PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Vandens užšaldymas (laiko apskaičiavimas)

Vytautas
01-01-2012, 16:18
Kaip apskaičiuoti kiek laiko laiktyti vandens talpą, kad sušaltų 80% vandens?

Tarkim:
V=25l,
Tpradinė=8C,
Toro=-3C,
vanduo plastikinėje taroje

maswa
02-01-2012, 11:53
vanduo plastikinėje taroje
Mano galva, labai tas laikas priklauso nuo taros tūrio, formos, sienelių storio, uždara ar atvira ta tara, ir dar nuo panašių visokiausių niuansų.

zeBeawer
02-01-2012, 19:19
Pritariu maswa, tik norėčiau papildyti: priklauso nuo sienelių storio, bei jų šiluminio laidumo; nuo tūrio ir paviršiau santykio; ar vyksta garavimas ar ne (atvira ar uždara talpa); ar vyksta oro judėjimas (apiplovimas oru). Beje būtų paprasčiau filosofuoti, jei būtų žinoma kam viso šito reikia ;)

Rolandas
02-01-2012, 22:20
būtų paprasčiau filosofuoti, jei būtų žinoma kam viso šito reikia
Spėju, kad dėl tos priežasties, kad gauti "osmosės" akvariumui, jaunystės eleksyro sveikatai. :)
Lėtai užšaldamas vanduo, statydamas kristalą, išstumia iš gardelės išorėn druskas. Ir jei lėtai užšaldyti, tai tame 1/5 neužšalusio kiekio lieka druskos, o 4/5 - geras, "osmosinis", minkštas, gero pH, gydantis visas ligas, atitolinantis senatvę, tirpdantis druskas sanariuose, bet neišplaunantis Ca iš kaulų, "gyvas"... blablabla-reklama, vanduo. :)

maswa
03-01-2012, 22:33
minkštas, gero pH, gydantis visas ligas, atitolinantis senatvę, tirpdantis druskas sanariuose, bet neišplaunantis Ca iš kaulų, "gyvas"... blablabla-reklama, vanduo. :)
Aš kiek žinau, tai žmogui reikia gerti ne rūgštų, o šarminį vandenį. Čia mokslas tą rekomenduoja, ne aš:).Tipo šarminis vanduo yra labai bloga terpė netgi vėžiui, nešnekant jau apie visas kitas zarazas:) .O mes visi esam skaitę kiek procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo:)
Todėl medicina yra priešiškai ir nusiteikus prieš gazuotus gėrimus, netgi mineralinį g.vandenį:)
Užšaldyto (pilnai) ir poto atvėsinto vandens pH ženkliai pakyla.Taip išeitų, kad būtent toks vanduo ir būtų panacėja nuo visų lygų:).

Valdas
04-01-2012, 12:50
Aš kiek žinau, tai žmogui reikia gerti ne rūgštų, o šarminį vandenį. Čia mokslas tą rekomenduoja,
Labai įdomu sužinoti, kaip tas šarminis vanduo sugeba "pralįsti" pro rūgštų skrandį ir išlikti šarminiu? :)
Jeigu čia kalbi apie tuos "mokslininkus", kurie pardavinėja vandens jonizatorius, tai jų mokslo nuopelnus būtina rašyti kabutėse.

maswa
04-01-2012, 15:46
Jeigu čia kalbi apie tuos "mokslininkus", kurie pardavinėja vandens jonizatorius,
Nea, ne apie tuos, Valdai.
Čia neperseniausia mačiau per LRT Z.Kelminskaitės autorinę laidą. Laida buvo skirta būtent vandens tematikai. Laidoje diskutavo žymūs/nusipelnę mokslui ir medicinai žmogeliai. Aš tik bandžiau perkelti ir apibendrinti jų mintis, ką ir pabrėžiau savo posme.

Valdas
04-01-2012, 16:36
maswa, labai norėčiau susirasti tą laidą, bet kol kas nepavyko, gal galėtum ką nors sukonkretinti ar nuorodą duoti.

maswa
04-01-2012, 20:10
maswa, labai norėčiau susirasti tą laidą, bet kol kas nepavyko,
apgailestauju valdai kad nepavyko tau rasti

bandyk dar karta gal pavyks

nadh
04-01-2012, 21:28
Sveiki, akvariumo gyventojai. Netikėkit visokiais stebukladariais, vanduo yra vanduo ir tik vanduo. Vandenį galima distiliuoti, galima bidistiliuoti, galima dejonizuoti, galima gauti jungiant H ir O2. O tie visi šaldymai, šildymai yra visiška nesąmonė. Jei norit gauti šarminį vandenį, dedat šarmą, norit rūgštinti, dedat rūgštį. Vandens pH, keičiantis temperatūrai, keičiasi dėl OH ir H disociacijos. Negausit jūs jokio gryno vandens šaldydami. Norit gauti dejonizuotą vandenį jo negalima net laikyti stikliniame inde, nes iš stiklo tirpsta Ca+ jonai. Jei kam reikės dar išsamiau, rašykit.

Rolandas
04-01-2012, 21:34
Tik iš smalsumo. Ar kas bandė pamatuoti atšildyto ledo gH ir palyginti su prieš tai užšaldomo vandens gH?

nadh
04-01-2012, 21:44
Tai bus sunku padaryti todėl, kad vandens molekulės juda. Šaltas vanduo yra sunkesnis nei šiltas, o štai ledas jau lengvesnis. Jei norit, galiu darbe pamatuoti 1C temperatūros ir 20C distiliuoto, ir bidistiliuoto.

nadh
04-01-2012, 21:48
Galiu tik pridėti, kad šiltas vanduo bus rūgštesnis.

Rolandas
04-01-2012, 22:02
Ne, ne. Čia visa prasmė tame, kad užšaldant ir nepilnai užšaldžius visą tūrį, lede turėtų patekti minkštesnis vanduo, nei likęs dar neužšalęs vanduo.
Įdomu, jei kas praktiškai patikrintų ir būt aišku.

nadh
04-01-2012, 22:10
Žinau šį pokštą, bet jį įgyvendint net aš laboratorijoje nesugebėčiau. Šis fokusas labiau teorinis, nei praktinis.

Rolandas
04-01-2012, 22:15
Kodėl? Bus minusas lauke. Lieka palikt iš vakaro kibirą su vandeniu arba... atsinešt iš ežero ledo gabalą ir vandens palyginimui.

nadh
04-01-2012, 22:19
Todėl, kad tavo vandenyje ir taip bus daug ištirpusių druskų. Nesvarbu, kad tu iš lėto šaldysi.

nadh
04-01-2012, 22:23
Grynam vandenyje pH priklausys nuo tm, aukštesnėj tm bus daugiau disociavusių H ir OH grupių, dėl to jis rūgštesnis.

Rolandas
04-01-2012, 22:30
Taip, bet man rūpi ar tiesa dėl to ledo vandens paminkštėjimo.

nadh
04-01-2012, 22:38
Nepyk, atsakysiu kaip žmogui ne iš laboratorijos. NE, tokių sąlygų namuose tu nepasieksi.

Rolandas
04-01-2012, 22:41
Nepykstu, dėkui. ;)

Vytautas
04-01-2012, 22:50
Kaip suprantu nieks nematavo. Kh matuosiu jei tik bus pakankami šalčiai ;) Bent virinimas tai kh nuo 18 i 6 dh sumažėja.

Rolandas
04-01-2012, 22:51
P.S. virinimui, kitą temą.

nadh
04-01-2012, 23:21
dar šiek tiek pridėsiu, šaldant vandenį padidės dujų tirpumas vandenyje, o tai ir veiks pH , bet abejoju ar tai matysis net ir mano pH metru

Valdas
05-01-2012, 09:50
Kolega nadh, turbūt, ne visai suprato Rolando klausimą.
Situacija yra tokia: jeigu paimsime 10 litrų vandens, kuriame mineralinių medžiagų koncentracija yra 1g litre ir šąldysime, kol 5 litrai vandens taps ledu, tai likusiuose, neužšąlusuose 5 litruose vandens min. medžiagų koncentracija taps artima 2 g litre, o lede - artima 0 g/l. Patikrinta daugybę kartų.
Galiu netgi papasokoti atsitikimą, kai viena kolegė vos vos nepradėjo tikėti antgamtinėmis jėgomis. Į laboratoriją buvo pristatyta keletas vandens mėginių. Kolegė atliko tyrimus ir gavo keistus rezultatus (labai maža mineralizacija). Pakartojo - mineralizacija padidėjo, bet nepakankamai. Kartojo dar tris kartus ir gaudavo vis didesnę mineralizaciją. Tada pasakę "Šakės, aš išprotėjau!" :) Paskambinau užsakovui, pasirodo mėginius laikė garaže ir jie buvo užšąlę. Atsinešė į kambarį, palaukė kol atšils ir atvežę. Kolegė sėmė vandenį nuo višaus su pipete, o jis, pasirodo, buvo išsisluoksniavęs! Štai ir visa mistika.
O dėl pH, tai distiliuotame (ar kitaip pagamintame be min. medžiagų) vandenyje ištirpęs CO2 ženkliai keičia pH vertę - iki 4.5-5. Tai dėl to, kad šis vanduo neturi buferiškumo. Bet ir pakelti pH yra labai lengva - vienas lašas šarmo į kibirą vandens ir jis taps šarminiu :)

nadh
05-01-2012, 21:20
Sveiki, Valdai,
aš niekaip tuo nepatikėsiu, atsižvelgiant į visas vandens savybes, jo kaip skysčio šalimo savybes, tai neįmanoma. Tame pačiame lede yra pakankamai ištirpusių druskų ir tikrai jų negali būti mažiau. Gal tavo kolegei ir pavyko kažkas, bet man tokį patį eksperimentą atliekant kas antra diena, aš to negaunu. Šiaip tenka naudoti ir amino rugštis, ir visų tipų druskas. Dar daugiau, atšildant ledo gabalą su tokiomis druskomis, jų koncentracija būna mažesne, vien tik dėl to, kad dalis druskų būna sušalę. Tavo sąlygoje, tai suprantu, kad jums atvežė vėl atšildyta vandenį, kodėl jis vėl nesusimaišė? Bet kaip pats sakai, lašelis šarmo ir vanduo minkštas.
P.S. kartais būna stebuklų, aš nesakau, kad žmonės jais neturi tikėti, bet aš jais netikiu. Peace

Valdas
06-01-2012, 09:57
>>>nadh
Tai kad čia nėra jokių stebūklų. Kai užšals ežeras, paimk gabalą švaraus (ne geltono :) ledo ir vandens iš to paties ežero. Ištirpink ledą ir pamatuok elektros laidį abiejuose. Druskos neužšąla, kaip tu rašei. Lėtai šaldant tirpalą, jos lieka skystoje dalyje.

Vytautas
20-01-2012, 23:39
Pamatavau atšildyto vandens iš ledo kh=4; NO3=0. Vandens iš krano kh=18, NO3=5. Galima daryti apibendrinimą apie tai, kad tokiu būdu vandenį nedideliam akvariumui minkštinti galima.

Rolandas
20-01-2012, 23:46
Pasakok viską iš eilės. Ką, kaip šaldei? Ar viską, ar kokį procentą užšaldei tūrio? Ar ledo prisipjovei ežere?

Vytautas
21-01-2012, 00:11
Ežere :)

Bačkutę 25L vandens iš krano pripyliau. Laikiau 5d balkone. Temperatūra apie -5C buvo. Sušalo apie 5L. 20L nesušalusio nusiurbiau žarna.

Matavau iš ledo gauto vandens parametrus.