PDA

Žiūrėti pilną versiją : Koks silikonas skaidriausias?

Viktoras
30-12-2010, 10:16
Galvoju apie naujo akvariumo klijavimą iš "Optiwhite" stiklo. Su stiklu viskas aišku, bet su silikonu...
Toks, su kuriuo dabar klijuojami akvariumai, manęs netenkina. Skaidriu jo nepavadinsi.
Gal kas gali patarti koks silikonas, iš prieinamų Lietuvoje, yra skaidriausias ir tinka klijuoti akvariumus?

Virgism
30-12-2010, 11:02
Na bent jau mano akvai klijuoti buvo? (o gal dar bus naudojamas;) klijuojantis hermetikas Soudal FIX ALL Crystal. Šiaip tai yra polimerinis hermetikas, savo savybėmis labai artimas silikonui. Kiek žinau, Rolandas tokį (tik juodą yra naudojęs akvų klijavimui). Mačiau pas tiekėjus suklijuotus du stiklo gabalėlius šiuo silikonu, tai skaidrumas įspūdį palieka neblogą. Pačio hermetiko sluoksnis buvo kažkur apie 1,5mm, tačiau žiūrint per abu suklijuoto stiklo gabalėlius, gali pasakyt, kad jie suklijuoti tik tose vietose kur pasibaigia hermetikas... Na nežinau, bet sunku perteikti raštu, reiktų pamatyti. Va tik klausimas: kaip tą hermetiką veiks sąlytis su vandeniu? Ar tai įtakos kaip nors jo skaidrumą...

Viktoras
30-12-2010, 11:22
Apie šį daiktą viena ausimi girdėjau ir aš, tačiau, kiek suprantu, tai ne visai silikonas. Radau aprašymą čia... (http://www.soudal.lt/product/view/id/103--klijuojantis-hermetikas-fix-all-crystal--/uploads/files/microsoft_word___fix _all_crystall.pdf)

Pabandžiau palyginti akvariuminį silikoną SILIRUB AQ (http://www.soudal.lt/product/view/id/48--klijuojantis-silikonas-akvariumams-silirub-aq/uploads/files/silicone_aq.pdf) su FIX ALL CRYSTAL (http://www.soudal.lt/product/view/id/103--klijuojantis-hermetikas-fix-all-crystal--/uploads/files/microsoft_word___fix _all_crystall.pdf). Savybės tiek panašios, tiek ir skiriasi. Žinoma, svarbiausia ar klijuojant su FIX ALL CRYSTAL LAIKYS SIŪLĖ?

Viktoras
30-12-2010, 12:50
Mane suglumino tik vienas parametras - "Pailgėjimas iki plyšimo" SILIRUB AQ yra 800%, o FIX ALL CRYSTAL - tik 300%.
Išbandysi savo akvariumą - papasakosi.

Virgism
30-12-2010, 12:59
Na mano galva siūlė tai turėtų atlaikyti, nes analizuojant grynai technines charakteristikas, tai matosi tokie dalykai, kad Fix all yra šiek tiek kietesnis, ko pasekoje, mes turime tik 300% pailgėjimą iki plyšimo (AQ - 800%), sukibimo jėga (klijavimo jėga) pas FA yra didesnė, taigi jis geriau sukibs su stiklu nei paprastas silikonas. Elastingumo modulis matome, kad taip pat ženkliai geresnis yra pas FA, kas leidžia daryti prielaidą, kad ir šlyties jėgai bus atsparesnis FA. Tiesa atsparumas temperatūros poveikiams pas silikoną geresnis, bet manau, kad nieko virti akvariumuose nesiruošiam...
Taigi, kiek man teko domėtis kas tai yra tie MS-polimerai tai, vieną dalyką supratau, kad tai iš esmės yra tie patys, kažkaip modifikuoti silikoniniai polimerai, t.y. pakeistos tam tikros tų silikonų savybės... Čia jei taip trumpai, o jei gilintis, tai reiktų gerai pasiknisti...
Žodžiu trumpai tariant, Fix all yra tampresnė kietesnė ir tvirtesnė "guma" nei silikonas.

Viktoras
30-12-2010, 13:18
...
odiu trumpai tariant, Fix all yra tampresnė kietesnė ir tvirtesnė "guma" nei silikonas.
... ir daug maiau elastingensnė (beveik 3 kartus). Kai siūlė yra elastingesnė, tai įtempimus gali perskirstyti daug efektyviau... Be čia jau mediagų atsparumas..

Rolandas
30-12-2010, 13:26
Taip, turiu reikalų su šia medžiaga dabar. Ką pastebėjau:

skaidrumas geresnis lyginant su kitais, su kuriais teko dirbti
neturi jokio kvapo, jokio acto. Galima dirbt namuose.
tempiasi žymiai mažiau nei įprastas Silirub Aqua.
jis toks kietesnis kai polimerizuojasi (kaip ir visi Fix All), lyginant su skaidriu Silirub Aqua (Silirub Aqua juodas stangresnis už skaidrų Silirub). Na, kaip padangos guma :)
pati masė Fix ALL truputį skystesnė (nei Silirub). Kažkiek šia savybe panašus į Dana Lim firmos Akvariesilicone 579 produktą. Man asmeniškai patinka ši savybė, geriau įstumiamas į ploną tarpą klijuojant mažus akvariumus. Klijuojant didesnius akvariumus, labiau patinka tirštesnis.
šis Fix ALL, pastebėjau, džiūsta ilgiau ir ne toks tąsus (vėl, lyginant su silikonais, Silirub). Valyti likučius, jei nenaudojat popieriaus juostelių - teks ilgiau palaukus.
labiau "tepa" stiklą valant likučius nei silikonai

Virgism
30-12-2010, 13:34
Tai kad kaip tik elastingumas FA yra didesnis, žiūrėk elastingumo modulį ;) FA-0,8, AQ-0,45...
O tas pailgėjimas iki plyšimo, tai kaip ir nieko nesako apie medžiagos stiprumo savybes, PS. O kur tu matei akvariumo siūlę, kuri būtų tiek tempiama, kad pailgėtų bent du kartus.... Nelabai įsivaizduoju tokių gabaritų akvos.... kad tau prireiktų 3 k. siūlės pailgėjimo... Nes juk kuo akva didesnė, tuo ir siūlė platesnė. O kuo siūlė platesnė, tuo siūlės skerspjūvis didesnis. Vadinasi ir didesnius vidinius įtempimus galės perimti... na bet čia tik šiaip...
Matai, aš dėl mažo akvos visiškai nebijau ir esu ramus, kad tas Fix All laikys..

Viktoras
30-12-2010, 13:57
Dėl mažo akvariumo aš net neabejoju, kad laikys. Parašysiu kodėl aš truputį žiūriu skeptiškai į tai. Gal prieš 10 metų reikėjo į akrilinį 400 litrų akvariumą įklijuoti stiklą (ne akrilinį). Po diskusijos su produktų Saudal atstovais (nors jie jokių garantijų nedavė ir net nerekomendavo taip daryti), buvo pasirinktas šis Fix All (http://www.soudal.lt/product/view/id/42--klijuojantis-hermetikas-fix-all-/uploads/files/microsoft_word___fix _all_l.pdf). Jis buvo visai nesenai pasirodęs rinkoje. Taigi, stiklas buvo įklijuotas ir pradžioje viskas atrodė gerai. Bet po truputį atstumas tarp stiklų, kurie buvo klijuoti Fix All, pradėjo didėti t.y. , kad per kokius 3 mėnesius siūlė iš 2 mm pasidarė 4 mm. Žinoma, likimo netampiau už ūsų ir akvariumas buvo utilizuotas. Kai išardžiau siūlę ir apžiūrėjau hermetiką, tai jis buvo panašus į tokį tarpinį variantą tarp silikono ir plastelino. Gal pakliuvo nekokybiškas gaminys ar kažkas tokio, bet iš čia ir atsirado tas kreivas žiūrėjimas į šio produkto naudojimą akvariumui. Gal dabar produkto savybės pasikeitusios į gerąją pusę. Tiesa, sukibęs jis tiek su stiklu, tiek su akrilu buvo neblogai (nors ne taip gerai, kaip silikonas su stiklu).

Virgism
30-12-2010, 14:24
Matot, iš praktinės pusės, pasakyti nieko negaliu. Galiu tik komentuoti skaičius, kokius aš matau ir pagal tai daryti kažkokias prielaidas.
O praktinę pusę reiktų aptarinėti su tais, kas yra naudoję.
O ieškant skaidrių silikonų, kažkada buvau radęs pora rūšių, bet Lietuvoje jo nesuradau... Beje, tuomet buvau rašęs pavadinimus ir Rolandui...

Viktoras
06-01-2011, 09:58
Tai va Virgi, sudalyvavau tavo akvariumo klijavimo procese. Gal apie praktinius šio reikalus aspektus papasakos tau Rolandas, aš tik galiu pasidalinti įspūdžiais. Klijai (hermetikas) iš tiesų skaidrus, kaip stiklas, gal šiek tiek melsvas. Siūlė atrodo kaip stiklinė. Labai gražu. Nieko panašaus nebuvau matęs. Pats hermetikas labiau lipnus ir iš tiesų mažiau išsitempia nei silikonas. Šiek tiek kietesnis. Jei kelis kartus iki galo ištempi, tai "pavargsta" ir lengvai nutrūksta. Prilipimas prie stiklo gan stiprus ir suteptos vietos sunkiau valosi (na čia jau Rolando nuomonė). Manau, turėtum nekantrauti pamatyti savo akvariumą ;o)
P.S. medžiaga iš tiesų pasirodė visai kitokia nei aš naudojau prieš 10 metų.

Virgism
13-01-2011, 14:04
Taigi akvariumas pas mane, vaizdas iš tiesų džiuginantis...
Dėl pačio hermetiko, buvau truputį nugąsdintas, taigi buvo iš karto pasiruoštos keletas hermetiko juostelių... Jos jau sustingusios (nors pagal gamintojo rekomendacijas iki pilnos polimerizacijos 28 paras). Taigi pirmas įspūdis grynos sudžiūvusios medžiagos yra toks: labai skaidri, kietesnė ir tvirtesnė nei silikonas, tačiau ir elastinga. Kadangi noriu sulaukti pilno tų "dešrelių" polimerizavimosi, tai traukti iki plyšimo nebandžiau. Beje vizualiam stiprumo, elastingumo išbandymui, galvoju pasidaryt dar ir silikono panašaus dydžio pavyzdžius ir pažaisti su svoriais.
Taigi kol kas pirminiai rezultatai nenuvilia, taip medžiaga gana stipriai skiriasi nuo silikono, tačiau polimerizavusis atrodo taip, kaip reikia. Taigi jei tikėsime gamintojo rekomendacijomis, tai šios medžiagos sukibimas su paviršiais yra irgi geresnis, o jos elastingumo manau kad turėtų užtekti perimti akvariume susidarančias apkrovas į siūlę... Žodžiu, laukiu kada galėsiu užpilti akvariumą, bei pastebėsiu kas vyksta su siūlėmis.
Tikiuosi surasti silikoninio hermetiko ir padaryti šiokį tokį bandymą, kas liečia abiejų hermetikų stiprumą, elastingumą...
Numatomas bandymas kiek įmanoma panašesnio diametro bandinius iš abiejų medžiagų. Bandinius susipjaustyti vienodo ilgio ruošiniais.
Naudojant fiksuoto dydžio svarelius (įvairios masės), tikrinti bandinio pailgėjimą.
Nežinau ar tai reikalinga info ar ne, bet žinant kokia mūsų tauta atsargi su naujais produktais, tai gal visai vertėtų bent jau dėl savęs kažką tokio atlikti ;)

Rolandas
13-01-2011, 14:18
Nežinau ar tai reikalinga info ar ne, bet žinant kokia mūsų tauta atsargi su naujais produktais, tai gal visai vertėtų bent jau dėl savęs kažką tokio atlikti ;)
Ir dar kaip reikia. ;)
Tikrai bijau klijuoti (ir prisiimt atsakomybę) gerokai didesnius tūrius šiuo hermetiku, juolab iš šio produkto pardavėjo bandžiau išgaut garantijas, tinkamumo specifikacijas akvariumo klijavimo darbams, bet nepavyko.
Taigi, tavo bandymai, ir trumpalaikis, ir ilgalaikis akvariumo stebėjimai, testavimas, man asmeniškai, labai įdomus ir svarbus.
Dėkui iš anksto
P.S. jei reikia bandymui Silirub AQ skaidraus (analogas, išbandytas, skirtas akvariumams klijuoti), manau, artimiausiu laiku gali truputis likti pas mane.

Virgism
13-01-2011, 14:41
Rolandai, matai mano galva hermetiko savybės yra svarbiausios tos kurios yra jam sustingus. O nesustingusi medžiaga, t.y. kai su ja dirbama jos ir turėtų skirtis. Beje lietuviai Soudal ir neduos jokių garantijų, nes jie yra tik "atstovai" ir jie tikrai nuo savęs nieko negarantuos ko nėra parašyta etiketėje. Būtų įdomu užklausti tiesiogiai pačių gamintojų, ką jie atsakytų į tavo pateiktus klausimus.
P.s. Rolandai o gal turi kokį 50-100 ml skaidraus silirub AQ silikono ar kito akvariuminio silikono likutį, Čia eksperimento tikslams ;)

ZOO
17-01-2011, 20:25
Man tai dar įdomu būtų reakcija hermetiko su įvairiais vaistais. Visi "populiarūs" silikonai nuo metileno mėlio keičia spalvą neatstatomai.

panda
17-11-2013, 11:34
Sveiki visi,

Gal kem teko susidurti su skaidriu Soudal Silirub AQ silikonu ??. Maždaug po 6 savaičių akvariumo klijavimo siūlėje atsirado tokie įdomūs dariniai - kažkas panašaus kaip varškės gabaliukai ( toki maži pabalę gabalėliai). Kaip suprantu čia papuolė nekokybiškas silikonas ??

Rolandas
17-11-2013, 11:52
Nebūtinai.
Nufotografuok, parodyk.

panda
17-11-2013, 11:55
4647

Rolandas
17-11-2013, 11:59
Oras, galbūt ir bakterijos ertmėse "valgo maisto likučius".
Su silikonu tvarkoje.

panda
17-11-2013, 12:05
Kodėl tada 6-ias savaites siūlė buvo idealiai skaidri ??

Junka
22-01-2014, 22:35
Turiu tokį klausimą: Kas būtų, jei Soudal FIX ALL Crystal sumaišyti su nagų laku? Čia gal ne visai į temą, bet gal kas bandėt? Ar sakau šiaip nusimanot apie silikoną/hermetikus?