PDA

Žiūrėti pilną versiją : Smėlis vietoj grunto

andzo
01-01-2012, 20:48
Sveiki, norėčiau pakeisti gruntą į smėlį. Koks geriausiai tikų? Ar augs augalai?

tttautvydas
01-01-2012, 21:07
Užtikrinus gerą deguonies praėjimą pro smėlį augalai gali augti puikiai. Deja, smėlis yra labai smulkus, dėl ko deguonis mažai prasiskverbia/vėdina jį ir kyla problemų dėl rūgimo. Nerekomenduočiau dėti smėlio, kadangi greit apaugs dumbliais ir neatrodys labai estetiškai. Dažniausiai naudoja kvarcinį smėlį. Tačiau tavo valia rinktis ;) Ir šiaip augaliniam akvariume smėlis nesiderins su augalais/iškris iš konteksto. Jei akvariumas didelis ir nori pažaisti su smėliu, gali daryti ciklidinį: nereiks rūpintis dėl augalų, ciklidai aktyvios žuvys- gal patiks ;)

andzo
01-01-2012, 21:12
Dėkui už informaciją. Galvoju apie ciklidinį, bet taip pat noriu ir augalus išsaugoti :)

tttautvydas
01-01-2012, 21:44
Kokius augalus turi? Galbūt kai kurių neliestų ciklidai. ;)

Rolandas
01-01-2012, 21:57
Kažkada kituos forumuose plačiai, giliai buvo nagrinėta smėlio tema. Išvados priėjom, o ir praktika kitų įrodė, kad "Afrikos akvariume" smėlis ne problema. Jokio uždumblėjimo, rūgimo nebūna, žuvys gerai iškedena, lengvos drumzlės, nešvarumai nepalenda po sunkesnėmis smiltelėmis ir jei geras, galingas filtras, spėja surinkti, jei - ne, tuomet labai gerai matos nešvarumai.
Su augalais bus problemų, dujų apykaita apsunkinta, nebent kokios valisnerijos. O anubiasus riši prie kelmo, akmenų. Jų šaknys turi būti išorėje ir taip, prie bet kokio grunto.

maswa
01-01-2012, 23:51
Jei ruošiesi auginti afrikiečius, tai siūlyčiau dėti koralinį gruntą.
Visi pliusai jo pusėje lyginant su smėliu, išskyrus-kainą.

nitis
02-01-2012, 18:36
Na, kvarcinio smėlio aš tikrai nedėčiau - tokia nesąmonę padariau savajame ciklidiniame akvariume ir labai džiaugiuosi ta š...dą išmetęs iš savo akvos.

Kvarcinio smėlio trūkumai:
jį tikrai bus sudėtinga prižiūrėti esant didesniam žuvų kiekiui;
smėlis papuola į filtrą, o tas filtrui gyvenimo nepailgina;
Jei laikysi smarkesnes žuvis, gan dažnai turėsi smėlio debesies;

Aš pritariu maswa - afrikos ciklidams tikrai vertas dėmesio koralinis smėlis.

andzo
02-01-2012, 22:02
Augalų pavadinimų nežinau, bet nemažai jų rūšių yra mano akvariume. Reiškiasi paprasčiau bus su paprastu gruntu ir apdėti akmenimis, gal neiškapstys. :)

maswa
02-01-2012, 22:44
gal neiškapstys. :)
Kokios žuvys bus?

andzo
02-01-2012, 22:55
Ciklidai bus Tanganikos ir Viktorijos ežerų.

maswa
02-01-2012, 23:31
Aš dėčiau koralinį smulkų gruntą.
Jos mėgsta pasikapstyti smulkiame grunte, ruošti nerštavietes. Kai kurios žuvys, iš šių ežerų, inkubuojančios ikrus burnoje, leisdamos gruntą pro žabtus persidėlioja/pamasažuoja tokiu būdu savo ikriukus. :)
Jei norisi augalų, gali juos sodinti į vazonus/terasas, rišti prie akmenų.