PDA

Žiūrėti pilną versiją : Pažeistas skaliaro šoninis pelekiukas. Problemos su mekių nerštu. Kaip pagelbėti?

irma5
21-01-2012, 21:51
Galbūt kažkas kažką panašaus esat matę ir ką nors patarsit. Širyt vienas skaliaras lėtokai (palyginti, su visom kt. dienom) atplaukė prie šėryklos. Paskutinis iš visų. Galvoju, nu va, ankšciau nei visada šeriu, nepabudęs dar ar ką. Apžiūrėjau, lyg ir nieko įtartino. Bet po kiek laiko vis dėlto radau, kas ne taip. Taigi, jam šoninis pelekiukas, na, sakyčiau, lyg būtų stipriai suimtas ir patrauktas, o atgal į vietą taip ir nesugrįžes. Jis juo mojuoja retai. Iš šono žiūrint, lyg patinimas yra ties, hm, pažastimi (nežinau, kaip tą vietą pavadinti). Jeigu tai būtų žmogaus ranka, sakyčiau, iš peties ištraukta ir išsukta. Ką daryti? Ar išgyja žuviukai nuo tokio sužeidimo? Ar galbūt čia ne mechaninis sužeidimas, o liga kažkokia pelekų?

maswa
21-01-2012, 21:56
Synodončio darbas spėju.
Įpylk į akvariumą juodos, natūralios arbatos viralo.I akies, kad vanduo lengvai rudas taptų.

irma5
21-01-2012, 21:58
Iš pakelio netinka? Tokios pilna namie dabar. Paprasta, be priedų jokių.

maswa
21-01-2012, 22:03
Visiškai paprastos, ne iš pakelio?
Pačios papračiausios,tik ne iš pokelių popierinių, ir be jokių kvapų ir aromatų.
Cukraus ir nereikia:).

irma5
21-01-2012, 22:08
:) Ką gi, gaminsiu ryt čefyrą. Nemažai reikės... Ačiū!

maswa
21-01-2012, 22:10
Tokios pilna namie dabar
Labai sunku nuspėti tokių arbatų sudėtį, ypač sumaltų i miltus ir įpakuotus i popierinius pakučius, šiais laikais dar ir tuos sugeba pakvepinti.
Aš pildavau ''su drambliais'' arbatą, nepamenu tikslaus pavadinimo:) Gal kas primins:).

irma5
21-01-2012, 22:13
Nulėksiu į parduotuvę, pasižvalgysiu su drambliais. Atšaldytą visai pilti ar galima šiltą? Ne karštą, aišku.

maswa
21-01-2012, 22:18
Gali ir karštą, turint omenį tavo akvos tūrį:).
Na, bet aišku ne tiesiai žuvims anr galvų:).

O arbatos rasi, bet kuriame prekybos centre. Kūbo formos pakuotė, raudonam fone drambliukai ganosi.
Kaina nedaugiau kelių litukų:)

irma5
21-01-2012, 22:24
Arbata - dezinfekuoja?

maswa
21-01-2012, 22:27
Arbata - dezinfekuoja?
Ji veikia, kaip antiseptikas.

O vandenį pakeitei, ar vis dar raugini ?:).

irma5
21-01-2012, 22:31
Kaip tik ryt planavau pusę. Dabar nežinau - keisti ar ne? Gal atnaujinti ir tada tą arbatą supilt? Papildomas burbuliatorius įjungtas, žuvys kvėpuoja ramiai.

maswa
21-01-2012, 22:35
Gal atnaujinti ir tada tą arbatą supilt?
Bravo:)

irma5
21-01-2012, 22:38
Tiksliau, planas buvo toks: prisipilu pilną buteliuką vandens tyrimui (skambinau, kaip, į ką, kiek įsipilti, kur laikyti), pakeičiu pusę ir dar to atšviežinto įsipilu ir poryt važiuoja tirti į ten, kur, berods, Rolandas rekomendavo (Žirmūnuose). Su arbata vanduo tyrimams, įtariu, nelabai tiks..

maswa
21-01-2012, 23:06
Tiksliau, planas buvo toks: prisipilu pilną buteliuką vandens tyrimui (skambinau, kaip, į ką, kiek įsipilti, kur laikyti), pakeičiu pusę ir dar to atšviežinto įsipilu ir poryt važiuoja tirti į ten, kur, berods, Rolandas rekomendavo (Žirmūnuose). Su arbata vanduo tyrimams, įtariu, nelabai tiks..
Jei manęs klausi, Irma, tai aš niekur nevažiuočiau tavo vietoje, į jokius tyrimus.
Nebent iš čiaupo bėgantį vandenį išsitirtčau).

irma5
21-01-2012, 23:15
Hm, man tiesiog smalsu, ko ten pas mane per daug. Jei tiksliai žinočiau, būtų aišku, ką daryti ateity arba ko nedaryti. Bet, ko gero, taip, šįkart atidėsiu tyrimus, nes palyginti parametrų prieš ir po vandens atnaujinimą neišeis (su arbata neveši juk). Be to, truputį bijau, kad pusę paros šaldytuve išstovėjęs vanduo, nors ir laikytas pagal visus darbuoto nurodymus, jau bus ne tas pats, kas tiesiai iš akvariumo paimtas ir po 5 min. (man tiek iki tos laboratorijos važiuoti) atiduotas tirti. Oi, žiūrėsiu dar ryt po vandens pakeitimo ir papildomo burbuliatoriaus atjungimo, kaip žuvys jaučiasi. Ir labai bijau, kad per naktį ligoniuko skaliaro dar labiau nesužeistų.. Ačiū.

maswa
21-01-2012, 23:38
Irma, nueik dabar, ir pakeisk pusę savo turimo akvariumo tūrio vandens:)

irma5
21-01-2012, 23:45
Tamsoj? 22 val. šviesa išsijungia. Nieko, kad žuvis, hm, prikelsiu? Aš kelias tabletes įmečiau ką tik, kad šamukai rastų, paėstų ir neterorizuotų kitų žuvų.

maswa
21-01-2012, 23:52
Tamsoj?.
Aga;)

irma5
21-01-2012, 23:55
Hm, galiu, aišku. Bet augalai liks nenugenėti. Ką duos vandens pakeitimas dabar, o ne ryt ryte?

irma5
21-01-2012, 23:58
Piktų žuvų neapramins juk šviežias vanduo.. Skaliarui iškart bus geriau? Mažesnė tikimybė uždegimui ir pan., taip? Nežinau net... Dabar po pirmos, žadėjau atsikelti ~ 8 val. ir netrukus imtis valymo-atnaujinimo darbų akvariume. Jei tikrai tikrai manot, kad geriau dabar pat keisti vandenį, eisiu keisti. Tiesa, niekada to nedariau naktį, kai tamsu pas žuviukus.

maswa
22-01-2012, 00:22
Jei tikrai tikrai manai, kad geriau dabar pat keisti vandenį, eisiu keisti.
Aga, jau ne manau, bet pats esu tuo jau kaip ir įsitikinęs:)
Keisk, Irmute, keisk:) Kuo daugiau ir kuo greičiau:).

irma5
22-01-2012, 00:33
Pradedu įtarti, kad linksminatės:)

maswa
22-01-2012, 00:43
Irmute, jei tau patalpoje truktų deguonies, jaustai dusulį ir smarvę,Bet prieš tave būtų langas į žydintį vyšnių sodą, iš kurio sklinda gaivus oras ir kvapas. Kada tu paimtai už rankenėlės, kad tą langą atidaryti, dabar pat, ar ryt ?

irma5
22-01-2012, 00:50
Na, žuvys kvėpuoja ramiai, minėjau jau šįvakar. Tai deguonies lyg ir netrūksta, taip išeina.. Papildomas burbuliatorius veikia visu pajėgumu ir veiks visą naktį. O šviesoj norėčiau kartu ir žoles praretinti. Jeigu pakeisčiau vandenį dabar, ryt negalėčiau žolių skabyti, nes aš tiesiog panyru, kai pilnas akvariumas, kai noriu iki augalų šaknų pasilenkti. Net ir stovėdama ant kopėčių.

maswa
22-01-2012, 01:10
nes aš tiesiog panyru, kai pilnas akvariumas, kai noriu iki augalų šaknų pasilenkti. Net ir stovėdama ant kopėčių.
Tai laikas būtų kaip ir susiratį tą vienintelį, kuris už kojų palaikytų:), kad nenuskęstai:)

irma5
22-01-2012, 11:31
Na va, pakeičiau pusę vandens, priviriau arbatos, atvėsinau, nukošiau ir supyliau į akvariumą. Gal šiek tiek padauginėjau, nes vanduo gerokai rudas. Kiek ilgai jį tokį laikyti?

maswa
22-01-2012, 12:24
Viską padarei labai gerai. Per daug arbatos nebus, nesijaudink:)
Pakeitus vandenį, tavo akimis žiūrint, kaip akvariume situacija dabar ?

irma5
22-01-2012, 12:43
Normaliai lyg ir, žuvys kvėpuoja ramiai. Tik tas rudumas dabar nejauku... O pelekiukas blogiau atrodo, negu vakar. Didesnis guzas, ištinimas ar kas ten bebūtų. Bet sužeistasis, mačiau, mažesnį skaliarą auklėjo, tai gal dar turi jėgų, jeigu mušasi. Kiek ilgai arbatinį akvariumą laikyti?

maswa
22-01-2012, 13:18
žuvys kvėpuoja ramiai.
Na va, džiugu girdėti:)
Dėl rudumo nesijaudink, Irma, jis nekenkia,
Kiek laikyti? Pagal situaciją manyčiau:).

irma5
22-01-2012, 13:24
Rudas vanduo synodončiams turbūt sudaro įspūdį, kad sutemo. Man net žandikauslis atvipo, kai pamačiau, kaip jie mušasi ir kaip kai kurias kitas žuvis vaiko. O dieną tokie geručiai nameliuose sėdi, akis kraipo... Išgąsdino skaliarus, tie vėl žiopčioja ir lyg gleivėti kažkokie pasidarė.

maswa
22-01-2012, 13:32
Man net žandikauslis atvipo, kai pamačiau, kaip jie mušasi ir kaip kai kurias kitas žuvis vaiko. O dieną tokie geručiai nameliuose sėdi, akis kraipo...
Čia ne synodončiai kalti:) O akvariumo šeimininkas, ar šeimininkė:).Yra tokia sąvoka, kai žuvų suderinarumas:).
Synodontis, man asmeniškai yra be galo žavinga žuvis, tiek savo išvaizda, tiek savo elgesiu:)

irma5
22-01-2012, 13:38
Taip, suprantu. Bet kur gi man juos dabar dėti... Džiugu, kad bent jau tiksliai pamačiau, kiek jų yra - 4, o ne 5, iki šiol net nežinojau, nesimatydavo dieną visų. Du apsidraskę šiek tiek. Užsitonizavo, matyt, ir atkuto:) Be to, nelabai išsivaizduoju, kaip mano akvariume būtų galima kurį nors iš jų pagauti, jiegu jau kam nors atiduočiau. O jie mieli žuviukai, tik nemaniau, kad laksto kaip bolidai ir kad taip skaudžiai pliekiasi tarpusavy... Tiesa, žiūriu, ant vandens paviršiaus kažkas balto yra, lyg mini burbuliukai; panašiai būna, kai pati arbatą geriu. Tik iki šiol nerūpėjo. Čia kas nors su užplikinimu susiję ar kalkės?!

irma5
22-01-2012, 13:46
Na, vis dėlto labiau panašu į oro burbuliukus. Jų daug kyla nuo augalų ir jungiasi paviršiuje, ir susidaro kažkas panašaus į plėvėlę. Pirmą kartą kažką tokio matau...

maswa
22-01-2012, 14:28
Nekreipki dėmesio, tegu kyla:). taip ir turi būti:).
O kaip žuvų kvepavimas? Labai knieti sužinoti, tolimesnę eigą:).

irma5
22-01-2012, 14:45
Dabar tamsu akvariume, pietų miegas žuviukams, nieko neįžiūriu:) Parašysiu vėliau.

irma5
22-01-2012, 21:03
Kvėpuoja žuviukai, mano supratimu, normaliai. Bet užtat sužeistojo dar labiau gaila. Turėjau galimybę gerai gerai apžiūrėti vargšiuką ir, deja deja, sužeidimas didesnis, nei pirmai maniau. Jam maždaug penktadalis pelekiuko nukąsta iki pat kūno, arba išrauta. Panašiau į antrą variantą... Jeigu užgis ir neįsimes jokia infekcija ir pan., ar galės jis su siauresniu pelekiuku normaliai gyventi?

Rolandas
22-01-2012, 21:08
Gerai būtų foto.
Jei pelekas nukąstas - ataugs, žuvis gyvens.
Jei pelekas plėštas/kąstas iš pamato, jei žuvis stipri (imunitetas) - išsilaižys irgi. Svarbu neįsimestų infekcija (arbata turi suveikt) ir svarbiausia, kad nebūtų pakartotinių užpuolimų.

irma5
22-01-2012, 21:11
Aš su ta arbata ryškiai padauginau, tamsoka net akvariume. Na, bet, jeigu tik padės... Kiek ilgai coca-colinės spalvos vandenį laikyti tokį, kiek ta arbata veiksminga būna? Ryt tai tikrai iki pat vakaro bus ir per naktį. O toliau?

Rolandas
22-01-2012, 21:22
Jei žuvys nepradėjo dažniau kvėpčiot nuo taninų, tai nepadauginta.
Jie su laiku silpsta, jungias į kompleksus. Paprastai papildoma kasdien.
Bet jei coca colos spalvos, tai bijau siūlyt dar pilt rytoj. Lieka pakeist vandenuką ir tik tada kartot.
Manau, procedūros reiktų kelias dienas - savaitės ir stebėt ar gyja pelekas.

irma5
22-01-2012, 21:27
Na, šiek tiek šviesesnis nei coca-cola, bet netoli, netoli to...
Ačiū.

irma5
22-01-2012, 22:11
O, jeigu būčiau tikrai perdozavusi arbatos, kas žuviukams - apsinuodytų?

Rolandas
04-02-2012, 20:52
Kaip reikalai su skaliaru?

irma5
04-02-2012, 22:31
Kaip tik norėjau rašyti, nes iškilo kitų bėdų, reikia patarimo... Dėl skaliaro, na, nežinau, vizualiai pelekiukas, tiksliau, ta vieta, iš kur jis auga, atrodo beveik taip pat, kaip ir atrodė (lyg stipriai truktelėtas, patinęs), bet žuviukas mojuoja juo, plaukioja, maitinasi. Pats pelekiukas truputį platesnis, praskėstas daugiau, nei buvo iškart po sužalojimo, bet vistiek siauresnis už kitą. Tada po keturių dienų arbatos laikymo pakeičiau dalį vandens (apie 30 proc.) ir vėl buvau įpylusi nuoviro. Po to vėl atnaujinau vandenį. Ne toks judrus, kaip kiti, bet, labai tikiuosi, išsikapstys skaliaras.
O dabar su mekiais nežinau, ką daryti... Čia, aišku, visai į ne šitą temą, bet bandau klausti. Viena porelė apsivaikavo - šįryt akvariumo kampe pamačiau daug mažų mažų mekučių. Nei juos išgriebti, nei ką. Kaip išsaugoti? Tėvai vaiko visus, bet...
O su kitu mekiu (iš kitos poros) - bėda - žiauriai išsipūtė jo pilvukas. Žvynai nepasišiaušę, spalvos nenublukusios, akys neiššokusios. Bet laikosi atsiskyręs ir orą gaudo paviršiuj. Neėda. Ir taip antra diena. Gal ir nesąmonė, bet, vienas iš įtarimų - kad prarijo ancitrusams skirtą tabletę, nes jis mėgdavo jas čiupti. Ar gali būti, kad tabletė, hm, užstrigo žarnyne? Išsipūtė praktiškai per naktį - vakare buvo normalus, o ryte radau jau storuliuką. Ir ką daryti?

Rolandas
05-02-2012, 11:22
Su išpūstu, pasišiaušusiu mekiu teks atsisveikint, susitaikykit.
Dėl mailiuko, tai ant filtro paėmimo antgalių galima uždėk retesnės kempinės, kad kokio neatsargaus neįsiurbtų. Bet šiaip mekiai gerai gano savo bandą, tik besklindančius gali nugnybti bet kas.
Jei norit išsiaugint daugiau, reiktų atskiro akvariumo ar didesnio gardo pačiame akvariume.
Turbūt jau ir pati pastebėjot, kad mekiai neleis ramiai auginti augalų, duobes knis kai tik patys panorės.

irma5
05-02-2012, 23:01
O taip, viena mekių pora išrausė du kampus žolių, iš viso kokį trečdalį akvariumo augalų. Iš pradžių viename gale, bet, matyt, nepatiko vieta. Tada persimetė į priešingą pusę. Nu bet ką dabar, negi barsiuosi su žuvimis:) O išsipūtęs mekutis tebekvėpuoja sunkiai. Šiandien dar pamačiau, kad baltos išmatos nutįsusios, tiesiog kaip lygus baltas siūlas. Prisiskaičiau jau apie visokias baisias ligas...

Rolandas
06-02-2012, 07:49
Humaniška eutanazija: arba į verdantį vandenį, arba šiomis dienomis tiesiai į lauką.

irma5
06-02-2012, 09:00
O nuo ko taip? Kodėl? Man atrodo, kad tas mekis/mekė dar ir besilaukianti...

Dar321
06-02-2012, 11:14
Su išpūstu, pasišiaušusiu mekiu teks atsisveikint, susitaikykit...
Pražiūrėjai - būtent, kad anis nepasišiaušęs, todėl unitazuot gal dar nevertėtų... ;)

Rolandas
06-02-2012, 11:23
Ups, atsiprašau. :(

irma5
06-02-2012, 11:59
Su utilizacija aš ir taip neskubėčiau, nes nežinau net, ar išvis sugebėčiau tai... Kol kas nekaip mekutis atrodo, nekaip. Pilvukas išsipūtęs, tik šiek tiek paplaukė į kitą vietą. Vakar išvis toj pačioj stovėjo nejudėdamas. Na ką, laukiu, žiūriu...

irma5
27-02-2012, 22:24
Ar gali būti, kad sužalota vieta žuvukiui, po to, kai sugyja, niekada jau nebeatrodys taip, kaip iki sužalojimo? Stebiu skaliarą: plaukioja, valgo, reaguoja smalsiai į viską, tiesa, pagainioja jį kiti, taigi, matosi, kad silpnesnis, bet va pelekiukas kaip buvo lyg patrauktas iš "šaknų", taip ir yra. Gumbas sužalotoj vietoj apmažėjo ir šiaip sveikiau atrodo, bet tebėra. Vat ir svarstau, ar tai reiškia, kad geriau nebus? Norėtųsi, kad iki galo išgytų skaliaras. Sužalojimas gruodžio pradžioj buvo.

O mekutis, kurio pilvukas buvo isšsipūtęs be galo, - suplonėjo! Jau atplaukia valgyti, bando gaudyt maistą, tik labai nedrąsus kažkodėl, bijo visų kitų žuvų, nors iki išsipūtimo buvo vienas drąsiausių. Bet, jeigu plaukia šėrimo vietos link, tikiuosi, tai geras ženklas?

Rolandas
27-02-2012, 23:17
Ir patinimas ir randas gali likti, nieko baisaus, jei plauko, maitinas, bendrauja su gentainiais. O jei dar už save gali pastovėti, tai ir visai gerai.
Dėl mekio, smagu girdėt. Gerai kad nepaklausėt ir nenugalabijot. :)

irma5
08-03-2012, 15:59
Pradėjau čia rašyti apie savo kavariumo vandens tyrimų rezultatus, per perkėliau į kitą, anksčiau būtent tam pradėtą, temą.

irma5
17-03-2012, 21:26
Taigi, kažkas vyksta su mano mekiais. Kas tai gali būti? Pats didžiausias, vienintelis vyriškis iš mekių - slepiasi, ieško vienumos, pilvukas papūstas. Iš išorės atrodo visiškai sveikas. Vakar buvo viskas liuks, šįryt jau vangoką, baikštoką radau, o vakare ir visai slėptis pradėjo.

Vienas mekis, kaip rašiau anksčiau, apie mėnesį plaukiojo išsipūtęs, bet, laimė, susitvarkė galiausiai viskas. Todėl kai taip pat po kiek laiko išsipūtė kitas, tiksliau, kita, vėl vyliausi, kad viskas bus gerai. Deja... Padariau skrodimą, radau daaaug ikrų viduj.

Ką daryti? Jau trečiam mekučiui tas pats... Ir pagal amžių dar nėra visai visai senas - ~3,5 metų, gal truputį vyresnis. Radau, kad turėtų gyventi 5 m. Be to, ne nuo senatvės juk pučiasi.

Kitoms žuvims - viskas gerai lyg, tai yra nematau daugiau įtartinų. Jau ir kvėpavimas jų sunormalėjo, kaip tik netrukus pasigirt norėjau.

Rolandas
17-03-2012, 21:39
O kokia temperatūra? Dažnas didelis vandens pakeitimas ir jei aukšta T, tai skatina pateles brandint ikrus.
Panašu, kad patelės norėtų, pasiruošę neršti, o patinų nėra arba nenori dėl kažkokių tai priežasčių? Gal juos patelės persekioja, terorizuoja ir už tai slapstosi?
Aš asmeniškai arba padovanočiau kas nori užsiimti mekiais arba skubiai patelėms ieškočiau patino, suformuočiau gerą porą, o kas nesiporuos dovanočiau kam reikia.

Filtrai dirba gerai?
Pamatuokit nitritus dėl viso pikto, jei žuvys neramios, slapstosi be priežasties.

Jei pučiasi (o ar nepastebit, kad akys liptų iš orbitų?) ir be ikrų brendimo, galima vandenligė. Gal nuo kažkada buvusio dusimo, kas galėjo turėt įtakos vidaus organams, funkcijoms.
Ir dar daug kas neaiškaus gali būti.

irma5
17-03-2012, 21:50
Temperatūra ~26 laipsniai. Vandenį keičiu kartą per savaitę, kaip tik šiandien irgi tą padariau - ~35-40 proc. Patinas, tas, kuris dabar įtartinas, šiuo metu su išneršusia patele saugo kampe savo vaikus. Tiksliau, iki popietės dar saugojo taip nelabai atkakliai jau, o vakaropo visai užlindo už krūmo, viena patelė rūpinasi.
Šiaip buvo 3 patelės, viena išneršė, bet beveik visi ikrai pabalo. Tada vyriškis ją apstumdė, pamušė ir toj pačioj vietoj ėmė ruoštis vaikavimuisi su kita. Tuo metu pirmoji išvyta išsipūtė, bet išgijo. O antra, su kuria patinas išvis neprasidėjo, išsipūtė ir deja deja...
Kitos žuvys nesislapsto, o kai pakeičiau vandenį tai ir visai duotis pradėjo po akvariumą.
Filtrai veikia, ką žinau, srovė stipri iš žarnų. Tiesa, šiandien elektra buvo dingusi dviem-trims valandoms.

irma5
17-03-2012, 21:52
Galiu temperatūrą sumažinti, reikia? O patino jau ir pati susivokiau, kad reiktų papildomo. Tik kur suaugusį rasti? Parduotuvėse vien mažiai.

irma5
17-03-2012, 21:55
Ai, pripainiojau aš čia turbūt su lytimi. Buvo 3 patelės ir 1 patinas. Viena patelė jau viso gero, viena pagijo, o dabar patinui kažkas.

Rolandas
17-03-2012, 21:58
Net nežinau, nespėja jis su trimis. O ta, kuri taip staigiai ir galingai subrandino ikrus, kelio atgal jai jau nebuvo: arba išneršti, arba... arba likti visam laikui išsipūtusiai nuo incistavusių ikrų.
O maitintis visi atplaukia? Nestumdo to, kuris dabar šalinasi, slepiasi?
Aišku, jei būtų foto, gal ką ir pasisektų pamatyti.

Jei jau pilnos patelės, T mažinimas nepadės. Nebent ateičiai. Bet reik gerai paskaičiuot dėl kitų žuvų, augalų augimo. Tai ir turi didelę įtaką. Ir jei jau gerai susistygavo, keisti nereiktų. Bet jei ką, tai 24C tokia dar gera daug kam.

irma5
17-03-2012, 22:02
Maitintis patinas iki šio ryto atlėkdavo kaip kulka, patelė likdavo su vaikais. Iš gailesčio aš jai ten atskirai šiek tiek įmetu. Šįryt patinas irgi atplaukė, bet kažkaip nedrąsiai, užtat ir atkreipiau dėmesį, ir ėdė kukliau nei visada. O vakare išvis neplaukė valgyt.

irma5
17-03-2012, 22:07
Hm, argi gali būti, kad patinas tiesiog pavargo?
Gal man tada tikrai T sumažinti, kad likusi antra patelė bent kažkiek paliktų jį ramybėj? Šiandien jinai jau plaukė link tos vietos, kur šitos poros namai. Galvoju, šiaip smalsauja. O gal ji vėl neršti nori? Jetau, kiek tos mekės gali neršti beveik be pertraukų?

Rolandas
17-03-2012, 22:15
Na, matyt neršto sezonas užėjo. Diena ilgėja, vanduo šviežinamas, maisto gero gauna. Tai rodo geras sąlygas akvariume.
Nerš periodiškai kas kiek laiko (kol susibrandina vis naujų ikrų, iki dviejų mėnesių), o paskui apsiramins.
Bijau siūlyt blogint sąlygas, kad stabdyti jų nerštus (reguliacija ir hormoniniam lygy vyksta), kad nesugadint viso akvariumo reikalų.
Kaip ne kaip, tai ciklidai. Nuobodu nebūna. :)

irma5
17-03-2012, 22:27
Tai jie jau 2 mėn. ir duodasi! Gal net ilgiau truputį.
Na, žiūrėsiu ryte. Dabar patinas atskirai nuo patelės krūmuose miega, ligšiol kartu tarp vaikų nakvodavo. Jetau jetau, kad tik kokia vandenligė nebūtų... Tokios gražios žuvytės, o patinas - tai išvis. Ir didelis, turbūt kokia 15-16 cm.
Ar prie žuvų senatvėj daugiau ligos kimba, kaip ir prie žmonių?
Gal T vis dėlto sumažinti iki 25? Gal nebus per šalta?

irma5
17-03-2012, 22:35
Iš maniškių žuvų šilčiausią vandenį skaliarai mėgsta, bent jau taip radau internete - 25 laipsniai ir daugiau. O kitos, rašoma, nuo 22, 23 iki 27 ir daugiau. Nežinau, mažinti T ar ne...

Skaičiau, ypač rusiškuose tinklapiuose dažnai rašo, kad galima bandyti išspausti neišneršusią patelę. Bet aš vargiai kada sugebėsiu tai...

Rolandas
17-03-2012, 22:42
galima bandyti išspausti neišneršusią patelę

Nežinau galimybių/patirties, bet nerekomenduoju.
Išspausti galima ne bet kada, reikalingi anestetikai nuimt stesui, atpalaiduot kiaušdėtį. Saugot gleivinę, kad paskui neįsimestų parazitai. Nevisai taip paprasta: imt ir išspaust.

irma5
17-03-2012, 22:50
Radau užrašuose - ruošti vietą nerštui su pirma patele mekis pradėjo gruodžio 9 d. Tik aš tada dar nesupratau, ką jie ten organizuoja, tiesiog buvo įdomu stebėti, kaip prisigrūda grunto į burną ir spjaudo ant aplinkinių žuvų. Jie ten kasė kasė, bet nepatiko vieta galų gale ir persibazavo į kitą kampą. Bet nieko neįvyko, kaip tik kvėpavimas tada kažkada sudažnėjo, gal dėl to? O vasario 4 d. išneršė pirma patelė, kovo 14 d. - antra.
Gal ir tikrai patinas pavargo...

irma5
17-03-2012, 22:53
Tikiu tikiu, kad nėra lengva spausti ikrus. Ir, manau, geriau nemokant net ir nekankinti žuvytės. Tiesiog nustebau radusi, kad taip išvis įmanoma, net ir profesionalui...

Tai ką, T nemažinu, laukiu, žiūriu.

Per pusmetį jau du žuviukus pradau - skaliarą ir mekę - suaugusius, gražius, pripratusi buvau...

irma5
21-03-2012, 19:19
Ar gali būti, kad patelė, hm... persigalvojo nerti? Toks įspūdis, kad mekis labai jau norėtų ubaigti viską, bet mekienė tik laukia pavalgyt ir iaip laksto po akvariumą. Mekis net kartais plaukia ją parsivaryti. Nesuprantu, kas ten jiems.
Tačiau raau ne dėl eimyninės mekių krizės, o dėl patinėlio. Jis vis dar įtartinas - maai plaukioja, jeigu patelė teikiasi pati grįti į uimtą kampą, jis ivis stovi vienoj vietoj, pilvukas tebėra papūstas ir iandien įiūrėjau trumpą labai ploną baltą siūliuką, kybantį i subinės. Ėsti neplaukia 5-tą dieną i eilės. Vakar mačiau, kad jis nusipurtė taip, lyg jam būtų alta. Bet daugiau to purtymosi nepamačiau, tai gal koks vienkartinis buvo. Jokių kitų pasikeitimų vizualiai nematau. Kas jam gali būti?

Rolandas
21-03-2012, 20:05
Negerai būtų, jei nesimaitina ir baltas gleivių siūlas. Heksamitozę galima būt įtart.
Bet ar tikrai nesimaitina?

irma5
21-03-2012, 20:41
Taip, tikrai nesimaitina. Pora kartų plaukė link šėrimo vietos, bet toks įspūdis, kad apsigalvojo arba išsigando kažko, nes stabtelėjo, pamąstė ir pusiaukelėj grįžo. Išvis jis, sakyčiau, nieko daugiau nedaro, tik saugo užimtą kampą. Kaip tik dabar ten traiško vieną krūmą, suprantu, kad ruošia vietą nerštui. Bet beveik pusę dienos - specialiai sėdėjau ir žiūrėjau, kas, ką akvariume veikia - vienoj vietoj plūduriavo.
O siūlas ne toks, kokį esu mačiusi guramių ir skaliaro. Pas juos buvo lyg baltos mažos dešrelės, tarpusavy sujungtos. O pas mekį tiesiog kaip paprastas siūlas, skirtas siūti. Trumpas galiukas išlindęs.

irma5
21-03-2012, 21:21
Nesuprantu... Jeigu žuviukas rimtai sirgtų, tai tikriausiai nevargtų prie neršimo vietos įrengimo, ane? Bet, jeigu sveikas, tai kodėl nesidomi maistu?

Rolandas
21-03-2012, 21:23
Na, kad mekis penkias dienas nesimaitintų visai, net ir ruošdamasis nerštui, nelabai normalu.

irma5
21-03-2012, 21:29
Tai va... Nežinau net, ką ir galvoti. Per kitus nerštus mesdavo visus darbus ir skuosdavo valgyt. Be to, jo pilvukas nė kiek nesumažėjo per visą šitą laiką, kaip buvo papūstas, taip ir yra. Patelės, kai saugojo vaikus ir neėdė, sublogdavo.

irma5
23-03-2012, 18:59
įryt mekis atplaukė valgyt, čiupo didiausią gabaliuką, prarijo ir ... atrijo atgal viską. Kvėpuoja labiau prasiiojęs. Vis apiūrinėju lūpas, iaunas, nematau kokių parazitų įsikibusių ar pan. Gal tikrai mekiui heksamitozė? Pilvukas tebėra papūstas. Toks įspūdis, kad jam viduriai usikię. Imatų jokių nėra, bet i kur bus, kai jau 7-ta diena neėdęs.

Rolandas
24-03-2012, 18:55
Taip, labai panašu į heksamitą.
Jei trumpai, užmeskit akį čia (http://www.vitawater.ru/aqua/ill/hexamita.shtml) čia (http://www.aquarium.lt/index.php?option=com _joomlaboard&func=view&Itemid =26&catid=42&id=291415)

irma5
10-04-2012, 22:18
Po gydymo trichopolu (vaistininkė pardavė iškart 10 pakelių ir nė neužsiminė apie receptą!), mekis apie pora savaičių jau valgo, lyg ir viskas gerai. Bet bėda vėl dėl neršto - su viena išneršė, kai tik pradėjo maitintis, ir dabar iš naujo abu flirtuoja, o nuošaly likusi patelė irgi pasirengusi, plaukia vis pasiglaustyti. Ir net jos pilvukas man netgi didesnis atrodo nei tos, kuri nesitraukia nuo patino. Taigi, ar galima tikėtis, kad žuvys kažkaip susireguliuos eiliškumą ir vyriškis spės su abiem pasibūti, ar ieškoti patino išsinuomoti?

Rolandas
11-04-2012, 05:57
Smagu girdėt, kad mekiui viskas gerai. ;)
O su dviem turėtų suspėti. Vietos tokiam akvariume tikrai yra.
Antro mekio patino neieškočiau, geriau išsirinkčiau kurią geresnę patelę pasilikti, o kitą kam padovanočiau.

irma5
11-04-2012, 11:50
Ateity - taip, tikriausiai ieškosiu naujų namų mekei, bet dabar, bijau, kad ne laikas - ką gi ji vargšelė darys, pasirengusi neršti be patino, o dar į naują akvariumą papuolusi sustresuos... Tik man baisu, kad tas patinas ja visai nesidomi, galvoju, kažin, kaip jai jį sugundyti?

irma5
29-05-2012, 23:20
Kiek ilgai mekis+dvi mekienės gali neršti? Ar gali būti taip, kad tai vyks non stop visus metus? Jau beveik pusmetį ta jų meilė liepsnoja, galėtų ir pailsėti... Ir akvariume būtų ramiau.