PDA

Žiūrėti pilną versiją : Pikulio baseino paruošimas žiemai

Pikulis
02-12-2011, 21:04
Taigi beveik prieš mėnesi išvaliau baseiną ir pripyliau šviežio vandens. Po savaitės įleidau 7 dekoratyvius karosus. Nedidukai apie 10cm. dydžio. Per tą laiką iki dabar beveik nešėriau, žuvys dažniausiai gulėjo dugne, mažai plaukiojo. Taigi pribrendo laikas pasirūpinti baseino "kepure" žiemai. Praėjusiais metais buvo šalta, todėl susidarė 10cm. ledas. Šiemet užklojau kiek storiau, gal po tokia "kepure" ir ledo nebus... Praėjusiais metais maišų su lapais nebuvo. Taigi iliustruoju veiksmus.

2090 Matosi karosiukai, vanduo šviežias, organikos mažai.
2091 Laikinas "langas" šviesai.Oro tarpas tarp vandens ir medinių skydų nemažiau 20cm.
2094 Uždengtas mediniais skydais.
2092 Polietileno plėvelė.
2093 Dengiu maišais su lapais.
2095 Ant maišų dar viena polietileno plėvelė, kad jie nesušlaptų.

Dabar laukiu, kol pašals ir prisnigs, tada baseiną dar apkasiu sniegu ir jokie šalčiai jam nebus baisu.

doms
03-12-2011, 11:50
O kaip vandenin pateks deguonis ? Juk oras necirkuliuos, o augalai tai tamsoje bus...

Fiskius
03-12-2011, 12:42
Ar po uždanga ar po ledu, oras vistiek necirkuliuos. Tik kai toks šiltas ruduo, būt gerai vis dar nedengt, manau.

Pikulis
03-12-2011, 23:03
Normaliai tas oras cirkuliuoja ir nereikia čia burt. Na, jau nebe ruduo... O ką laimėčiau neuždengęs? Keli miegantys augalai deguonį gamintų? :D Šiaip ar taip, kažkiek šviesos dar patenka. Ne pirmi metai dengiu, todėl mokint nereikia, tiesiog... Tiesiog pavasarį pranešiu naujienas ;D

Fiskius
04-12-2011, 09:41
Aš manau, kad nei dabar nei tuo labiau žiemą augalai deguonies tikrai jau negamina. Ką jie gali gaminti visi nurudavę, sukritę?
Bet nedengtas baseinas šiuo metu deguonies gautų iš oro. Juk vandens paviršiaus salyčio su oru metu, ypač vėjuotą dieną, gana nemažai deguonies vandeny ištirpsta ;)

zeBeawer
04-12-2011, 22:47
kotais turiu tokią nuojautą, kad šią žiemą neilgai džiaugsimės ledu :) šiandien net griaustinis su žaibais buvo, o vis tik gruodis :)

Pikulis
04-12-2011, 23:02
Yra augalai, kurie iemą tik miega ir nenuruduoja, o tik laukia pavasario. Patikėkit, jei nebus ledo, tai ir deguonies pakaks ir visai nebūtinas tas vėjas.

Rolandas
04-12-2011, 23:06
Tikiu. Apšiltinai tai neblogai, bet jei dar kompresoriuką turėtum po ranka... nieks nebūt baisu.
Jo, žaibas ir Vilniuje neseniai buvo. Maniau, koks saliutas pasivaideno... ir gerai, tegu dar gruodį neužšąla vanduo.

Pikulis
05-12-2011, 12:09
Vienai žuvelei tenka virš 100ltr. vandens. Viliuosi, kad žiema nebus šalta ir kompresoriuko neprireiks. O žiema tai vistiek bus, bet greičiausiai sniego sulauksime tik per šventes... Jeigu ne po jų :D. Tikiu, kad tvenkinių savininkai tik ir džiaugiasi, kad nėra ledo ;).

Pikulis
01-02-2012, 14:58
2347
tai taip dabar atrodo apsnigtas baseinukas. Jokių kompresoriukų nėra, neatklojinėju jo, kad tikrint ledą storį ir dėl to vidun leist altį. Dalinai atidengsiu tik kovo viduryje. Praėjusiai metais (buvo dar alčiau) buvo ploniau udengtas, uvų buvo daugiau, rudenį nevalytas dumblas. Pavasarį tada radau balzganą vandenį, nes jį uterė kritusios vandens sraigės, bei karosų mailiukas. Likusi uvis igyveno. ių metų iemai udengtas storiau, uvų maiau, vandenyje itirpusių deguonimi kvėpuojančių sraigių atsisakiau dar dumblą ikuopiau, mailiaus nepalikau. Galima sakyti, kad daug kur pagerinau iemojimo sąlygas, todėl tikiuosi, kad viskas bus gerai. Taigi laukiu kovo ;)

Pikulis
12-03-2012, 21:19
Gražūs orai, sniegas gerai aptirpęs, šalnos jau tik simbolinės, tai nutariau atidengti baseinukus ir pažvelgti į vidų. Mažesnysis, kuris buvo "uždengtas" tik euro padėklu, o ant viršau poletilenas kėlė didesnį nerimą, nes jame žiemoja 4 delninės žuvys (220ltr.). Pakėliau padėklą, tai vaizdas patiko: ledukas tik kokio centimetro storio ir gerokai aptirpęs. Žuvys pamačiusios intensyvesnę sviesą puolė kavotis. Peržiemojom. Didesnysis baseinukas uždengtas kapitališkai, tai teko ilgiau užtrukt, kad dalį "kepurės" krašto nuardyt. Vaizdas toks, kaip ir prieš uždengiant: ledo iš vis nėra. Vanduo skaidrutėlis. Žuvys ramios. PERŽIEMOJOM be nuostolių ;). Neprireikė nei aeratorių, nei angų oro cirkuliacijoms.
Tiesa, tik vienas menkas pastebėjimas, kad nuo viduje esančios drėgmės ir kondensato mediniai skydai truputi apsinešė palėsiu, bet anokia čia bėda ;D

Rolandas
12-03-2012, 21:25
Nesakyk "OP", neperšokęs tvoros. Šalnos dar ir nesimbolinės būna ir birželio mėnesį. O dar praeitas trečiadienio ir ketvirtadienio naktimis buvo minus 16-18C!
"Peržiemojom", pasakysi kai vanduo pakils iki 12C, žuvys atsigaus po žiemos ir pradės maitintis.

Pikulis
12-03-2012, 21:36
Na, šiuo atveju 99% jau garantuotas, kad nieko blogo nebenutiks. Beseinikus pagal metinį vidurkį atidengiu kovo 20d. Taip, dar pasitaikydavo šalnų, bet ledelis jei ir užsideda, tai anokia čia bėda, nebus nei dusimo, nei dar kažko. Jei šalnos bus didesnės, tai dar pridengsiu, net tik kraštas atidengtas, kad šviesos jau prieitų. Skydai bus surinkti tik balandžio pradžioje. Jau bene 10 metų, taip yra, kad jei išgyvenam iki kovo, tai gyvenam ir toliau ;)
Rolandai, kai pakils vanduo iki +12'C ir ims maitintis žuvys ar tada jau patikėsi mano "OP"? ;D

Rolandas
12-03-2012, 21:47
Aš tikiu, kad pas tave jau peržiemojo. Nors vasaris ir buvo labai šaltas, bet žiema po ledu - trumpa.
Bet profai niekad neskubės taip pasakyti, o palauks truputį. ;)

Taip, ir aš į kovo 20d. orientuojuos. Jau du praeiti metai kovo 20 dar stovėjo ledas ant ežerų, tvenkinių.
O šiandien per piet Neris išnešė ledus iš Vilniaus.

Pikulis
13-03-2012, 13:59
Matai, kiekvienam dalykui reikia atidirbti sistemą, kad suprastum jog ji veikia ir veikia gerai. Metuose tik vienas pavasaris, tad tos praktikos man daug būt ir negali. Juk praktika geresnis mokytojas, nei pvz. kokia knyga. Sakykim, kad is pavasaris su periemojimu man pavyko, nes pasimokiau i prie tai daromų klaidų ir rudenį tinkamai paruoiau baseinuką iemojimui. Ateinantį rudenį darysiu tą patį ir jei vėl pavasarį viskas bus gerai, tada mano atveju is būdas pasiteisins. Kitas dalykas, kad gali keistis uvų kiekis baseine, dar iemos viena nuo kitos skiriasi, kaip antai praėjęs pavasaris su baisingais potvyniais, o is? :D Tai tai, kai praeis eilė metų, tada a būsiu savo baseinuko paruoimui iemoti profas, o dabar esu tik mėgėjas ir į profus nesilygiuoju ;).

Rolandas
13-03-2012, 14:15
Žuvų žiemojimas 220 litruose?
Eksperimentuoji ar tik šiaip kankini?
Pasistatyk statinę 220litrų su filtru šaltoje patalpoje ir nebus tų ekstrymų: peržiemojo, išgyveno, nepabalo, neišduso, neįšalo į ledą...
Aišku, tavo patirtis labai įdomi. Gal ir panaudosiu dengimą, jei turėsiu dekoratyvinį baseiniuką 5-10 kubų.

Pikulis
13-03-2012, 15:01
Kodėl keliems laukiniams karosams ir rotamans tūrėčiu sudaryti išskirtinį žiemojimą? Vadink kaip nori tą dalyką, man vienodai. Apie šių žuvų prisitaikymą gyventi tokiomis sąlygos neberašysiu, pats žinai. Jei pats turi galimybių, tai bepigu tau čia postringaut apie 10 kubų baseinus, laisvas vėsias patalpas kur tokios statinės telpa ir pan...

Fiskius
13-03-2012, 16:55
Šių metų žiema buvo fantastiškai trumpa ir palanki žuvų žiemojimui. Nemanau kad kas nors, kur nors apskritai turėjo kritimų.

Darius1
13-03-2012, 20:08
Pas jus Pikuli, kai taip udenktas baseinėlis, tai be problemų iemotų ir dekoratyviniai karosai. Turiu panaų baseinėly, tai laukinis karosas iemojo, net neudenktame baseinėlyje. Kakas neįtikėtino, jei būtų kas pasakęs, kad tokiom salygom periemos, tai niekada nebūčiau patikėjęs. Čia buvo ne bandymas, o tiesiog usiliko vienas netyčia, maniau kad igaudyti visi. Baseinėlis 500 litrų.

Fiskius
13-03-2012, 22:05
Pas Pikulį ten ir žiemojo man rods dekoratyviniai :)

Pikulis
13-03-2012, 23:57
Patikslinu:
220ltr. 45cm. gylio baseinukas uždengtas buvo tik su europadėklu, o ant viršaus poleatileno plėvelė. Apsnigo ir tiesiog gavosi oro tarpas. Termoizoliacija minimali, bet kai tokia žiema, jos visiškai pakako. Atidengus radau tik pusė užšalusio, o pats ledas gal tik kokie 5mm. Per šalčius gal ir buvo storesnis, bet deguonies nepristigo, supuvusio kiaušinio kvapo tikrai nėra ir vanduo skaidrutėlis, vadinasi vandenilio sulfidas arba tūrėjo pro kur išgaruot arba nesusidarė. 4 laukinės žuvys.
Kitas baseinukas, kurį ir aprašau šioje temoje, tai 950ltr., gylis 65cm. Dabar atidengtas kraštelis, kad šviesos patektų, mediniai skydai pradžiūtų. Vanduo skaidrus, ledas ko gero net nebuvo susiformavęs. Vat tame, Darius1, jau ir žiemojo dekoratyvūs karosai. Tiesa 2 pirktiniai, 5 jau mano veisimo. Iš 7 žiemojančių 1 yra šubunkinas, kuris įleistas grynai eksperimentui. Taigi jis pirktinis, tik parsinešus namo pastebėjau jog jo burna deformuota ko pasekoje stambaus maisto negali įsiurti į burną. Jis kūdesnis už kitus, kurie gerai suapvalėjo besiruošdami žiemai. Esmė ta, kad galėsiu padaryt išvadas, kaip tokiomis sąlygos peržiemoja lieknesnės - pirktinės žuvys, o kaip svorio prisiauginusios jau savo užaugintos žuvys. Vis, šiokia tokia praktika ;)
Tiesa Dariau, pas mane prieš porą metų ir buvo neuždengtas, nes per užimtumą nebeuždengiau to baseinuko, o pasekmės tada buvo akivaizdžios:
ledas min 30cm. tikrai buvo; raudės užtroško, gyvi liko tik auksiniai karosai, mat sugeba kurį laiką ir be deguonies išgyvent. Dabar ekstrymo stengiuosi išvengt.

Darius1
14-03-2012, 00:43
Norėjau paklausti, o tie 5 karosai, kur jūsų veisimo, tai išneršė 950ltr. baseinėlyje? Klausiu todėl, kad ir aš norėčiau pabandyt juos išnaršint. Kadaise pas mane, neršdavo 100ltr. akvariume, bet ikrus suėsdavo patys :(

Pikulis
14-03-2012, 09:52
Taip, buten tie išneršė 220ltr. beseinuke. Buvo daug augalų, todėl suėdimo pavojaus beveik nebuvo. Iki mailiaus užaugo kažkur apie 60 žuvyčių, deja daugiau nei pusė jų buvo laukinės spalvos.
Vat, kaip tik pas mane šiandien nerštas akvariume prasidėjo :/... Žiūriu ko tą storają patelę tie patinai pavaiko tame žiemojimo akvariume, o paskui žiūriu, kad mažesni karosiukai nuo dugno ikriukus tik renka :(. Dabar "veselininkus" iškėliau į augalinį akvariumą... Kai pasibaigs nerštas, tada juos vėl perkelsiu į bendrą akvariumą, nes kitaip ir jie tuos ikrus surytų.

Darius1
14-03-2012, 13:52
O, tai puiku, kad neria, iki iemos bus nemaas mailiukas, galės iemot kiemo baseinėlyje. Kad tik ,sėkmingai įvyktų nertas. Vėliau paraykit, kaip viskas klostysis, labai įdomu būtų stebėti, kaip augs mailiukas.

Pikulis
14-03-2012, 23:11
Parašysiu, bet jau ne šitoje temoje ;)

Pikulis
05-05-2012, 23:24
Na ką, iki šiol viskas gerai, visos žuvys kurios žiemojo baseinukuose, jau ėda. Jokių ligų požymių nesimato, todėl tikiu, kad jau tikrai peržiemojom be nuostolių. Tiesa tos pačios vados karosiukai, kuriuos laikiau akvariume už tuos, kur žiemojo lauke didesni 2-3cm. Bus proga pastebėti ir vienų, ir kitų augimo tempus.