PDA

Žiūrėti pilną versiją : Mindaugo 20a. tvenkinys

Mindaugas75
28-02-2012, 14:27
Sveiki,
pernai buvęs apleistas bei užakęs 3 a. tvenkinukas padidintas iki 20a. Gylis 4-6 metrai. Dugnas daugiausiai molis, šlynas. Tvenkinio noriu skaidraus (kiek tai įmanoma), kadangi bus maudomasi, numatyta pliažo zona, kuri išpilta smėliu. Pastovaus vandens pritekėjimo nėra. Kasant vanduo buvo išsiurbtas, tačiau giliausioj vietoj ne iki galo. Siurbiant, vandens išmetimo vietoje matėsi nemažai karosiukų liekanų, 3-5 cm ilgio karosiukai taip pat matėsi ant dugno nusiurbus vandenį, todėl manau, kad jų dar nemažai bus likę toj giliausioj neišsiurbtoj vietoj. Planuoju pavasarį tvenkinį įžuvinti starkiais, lynais, gal eršketais. Verslo daryti nesiruošiu, bet vakarienei žuvies pasigauti planuoju.
Kaip Jūs manote:
1. Ar prieš žuvinant reikėtų imtis priemonių visiškam karosiukų išnaikinimui ar palikti savireguliacijai?
2. Kokio amžiaus ir kokiais kiekiais patartumėte žuvinti (papildomas nuolatinis šėrimas nenumatomas):
a. starkius
b. lynus
c. eršketus
Ačiū už atsakymus.

Nilas
28-02-2012, 15:18
pernai buvęs apleistas bei užakęs 3 a. tvenkinukas padidintas iki 20a.

(papildomas nuolatinis šėrimas nenumatomas)
Įvertinant šias dvi aplinkybes išvada tokia - žuvys badaus. Taigi, arba lauki porą metų kol tvenkinio ekosistema bus brandesnė (planktonas, vabzdžiai, moliuskai, dėlės, buožgalviai ir t.t.), arba turi pirkti pilnavertį pašarą ir bent kartą per savaitę tas žuvis (kad ir kokias beįleistum) pamaitinti, nes kitaip rudenį nebus ką žvejoti, arba prieaugis bus beveik nulinis.

Variantai:
a.) 20 vnt eršketų ir 25-50 kg(125-250Lt) pašaro, kurį išbarstysi vasaros bėgyje.
b.) 150-200 vnt karpių ir 750-1000 kg(300-350Lt) grūdų. Kadangi prūdo vanduo ar taip ar taip bus drumstas pirmus kelis metus metus, todėl karpiai jo dar labiau nesudrums, o žvejoti tikrai bus ką.

Su starkiais neverta skubėti. Jei įsileisi kažkiek lynų, tai jiems išneršus tada gal ir starkiai turės ką valgyti.

tvis
28-02-2012, 16:29
Mindaugai,jei nesiruoši šert,tada eršketus iškart atmesk,nes turėsi amžinai jaunus.Dėl lynų irgi pagalvočiau-atsibos laukt,kol užaugs.paprasčiausia s varijantas karosai ir lydekos.Gal vietoj lydekų verta bandyt starkius.

Mindaugas75
28-02-2012, 16:39
Dėkoju už pasiūlymus, tačiau žuvinimo tikslas nėra greitas prieaugis. Karpiams bus skirta kita kūdra. Visų pirma noriu neleisti įsigalėti karosams.

Mindaugas75
28-02-2012, 16:49
jei nesiruoši šert,tada eršketus iškart atmesk,nes turėsi amžinai jaunus.Dėl lynų irgi pagalvočiau-atsibos laukt,kol užaugs....Gal vietoj lydekų verta bandyt starkius.
Dėl eršketų aš irgi abejoju, prioritetas starkiai ir lynai. Dėl lėto lynų augimo nieko baisaus, palauksiu :)

Nilas
28-02-2012, 16:52
Visų pirma noriu neleisti įsigalėti karosams.
Starkiams nelabai tinka drumstas vanduo. O toks jis bus po kiekvieno lietaus, kol krantai neapsiskalaus. Be to, maži starkiukai kol užaugs, tai tų karosų spės ir prisidauginti.
Gal įmesk vieną puskilograminę lydeką, kol nėra žolių, gal karosus išrankios. O vėliau ją susigausi nesunkiai.

Gedas
28-02-2012, 18:03
Aš lydekų, sakiau, gyvenime nebeleisiu, nes jos auga labai greitai ir ryja, ir žaloja bet ką, kas pasitaiko jų kelyje. Pas mane panašaus dydžio ir grunto prųdas. Jis pakilus vėjui visada pasidrumsčia, nebent po daug metų, kai visiškai susigulės krantai, tada ir nebesidrums.
Pas mane starkiai puikiai auga. Tik aš išsikasęs prūdą, pradžiai prileidau kuojų, kurios iškart išneršė, ir lynukų. Tada tik prisileidau starkiukų.
Dar si9lyčiau įsileisti plačiakakčių. Jie greit auga ir valo vandenį. Įsileisk keletą karpiukuų. Jie pradžiai biškį padrums, bet greičiau palaidą gruntą nuo krantų prajudins. Čia tik mano nuomonė.

Nilas
28-02-2012, 20:15
Aš lydeku sakiau gyvenime nebeleisiu
Pas tave kita situacija buvo, Gedai. :)

Dar siulyčiau isileisti plačiakakčiu, jie greit auga ir valo vandeni.
Tik ne šiemet! Maistinė vandens bazė ir taip skurdi (tiksliau jos išvis dar nėra), o plačiakakčiai iškoš dar ir beįsikuriantį planktoną. Vargas tada likusioms žuvims jei nebus šeriamos, badaus, silps, sirgs, dvės... Po žiemos jos ir taip bus pasilpusios, suleistos į negyvą prūdą nešeriamos tik kankinsis. Dėl viso kito - pritariu, starkius įleisti tada kai bus jiems maisto, dabar galima leisti karpių, nes juos pigiausia šerti, o šeriami jie nealins taip ekosistemos, todėl mitybinė bazė galės savaime palengva formuotis.

Gediminas
28-02-2012, 20:21
Jei į 20a tvenkinį suleisi mažas žuvis, manau, kad joms nieko nenutiks.
Aš į savo ką tik iškastą tvenkinį suleidau ir nieko nenutiko, išskyrus koi ir auksiniai karosai neprigijo, o su visoms kitomis žuvimis viskas ok.

arūnas
28-02-2012, 21:49
Mindaugai, 3-5cm karosai pavasarį pradės neršti. Tai mailiuko starkiams pilnai užteks. Starkių ieškok didesnių.Mailių pavaikytu orfos