų žaidimų." :D Kurioje vietoje čia žaidimai?
O kodėl mėšlas geriau nei durpė ar žemės? Aš žinau kodėl, bet gal tu moksliškiau paaiškintum. Jeigu tingi, tai ir aš galiu ;D

Rolandas
10-03-2012, 17:07
Todėl, kad nei durpė, nei žemė neturi tiek N, P, nėra taip gerai subalansuota, kaip mėšlas. O kur dar geras startas dėl bakterijų.
Visi pliusai mėšlo pusėn, nėr ką diskutuot, seniai patikrinta, įrodyta ir tyliai, be diskusijų naudojama.

P.S. jei nori pristatyti tvenkinių tręšimo technologijas, gal kuriam kitą temą.

Pikulis
10-03-2012, 17:17
Žiūrint ko siekiama :D. Kiek pamenu, tai žmogus ten dar ir maudytis norėtų, todėl ieško alternatyvos. Dėl mėšlo tikrai nebesiginčyju ;)
Gal ir nieko būtų konkreti trumpa tema, kur Rolandas galėtų viską apie trešimą aprašyt. Kiti tik paskaitytų ir nebetūrėtų prie ko prikibti :)

Dar321
10-03-2012, 20:50
Pikuli, ar esi nors rozą matęs ką pila ant nusausintų pramoninių tvenkinių, kad atnaujint mikroflorą/fauną? Ogi tą patį MĖŠLĄ! O ne jokias durpes ar žemes...
Vienos balos vietinių gyventojų bei dešimtmečiais besilankančių ten žvejų pastebėjimas - kol sovietmečiu ant kalniuko stovėjo, tiksliau veikė karvių ferma ir srutos tekėjo ežeran - starkių bei kitos žuvies buvo nesusvietnai, ale po nacionalinio kolūkių išdraskymo meto neprigulimybės pradžioj ir fermos eliminavimo, sparčiai ėmė mažėt žuvies, o starkių jau ~dešimtmetis kaip pagaunamas vos viens kits "mohikanas"...

Donatas1982
12-03-2012, 21:52
Sveiki, gerai Pikulis pastebėjo maudytis tikrai tame prūde norėsiu.
Vakar kaip tik ant ledo suvežiau 14 kubinių metrų plauto žvyro, padengiau mazdaug 7 metrus ledo tokiu 10-15 cm sluoksniu.
2559

Dabar taip pagalvojau, toj vietoj kur žvyrą suvežiau, ledas nutirps tikriausiai paskutinis. Ar negali taip atsitikti, kad jei anksčiau ištirps visas likes ledas ir papūs stipresnis vejas, kad nenuplauktu žvyras ant lyties kur giliau į prūdą.
Tiesa toj vietoj, kur išbarsčiau durpes žymesnių pasikeitimų nei vakar, nei šiandien nebuvo. Nes nebuvo saulės.
2560
Nežinau kaip bus su kitom foto, nes iki prūdo apie 100 metrų, o eiti reikia per pažliugusį molį, nusileisti dar dar, bet atgal užlipti jau yra ka veikt :) O ir avalynė atitinkama turi būti, bet gal pavyks dar užfiksuot.

Darius1
12-03-2012, 22:10
Sveiki, prie porą metų ir a pyliau vyrą, tai pas mane kaip tik greičiau nutirpo toi vietoi kur buvo vyras. Saulė ir akmenukus labai gerai įkaitina, o tai paspartina tirpimą. Tik sluoksnį a pyliau 5cm.

Donatas1982
12-03-2012, 22:29
Sveiki, o užteko tokio sluoksnio, su laiku neprasmego į molį? Nes man kazkaip atrodo, kad ir tiek mažai bus.

Darius1
12-03-2012, 23:34
Jo, prasmenga molyje viskas. Manyčiau reikėtų kokio 0,50cm., kad neprasmektų ir susidarytų geras dugnas.

rolandelis
13-03-2012, 07:55
Nieko gero nebus ,prasmeks ir viskas.Jei maudaisi ,tai kokio velnio krantus tripti? Pasydarai tilta ,nušoksti i vandenį ,užlipi kopečiom i krantą. Kas nemoka plaukti ,tam reikalui padangos yra.

Darius1
13-03-2012, 08:10
Rolandėli, o jeigu mai vaikai kada maudysis, juk nuo tilto neokinės? Kranto gero vistiek norisi, kad ir kaip bebūtų. A manau, jei daugiau upylus vyro, na koky pusmetrį, tai neturėtų prasmekti. Dalis jo prasmeks molyje ir turėtų susidaryti, toks kaip plytmolis, kietas pagrindas.

Pikulis
13-03-2012, 10:56
Molis moliui nelygu. Po truputi ir suformuosi tą savo papludimiuką, tik aišku dabar dar žvyro mažai. Rašai, kad krantai priėjumui nekokie, kad į molį smenga kojos, tai vat pirma nupilk tą pakrantę - papludimiuką žvyru, dar jį įminsi gerai. Bus patogu prieit.

Darulis
13-03-2012, 13:03
Šiaip ant molio pilama ne žvyras, bet smėlis.

Rolandas
13-03-2012, 13:10
Įkišiu ir aš trigrašį. :)
Pilamas žvyras. Pilama ne mažiau pusės metro storio sluoksnis. Pilama vandenyje iki 1,5 metro gylio (galima ir daugiau, jei reik). Pilama "takas", paskui jau maudantis, vaikščiojant viskas ten pasiskirsto.
Na, nebent jūsų tvenkinys didelis, reikia pliažo ir yra marios pinigų. Tada jau reik kelių-keliolikos mazų.

Pikulis
13-03-2012, 14:05
Tema: 12 a prūdo įžuvinimas
Kažkaip jau į temos rėmus diskusijos nebetelpa.

Donatas1982
25-03-2012, 19:47
Sveiki, nebuvo progos prie prūdo apsilankyti, penktadienį nuvažiavęs radau tokį vaizdelį:
26172618
Kur buvo supiltas žvyras, ledas atlūžęs ir nuskendęs. Kur išbarsčiau juodžemį ledas dar laikosi. O krantai jau nutirpę. Taigi manau, kad juodžemis nepadėjo greičiau ledo ištirpdyti. Tik viršus atitirpo.
Po dviejų savaičių jau leisiu pirmuosius prūdo gyventojus. Planuoju pirkti visas žuvis Išlauže:
Baltieji amūrai trimečiai (vid. svoris 1kg) - 12 Lt/kg. - 6 vnt.
Lynai dvimečiai (vid. svoris 120g) - 24 Lt/kg. - 200 vnt.
Baltieji plačiakakčiai dvimečiai (vid. svoris 300g.) - 24 Lt/kg - 20 vnt. (norėčiau įsileisti margųjų tik nežinau kur gaut).
Dar norėčiau įsileisti kokius 30 upėtakių. Irgi gal kas žinot kur arčiau Alytaus nusipirkti.
Norėčiau išgirsti jūsų nuomonę apie mano pasirinkimą. Sekančiais metais planuose yra eršketai. Šiais dar neturėsiu sąlygų juos auginti.

P.s. kažką viena ausim esu girdėjęs, kad prieš leidžiant žuvis prieš kelias savaites reikia aplink krantus ir į prūdą pribarstyti kalkių. Gal žinote koks kiekis jų reikalingas 1 arui ir kur geriau pilti į vandenį ar ant krantų?

tvis
25-03-2012, 20:03
Neleisk ten upėtakių-darbas veltui.Prūdas plikam lauke,pavėsio jokio.Geriausiu atveju datrauks iki birželio vidurio.Jei nori upėtakius augint-sukelk vandens lygį upelyje,dėk tinklą iš abiejų galų ir augink.

Donatas1982
25-03-2012, 20:24
Supratau, vasarą reikės pamatuoti kokia vandens temperatūra, į prūdą nuo kalno 30m plote įteka kokie 7-12 šaltinių arba čia vienas didelis šaltinis gal taip išsišakoja, bet vanduo būna gan šaltas, bent jau praėjusią vasarą. Aeratorių ruošiuosi įjungti ir pastoviai visus metus laikyti įjungtą, bet išeis tik po kokio gero mėnesio, nes dar elektra neatvesta.

tvis
25-03-2012, 20:44
Ir man atrodė,kad mano vienam iš tvenkinukų vanduo šaltas,vietom šaltinukai muša.Du kartus bandžiau upėtakius leist-veltui.Datraukia iki joninių.Nebent žuvinti rugsėjį didesniais ir augint iki gegužės,o tada visus išgaudyt.

Pikulis
25-03-2012, 20:45
Pafotkink tuos šaltinius, nes sunku įsivaizduoti.

Donatas1982
25-03-2012, 21:21
Trumpa istorija apie šaltinius:
Foto nr. 1.
2619
Prūdo vaizdas po trečio ekskavatoriaus apsilankymo. Reikalas tas, kad šaltiniai pastoviai išplaudavo krantus (kur atskilęs šlaitas tai ten visur maždaug po 40-60 cm tešlos, šlaitą į kalną guldėm maksimaliai, bet vis tiek jis slinko.
Foto nr. 2-3-4.
262026212622
Matosi viršuje išsiveržę šaltiniai.
Foto nr. 5.
2623
Paskutinės vilties bandymas, sustabdyti slenkantį šlaitą. Pati plačiausia drenažinė šlanga ( kuri surinks šaltinių vandenį ) išvesta į prūdo kraštus.
Foto nr. 6.
2624
Viską užvertėm žvyru ir moliu ant viršaus. Bei prispaudėm 100-2000 kg akmenimis. Tikiuosi nemaloni situacija suvaldyta. Labiausiai su nerimu laukiau žiemos pabaigos, galvojau vėl viskas atsinaujins, bet žemė kieta, panašu, kad viskas bus gerai.

arūnas
26-03-2012, 00:05
Gerai jei pavasaris sausas,bet prasidės liėtūs kur statesni šlaitai viskas suvažiuos į dugną,o neitu drenaža aplik pasidaryt,aprintku paviršinį gruntinį?,dėl upėtakių geriau nerizikuot

Donatas1982
26-03-2012, 08:46
O ką daryt su nugesintim kalkėm, reikia jas barstyti pries žuvis suleidžiant ar ne?

tvis
26-03-2012, 09:16
Jei būtų tvenkinys durpyne,ar pelkėj-sakyčiau reikia.Tavo atveju to nedaryčiau.Mano tvenkiniai irgi tokiam grunte,tai vanduo per kietas ir per šarminis,nors pagal augalus galima manyt,kad dirva rūgšti (auga asiūkliai ir pan.).Geriau nusipirkt testus ir pasidaryt bent jau preliminarius tyrimus,o geriausiai nuvežt vandens,kad padarytų tyrimus.Tą manau reikėtų padaryt kelis kartus,nes rodmenys dabar gali būt kitokie nei vasarą ar rudenį.

Gediminas
26-03-2012, 16:38
kad šlanga įdėjei gerai bet kad moliu viršu apipylei blogai reikejo su tuo žvyru iki viršaus barjera daryti.

Donatas1982
26-03-2012, 18:35
Ten foto tik paruošiamieji darbai matyti, žvyro pyliau po šlanga 10-20cm ir ant šlangos 30-50cm ekskavatorius privežė, o paskui tik moliu užlipdėm.

Gediminas
27-03-2012, 13:34
Molingoje žemėje drenažas yra neveiksmingas , nebent perkastum vandens gyslas ir surinktum ji. Pavasarį daug vandens pribegs pavirsiumi su organika ir jei drenažas bus nepasiekemas , užpiltas moliu tai iš jo jiokios naudos. Tik prude daugiau dumblių rinksis.

Gediminas
27-03-2012, 13:41
Aš vietoi taves jei būtu lešų nusipirkčiau žvirgždo ar stambaus žvyro, prakasčiau griovį įkločiau geotekstilę o viduje pakločiau drenažą ir viska užpilčiau žvirgždu ar žvyru . O ant viršaus padaryčiau taką iš tos pačios medžiagos, na gal dar stabilizuočiau su geotekstilės ar plasmasės koriu jį kad skaldelė nepabirtu į šalis.

Donatas1982
27-03-2012, 18:42
Taip ir buvo, perkasėm vandens gyslas. Viršutinis raudono molio sluoksnis apie 80 cm, paskui toks kaip prie jūros smėliukas 5 cm, o po juo baltas šlynas. Tai šaltiniai būtent ir sunkėsi per tą 5 cm smėliuką. Ten drenažinę šalngą ir užkasiau. Iš pradžių keli šaltiniai vistiek į paviršių išsiveržė, bet žiemą matyt lengvesnį kelią ištekėti per drenažinę šlangą rado. Dabar viršus sausas ir kietas.

Donatas1982
02-04-2012, 09:13
Sveiki,
išsityriau prūdo vandenį PH = 7,96.
Kaip galvojat ar verta numušinėti jį iki kokių 7,4-7,6 (prieš leidžiant žuvis) ir kokį kiekį reikėtų supilti nugesintų kalkių. Prūdas 12,5 aro gylis 250-290 cm.
Nes kažkur esu skaitęs, kad Ph prūde turėtų būti ne didesnis kaip 8 ir nemažesnis kaip 7.

Rolandas
02-04-2012, 09:29
Labai geras pH, nereik jokių kalkių.
Būk ramus, kol vanduo nepradės žydėt, trūkt deguonies žuvims - nereiks jokių kalkių. Na, dar jei kokia liga bandytų įsisukt, bet tas irgi tau negresia, nes neauginsi juk pramoniniais tankiais, metodais. Geriau pasirūpink, kad įsigytum sveikų, gerų, greitai augančių, neužleistų žuvų. Kaina turi būti paskutinėje vietoje.
Šiaip kalkės sunaikina visą pirminę pašarinę bazę ir naudojamos kai reikia ir nėra tokia visada viskam tinkanti priemonė be šalutinio poveikio. ;)

Donatas1982
02-04-2012, 10:51
Didelis dekui visiems už patarimus :) Šią savaitę jau tikuosi įleisti pirmuosius gyventojus. Kai bus foto įkelsiu.