PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Tvenkinio įrengimas smėlio grunte?

Sartorius
03-01-2012, 10:16
Buvo atskira tema apie tvenkinių įrengimą, tačiau mano klausimas netipinis.
Kaip įrengti tvenkinį smėlyje/žvyre?
Aišku, geriausias sprendimas - plėvelė, bet yra du labai ribojantys faktoriai, kaina ir plotas.
Gal yra kitokių technologijų leidžainčių įsirengti tvenkinį, nuo 10 iki 30 arų, be brangių membranų?
(pvz. iškasus tvenkinį iškloti jį moliu, arba plėvele iškloti tik šlaitus, o dugną betonuoti)

Fiskius
03-01-2012, 11:44
O kuom blogas smėlis? Nebent vanduo nesilaiko, tada nekas. O kitu atveju man rods smėlis net geriau už molį, vanduo skaidresnis bus.

Sartorius
03-01-2012, 12:40
:) yep, smėlis gerai, jei ateina gruntinis vanduo, bet jei tokio nėra (jis labai žemai), tai nei smėlis nei žvyras vandens nelaiko.

Gedas
03-01-2012, 17:54
Pas mano drauga panaši situacija,(gruntas žvyras), iškasė 4 metru gylio pruda, tai vandens budavo nuo 1-1.5 metro, iki vandens 3 metrai šlaitas. Tai pragilino dar 3 metrais, tai dabar vandens turi 3.5 metrus gylio, bet nuo žemės paviršiaus yra dabar apie 8 metrus gylio.
O užlaikyti vandeni plėvele ar betonu, manau brangiai gali kainuoti, beto po žiemos gali suskylineti betonas ar plevelė sutrukti...

Sartorius
03-01-2012, 18:24
Ne, man tokie kasinėjimai netinka :)
Neturiu tam resursų.

Prieš kurį laiką forume buvo papostinta nuoroda į Koi fermą Anglijoje.
Ten savininkas šią problemą sprendė taip:

2253

Šonai iš plėvelės, o dugnas iš bentonito (tokia molio rūšis).

Fiskius
03-01-2012, 18:34
Po tuo betonitu, kaip suprantu, irgi plėvelė :)

Sartorius
04-01-2012, 07:55
Blogai supranti tuomet :)
Kas ir kam pils bentonitą ant plėvelės?
Tai tiesiog pavyzdys mišrios dangos tvenkinio įrengimui.
Kombinuojama plėvelė ir vandeniui nelaidus gruntas.

Gediminas
04-01-2012, 17:22
Esu dirbes su geotekstiles ir molio itvaru ( bentonitu) jis ne ka pgesnis už pigia plevele o del kokybės abejoju nebent imti storesni sluoksnį o tai papildomas pnigėlis.
Dėl molio sluoksnio jo reikėtu arti puse metro ir dar išplukti o tas kainuoja. Belieka plevelė, na jos galima susirasti lenkuose po 7 lt už kvadrata ir pačiam su fenu susivirinti. Jei tavo grunte nėra aštriu akmenų tai gali nedėti geotekstilės kuri kainuoja dar apie pusntro lito. Dar turi žiūreti kad po plėvele nebūtu gruntinio vandens nes gali nuslinkti šlatai dar neužsipldžius baseinui.
Drenažas irgi kanuoja nepgiai.

Sartorius
04-01-2012, 17:35
Taip bentonitinė geotekstilė brangu, bet tiesiog birus ukrainietiškas bentonitas neturėtų daug kainuoti, gal kaip gipsas ar dolomitas. Gaila, bet nerandu kas įveža, vienintelis rastas importuotojas nustojo vežti dėl paklausos stygio.
Plėvelė labai išbrangina projektą, na ir didelė pradūrimo rizika, didelėje baloje beveik neįmanoma rasti.