PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Fiskiaus 10l eksperimentas su natūraliu pogrunčiu.

Fiskius
18-12-2011, 16:54
Pasiskaitęs kitam forume diskusiją apie natūralų gruntą, sumasčiau panaudoti savo 10l apleistą krevetnyką ir padaryti eksperimentą. Jei pasiteisins, gal būt kraustysiu lauk ciklidus iš 100l akvariumo ir pratesiu eksperimentą ten :) Tikslas - sukurti stabilią biopusiausvyrą su daug augmenijos, trašiu gruntu, daug žuvų, kurios aprūpintų augmeniją CO2, be papildomo trešimo, tik "natūr produkt" :) Eksperimentui nepavykus, sekantis eksperimentas bus toks pat, tik su papildomu CO2.

Pogrunčiui panaudojau lapuočių miško juodžemį, molį ir anglį. Juodžemį su moliu maišiau iš akies, maždaug 1:3, nepilnai sudegusių angliukų iš laužo įmaišiau kelis gabaliukus. Ant viršaus užpyliau jūros žvyriuko iš Karklės. Sėdėjau, rankiojau, gal visus tirpstančius akmenukus išrankiojau... :)

Flora:
Pasodinau nupiepusį Echinodorus Regina ir keletą tokių pat nupiepusių Echinodorus latifolius. Visi augalai iš didžiojo akvariumo, kuriame baigėsi pogrunčio veikimas (3m), nusibodo žaisti su kietu vandeniu ir CO2, todėl atjungiau angliarūgštę ir palikau augti tai kas auga :)
Dar įkišau pora stiebelių ilgaūgių, kurių pavadinimo nežinau, sakau jei kartais sukiltų maisto medžiagos ir reiktų greit suvalgyt :) Bei yra likusių kažkokių samanų, parkeliausių su krevetem, voliojasi ant dugno, nesuprnatu aš jų, bet dėl visa ko palikau. Šiandien dar parsinešiau ūgliuką spiralinės valisnerijos, reiks kažkur įkišti.

Fauna:
Gupijos - 2vnt
Molinezijos - 2vnt
Red Cherry krevetės ~ 20vnt
Yra kelios sraigės melanijos (nžn. gerai jos tokiam akvariume ar nelabai).

Vandenį maišau su osmoze per pusę, Kh turėtų būti apie 10. Po pirmos savaitės pakeičiau apie 30%, dabar tik papildau nugaravusį osmoze.

T - 25. Apšvietimas kol kas 6W daylight T5 lempečka, vis planuoju dar vieną tokią pat pajungti, bet užmirštu nusipirkt :) Be to dvejoju ar nebus per daug, nepabandęs nesužinosi :)
Filtracija: Aquael fan-mini senukas. Berods 250l/h, bet realiai jis dirba gal tik koki 1/10 pajėgumo, nes kempinė prasta, ieškosiu geros, nedidukės, kad tilptų ir filtro galva nelystų lauk.

Eksperimentas prasidėjo maždaug 2011-11-24, nenufotkinau ir neįsidėmėjau :(
Pirmą savaitę suleidau tik apie 20 krevečių.

2011-12-01. Įleidau porelę gupijų.
2163

2011-12-10.
2164

2011-12-17 Papildžiau porele molinezijų. Echas išleido naują lapą, mažieji echai apsivalė nuo dumblių.
2162

Kol kas sakyčiau viskas vyksta labai normaliai. Gal kas esat bandę tokį akvariuma laikyti? Ko tikėtis toliau, ko vengti, gal ką ne taip darau. Beje, skaičiau, kad labai minkštas vanduo negerai tokiam akvariume, nes užrūgsta gruntas. Kiek suprantu tam reikalui ir angliukai dedami. Bet kietam nelabai augalai nori augti.

Beje, su tokiu pačiu grunto mišiniu įdėjau 3 vazonėlius didžiajam akvariume su tokiais pat echais, vienam paprasta kriptokorina. Raudonas echas išleido mažą lapelį, bet šaknys tai mačiau suvarytos iki dugno, nors sodinau su keliom nupiepusiom šaknelėm.Latifoliusa i stovi, beveik nepasikeitę, o kripta leidžia gražius, sodriai žalius sveikus lapus, lyginant su kitom giminaitėm augančiom grunte.

maswa
18-12-2011, 22:06
Žuviokų mažoka mano akiai.Tuo labiau nori, kad co2 tau jie prikvepuotų:).
Aš panašaus tūrio esu matęs akvuką su endlerio gupijoms ir krevetėmis, bei augalais, irgi ''savo chodu'' ten viskas vyksta, nerealiai patiko:).
Į tokį mažylį reikia leisti kuo mažesnius žuviokus ir kuo smulkesnius augalus sodinti, tokiu būdu optiškai jis atrodys didesnis/erdvesnis.

Fiskius
18-12-2011, 22:31
Na aš po truputį didinu žuvų skaičių, be to tikiuosi, kad gan greitai jų prisiveis. Šiuo atveju man pats vaizdas kaip ir dzin, nes bent kol kas akvariumas stovi beveik nematomoj vietoj :)

maswa
18-12-2011, 22:38
akvariumas stovi beveik nematomoj vietoj :)
Kodėl tu jį taip skriaudi ?:).

Fiskius
19-12-2011, 09:09
Kodėl tu jį taip skriaudi ?:).

Todėl, kad negavau leidimo pastatyti trečią akvariumą 2 kambarių bute viešai :))) Tai kol kas jis tupi užadrytas spintelėje po 100l, akvariumu. Rezgu planą-chuliganą perkraustyt ant dukros rašomojo stalo, bet bijau, kad dukra dar per maža (4,5m) ir vieną dieną rasiu jame neaišku ką :)

maswa
19-12-2011, 13:20
Rezgu planą-chuliganą perkraustyt ant dukros rašomojo stalo,
Labai geras planas-chuliganas:)
Aš ir planuoju kažką panašaus ant rašomo stalo pastatyti:).