PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Skaliarų poroje šeimyninė krizė. Kaip pasielgt?

Nykstukas
09-01-2012, 23:13
Susipyko suaugusių (1-1.5 metų) skaliarų pora. Patinas vaiko patelę ir net labai. Nenorėčiau, kad pasibaigtų tragiškai, todėl atiduosiu tam, kas turi burį skaliarų nemažiau 5-7 vnt.
Vilnius, rašykite nykstukinas@gmail.co m

Rolandas
10-01-2012, 09:11
Sumažink temperatūrą pora laipsnių arba iki 23C

Nykstukas
10-01-2012, 10:25
Tai, kad jau 3 mėn. Temperatūrą laikau 24-23. Šeimyninė drama vyksta dvis savaites. Patelė apipešiota, bet dar vis laikosi...

Rolandas
10-01-2012, 10:29
Tada daryk atvirkščiai. :)
Kelk iki 28C, gal kaip tik to trūksta patelei brandint ikrus ir neršt.

Nykstukas
10-01-2012, 10:40
Ačiū už patarimą! Pabandysiu, bet skelbimą palieku galiojanti. Manau šiai porai būtų geriau gyventi buryje. Tada tos dramos visos dingtų. Juk tai būrinė žuvis? O gal aš neteisus?:(

gede
10-01-2012, 12:32
Ačiū už patarimą! Pabandysiu, bet skelbimą palieku galiojanti. Manau šiai porai būtų geriau gyventi buryje. Tada tos dramos visos dingtų. Juk tai būrinė žuvis? O gal aš neteisus?:(Nu ne, jie porom. Būryje laikomi jaunikliai, pakol sau poras išsirenka. O daužymasis poroje, tai jau pretenzijos dėl santuokinių pareigų neatlikimo(vieno ar kito), bus ikrų-susidraugaus, i tai , jeigu viskas be problemų, kartais problemos atsiranda, kaip tik-neršto metu, žodžiu slidu čia su jų charakteriais, gal dar ir bliūdas ankštas...

Laura&Simonas
10-01-2012, 13:12
Mūsiškis audžia šonus patelei kai dingsta ikrai. Po kelių dienų patelė "neapsikentus" pradeda duoti atgal, tada patinas išblukęs žolėse sėdi. Aiškinimasis trunka iki savaitės. Abu žvynais aplupinėtais, pelekais suplyšusiais būna. Asocialai tokie. Per nepilną savaitę atsigauna, o paskui vėl nerštas... Na bet ką - policijos nekviesi, dviem savaitėm į areštinę neuždarysi.

Nykstukas
10-01-2012, 20:35
Va dabar nežinau ir kuom tikėti:) Man keli žmonės sakė, kad juos geriausia laikyti būryje kaip ir diskus. Tie įvairiausi apsistumdymai, niuksai pasidalina būryje tarp tų pačių individų ir padaro mažiau žalos. Susiporavę atsiskiria ir užima savo kampelį kurį inirtigai neršto metu gina. Kiek čia tiesios??

Rolandas
10-01-2012, 21:24
Taip, skaliarai būrinės žuvys, bet kad būrys gerai jaustųsi, o sugalvoję neršti galėtų ramiai užsiimt pakankamo dydžio erdvę, tai ohoho kokio akvariumo reik.
O jei suleisti 10vnt į 150-200l, nieko gero irgi nebus, kai suaugs. Tada geriau jau laikyti porą vien tik dėl to, kad tos erdvės užteks tik porai.

Nykstukas
10-01-2012, 21:43
Supratau, kad jas atiduoti mažai šansų. Teks būti policininku ir reguliuoti jų seksualinį gyvenimą su šildytuvo pagalba:)
Skelbimas netikęs, tad matyt teks trinti. Nebent šios nuomonės gali būti įdomios ir kitiems. Tada pavadinkite kaip Jums patogu, . . .ypatumai, elgesys. . .
Visiems didelis ačiū už išsakytas nuomones ir patarimus.

tttautvydas
10-01-2012, 22:28
Prisimenu ir aš turėjau akvariume skaliarų porą. Neršdavo kas dvi savaites, vėliau pradėjo patinas mušt patelę ("bučiuotis", šonus daužyt). Patelė buvo ant tiek sudaužyta, kad pasirodė kraujosruvos ir galiausiai po kelių parų nudvėsė, nors buvo laikoma atskirai ir gydoma nuo grybelinių, bakterinių ligų. Šiaip skaliarai gražios žuvys, patinka man jos, paveist norėtųsi, bet vis bandžiau- nesigaudavo :) Vandens parametrai ne tie, o juos pakeisti - nebuvo galimybės.