PDA

Žiūrėti pilną versiją : Padidintas iki 15a. Dainiaus prūdas.

dainius8605
28-11-2011, 20:26
Sveiki, siemet nusprendziau beveik tris kartus pasididinti senaji, pernai isvalyta pruda, tai vat, praeita savaite darbai buvo pabaigti, dabar reikia laukti kol prisipildys vandens ir pavasari noreciau izuvinti, ka patartumet? Karpiu nenoriu, nes kiek zinau labai vandeni drumscia, siuo metu gyvena keliolika linu ir kruva karosiuku jau nuo senu laiku. Senojo prudo vietoje gylis yra apie 3-3,5m. o naujai iskastoje vietoje siekia apie 5-6m. Gruntas- molis su slynu , kaikur matosi truputi zvyro priemaisu.

2055
2056
2057
2058
2059

Gedas
28-11-2011, 20:42
Leisk ta kas tau arčiau dušios, gylio manau sočiai kad žuvys peržiemotu, aišku jei nebus perdidelis ju tankis... O jei bus gilios žiemos, teks paajeruoti...

dainius8605
28-11-2011, 21:13
Seip galvoju ileisti placiakakciu, kiek girdejau jie truputi vandeni nuskaidrina, taip pat dar galvoju ileisti starkiu, manau jiem ploto uzteks ir karosiukus pagaudytu, o sekanciais metais dar noreciau amuru prileisti, dar galvoju ir apie ungurius, ka jus galvojat apie tokia kombinacija? :)

Gedas
28-11-2011, 21:19
Plačiakakčiai gerai auga, ju turiu ir aš isileides, manau neutraali žuvis. Starkiai jei gyvens tai ir geras pasirinkimas mano manymu, turėtu pavaikyti mažas žuvis, dar pas tave gylio sočiai tai manau turetu gyventi. Jei pas mane gyvena 3 m gylije, tai tikrai turetu pritapti. O del unguriuku tai nežinau ka ir pasakyti, pats neauginau, bet girdejau, kad pruduose augina ir pažystami keli turi isileide, tai auga beproblemu, tik mažu neprileisk, kad starkiai nesusigundytu patvarkyti :)
O su amurais, kol neatsiras pakankamai augmenijos, tai manau jie neturės kuom maitintis, nebent dažnai jiems mesi žole ir panašiai... Ar padarysi specialia šerykla amurams...

Nilas
28-11-2011, 21:33
Dainiau, pirmiausia įsijunk lietuvišką šriftą, jei nepastebėjai, čia niekas nešvepluoja. Gerbkim forumo taisykles.
Plačiakakčiai nuskaidrina nuo dumblių, tada kai vanduo ima žaliuoti, bet jei vandens drumstumas dėl ištirbusių molio dalelių tada nieko plačiakakčiai nepadės skaidrumui. Amūrus reikės būtinai šerti. Vietoj ungurių verčiau lynais (ne "linais") rimčiau užsiimčiau. Galima galvoti apie eršketus, bet turėsi jiems specialų pašarą pirkti, kuris yra ne pigus.

dainius8605
29-11-2011, 17:21
Labai atsiprašau, įpročiai daro savo ;)
O ką manote apie upėtakius,? įdomu jie išgyventų? ir svarbiausia ar jie daugintusi? nes pas mane nepratekantis vanduo, todėl ir iškilo klausimas..

Gedas
29-11-2011, 18:11
Upėtakiams reikia šalto vandens, šaltiniu, iki 16 c geriausia jiems. Aišku pas mane prude šia vasara išgyveno, nors ir paviršiuje budavo virš 23 c bet matyt dugne budavo gal tik 15 c. Jie pruduose nesidaugina.

Fiskius
29-11-2011, 18:34
Jei kalbam apie vaivorykštinius, o margieji nepratekančiam prude negyvens, tai jie Lituvoje net ir upėse arba neneršia arba neršia per anksti/vėlai, ir mailius nespėja ūgtelti, kad išliktų. Mažai duomenų apie natūralų jų veisimąsi mūsų krašte.
Žodžiu jie amerikiečiai ir jiems čia pas mus kažkas netinka. Gal Rolandas plačiau apie tai ką nors papasakotų.

Pikulis
29-11-2011, 20:15
Ko visi taip avitės tais, neva "altiniais"? Tai papračiausias gruntinis vanduo. Ir ivis altiniai ką jie tokio naudingo duoda? Na vėsus vanduo, bet juk jis be deguonies. iaip turi būt bent jau nutekėjimas.

Fiskius
29-11-2011, 21:06
Upėtakiui svarbu ne tik deguonie, bet ir vandens temperatūra. Yra riba, prie kurios upėtakiai prstai jaučiasi ir nebesimaitina. Ta riba mūsų klimato sąlygomis stovinčio vandens telkiny be šaltinių, nesunkiai peržengiama ;)

Pikulis
30-11-2011, 15:19
Mano manymu, jei yra šaltinis, tai vanduo užpildytų prūdą ir tada tektų jam kažkur nutekėti, kad ir ne kokia srovele, tai bent žemesnėje vietoje būtų kokia šlapynė. Šaltiniai visgi eina iš gilesnių vietų, sakysim net prašimuša į žemės paviršių ten, kur jokio prūdo nėra. Kalbant apie prūdų tūrėtojų "šaltinius" būtų įdomu sužinoti ar prieš jį išsikasant ten jau triško tas šaltinis? O jeigu tik iškasus duobę pradėjo sunktis vanduo, tai dėja ne šaltinis, o papraščiausias gruntinis vanduo ;).

Fiskius
30-11-2011, 15:27
Gal ir teisybę sakai. Bet jei renkasi šaltas gruntinis vanduo, tai jau neblogai. O jei duobė prisipildo tik lietaus pagalba, tada turbūt apie upėtakius nėr ko svajot :)

dainius8605
30-11-2011, 16:18
Na jau pradedu manyti, kad apie upėtakius, teks tik ,,Maximoje" pasvajoti ;) Na, bet dėl įdomumo kitą vasara reiks pamatuoti vandens temperatūrą kur gylis siekia 5-6 m. Nes senąjame 3 m. gylio , prie dugno nepasakyčiau, kad labai jau šilta būdavo :)

Pikulis
30-11-2011, 20:16
Na jau pradedu manyti, kad apie upėtakius, teks tik ,,Maximoje" pasvajoti ;) Na, bet dėl įdomumo kitą vasara reiks pamatuoti vandens temperatūrą kur gylis siekia 5-6 m. Nes senąjame 3 m. gylio , prie dugno nepasakyčiau, kad labai jau šilta būdavo :)
Upėtakiai nesilaiko gilumos, jiems reikia, kad paviršiuje būtų vėsus vanduo. Priedugnyje, kad ir vėsesnis vanduo, ten jau gali būti ir deguonies trūkumas.

Fiskius
30-11-2011, 20:41
Upėtakiai nesilaiko gilumos, jiems reikia, kad paviršiuje būtų vėsus vanduo. Priedugnyje, kad ir vėsesnis vanduo, ten jau gali būti ir deguonies trūkumas.
Manau esant reikalui, stipriai įšilus paviršiniam vandeniui, nusileis į dugną palaukti geresnių laikų ;)
Bet mano galva nesužinosi nepabandęs ;) Pasiim kitamet nedidelį kiekį ir sužinosi įšgyvena ar ne.

dainius8605
07-12-2011, 20:56
Na manau taip reiks ir padaryti, įleisiu keleta metinukų ir stebėsiu, kaip jie laikosi :) Šį prūda tėvų sodyboje, Kupiškio raj. prasididinau, tai paprašysiu , kad truputi pastebėtų juos :) Jei kas nors sugalvosite tuose kraštuose išsikasti prūda, prašom kreiptis, nes mano geras draugas užsiema kasybos darbais, galėsiu numeriuka duoti :)

mindis
09-12-2011, 20:47
Mano manymu, jei yra šaltinis, tai vanduo užpildytų prūdą ir tada tektų jam kažkur nutekėti, kad ir ne kokia srovele, tai bent žemesnėje vietoje būtų kokia šlapynė. Šaltiniai visgi eina iš gilesnių vietų, sakysim net prašimuša į žemės paviršių ten, kur jokio prūdo nėra. Kalbant apie prūdų tūrėtojų "šaltinius" būtų įdomu sužinoti ar prieš jį išsikasant ten jau triško tas šaltinis? O jeigu tik iškasus duobę pradėjo sunktis vanduo, tai dėja ne šaltinis, o papraščiausias gruntinis vanduo ;).
kam mistifikuot tuos šaltinius? tai eilinis gruntinis vanduo, paprastai atsivėręs kur nors šlaite. negi jis turi trykšt kaip koks geizeris?

Pikulis
09-12-2011, 22:03
Na tai imkime kokį šulinį ir išsiurbkime vandenį. Po kiek laiko jis vėl prisipildys vandens, bet tik iki tam tikro lygio. Kas nesutinka, kad ten gruntinis vanduo? Kas pasakys, kad ten šaltinis?
Vikipedijoje taip parašyta:
Šaltinis, versmė – vieta, kur požeminis vanduo savaime prasimuša į žemės paviršių po vandeniu ar sausumoje. Dažnai naudojamas kaip geriamasis vanduo.
Gruntinis vanduo – požeminis vanduo, susikaupęs vandeningose uolienose virš pirmo vandeniui nelaidaus uolienų sluoksnio (vandensparos). Turi laisvą (nespūdinį) paviršių. Susidaro iš įsigeriančių atmosferinių ir paviršinių vandenų, kartais pasipildo iš gilesnių horizontų kylančiais vandenimis...

mindis
09-12-2011, 22:52
gyvenime nesu matęs šaltinio, išsimušusio lygioj vietoj į viršų, visi jie tie patys gruntiniai prasimušę kažkur ties paviršiaus perkritimais. O kur tavo pačio apibrėžimuose parašyta kad šaltinis nėra gruntinis vanduo?

Pikulis
10-12-2011, 20:32
Aiku galima tuos vadinamus abibrėimus dar dapildyti, kad būtų aikiau, bet nematau reikalo. Ir kodėl a turiu tai įrodynėt? Man nebūtina pakeisti kitų nuomonės, todėl kaip norit, taip ir galvokit. Neteko matyt altinių? Na, daniausiai altiniai prasideda pelkėse, jais prasideda lygumų upės.
Na garai, truputi daugiau apviesiu... Vainėdami po Lietuvą matome galybę griovių, jie skirti vandens pertekliui surinkti, t.y. gruntinį vandenį. Pavasarį grioviai pilni vandens, netgi paėjus pagrioviu galima rasti ieinančius drenao vamzdius pro kuriuos pastoviai teka vanduo. Daug kas mano, kad tai altiniai, vanduo skaidrus - altas. Bet kas nutinka vasarą, kai beveik nebelyja? Grioviai idiūsta, drenao vamzdiai arba tik laa, arba lieka sausi. Tuo metu ir kastiniai tvenkiniai ima sekti, nes jų nebepapildo gruntinis vanduo. Būna taip, kad tie vadinami drenainiai "altiniai" atsigauna būtent po didesnių liūčių praėjus kokiai parai ar kelioms, o vanduo truputi molingas... Tuo tarpu altiniai itisus metus teka ir teka beveik vienodo stiprumo srove, nekeičia spalvos ar vandens skonio.
Jei nori pamatyti altinį (tiksliau altiniuotą prūdą), tai toks yra pas mano giminaitį. Jis isikasęs prūda, kurio vanduo skaidrus ir altokas. Tas prūdas niekada nenusenka ir net i jo iteka upelis. Dar yra Pasvalio aliasis altinis (info gali rast internete). Netgi altiniuotas prūdas yra Europos parke, beveik pačiam centre, berods ten netoli malkų pastogių nedidukas prūdas ant kalvelės. Jis pilnutėlis vandens ir net emyn laitu vanduo prasimua ir truputi teka emyn. Truputi, nes tikriausiai nedidelis, o dirvoemis greit sugeria. Po ta puse kur iteka, tai emė gana paliugusi. Dar vienas GERAS altinis, kur net monės tą vandenį geria yra vaiuojant i Vilniaus į Dvarčionis, po kaire puse u pakelės kavinių. Trykta kalniuko papėdėje, net specialiai padaryta, kad monės galėtų jo įsipilti. Jei kada pro alį vaiuoju, visada butelį įsipilu, ities gaivus vanduo, net tenka eilutėje pastovėti, kad jo įsipilt. Gali to vandens vaiuot kada tik nori iemą ar sausringą vasarą, jis visada teka.
Tu matau i Kauno, tai, kad toli nereiktų keliauti, tai ančiuose, bet rao, kad jis utertas nitratais ;D.

dainius8605
21-01-2012, 23:55
štai mano tvenkinio vaizdas sausio viduryje :)

2295

Rolandas
22-01-2012, 00:01
Gal jau turi kokių naujų minčių dėl įžuvinimo planų?

dainius8605
22-01-2012, 18:24
Dar kolkas tiksliai nežinau, bet pavasarį galvoju apie 70 mažų lynukų , 20 plačiakakčių (300-400g), 15 starkiuku (200-300g), ir ekspermentui galvoju įleisti keleta unguriukų ir vaivorykštinių upėtakių. Sekančiais metais jau planuoju ir amūrų prileisti. :)

Nilas
22-01-2012, 18:31
:) Tai kaip suprantu lynukai yra tam kad starkiukus ir upėtakiukus jais pamaitintum? :)) Dar gerai pagalvok. Net jei starkius su upėtakiais šersi geru dirbtiniu pašaru jie vistiek lynukus kapos. Jei yra šiukšlinės žuvies, tai tada lynų didelių įsileisk veislei, nes mažiukai kaipmat pražus.

Rolandas
22-01-2012, 18:42
Dainiau, maži lynukai turėtų būti 200+ g.
Starkiukų virš 200g sunkiai gausi, orientuokis į 20g.
Būtinai pasiūlysiu įsigyti kokius 30vnt sibirinių eršketų po 700+ g.

dainius8605
22-01-2012, 19:23
Lynų šiek tiek jau yra pas mane, pernai apie 20vnt. buvo įleista. Taip pat krūvos karosiukų plaukioja, tai manau jie labai pasitarnautų, kaip maistas starkiams ir upėtakiams. Kol starkiai ir upėtakiai mažiukai, tai nemanau, kad spės išgaudyti lynukus. Dėl eršketų būtų labai įdomu pabandyti, bet, kaip su jų šėrimu? kiek žinau jiems reikia specialaus pašaro...

Rolandas
22-01-2012, 19:37
Taip. Todėl leisčiau tik labai vertingas rūšis.
Eršketai, lynai, starkiai ir viskas.

dainius8605
22-01-2012, 20:33
Man dar labai norisi pabandyti ir ungurių, nes jaučiu silpnybę jiems, ypač, kai išrukyti :)

dainius8605
23-01-2012, 10:00
Štai radau keleta nuotrakų, kaip atrodė mano prūdelis iki pirmojo išvalymo ir po jo. Darbai vyko 2010m. vasarą. Kaip pastebesite, ajerų gausa nesiskundžiau, ir dabar prie krantų gana sparčiai auga :)
2301230223032304

gede
23-01-2012, 16:10
Kaip pastebesite, ajerų gausa nesiskundžiau, ir dabar prie krantų gana sparčiai auga O kaip ajerus užveisei? Sodinai, ar savaime priaugo?

dainius8605
23-01-2012, 20:47
Jie jau nuo senų laikų ten augo, o po pirmo išvalymo, jie apsinaikino, bet kur liko šaknų likučių, šiemet vėl pradėjo želti.

Nilas
23-01-2012, 22:11
Dainiau, galėjai anksčiau pasigirti tokiais sąąlynais :)) Būtumėm mes rankom nuravėję tuos tavo ajerus ir dar alaus atveę :D

dainius8605
23-01-2012, 23:02
Aš kažkaip nepagalvojau, kad jie pas visus toks didelis deficitas, kai pas manę jų krūvos buvo, tai maniau, kad taip daug kur :) Bet nieko tokio, meteliai kiti ir vėl jų užsiveis, nes jau šiemet nemažai buvo sužaliavusių.

dainius8605
27-04-2012, 08:16
Na štai, mano tvenkinyje jau apsigyveno apie 100vnt. sprindžio dydžio lynukų, 30vnt. puskilograminių plačiakakčių, 25vnt. tokio pat dydžio amūriukų, pora amūrų po 3kg. ir dar įleidau 15vnt. nedidelių šamukų. Visą žuvį pirkau Išlauže. Dar lb norerjau įleisti keleta mažų lydekaičių, bet jie tuo metu neturėjo.

dainius8605
27-04-2012, 08:26
Štai keletas mano prūdelio nuotraukų, jos darytos po Velykų. Jau beveik pilnas. Visiškai prisirinkus vandens, turėtų beveik pilnai apsemti akmenis, kurie matosi prie kranto.

2792 2789 2790 2791

arūnas
27-04-2012, 10:19
O kokio dydžio šamukai? Jei jie vienodo dydžio su lynukais,tai....,o lydekučių pasiiėškok kur nors pavasarinių,metinuk ės bus jau per didelės

Dar321
27-04-2012, 11:20
Taigis lydekiokai iš pradžių visus lynukus suniamniuos, o tada kitos faunos imsis. Nebent baloj karosų pilna...

dainius8605
27-04-2012, 18:00
Šamukai nėra dideli, maždaug po 100g. o del lynukų nelb pergyvenu, nes pas mane yra dideli kiekiai karosiukų ir visa begalė varlių :)

dainius8605
28-04-2012, 20:18
O štai mano antrasis tvenkinys, bet tik be vandens :D

2812

2813

nerrka
29-04-2012, 18:21
gražus tvenkinukas ir aš norėčiau pas save tokio.. gal gali trumpai papasakoti kaip toks dekoratyvinis dalykėlis įrengiamas? ar reikia plėvelės ir t.t.

dainius8605
03-05-2012, 19:01
Na šis tvenkinukas nėra skirtas vandeniui, jis tik dekoratyvinis, nes jei pilsi vandenį, tuomet reiks jį kartas nuo karto pasikeisti, nes pažaliuos ir prasmirs :) O čia buvo iškasta norimos formos duobė, tuomet gražiai nuo apačios buvo pradėti delioti akmenys. Po akmenimis šiek tiek dėjau cemento skiedinio, kad jie laikytusi ir žole netaip želtu. Kuomet viskas isdžiuvo, tada dar nulakavau akmenis . O lieptelis ir daromas paprastai, prieš tai susirinkus visa reikiama mediena, po to inpregnuojama, bent jau aš tam dalykui rinkausi pinotexa. Kad lieptelis laikytusi, as i akmenis sugrežiau armaturos strypukus o ant jų užmoviau patį lieptelį. :)

dainius8605
10-07-2012, 23:04
Na vat, jau mano prūde sušilo vanduo ir pradėjo labai aktyviai maitintis mano augintiniai. Gal patartumete, kuo papildomai šerti savo amurus, plačiakakčius ir lynukus?. Dabar kas dvi ar tris dienas visuomet i prūda buna sumetama po puse žoliapjoves konteinerio šviežios smulkios žolytes ir per diena sumaitinama po 1-2 batonus. Kaip pastebejau, batonas, amūrams ir plačiakakčiams, kaip delikatesas ;)

Rolandas
12-07-2012, 09:48
jau mano prūde sušilo vanduo ir pradėjo labai aktyviai maitintis mano augintiniai. Gal patartumete, kuo papildomai šerti savo amurus, plačiakakčius ir lynukus?. Dabar kas dvi ar tris dienas visuomet i prūda buna sumetama po puse žoliapjoves konteinerio šviežios smulkios žolytes
Atsargiai!
Neužmirškit, kad žuvims reikia deguonies (ne tik gera temperatūra), o dabar artėja arba jau atėjo deguonies trūkumo laikotarpis. Labai atsargiai dėl peršėrimo, jei nestebit, nematuojat ištirpusio vandenyje deguonies kiekio, neaeruojate.

dainius8605
05-10-2012, 13:07
Sugalvojau pabandyti i savo tvenkinį prileisti vėžių, bet norėčiau plačiažnyplių. Kaip manote, ar jie gyvens? ir gal kas žinote kur galimėtų jų isigyti? :)

dainius8605
05-10-2012, 13:28
Štai, kaip atrodo mano pavasarį suleisti augintiniai. :) ir dar mano pagaminta šerykla, kuri labai pasiteisino.

3346
3347
3348

dainius8605
05-10-2012, 13:47
Štai dar viena foto daryta pavasarį ir dar kranto vaizdas po vieno vasaros savaitgalio. :)

3349
3350

Junka
05-10-2012, 14:42
dainius8605

Jei laikai šamus (kiek jų leidai?) tai vėžių gal geriau neleisk, nes besinerdami (o didesniems tai ir su kiautu) sueis už delikatesą... Tas pats, jei laikai karpius.

dainius8605
07-10-2012, 18:13
šamų pas mane gyvena 15 vnt. šį pavasarį juos suleidau, dabartinis jų dydis matosi nuotraukoje :)

Junka
07-10-2012, 19:31
Mano galva vėžių tada geriau neleisk. Vienas šamas, viename are į dieną suvartos bent po vėžį. Tai investicija bus į balą (tiesiogine prasme). Nors... Šamai kažkiek papilnės :)

dainius8605
07-10-2012, 19:39
Na tuomet tikriausiai reiks atsisakyti šios minties :) nors maniškiams šamams maisto prūde daugiau, negu pilna, jie auga lyg ant mielių :) kuomet pavasarį suleidau jie buvo tik sprindzio dydžio , o dabar jau ir yra į ką pažiūrėti :)

dainius8605
05-02-2013, 08:56
Na štai prieš pora savaičiu ir aš savo pruda pradejau aeruoti, kuomet pjoviau ekete, ledo storis buvo apie 30cm. dabar vaizdas jau toks :) 3607

dainius8605
03-04-2013, 22:24
Na jau artėja laikas, kada bus galima savo prūda papildyti naujais gyventojais, šį pavasarį norėčiau pabandyti įleisti , kaip ekspermenta keleta unguriukų, bei starkiukų. Noriu pasiziūrėti, kaip jie jausis mano prūde, jei išgyvens, tuomet, kitais metais jų daugiau įleisiu. Taip pat noriu įleisti ir ešeriu, kad smulkius karosiukus pagaudytu, nes jų pas mane nesuskaiciuojami kiekiai. Pernai įleisti šamukai atlieka savo darba, bet, jie nespėja su jais tvarkytis, todėl ir nedideliu šamuku dar šiemet galvoju papildomai įleisti. Norėjau pasiteirauti, gal kas žinote iš kur būtų galima nusipirkti unguriukų ir starkiukų? gal kas esate pirke ir žinote?, :)

Nilas
03-04-2013, 22:49
Taip pat noriu įleisti ir ešeriu, kad smulkius karosiukus pagaudytu
Tik ne ešerių. Po keleto metų smulkius karosiukus pakeis smulkūs ešeriukai. :)) Jei ruošiesi pirkti starkiukų tai kam tie ešeriai?

dainius8605
03-04-2013, 22:59
Na starkiu galvoju tik keleta ileisti, tik pabandymui, tai manau didelio darbo jie nepadarys, nebent, jei išgyvens, tai kitais metais daugiau įleisiu. Tai gal ir Tavo tiesa, su ešeriais dar neverta skubėti :)

tvis
03-04-2013, 23:05
Ešerių ir aš neleisčiau. Jei šamukai plaukioja pertekliui karosų- gerai, bet nereiškia, kad visada taip bus. Už metų kitų karosų jau neliks. Ką leist šiemet, jau reikia pamąstyt, kad irgi netaptų pašaru. Gal reikia šiemet žuvint didesnėm žuvim.

dainius8605
03-04-2013, 23:13
na kolkas vienintėliai plėšrūnai pas mane yra šamukai, bet jų nera daug, o beje jiems maisto ir taip pilna, tai manau lb jaudintis dėl kitų žuvų, nėra didelio reikalo.

tvis
03-04-2013, 23:17
Tai ką pasakysi į tai, kai pas mane du šamai išrijo karosus, lynus ir savo palikuonis 22a prūde. Liko tik karpiai ir amūrai, kurių negalėjo apžiot.

dainius8605
03-04-2013, 23:23
Na jooo.... tai tiė šamai spėju iš kokio Černobilio parvežti, kad tiek sugebėjo praryti, :D seip sunku isivaizduoti, kad tiek jie gali suėsti, nes pas mane karosų yra, tiek, jog, kai sušyla, tai jų ten ,,debesys" plaukioja, tai neisivaizduoju, kiek jų reikia praryti, kad išnaikintu .

Nilas
03-04-2013, 23:43
Na jooo.... tai tiė šamai spėju iš kokio Černobilio parvežti, kad tiek sugebėjo praryti, :D seip sunku isivaizduoti, kad tiek jie gali suėsti, nes pas mane karosų yra, tiek, jog, kai sušyla, tai jų ten ,,debesys" plaukioja, tai neisivaizduoju, kiek jų reikia praryti, kad išnaikintu .

Nežinau kiek pas tave tų šamukų, bet maždaug trečiaisiais metais karosų debesys ims nykti. Pas mane į 15 arų buvo įleista 25 sprindiniai šamukai (http://www.akvariumas.lt/entry.php?23-Pavasaris-jau-at%C4%97jo-%C4%AF%EF%BF%BDuvina m). Tai trečiaisiais metais tie šamukai (http://www.youtube.com/watch?v=aZgQkOtB3Y0) kai kurie apie kilogramą svėrė, o karosų smarkiai sumažėjo, o be to ir patys karosai vis dažniau ėmė kibti tokie po 250 g.

Darulis
04-04-2013, 07:55
Patikėk, kad tik laiko klausimas tavo karosams..
Mano variante 1,7 ha užteko 7 lydekaičių po 200 gr ir po trijų metų dingo karosų debesys, o jų buvo tokie, kad pagauni 700 kg karosų per vasarą ir apsoliučiai jokio ženklo. Gali pasiskaityti aprašymus mano tvenkiniuose.....

Priekulė
04-04-2013, 21:45
Priekule, gerai, kad tu naujokas, bet jei diskutuoji apie savo pelkę kito žmogaus temoje ir tau sako susikurk savo, tai ko lauki? Susikurk.

Supratau, Rolandai: dingstu iš čia-daugiau neberašysiu.... Neišmokau to tinklapio dar. Sorry

dainius8605
08-04-2013, 23:58
Radau šiandien viena toki nebloga, idomu kada pas mane tokie užaugs :D :D :D
3774

dainius8605
30-05-2013, 23:07
Norėjau pasiklausti, kaip žvejoti plačiakakčius, ant ko jie galėtu kibti, kokiu budu juos pagauti? kaip jus juos žvejojate? :)

vodolazas
30-05-2013, 23:24
tinklas puikiai tam tiks. naudok kuo didesne akimi.