PDA

Žiūrėti pilną versiją : 200l Edvio akvariumas

edvis12
05-01-2012, 22:49
2260 2261 2262 2263 2264 2265

Kol kas bendro vaizdo dar nėra. :)
Įkėliau šias nuotraukas tik tam, kad būtų prieš/po. :) Akvariumas padarytas terasomis dviem sluoksniais.
Apatinis stambus smėlis iš jūros, o viršui pirktinis žvyras. Šiuos du sluoksnius skiria plastmasinis tinkliukas, o filtrą žadu paslėpti klijuodamas akmeninę sienelę. :)

Akvariumo gyventojai:
2 skaliarai
4 rykliniai šamai
2 papūgos
2 astronotai
2 šamukai

http://www.youtube.com/watch?v=cK-XdKLbHxI&list=UUIoAJNB938kbvC 9HI12Cs2g&index=1&feature=plcp
Laukiu atsakymų!

Rolandas
05-01-2012, 23:19
Manau, pasilik tik astronotus. Nelauk kol pradės kalt skaliarus.
Tiesa, rašyk tvarkingai, nes...

edvis12
05-01-2012, 23:28
Ta prasme, kad skaliarus suės?

tttautvydas
05-01-2012, 23:58
Iš skaliarų liks nekokios išvaizdos skaliarai. Bus uždaužyti, kol tikrai gyvų nebeliks (bent pas draugą taip buvo). Asmeniškai aš atsisakyčiau astronotų, ryklinių šamų. Pakankamai agresyvios/gali suėst mažesnes žuvis. Pasirinkčiau mišrų akvariumą, jis įdomesnis, spalvingesnis, negu du astronotai, bet čia tavo valia rinktis. ;) Jei nenori rinktis augalinio, gali pasidaryt žuvinį. Man labai patiko šis variantas: http://www.youtube.com/watch?v=-nvQcLY04V4 (aišku jį sudėtingiau ir prižiūrėti). Bet dar kartą kartoju: tu esi akvariumo šeimininkas ir tavo valia rinktis kokį akvariumą daryt.

edvis12
06-01-2012, 00:06
Man irgi ši nuoroda patinka. Aš ir pats galvojau apie diskusus, bet daugiau apie juos paskaitęs, sužinojau, kad jie labai dideli ligų nešiotojai, todėl iškart atkrito. :)
O dėl šakų, tai aš turiu, bet dar neprisigėrę vandens, todėl mirksta puode. ;)
O dėl žuvų įvairovės nusprendžiau leisti stambias žuvis. :) O gal yra kokių kitų priežasčių, kad atsisakyt astronotų, ryklinių šamų?

Fiskius
06-01-2012, 09:32
Kokių dar priežasčių reikia? :) Turi atsisakyti arba astronotų arba visų kitų. Astronotai bjaurios, plėšrios žuvys, galinčios gyventi tik tarp tokių pačių plėšrūnų.

tttautvydas
06-01-2012, 11:14
Jei nori tokio akvariumo kaip nuorodoj, tai nebūtina imt tik tuos diskusus, gali pasirinkt, kad ir skaliarų būrelį ir rodostomų ar kitų tetrų būrį. ;) Jei imtum baltą foną, tai aš imčiau vien tik tamsias žuvis (juodi skaliarai ir pan.), o jei tamsus/juodas fonas- atvirkščiai: balti skaliarai, rodostomai, corydoras panda ar kažkas panašaus. Dėl stambių žuvų tokiam 200l akvariume nelabai yra pasirinkimo. O ir per didelės žuvys atrodys gana neestetiškai lyginant su akvariumo tūriu. ;)

edvis12
06-01-2012, 21:41
http://www.youtube.com/watch?feature=player _embedded&v=aaL0FbUkAcg
na va dar vienas video su mano naujais augalais :) ir kolkas mano pastebejimais astronautai ir skaliarai sutaria geriausiai:)

Rolandas
06-01-2012, 21:59
Nekankink papūgų, padovanok ar parduok kam nors. Strese lipa iš akvariumo. Nedelsk. Paskui eilė bus skaliarams.
Ir tai ne astronotai "pikti plėšrūnai", o akvariumo šeimininkas nesugeba suderinti, pasirinkti suderinamų rūšių.

Fiskius
06-01-2012, 23:33
Bet bendrai paėmus astronotai yra pikti plėšrūnai ir nereikia bandyti jų laikyti su taikiom plekšnėm :) Edvi, dar gali į kompaniją neonų prisipirkt, bus tikrai smagu :)))

tttautvydas
06-01-2012, 23:54
ir kolkas mano pastebejimais astronautai ir skaliarai sutaria geriausiai:)

Tai tik laikina... labai laikina. Astronotų charakteris atsiskleidžia augant, ir iš gero, mažo monstriuko pasidaro visas monstras, aptekęs pykčiu, visų daiktų akvariume vartymu (jei juos auginsi pasirūpink, kad jiems užaugus jokios dekoracijos būtų neperverčiamos- jei akmuo parvis gali stiklą laisvai išdaužt; tekę matyt kaip gerą kelmą varto po akvariumą).

Kaip sakė Fiskius pasirink neonus ar dar ką nors iš tetrų. Mano nuomone neonai akvariumo pagyvinimui nelabai tinka- dažnai būna išsibarstę akvariume, nesudaro būrelio, nors tekę matyti akvariumą, kaip neonai laikėsi gražiu būrelio, matyt dėl to, kad buvo įleistas Mystus vittatus. ;)

Rolandas
07-01-2012, 00:08
Lyrinis nukrypimas.
Gamtoje nėra piktų plėšrūnų (išskyrus Homo "sapiens"). Visiems plėšrūnams tai skirta evoliucijos arba Dievo ir tai natūralu, ir nieko blogo. Nereik ant jų pykti, auklėti ar bausti, atskirti, uždaryti.... reikia tik suteikti tinkamas sąlygas.

Nesiūlykim kas netinka. Žmogus dar tik pradedantis akvariumininkas.

Fiskius
07-01-2012, 10:43
Na aš ir bandau paaiškinti žmogui suprantama kalba, kad tos žuvys, lyginant su kitom, yra piktos, plėšrios. Čia panašiai kaip laikyti pitbulį su viščiukais vienam narve :)))

edvis12
07-01-2012, 10:46
Atsisakysiu, bet įdomu kodėl astronautai akva parduotuvėje suleisti į vieną akvariumą su papūgom?

nitis
07-01-2012, 11:03
Kai žuvis streso būsenoje, ją gali leisti su plėšresnėmis ir nieko baisaus nebus. O va kai jau jos atsirenka kur kurios kampas, tada jau prasideda žiaurioji dalis.

nitis
07-01-2012, 11:11
Tai tik laikina... labai laikina. Astronotų charakteris atsiskleidžia augant, ir iš gero, mažo monstriuko pasidaro visas monstras, aptekęs pykčiu, visų daiktų akvariume vartymu (jei juos auginsi pasirūpink, kad jiems užaugus jokios dekoracijos būtų neperverčiamos- jei akmuo parvis gali stiklą laisvai išdaužt; tekę matyt kaip gerą kelmą varto po akvariumą).

Kaip sakė Fiskius pasirink neonus ar dar ką nors iš tetrų. Mano nuomone neonai akvariumo pagyvinimui nelabai tinka- dažnai būna išsibarstę akvariume, nesudaro būrelio, nors tekę matyti akvariumą, kaip neonai laikėsi gražiu būrelio, matyt dėl to, kad buvo įleistas Mystus vittatus. ;)

Neonai yra būrinė žuvis. Jei jų net 100 įleisi į didelį akvariumą, juos užvijus, neonai susilekia į būrį. Būna keletas neonų iš būrelio atsiskiria, bet čia laikina.

Fiskius
07-01-2012, 11:31
Kai žuvis streso būsenoje, ją gali leisti su plėšresnėmis ir nieko baisaus nebus. O va kai jau jos atsirenka kur kurios kampas, tada jau prasideda žiaurioji dalis.

Be to, jie dar jauni. Paaugusių nelaikytų vienam akvariume ir parduotuvėj. ;)

Fiskius
07-01-2012, 11:32
Neonai yra būrinė žuvis. Jei jų net 100 įleisi į didelį akvariumą, juos užvijus, neonai susilekia į būrį. Būna keletas neonų iš būrelio atsiskiria, bet čia laikina.
Reiškias reikia kažką laikyti, kad juos vis pravaikytų. Kitaip išsibarstę po visą akvariumą būna, bent pas mane. :)

Rolandas
07-01-2012, 12:22
Edvi, bet jei tu pasiliktum vien tik astronotus?
Ir jei dar tau pasisektų ir susiformuotų pora? Gal kada ir nerštas būtų. Ne taip daug kas šiais laikais laiko astronotus, o kažkada ohoho kokia madinga, reta, brangi žuvis buvo.
Juk taip įdomu būtų stebėti ne akvariumą mirgantį, o vieną rūšį, jos elgseną. Suaugus tikrai graži žuvis. Pažįsta šeimininką, leidžiasi glostoma, geria alų (pasak vieno kolegos). :)

edvis12
07-01-2012, 21:55
http://www.youtube.com/watch?v=e6drqK95uj0&list=UUIoAJNB938kbvC 9HI12Cs2g&index=1&feature=plcp
Štai dar vienas klipukas :) su dviem naujom žuvytėm. O dėl astronautų klausiau parduotuvėj, sakė, jei aplink panašaus dydžio žuvys, tai nieko jie nepuola. Ir sakė, jei tinkama temperatūra, jie nevarto kelmų ,o tik ramiai plaukioja. :)

edvis12
07-01-2012, 21:57
Pažįsta šeimininką, leidžiasi glostoma, geria alų (pasak vieno kolegos). :)
tikrai prajuokinai :D

tttautvydas
07-01-2012, 23:40
[url] O dėl astronautų klausiau parduotuvėj, sakė, jei aplink panašaus dydžio žuvys, tai nieko jie nepuola. Ir sakė, jei tinkama temperatūra, jie nevarto kelmų ,o tik ramiai plaukioja. :)

Šaunuolis, kad domiesi žuvimis, jų charakteriais, bet... mažiau tikėk pardavėjais. Jie daug ko nežino. Dažniausiai remiasi "informacija", kurią mato jų akvariume, t.y. kaip žuvis dar pilnai nesubrendus, nepasiekus savo normalaus dydžio ir kai yra streso būsenoje. Patikėk kaip užaugę astronotai mėgsta akvariumą tvarkyt: kasa gruntą, su grunto kasimu, gali ir akmuo išvirsti, ir pan. Ir jie nėra toki flegmos, kad tik ramiai plaukiotų ;)
Žinoma, astronotai nepuls į save panašaus dydžio žuvų, bet ar nori perkrauti akvariumą įleidęs panašaus dydžio žuvų ir ar yra pas tave tokių žuvų, kurios būtų panašaus dydžio (užaugusios) kaip astronotai?

edvis12
07-01-2012, 23:54
na kiek žinau astronautai kažkur 30cm auga bet pas mane akva 200l ir 12 stambiu žuvu pvz(papūgos,ryklinia i šamai,ir tos naujos dvi žuvytes pamiršau pavadinima:) vienintelei šiek tiek mažesni skliarai)tai manau tos žuvys užaugs apie 15-20cm na o ta akva parduotuvė tikrai manau su patirtimi http://www.youtube.com/watch?v=Ocu1bzcPLJU apie šia parduotuve daug puikių atsiliepimų girdejau ir taip manau per dvidešimties metu patirti daug ka galim suprast apie žuvis ir pas juos daug akva su gelavandenem suaugusiom žuvim tai aš jais pasitikiu ;)

tttautvydas
08-01-2012, 00:24
Na nežinau, kaip ten kas- niekada ten nebuvau ;) o bet tačiau pažiūrėkim iš kitos pusės: 200l akvariumas ir 12 stambių žuvų. Vienai žuviai tenka apie 16-17l vandens. Teks pasirūpinti puikia biologine filtracija ir nepriekaištingu (ir galbūt net papildomu) deguonies padavimu. Suaugusios žuvys ypač jautriai gali sureaguoti į deguonies stygių- kuo didesnė žuvis, tuo daugiau reikia deguonies aprūpinti kūno organus/audinius, ir tuo pačiu padidės išmetamo CO2, nitratų ir amonio kiekis. Taigi, mąstyk, ar tavo žuvys nesijaus lyg suspaustos akvariume? Aišku, tau gali atrodyti, kad akvariumas yra neperpildytas, žuvys dar turi vietos kur apsisukti, nesitrina šonais viena į kitą, bet laikant tokį kiekį žuvies, privalai arba užtikrinti geras sąlygas joms vystytis (dažnas vandens keitimas, puiki biofiltracija, maitinimas ir pan..) arba turi atsisakyti kitų žuvų, kad bent kiek optimalios sąlygos būtų. ;) Šiam kart tiek.

P.s. Pasiskaityk knygų/interneto nuorodų apie nitro ciklą, suprask, kas dedasi filtro kempinėj, kas ten gyvena/auga/dauginasi, išsiaiškink kas yra biologinė pusiausvyra. ;)

Dar321
08-01-2012, 09:56
Tai kam Tau dar forume kažką rašyt, klausinėt, jei turi tokius super-duper konsultantus?.. Juk vistiek, viską, kas čia prašoma/patariama - Tau kaip "žirniais į sieną", nes "savas tiesas" turi.

Rolandas
08-01-2012, 10:06
Dariau, bandyk įsivaizduot: parduotuvėj sako, ai ten forumuose nesąmones pliauškia akvariumų nematę. Forume: ai ten parduotuvėse bet ką sukomplektuos, visos taikios draugiškos... O pradedančiojo akvariume tuoj karas į vienus vartus prasidės.
Ot bus streso. Ką jam galvot, kuo pasitikėt?
Kad kyla klausimai ir rašo - labai gerai. Tai informacija, kuria galima remtis, lyginti, atsirinkti, daryti išvadas (patvirtinti, atmesti) ir mokytis. ;)

Edvi, draugiškas patarimas, nesakyk parduotuvėje, ką tau sako forume. Tai labai biesina parduotuvių šeimininkus ar pardavėjus. :))
Ir neimk visko už gryną pinigą. O pats kibk į gamtos pažinimą, biologiją, paskui chemiją, fiziką, ir, aišku, lietuvių kalbą. Ir tėvams dėl to tavo akvariumininkystė labai patiks. ;)

maswa
12-01-2012, 02:57
Rolandai, tiesiai šviesiai paklausiu.
Esi laikęs astronautus ?

maswa
12-01-2012, 23:23
Atsisakysiu, bet įdomu kodėl astronautai akva parduotuvėje suleisti į vieną akvariumą su papūgom?

Neisivaizduoju astronotui geresnio kaimyno, nei red paroto .
keletą metelių auginau, stebėjau jų elgesį, galima sakyti čiupinėjau nuo ryto iki vakaro juos. Pas mane juodadryžės kai ikrikius sudėdavo, tai astronotusai iš kampo neišlysdavo:), jei ir bandydavo išlysti, tai iš karto vėl būdavo atgalios suvaryti.
Man ši žuvis ir dabar asosijuojasi su karpiu/karosu, kuriam svarbiausia yra priėsti ir pašikti, o ne tikrai kapotis ten su kažkuom.

Žuvų agresija ir plėšrumas, tai dvi skirtingos sąvokos, Rolandai.

rolas
20-01-2012, 08:26
Astronotai, skaliarai, rykliniai samai, red parotai, tikrai nesuderinami dalykeliai!!!
Astronotai tikru tikriausi zverys, suauge jie net peles saldytas ryja:)
Reikia zuvis derinti pagal charakteri, gyvenimo salygas... jeigu nori skaliarus laikyt, rinkis tada "zonini" akvariumo stiliu, pvaz AMAZONES baseino, taigi Skaliarai, tetros, neonai, samukai ir daug augalu:)

rolas
20-01-2012, 08:32
Visa akvariumo "apdaila" per kieta vandens atzvilgiu sioms zuvimns, ir fauna visiskai nesuderinta ir aplinka, nepyk, bet tai gal pades tau ateity.
O parduotuvese 90% tau isiulys beleka, jei neturesi ziniu:)
Siaip pradek is naujo irsirengt akvariuma, jei netri visai patirties rinkis lengvesnes zuvis ir flora. Jeigu zinoma nori tik zuvis matyt pasilik tik astronotus:)

edvis12
21-01-2012, 13:48
ačiū už patarimus!

edvis12
17-02-2012, 10:34
http://www.youtube.com/watch?v=msM3oSlXMRA&list=UUIoAJNB938kbvC 9HI12Cs2g&index=1&feature=plcp
Mano akvariumas po gero mėnesio:).Žuvis jau apsiprato tik augalija labai skurdi.Ka daryti ,kad augtu augalai?
Akvariumą buvo užpuole rudas dumblas.Kaikurie anubio lapai ,net juodi buvo.Vakar ištraukiau anubi ir nupyliau virintu vandeniu dumblo nebebuvo ,bet šiandien žiūriu ,kad vel dumblas ant lapu auga.Prieš tai dvi savaites pyliau specialia primonę nuo dumblo ,bet nieko nepadėjo.Žadu įleisti ampuliarijų. Ką patartumet?

Fiskius
17-02-2012, 12:04
Vakar ištraukiau anubi ir nupyliau virintu vandeniu dumblo nebebuvo ,bet šiandien žiūriu ,kad vel dumblas ant lapu auga.

Kitą kartą dėk į puodą ir pavirk, sriubos turėsi :DDD
O jei rimtai, tu tikiesi apiplikydamas GYVĄ augalą jį išgelbėti nuo dumblių?
Gerink vandens kokybę, dažniau ,daugiau keisk vandens, gal būt mažiau šerk ir pasitrauks tie dumbliai akvariumui įsivažiavus.

Pikulis
17-02-2012, 12:59
Na, gal ne karštu nuplovė, o tik atvirintu ir jau šaltu ;D. Anubiai lėtai auga, taigi kažin ar labai jau paskubinsi.

edvis12
17-02-2012, 13:16
Paskubint nenorėjau norėjau tik nuvalyti dumblą nuo lapų nes kaikurie ,net juodi buvo.O skydamas neauga augalai omenyje turejau ,kad nyksta valisnerijos ,jawa moss nesidaugina ir ricija nesidaugina.Ir taip augalai negražus valisnerijų viršūnės geltonos ir ričija pradeda geltonuot.

gintas-oranda
18-02-2012, 22:15
Prisidėjai koralų, sraigių kiautų, marmuro-padarei jūra ir nori, kad jūroje augalai augtu? Kiek žinau jūroje, vien tik dumbliai auga. Beje ir žuvys pas tave nuo tokio vandens stresuoja.

edvis12
19-02-2012, 11:51
Dekoracijos: kelmas, du akmenys, kokoso nameliai (išimsiu kai nebetilps žuvys), o tas baltas akmuo tik dėl anubio, nes tas anubis su šaknim įsikabina į tokius akmenis.
http://www.youtube.com/watch?v=msM3oSlXMRA&list=UUIoAJNB938kbvC 9HI12Cs2g&index=1&feature=plcp

edvis12
21-03-2012, 22:39
http://www.youtube.com/watch?v=qBBVFBNO8_4&feature=player_embed ded
Na va viska padariau pagal jūsu patarimu:žuvis suderintos 100% ;D kriauklės ir tas baltas akmuo išimtas.Dumblas dingo kai nupirkau trintuką :D
Dar liko keli augaliukai25942595ir gera sauja ričijos,čiučiut java moss samanos augalus parduodu visus už 15lt.

edvis12
22-03-2012, 22:15
Tai čia pas mane viskas taip blogai ,kad nebeturite kantrybės rašyti :D.Ar taip gerai ,kad nėra ka parašyti?

Rolandas
22-03-2012, 22:31
:) Na, man skaliarai ir astronotai nelabai derinasi. Papūgos iš principo... Bet čia tik man, neimk į galvą.
Aš jei dar ką keisčiau ir nagai niežtėtų, pasigaminčiau gražią 3D "akmeninę" sienelę, keisčiau gruntą į tamsesnį, parinkčiau ir akmenų kelis gražesnius, didesnius.

2597
Pasižvalgyk po galeriją, gal kokių idėjų pasigausi
[/URL][url=http://www.designsbynature. net/gallery/?album=1&gallery=2]galerija (http://*http://www.designsbynature. net/gallery/?album=1&gallery=2)

edvis12
22-03-2012, 22:42
Skaliaru nebėra (pažiurekit paskutini filmuka viršui) ir jūsu nuomone teisinga ,nes astronautai jau daužė skaliarus su nosim.O akmenų savaitgali važiuosiu i karkle pasirinkt.Gal galėtumet papasakoti kaip pasigaminti ta sienele.Tokia sienele mačiau pirkti lenkiška bet man pasirode pinigų laidymas.

Rolandas
22-03-2012, 22:48
Gal galėtumet papasakoti kaip pasigaminti ta sienele
Tai nauja tema, ne tik tavo akvariumui. Pradėk, jei vairuosi. ;)