PDA

Žiūrėti pilną versiją : Lynukų (Tinca tinca) paauginimas namų sąlygomis

Nilas
06-12-2011, 21:12
Viskas prasidėjo nuo to, kad ėjau į maximą pirkti akcijinio karpio. :) Tik va akį patraukė tarp lydekų ir upėtakių talpykloje plaukiojantis lynukas. Jau senokai vis matydavau po kokį vieną kitą lynuką ten plaukiojant tarp kitų žuvų, šiuokart lynukas be upėtakių ir lydekų draugijoje turėjo vieną ešerį ir vieną apipešiotą karosą. Rudenį buvo kilusi mintis akvariume pasižaisti su lynukais, bet taip tą mintį ir nustūmiau į šoną neradęs kur nusipirkti mailiaus. Šiuo kartu man kažkaip pagailo to rezervuare plaukiojančio lynuko, pamaniau vistiek jis čia ilgai netvers, juolab, kad prieš savaitę ten pat plaukiojo kitas lynukas tragiškai apgraužtas, net stebėjausi, kaip turėdamas tokius sužeidimus jis dar gyvas. Tačiau šis mano nusižiūrėtas neatrodė labai jau prastai, gal tik pelekų plėvė paplyšinėjusi. Na ką, žinau, kad prieš pardavėją pasirodysiu durnas, bet dzin. Bet kaip bebūtų keistą, pardavėja visai maloniai sutiko man tą lynuką parduoti gyvą. Sakyčiau jai tai netgi pakėlė nuotaiką, stengėsi su žuviuku elgtis gražiai. Šiek tiek atokiau visą veiksmą stebėjo dvi jaunos damos, girdžiu kaip šnibždasi: "žiūrėk kokį mažą perką". Tačiau, kai pardavėja jį įdėjo į keturkampį kibirėlį su vandenių, damų veiduose pamačiau šypsenas ir palengvėjimą. Lynukas svėrė 115g. Kilogramo kainą apskaičiavo pagal 17.99 lt/kg, tai už tą žuviuką temokėjau 2 lt. Kasininkė prie kasų mano pirkinį irgi pasitiko plačia šypsena, matyt nedažnai tokie žuvies pirkimo variantai pasitaiko. :)

Iš pradžių įleidau, į 30l. akvariumą, kuriame pavasarį lydekutes auginau, bet pagalvojau, kad reikia kažko erdvesnio.
2123
Tam tikslui nusipirkau kubiliuką (maistinį) 90l. Pagriebiau iš Kikos filtriuką(60-100l) elementarų, kelias plastmasines žolytes, pradžiai tiks. :)
2124

Maistui vakar įmečiau kubelį šaldytų trūkliukų. Nepasakyčiau kad būtų ten kažkiek suėdęs, tačiau kai įleidau į kubiliuką vėliau pastebėjau, kad ant dugno pašikaliojo keliose vietose, tai gal kažkiek ir paragavo tų trūkliukų. Galvoju, gal dar kokio slieko pakapot, gal jį ims.

Galvoju, kad su laiku aš tų lynukų dar pasirankiosiu daugiau į kompaniją, kad tas vienas neliūdėtų. :)

P.S.: Jei išgyvens, pavasarį į savo naujajį prūdą paleisiu.

Jogaila
06-12-2011, 21:22
Vienam jam ten turėtų būti erdvoka :)
O kubilas maistinis dėl to, kad šviesus, ar?

Nilas
06-12-2011, 21:26
Jo, šiek tiek erdvoka, todėl aktyviai ieškosiu kompanijos jam.
Kubilas maistinis dėl to, kad kainoje taip parašyta (spėju plastmasės sudėtis kita) ir kaina aukštesnė. Nemaistinis kainuoja dvigubai pigiau, o šitas kainavo apie 75 Lt.

maswa
06-12-2011, 21:30
Nilai, labai graži ir jaudinanti istorija čia gavosi su tuo lynuku:).
Lauksim istorijos tęsinio:).

Jogaila
06-12-2011, 21:48
Jo, šiek tiek erdvoka, todėl aktyviai ieškosiu kompanijos jam.
Kubilas maistinis dėl to, kad kainoje taip parašyta (spėju plastmasės sudėtis kita) ir kaina aukštesnė. Nemaistinis kainuoja dvigubai pigiau, o šitas kainavo apie 75 Lt.

Dėl maistinio-nemaistinio klausdamas turėjau omeny, ar pasirinkimą jį pirkt sąlygojo šviesi spalva, ar tiesiog todėl, kad po akim pasitaikė.

Taip, kompanija vienišiui nepakenktų :)

Nilas
06-12-2011, 22:12
Dėl maistinio-nemaistinio klausdamas turėjau omeny, ar pasirinkimą jį pirkt sąlygojo šviesi spalva, ar tiesiog todėl, kad po akim pasitaikė.
Pirmiausia pabijojau, kad plastmesė nebūtų kokia nuodinga, jei maistui laikyti netinka, tai ir dėl žuvies pabijojau. Spalva taipogi nemažai lėmė, nes šis kubiliukas ne šiaip baltas, bet ir peršviečiamas (nuotraukoje matosi kad per dugną persišviečia plytelės grindų) kažkiek, o tai palengvina fotografavima ir nešvarumų kontrolę. Juodame kubiliuke tikriausiai nei žuvies, nei maisto likučių, nei nešvarumų nesimatytų, todėl su juodu būtų sunkiau.

gede
07-12-2011, 00:06
Smagi pradžia :)

Rolandas
07-12-2011, 08:40
Šauni istorija.
Užbėgdamas į priekį, keletas pastebėjimų. Kadangi žuvis pagauta jau iš šalto vandens, todėl nereiktų laikyti labai šiltai. Lai būna žemesniam lygy metabolizmo procesai, kad kartais neužpultų kokios ligos (stebėk). Prie žemesnės temperatūros ir deguonies užteks, ir maisto mažiau reikės, ir tarša nuo to mažesnė bus.
Keisk vandenuką dažnai. Ir... man kažkaip noris kažkiek grunto tamsesnio, kad žuvis "saugiau" jaustųsi. Gal papilk kokio rupesnio smėliuko-žvyriuko pora saujų, nedaug, kad neturėtų kur kauptis nešvarumai ar ekskrementai.
Jei kubiliuką pakeltum ant suolo, dėžės aukščiau nuo žemės, galėtum savitaka nusiurbt nuo dugno nešvarumus.

Nilas
07-12-2011, 11:02
Ką dėl šėrimo rekomenduotumėt, gal kokių granuliuotų nusipirkti?

Rolandas
07-12-2011, 11:05
Kokių nors ekstruduotų, karpinėms skirtų, t.y. mažiau riebalų kad būtų.
Neperšerk.

Nilas
07-12-2011, 17:28
Šiandien vėl išsiruošiau į "gelbėjimo" misiją, tuo tikslu vėl keliauju į tą pačią maximą. Nuėjęs apžiūrėjau visus žuvų rezervuarus ir jau buvau beprarandąs viltį rasti lynuką. Tik visai netikėtai, jau besiruošiant nueiti, karpių "košėjė" pamačiau kyšantį pažįstamą snukutį. :)) Tarsi nujausdamas ko aš čia atėjau, žuveliokas prasibrovė pro karpių masę ir priplaukė prie pat stiklo. Geresnės galimybės apžiūrėti iš arti net negalėčiau tikėtis. Matau, kad vienas šonelis truputį patrintas, žiaunų dangtelis vienas irgi pabrozdintas. Tačiau pats lynukas didesnis nei prieštai pirktas. Pagal pelekus sprendžiu, kad ko gero bus patelė, priešingai nei pirmasis, kuris jau turi pastorėjusius vidurinių pelekų kauliukus. Nutariau, kad į poras mano augintiniui tiks. Pasikviečiu pardavėją, išaiškinu savo pageidavimus, tik šįkart pardavėja jau kita ir nelabai leidžiasi į kalbas, sako: "čia jis neparduodamas, mums čia juos su karpiais kartu atveža"... Na ką, pasitelkiau į pagalbą šiek tiek diplomatijos ir po minutės lynukas jau pirkinių krepšelyje. Svoris 224g., bet įdomiausia, kad šita pardavėja nerado kainos kodo lynams ir paskaičiavo pagal amūrų kainą. :) Tai šitas lynukas man kainavo vos daugiau nei 3 Lt. :))
212821292127

Parvežu, paleidžiu į kubiliuką. Iškart dar žuveliokas tupėjo prie dugno pasimetęs. Bet kai nuėjau pasemti šviežio vandens, grįžęs jau randu porelę po kubiliuką beplaukiojant susiglaudus šonais. Reikia tikėtis, kad susidraugavo. ;)

Pikulis
07-12-2011, 19:53
Gražiai tu čia tas gelbėjimo misijas atlieki, viskas šaunu, bet ar jie maitinasi? Čia pagrindas, kad maitintūsi, tada ir sulauks pavasario. Jei neėda, tai bandyk pasiūlyti sliekų, manau dar galima jų rasti.

Nilas
07-12-2011, 20:50
Jei neėda, tai bandyk pasiūlyti sliekų, manau dar galima jų rasti.
Turiu apsčiai Kalifornijos sliekų (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?223-Sliek%C5%B3-veisimas-%C5%BEuv%C5%B3-pa%C5%A1arui), laikas juos naudoti pagal paskirtį ;), visai iemai uteks garantuotai. Tai jų dabar ir duodu po truputį. Atrodo lyg ir valgo, sliekai nuo dugno dingsta, ekskrementų irgi randu ant dugno, tai gal vilties yra. Pradiai duodu po kelis sliekučius per dieną.

Rolandas
07-12-2011, 21:51
Stebėk nubrozdinimus. Gali reikti antibiotikų, priešgrybinų vaistų. Būk pasiruošęs.

Fiskius
08-12-2011, 10:34
Gerai varai :) Tokiais tempais iki pavasario reiks dar 5 talpas nusipirkt :)
Esu laikęs apie 10cm lynuką bendram akvariume per žiemą. Jokių problemų neturėjau, laikyt taip pat paprasta kaip karosus, tik lynas daug gražesnis, įdomesnis.

Pikulis
08-12-2011, 11:38
Dėl nubrozdinimų tereikia dažniau keisti vandenį ir viskas bus gerai, jei ėda, tai dabar gali ir daugiau tų sliekų duot, greičiau atsigaus ;)
Šiaip žuviai, kad augtų per dieną reikia suėsti apie 3% savo kūno masės ėdalo, tai nesunku pasiskaičiuot. Aišku čia ne taisyklė, svarbiausia, kad maitinasi, tai išgyvens iki pavasario :)
Ir dar, žuvų jau tame kubile pakankamai, nebepirk kitos ;D

maswa
08-12-2011, 11:42
Dėl nubrozdinimų tereikia dažniau keisti vandenį ir viskas bus gerai
Jei infekcija jau įsimetus, keisk nekeitęs tą vandenį, vandeniu jos neišgydisi.

Pikulis
08-12-2011, 11:45
Jei infekcija jau įsimetus, keisk nekeitęs tą vandenį, vandeniu jos neišgydisi.
O tu lynus auginai?

maswa
08-12-2011, 11:56
O kuo jis ypatingas? Infekcija negali įsimesti per žaizdą?

Pikuli nesureikšmink tu tų visų karosų, lynų, karpių visi jie iš vieno molio.
Ir nieko ten stebūklingo nematau auginti juos, kad ir akvariume ar bačkoje.
Auginti juos jau pramoniai,norint gauti gerus rezultatus su kuo mažesnėmis sanaudoms, čia jau kitas reikalas ir ne tema.
O tavo baleikoj jį auginti yra vienas juokas.

Pikulis
08-12-2011, 12:18
Lynas viena atspariausiu žuvų infekcijoms tavo žiniai. Tokios žaizdelės kur matosi foto, tai čia mizeris. Šiuo atžvilgiu jiems neprilygsta nei karpiai, nei karosai. Jei vanduo bus geras ir maitinsis, jokių antibijotikų tikrai nereikės.
Nesusireikšminu, tiesiog lynus auginau ir žinau.

Nilas
08-12-2011, 13:17
Tikiuosi Pikulis bus teisus, nors nereikia atmesti galimybės, kad lynukai gali būti pasilpę, tai tas prigimtinis atsparumas gali ir nepadėti, na bet tikėkimės, kad viskas bus gerai.

Ir dar, žuvų jau tame kubile pakankamai, nebepirk kitos
Kol kas nepirksiu, bet jei vėl užtiksiu kokį nediduką maximoj, vargu ar susilaikysiu. :)

Pikulis
08-12-2011, 16:10
Reikia tikėtis, kad tie nubrozdinimai daugiau paviršiniai, o ne giluminiai, nes karpiai manau juos ten gerai buvo užspaude ;D. Jei pirksi daugiai, tada pirk ir kitą kubilą ;D. Bet juk porelę jau turi, kam tau dar? Dabar tuos du išlaikyk iki pavasario ir jau bus pasiekimas.

maswa
08-12-2011, 16:22
Lynas viena atspariausiu uvų infekcijoms tavo iniai.
Kodėl taip nusprendei ? Todėl, kad auginai ir inai?

Pikulis
08-12-2011, 16:39
Ir auginau 8 metus, ir žinau.

maswa
08-12-2011, 17:04
Tai kodėl jie atspariausi infekcijai?
Kad gleivinė ''riebi''? Imunitetas stiprus?
Ar, kad auginai 8 metus ir žinau.

Nes tavo tas ŽINAU kas antram posme naiviai labai atrodo.

Nilas
08-12-2011, 17:06
Ką patartumėte dėl vandens kokybės gerinimo, gal akvariuminių augalų įdėti? Norėtųsi, kad vandens kokybė būtų kuo stabilesnė, kad iš bėdos galėtų be vandens keitimo kokias 3 diena ssaugiai prabūti (jei kur nors išvykčiau ir pan.).

Pikulis
08-12-2011, 17:16
Ir gleivinė, ir imunitetas, ir patirtis.

maswa
08-12-2011, 17:18
Ką patartumėte dėl vandens kokybės gerinimo, gal akvariuminių augalų įdėti? Norėtųsi, kad vandens kokybė būtų kuo stabilesnė, kad iš bėdos galėtų be vandens keitimo kokias 3 diena ssaugiai prabūti (jei kur nors išvykčiau ir pan.).
Aš pasirūpinčiau filtru pirmiausia.Mažokas mano manymu pas tave filtravimo tūris.
Nesinori kišti lėšų? Pasidaryk, kad ir iš bambalio:)
O gal išeina ant tavo filtruko užmauti didesnę kempinę?

Pikulis
08-12-2011, 17:22
Augalams reikia daugiau šviesos... Šiaip geriausia, kai tokių kubilų sienelės apauga žaliais dumbliais, jie laabai gerina vandens kokybę. Tavo atveju prieš išvažiuojant pakeisčiau didesnį kiekį vandens ir tiek. Tas kelias dienas tegul niekas jų nešeria ir vandens parametrai tikrai daug nepasikeis.

Nilas
08-12-2011, 23:36
Pikuli, gal gali detaliau aprašyti kaip tuos lynukus auginai:
1. Kokio dydžio akvariumas?
2. Kiek ir kokio dydžio lynukai?
3. Kuo šerdavai?
4. Ar apšvietimą kokį naudojai, ar priešingai, stengeisi pridengti nuo šviesos?
5. Ar gruntas buvo?
6. Kokio galingumo filtras (išorinis ar vidinis)?
7. Kokia apytiksliai vandens temp.?

Nilas
12-12-2011, 10:57
Laikosi, dar gyvena, sliekus valgo, tik nežinau ar abu ar kažkuris vienas. Maitinasi pagrinde naktį. Vakar įmečiau gal 6-8 sliekus, ryte jau buvo tuščia, radau tik vieną apkramtytą slieko skūrą. Abu lynukai pašviesėjo, gal dėl aplinkoj esančios šviesos ir balto kubilo, dažnai abu plaukioja kartu, laikosi vienas arti kito. Iš kubilo išėmiau akmenis, kuriais buvau prispaudęs plastikinių augaliukų padus, nes pastebėjau, kad sliekai linkę slėptis po tais akmenimis ir lynukai jų tada neranda.

Pikulis
12-12-2011, 21:56
Svarbu, kad ėda, o kai įsidrasins, tai griebs tik ką įmestus. Plastikiniai augalai lai plaukioja paviršiuje, nes lynai mėgsta tokį "pavėsį". Pas tave ten 60ltr.? Kiek dažnai ir po kiek vandens keiti?

Nilas
12-12-2011, 21:59
Pas tave ten 60ltr.?
90 litrų, pakeičiu po 1-2 kibirus kasdien.
Nusipirkau, dar granuliuoto maisto iš Kikos, bet kad žiūriu anas skirtas nuo paviršiaus šerti, nes granulės tik po kokios valandos nugrimsta žemyn, o lynukai į viršų net nežiūri.

Pikulis
12-12-2011, 22:03
Nusiurbi nuo dugno š.... ir gaunasi 2 kibirai? Kaip žaizdos? Beja, patinui plyšęs pelekas jau sugijo?

Jogaila
12-12-2011, 22:07
Kiek prisimenu, kai man reikėjo, tai Kikoj skęstančio būdavo labai retai. Viskas tik iš "paviršinio" meniu.

Pikulis
12-12-2011, 22:24
Nereikia tiems lynams jokio specialaus maisto, prdžiai pakaks ir sliekų, o kai pradės drąsiai imt, tada galėsi ir kokio batono po nedaug duoti.
Nenorėk, kad iš kart imtų ir rytu, pirma turi apsiprast, o tam kokių pora savaičių reikia, jei ne ilgiau.

Jogaila
12-12-2011, 22:26
Uodo truklio lervos gal irgi paįvairintų racioną? O moliuskai?

Nilas
12-12-2011, 22:41
Nusiurbi nuo dugno š.... ir gaunasi 2 kibirai?
Ne, išmatų toli gražu tiek nėra. Tiesiog keičiu tokį kiekį vandens iš akies. Tuos š... nuo dugno samteliu nugraibau, nedaug jų ten, vienas kitas.

Kaip žaizdos? Beja, patinui plyšęs pelekas jau sugijo?
Tikriausiai ankstoka dar būtų to tikėtis, nors atidžiai ir neapžiūrinėjau.

Uodo truklio lervos gal irgi paįvairintų racioną?
Šaldytų trūkliukų kartais duodu, tik kad jie greitai genda vandenyje. Gyvų trūklių dar nebandžiau.

Pikulis
13-12-2011, 13:58
Apvietimas yra? iaip nebūtina, bet tuomet greičiau ant kratų pradės augti dumbliai. Jei jau pradės augti dumbliai ir nebebus pavojaus usikrėst aizdoms, tada pakaks ir po kibirą vandens pakeist. O iaip tas keitimas nėra kakokia taisyklė, tarkim kakurį laiką galima maiau kaitalioti, o paskui pakeisti didesnį kiekį, kad ir 50%.

maswa
13-12-2011, 16:10
skirtas nuo paviršiaus šerti, nes granulės tik po kokios valandos nugrimsta žemyn
Paimk ir pamirkink truputį lėkštelėje ar stiklinėje granules.Tada nusunk tarp pirštų iš jų vandenį, ir bus skęstančios:).

Nilas
13-12-2011, 17:32
Įmetu kelias foto, kaip atrodo dabar lynukų gyvenamoji vieta. Įdėjau daugiau dirbtinių augaliukų, įpyliau šiek tiek žvyriuko, lynukai noriai įsikuičia į tas dirbtines žoles ir jose slepiasi. Pastebėjau, kad abu labai suaktyvėjo, anksčiau buvo mieguisti, dabar labai vikriai sprunka, slepiasi, jei tik bandau iš arčiau apžiūrėti.
21482149

Apšvietimas yra? Šiaip nebūtina, bet tuomet greičiau ant kraštų pradės augti dumbliai.
Ne, apšvietimas tik toks koks tuo metu būna patalpoj, didžiąją dalį dienos kubile yra prietema.

Nilas
13-12-2011, 20:55
Nors kaip kai kurie ir rekomendavo daugiau nepirkti lynukų, bet vakar buvau pasiryęs dar vieną lynuką igelbėti i upėtakyno. Lankiausi įkart Akropolyje, ir čionai taip pat utikau vieną lynuką (vir 100g.) ramiai plaukiojantį tarp upėtakių ir lydekų. Būklė uvelės buvo gana normali, aiku, iek tiek nuo karpių per iaunas buvo gavęs, bet nieko labai rimto, kaip sakoma - iki enatvės sugytų. :) Tačiau deja deja, mano humanikoms (tiksliau ichtio-manikoms) umačioms nebuvo lemta isipildyti, nes pardavėja grietai (net laaabai grietai) atsisakė man jį parduoti. Stengiausi būti mandagus ir netgi diploatikai ypsotis kaulydamas to lynuko, bet viskas perniek. Jos pasiteisinimas buvo toks: lynams neturime kodų todėl jie neparduodami. Nepaisant mano bandymų draugika linkme vystyti pokalbį, ji buvo gan kategorika. Paklausus, kur jie ada tą lynuką dėti, atsakymas buvo keistesnis negu keistas: Ryt atve naujų karpių, tai jiems tą lyną ir grainsim, ...jie isive jį atgal. Tą akimirką vilgtelėjau į karpių kainos kortelę, kurioje įvardintas tiekėjas (tarkim) ūkis-X. Tuo momentu pasistengiau įsivaizduoti, kaip to ūkio-X darbininkai sekančią dieną atvaiavę gaudo baseine tą apipeiotą lynuką, pasikrauna atgal į savo riba-vozą, ir apvaiavę likusias Vilniaus maximas, į uvelioką gabena atgal 200 km. namo(!), kad paleistų atgal į tvenkinį!!! Neblogai, ar ne? Hmm na jei jie i tikrųjų taip daro, tai turbūt jie yra dar didesni lynų mylėtojai nei a. :))). Ką gi, nusprendiau pasmalsauti (kirbėjo toks keistas smalsumas, o gal ir azartas), kaip čia viskas i tikrųjų yra. Suradęs minutę laiko, kol virtuvėje maiiau sriubos puodą, nusprendiau skambtelėti ūkiui-X ir pasiteirauti, ar jų produkcijoje pasitaikantys lynai laikytini prekine uvimi, ar turi savo kainą ir ar atsitiktinio patekimo į prekybą atvejų tuos lynus jie isivea atgal (kaip mane patikino pardavėja), o vis dėlto gal juos galima įsigyti? Telefonu pakalbinta ūkio-X atstovė maloniai paaikino: jokių lynų į prekybą nepristatinėjame, mūsų uvis kruopčiai irūiuojama, todėl lynų tarp karpių būti negali. Kreipkitės į kitą ūkį, t.y. ūkį-Y, jie irgi tiekia maximai karpius, tai gal ten jų tie lynukai. Tvarkoj, kadangi mano telefone įvesti bent pusė pagrindinių Lietuvos uv. ūkių kontaktai, tai ir ūkio-Y numerį čia pat randu. Ūkio atstovė paaikino, kad kartais per klaidą gali pakliūti vienas ar kitas lynukas, bet jokiu būdu tai ne tendencija. Tačiau jie tų lynukų likimu nesirūpina, ir juo labiau jų atgal pas save nesiveioja. Taigi tų lynukų likimas yra grynai pačios parduotuvės reikalas. Todėl, anot kalbintos darbuotojos, viskas priklauso nuo susitarimo pirkimo vietoje
iandien nusprendiau savo smalsumą dar pamaitinti ir paskambinau į maximos info liniją. Kaip ir įparasta skambinant į panaias vietas, igirstu angelikai mielą jaunos damos balselį, kuriam paaikinu, koks a esu nelaimingas, kad labai norėjau ileisti pinigų maximos uvų skyriuje, o pardavėja man tos galimybės nesuteikė. Panekovė iklausiusi mano problemas, usiraė kontaktus ir paadėjo susisiekti su parduotuve bei isiaikinti, o vėliau ir praneti, kodėl toje situacijoje nebuvo rastas koks nors sprendimas.
Tikiuosi istorija turės tęsinį... :))

Fiskius
13-12-2011, 21:03
Nu tu pavarai :)))
Dar yra varijantas užtaikyti ant kitos pamainos ir pabandyti su kita pardavėja susitarti.
Iš esmės tai koks gi joms skirtumas? Pamenu amūrai buvo pakliuvę tarp karpių, buvo karpiams akcija, karpiai išpirkti, likę tik amūrai. Sakau po kiek tie? Sako, karpių kaina, koks mums skirtumas kokia ten žuvis, jei karpių akvariume, reiškias karpis :)

Rolandas
13-12-2011, 21:22
Geras. :)
Manau, tu pardavėją išgąsdinai kaip VMI darbuotojas. :))
Norėjai pirkti lynus, kai parduotuvė neturi jų įsigijimo dokumentų, o dar taip mandagiai prašei... įdomią istoriją sugalvojo su tuo gražinimu. Pasakyk, kad ateisi patikrint lyno gražinimo ūkiui akto. Gąsdinsi toliau. :))

Manau, prašyk nusipirkt nedidelę žuvį ir klausk ar pagaus tą, kurios nori. Pirk tą "karpiuką" ir neaiškink pardavėjai, kad tai lynas. :)

Tiesa, statinę aptrauk kokiu tinklu, kad neiššoktų tavosios išgelbėtosios. ;)

Nilas
13-12-2011, 22:06
beje Nilai, dėk webcam'ą ir tiesiogiai transliuok lynukų gyvenimą ;)
Nuotraukose kur neseniai įkėliau vienoje matosi prie kubilo krašto pritaisyta kamerytė. Tikslas buvo stebėti kaip lynukai maitinasi. Kamerytę netgi aptepiau hermetiku, kad galėčiau panardinti. Bet ne viskas taip gerai gavosi kaip tikėjausi. Kadangi nusipirkau tam reikalui pigiausią kamerą, tai ir vaizdo kokybė atitinkama, lęšių apžvalgos kampas gan siauras, todėl panardinus rodo tik nedidelį plotelį. Negana to reikia papildomo apšvietimo, be jo, vargu ar įmanoma išvis atskirti kokios rūšies žuvį filmuoju. Bet manau, šį tą dar pavyks su ta kameryte nuveikti.

Manau, tu pardavėją išgąsdinai kaip VMI darbuotojas. :))
Norėjai pirkti lynus, kai parduotuvė neturi jų įsigijimo dokumentų, o dar taip mandagiai prašei... įdomią istoriją sugalvojo su tuo gražinimu. Pasakyk, kad ateisi patikrint lyno gražinimo ūkiui akto. Gąsdinsi toliau. :))
Logiška...

Manau, prašyk nusipirkt nedidelę žuvį ir klausk ar pagaus tą, kurios nori. Pirk tą "karpiuką" ir neaiškink pardavėjai, kad tai lynas. :)
Žinok, kai pirkau pirmąjį lynuką, tai viskas lygiai taip ir buvo. Tuomet nesitikėjau, kad pardavėja gerai pažįsta tas žuvų rūšis, todėl prašymą taip ir formulavau: pagaukit man tą mažą žuvelę... Ir tada pardavėja išsišiepusi man, lyg nieko apie žuvis nenutuokiančiam, aiškino kas čia per žuvis, kad čia yra lynas ir kokia gera žuvis ji yra. :)

Tiesa, statinę aptrauk kokiu tinklu, kad neiššoktų tavosios išgelbėtosios. ;)
Laikau pridengęs (http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=2127&d=1323273728) organstiklio lakštu ir ant viršaus dar užklojęs popieriaus gabalais. Tiesa, dengiu labiau per centrą, kad šonuose tik maži tarpeliai liktų.

Nilas
15-12-2011, 17:29
Šiandien štai vėl išsiruošiau į „lynų žvejybą” Akropolyje. Tikslas - nusipirkti tai, ko nepavyko anksčiau. Nuvažiavęs ilgai apžiūrinėju žuvų talpyklas, bet lynuko nematau, kelis kartus įdėmiai apžiūriu upėtakių rezervuarą, kuriame tiesiog verda upėtakių košė ir tarsi rąstai plūduriuoja pora 3-4 lydekos bei keli eršketai. Pirma mintis ateinanti į galvą, turbūt nenorėdami sukti galvos lynuką personalas pašalino, na arba lydeka suvalgė. Prieinu dar arčiau ir pritūpęs iš labai arti apžiūriu fauną. Ir ką, ogi žiūriu mano „draugelis” lynukas tupi ant dugno, tarp dviejų eršketų pasislėpęs. Ilgai nelaukęs pasikviečiu pardavėją, šį kartą jau kita darbuojasi žuvies skyriuje, ji aišku neiškart suprato ko aš noriu, ėmė gaudyti man upėtakį, bet tik kai pakviečiau pažiūrėti į pageidaujamą žuvį iš kitos akvariumo pusės galų gale šiaip ne taip parodžiau ką reikia sugauti. O va čia ir prasidėjo vargai, aišku, pardavėja sutiko man tą lynuką sužvejoti, bet vos tik semia graibštu, taip vis upėtakį puskylinį ištraukia. O lynukas nors nėra labai judrus tačiau bandant pasemti, atsigula šonu ir nuvinguriuoja padugne kartus su upėtakių būriais, o po t o tenka gal pusę minutės jo vėl toje masėje ieškoti, ir taip gal 10 minučių ta vargšė pardavėja beviltiškai makalavo su tuo samčiu upėtakių sriuboj, lynukas vis nepasiduoda. Tada samtį perėmiau aš, bet ir man pagauti nesiseka. Pardavėja liūnu balsu tarė: Tai ką, viskas, nepavyks? Man irgi pasidarė šiek tiek nepatogu ją trukdyti dėl tos žuvelės, juolab, kad „normalių” pirkėjų eilė kaip mat susikaupia. Todėl paprašiau, kad gal kokia jos kolegė galėtų pagelbėti. Tada ji man liepė luktelėti 20 min., nes turi grįžti iš pietų pertraukos kažkokia pardavėja Violeta. Iš visko supratau, kad ta Violeta labiau patyrusi „žvejyboje”. Tiesa pasakius kažko gero nesitikėjau, net ir pats sunkiai įsivaizdavau, kaip tą lynuką iš tos košės išgriebti. Po penkiolikos minučių jau matau tą Violetą besidarbuojančią prie žuvies. Paaiškinu savo pageidavimus ir keliauju prie upėtakių. Pardavėja ramiu ir savimi pasitinkinčiu veidu prieina prie akvariumo, tuoj parodau kuri žuvis domina. Pardavėja įmerkia graibštą, į kadrą dar bandė lįsti lydeka, bet Violeta stipriu graibšto mostu lydeką nustumia, tuo tarpu lynuką atsivaro į akvariumo pakraštį, švelniai prispaudžia prie sienelės ir šis jau graibštelyje. Veiksmas netruko nei pusės minutės. Super! Iš džiaugsmo vos nepradėjau ploti. Nu šaunuolė ta Violeta! Pasveria žuvelę, mano nuostabai lynukas svėrė net 208 g. Matyt tarp puskilinių upėtakių vizualiai sumenko, buvo sunku objektyviai įvertinti svorį pagal išvaizdą. Na ką, pardavėja maloniai pagelbėjo žuvelę patalpinant į dėžutę, prileido vandens, pasidžiaugė, kad atsinešiau dėžutę, mat pas ją jau jų nebelikę. Kasininkė lynuką pasitiko nuostabos šūksniu: "O.. koks gražuolis". Na o neilgai trukus "gražuolis" jau pas mane namuose.
Va taip laimingai ir baigėsi detektyvas...
215021512152

Pikulis
15-12-2011, 20:28
Ir kur ši laimingoji gyvens? ;)

Nilas
15-12-2011, 21:03
Kol kas tame pačiame kubile, galvoju apie gero filtro pirkimą, o kaip seksis toliau - bus matyt. Jei reikės jai ir vyrą surasim, arba gerą "padružkę". Kol kas stebiu, vandenį keisiu šiek tiek intensyviau.

zeBeawer
15-12-2011, 22:18
Tuoj tapsi maximos pardavėjų siaubu :) ir legendos pradės sklandyti :D

Nilas
15-12-2011, 22:49
Tuoj tapsi maximos pardavėjų siaubu :) ir legendos pradės sklandyti :D

Nea.., nemanau. Didelio kiekio gi nenupirksiu, nei turėsiu kur laikyti, nei ten tų lynų tiek yra (parduotuvėse). Jei užteks ryžto įsigyti gerą JBL, tada bus aiškiau ir dėl būsimo lynų kiekio.

Nilas
17-12-2011, 21:54
Trečiasis lynukas sirguliuoja, ryt lėksiu ieškoti antibiotikų. Plaukioja apspangusi, ant žaisdelių lyg ir "kailiuko" pradeda matytis, akys atrodo šiek tiek įkritę. Kartais labai glaužiasi prie burbuliatoriaus srovės arba plaukia paviršium.
Su pirmais dviem viskas gerai, maitinasi, žvalūs, gražios spalvos.

Lynas valgo:

http://youtu.be/v5SviNc9haQ

Šiame video pirma pasimato serganti žuvis, o po jos abi sveikos, po kiek laiko paviršiuje matosi tik ta viena "ligonė" plaukiojanti. Nors ji ir kaišioja snukutį iš vandens, bet pašaro neėda.

http://youtu.be/vCvyPE-a1Y8

P.S.: šįkart truputį pašaro perdaug krestelėjau, šiaip nelinkęs taip sočiai maitinti.

gede
18-12-2011, 00:05
Na tikrai matosi, kad ligota žuvis, gaila. Gal derėtų atskirti, kas ten žino, kokia zaraza pas jį sėdi.

Pikulis
18-12-2011, 00:15
Tokiame kiekyje vandens laikyčiau tik vieną lyną, bet esant oraputei, tai du dar kaip nors. Trečias... Jeigu jį mėto dėmėm, ta prasme viesėja, tai jis dūsta, gal jam vidaus organai paeisti ir pan. Ryte jei nepagerės, tai geriau panaudok pagal paskirtį.
inau kaip norisi turėt kuo daugiau, kaip nepagalvojama apie pasekmes. Pirma bent tie du tegul pripranta ir ima maitintis, sustiprėja ir pan. Čia tik patarimas.
Antibiotikai? iuo atveju neverta.

Fiskius
18-12-2011, 09:42
Aš manau, kad normaliai keičiant vandenį ir jei dar biofiltrą pajungus, tiek lynų čia būtų galima išlaikyti drąsiai. Blogiausia, tik kad visi jie pas tave patenka "karo veteranai", neaišku kiek ir kokiom sąlygom keliavę iki maximos akvariumo ir kiek laiko be maisto trynęsi karpių ar upėtakių makalynėj. Nusilpę, nudaužyti tai ir ligos limpa.
Aš šitoj situacijoj įsigyčiau kitą nebrangią talpą (juodos plastmasės statybiniai loviai kainuoja 90l apie 30lt), atskirčiau tą ligonį ir bandyčiau gydyti bei atšerti geru maistu su vitaminais. Tik nežinau ar čia antibiotikų reikia, gal labiau nuo grybelio, jei "kailiukas" matosi ;)

Nilas
18-12-2011, 09:54
Problema išsisprendė savaime. :) Teko ligonį lyną iškepti.

maswa
18-12-2011, 21:27
Tokiame kiekyje vandens laikyčiau tik vieną lyną
Galima nors ir 100 laikyti, svarbiausia yra vandens kokybė, o ne talpos tūris.

maswa
18-12-2011, 21:30
Jei uteks ryto įsigyti gerą JBL,
JBL mano pamastymu, yra pats blogiausias kainos ir kokybės derinys.

Nilas
18-12-2011, 21:50
Šiandieninė lynų vakarienė, šeriu Sera Pond pašariuku su vitaminais (baltymų 32,5):

http://youtu.be/uULeWdnqnt0

Patelė valgo gerai, o patinėlis toks biški žioplelis, palei uodegą patelei sukiojasi.

JBL mano pamastymu, yra pats blogiausias kainos ir kokybės derinys.
Ką siūlai?

maswa
18-12-2011, 22:03
Ką siūlai?
Nilai, nieko nesiūlau:), čia paprasčiausiai mano pastymas buvo.
Šiuo metu žinau du žmones, pas kuriuos jbl bačkos neatlaikę nei metų apsisisiojo:).
Ir aplamai, nelabai pagaunu kampo už ką ten mokėti tokius pinigus, kai daug patikimesnį analogą galima paimti žymiai pigiau.
O norint kažką bandyti patarti, reiktų žinoti ko pats maždaug nori, koks biudžetas pačio, ir taip toliau.

Jogaila
18-12-2011, 22:04
Ką siūlai?
Nors ne su lynukais, bet turiu net du panašius kubilus. Mažesnis kiek netraukia, dažnai reik praplaudinėt kempinę - teks keist, taigi man irgi būtų įdomi ta nuomonė - kas gi geriausia čia būtų kainos/kokybės santykiu?

Nilai, nieko nesiūlau:), čia paprasčiausiai mano pastymas buvo.
Šiuo metu žinau du žmones, pas kuriuos jbl bačkos neatlaikę nei metų apsisisiojo:).
Ir aplamai, nelabai pagaunu kampo už ką ten mokėti tokius pinigus, kai daug patikimesnį analogą galima paimti žymiai pigiau.
O norint kažką bandyti patarti, reiktų žinoti ko pats maždaug nori, koks biudžetas pačio, ir taip toliau.

Na, sakysim, biudžeto apribojimų nėra - tai kas gi geriausiai atspindi kainą/kokybę?

Nilas
18-12-2011, 22:25
JBL CristalProfi e1501 greenline kainuoja 466 Lt., ką siūlytum už panašią kainą, atsižvelgiant ir į našumą?

Jogaila
18-12-2011, 22:37
JBL CristalProfi e1501 greenline kainuoja 466 Lt., ką siūlytum už panašią kainą, atsižvelgiant ir į našumą?
Ar ne per gerai dviem lynukam? ;)

maswa
18-12-2011, 22:43
JBL CristalProfi e1501 greenline kainuoja 466 Lt., ką siūlytum už panašią kainą, atsižvelgiant ir į našumą.
Esu turėjąs du ATMAN,us cf 1200. Kaina 250lt. Dyrba tyliai, patikimi, srovė pakankamai gera.Vienintelis minusas būtų lyginant su CristalProfi e1501 greenline, tai elektros sąnaudos. 20w prieš 32w. Patikimumas ir kaina ATMAN,o pusėje.
Nori gero/patikimo vardo? Prašom:) http://www.aquaristikshop.c om/cgi-bin/neu/webshop.pl?f=NR&c=221701&t=temartic_e&userid=cUSYipxu3Jq68 WHHvAc1svldgYGpsLh13 IH parduotuvė superinė, pervedi litukus, už savaitės kurjeris prie durų:), išbandytas reikaliuks:).
Šiuo atveju visi pliusai EHEIM,o pusėje.Ir kaina, ir patikimumas, ir kokybė, el. sąnaudos vienodos,ir srovė žymiai stipresnė EHEIM,o.

Nilas
18-12-2011, 22:47
Ar ne per gerai dviem lynukam? ;)
Jiems dviems gal ir per gerai, bet čia būtų su rezervu ateičiai. Galų gale neaišku kiek tų lynukų iki pavasario atsiras. ;)

Jogaila
18-12-2011, 22:50
Galų gale neaišku kiek tų lynukų iki pavasario atsiras. ;)
Na, tai labai suprantama :) Tik kad atsiradę ir pasiliktų ilgėliau, o ne būtų pakeliui į keptuvę.

Šiuo atveju visi pliusai EHEIM,o pusėje.Ir kaina, ir patikimumas, ir kokybė, el. sąnaudos vienodos,ir srovė žymiai stipresnė EHEIM,o.
Nu vat kaip man nieko nepasako tokios "rekomendacijos": suprantama - srovę, el. sąnaudas ir kainą galima įvertinti. Bet patikimumą ir kokybę - iš kur? pagal ką?

maswa
18-12-2011, 23:14
Bet patikimumą ir kokybę - iš kur? pagal ką?
Aš tik bandau pasidalinti savo pačio, ir savo artimiausių kolegų/draugų patirtimi bei pastebėjimais, Jogaila.
Neįkeliu jokių nuorodų, aprašymų, išverstų tekstų iš interneto, ar dar kokios nors kitos nuobodžios info.Viskas daugiau ar mažiau ''pačiupinėta'' ir išbandyta praktikoje.

Nilas
18-12-2011, 23:47
Na, tai labai suprantama :) Tik kad atsiradę ir pasiliktų ilgėliau, o ne būtų pakeliui į keptuvę.

Po lynukų eis į kubilą kokia nors plėšri žuvis. Lydekutės, šamukai.

Jogaila
19-12-2011, 00:01
Aš tik bandau pasidalinti savo pačio, ir savo artimiausių kolegų/draugų patirtimi bei pastebėjimais
Tai va ir bandom išsiaiškinti, kuom gi pagrįsta ta patirtis? Jei žmonės diskutuodami šioje temoje ketina nusiteikt ne 10 litų investicijomis, o pats kaipo ir apsiimi konsultuoti, tai ir įdomu, kaip buvo įvertinta ta kokybė bei patikimumas. Kas? Pasitaikantys gedimai, prastesnis garantinis aptarnavimas, triukšmingumas, vibracija,  vandens išvalymas, "ilgesnis gyvenimas", dizainas galų gale, ar dar kas nors - kokie pastebėjimai sąlygojo paties ir paties kolegų įvertinimą dėl kokybės ir patikimumo. Tikrai nereikia mano klausimuose įžiūrėt ko nėra, aš labai nuoširdžiai tikiu, kad ne prie alaus (po kokio antro bokalo) jūs "šakėm ant vandens" sumąstėt, kad vienas patikimesnis už kitą :) Galima gi ir konkrečiau info pateikt nei "kokybė geresnė", "patikimumas didesnis". Na, bet jei tokių parametrų nėra, tai nėra - ačiū ir už kitus palyginimus.

Po lynukų eis į kubilą kokia nors plėšri žuvis. Lydekutės, šamukai.

Beje, bežiūrėdamas į lynukus, ėmiau galvoti, ar nereiktų man auksiniais lynukais pasidomėti. Bet gal iki ryto šis noras prablės :)

Dar321
19-12-2011, 11:28
Kadangi rūsiuos "bačkinei" sistemai didelio vizualinio grožio nereikalaujama, siūlyčiau ne bačkas pirkt, o galingą siurblį ir susimeistravot a'la'mini URS, gal tiksliau, sumpą.
Jamat pvz ~60-90L plastikinę dėžę (statybinių prekių pardavyklose pilna įvairių talpų), ją statot ant paaukštinimo, dedat kempinių, pripilat keramzito, dedat bačkos dugnan pompą ir darot padavimą "sumpan", o jame darot diurką palei viršų perteklinio undens savaiminiam nubėgimui atgalios bačkon.
Na kažką panašaus - http://www.akvariumas.lt/showthread.php?239-Pati-pigiausia-URS-savo-rankomis-per-trumpiausi?-laik?

Nilas
19-12-2011, 11:54
Jei turėčiau vandens įvadą lynukų patalpoj, tai taip ir daryčiau. Bet, deja... tenka lakstyti su kibirais. :)

Dar321
19-12-2011, 12:26
Daliniams undens keitimams juk tam rozui galima šlangą nuo artimiausios čiaupo atsitempt ir nereiks su viedrais lakstyt.
O a'la'sumpą siūliau dėl didesnės biofiltracijos tūrio, lyginant su tom "žaislinėm" akvariumų bačkutėm.

Nilas
31-12-2011, 14:58
Išorinį filtrą (JBL e1501) jau turiu, tad klausimas išspręstas.
Lynukų kurie čia buvo aptarti ir išdiskutuoti jau nebėra, krito visi paeiliui. Matyt gera kvaraba įsimetė. Dabar turiu kitokios faunos tame kubile po švenčių gal aprašysiu smulkiau viską.

Jogaila
31-12-2011, 15:33
Gaila.
Lauksim naujos istorijos.
Temą galima uždaryti?

Nilas
31-12-2011, 16:00
Temą galima uždaryti?
Dar palaukim, galbūt pakoreaguosim pavadinimą temos į labiau bendrinį, kad tiktų ir naujosios faunos nuotykiams aprašyti. Pavyzdžiui: "Žuvyčių paauginimas namų sąlygomis" arba kažkas panašaus. Naujoji fauna bus šis tas labai priešingo lynams... :))
Nors kas žino, gal teks dar kokį kubilą papildomą nusipirkti, tam kad ir lynai galėtų sugrįžti, juk nelaikysiu savo JBL be darbo...

Fracanas
01-01-2012, 19:55
Gaila tavo lynukų kad jiem taip baigėsi. Viska perskaičiau :) aš ir panašiai dariau, bet man pasisekė per 1 dieną perlėkus per kelias paduotuves nusiprikti 3 lynukus. Tai buvo 2010 m. vasarą aš juos namie palaikiau 3 dienas ir išvežiau į savo kaimo balą paleidau. Po to laiko kai einu į parduotuvę visą laiką praeinu pro akvariumą ir ieškau lynukų :) buvo dar vieną kartą nusišypsojus laimė ir nusipirkau 1 lynuką ir jis taip pat gyvena baloje jau. Įkeliu tų 3 lynukų nuotraukas. Vieną tai sunku bovo nufotkinti labai jau gyvibingas buvo :)
2249

rolandelis
01-01-2012, 20:59
Lynuko(-ų) kankinimas namų sąlygomis.

Nilas
01-01-2012, 21:07
Smagu, kad yra bendraminčių. :) Fracanai, visokeriopai palaikau.

Lynuko(-ų) kankinimas namų sąlygomis.

Lyg maximoj tarp upėtakių jie nesikankintų... :)

Jogaila
01-01-2012, 21:15
Na, jei sąlygos geros ir žuvis turi kur pasiplaukioti, anoks čia ir kankinimas. Bet jei taip juos ilgiau laikyt, kad nosis remiasi į vieną sieną, uodega - į priešingą, tai jau ne kas.

Nilas
01-01-2012, 21:23
Norėčiau dar kelis sakinius parašyti apie lynų istoriją. Kadangi čia jau virsta kone savotišku dienoraščiu, todėl parašinėsiu dar šį tą smulkiau. Anksčiau jau buvau rašęs, kad vienu metu kai negalėjau parduotuvėj įsigyti lyno, teko teisybės iekoti skambinant į infoliniją. Taigi, po viso to reikalo praėjus kelioms dienoms, sulaukiau skambučio iš Akropolio maximos, kur moteris apgailestavo dėl susiklosčiusios situacijos ir pažadėjo, kad tokių nepatogumų daugiau nekils, po kelių dienų vėl sulaukiu dar vieno skambučio ir vėl apgailestauja, kad buvau “nuskriaustas” ir kad daugiau taip nebepasikartos. Pasijutau pagerbtas tų dviejų asmeninių skambučių, o ypač tapo džiugu, kad kitąkart panašioje situacijoje turėsiu kontra-argumentų, jei nenorės kas lyno parduoti. Taigi, šioje vietoje padarykime trumpą pauzę ir grįžkime prie mano augintų lynų reikalų.

Ligos.
Kai galą gavo pirmasis lynas (na tas dėl kurio buvo užvirusi “nuožmi kova”) kubile tuomet liko gyventi patinėlis kurį pirkau pirmą ir patelė, kurią pirkau antrą. Viskas atrodė tvarkoj, patelė aktyviai maitinosi, patinėlis retkarčiais tik grypštelėdavo pašariuko. Tačiau ėmiau pastebėti, kad patelės būklė ėmė blogėti, gleivinė vietomis lyg ir pabalo, plaukiojo tokia visa lyg ir apsisnargliavusi, nustojo maitintis, ėmė nykti pelekai, pasirodė kraujosrūvos senose žaizdose. Ėmiau panikuoti. Kas per velniava? Patinėlis plaukioja lyg ir išoriškai sveikas, bet ir jis nustojo maitintis. Tuo momentu dar nesupratau, kad ko gero vandenį keisti reikėjo intensyviau. Ir čia pat padariau lemiamą klaidą, desperatiškai pakeičiau visą kubilo vandenį, ir ne šiaip sau, o !!!tiesiai iš krano!!! Savaime aišku, viskas tik dar pablogėjo, galbūt prie bakterinio susirgimo prisidėjo dar amoniakas ir termošokas nuo šalto vandens. Tai turbūt chrestomatinis pavyzdys kaip nesielgti su žuvimi arba kaip lėtai ir kankinančiai jas pribaigti. Maniau, kad ta patelė užsibaigs dar tą pačią valandą, bet ištempė dar porą dienų. Pajungiau išorinį filtrą, aišku filtras dar “nesibėgėjęs”, tada nauda kol kas tik simbolinė, žuvies liga pažengusi, taip kad…. Teko tą gražuolę reproduktorę guldyti ant pjaustymo lentos. Visa tai įvyko kelios dienos prieš kalėdas. Patinėlis dar kurį laiką laikėsi. Tačiau prieš išvažiuojant švenčių švęsti, jau mačiau, kad reikalai blogėja. Pakeičiau dalį vandens ir palikau jį vieną kalėdų švęsti. Grįžęs radau jį beveik gatavą, plūduriavo netoli paviršiaus toks zombiukas, net spalvą pakeitęs. Po pusdienio teko jam iškeliauti ten, kur būtų iškeliavęs būdamas maximoje, t.y. kiemo katinams. Taigi tuo ir užsibaigė minėtoji lynų dinastija, nusprendžiau, kad reikia išvalyti kubilą ir ieškoti kitokios žuvies. O apie kitą žuvį bus kitoje temoje. …Bet su lynais čia dar ne viskas.

Linksmoji dalis (tęsinys):
Praėjus maždaug penkioms dienoms, kai mano kubile įsikūrė nauji gyventojai vėl užsuku į maximą. Tikslo pirkti žuvies neturėjau, net savo specialios dėžutės tam nepasiėmiau. Bet aš nebūčiau aš… Tradiciškai pirmiausiai einu į žuvies skyrių akių paganyti. Tarpušventyje rezervuarai pratuštėję, gerai matosi visa fauna. Ir… še tau kad nori, rezervuare matau net tris lynus plaukiojant, iš pradžių kampe matau vieną apie 200g. – gražus, pelekai sveiki, šonai taipogi. Po to, ..o kad tave rogės… priplaukia puskilinis gražuolis lynas, tokio dar maximoj nematęs… o kitam kampe tupi kitas nedidukas apie 200g. Vaje vaje… rankos dreba, burna džiūsta. Proto balsas dar bejėgiškai bandė vetuoti mano kėslus, juk kubilas namie jau užimtas ir t.t., bet kur jau čia… O visų šauniausia tai, kad matau jog dirba būtent ta pardavėja, kuri man kažkada nepardavė lyno. Cha.. Stoju į eilę. Kadangi paskutinė metų diena, žuvies skyriuje tikra apgultis, pardavėjos nespėja suktis, todėl klientams patiems leidžia susigauti nusižiūrėtą žuvį. Priešais mane keli vyrai “susiževejojo” keletą gražuolių karpių. Čia pat netikėtai teko man įsijausti ir į konsultanto vaidmenį, mat priėjo viena pagyvenusi moteriškė ir klausia:
-Jaunuoli, gali žinote, kas per žuvis yra plačiakaktis?.
-Žinoma, gera žuvis, - atsakau.
- Ar skani?
- Kas mėgsta riabią žuvį - rinksis karpį, o kam karpis per riebus, tai plačiakaktis kaip tik, - pareiškiu užtikrintai.
- Ar čia gėlavadenė žuvis?
-Taip, pas mus Lietuvoj tvenkiniuose užauginta.
- Ar ašakų daug?
- Tikrai nedaugiau nei pas karpį.
-Gal galit parodyti?
-Žinoma, - tuoj pat parodau gretimame rezervuare plaukiojanti plačiakaktį.
Pagaliau paimu į rankas graibštą, kadangi žuvies nėra labai daug, du lynus sugaunu gana nesunkiai, pirmoji į putplasčio dėžę įkrinta apie 200g. lynukė, o po to įverčiu jau ir didžiąją puskylio “mamytę”. Bandau gaudyti trečią, bet pastebiu, kad vienas jo šonas visas kraujosrūvom nuvarytas, tai pamaniau, ai.. tiek to. Užteks ir dviejų. Belaukiant pardavėjos priena kita moteriškė ir klausia:
-Gal žinote ar čia parduodamus karpius papjauna ar reikia patiems namuose pribaigti?
-Šiaip nepjauna, bet jei paprašysit - turėtų pajauti, - atsakau.
Ir štai matau ateina ta kovingoji pardavėja, dedasi ant rankų pirštines, priėjusi arčiau išpučia akis ir klausia, žiūrėdama į mano tuos lynus:
- O kas čia?
- Lynas! – pareiškiu užtikrintai
- Neee.. neparduosiu, mes juos dabar atgal priduodam.
- Nepriduodat…
- Ne, neparduosiu.
- Parduosit.
- Neparduosiu.
- Parduosit. Skambinau į informaciją, sakė, kad privalot parduoti.
Minutėlę susimąstė ir nuėjo prie telefono – su “valdžia pasitarti”. Netrukus grįžta ir sako:
- Parduosiu, bet tik kaip lyną, o ne kaip karpį, kainuos brangiau. Bet turėsit truputį palaukti.
- Puiku, ačiū… :)
Neužilgo pardavėja grįžta ir paprašo manęs, kad sugaučiau karpį tai moteriškei, kuri manęs teiravosi apie karpio nugalabinimą: - Gal galite šiai poniai sugauti kokį didesnį karpį. Na jei didesnį tai didesnį, kol pardavėja su pirkėja derėjosi dėl “magaryčių” už žuvies išvalymą, aš atsitraukęs kelis žingsnius apžiūriu kuriame rezervuare tas “didesnis” karpis galėtų rastis. Pamatau mano akimis tinkamą “kandidatą”, merkiu graibštą ir išvelku apie 3kg žvynuotą galiūną, kuris net graibšto tinkliuką ima plėšyti besidaužydamas. Iš akių matau, kad karpio pirkėja lyg ir sutrikusi ir pasimetusi matydama tokį milžiną karpį, bet nedrįsta prieštarauti ir sutinka imti tą žuvį. Pardavėjos nuotaika pastebimai pakilo, matyt dėl gautų “magaryčių” ir dėl prastumto nepopuliaraus dydžio karpio. Atidavusi pirkėjai karpį, man nuotaikingai pareiškė:
-Kanagi dabar šventės, tai jums tuos lynus parduosiu už karpio kainą.
-Fantastika, ačiū jums – neslepiu džiaugsmo.
:) na va kaip gražiai viskas pasisuko, negana to lynams, kurie abu kartu svėrė 748g., pardavėja parinko didesnį maišiuką, leido pačiam vandens prisipilti. Super.
Tai va, parsivežiau ir įsileidau į 30l. akvariumuka juos, ankšta, nežinau valgyt ar augint? Gal jei savaitę pratemptų kur pavežti iki kokio prūdo?
Patarkit.;)

225022512252

Bet jei taip juos ilgiau laikyt, kad nosis remiasi į vieną sieną, uodega - į priešingą, tai jau ne kas.
Šiuo atveju taip ir yra.

Fiskius
01-01-2012, 22:08
Nepamenu kam tu juos iš viso laikai :)Maniau į savo prūdą ketini leisti :) Jei taip, tai manau nuvežk, padaryk lėtą adaptaciją ir bus daugiau šansų, kad išgyvens negu kubile ;)

O seniesiems lynams manau blogiausia ką galėjai padaryti, tai privaryti šalto vandens. Kad tiesiai iš krano, tai dar dzin, bet tas temperatūrų skirtumas manau buvo esminis dalykas, kuris juos pribaigė arba pastūmėjo prie greitesnės pabaigos. Pareguliuot gi galima su šiltu maišant, kad būtų maždaug tokio pat šiltumo ;)

Rolandas
01-01-2012, 22:32
Neskubėkit su išvadomis. Čia daug sudėtingiau, nes nežinom priešistorės kol tie lynukai atsidūrė akvariume.
Nenuvertinkime streso reikšmės (termo, mechaninio lietimo, krovimo, gleivinės pažeidimo... naujų vandens parametrų, ką pardavimo akvariumuose pasigavo, o dar su plėšrūnai tokiu tankiu sėdėjo).
O kad Nilas eksperimentuoja, sveikintina, ir labai, labai įdomu. Nes nupirkti ir išleisti į telkinį, tai greičiausias, paprasčiausias kelias, bet dar ne pats geriausias (aiškiausias) variantas. Infos nelieka ar gerai ar blogai toms žuvims bus. O čia jau eksperimentas, žinios, patirtis, pažinimas ir kitiems gali būti naudinga.

Kokie mano patarimai būtų?
Pagal esamas sąlygas siekčiau žemesnės temperatūros, kad sulėtinti procesus (ligų vystymosi greičio t.p.)
Neskubėčiau šert arba labai minimaliai.
Būtinai turi dirbti filtracija.
Prieš bakterijas UV pirkčiau, jei leidžia kišenė.
Vandens keitimai tik labai švelnūs ir išburbuliuotu, kad nebūtų pH šoko (dėl CO2), temperatūrinio, deguonies pasotinti.
Baktericidiškai naudočiau taninus - juodoji arbata.
Galima būtų bandyti dar naudoti silpnesnę dozę anestetikų adaptacijai, turi baktericidinių savybių, bet jų sunkiau gauti, o ir perdozuoti labai lengva. Reik patirties.
Imunitetui sustiprinti/palaikyti - B grupės, C vitaminus tiesiai vandenin kasdien.

Dėkui, Nilai, už detalius aprašymus, foto. Labai įdomu.
Lauksiu tęsinio. ;)

Nilas
01-01-2012, 23:03
Nepamenu kam tu juos iš viso laikai :)Maniau į savo prūdą ketini leisti :)
Mano prūdas prieš mėnesį iškastas, jame dabar apie 30cm vandens. (Jei kalbam apie tą į kurį planavau paleisti) :) Paleisti (dabar) galėčiau nebent į kokį viešą prūdą. Bet ir tai, nebus aišku kas su ta žuvim atsitiko išgyveno ar pūva dugne. Šiuo atveju įdomu patyrinėti ir žuvies elgseną charakterį, maitinimosi įpročius ir t.t. Pradiniai tikslai buvo vienoki, dabar įžvelgiu ir kitokių reikalo pliusų.

Pikulis
02-01-2012, 08:36
Klaidos, kurias padarei:
Gruntas. Kam jis buvo reikalingas? Dar neaišku ar tinkami akmenys ir ar nepakeitė vandens sudėties. Dar jame kaupėsi nešvarumai.
Filtras netoks (tas kur nuotraukose)... Srovė per daug maišo vandenį, todėl tavo atveju geriau paprastas išorinis aeratorius, tada tiesiog kyla burbuliukai į viršų ir mažiau Š maišosi su vandeniu.
Dar temperatūra per aukšta prisidėjo prie problemų.
Šėrimas... Lyg ir šnekėjom, kad geriau minimalus šėrimas, o tu iš geros širdies pripirkai sauso pašaro, kuris prisidėjo prie blogybių, nes daugiau teršė vandenį, dar prie to maisto neįpratę jų organizmai, nes neveltui literatūroje rašoma jog pasikeitus maistui akvariumines žuvis gali užpulti "manų kruopų liga" nes imunitetas nusilpsta. Geriau būtum neskubėjęs ir šėres sliekučiais.
Vandens keitimas - su šlangute nusiurbi dugno nuosėdas (kokį kibirą) ir dapili šviežio. Priklausomai nuo nuosėdų kiekio, tai daroma 1 ar 2 kartus dienoje, o gal tik kas antrą dieną.

Fiskius
02-01-2012, 09:09
Grunto ten tebuvo vos kelios saujos, kad dugnas būtų tamsus ir žuvys naturaliau, saugiau jaustųsi. Nemanau, kad ten labai kažkas kaupėsi.
Pritariu viskam, ką rašė Rolandas, tik dar pridėsiu/pakartosiu, kad keičiant vandenį, net ir ne visą, labai svarbu atitaikyti temperatūrą. Pvz akvariume, kur +25, pakeitus apie 30% vandens tiesiai iš krano (šalto), akvariume tamperatūra nukrenta maždaug 5-7 laipsniais. Toks staigus kritimas per kelias minutes, yra didelis peilis žuvims, ypač jau negaluojančioms.

Dėl šėrimo, kiek suprantu, viskas priklauso nuo temperatūros. Jei temperatųra žema, žuvies medžiagų apykaita lėta, tai ir šerti galima minimaliai. Tuo tarpu jei temparatūra koki +20, mažai šersi, gausis žuvies marinimas badu, kas anksčiau ar vėliau irgi iššauks ligas ir kitas bėdas.

maswa
02-01-2012, 10:13
Klaidos, kurias padarei:

Filtras netoks (tas kur nuotraukose)... Srovė per daug maišo vandenį
Nuo kada filtras, ar jo srovė nugalabina žuvį ?:)).
Žmonės greta filtrų dar stato papildomas vandens srovės pompas, kad dar vandenį akvariume papildomai maišytų, ir labai tuo patenkinti būna.

maswa
02-01-2012, 10:19
Klaidos, kurias padarei:
Gruntas. Velniam jis buvo reikalingas? Dar neaišku ar tinkami akmenys ir ar nepakeitė vandens sudėties.
Nepakeitė.

tttautvydas
02-01-2012, 11:34
Šėrimas... Lyg ir šnekėjom, kad geriau minimalus šėrimas, o tu iš geros širdies pripirkai sauso pašaro, kuris prisidėjo prie blogybių, nes daugiau teršė vandenį, dar prie to maisto neįpratę jų organizmai, nes neveltui literatūroje rašoma jog pasikeitus maistui akvariumines žuvis gali užpulti "manų kruopų liga" nes imunitetas nusilpsta. Geriau būtum neskubėjęs ir šėres sliekučiais.

Kodėl akvariumistų toks požiūris į "manų kruopų" ligą? Žuvis suserga manais ne dėl to, kad nusilpo imunitetas. Manus sukelia blakstienuotoji ifuzorija, kuri kuo puikiausiai prilips ir prie sveikos, ir prie silpną imuninę sistemą turinčios žuvies, maitinsis žuvies odos epitelinio sluoksnio skysčiais ir audiniais. Maitindamasi infuzorija augs ir toje vietoje susidarys taškelis/manas. Čia ateičiai ;)

P.s. Labai įdomi istorija su lynukais :)

Fracanas
02-01-2012, 12:37
Bet jei taip juos ilgiau laikyt, kad nosis remiasi į vieną sieną, uodega - į priešingą, tai jau ne kas..

Aš juos sudėjau i puodą prieš vežant i kaimą i bala paleidžiant juos laisvėn :)
ir nieko nėra geresnio kaip išgelbėti nuo žūties parduotuvėje. o dėl pardavimo Nilai sakyk juk jis plaukiojo pas karpius tai vadinasi karpis juk neparašyta kad lynus tai turi parduot už jo kaina.
O tavo istorija parduotuvėje gera.
man buvo panašiai tai man net negaudė linukų. nes tipo per daug žuvų akvariume. ir nors tu ką bandžiau visaip ir nesutiko. tai paskui priėjau kompromiso kad kai sumažės tegu pagauna man o aš atvažiuosiu po dienos ir nupirksiu. Atvažiaves po dienos ji man sako kad neišėjo pagauti atvažiuok dar po dienos būsiu jau pagavus ji man taip sakė. ir sutikau. atvažiaves vėl prie akvariumo ir ieškoti lynukų. ateina kita pardavėja ir sako ji man kad lynukų nėra nes pati nusipirko. tai susinervinau ir išėjau. tai dar visa laika

Pikulis
02-01-2012, 13:39
Nuo kada filtras, ar jo srovė nugalabina žuvį ?:)).
Žmonės greta filtrų dar stato papildomas vandens srovės pompas, kad dar vandenį akvariume papildomai maišytų, ir labai tuo patenkinti būna.
Filtras negalabija, bet šiuo atveju blogina vandens kokybė maldamasis su Š ir juos "tirpindamas". Tokiu atveju, kad tai pašalinti reikia keist vandenį, nes jau nebėra ką nuo dugno nusiurbt.
Žmonės daug ką montuoja į savo akvariumus, bet tai nereiškia, jog viskas pasiteisina 100%.
Dabar pažiūrėkit į paskutines Nilo lynų nuotraukas. Lynai dideli, mažas tūris, vanduo prastas, nes nuo aeratoriaus-filtro ant paviršiaus susidaro putos. TAIP NETURI BŪTI.

Pikulis
02-01-2012, 13:43
Grunto ten tebuvo vos kelios saujos, kad dugnas būtų tamsus ir žuvys naturaliau, saugiau jaustųsi. Nemanau, kad ten labai kažkas kaupėsi.
Pritariu viskam, ką rašė Rolandas, tik dar pridėsiu/pakartosiu, kad keičiant vandenį, net ir ne visą, labai svarbu atitaikyti temperatūrą. Pvz akvariume, kur +25, pakeitus apie 30% vandens tiesiai iš krano (šalto), akvariume tamperatūra nukrenta maždaug 5-7 laipsniais. Toks staigus kritimas per kelias minutes, yra didelis peilis žuvims, ypač jau negaluojančioms.

Dėl šėrimo, kiek suprantu, viskas priklauso nuo temperatūros. Jei temperatųra žema, žuvies medžiagų apykaita lėta, tai ir šerti galima minimaliai. Tuo tarpu jei temparatūra koki +20, mažai šersi, gausis žuvies marinimas badu, kas anksčiau ar vėliau irgi iššauks ligas ir kitas bėdas.
Keista, kai atrašo kiti žmonės ;D. Ar tikrai tik pora saujų grunto? Ar tikrai jose nesusilaikė nuosėdos? O iš kur žinoma vandens temperatūra, nejau buvai nuvykęs ir pamatavai? ;)

Rolandas
02-01-2012, 13:46
Viskas tvarkoje ten su tuo gruntu, o ichtioftyriusui reikia ligos sukėlėjo. Šiaip dėl blogų sąlygų neatsiranda, teisingai buvo paminėta.

maswa
02-01-2012, 13:49
Filtras negalabija, bet šiuo atveju blogina vandens kokybė maldamasis su Š ir juos "tirpindamas".
Pas mane akvariume 2 filtrų bendras našumas 4t/h, bent jau taip gamintojai deklaruoja.
Tai pats pagalvok, kaip jie mala ir ''tirpina'' Š , o vanduo skaidrus kai ašara.

Ne nuo filtracijos nugaišo tie lynai, Pikuli:)
Galbūt vanduo jiems netiko, deja mes to jau niekada nesužinosim (.

Pikulis
02-01-2012, 13:52
Grunto kubile nereikia. Čia mano asmeninė nuomonė.
Temperatūros skirtumai didelės žalos tikrai nepadaro. Tuo labiau didelėms laukinėms žuvims ;D

Pikulis
02-01-2012, 13:55
Pas mane akvariume 2 filtrų bendras našumas 4t/h, bent jau taip gamintojai deklaruoja.
Tai pats pagalvok, kaip jie mala ir ''tirpina'' Š , o vanduo skaidrus kai ašara.

Ne nuo filtracijos nugaišo tie lynai, Pikuli:)
Galbūt vanduo jiems netiko, deja mes to jau niekada nesužinosim (.
Koks filtras (biofiltras veikia)? Augalai yra? Maisto kiekis per dieną? Žuvų kiekis, dydis?

Fiskius
02-01-2012, 17:20
Filtras negalabija, bet iuo atveju blogina vandens kokybė maldamasis su ir juos "tirpindamas". Tokiu atveju, kad tai paalinti reikia keist vandenį, nes jau nebėra ką nuo dugno nusiurbt.
monės daug ką montuoja į savo akvariumus, bet tai nereikia, jog viskas pasiteisina 100%.
Dabar paiūrėkit į paskutines Nilo lynų nuotraukas. Lynai dideli, maas tūris, vanduo prastas, nes nuo aeratoriaus-filtro ant paviriaus susidaro putos. TAIP NETURI BŪTI.

Pikuli, nepamirk, kad filtro dėka didioji dalis lieka kempinėje, kurią karts nuo karto plaunam ir taip paalinam perteklių.
Mano supratimu kai kurioms uvims per didelė srovė yr blogai, ypač kai jos ligotos ir srovė neleidia ramiai uviai ilsėtis ir verčia eikvoti jėgas, kad isilaikytų toje srovėje. Kiek matau i video, tornadas kubile nesisuko, reikias srovė nebuvo per didelė :)

Fiskius
02-01-2012, 17:26
Keista, kai atrao kiti monės ;D. Ar tikrai tik pora saujų grunto? Ar tikrai jose nesusilaikė nuosėdos? O i kur inoma vandens temperatūra, nejau buvai nuvykęs ir pamatavai? ;)

Dalyvauju man įdomioje diskusijoje ir tiek, kaip ir tu, kolega ;)
O grunto kiekis puikiai matosi video, net viso kubilo dugno nedengia. Jei jo bųtų storas sluoksnis vienam kampe, ilgainiui būtų isivaikčiojęs po visą dugną. Taip nenutiko, reikias jo nedaug. O reikalingas jis, kad uvys geriau jaustųsi, nebijotų, greičiau imtų maitintis ir taisyt sveikatą :)

Kiek matau kubilas stovi ne lauke, greičiausiai namie, reikias vandens T~20. Jei pakeitė visą vandenį i tiesiai i krano, kurio T~10-12, gavosi tikrai didelis temperatūrinis okas. Laukinės mūsų krato uvys yra tiek pat jautrios temperatūriniam okui, kaip ir visos kitos.

Jogaila
02-01-2012, 18:47
Jei pakeitė visą vandenį iš tiesiai iš krano, kurio T~10-12, gavosi tikrai didelis temperatūrinis šokas.

O iš tikrųjų, kaip ten su tuo vandens keitimu? Perverčiau visą temą nuo pradžių ir kokiu vandeniu buvo keičiami tie "du kibirai, kurie susidarydavo nusiurbus š", neaptikau. Gal pražiūrėjau.

Fiskius
02-01-2012, 18:56
O iš tikrųjų, kaip ten su tuo vandens keitimu? Perverčiau visą temą nuo pradžių ir kokiu vandeniu buvo keičiami tie "du kibirai, kurie susidarydavo nusiurbus š", neaptikau. Gal pražiūrėjau.

Aš tai už šito užsikabinau ;)

Ir čia pat padariau lemiamą klaidą, desperatiškai pakeičiau visą kubilo vandenį, ir ne šiaip sau, o !!!tiesiai iš krano!!! Savaime aišku, viskas tik dar pablogėjo, galbūt prie bakterinio susirgimo prisidėjo dar amoniakas ir termošokas nuo šalto vandens

Nilas
02-01-2012, 19:02
Taip, Fiskius teisus, teisingai suprato. Dėl temperatūros vėlgi, vanduo (kubile) mažų mažiausiai T20+, ir tai su bandymais vėsinti.

Fiskius
02-01-2012, 19:41
Nieko ten labai nepavėsinsi ;) Sušildyt daug pigiau ir paprasčiau negu atvėsint.

Pikulis
02-01-2012, 20:05
Pas mane - karosų akvariume didelė srovė, didelė ir kempinė. Deja ta kempinė daug Š tikrai nesurenka, nebent jis plaukiodamas "ištirpsta", todėl visgi tenka dažnai jį nusiurbti.
Termošokas žuvį dažniausiai ištinka tada, kai iš šalto vandens iškart įmetama į šiltesnį. Dar, kuo žuvis stambesnė, tuo tam dalykui atsparesnė.

Jogaila
02-01-2012, 21:07
Ne, na Pikulis nebūtų Pikulis, jei kur buvęs kur nebuvęs vis karosų neprisimintų ;)

Apie drastišką vandens pakeitimą ir buvau pamiršęs.

Nilai, o kaip dabar dičkiui sekasi?

Nilas
02-01-2012, 21:18
Nilai, o kaip dabar dičkiui sekasi?
Kol kas jo kondicija gera, jokių pokyčių nuo pirkimo. Jau trečia para.

maswa
02-01-2012, 21:21
Deja ta kempinė daug tikrai nesurenka, nebent jis plaukiodamas "itirpsta", todėl visgi tenka danai jį nusiurbti.

Baigiam odį ''-das'' rayti i didiosios raidės:).

Fiskius
02-01-2012, 22:14
Termookas uvį daniausiai itinka tada, kai i alto vandens ikart įmetama į iltesnį. Dar, kuo uvis stambesnė, tuo tam dalykui atsparesnė.

Jokio skirtumo ar i ilto į altą ar atvirkčiai. Esmė ta kad kuo didesnis T skirtumas, tuo didesnis termookas. Jei klystu, kolegos, pataisykit.
Dėl stambumo, sutinku, bet tik iek tiek. Elementari fizika, kuo didesnis kūnas, tuo ilgiau vėsta arba kaista. Kitaip tariant didesnės uvies kūnas adaptuojasi geriau, o maos, fyst atalo staigiai ir batai :)

Nilas
02-01-2012, 22:15
Vanduo kurį supyliau pastariesiems lynams buvo parą laiko praaeruotas kambaryje, apšilęs.
Beje, kaip manot, ar verta būtų tą didčkį kur pavežėti iki prūdo? Ar vėl įleidimas į šaltą vandenį jam nebūtų pražūtingas? Ar rizikuoti?

Rolandas
02-01-2012, 22:17
Šiaip tai man asmeniškai patinka 1C/val ir ne daugiau 4C/parą, kai žuvys jau paaugę, bet tai nereiškia, kad per 5 dienas, galima adaptuot +_20C.
Jaunikliukams - griežčiau. Grubiai per pus.

Su tik bepradedančiomis maitintis lervomis/jaunikliais, turėjau įdomios praktikos, kai 0,8C (antru atveju 1,2C) skirtumas buvo padaryta adaptacija per 2 (kitu atveju per 4 val) ir po 8-10 val. prasidėjo labai liūdna praktika, niekur neaprašyta literatūroje. Taip kad ne viskas taip paprasta ir ne viską galima išmastyti, nuspėti, rasti literatūroje. Todėl tokie Nilo eksperimentai, labai man įdomūs ir tikrai nevertinčiau kaip žuvų kankinimas.

Fiskius
02-01-2012, 22:20
Jei paleisti dabar tai nebent su ilga ilga adaptacija, pvz iš vakaro išnešti talpą į pvz. įstiklintą balkoną, kad temp. nukristų iki kokių +10, ryte atidaryti langus, kad dar nukristų, o tada sekančią diena vežti į prūdą ir ten vėlgi pamerkus indą į vandenį laukti kol visiškai susivienodins temperatūra. Kartu ir vandenį po truputį keitaliojant, kad nebūtų šoko dėl staiga pakitusios vandens cheminės sudėties.

Fiskius
02-01-2012, 22:32
Šiaip tai man asmeniškai patinka 1C/val ir ne daugiau 4C/parą, kai žuvys jau paaugę.
Jaunikliukams - griežčiau. Grubiai per pus.

Na va, kita kalba :) Matai Pikuli, o tu bandei įrodyt, kad 10C/5min nieko tokio :)
Sveikai žuviai, vienkartinis toks nuotykis gal ir nieko, tskant pasloguos biškutį ir pasveiks. Bet nusilpusiai, ir pastovus T šokinėjimas, kaskart keičiant vandenį, yr labai negerai.

Nilai, nepadaryk tos pačios klaidos su šamukais. Leisk iš krano geriau su šiltu maišydamas, jei nėra galimybės palaikyti vandenį, nei varyk vien šaltą ;)

Pikulis
02-01-2012, 22:42
Jokio skirtumo ar iš šilto į šaltą ar atvirkščiai. Esmė ta kad kuo didesnis T skirtumas, tuo didesnis termošokas. Jei klystu, kolegos, pataisykit.
Dėl stambumo, sutinku, bet tik šiek tiek. Elementari fizika, kuo didesnis kūnas, tuo ilgiau vėsta arba kaista. Kitaip tariant didesnės žuvies kūnas adaptuojasi geriau, o mažos, fyst atšalo staigiai ir batai :)
Iš šilto į šaltesnį žuvis papuola ir gamtoje. Visi maudomės vasarą ežeruose, upėse ir žinome, kad vanduo yra tarsi susisluoksnevęs, kuo giliau tuo šalčiau. Kartais paviršiaus vandens ir priedugnio temperatūra gali kardinaliai skirtis. Dažnai karosai, karpiai mėgsta pasikaitinti paviršiuje prieš saulutę, bet jei bus staiga pabaidyti, tai neria į gilumą. Deja neteko matyti atvejo, kad po to jas ištiktų termošokas ;D. Kitas dalykas, žuvis niekuomet neskuba iš gilumos pakilti į paviršių, tai daro palaisniu kildama ir tikrai ne tik dėl slėgio skirtumo, bet ir temperatūros. Kam negaila žuvų galit paeksperimentuot jei netikit manim, bet aš vistiek teigiu, kad iš šiltesnio į šaltesnį vandenį patekusi žuvis pakelia geriau, nei iš šalto į šiltą. Aišku apie didelius temperatūros skirtumus kaip 10C iškart nekalbu.

Rolandas
02-01-2012, 22:52
Pikuli, čia didelis kompleksas, neužmiršk, kad sluoksniavimasis ne tik pagal T, bet ir pagal deguonį. Ir nemaišyk, kai žuvis pati gali pasirinkt ir kur patalpinta dirbtinėse sąlygose. ;)
Dėl temperatūros. Taip, keliant į aukštesnę T, sunkiau adaptuotis. Viena iš priežasčių, kad prie aukštesnės T reikia daugiau eritrocitų, kad galėtų geriau paimti mažiau esančio deguonies prie aukštesnės T. Tam (eritrocitų kiekio padidinimas kraujyje) reikia dviejų savaičių. Todėl tam tikrais atvejais sutinku su tavimi, kad žuvims didesnis stresas, kai jos keliamos į aukštesnę T, bet tik tam tikromis sąlygomis ir nebūtinai visada.
Šią teoriją ne aš sugalvojau, o iš žvejo-mediko sužinojau, kuris tai patikrino laboratoriškai. Aš pasitikiu.

Aišku, nereiktų taip visko supaprastint ir galvot, kad žuvys negali adaptuotis prie staigiai pakitusių sąlygų (pagal temperatūrą). Kitaip seniai būtų išnykę evoliucijos eigoj per pirmą termošoką. Bet kad tai stresas ir sveikatos neprideda, tai faktas. Ir to reiktų išvengt arba sušvelnint.

Aeracija turi būti gera, Nilai.

Pikulis
02-01-2012, 23:01
Na va, kita kalba :) Matai Pikuli, o tu bandei įrodyt, kad 10C/5min nieko tokio :)
Sveikai žuviai, vienkartinis toks nuotykis gal ir nieko, tskant pasloguos biškutį ir pasveiks. Bet nusilpusiai, ir pastovus T šokinėjimas, kaskart keičiant vandenį, yr labai negerai.

Nilai, nepadaryk tos pačios klaidos su šamukais. Leisk iš krano geriau su šiltu maišydamas, jei nėra galimybės palaikyti vandenį, nei varyk vien šaltą ;)
Kažkaip nepamenu, kad būčiau taip teigęs :D. Fiski, prieš tai rašei, kad išnestų akvariumą į balkoną. Tokiu atveju jo temperatūra tikrai kristų gan greit ir niekaip nesigautų Rolando nurodomos temperatūros. Tu staiga su tuo sutinki? Tai tavo pernešimas į balkoną jau atmetamas? ;)
Rolandas aišku gerai rašo, tai žuvims toks temperatūros pokytis būtų įdealu, bet vėl paimkime gamtą, nejau nebūna taip, kad pvz. vasarą užeina kruša arba lyja gausus- šiltas lietus ir vandens telkinio temperatūra greit pasikeičia. Kartais gana greit. Vieną dieną nueini maudytis, tai vandenukas kaip arbatėlė, kitą dieną jau vos negelia kaulų, juk ir taip būna. Bet neteko matyt, kad net mailius nuo to kristų.
Pilnai sutinku, kad tai DIDELIS kompleksas ;)

Rolandas
02-01-2012, 23:04
Viskas tvarkoje, Pikuli. Visaip būna gamtoje.
P.S. tik nenueikime per toli nuo Nilo lynukų ir nebaksnokime kas ką sako viens kitam. Ne ta tema. Gerų draugiškų Naujųjų ;)

Fiskius
03-01-2012, 09:34
Kakaip nepamenu, kad būčiau taip teigęs :D

Temperatūros skirtumai didelės alos tikrai nepadaro. Tuo labiau didelėms laukinėms uvims ;D
Prie itą tavo post'ą a raiau, kad sergančius lynukus pribaigė kai Nilas pakeitė visą vandenį, pripildamas alto tiesiai i krano, kad temperatūros skirtumas buvo apie 10C. :)

Fiski, prie tai raei, kad inestų akvariumą į balkoną. Tokiu atveju jo temperatūra tikrai kristų gan greit ir niekaip nesigautų Rolando nurodomos temperatūros. Tu staiga su tuo sutinki? Tai tavo perneimas į balkoną jau atmetamas? ;)
Pasiūliau labiausiai prieinamą adaptacijos būdą namų salygomis. Tai toli grau neatitinka reikalavimų, kuriuos įvardino Rolandas, bet geriau nei nuveti uvis +20C vandeny, per kokią valandą atauinti iki +2 ir paleisti ;)

Rolandas aiku gerai rao, tai uvims toks temperatūros pokytis būtų įdealu, bet vėl paimkime gamtą, nejau nebūna taip, kad pvz. vasarą ueina krua arba lyja gausus- iltas lietus ir vandens telkinio temperatūra greit pasikeičia. Kartais gana greit. Vieną dieną nueini maudytis, tai vandenukas kaip arbatėlė, kitą dieną jau vos negelia kaulų, juk ir taip būna. Bet neteko matyt, kad net mailius nuo to kristų.
Sekančiais metais kai eisi maudytis, pasiimk ir termometrą ;) Nustebsi. Svyravimai vyksta kelių laipsnių ribose, savaitės bėgyje. Nekalbu apie mūsų baseinus, bet bent kiek didesnės balos turi didelę iluminę talpą, yra inertikos, ilumą atidavinėja pamau todėl temp. svyravimai nedideli ir lėti. Jei ir palyja vėsesnis lietus, vieias vanduo vistik sudaro, manau, ne daugiau kaip 10% telkinio tūrio, be to jis vasarą taip pat nėra smarkiai vėsesnis ar iltesnis, todėl bendra telkinio temperatūra pakinta nedaug.
Mūsų kūnas jaučia kiek kitaip, priklausomai nuo daugelio veiksnių. Pvz. koks iltas vanduo atrodo po lietaus maudantis, ar ne? Ir tik todėl, kad po lietaus oras vėsesnis. O pagal tavo teoriją, vanduo kaip tik turėtų būti atvėsęs ;)

Fiskius
03-01-2012, 09:45
Iš šilto į šaltesnį žuvis papuola ir gamtoje. Visi maudomės vasarą ežeruose, upėse ir žinome, kad vanduo yra tarsi susisluoksnevęs, kuo giliau tuo šalčiau. Kartais paviršiaus vandens ir priedugnio temperatūra gali kardinaliai skirtis.
Rezultatai matuojant pirštu ar koja gali kardinaliai skirtis nuo rezultatų gautų pamatavus termometru ;) Reiktų atlikti vasarą tokį tyrimuką ir galėtime pakalbėti skaičiais :)

Dažnai karosai, karpiai mėgsta pasikaitinti paviršiuje prieš saulutę, bet jei bus staiga pabaidyti, tai neria į gilumą. Deja neteko matyti atvejo, kad po to jas ištiktų termošokas ;D Kitas dalykas, žuvis niekuomet neskuba iš gilumos pakilti į paviršių, tai daro palaisniui kildama ir tikrai ne tik dėl slėgio skirtumo, bet ir temperatūros.
Dar ir kaip skuba kilti, jei lydeka uodegą ragauja :)

Fiskius
03-01-2012, 09:46
P.S. tik nenueikime per toli nuo Nilo lynukų ir nebaksnokime kas ką sako viens kitam. Ne ta tema. Gerų draugiškų Naujųjų ;)
Bent aš tikrai be pykčio diskutuoju :) Diskusija įdomi ir naudinga visiems.

Pikulis
03-01-2012, 14:26
Rezultatai matuojant pirštu ar koja gali kardinaliai skirtis nuo rezultatų gautų pamatavus termometru ;) Reiktų atlikti vasarą tokį tyrimuką ir galėtime pakalbėti skaičiais :)

Dar ir kaip skuba kilti, jei lydeka uodegą ragauja :)
Priedugnio ir paviršiaus vanduo skiriasi gana daug. Lietus tik menkas pavizdys, o telkiniai nevisi tokie jau dideli, maži prūdeliai, upeliai - juose greičiau viskas kinta.
Neteko matyt, kad žuvis staiga kiltų aukštyn iš kokių 5m. gelmės į paviršių ;). Dažnai plaukia dugnu kranto link, taip mažėjant gyliui, o jei kyla aukštyn iš gelmės, tai su pertraukom vis stabteldama.

Fiskius
03-01-2012, 14:40
Neteko matyt, kad žuvis staiga kiltų aukštyn iš kokių 5m. gelmės į paviršių ;). Dažnai plaukia dugnu kranto link, taip mažėjant gyliui, o jei kyla aukštyn iš gelmės, tai su pertraukom vis stabteldama.

Tai daro ne dėl temperatūros, o dėl slėgio pokyčių.

Nilas
03-01-2012, 16:51
man buvo panaiai tai man net negaudė linukų. nes tipo per daug uvų akvariume. ir nors tu ką bandiau visaip ir nesutiko. tai paskui priėjau kompromiso kad kai sumaės tegu pagauna man o a atvaiuosiu po dienos ir nupirksiu. Atvaiaves po dienos ji man sako kad neiėjo pagauti atvaiuok dar po dienos būsiu jau pagavus ji man taip sakė. ir sutikau. atvaiaves vėl prie akvariumo ir iekoti lynukų. ateina kita pardavėja ir sako ji man kad lynukų nėra nes pati nusipirko. tai susinervinau ir iėjau. tai dar visa laika

Fracanai, o kurioje Alytaus Maximoje perki? Prie porą savaičių valgiausi Alytaus maximoj netoli Bauhaf'o tai nebuvo lynų, tik vienas karosas. iaip danai būnu Alytuj. :)
A irgi kartais įtardavau, kad tos pardavėjos taip pat varvina seilę į tuos lynus. :))

Pikulis
03-01-2012, 20:28
Tai daro ne dėl temperatūros, o dėl slėgio pokyčių.
Tai daro dėl abiejų dalykų.

Nilas
03-01-2012, 23:17
Kai šįvakar važiavau pirkti vaistų šamukams, iš Ermitažo pagriebiau statybinę dėžę 90l (juodą), nes maximoj vėl užmačiau lynų. Turbūt jie aukso gyslą pajuto su lynais. :)) Šįvakar jų plaukiojo net keturi!!!. :)) Vienas labai suvargęs apie 50 g., du gražūs: 300g. ir 400g. bei viena (patelė) apie 500g. -tokia truputį apkankinta, uodega papešiotą ir matyt nuo jaunystės laikų sena akies trauma, nes stiklakūnis susiliejęs su lęšiuku. Tai paėmiau tuos du gražius, 300g. buvo patinėlis, 400g. patelė, abu kartu svėrė 724g. Tikslas - pasitaikius progai kur nors paleisti į laisvę (aišku ne bet kur). Įdomiausia tai, kad man juos pardavė už karosų kainą, tai tie du gražuoliai man kainavo viso labo 4,4 Lt.

Rolandas
03-01-2012, 23:32
Matuok durų plotį. Reiks baseinus klijuotis, kad įsineštum. Nepajusi kaip URS atsiras.

Nilas
03-01-2012, 23:38
Durų plotis 70 cm. :D
Bet tikroji URS bus tada, kai bus erdvesnis būstas ir nereikės su kibirais bėgioti. Kol kas tik svarstau nuleidimo kraniuką kubilo dugne įsirengti bei specialų staliuką pasidaryti, kad galėčiau kibirą pakišti po apačia nuleidžiant.

maswa
03-01-2012, 23:43
Kaip jūs, hebra, atskiriate lynus patiną nuo patelės ?:)
Pagal krūtinės pelekus?

Nilas
03-01-2012, 23:45
Pagal krūtinės pelekus?
Aga..

Pvz:
2254

ir čia:
kitas pavyzdys (http://www.gofishing.co.uk/upload/16481/images/opi/male-and-female-tench-.gif)

maswa
03-01-2012, 23:54
Nepagaunu kampo:( , Kažko tai nedažiūrau turbūt :(.
Krūtinės tai skaitosi tie prie galvos, kiek suprantu.
Poto eina dubens, ir jau prie uodegos, analinis.
Tai į kur ir į ką žiūrėti reikia ?:)

Nilas
04-01-2012, 00:02
Tai į kur ir į ką iūrėti reikia ?:)
Į tuos pelekus kur vidury pilvo. Kur įdėjau antrą pvz. truputį aikiau dar parodyta.
Patinėlių tie vidurinieji pelekai turi storą mėsingą pirmąjį spindulį (kaulą). Įgudę specialistai subrendusias uvis ir pagal galvos formą identifikuoja.
Kai patinėliai jauni (120-250g.), tas pelekų sustorėjimas ganėtinai neymus, bet atidiau paiūrėjus ir pačiupinėjus jaučiasi.

maswa
04-01-2012, 00:06
Aga, pamačiau ir antrą nuorodą:) Ten aiškiau truputį:) Dašilo jau :).
Tie pelekai, jei neklystu yra vadinami dubens pelekais:).
Nilas, ir jau parduotuvės akvariume plaukiojančius keleto šimtų gramų lynus eina laisvai atskirti ?

Nilas
04-01-2012, 00:11
Parduotuvėj atskirti sunkiau, nes dažnai jie "guli" pilvus ant dugno padėję, o ypač jie mėgsta vienas šalia kito būti, todėl visada kažkuris kažkurį užstoja. Taip šiandien ir buvo, kad vienas iš dviejų yra patinėlis pamačiau tik parsinešęs. Kuo lynas didesnis tuo ir tie pelekų skirtumai išryškėja labiau.

maswa
04-01-2012, 00:17
Aišku, dėkui už info:).
Kiek suprantu, tai lygiai taip galima atskirti karosus bei karpius ?

Nilas
04-01-2012, 00:23
Dėl karpių tai abejoju, literatūroj niekur nemačiau jų skyrimo pagal pelekus, pagal Pečiukėno knygą, karpio patiną nuo patelės įgudęs ichtiologas atskiria pažiūrėjęs ką šie "turi po uodega". :)

maswa
04-01-2012, 00:36
atskiria pažiūrėjęs ką šie "turi po uodega". :)
Šis metodas labai geras atskirti ir kai kuriuos akvariuminius žuviokus.
Bet kai kurioms, bent jau Afrikos didžiūjų ež.žuvims reikalinga viena sąlyga:) Ta žuvis (patelė) turi būti, bent vieną kartą neršusi.
Įmetu nuorodą, kaip tai atrodo:)
Vaikučiams iki 14m, be tėvelių sutikimo, žiūrėti draudžiama:)
http://www.tanganyika.ru/articles/article.php?&art_id=127&cat=1&igen=1

Nilas
04-01-2012, 00:41
Įmetu nuorodą, kaip tai atrodo:)
Va va.. būtent tai ir turėjau galvoj... Daugiau jokių kitų akivaizdžių skirtumų kaip ir nėra mano žiniomis.

maswa
04-01-2012, 00:48
Nilas, primink kokio tūrio bliūde jie pas tave ten randasi dabar ?

Nilas
04-01-2012, 00:54
Lynai nuo šiandien apsigyveno 90l. statybinėj dėžėj. Dabar jie keturi, bendras (suminis) svoris apie 1,5 kg.
Burbuliatorius skirtas 100l. akv.

maswa
04-01-2012, 01:07
Kodėl klausiu?
Kažkaip pagalvojau, kodėl tau nepanaudojus papračiausios 200 l statinės, kurią, kiek žinau galima nupirkti neplautą už maždaug 10 lt, o išplautą už plius minus 20 lt.
Kalbu apie tas statines, kuriose būna automobilų tepalai, ivairiausios trąšos, pesticidai ir taip toliau.
Nupjovus jos viršų, gautusį visai neblogas bliūdas už keliolika litukų:).
Suprantu, kad jos forma nėra labai dėkinga, nes dugno plotas yra mažas. Bet didesnis tūris lyginant su mažesniu turi aibę pliusų.Pats didžiausias iš jų būtų, kad jame daug lengviau išsaugoti stabilius vandens parametrus. Tuo labiau, kad ir vietos namie ( grindų ploto) ji tau užimtų ne ką daugiau, negu dabar tavoji tara :)

maswa
04-01-2012, 01:13
Burbuliatorius skirtas 100l. akv.
Į tuos kvailus užrašus ant dėžučių nereikėtų kreipti dėmesio:).
Reikia žiūrėti, kaip realiai jis pučia, o ne ką ten kas rašo ar rekomenduoja:)

Padaryk, kad filtro fleita, kuo stipriau judintų vandens paviršių.

Pikulis
04-01-2012, 22:03
Aga, pamačiau ir antrą nuorodą:) Ten aiškiau truputį:) Dašilo jau :).
Tie pelekai, jei neklystu yra vadinami dubens pelekais:).
Nilas, ir jau parduotuvės akvariume plaukiojančius keleto šimtų gramų lynus eina laisvai atskirti ?
Vadinami pilviniais pelekais, o ne dubens. Sprindinius linukus jau paprasta atskirti.

Pikulis
04-01-2012, 22:09
Aišku, dėkui už info:).
Kiek suprantu, tai lygiai taip galima atskirti karosus bei karpius ?
Dėl karpių nesidomavau, bet vat karosus tai jau galima atskirt, jų poriniai pelekai stambesni ir ilgesni, o krūtinės pelekai ir jau turi stambesnį vieną spindulį, kuris net dantytas.
Aišku karosus sunkiau atskirt, reikia didesnių ir abiejų lyčių, kad palygint būtų įmanoma, o lynus tai tikrai paprasta.

Pikulis
04-01-2012, 22:25
Paimkim vienodo dydžio ir amžiaus (iš to pačio telkinio) lyno patelę ir patiną. Patelė bus daugiau apvalaina, galva kiek smulkesnė. Visi pelekai kiek mažesni ir šviesesni. Aišku pagrindas tai pilviniai pelekai. Pas patelę jie kaip ir niekuo neišsiskiria, gi patino jie kelis kart didesni, o antras spindulys sustorėjęs, net tokie gumbai prie pagrindo yra. Tarkim jei išskleidi tą peleką, tai jie net aukštyn užsiriečia ;D. Aišku patino galva ne tokia ovali, dar ir pelekų spalvą intensyvesnė. Dėl amžiau na ką aš žinau... Na pvz. jei pagaunu kokį 10cm. lynuką, tai jau žinau kokios lyties.

Rolandas
04-01-2012, 22:29
Jei kada (pavasarį) dar papildytum foto. Būtų daug kam naudinga.
Dėkui iš anksto.

Pikulis
04-01-2012, 22:36
Manau, be manęs yra rimtesnių lynų gaudytojų, nes nesu jų žvejojimo specas, bet jei kada pagausiu, tai nebus sunku ir foto įkelt :)

Nilas
04-01-2012, 23:12
įvakar paėmęs fotiką iek tiek "pakibinau" savo lynukus fotosesijai. Gal ir negerai taip uvį gąsdinti, bet reikia kelių kadrų prisiminimui, juolab, kad juodoje dėėje jų iaip nesimato kai filmuoju i viraus. Paiūrėję galėsit susidaryti iokį tokį įspūdį apie lynų dydius.
Aiku, laikymą ių uvų tokioje talpoje nei i tolo negalima vadinti "auginimu", tad sakykim, kad čia laikinas lynų priglaudimas prie paleidiant į laisvę.

http://youtu.be/Z-z5hUlAYVc

MVR
05-01-2012, 20:44
Kad žuvys taip nestresuotų ir nespurdėtų, paėmęs į ranką, uždenk. Karpinių žuvų šeimai tai padeda, neskaitant ir kitų rūšių.

Pikulis
06-01-2012, 17:27
MVR, ką uždengt?
Nilai, matant tokias guvias žuvis ir tikintis, kad žiema neparodys savo šalčių, vešk juos į prūdą ir paleisk.
Kaip pratinti prie šalto oro, ogi taip, kaip visi daro, nuveži prie prūdo, maišą įmerki į vandenį ir palauki kol temperatūra suvienodės, tada išpili ir palinki jiems sekmės.

Fiskius
06-01-2012, 18:07
nuveži prie prūdo, maišą įmerki į vandenį ir palauki kol temperatūra suvienodės, tada išpili ir palinki jiems sekmės.
Vasarą ar rudenį kai T siriasi keliais laipsniais, tas būdas tinka, bet dabar skaitau nelabai. Nuveši +20 vandenį, įmerksi į +2. Maiše vandens T nukris ~20 laipsnių per valandą, o gal greičiau. Žiauru.

Nilas
06-01-2012, 19:54
bei viena (patelė) apie 500g. -tokia truputį apkankinta, uodega papešiotą ir matyt nuo jaunystės laikų sena akies trauma, nes stiklakūnis susiliejęs su lęšiuku.
Su šiuo teiginiu šiek tiek suklydau. Šiandien buvau akropoly ir atidžiau apžiūrėjęs pamačiau, kad tai buvo stambus patinas. Būtų kaip tik mano puskilinei patelei. Bet kažkaip nesiryžau šiuokart pirkti, dar toks ne visai idealios būklės, juolab tokį dramblį įsileidus į kubilą tai likusiems vietos labai sumažės, gautųsi kaip šprotai skardinėj. Dar buvo vienas gražus lynukas apie 150-200g. bet jis tarp karpių šmėžavo, būtų buvę sunku surasti ir sugauti, tai šiandien nieko nepirkau.

Nilai, matant tokias guvias žuvis ir tikintis, kad žiema neparodys savo šalčių, vešk juos į prūdą ir paleisk.

Maiše vandens T nukris ~20 laipsnių per valandą, o gal greičiau. Žiauru.
Berods Pečiukėnas rašė knygoje, kad tarybiniais laikais vasarą karpiai didesnius atstumus būdavo gabenami rezervuaruose su ledo gabalais, taip siekiant sumažinti deguonies poreikį ir išlaikyti gyvus. Kitaip tariant vanduo būdavo atvėsinamas ganėtinai staigiai. Gal yra ir kitų ten niuansų nežinau, tad pateikiu kaip šiokį tokį pavyzdį.
Taip, dilema nemenka. Jau šį savaitgalį gal jau būčiau vežęs kur paleisti, bet peršalimas pakirto mane šiom dienom, tai ko gero teks luktelėti dar šiek tiek. Gal po sekančio trečiadienio bandysiu pasukti link Dzūkijos.
Kita dilema yra ta, kur reikėtų paleisti, ar į kokį "kaimo reikšmės" karosyną, ar rizikuoti savo naujam prūde, kuriame vis dar mažai (iki 50 cm) vandens. Tikintis, kad žiema nebus šiemet labai kandi?

Pikulis
06-01-2012, 21:12
Vasarą ar rudenį kai T siriasi keliais laipsniais, tas būdas tinka, bet dabar skaitau nelabai. Nuveši +20 vandenį, įmerksi į +2. Maiše vandens T nukris ~20 laipsnių per valandą, o gal greičiau. Žiauru.
Jokio žiaurumo. O tai nežiauru buvo, kai karpius (kartu su lynukais) pagavo iš žiemojimo vietų ir atvežė į parduotuves, kur vanduo greit sušilo? Šiaip abejoju ar toje vonelėje tas vanduo bus +20, gal kokių +18 ir bus. Prieš suleidžiant į maišą jau galima truputi numušt temperatūrą, paskui vežant ji dar kristų, o paskui įmerki ir viskas. Mano galva optimaliausias variantas su savo pliusais ir minusais. O taip laikyt šiltame vandenyje ir alint žuvis be maisto ir pan., tai tikrai jokios naudos.
Pavasarinis žuvinimas būna tada, kai jau nutirpsta ledas ir tikrai nėra aukšta temperatūra. Rudenį ir jau būna, kad vos viršija +10, nes tada žuvis menkai besimaitina ir ūkiai jas išparduota, nes nebeapsimoka šert. Apie vasaros žuvinimą, tai nebent pats pasigauni, tada "žuvini".

Pikulis
06-01-2012, 21:31
Savo karosams, jei reikia, tai temperatūrą arba pakeliu, arba numuu panaiai per valandą ir nieko nenutinka. Tarkim kai vėlyvą rudenį juos i baseinuko perkraučiau į akvariumą, tai su pusė kibiro vandens įneiau į patalpas, tada semiu i akvariumo iltą vandenį ir pilu į kibirą, paskui kiek palaukiu ir vėl pilu. Paskui kai tik įleidau į akvariumą, jau u kelių minučių maistą griebė ir nesvarbu, kad nuo kokių +5 pakilo iki +18. Na į altesnį vandenį taip staiga gal ir nereikia, bet ir jei tekdavo ekstra atveju keisti didelę dalį vandens, tai man nė motais, kad temperatūra krisdavo, tiesiog tuomet uvys suguldavo ant dugno, bet kai vanduo kitą dieną suildavo, tai vėl laksto kaip patrakę. Tiesa, bandydavo ir altam vandenyje tą maistą imt, bet nesėkmingai, nes atvėsus kūnui jau judesiai lėti, "dumplės" persilpnos maistą įtraukt ir kramtyt ;D.
uvims tik kenkia jei staiga i ilto į altą ar atvirkčiai, o jei palaipsniui atvėsta, tai vistiek prisitaiko. Klausimas tik yra per kiek laiko atvėsint tą vandenį? iuo atveju uvis ne mailius, ji itvers tuos pokičius.
Nilai, tavo tik rudenį ikastas? Kad bent metras gylio būtų, tada tavim dėtas rizikuočiau, o iuo atveju kaip jau pats nuspresi, taip ir daryk, nes kitu atveju tie linukai keliaus į keptuvę, kaip ir prie tai buvusieji ;)

Fiskius
06-01-2012, 22:30
Aš buvau rašęs būdą kaip paruošti bent kiek tuos lynukus, kad nebūtų tokio didelio termošoko.
Rolandas patvirtino kokia termo adaptacija turi būti, o Pikulis toliau aiskina kad gali žuvį mest į 20 laipsnių šaltesnį vandenį ir viskas ok :)

Nilas
06-01-2012, 22:48
Aš buvau rašęs būdą kaip paruošti bent kiek tuos lynukus
Fiskiau, o kaip tu įsivaizduoji praktiškai būtų galima tuos laipsnius taip reguliariai ir per laiką numušinėti? Teoriškai viskas skamba gražiai. Bet realybėje, ko gero nei aš, nei tu nei Rolandas tų idealių sąlygų nesukurtumėm. Aišku jei namuose įrengta kokia nors "gudri" kondicionavimo sistema, skaitmeniniu būdu mažinanti temperatūrą, freonas aušina, tada galima kartu su tais lynais bandyti adaptuotis iki tų +2 C. :)) Kitų būdų neįsivaizduoju.

Rolandas
06-01-2012, 22:56
Kažkur turėjau oficialias patvirtintas tas T adaptacines normas, nerandu.
Kiek pamenu, ne daugiau 4C suaugusioms. Man patinka 2C, nes daugiau reikalų turiu su jaunikliais.

O "gudri" sistema T kėlimui - termoreguliatorius akvariuminis: pasuki ratuką vienu laipsniu, po kiek laiko dar kiek reikia ir pamiršti.
Šaldymas arba sudėtinga, arba brangu. Šioj temoj nesiplėsiu.

Nilas
06-01-2012, 23:09
Būtent, atvėsinti ir yra sunkiausia, arba reikia turėti dispozicijoje įvairių patalpų su skirtingom temperatūrom, ir tai "žingsnis" gautųsi geriausiu atveju kas 8-6 laipsniai, toli iki idealumo.
Laipsnišką pašildymą suprantu, bet čia irgi reikia turėti vieną vėsią patalpą, kol kas pas mane tokios nėra, balkonas nestiklintas o ir vaikčioti į jį su kibirais būtų tragikomedija, tai eksperimentuoju su tuo ką turiu. Galų gale juk nėra jau čia labai ką pralošti. Ne deficitas tie lynai. :) Šamukai neskaitant icht. irgi gan gerai pernešė šiluminį smūgį, turint galvoje, kad iš 10 šamukų per dešimt dienų krito tik trys, tai labai artimas rodiklis pavasariniam įžuvinimui, kur temperatūrų skirtumai daug mažesni. Aišku, gal man čia tiesiog pasisekė, gal ir čia savotiška loterija.

Rolandas
06-01-2012, 23:18
...arba dėti vandenį šaltai (laukan) ir termoreguliatorių nustatinėti vis mažiau ir mažiau, kad šildytų vis po mažiau. ;)
Aišku, reik pareguliuot kalibravimą, nes akvariuminiai, rodos, dirba nuo 16C kai kurie.

Nilas
06-01-2012, 23:30
Beje, lynai pradėjo maitintis. Nežinau ar visi, bet įbėrus granulių, po valandėlės jų jau nelieka. Aišku, dabar jau teks vandenėlį kaitalioti intensyviau. Norisi, kad jie truputį "baterijas pasikrautų" prieš išleidžiant...

MVR
07-01-2012, 09:25
MVR, ką uždengt?
Rašiau rašiau, bet nieko doro ir neparašiau. Reikia uždengti akis ir tada žuvis beveik nebespurda. Mažiau stresuoja ir vėliau ramesnė būna.

Fiskius
07-01-2012, 09:40
Fiskiau, o kaip tu įsivaizduoji praktikai būtų galima tuos laipsnius taip reguliariai ir per laiką numuinėti?
Jei paleisti dabar tai nebent su ilga ilga adaptacija, pvz i vakaro ineti talpą į pvz. įstiklintą balkoną, kad temp. nukristų iki kokių +10, ryte atidaryti langus, kad dar nukristų, o tada sekančią diena veti į prūdą ir ten vėlgi pamerkus indą į vandenį laukti kol visikai susivienodins temperatūra. Kartu ir vandenį po truputį keitaliojant, kad nebūtų oko dėl staiga pakitusios vandens cheminės sudėties.

Nilas
07-01-2012, 10:09
Aš pats savo bute tokio balkono neturiu, todėl galėčiau nebent pas uošvius nuvežęs analogiškam balkone palaikyti, o po to dar 20 km pavežėti iki vandenėlio. Bet neramu, kad žuvys maiše arba didesniam kibire per parą laiko gali apsidaužyti. Stresas ankštoj talpoj ir t.t.

Pikulis
07-01-2012, 15:57
Aš buvau rašęs būdą kaip paruošti bent kiek tuos lynukus, kad nebūtų tokio didelio termošoko.
Rolandas patvirtino kokia termo adaptacija turi būti, o Pikulis toliau aiskina kad gali žuvį mest į 20 laipsnių šaltesnį vandenį ir viskas ok :)
Tu dezinformuoji kitus, kur aš taip rašiau? Viskas ir bus ok, jei tas vanduo atvės, kad ir 20 laipsnių per valandą, žuvis nuo to nenudvės. O tavo parašymas, kad temperatūrą numušt per dvi paras, juk nesakau, kad bloga strategija, o dar geriau nurodyta Rolando, bet jei žmogus neturi salygų "žaisti", tai ir mano siūlytas būdas tų žuvų nenugalabys.

Fiskius
09-01-2012, 20:19
Tu dezinformuoji kitus, kur aš taip rašiau? Viskas ir bus ok, jei tas vanduo atvės, kad ir 20 laipsnių per valandą, žuvis nuo to nenudvės. O tavo parašymas, kad temperatūrą numušt per dvi paras, juk nesakau, kad bloga strategija, o dar geriau nurodyta Rolando, bet jei žmogus neturi salygų "žaisti", tai ir mano siūlytas būdas tų žuvų nenugalabys.

Bent aš parašiau šiek tiek teisingesnį adaptavimo kelią, o tu toliau drasini, kad varytų ir paleistų tas žuvis numirt. Kai patyrė pirmą termošoką, patekdamos į maximą, jos greičiausiai buvo dar stiprios. Dabar pasilpę, nudaužytos ir dar staigiai į ledinį vandenį. Į amžinuosius plotus, kitaip sakant :)

Pikulis
09-01-2012, 22:35
O tu baimini, kad tikrai pastips, nors to tikrai nežinai :). Drasinu, nes jei atšals orai, tai jau tikrai bus ne kas. O dabar tiems žuviokams tokio dydžio ir tokioje talpoje tai lėtai ateina paskutinioji. Jeigu aš laikyčiau, tai nebent tą patį mažiausią vieną toje vonelėje. Vandenį keist po kibirą kasdien nusiurbiant išmatas ir maisto likučius. Neperšert. Didesnius suvalgyčiau ;)

Nilas
09-01-2012, 22:46
Vakar vieną 300g. lynuką prisiėjo iškepti :((( neee... ne liga, šis tas absurdiškesnio. Nors kubilą ir uždengiau tinkleliu, bet gerai jo nepritvirtinau, tai ryte atėjęs radau vieną lyną su visu tinklu ant plytelių begulintį... Ai.. niekis, vistiek jų tokia dalia, ...mirė būdamas jaunas ir vikrus. :)) Į garbingai už laisvę kritusio vieton įleidau naują puskilinį patiną ir šimtgraminį mazgį. Įkeliu video, su savo pritrenkiančiai minimalistišku "akvaskeipu" :))) jame matosi naujasis didčkis su nedidele žaizdele ant nugaros peleko ir šalia naujasis mažylis. Iš viso penki "subjektai". Iš visų labiausiai maitinasi didžioji (puskilogramio) patelė, kurią turiu nuo seniau. Ana ryja be saiko, kakoja - taip pat. Mažesnieji noriai čiumpa sliekus.

http://youtu.be/rEV0w0JIbPw
Įjungiau papildomų lempų, kad filmuojant matytųsi žuvys juodam kubile.

Fiskius
10-01-2012, 09:11
Kokie gražuoliai, kaip norėtųsi tokius prūde matyt. Čia jiems tikrai per tiršta :)

Pikulis
10-01-2012, 12:35
Daniau pakeitinėk vandenį. Gali truputi druskos vandenukan , kad į aizdas bakterijos neįsimestų ltr./gr.

zeBeawer
10-01-2012, 21:11
Nilai, arba tu nevedęs arba pasakišką žmoną turi, nes kita tai būtų pas lynus į svečius pasiuntus tave :)

Fiskius
10-01-2012, 22:00
Nilai, arba tu nevedęs arba pasakišką žmoną turi, nes kita tai būtų pas lynus į svečius pasiuntus tave :)
Aš tą patį galvoju :)))
Nors saviške irgi skųstis negaliu, 2 kambarių bute 250l ir 112l akvariumai, dar "patpolnas" 12l akvukas. Praeitą pavasarį buvau akvaponiką su karosų baseinu balkone įrengęs :))) Nieko :D

Nilas
10-01-2012, 23:09
Nilai, arba tu nevedęs arba pasakiką moną turi, nes kita tai būtų pas lynus į svečius pasiuntus tave :)
Tai, kad vedęs..., o monai nėra labai dėl ko priekaitauti, nes uvys ne bute, o sūnus dar tik mokosi vaikčioti, tai didelių pretenzijų nereikia. Iki uvų reikia leistis dviem auktais emiau nei butas, a ten tokį "kabinetuką" turiu, kur nuėjęs su laptopu vakarais dirbalioju prie diserio. Viena akim į uvis vilgčiodamas. Tik gaila kriauklės nėra, o tai lakstau kaip melėja su kibirais.

zeBeawer
11-01-2012, 21:38
Na tokiu atveju dar nieko :) nes paprastai moterims keista, kaip vyrai gali pirmą Kalėdų dieną prasėdėti garaže, ar važiuoti prie ežero pakrantėmis pasivaikščioti :D

Sartorius
12-01-2012, 10:06
... o kaip tu įsivaizduoji praktikai būtų galima tuos laipsnius taip reguliariai ir per laiką numuinėti? Teorikai viskas skamba graiai. Bet realybėje, ko gero nei a, nei tu nei Rolandas tų idealių sąlygų nesukurtumėm. Aiku jei namuose įrengta kokia nors "gudri" kondicionavimo sistema, skaitmeniniu būdu mainanti temperatūrą, freonas auina, tada galima kartu su tais lynais bandyti adaptuotis iki tų +2 C. :)) Kitų būdų neįsivaizduoju.

Laipsniką temperatūros maėjimą darydavau su vandentiekio vandeniu, tik reikia, kad vandens padavimas ir nutekėjimas būtų organizuotas. Įmeti arną į talpą, atsuki čiaupą vos vos, seki termometro parodymus ir laipsnikai didini alto vandens padavimą. Taip galima palaipsniui mainti temperatūrą, kad ir dvi savaites :)

Nilas
18-01-2012, 21:07
Tie kas dar nežino, informuoju, kad 4 iš penkių turėtų lynų iškeliavo į ekstremalų įžuvinimą. Nusprendžiau surizikuoti, visgi laikyti tokius didelius buvo gana sudėtinga, suleidau į savo naują prūdą, tikiuosi kad atlydys neužilgo ateis ir vanduo dar daugiau pakils. Pavasariop polaidžio vanduo turėtų iš pievų paplauti šiek tiek maisto, todėl kaip bus pamatysim.

Pasilikau iš buvusios "bandos" vieną patelę apie 400g. Graži, sveika, vikri - todėl buvo gaila su ja rizikuoti, tegul pagyvena pas mane, stebėsiu, gal ikriukai pradės bręsti.

Užvakar dar nusipirkau vieną gražią nedickų lynukų porelę, abu kartu svėrė 306g. Patinėlis truputį mažesnis, gal apie 120g. o patelė apie 180g. abu gražučiai, sveiki, nenudaužyti, dailūs pelekiukai, klausiau pardavėjos, sakė tik prieš parą atvežti. Pas juos kubile kaip ir pas šamukus temperatūra 14 C.

Rolandas
18-01-2012, 22:02
Užvakar dar nusipirkau
Nu ne. Nenustoji stebint. :) Ryškiai ne tą specialybę pasirinkai.
Taigi, lynams 14C dabar labai gerai. Laikyk kelis, geriau jausis. Būtinai pasilik ir patinukų, jei ką dar planuoji žuvint. Gal pavasarį apturėsim ankstyvą dirbtinį nerštą, Užkabinai ir mane gerokai. ;)
Šamams kelk >20C (akvariuminis šildytuvas), kad gerai maitintųsi ir augtų.

P.S. šildytuvo ieškok metalinio, nesudaužomo. Kokių 300W.

Nilas
18-01-2012, 22:31
Ryškiai ne tą specialybę pasirinkai.
Chi chii.. :) Neee.., su specialybe viskas gerai, tik be žuvų turiu ir kitų "ligų". Be peršamos ichtiologijos dar turėčiau būti IT techniku, 3D grafikos dizaineriu, pedagogu, mediku, pastatų restauratorium ir dar bala žino kuom. :) Beje su chemija mokykloj nedraugavau, aš jos nemėgau ir ji manęs nemėgo. Biologijoj tik apie žuvis buvo įdomu. :))) Todėl vėliau gamtos mokslus aplenkiau iš tolo.

Lynų tiesiog negalėjau nepirkti-gražūs pasitaikė. O dar mano geroji pardavėja Violeta tuokart dirbo, mes su ja vis pasišnekam. Klausė ji manęs ar žuvys išgyvena ar auga. Labai faina moteriškė. :))
Jep, šildytuvas šamukams gal ir būtų gerai. Pasižvalgysiu.

Nilas
26-01-2012, 23:36
Lynams irgi sekasi gerai, talpoje 14-16C. Visi trys labai žvalūs ir vikrūs, gerai valgo lenkišką granuliuotą akvariuminį pašarą, gauna kartais ir po kelis sliekus. Parduotuvėse dabar lynų, kuris laikas nebematau, tad šie trys gali pasidžiaugti didesne erdve talpoje. Keista, bet patinėlis ženkliai šviesesnės spalvos už patelę, kur turėjau ankstesnį būrelį lynų, ten irgi jaunas patinėlis buvo šviesesnis. Spėju, gal taip turi būti, nes šiaip atrodo jaučiasi gerai.

Pikulis
27-01-2012, 11:25
Na, Nilai, tai kokios išvados, kodėl šie gyvena, o buvusieji nusibaigė. Kaip pasikeitė laikymo sąlygos?

Nilas
27-01-2012, 18:45
Na, Nilai, tai kokios ivados, kodėl ie gyvena, o buvusieji nusibaigė. Kaip pasikeitė laikymo sąlygos?
Na salygos niekuo ypatingai ir nepasikeitė, manau čia susidėjo kompleksas prieasčių:
1. Ankstesni lynukai jau buvo "usitupėję" toj maximoj ir matyt kaip reikiant nusilpę, usibadavę.
2. Dėl ilgo buvimo tarp karpių ir upėtakių ne tik atsirado daugiau aizdų, bet ir galimai ukrato pasigavo.
3. Atsainus vandens keitimas, neleidiant jam pakankamai nusistovėti ir prasiaeruoti.
4. Gal kakiek padėjo ir balto kubilo pakeitimas į juodą, visgi lynas labai nervinga uvis, viesa juos erzina.
Tai va, dabar kai lynukų aktyviai valgausi, tai utinku vieesnius, ką tik atvetus, neapsidauiusius, vandenį gal parą laiko laikau kibiruose, tada praaeruoju ir tik tada pilu uvims.

Nilas
12-02-2012, 13:58
Vakar maximoj nusipirkau vieną karpį (valgymui) ir vieną šimtgraminį lynuką. Tačiau parsivežęs pabijojau jį leisti kartu su visais, nes pastebėjau tokių keistų kraujosrūvų ant kūno, tarsi maži kraujo lašeliai pro odą sunktųsi vietomis, ant gleivinės buvo ir balkšvesnių plėmų. Be visa ko dar kažkoks plonas kirminas prisisiurbęs tabalavosi. Todėl tą lynuką paleidau į atskirą kibirą. Pusę paros jis kaip girtas be koordinacijos tame kibire vartaliojosi, maniau jau bus galas jam, bet šiandien perpiet žiūriu, kad jau elgesys normalizavosi. Įdomu tai, kad ir pas karpį buvo tokios pat kraujosrūvos kai kur. Kažin ar tai koks apsinuodijimas, o gal kokie pažeidimai nuo ledo ar kažko. Fizinių pažeidimų ant kūno lyg ir nėra, pelekai sveiki, bet va tas kraujo sunkimaisis iš vidaus atrodo nekaip.
Kažkodėl įtariu, kad ar nebus tai raudonligės požymiai? :(

Jogaila
12-02-2012, 15:02
Kadangi nėra nuotraukos, tai neaiku ar tokios pačios. Bet kai pas mane parsiveti amūrai taip "pasipuoė" ir igyveno tik mėnesį, jiems buvo konstatuota pavasarinė virusemija. Atrodo, lyg kas su kokiu vinim paimtų tą uvį pir tapr vynų pabadytų.

Nilas
13-02-2012, 13:20
Nufotografavau tą naujajį lynuką, kurį nusipirkau, jis dabar antra para pas mane plaukioja kibire su "zelionka" (Costapur), pamaniau, gal nors kiek padės, paeksperimentuosiu. Tenka pastebėti, kad būklė per pastarasias porą dienų tik pagerėjo, bet neaišku, galbūt tai tik laikinas efektas.
23782379238023812382 2383

Toliau, prieš keletą dienų pas sveikuosius lynus dariau vandens testą, šiek tiek susirūpinau, nes nustojo ėsti, taigi ištyrus vandenį matau nemažą NO3 kiekį, ryškų vandens kietumą ir +/- normalų Ph.
2384
Testų langelių eiliškumas nuo viršaus: NO3, NO2, GH,, KH, Ph.

gH geras Lietuvoje.
Svarbu NH4, NO2 - pjauna akimirksniu, indikuoja nedirbantį biofiltrą
NO3 rodo dirbantį biofiltrą, bet reik neužkelt tam tikrų reikšmių, skirtingų skirtingoms rūšims.
pH svarbu, reik kad nešokinėtų, bet jei geras gH, tai veikia kaip buferis ir turi būti apie 7,6 (tarp 7,4-8,2).
Tiesa, prie aukšto pH >>8, amonis virsta amoniaku, tai pavojinga.

Rolandai, o kokia tavo nuomonė apie vandens parametrus pagal nufotografuotus testo rezultatus, gal aš ko dar neįžvelgiu?

Nilas
13-02-2012, 21:55
į vakrą apiūrint lynus, sulaukiau ne itin malonaus siurprizo. Pastebėjau, kad mano dičkė puskilograminė lynė pasigavo kakokią ligą, spėju, kad tai kokia nors grybelinė liga.
2386
Jei kam teko susidurti su panaiais dalykais ir i foto atpaįstat simtomus - pasidalinkit patirtim. :(

Pikulis
13-02-2012, 22:07
Vaizdelis nekoks, tavo linukė rimtai sirguliuoja. Manau nuo prasto vandens. Man panaiai buvo, tai teko daniau pakeitinėt vandenį, tada atsitaisė. Gali pabandyt truputi druskos, iuo atveju gali ir padėt.
Didiausia problema, kad pas tave tankis perdidelis.

Nilas
13-02-2012, 22:15
Tankis nėra perdidelis, nes be jos vienos kubile (90l) yra tik vienas jaunas patinėlis apie 120g. Taigi, tik dvi žuvys, bendra abiejų masė - tik apie 600g.
Pikuli, kiek druskos galima bandyti dėti? Ar yra koks norminis kiekis?

Pikulis
14-02-2012, 22:19
Aišku, jei sugebėsi užtikrinti gerą vandens kokybę, tai gali nors ir penkis laikyt. Bandyk ltr./gr. Tik gerai ištirbdyk ir pilk ne visą iškarto, o po truputi, kad geriai išsimaišytų ir "nenudegintų" žuvies perdidelė koncentracija. Paskui keisk vandenį kaip įprasta ir po kokių 3 dienų vėl pasudyk.

Nilas
14-02-2012, 22:33
jei sugebėsi užtikrinti gerą vandens kokybę
Kokius konkrečius kokybės faktorius turi galvoje?
Žuvys praktiškai nešeriamos, nes ar taip ar taip nebesimaitina, tai nitratų kaupimosi pavojus mažesnis, nepaisant to vandenį vistiek keičiu intensyviai, 20l. ryte ir 20l vakare. Visi kiti faktoriai kaip Gh, Kh, Ph nelabai mano galioje juos įtakoti. Aplamai keista, kad anksčiau kai buvo lynų daug, vanduo tikrai buvo prastas, nes jie ėdė kaip išprotėję ir vandenį teršė pasiutusiai, o ir išorinio filtro nebuvo pajungta, bet kažkodėl visi krūvoj jautėsi puikiai. O dabar, liko tik du ir kai tik pradėjau sąlygas gerinti, laikyti žemesnę temperatūrą, pajungiau bačką, duodavau pirktinio pašaro - viskas laipsniškai pablogėjo. Iš pradžių prarado apetitą, o po to jau ir visos kitos linksmybės... Aplamai ar šis susirgimas turi kokį nors biologinį pavadinimą, gal čia saprolegnia, ar kas, nors lyg ir ne visai panašu. Negi niekas daugiau su tuo nesusidūrė??? :(

Pikulis
14-02-2012, 23:27
Organizmas šalina skysčius, nes kaip tau atrodytų keista, bet žuvis irgi geria ;). O jei geria, vadinasi gamina ir šlapalą, o su juom ir amonjakas į vandenį išsiskiria.
Tai jei buvo geros sąlygos be problemų, tai kam jas keitei? Reikėjo tik žuvų kiekį sumažint ir viskas. Nereikėjo vėsint vandens... Bakterijos užpuolė žuvis atvėsus vandeniui ir susilpnėjus imunitetui. Nenoriu tau patarinėdamas pakenk jei čia kas kitas, bet jei man taip nutiktų, tai perneščiau į šiltesnę patalpą ir kaip jau rašiau druskos reikia. Šušils vanduo, ims maitintis ir gal susitvarkys ta jų išvaizda per kokias dvi savaites... Šiaip sunku ką konkrečiai patart, nes ir man pačiam panašiai buvo su karpiukais, tai nudvėsė. Kiti kartai pasiteisino. Kantrybės, o nervus į koncervus, nes augint žuvis išmokstama iš klaidų, o patrimai ir lieka tik patarimais.

Nilas
15-02-2012, 08:48
Gydymą taikau tokį: lašinu į vandenį malachito žalumą, apie 30-40 lašų /90l., beriu šiek tiek druskos (ne per daug - kokį šaukštą), tai darau po vandens keitimo. Vandenį keičiu ryte ir vakare po 20l. Šiandien lynai (abu nes užsikrėtė ir patinėlis) jau pastebimai švaresni. Tikiuosi komplikacijų kažkokių neįvyks, gal išsikapstys. Bėda, kad šiandien trim dienom išvažiuoju, tai per jas viskas gali pakrypti tiek viena tiek kita linkme.

Nilas
20-02-2012, 01:17
Reikalai su lynais pasitaisė. Patinėlis pilnai atgavo savo buvusią spalvą, o didžioji patelė irgi jau tapo panaši į save :)), nepaisant nedidelių apsibraižymų, kuriuos patyrė besikasydama į plastmasines dekoracijas. Užvakar grįžęs iš tėviškės tikėjausi rasti vien tik gaišenas, bet laimei nugaišo tik vienas neseniai pirktas lynas, kurį laikiau atskirai ir didelių vilčių nedėjau, nes dabar maximoj visi "damušti" atvažiuoja. Tuo tarpu, "senbuvis" patinėlis baugiai tupėjo kubilo kampe, o patelė laikėsi prie viršaus palei filtro fleitą, pagal šiuos požymius (prisimindamas skaudžias pamokas su šamukais) supratau, kad azoto junginiai jau pavojingai užkilo, todėl skubiai suruošiau 20l. šviežio, praaeruoto vandens porciją. Ir taip kas pusę dienos keičiau po 20l. Šiandien lynai savo elgesiu jau ėmė džiuginti. Vikriai plaukioja ir renka maistą nuo dugno. Jau ilgokai to nemačiau. Iš viso to darau elementarią išvadą, kad greičiausiai ligos priežastis buvo užsitęsęs gan aukštas NO2-NO3 kiekis ir to sąlygotas stresas.

Nilas
28-02-2012, 23:12
Nusprendiau iandien truputį panervinti savo lynus. Surengti profilaktinę apiūrą. Lynai iuo metu maitinami kakokiu Hikari-Saki paaru su 40 proc. baltymo. Pirkau i Nesės. Granulės ML. Valgo gerai, bet jei įmetu slieką, tai jį griebia pirmiau nei paarą (savaime aiku).

http://youtu.be/vWk6wsRb0ho

Nilas
31-03-2012, 21:51
Praeitą savaitgalį sėkmingai finišavo mano lynų paauginimo namų sąlygomis "projektas". Paskutinius du lynus išleidau į savo prūdą. Ilgiau laikyti kubile nenorėjau, nes periodiškai vis kokia liga išlįsdavo. Gaila nenufilmavau paleidimo, bet tikiuosi naujieji namai bus šiems geltonšoniams patogesni.
Kol kas nesugalvoju kur reiks toliau panaudoti turimą įrangą. Gal kas turit idėjų? Ką vietoj lynukų būtų galima pasiauginti? Galvojau apie šamukus, bet žiūrėsiu, kaip su pavasarinėm kainom bus. Gal laukti kokio mailiaus...?

Linasykas
01-04-2012, 12:02
Sveikas, pagalvok apie kokia retesne ruši, jai išeitu gauti kokiu unguriuku, vegeliu, butu laibai idomu paskaityt, juk vienas is favoritu šitam forume esi savo aprašymais, pasakojimais

Rolandas
01-04-2012, 12:54
O aš sakyčiau kaip tik paimk kas visiems labai gerai žinoma ir niekas į tai nekreipia dėmesio. Dažnai tos žinios būna stereotipai.
Imk kelis karpiukus ir pažiūrėk jų auginimo miniURS'e niuansus.
O jei ką susigalvosi, rašyk. Bandysim surast. ;)

Nilas
01-04-2012, 14:25
Pasiūlymas dėl karpiukų visai įdomus, tik reikia pagalvoti ar imti metinukus ar laukti mailiaus.

Linasykas
01-04-2012, 15:57
O gal ir teisybė Rolandai, kas paprasta tas genialu

Rolandas
01-04-2012, 16:43
Jei kimbi ant karpiukų, imk metinukus. ;)

Nilas
29-04-2012, 22:57
Šiandien iš maximos "išgelbėjau" 6 didelius lynus. Iš viso jų rezervuare buvo net kelios dešimtys. Mano šeši lynukai svėrė apie 2,75 kg. Žodžiu, visi reprodukcinio amžiaus. Šyptelėjau, kai prie kainos pamačiau parašyta - "Trimečiai lynai". :)) Čia panašus bajeris, kaip su "metinukais" lynais po 30g. Manau, kad iš tiesų jie jau kokie penkiamečiai. Dar gerai neapžiūrėjau kiek patinų kiek patelių, bet žinau, kad yra ir tų ir tų. :) Dabar anie kubile įsikūrė, po savaitės keliaus į balą. Jei pasiseks, lauksim vasarą rimto neršto. :)

Nilas
30-04-2012, 10:32
Šiandien susigundžiau ir nulėkiau iki Arvydų. Nusipirkau 1kg nedidelių lynukų. Aišku dydžių amplitudė gana nemaža 10-200 g. Bet į kilogramą sutilpo 22 vnt. žuveliokų. Įdomu tai, kad vienas iš lynų yra beveik oranžinis ir šviesesniais pelekais nei įprasta, pamaniau, gal koks albinosas ar turi dekoratyvinio genų. Didesniuosius lynus kuriuos pirkau vakar ir keletą tų iš šiandieninio būrio paleisiu į balą jau kitą savaitę, mažylius dar palepinsiu keletą savaičių ilgiau.

http://www.youtube.com/watch?v=skSvW35hqsY

O čia 6 vakarykščiai didčkiai, kuriuos sugriebiau maximoj ;)

http://youtu.be/5mblrUc8H74

Nilas
09-11-2012, 18:48
Buvau šiandien maximoj, pamačiau tris lynus, ...pro šalį neprėjau, ...kubilas vėl užkurtas. :)
Visa trijulė bendroj sumoj svėrė virš 700g. :) Kitą savaitgalį amnestuosiu į laisvę.

Rolandas
09-11-2012, 19:13
Reik kur parašyt į dienraštį apie tavo priklausomybę. :)
Užsikrės jaunimas tokioms akcijoms, visi lynai bus išgelbėti nuo keptuvės.

Fiskius
09-11-2012, 20:08

Aš vis praeinu maxes akvariumus, nu niekaip lynų nerandu. Tik karts nuo karto karosas vienas kitas sidabrinis arba koks ešerys būna įsimaišes. Matyt vasaknose nėr lynų :/

Junka
09-11-2012, 20:27
Fiskius

Vilniaus Big'e Maximoje visada matau lynų akvariume. Retai kada nebūna...

Nilas
09-11-2012, 20:42

Nu visai nenorėčiau išgarsėti tokiom aplinkybėm. :)) Pardavėjos jaustų įtampą man užėjus į žuvies skyrių. :) O tiekėjai turbūt iškart atvažiuotų į namus siūlyti lynų.
Gerai, kad nors šamų nėra tuose baseinuose...

Sartorius
09-11-2012, 21:34
Vilniaus Big'e Maximoje visada matau lynų akvariume. Retai kada nebūna...

Niekad nemačiau Maximoj lynų, matyt užeinu po Nilo :(

Nilas
09-11-2012, 21:50
Niekad nemačiau Maximoj lynų, matyt užeinu po Nilo :(

Ne kiekvienoj yra, o ir paieškoti kartais tenka, nes karpiai juos nustumdo. Savaitgaliais kai baseinai pilni žuvies rasti ir išsigriebti iš akvariumo lyną būna labai sudėtinga. Karpiai, kurie akvariume tupi nebe pirmą dieną, jau žino ko laukti iš žmogaus ateinančio su graibštu, todėl ima bruzdėti, surasti kažkur besikuičiantį sprindinį lynuką tame chaose reikalauja kantrybės.
Aš lynų randu Akropolyje, Mindaugo maximoj, ir retkarčiais Bazėj. Big'e nesu net buvęs, bet gal reikės apsilankyti, reikia gi su pardavėjom susipažinti :)

Nilas
10-11-2012, 00:29
Tik pažiūrėkit kokį grožį radau youtube...
Visiškas menas, galima medituoti bežiūrint..
Lynų lervutės valgo artemijas.

http://www.youtube.com/watch?v=mnLggjOKssw

Rolandas
10-11-2012, 07:40
Tikrai gražu, dėkui už nuorodą.
Ir kaulyk pas žmoną vietą spintai-akvariumų ūkiui inkubatoriui namuose pavasariui. ;)
O gal turi tamsų kambariuką-sandėliuką?

Nilas
10-11-2012, 13:52
Tikrai gražu, dėkui už nuorodą.
Ir kaulyk pas žmoną vietą spintai-akvariumų ūkiui inkubatoriui namuose pavasariui. ;)
O gal turi tamsų kambariuką-sandėliuką?

Tamsaus kambariuko neturiu, deja. Norint mano bute pastatyti rimtesnį akvariumą, reikia padaryti nemažai inžinerinių, konstrukcinių sprendimų: atvesti vandens prievadą į svetainę, spręsti vandens nuleidimo klausimą, atvesti papildomą ortakį ventiliacijai, konstruoti rimtą karkasą akvariumui, integruoti į sieną ir t.t. Kol kas šiems darbams neturiu išteklių, o jei daryti, tai daryti kaip reikiant. Kol kas artimiausiuose planuose dekoratyvinis baseinėlis kaime.