PDA

Žiūrėti pilną versiją : Fiskiaus baseino uždengimas žiemai

Fiskius
26-12-2011, 22:35
Pagaliau radau laiko nulėkti iki sodo su fotiku :)

Baseiną dengiu pirmą kartą, nes iemet apgyvendinau 4 spalvotus karosus. Iki tol lietuviki auksiniai igyvendavo ir taip :)

2230 2231

Vaizdas viduje pro ipajautą skylę oro cirkuliacijai:
2229

Vanduo matosi skaidrus, karasikai linksmai plaukioja, ant dugno keletas stambių sliekų guli :)

Rolandas
26-12-2011, 22:40
Kaip dailiai viskas. Sveikinu!
Įdomu, kaip eksploatuosis? Kokie kabliukai išlįs.

Fiskius
26-12-2011, 23:42
Ačiū. Iš visokiu atraižų susirinkau, įdomu kiek toks uždengimas duos naudos :)
Bet kadangi mano baseinas šiek tiek "komunikuoja" su gruntiniu vandeniu, tai labai galvos nesuku :)

Pikulis
27-12-2011, 22:41
Gerai, kai pas tave jis tokios formos, tai nesunku ir šiltnamiuką padaryt ;). Šiaip tokį gali jau ir rudenį dengt, tada lapų neprikris. Nauda akivaizdi, jei šals, tai ledas bus skaidrus be sniego, daugiau šviesos, dumbliai deguonį gamins. Šiaip šiandien per žinias pranešė, kad žiema nebus šalta, o rimtesnio sniego galime sulaukt, tik sausio viduryje, todėl manau šiais metais pakanka ir minimaliai pridengt.

maswa
27-12-2011, 23:04
Fiskiau, kaip akmenis paklojai? Ant sauso smėlio ir cemento?

Fiskius
28-12-2011, 11:22
Taip, ant smelio ir cemento. Tiksliau čia žmona rankdarbiais užsiiminėjo, kol namelį stačiau. Užmaišau kibiriuką cemento, o ji dėlioja akmenukus. Po žiemos kažkiek pajudėjo, paskilinėjo, bet ką padarysi :) Pas mane ten žemė labai įdomi, visas baseinas be jokios armatūros, plėvelių, laiko jau apie 10 metų :)

maswa
28-12-2011, 16:21
Tiksliau čia žmona rankdarbiais užsiiminėjo
Ohooo žmonikę prilaikai:)), jei tokie darbeliai jei tik rankdarbiai:))
O takelį pasibetonuot, kad geresnis priėjimas būtų prie prūdelio, nenorėjai? Nes palijus ar pašalus nelabai saugu ant tokių akmenėlių laipioti:).

Fiskius
29-12-2011, 10:51
Nu matai, zyzė, zyzė žmonikė, kad aplinką prie baseino tvarkyčiau, bet mato, kad mano rankos iki to nedaeina, užsikasęs, teko pačiai užsiimt, "tu tik man akmenų parūpink, ir cementą užmaišyk" :)
Nemanau, kad betonuosiu kokį takelį, man ir taip labai gražu, o priėjimas iš vienos pusės labai normalus, iš kitų pusių lenda tik aptarnaujantis personalas, kuris pats kaltas jei įdribs :D

maswa
30-12-2011, 07:50
man ir taip labai gražu
Man irgi:).Tikrai gražus, tvarkingas prūdelis.

Fiskius
22-01-2012, 19:03
tai ir iema atėjo :))) Kai pagalvoji, tuoj dainuosim iema, iema bėk i kiemo, o ji tik prasideda. Aplankiau sodą, pasirūpinau malkom alykiukams ;) Tuo tarpu, apie 2val. baseine burzgė kompresoriukas akvariuminis.
2297
Po truputį usniginėja mano iltnamiuką, gerai, bus iltesnė kepurė :)

2296
Viduje ramybė, plonytis ledukas, kurį labai lengvai prabediau pagaliu. Kai atėjau, mačiau visus keturis spalvotukus ramiai plaukiojančius po visą baseiną, kai pradauiau ledą ir įmečiau burbuliatorių, pasislėpė :)

Lyg ada iema parodyti savo nagus, iūrėsim kaip toliau bus.

Pikulis
24-01-2012, 20:27
Įdomu, kokio storio ledas susiformuos, kai paspaus šaltukas kokių -18C? ;)
Beje, primink koks ten jo gylis?

Fiskius
25-01-2012, 09:53
Man irgi įdomu :) Gylis berods apie 60cm, bet ankstesniais metais niekad nėra įšalęs iki dugno. Kai ant ežerų būdavo pusmetrinis ledas, mašinom važinėdavom, o ant baseino ledas apie 10cm, kažkokia ten įdomi vieta. ;)

rolandelis
26-01-2012, 09:08
Apkask sniegu,storai ir bus gerai.

Fiskius
29-01-2012, 21:38
Buvau šiandien sode, ledo pagaliu jau nepramušiau. Plėvelė iš vidaus pasidengusi apie 1cm storio šerkšnu, ledas skaidrus. Gražiai apsnigtas, dar apkapsčiau , dabar beveik visas po sniegu.

Pikulis
29-01-2012, 23:23
Ledo nedaužyk, nes triukšmas žuvis baido, stresuoja, deguonį eikvoja. Kol oras šaltas išvis nepatariu darinėt ir žiūrinėt, nes šaltį į vidų leidi. Ne taip senai ir užšalo, dusimo dar nebus, o tikrinti geriau tada, kai bus atodrėkis, dabar tikrai kas geriausia, tai apkast sniegu ;). Pas mane, tai kai uždengiau, tai taip ir stovi, sniegas gražiai apsnigo ir kažin ar ankščiau nei kovo mėnuo ten lysiu.

Fiskius
30-01-2012, 11:28
Matai, pas mane buvo paliktos angos, kad oras bent kiek cirkuliuotų kol nebuvo užšąlęs. Tai pro ją atidenges ir žvilgteriu ir pagaliu pabaksnoju ;) Smarkiai nedaužau, ale aną kartą užteko bakstelt, šį kart jau nebe :)

Pikulis
30-01-2012, 12:13
Patikėk, angų nereikia, oras ir taip cirkuliuoja. Pas mane jau eilę žiemų jokios cirkuliacijos nebuvo, o problemos kildavo tik nuo to, jei dumblo rudenį neišvalydavau.

Fiskius
30-01-2012, 14:27
Aš manau, per tą laiką kol nebuvo ledo, labai gerai, kad buvo angos ir bent esant vėjui prapūsdavo, nes užsidengė jis man gan sandariai. O kuo daugiau buvo vandeny deguonies prieš užšalant, tuo ilgiau jo pakaks ir tuo sveikesnės žuvys sulauks pavasario :)

Fiskius
20-02-2012, 13:27
Aplankiau šiandien baseiną, šiltą savaitę praneša, sakau bus naudinga nuskasti sniegą ir pramušti ledą. Ledas apie 5cm storio, skaidrus, kol dasikasiau, žuveliokai išsislapstė, bet gaišenų nesimato, tai manau jų ir nėra :) Vanduo visiškai skaidrus, normalaus "ežerinio" kvapo. Prakapojau maždaug 30 cm skersmens skylę, prarinkau ledukus iš vandens, vėl uždengiau ir palikau. Jei saulytė dienom pašvies, bus visai liuks, o jei lietaus bus, kaip žada, irgi gerai :)

Fiskius
29-02-2012, 15:34
Užsukau šiandien. Ant eketės užsidėjęs plonytis ledukas, kurį prabedžiau pagaliu. Saulutė smagiai kaitina, sniegas tirpsta. Karasikai smagiai plaukioja po ledu, prie eketės nelenda, žodžiu manau peržiemojom šiemet labai gerai :)

Fiskius
01-06-2012, 14:20
Praėjusį savaitgalį tikrinau kas baseine gyvena :) Į bučių lindo tik smulkųs Lietuviški auksiniai karosai. Matosi buvo vienmečių ir dvimečių.
3025

Visi 4 spalvoti matosi plaukioja, buvo įdomu sugauti juos, apžiūrėti kaip po žiemos laikosi.
Kitą dieną pasiėmiau meškerę, sugavau 3 didesnius lietuviškus karosiukus, tada didelei mano nuostabai raudę (pernai įleidau 5vnt, rudenį 3 sugavau ir iškėliau į karjerą, 2 liko žiemoti) ir sugavau vieną spalvotą karosiuką. Dydžiu stipriai lenkia keliais metais už save vyresnius vietinius karosus, pilvas išsipūtęs, matyt ruošiasi nerštui. Atrodo sveikas ir guvus. Gaila tadien nebuvau pasiėmęs fotiko.

Fiskius
28-11-2012, 09:49
http://www.meteo.lt/oru_prognoze.php

Rodos laikas važiuoti uždengti baseiną...

Fiskius
02-05-2013, 10:36
Šiemet baseiną buvau uždengęs taip pat, kaip ir pernai. Nenormaliai užsitęsus pavasariui, vasario gale bei kovo vidury buvau nuvažiavęs paaeruoti, tam naudojau automobilinį kompresoriuką padangoms pūsti (abu kartus po 2-3val, kol su dukra pasivaikščiojom ant karjero, pasiklausėm nuo storumo traškančio ledo) :) Kai ant netoli esančio karjero ledas buvo virš pusmetrio, mano baseine buvo apie 1cm, iš poros smūgių kastuvu, nesunkiai prakirtau :)

Vakar ramiai stovėjau ir stebėjau baseiną, pasišildyti pakilo visi 4 gražiai ūgtelėję spalvoti karosiai, koks 30 paprastų karosų, bei raudė, išgyvenusi antrą žiemą :) Kaip kubiniam baseinui, rezultatai manau, daugiau nei geri :)

Rolandas
02-05-2013, 17:39
Smagu girdėt, kad sėkmingai peržiemojai. Buvau pasigedęs kur prapuolęs, reiškias viskas tvarkoje.
Sveikas sugrįžęs. ;)

P.S. o šitą matei (nuo 139 žinutės)?
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?666-Šamukų-(Silurus-glanis)-paauginimas-namų-sąlygomis/page6

Fiskius
03-05-2013, 19:09
Smagu girdėt, kad sėkmingai peržiemojai. Buvau pasigedęs kur prapuolęs, reiškias viskas tvarkoje.
Sveikas sugrįžęs. ;)

P.S. o šitą matei (nuo 139 žinutės)?
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?666-Šamukų-(Silurus-glanis)-paauginimas-namų-sąlygomis/page6

Gyvas, gyvas ;) Tik daugiau į fotografiją pasinėriau, tai laiko mažokai beliko...
O su šamukais tai įdomus varijantas!

Fiskius
05-07-2013, 20:30
Prieš savaitėlę valiau baseiną ir žiūrėjau kas gi ten dar gyvena :) Radau visus 4 spalvotus karosus, apie 40 smulkių auksinių karosų ir 3 raudes (irgyveno jos jau antrą žiemą). Išsėmęs vandenį supratau kodėl šiemet lelijos tokios vešlios ir teik daug žiedų. Dumblo buvo apie 10cm, jei ne daugiau :)

40644063406540664067

Pikulis
14-07-2013, 23:18
Būtum spalvotus rankoje palaikęs, tai būt aiškiau kokio dydžio ;D. Tai ten pas tave jie kaip ir beveik nešeriami auga?
Beja mailiuko spalvotųjų nebuvo?
Maniškiai tai jau neršė (iš tos pačios vados, kaip ir taviškiai), tai savo valyt negaliu, nes lervutes-mailiuką prarasčuiau.

Fiskius
22-07-2013, 10:33
2 auksiniai stori, 2 plonesni. Dar neneršė, bet manau turėtų. Lervučių nematau nuo tada kai iš baseino išmečiau visus smulkius augalus ir palikau tik leliją :/

Pikulis
22-07-2013, 22:50
Vadinas išneršia, bet ikrus suėda.

Pikulis
01-04-2014, 21:35
Kaip šiemet karosai peržiemojo?

martis999
01-04-2014, 22:25
Man puikiai :) Net ir nuo praeitų metų rudeninio neršto peržiemojo poros centimetrų karosiukai. Tavo baseino uždengimo technika pasiteisino 100%.

Pikulis
02-04-2014, 00:09
Man ir visuomet pasiteisindavo, tik šiemet kažkaip visgi keli krito... Kai tik atidengiau tai žuvytės gražiai plaukioja, vanduo skaidrus. Bet po kelių dienų nuo dugno pakilo keli negyvi žuveliokai. Patelės pilnos ikrų... Ta žiema besniegė, dar palikau vėdinimuisi vamzdį, tai vat kažkas nutiko kaip nevisada, nes kitom žiemom visi išgyvendavo. Manau reikėjo viską aklinai uždengti, bet kas žinojo, kad nebus to sniego... Tai vat todėl įdomu pasidarė kaip Fiskiaus karosiukai peržiemono.