PDA

Žiūrėti pilną versiją : Nilo naujas prūdas

Nilas
26-11-2011, 16:22
Na štai, pagaliau darbai pajudėjo. Eksavatorius jau trys dienelės kovoja su dzūkišku "molaliu". Gruntas kaip jau supratot - gryniausias molis. Prūdui tai be abejonės gerai, bet ekskavatorininko veide šypsenos nepamatysi. :) Koks galutinai bus dydis - nežinau. Buvom primatavę 16a. bet truputį mažinom, tačiau finale dydis turėtų būti artimas šiam skaičiui. Gylis bus maždaug iki 3-4m.

Pieva prieš kasimą:
1986

Darbai vyksta, fotkinu panoraminę nuo 5m sukasto grunto krūvos, puiki apžvalga. :)))
1985

1987
Šioje nuotraukoje prūdas atrodo tiesus, tačiau tai tik dėl dėl kelių nuotraukų apjungimo panaroma taip vizualiai išsitiesina.

Kaip matosi pirmoje panoramoje, prūdas bus lenktos formos, šiai dienai abu galai jau beveik apjungti. Dar viena diena kasimo ir prūdo dubuo turėtų būti baigtas, liks tik molio krūvas prasklaidyti, suformuoti pylimuką tolimesniam prūdo gale. Išleidimo kol kas nebus. Gaila, bet gal kitame etape.

Beje, gal kam reikia molio prie Alytaus? ;)

Lebedis
27-11-2011, 00:18
O tai kiek už visą tvenkinį susitarėte sumokėti?

Nilas
27-11-2011, 01:21
Ekskavatoriaus darbas - 120Lt/val. Per dieną dirba 8-9 val. ir ikasa apie 3 arus. emių lyginimas - su tuo pačiu ekskavatorium pagal tą patį tarifą. Planuojam viso sutilpti į 6-7 tūkst. Lt. Tai kas matoma nuotraukoje, padaryta per nepilnas tris dienas.

Gedas
27-11-2011, 12:18
Prudai jega :D Butinai imesk daugiau foto, labai idomu, ir labai nesuspausk formato, nieko nesimato :D
Beje Nilai, kaip laikosi tavo senasis prudelis, kaip šamukai ? Ar paaugo ?

Nilas
27-11-2011, 12:37
Poryt vaiuoju vėl į vietą, fotkinsiu toliau. Nuotraukų formato nespaudiu, čia automatikai įkėlus susimaina. Nebent bandyti priseginėti pavienes nuotraukas, nejungiant į panoramą.

Prudai jega
Ukabliuojantis reikalas, i tikrųjų.

Pridedu dar vieną nuotrauką i arčiau.
1993

Nilas
27-11-2011, 12:42
Beje Nilai, kaip laikosi tavo senasis prudelis, kaip šamukai ? Ar paaugo ?
Nelabai ir tikrinau. Tiksliau vieną šamuką vidury vasaros sugavau, buvo apie 300g. Kiek paaugo sunku įvertinti, nes įleisti buvo nuo 50 iki 150g. dydžio. Kitą vasarą aktyviau aš juos pagaudysiu. Šią vasarą labiau stebėjau kaip amūrai gyvena.

Gedas
27-11-2011, 14:37
Padaryk viena pakrantę visai negilią, kelių metrų skersmens, kur užaugtų žolės ir įšiltų gerai vanduo, kad galėtų žuvys išneršti. Aš to nepadariau, tai dabar neršia tiktai kuojos :D ir kilbukai :D

Lebedis
27-11-2011, 18:58
O kokia firma kasa tau šį tvenkinį?

Nilas
27-11-2011, 19:20
Pavadinimo nežinau, gal jo ir nėra, gal privatininkas. Laikrašytje radau jų skelbimą. Paskambinau, sutarėm, atvažiavo ir kasa.

Nilas
06-12-2011, 00:14
Kasimo darbus baigėm praėjusį ketvirtadienį. Su grunto ilyginimu utruko eias dienas. Plotas grubiai pamatavus gaunasi apie 12a.
čia nuotraukoje pabaigta kasti duobė, ir pradedama lyginti.
2119

Čia jau viskas ilyginta. Laukiam vandenėlio. Turbūt niekad gyvenime taip nesidiaugiau lietum, kaip iom dienom. :)) Laas po lao ir prūdas pavasariop bus panaus į tai kuo jis ir turi būti. :)
2118

Rolandas
06-12-2011, 00:17
Gražu, sveikinu. ;)

Padaryk kas mėnesiuką po nuotraukytę.
Padaryk pavasarį, kai prisipildys vandens, pilną hidrocheminę analizę.
Ir užsivesk sąsiuvinuką - tvenkinio pasą. ;)

Gedas
06-12-2011, 16:59
Nilai, gal gali duoti jo numerį? Draugas nori vienas kastis prūdą, tai gal norės žmogelis dar padirbėti...

dainius8605
07-12-2011, 20:41
Koks tikslus prūdo plotas ir gylio vidurkis? ir jei ne paslaptis, kiek už jo iškasima atseikėjai? :)

Nilas
07-12-2011, 21:06
Tikslaus ploto nežinau, su dvimetriu prabėgau kelis kartus, panašu, kad apie 12a. Gylis visur apie 2,5-3m. Kasimas su viskuo (įskaitant ekskavatoriaus transportavimą) atsėjo lygiai 6500.

rolandelis
08-12-2011, 15:11
Super kaina ,manau.

Nilas
15-01-2012, 20:43
Prūdas pildosi... smagu. O kai nutirps sniegelis, vandens bus dar daugiau. Dabar gylis beveik siekia 1m (iš akies) giliausioj vietoj.

2285 2286 2287 2288

Nilas
04-03-2012, 18:57
2529

Prūdas jau pilnas vandens. Greitai bus ir faunos jame ;)

Rolandas
04-03-2012, 19:03
Gražu.
Vos pilnai ištirps ledas, užsiimk iš karto kantų tvirtinimo darbais, kad neužslinktų, nesumažėtų plotas, gylis.

Nilas
04-03-2012, 19:21
Manau, kad molis neturėtų slinkti, kažkiek aišku nusiskalauja, bet jei ekskavatorius strėlę sulaužė bekasdamas tą molį, tai gal jis turėtų nepavesti :D. Žinoma, sodinsim vasarą kokių nors augaliukų, ajerų norėtusi užveisti, gal krantus akmenim padėliosim kaikur.

Rolandas
04-03-2012, 19:52
Strėlę laužė kai molis nebuvo po vandeniu. O ir padėliotais akmenimis krantus karpiai gražiai nuleis po vandeniu.
Neskubėk sakyt ne. ;)

Darius1
04-03-2012, 19:58
Na tikrai neblogas prūdas ir dydis nemažas, gylis irgi pats tas, dar kai bus augmenijos, tai išvis bus jėga.

Darulis
07-04-2012, 22:36
Na manau kažin ar krantai slinks jei molis nejudintas. Vargu...
Pas mane iš tvenkinio bėgantis vanduo ir krentantis ant žemės išplovė per 10 metų tik apie 60 cm duobę.
O kiek jo prabėgo..., manau ir ežeras būtų nemažas prisipildęs..

Darius1
08-04-2012, 00:22
Na mano nuomone, tai tikrai krantai neslinks pas jus Nilai. Pas mane taip pat, panaši situacija buvo, kai kasė prūdą, maniau krantai slinks, bet va jau keturi metai, kaip stovi,taip stovi.

Nilas
08-04-2012, 10:19
Truputėlį kai kur vanduo paskalavo kranto, o karpiai turėtų irgi "padirbėti" vasarą. Kaip bus taip bus. Kol kas sodinu ajerus. Ryt vešiu antrą porcją šakniagumbių užsodinti.

Nilas
15-04-2012, 23:14
Šiame forume kartas nuo karto vis pasigirsta klausimų apie Lietuvišką karpių veislę - „Šilavoto karpį” (http://zuv.lt/index.php?2608902120 ). Taigi, manau geriau yra vieną kartą parodyti, nei dešimtis kartų šakėmis ant vandens paišyti. Bendra šios veislės kūrimo istorija gana plačiai nušviesta internete, todėl faktologijos nekartosiu. Nusprendžiau įsigyti šių karpių nes: 1. buvo smalsu iš arčiau susipažinti su šiuo selekcininkų laimėjimu; 2. Šilavotas randasi vos už pusvalandžio kelio nuo mano prūdo, tad patogaus pervežimo klausimas irgi aktualus; 3. Norėjau kokybiškos genetiniu požiūriu žuvies veislės, kitaip tariant norėjau žinoti ką auginu ir ko tikėtis.
Anksčiau galvodavau, kad dvimečiams karpiams pasiekti pusę kilogramo yra nemenkas laimėjimas, turint galvoje, kad dažniausiai parduodami dvimetukai būna apie 250g. Tačiau, kad dvimečiai po žiemos gali sverti net 800-900g. prisipažinsiu, net sapne nesapnavau, ir visas šis pasiekimas šeriant viso labo ne pačiu geriausiu lietuvišku kombikormu. Būtent tokio dydžio dvimečiais karpiais dabar prekiauja Šilavoto valstybinis selekcinis ūkis. Bandau įsivaizduoti, kiek šie karpiai svertų jei būtų šerti gerais baltyminiais pašarais. Iš to galima spręsti, kad žuvies augimo potencialas yra tikrai didelis, o rezultatas labai priklausys nuo investicijų į pašarus. Teko girdėti, kad jiems net kai kuriuos pavienius metinukus pavyksta iki puskilio priauginti. O trimečiai nesunkiai „šauna“ iki trijų su puse kilogramų. Reikia pastebėti, kad Šilavoto selekcinis ūkis augina karpius iki reprodukcinio amžiaus, todėl jų tikslas yra kuo greičiau pasiekti reikiamą karpių brandą. Šerti prastais pašarais arba maitinti atslikėlius karpiukus, jiems reikštų resursų švaistymą, todėl visi karpiai dailiai nuauginti, taisyklingų proporcijų, turi gražią kuprelę bei galvos formą ir mažai žvynų. Dydžiai taip pat ganėtinai vienodi. Ekonominės naudos perkant šiuos karpius daug nesitikėkite, nes vieneto kaina gaunasi kaip perkant iš maximos prekinį, todėl ryžtis tokiam pirkiniui geriausia entuziastams, kuriem svarbu tituluota nacionalinė karpių veislė, gera genetika ir galimybė neužilgo pasiauginti gerų reproduktorių.
2723 2724 2725 2726
Nusipirkau iš viso 50 vnt (39 kg) dvimečių Šilavoto karpių. Supakavo į du maišus po 25 vnt. Tiesa, perkant žuvį maišais ir užtrauktukais reikia pasirūpinti patiems. Žuvys buvo geros kondicijos, nesimatė jokių gilių sužeidimų ar apdaužymų. Na gal tik dėlių antplūdis atrodė nelabai maloniai, va tos bjaurybės tai aršiai aplipusios kaikuriuos karpiukus. Aišku, tokio dydžio karpiams jau pavojaus neturėtų būti, bet tik tiek, kad savo naujo prūdo fauną praturtinau ne tik žuvimis, bet ir dėlėmis, na dėl to tai jau tikrai nesidžiaugiu. Tą pačią dieną pamatavau vandens temperatūrą, paviršiuje rodė 11 C., o šiek tiek giliau apie 9 C. Praėjus dugiau nei parai po įžuvinimo, jokių anomalijų nepastebėjau, žuvų nesimato, vadinasi sveikos, baugščios ir slepiasi. Kitą dieną pasigaminom pašarų staliuką (nufotografuosiu kitą kartą) ir pastatėm nedidelę bandomąją grūdų porciją. Lauksim rezultatų.

http://youtu.be/bkRoAlNun44

arūnas
18-04-2012, 12:24
O jie čia visi ''veidroninai'',ar buvo ir žvynuotųjų? Karpiukai tai grąžūs

Nilas
18-04-2012, 12:41
Šilavoto karpių veislėje visi yra tik veidrodiniai, kai kurie beveik pliki net. Specialiai taip išvesta, nes veidrodiniai europoje perkamesni.

Nilas
21-04-2012, 21:50
Pas mane karpiai dar įbertų grūdų neliečia, per savaitę nieko nenuvalgė, kaip manot ar tai normalu? Gal šėryklą per giliai pastačiau, maždaug 2-2,5 m. gylyje.

Rolandas
21-04-2012, 21:54
Kad neėda, dar nieko tokio.
Šėryklą statyčiau sekliau, iki kokio pusantro metro. Gal ne tiek svarbu gylis, kiek kad pati šėrykla arčiau dugno būtų.

Nilas
21-04-2012, 22:04
Staliuko kojos gal 15-20 cm. Įleidau į prūdo vidurį, surasti žuvims lyg ir turėtų būti nesunku. Maniau, kad gal bent lynai turėtų kiek nuėsti, bet ir tie dar gan vangūs.

Gedas
21-04-2012, 22:11
Pas mane abejuose pruduose šeryklos ileistos apie metra gylije, tai 2 dienas kviečiai buvo neliesti, bet šendien, kviečiu nėi kvapo, arba dėl to, kad papbrinko per 3 dienas ir suėdė, arba dėl to kad atšilo orai.
Pagavau šendien karpi, per giliai kabliuka nurijo, nesinorėjo jo jau paleisti, tai išdarinėjes radau skrandyje kviečiu, vadinasi jau maitinasi.

Nilas
21-04-2012, 22:13
Kiek laiko galima grūdus laikyti vandenyje prie dabartinių temperatūrų? Pas mane jau savaitę mirksta, gal jau per daug? Nors patys grūdai šiaip atrodo šviežutėliai.

Saulius64
22-04-2012, 09:16
Pas mane tokia pat situacija,maisto niekas neliečia žuvys kažkur pasislėpusios,net upėtakių nesimato,nors vandeny pilna vabaliukų.

Nilas
29-04-2012, 20:40
2818
Čia mano karpių šėrimo staliukas, geras pusdienis darbo. Karpiai jau ėmė maitintis, aria dugną, atsargiai batoną nuo viršaus gaudo. Prie staliuko virvutės viršuje pritaisytas plūduras iš plastikinio butelio, tai kai karpiai ima aplink šėryklą siausti, užkliudo virvutes ir plūduras sukruta, sakyčiau, neblogas indikatorius gaunasi.

tvis
29-04-2012, 20:52
Gali su tuo buteliu atsireguliuot taip,kad kai tuščia šėrykla-iškyla,kai yra bent pora saujų pašaro-nesimato.Kai labai norėjau,kad karpiai augimo rekordus pasiektų-buvau taip pasidaręs.Per langą,per žiūronus pasižiūriu-plūdė iškilus,einu šert.

Darulis
02-06-2012, 01:39
kaip karpiai maitinasi pas tave?
Ar maistą paima greitai ir kiek sušeri ir ant kokio karpių kiekio?

Nilas
02-06-2012, 02:43
Kai paskutinį kartą mačiau šėrimo kiekį prieš dvi savaites (kai manęs nebūna uošvis šeria) tai nuo trečdalio iki pusės kibiro dienai, jei oras geras. Karpių apie 40kg. Šeriu su staliuku ant dugno. Paskutiniu metu pradėjau į grūdus maišyti pašarinių miltų (tie patys grūdai tik sumalti). Lyg ir pagerėjo apetitas, bet nežinau ar tuo metu tai lėmė labiau pasitaisę orai ar pašaras. Šiaip negaliu skųstis, ėda neblogai mano subjektyviu supratimu.

Darulis
02-06-2012, 22:32
Ar kiekvieną dieną šeri ar tarkim kas antrą dieną, bet po kibirą?
Vienoje vietoje ar keliose?
Aš pradėjau šerti, tiksliau tėvukas, bet kadangi ilgis apie 200 m. tai galvoju, kad gal reiktų dvejose.
kaip pats galvoji?

Nilas
02-06-2012, 23:30
Nu jo, kai toks ilgis gal tikrai būtų pravartu bent porą vietų šėrimui turėti (pas mane ilgis apie 80m ir šėrykla beveik viduryje ), nes ir tarp karpių yra "vierchai" kurie kitus nustumdo ir apėda, aišku hektaras ar du tai nėra toks baisiai didelis plotas. Kas liečia kiekius tai maždaug duodam dienos normą arba tarkim 120-150 proc. Kad jei kitą dieną pavėlavus ar pamiršus patikrinti būtų karpiams dar likučių. Esam visaip bandę, įsitikinom, kad grūdai po trijų dienų mirkimo vandenyje karpiams pasidaro nebeįdomūs ir jų neėda (negana to atplaukę dar priš**a į šėryklą, lyg norėdami parodyti, kad "va buvom čia bet neėdėm" :)), o įpylus šviežių ėda tik šviežius. Tai tuos senuosius belieka ant kranto išpilti. Todėl astronominės (4d.) porcijos nelabai mano atveju pasiteisino.

Darulis
03-06-2012, 21:50
O kaip normą skaičiuodavai?
Ar iš akies, kiek ima tiek duodi?

Nilas
03-06-2012, 22:04
Žinau, kad berods maksimumas dienai yra 10 proc. nuo kūno masės. Bet pas mane tiek nesuėda dar. Reikia, kad geri orai nusistovėtų, vanduo įšiltų.

Nilas
18-06-2012, 21:09
Buvau nulėkęs savo karpyno patikrinti. Viskas sukasi ant 100 proc., karpiai aktyvūs, ima batoną, grūdai irgi gerai eina, jau 3 maišus kviečių sušėriau, pradėjau ketvirtą maišą (50 karpių ir apie 12 didelių lynų). Vakar apie 19 val į šėryklą supyliau maždaug 5kg grūdų, šįryt apie 10 val jau tuščia. Vandens lygis prūde stabilus, dumblių nėra. Ant bajerio buvau bučių įmetęs kokiai valandai, tai vienas puskilograminis lynas įpuolė, bet toks gerai pasipenėjęs patinėlis, turbūt grūdų pasmaguriauja, nes šonai tai putlučiai ir minkštučiai. Pastebėjau, kad jis turbūt nerštui jau pasiruošęs, nes analinė anga paburkusi ir vos ne toks straubliukas susiformavęs, taigi, paleidau, kad organizuotųsi nerštą. Ta proga prisilaužėm eglišakių ir surišę porą pundų sumerkėm, gal šiltom dienom lynai pradės vestuves.
Turiu dar vieną naują ir įdomų pirkinį, jei gerai seksis pasigirsiu po kelių dienų.

Rolandas
18-06-2012, 22:41
Tarp kitko, jei nesitingi, vandenuką keisk (tik švelniai, per ploną šlangutę, palaipsniui, lėtai) kasdien >50%, gali ir du kart: ryte, vakare.
Laikyk vaistus prieš Ichtioftyrių pasiekiamoj vietoj. Neperšerk. Turiu paskolint akvariuminę autmatinę šėryklą, jei ką.

Nilas
18-06-2012, 23:32
Tarp kitko, jei nesitingi, vandenuką keisk (tik švelniai, per ploną šlangutę, palaipsniui, lėtai) kasdien >50%, gali ir du kart: ryte, vakare.
Laikyk vaistus prieš Ichtioftyrių pasiekiamoj vietoj. Neperšerk. Turiu paskolint akvariuminę autmatinę šėryklą, jei ką.

Kaip manai Rolandai, kas kiek laiko man tą gėrį reiktų šerti?

Rolandas
19-06-2012, 07:40
Manyčiau, kas 4 valandos, visą parą.
Laikyk geroje prieblandoje, bet ne aklinoje tamsoje, na, tiek, kiek šviesos prasimuša per uždengimo juodą polietileno plėvelę.
Palaikyk švarą.
Turi būti gera aeracija, bet didelių srovių nesukurk, kad neblaškytų. Gali kokių priedangų organizuoti, na, kad būtų truputį pakilusios nuo dugno, bet vanduo gerai pratekėtų - ramiau, mažiau streso.
Gal dar pagriebk kokį O2 (NH4, NO2, NO3 jau turi?) testuką akvariuminių prekių parduotuvėje, nors trumpam gal ir galėčiau oksimetrą paskolinti.
O šiaip tai pradėk naują temą, su gera įžanga, kaip visada. ;)
Keisk, keisk, keisk vandenį.

Nilas
09-07-2012, 00:35
Pastarajį tvenkinį šį pavasarį žuvinau kartu su švogeriu, t.y. dalijomės visą biudžetą pusiau. Tačiau būtent švogeris pirmasis "palūžo" ir neatsispyrė pagundai pasigauti pirmajį karpį. Tad vakar užmetęs meškerę su batonu, išritino į krantą 2kg gražuolį, priminsiu, kad prieš du su puse mėnesio buvo įžuvinta dvimečiais 700-900g. Šilavoto karpiais. Šeriama buvo kasdien kviečiais. Na o mitybos sezonui persiritus per "pusiaują" štai jau dvikiliniai gražuoliai. Na, manau kai jau toks dydis, tai ir negriekas buvo vieną ištraukti. :) Linkėjimai Šilavoto kolektyvui, rašau 10 balų.

3088 3089

Rolandas
09-07-2012, 00:54
Jei karščiai užsitęs, junk kompresorių, pašarų normas truputį didink aritmetine progresija ir rugsėjo vidury bus ir trikilinių arba labai arti to. ;)
P.S. kaip smagu girdėt tokias naujienas, dar vienas faktas, įrodantis, kad reik žuvint didesnėmis (dvimečiais) ir geros genetikos žuvimis. Žuvis smagu gaudyt jau pirmais metais, o ne laukti dvejus ir galvot kaip čia žiemos, kiek užaugs. Sumoki kartą (kas du metai) ir gaudai (du metus), o nelauki (du metus), nežiūri į metinukus ir džiaugiesi nuolat atėjęs prie tvenkinio kiek "sutaupei" pavasarį. :))
P.P.S. dėl "palūžimo", aš propaguoju, kad šiemet žuvintas žuvis galima gaudyt nuo Žolinės. Kitaip dar auga "tik ką" įleisti, gaila vaikus naikint. :)

Nilas
17-07-2012, 01:43
Šiandien ištraulęs iš prūdo aeratoriaus difuzorių, pastebėjau ant jo daug mažų raudonų kirmėlyčių. Gal kas žinote, kas tai konkrečiai, ar trūkliukai, o gal dėliukės? Su ilga lazda pabaksnojus dugną jų irgi išsikelia viršun.
31053106
----------------------------------------------------------------
Šį savaitgalį turėjau šiek tiek streso su savo prūdu, paskambino uošvis ir pasakė, kad netoli prūdo kažkoks ūkininkas savo laukuose srutas pylė, o tie laukai per drenažo sistemą susisiekia su mano prūdu, ne gana to, kaip tik karpiai nustojo maitintis. Iš pasakojimo susidariau vaizdą, kad padėtis kritiška, todėl skubiai nuvykau ir pajungiau aeratorių. Vandenį radau neregėto skaidrumo (na man jis pasirodė skaidrus, lyginant su ankstesniu), jei anksčiau prūdo vanduo primindavo 'late' kavą, tai šiuokart buvo panašus į juodą arbatą. Šėryklos karpiai nelietę jau bemaž 4 dienas, nors batoną ima pakankamai neblogai. Vėliau gerai apžiūrėjęs prūdo pakraščius pastebėjau dafnijų debesis, dabar lyg ir aiškėja, kad srutų nutekėjimas sustimuliavo natūralią pašarinę bazę (gerai, kad neperdaug), todėl karpiai į grūdus net nežiūrėjo. Tačiau su kiekviena diena dafnijų pastebimai vis mažėjo, o vanduo ėmė vėl drumstis, karpiai vakarais varinėja paviršiumi ir kažką košia. Aeratorius profilaktiškai pradirbo 4 paras be sustojimo, stiprus vėjas gerai prasklaidė iškeliamą vandenį. Vakar buvau į prūdą įšokęs, vanduo visame gylyje daugmaž vienodos temperatūros, tik pats paviršius vos vos šiltesnis.
----------------------------------------------------------------
Kaip žinia, į šį tvenkinį anksčiau įleidau 70 labai mažų (3-4cm) šamukų, kiek jų išgyveno, nežinia. Dabar varžoje laikausi dar 56 vnt, didesnius (6-10 cm), bandysiu dar truputį paauginti. Nepaslaptis, kad šiems mažiesiems pabaisoms kitąmet prireiks kažko, ką jie galėtų praryti, abejoju ar vient dafnijomis ir buožgalviais juos išmaitinsiu. Reikia, kad kažkas prūde nerštų. Lynai kol kas dar nieko lyg ir neprineršė, bent jau jokių lervučių nematau, gal dar rugpjūtį kažkiek išnerš, nežinia. Tačiau visgi lynų lervutės kolkas nėra išsigelbėjimas, jos paprastai būna mažos, o mailius sunkiai žiemoja. Todėl gvildenu mintį (galbūt) kitąmet eksperimentui kokią karpio "mamytę" nusipirkti. Dabar turimi karpiai yra trečiamečiai, galbūt iš patinų kažkas ir subręs nerštui kitiems metams, tačiau savo augintų patelių nerštui dar greičiausiai kitąmet nebus. O šamukai valgyt norės. Tad manau visgi būtų logiška kitiems metams įsigyti kažkokį rimtesnį "mailiaus generatorių". Ką manot?

tvis
17-07-2012, 09:30
Manau,kad mąstai gerai,tik tikėtis,kad karpių mailiuku pašersi šamukus nerimta.Visų pirma karpiai vėlai neršia,jeigu neršia.O kai bus pavasaris vėsus ir nerštas bus vėlyvas arba jo visai nebus,kuo mis Tavo šamiokai?Turbūt geriau karoso nieko nerasi.Nerštas palyginus ankstyvas, garantuotas.Leisk ne porą ir ne dvi,gausiai šerk ir nepergyvenk,kad jų per daug prisiveis,šamai jiems to neleis.Nepatinka sidabriniai,leisk auksinius,nepatinka auksiniai,leisk kaip aš-spalvotus.

Nilas
17-07-2012, 15:28
Manau,kad mąstai gerai,tik tikėtis,kad karpių mailiuku pašersi šamukus nerimta.Visų pirma karpiai vėlai neršia,jeigu neršia.O kai bus pavasaris vėsus ir nerštas bus vėlyvas arba jo visai nebus,kuo mis Tavo šamiokai?Turbūt geriau karoso nieko nerasi.Nerštas palyginus ankstyvas, garantuotas.Leisk ne porą ir ne dvi,gausiai šerk ir nepergyvenk,kad jų per daug prisiveis,šamai jiems to neleis.Nepatinka sidabriniai,leisk auksinius,nepatinka auksiniai,leisk kaip aš-spalvotus.

Yra tiesos tavo žodžiouose, Tvis, tik aišku kalbant apie karosus, nesinori tą "Pandoros skrynią" lengva ranka praverti. Nes kelio atgal nebus. Jaučiu, tuoj ateis Rolandas ir mus šiuo klausimu abu "į vietą pastatys". :)) Kita vertus, kai yra savų grūdų, ir tas karosas ne toks baisus būtų. O dar norisi ne tik šamukų užsiauginti, o gal dar starkioką vieną kitą būtų galima priglausti. Bet jau dabar matau, kad reikia kaupti lėšas prūdo didinimui.

Darulis
18-07-2012, 20:14
Vietoj tavęs nesibaiminčiau dėl karosų, nes jai pas mane 7 šaudyklės 1,7 ha tvenkinį išvalė, tai šamiokai starkiai bijau, kad neleis net jiems įsibujoti..
Svarstyčiau galimybę kokiame kitame prude paauginti karosus ir juos pagavus su kokiu bradiniupermesti į šį tvenkinį.
Bet pats supranti kaip sunku patarinėti, kai viso to nematai gyvai..

Nilas
18-07-2012, 20:26
Vietoj tavęs nesibaiminčiau dėl karosų, nes jai pas mane 7 šaudyklės 1,7 ha tvenkinį išvalė, tai šamiokai starkiai bijau, kad neleis net jiems įsibujoti..
Svarstyčiau galimybę kokiame kitame prude paauginti karosus ir juos pagavus su kokiu bradiniupermesti į šį tvenkinį.
Bet pats supranti kaip sunku patarinėti, kai viso to nematai gyvai..

Karosai ne deficitas, šitų tai tikrai gaučiau norėdamas, netgi auksinių žinau iš kur gauti netoliese. O auksinukai tokie po 100-150g.
http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=1158&d=1309118308

tvis
18-07-2012, 20:32
Vis tik pašarui manau labiausiai tiktų sidabriniai karosai. Daugiau,greičiau, paprasčiau.Nebent iš patriotizmo leist auksinius,ar iš mandrumo spalvotus.

Šaras
18-07-2012, 20:55
Karosai ne deficitas, šitų tai tikrai gaučiau norėdamas, netgi auksinių žinau iš kur gauti netoliese. O auksinukai tokie po 100-150g.
http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=1158&d=1309118308

Nilai išduok ko dėjai į bučių kad taip lenda pas mane vienas kitas, kokiam gilyje statai?

Nilas
18-07-2012, 21:11
Nilai išduok ko dėjai į bučių kad taip lenda pas mane vienas kitas, kokiam gilyje statai?

Gylis apie 50-70cm. Į vidų dėjau juodos duonos, batono ir kombinuotų pašarų berods "Lynas- Karosas". Kombinuotus sudėdavau į polietileninį maišelį nuo duonos, kuris turi skylučių. šiaip galvoju, dar svarbu pataikyti ant "tako" kur žuvys vaikšto. Bučių įmesdavau vakare, traukdavau ryte. Rekordas -160vnt karosų. :))

Šaras
18-07-2012, 21:43
Pas mane staigiai gylėja, reiks pabandyti pašarus parinkti.

Nilas
22-07-2012, 20:44
3118 3119
Tai jau ketvirtas karpis ištrauktas ant meškerės (iš jų 2 anksčiau buvo paleisti atgal). Standartinis dvikilinis. Iki šiol visi dydžiu lygūs kaip kareivėliai. Nei pirmaujančių nei atsiliekančių dar neteko sugauti. Dydžių svyravimas viso labo 100g. ribose.

tvis
22-07-2012, 21:27
Laaabai gražus. Tokį į rūkyklą, ot tai skonis būtų. Tik su plikais viena bėda, limpa prie grotelių. Rūkinant reikia popieriaus po apačia paklot.

Rolandas
22-07-2012, 21:57
Nelimpa, jei groteles iš viršaus ~2mm vario viela išpint. ;)
Tikrai gražūs, o kai bus 5kg, jau matau proporcijas superines.

Nilas
22-07-2012, 22:17
Laaabai gražus. Tokį į rūkyklą, ot tai skonis būtų. Tik su plikais viena bėda, limpa prie grotelių. Rūkinant reikia popieriaus po apačia paklot.

Nelimpa, jei groteles iš viršaus ~2mm vario viela išpint. ;)
Tikrai gražūs, o kai bus 5kg, jau matau proporcijas superines.

Lietuviški karpiai kaip ir lietuviški vyrai, ..geros markės. ;))
Dabar truputį gailą gaudyti nes lyg ir "per jauni", norisi tuos išsvajotus 5kg pasiekti, bet jau matau, kad ir tada bus gaila gaudyt nes jau bus "per gražūs" pjovimui. :)

Darulis
23-07-2012, 14:05
Ot susirinko pramoninkų kompanija::)
Vietoj to, kad sakytų paglostyk, apkabink ir atgal paleisk.....

Siunčia jį jau iškart į rūkyklą...

Nilas
23-07-2012, 14:15
Ot susirinko pramoninkų kompanija::)
Vietoj to, kad sakytų paglostyk, apkabink ir atgal paleisk.....

Siunčia jį jau iškart į rūkyklą...

:)) Daruli, mano žmona dar nespėjus žuvį iš vandens ištraukti jau rėkia, kad paleisčiau, nekankinčiau.:)) Bet nėr čia ko jiems dykai grūdus ir batoną ėsti ir riebalą auginti... :)

tvis
23-07-2012, 16:45
Daruli, į meetą vešiuosi meškerę. Chana Tavo karpiam. Rūkinsim visus. Man karpis skani žuvis ir aš ją mėgstu.

Saulius64
23-07-2012, 20:17
:)) Daruli, mano žmona dar nespėjus žuvį iš vandens ištraukti jau rėkia, kad paleisčiau, nekankinčiau.:)) Bet nėr čia ko jiems dykai grūdus ir batoną ėsti ir riebalą auginti... :)

Pažįstamas jausmas. Man žmona irgi sako, kaip tu gali gaudyt savo užaugintas žuvis, jos gi tau į akis žiūrėdavo kai tu jas maitindavai.

Darulis
24-07-2012, 09:16
Va palaikau jūsų žmonas, jos supranta tikrąjį grožį.
Tvis pas mane be meškerių (spiningų) nėra ko važiuoti, bet jai jau taip bus, kad nebus ko valgyti, tai reiks karpių atsiprašyti::))))

Nilas
07-08-2012, 00:48
Sveiki bičiuliai, kad jūs žinotumėt kokį karštą savaitgalį "apturėjau"... :)))) Bet čia ne apie temperatūrą, ...ir ne apie moteris..;)) Bet apie viską iš eilės.
Išvykau savaitei į kaimą, kadangi prognozės žadėjo vasarą, tai nusprendėm su šeima patinginiauti nuo vieno savaitgalio iki kito. Ketvirtadienio ryte ištraukiu šėryklą, grūdų apėsta, nors mažiau nei įprasta. Įdienojus, karpiai ėmė keistai drąsiai paviršiuje būriais plaukioti. Kilo negera nuojauta, pajungiau orapūtę. Kepinant karščiui reikalai negerėjo. Sekančios dienos vakarą karpiai jau išvis kaip vaiduokliai plaukiojo prūdo pakraščiais. Nors tą vakarą ir pūstelėjo smarkesnis vėjelis, pliurptelėjo lietutis, o ir nepertraukiamai antrą parą veikianti orapūtė negelbėjo. Šeštadienio rytą pabundu valanda anksčiau nei įprasta su nerimu ir bloga nuojauta. Keliuosi ir dar užlipusiom akim einu prie prūdo pasižiūrėti. Vaizdo kurį pamačiau nesinori net aprašinėti, užtektų tik palikti daugtaškį. Na bet tuo momentu čiumpu šalia prūdo iš vakaro padėtą graibštą (jaučiau, kad prireiks) ir semiu... Matau, kad karpiai kątik kritę, nepakitusi nei spalva, nei kūnai nesustingę, kai kurie dar žiopčioja. Semiu ir verčiu viską ant kranto iš eilės. "Laimikis" - 36 karpiai dydžių intervalas 2-2,8 kg.
3145
Sekančią dieną dar 10 pakilo nuo dugno, bet jau su kvapeliu, bei taipogi iškilo dvi lynės, abi buvo pilnos ikrų- teko laidoti. Šamukai ir mažesni lynukai, bei lynų patinai liko gyvi. Taip pat liko gyvi du karpiai iš buvusių 48. Taigi, šis ekstremalus šeštadienis prasidėjo intensyviu žuvies darinėjimu. 7 val ryto išgraibiau žuvį, o tos pačios dienos 14 val. jau turiu dalyvauti draugų vestuvėse. Kibom abu su uošviu į darbą, dalį karpių staigiai sukišom į šaldytuvus ir be pertraukos juos valėm bent trejetą valandų, iki ausų buvom aplipę žvynais ir apsitaškę kraujais. Regis suspėjom.
Keturis karpiokus pasilikom pabandymui rūkyti. Taigi buvo proga sekančią dieną susimeistrauti greitą rūkyklą, ir parūkyti parą sūryme išmirkytus karpius. Kaip matote rūkykla padaryta iš metalinės statinės, skardos lakšto, plytų, o žuvis sudėta ant seno šaldytuvo grotelių.
3146 3147
Rezultatas gavosi malonus ne tik akiai, bet ir liežuviui :) gal čia pradedančiųjų sėkmė suveikė, bet išsirūkė fantastiškai gardžiai.
3148 3149 3150

Galimos dusimo priežastys.
1. Be jokios abejonės pirmiausias veiksnys, tai dideli karščiai, kurie gerokai paskrudino pietinę Lietuvos dalį, pablogėjusio deguonies režimo reikėjo tikėtis.
2. Tvenkinio vanduo buvo prieš nepilną mėnesį užterštas melioracijos vandeniu su padidintu organikos kiekiu - gretimuose laukuose ūkininkas pylė per karščius srutas, o tie laukai kaip žinia per dreanžo sistemą susisiekia su prūdu. Vanduo gelmėje net įgavo tokį rūgščiai kartų kvapą, nors žuvyje tokio kvapo nesijautė.
3. Dar prieš mėnesį sugauti karpiai neturėjo riebalų, tačiau pastarieji turėjo kalnus riebalų ant žarnų, greičiausiai juos ėmė kaupti kai buvo gerokai atvėsę orai, o sukaupti kalnai riebalų prie didelio karščio ir mažėjančio deguonies kiekio, taip sakant, sveikatos nepridėjo.

Apie karpių augimą
Pirmąją pažintį su lietuvišku Šilavoto veislės karpiu vertinu labai teigiamai, nepaisant pastarosios techninės nesėkmės. Visgi augimo rezultatai gerokai pranoko lukesčius. Pavasarį įleisti 700-900g. karpiukai augo vidutiniškai po pusę kilogramo per mėnesį(!), šeriant tik kviečių grūdais (dalis grūdų buvo traiškyti girnomis). Eksperimento būdu skaičiavom vieno karpio išeigą, 2,5kg. svėręs karpis, be žarnų ir galvos svėrė 1750g. Manau tai visai geras rodiklis.

Rolandas
07-08-2012, 01:42
Ką galiu pasakyti, užuojauta dėl žuvų kritimo. Tik tai matęs ar apturėjęs savo praktikoje, tave supras ką jautei. Taip žmogau ir grūdiniesi, įgiji praktikos.
Komentaras: gaila, kad neužgriebei vandens mėginio, kai tai įvyko. Būtų patvirtintas arba atmestas apnuodijimas azotu.
Deguonies testą vis tik reiktų turėt po ranka reikiamu momentu. Kalkių kelis maišus irgi.
Riebalus pradeda labiau kaupti antroje vasaros pusėje, reik skubėt pradėt šert kuo anksčiau iš pavasario.
Dar matyčiau vieną iš priežasčių, kad tvenkinys dar jaunas, mažoka kolkas augmenijos, kuri būtų truputį amortizavus kaimyno tręšimą, jei tai turėjo įtakos.

Na, o vaizdeliai rūkykloje linksmai nuteikia, džiugina akį, širdį ir turbūt skrandį. :) Tikrai labai, labai graži spalva, tik dar galima būtų patobulint kai ką: prisilaužyti šakelių gabaliukų po kelis cm (aš naudoju jazminą, jis šalia rūkyklos auga) ir pakėlus vieną pusę šonkaulių pakišt išplėtus. Gražiau dūmas dengia ir iš vidaus. Šakaliukai neturi būti per ploni, nes pervers kiaurai, kai įkais žuvys.

Darulis
07-08-2012, 12:15
Priimk mano užuojautą dėl žuvų..Tai dar gerai, kad spėjai pačiame proceso įkarštyje sudalyvauti, o kas būtų jai taip atvažiuoji, o jie jau kokia sav. prasmirdę ir apipūvę pakraščiuose plaukoja...
O tada pačiam tenka su graibštu ir visus dvokiančius traukti lauk...

Nilas
07-08-2012, 12:31
Priimk mano užuojautą dėl žuvų..Tai dar gerai, kad spėjai pačiame proceso įkarštyje sudalyvauti, o kas būtų jai taip atvažiuoji, o jie jau kokia sav. prasmirdę ir apipūvę pakraščiuose plaukoja...
O tada pačiam tenka su graibštu ir visus dvokiančius traukti lauk...

Būtent. Todėl ir nematau pagrindo labai sielotis, visgi dar čia gerai baigėsi, nuostolis palyginti nedidelis. Baisu ir pagalvoti apie blogesnį scenarijų. Manau, pats laikas planuoti oksimetro pirkimą.

gaila, kad neužgriebei vandens mėginio, kai tai įvyko. Būtų patvirtinta arba atmesta apnuodijimo azotu variantas.
Taip, iš tiesų. Bet manyčiau, kad amonio kiekį indikuoja kai kurie esminiai požymiai: 1. kvapas, kurio šviežiam prūde neturėtų būti, 2. augalų vešėjimas - šiemet pasodytos lelijos leido žiedus vieną po kito, ajerai irgi gegužę sodinti o jau pusės metro aukščio, tiesiog klęsti, 3. zooplanktono gausa - vanduo knibžda visokiausių gyvių, šamukai kuriuos pirmus paleidau į prūdą kaip atsilikėlius, dabar jau sprindžio dydžio ir beveik pasivijo tuos kur dėžėje kombinuotais šeriami. 4. Lynų patelių dusimas - laikydamas lynus kubile pastebėjau, kad azoto junginiai pirmiausia kerta lynų pateles, kai patinai jaučiasi normaliai, tas pats pasikartojo ir šiuo atveju.

Rolandas
07-08-2012, 13:02
Taip, iš tiesų. Bet manyčiau, kad amonio kiekį indikuoja kai kurie esminiai požymiai
Tas tai taip, bet skaičiukai labai svarbūs dėl ateities, nes ne pagal kvapą spręsi imtis priemonių ar ne, bet pagal skaičiukus.
Dėl oksimetro, jei rimtai kam rūpi, galima kooperuotis ir kreiptis į pardavėją/gamintoją su didesniu užsakymu. Manau ir parodoje bus puiki galimybė sukontaktuokt su gamintojais. Visada prašom. ;)

Darulis
07-08-2012, 15:23
Net neabejoju, kad Nilai pirksi oksimetrą..
Man mažiau buvo dūsimo požymių, tai ne tik aparatą, bet ir keturatį nusipirkau prie prūdo..
Kai buvo dūsimo požymių žiemą ir teko patampyti rogutes su 60 kg siurblių (tryse vilkom), tai pasidariau išvadas ir įsigijau reikiamus pirkinius...
Tiesa esu rašęs, kad dūso (buvo tokių požymių, deguonies 0,2 rodė) draugo prūde karpiai, bet matyt laiku suspėjo gelbėti, nes pavasarį nesimatė nei vieno kritusio ir sėkmingai dabar gaudo juos ant meškeries...
Keista, bet čia yra faktas...

Junka
07-08-2012, 18:24
Užuojauta dėl tokio įvykio, bet vien nuo rūkyto karpio vaizdo užsimaniau kokį vieną į tvenkinuką įsimest...

tomelis
08-08-2012, 11:56
Užjaučiu ir aš Nilą, pas mane irgi buvo bėda per pirmą karščių bangą, bet pavyko su orapūte pagelbėt žuvim, krito tik šamukas, viens amūriukas ir kuojų keletas. Tai orapūtė dabar dirba be pertrūkių, tai per pastaraja karščių bangą nebuvo dusimo, užtat apetitas žveriškas. Manau kitais metais klaidos nepadaryt, ir jungsiu orapūte vos tik praneš kad karščiai ateina.

Nilas
08-08-2012, 12:17
Užjaučiu ir aš Nilą, pas mane irgi buvo bėda per pirmą karščių bangą, bet pavyko su orapūte pagelbėt žuvim, krito tik šamukas, viens amūriukas ir kuojų keletas. Tai orapūtė dabar dirba be pertrūkių, tai per pastaraja karščių bangą nebuvo dusimo, užtat apetitas žveriškas. Manau kitais metais klaidos nepadaryt, ir jungsiu orapūte vos tik praneš kad karščiai ateina.

Taip, ir aš taip darysiu. Nors gal nuskambės keistai, bet šiek tiek džiaugiuosi dėl šios pamokos, nes tai privertė kai kuriuos optimistus šeimos rate nusileisti ant žemės ir suprasti, kad žuvis ne taip paprastai užauginama, kad ji gali nustipti lygiai taip pat greitai kaip išstimpa viščiukai, triušiai ar dar betkas. Manęs tai pernelyg nešokiravo, nes jau žinau, kad taip gali nutikti. Net ir ilgamečiai profai išdvasina dešimtis tonų žuvies, tad mes mėgėjai turim visada būti tam pasiruošę. Artimiausias šio rudens ar žiemos pirkinys manau bus oksimetras. O pavasarį vėl važiuosiu naujų karpių. Šį rudenį jau gal neverta rizikuoti.
Tiesa, šeimos rate buvo keliamas klausimas ar 50vnt (~125 kg) karpių nebuvo per didelis kiekis 12 arų šviežiam prūdui? Aš asmeniškai manau, kad dar netgi rezervo šiokio tokio yra tik aišku reikia dažniau orapūtę įjunginėti.

Nilas
25-09-2012, 23:09
Sveiki visi žuvyčių mylėtojai :) kadangi už lango jau rudenėlis, prūduose turbūt jau pas daugelį atlaisvėjo vietos, nes žuvytės iškeliavo į šaldiklius, "tušonkės" stiklainukus ir pan. todėl neprošal prisiminti čia pat jau ateinantį spalio mėnesį ir su juo susijusius įžuvinimo rūpesčius. Na kadangi apie tai prabilau savo temoje, tai tuo pačiu pasidalinsiu savo planais, pamąstymais. Po anksčiau aprašytų nuotykių su karpių dusimu, buvau lyg ir nusprendęs šį rudenį duoti prūdui "pailsėti" ir šį rudenį nežuvinti. Nežinia, gal taip ir bus bet visada reikia palikti vietos avantiūrai. Šiuo metu mano 12a. prūde plaukioja du karpiai po 3kg, pora dešimčių įvairaus dydžio lynų, bei vasaros pabaigoj įleista apie šimtą mažų šamukų. Tarp artimiausių planų galvoje sukasi mintys įsigyti keletą stambesnių lynų patelių (nes šią vasarą netekau dviejų ikringų patelių), tikintis, kad kitais metais jau pagaliau sulauksiu lynų neršto. Taip pat svarsčiau mintį nusipirkti kažkiek karpių, bet dėl šios idėjos truputį abejoju, norėtųsi verčiau pavasarį tvarkingai įsileisti konkretų skaičių ir žinoti kiek išgyvens. O jei kalbant apie avantiūras, tai viliojuosi mintimi įsileisti kažkiek starkiukų, tik čia yra kelios bėdos: a.) Ką jie valgys žiemą? b.) kaip jie sugyvens su gausia šamukų kariauna? c.) Ką starkiukai ir šamukai valgys vasarą? Na, ok, sakykim vasarą jiems būtų galima įberti pašaro, bet kaip tada su karpiais, kurie užuodę skanesnių granulių vargiai beprileistų prie jų mažylius starkiukus arba šamukus?
Todėl norisi pasiteirauti tų kurie jau susidūrė su starkiukų auginimu ir gali papasakoti, kokių nors niuansų iš patirties.

Rolandas
28-09-2012, 10:39
O jei kalbant apie avantiūras, tai viliojuosi mintimi įsileisti kažkiek starkiukų, tik čia yra kelios bėdos: a.) Ką jie valgys žiemą? b.) kaip jie sugyvens su gausia šamukų kariauna? c.) Ką starkiukai ir šamukai valgys vasarą? Na, ok, sakykim vasarą jiems būtų galima įberti pašaro, bet kaip tada su karpiais, kurie užuodę skanesnių granulių vargiai beprileistų prie jų mažylius starkiukus arba šamukus?
Todėl norisi pasiteirauti tų kurie jau susidūrė su starkiukų auginimu ir gali papasakoti, kokių nors niuansų iš patirties.
Starkiai
iš patirties
Suleidau rudenį, gero piršto dydžio (8-15g). Aišku, kitus metus dar jų "nemačiau", bet kitą rudenį buvo leisti vaivorykštiniai upėtakiai.
Per pora metų šie įmito iki 2-4kg. Maniau neliko starkiukų, juolab tvenkinyje atsirado dar ir šamai. Bet... po trijų metų po leidimo pradėjo papult ant guminuko, mepso starkiai po 700g ir nemažai.
Iš maisto tvenkinyje buvo tik lynai ir kurį trumpą laiką saulažuvės. Šėrimas ekstruduotais, aukšto baltymingumo pašarais, gana intensyvus.

Kiek pamenu turi neužkrautą URS namie. Daryčiau eksperimentą (tau sekas) nupirkčiau 50-100vnt rudeninių tvenkinio starkiukų, praleisčiau per visas įmanomas profilaktines priemones ir bandyčiau adaptuoti URS'e. Iki pavasario turėčiau po ~150g, dalį į tvenkinius, dalį toliau auginti iki reproduktorių. Tik su URS'e išsiaugintais reproduktoriais galima normaliai dirbti (inkubacija, veisimas). Su laukiniais daug problemų. ;)
Ryžkis, padėsiu. :) Mane labiausiai domintų išsiauginti kelis-keliolika reproduktorių.

P.S. kurk naują temą: Starkiai URS'e

Nilas
03-10-2012, 21:05
Šėrimas ekstruduotais, aukšto baltymingumo pašarais, gana intensyvus.

Aišku. O kaip jie žiemą gyvena, klausiu nes menkai pažįstu šią žuvį, mano įsivaizdavimu starkis kaip ir ešerys ar lydeka, žiemą turėtų būti pakankamai aktyvus, kitavertus... jei per vasarą gerai pasimaitinę, gal ir pavasario sulauktų.
O dabar kaip tą šėrimą suderinti pvz su karpių kaimynyste? Įtariu, kad karpiai tikrai nespjautų į tas gardžias granules. :) Ar tokiu atveju tiesiog šerti nesukant galvos, kam klius tam klius...

Rolandas
03-10-2012, 21:36
Starkiai - mūsų krašto žuvys, nereik primint. Išliks kažkoks procentas vis tiek.
O pašarais tai maitinsis visi. :) Todėl niekad nesiūlau įsiveist prastesnių rūšių, kad nešert veltui. Paprasčiauisia šersi daugiau, pilsi plačiau, tuo pačiu laiku, pripratinsi prie kokio nors signalo - suformuosi sąlyginį refleksą.

Nilas
03-05-2013, 20:22
Šiandien iš pat ankstyvo ryto apsilankiau Išlauže ir Šilavote. Išlauže pirkau 10vnt dvimečių plačiakakčių hibridų, vidutinis svoris vieneto apie 300-400 g. ir maždaug 4 kilogramus lynų - dydžiai svyravo 50-500g. diapazone. Kiti pirkėjai irgi gausiai pirko plačiakakčius, lynus, didelius šamus. Kiek pastebėjau šamai buvo tik dideli (1-3kg). Pardavimo proceso organizavimas Išlauže man nelabai patiko, būna ir geriau, būtų laikas jau kažką šitoje srityje keisti. Išlauže išleidau daugiau nei tikėjausi, nes niekas ten nesicackina, viena moteriškė su samčiu semia, kol sulauki eilės prie svarstyklių pamatai, kad kibire žuvies dvigubai daugiau nei prašei, žuvys visos didesnės nei skelbiama kaininke, todėl labai sunku išankto suplanuoti išlaidas, na bent jau pati žuvis ir supakavimas pakankamai tvarkinga.
Žymiai geresni įspūdžiai iš Šilavoto, jokios eilės, faina direktorė, o jų žuvis dar fainesnė. Pirkau 30,5 kg dvimečių karpių, iš viso gavosi 42 vnt. planavau imti bent 50vnt, bet apsipirkus Išlauže piniginė suplonėjo kiek per daug. Na, bet tai bus vertinga patirtis ateičiai :). Šiandien mano pirkti vokiškos veislės karpiukai beveik visai pliki - be žvynų, tik per nugarą žvynų juosta ir kai kuriems pali uodegą pabarstyta po kelis žvynus. Kaip dvimečiai tai karpiai labai dideli, būryje pasiteikė keletas mažesnių apie 350g, bet buvo ir tikrų gigantų - arti kilogramo, skaičiuojant vieneto svorio vidurkį gavosi apie 725g. vienam karpiui.
Beskaičiuojant karpius, radau vieną neįtikėtiną siurprizą, tai labai simpatiška apie 100g. vėgėlytė, labai apsidžiaugiau, kad savo prūdo faunos paletę papuošiu ir šia žuvyte. Be to dar radau vieną ešeriuką, bet čia jau džiaugsmas katinui. :)

Atsiprašau, kad negaliu dabar įkelti nuotraukų, nes fotoaprato laidą palikau Vilniuj, o kortelių skaitytuvo šiame kompe irgi nėra, tai išsamias foto ir video įdėsiu sekmadienio vakare, grįžęs į Vilnių.

Nilas
05-05-2013, 20:38
Šiandien iš pat ankstyvo ryto apsilankiau Išlauže ir Šilavote. Išlauže pirkau 10vnt dvimečių plačiakakčių hibridų, vidutinis svoris vieneto apie 300-400 g. ir maždaug 4 kilogramus lynų - dydžiai svyravo 50-500g. diapazone. Kiti pirkėjai irgi gausiai pirko plačiakakčius, lynus, didelius šamus. Kiek pastebėjau šamai buvo tik dideli (1-3kg). Pardavimo proceso organizavimas Išlauže man nelabai patiko, būna ir geriau, būtų laikas jau kažką šitoje srityje keisti. Išlauže išleidau daugiau nei tikėjausi, nes niekas ten nesicackina, viena moteriškė su samčiu semia, kol sulauki eilės prie svarstyklių pamatai, kad kibire žuvies dvigubai daugiau nei prašei, žuvys visos didesnės nei skelbiama kaininke, todėl labai sunku išankto suplanuoti išlaidas, na bent jau pati žuvis ir supakavimas pakankamai tvarkinga.
Žymiai geresni įspūdžiai iš Šilavoto, jokios eilės, faina direktorė, o jų žuvis dar fainesnė. Pirkau 30,5 kg dvimečių karpių, iš viso gavosi 42 vnt. planavau imti bent 50vnt, bet apsipirkus Išlauže piniginė suplonėjo kiek per daug. Na, bet tai bus vertinga patirtis ateičiai :). Šiandien mano pirkti vokiškos veislės karpiukai beveik visai pliki - be žvynų, tik per nugarą žvynų juosta ir kai kuriems pali uodegą pabarstyta po kelis žvynus. Kaip dvimečiai tai karpiai labai dideli, būryje pasiteikė keletas mažesnių apie 350g, bet buvo ir tikrų gigantų - arti kilogramo, skaičiuojant vieneto svorio vidurkį gavosi apie 725g. vienam karpiui.
Beskaičiuojant karpius, radau vieną neįtikėtiną siurprizą, tai labai simpatiška apie 100g. vėgėlytė, labai apsidžiaugiau, kad savo prūdo faunos paletę papuošiu ir šia žuvyte. Be to dar radau vieną ešeriuką, bet čia jau džiaugsmas katinui. :)

Ką gi, įkeliu šiek tiek iliustracinės medžiagos iš praėjusio penktadienio mano apsipirkinėjimų.
38803881388238833884 38853886 3887

Meninė dalis:

http://www.youtube.com/watch?v=zUAN0oJXOoA

Rolandas
05-05-2013, 20:56
Pavyzdinis įžuvinimas (dydžiai, kiekiai, žuvų apžiūrėjimas, išleidimo tvarka).
Pagarba.
Super sezonas nusimato ;)

P.S. rastum laiko, išdėliok tinklaraštyje (ir sąmatas, kainas). Daug kam pasitarnaus kaip metodika įsižuvint nedicką tvenkinuką.

nerka
06-05-2013, 11:45
Gražios nuotraukos, negaliu atsižiūrėti. Mastau, kad pernai Tavo karpiams ne deguonies pritrūko. Nes rašei, kad įjungei orapūte ir po to turėjo reikalai susitvarkyti. Turbūt viskas įvyko dėl užterštumo.

Nilas
22-06-2013, 19:14
Šį savaitgalį atlikau nedidelę inspekciją prūdui:
1. Karpis šilavoto "vokietukas" -apie 1,8 kg. Sunku buvo pasverti, nes po Eitvydo šamų, svarstyklės truputį persisuko į priešingą pusę. :)) Karpioką paleidau atgal, nes anas prisižadėjo iki Mindauginių užaugti dar porą šimtų gramų.
2. Pagavau porą dailių lynukų apie 400g. keliavo atgal, nes prižadėjo per ateinančius porą metų užaugti dar porą šimtų gramų. :))) Juokauju. Iš tiesų, vienas iš pagautų lynukų buvo pernai pirktas iš Arvydų, atskiriu pagal auksišką spalvą, nes kiti lynai yra žalsvai pilkšvi. Na tai tas lynukas nuo pernai turėtų 150-200g. šiemet turi apie 400g.
3. Jau trečia para lynai meilę daro žolėse, plaukioja krūvom šonais susiglaudę ir uodegom pliauškinasi, viražus visokius tik daro. Porą patinėlių pagavau ant slieko, tai pieniai tik varva.

tvis
22-06-2013, 19:30
Tai ką, Linai, jonines be žuvies švęsi? Aš tai vėl garvežį kuriu. Kas per šventė be žuvies.

Nilas
23-06-2013, 09:00
Nu aš nieko prieš švęsti su žuvimi, bet, kad mano "fondai" kuklesni, reikia racionaliai paskirstyti, kada kokia žuvis eis į krantą. Norisi, kad tie kurie auga - dar paaugtų.
O be to, vakar labai susigadinau nuotaiką, ištraukiau kontrolinį šamuką iš pernykštės kartos, gražus, gerai paaugęs, bet įrijo vos ne iki skrandžio, gal kablys per mažas buvo. Žodžiu, teko garbingai užkasti šalia prūdo. Dar iki dabar ant širdies negera. :( Prisižadėjau sau, kad daugiau taip nedarysiu...

tvis
23-06-2013, 09:31
Kiek maždaug galėjo svert tas šamukas?

Nilas
23-06-2013, 10:15
Aš jį nufotografavau, kai ryt grįšiu į Vilnių įdėsiu nuotraukų. Dabar kaime neturiu fotiko laido nuotraukoms iškelti.

Pikulis
23-06-2013, 15:54
Nu aš nieko prieš švęsti su žuvimi, bet, kad mano "fondai" kuklesni, reikia racionaliai paskirstyti, kada kokia žuvis eis į krantą. Norisi, kad tie kurie auga - dar paaugtų.
O be to, vakar labai susigadinau nuotaiką, ištraukiau kontrolinį šamuką iš pernykštės kartos, gražus, gerai paaugęs, bet įrijo vos ne iki skrandžio, gal kablys per mažas buvo. Žodžiu, teko garbingai užkasti šalia prūdo. Dar iki dabar ant širdies negera. :( Prisižadėjau sau, kad daugiau taip nedarysiu...

Tai reikėjo valą nukirpt ir paleist atgal, gal būtų išgyvenęs.

Nilas
24-06-2013, 18:48
4019 4020 4021
Prūde ištraukiau vieną Joną, tikrinau kiek paaugęs, šitas vienas iš didesnių, svėrė apie 1.8 kg (Šilavoto vokietis), kai Eitvydas mane sugraudino, kad šventes praleisiu be žuvies, tai vėliau išsitraukiu du (1,2 ir 1,5 kg) į rūkyklą. Šitas kaip matosi turi nedidelių ligos požymių, nufotografavau žaizdelę iš arčiau, gal kam pasirodys matytas toks atvejis.

tvis
24-06-2013, 19:09
Ta žaizdelė man matyta, tik mano pagautos žuvies kitoj pusėj. 349 žinutė mano temoj. Manau nuo to nepabėgsim, tik kitas klausimas, ar valgysim savo augintą žuvį,užaugintą su, ar be vaistų. Kol kas nieko blogo nematau,lai kelios ar keliolika stips, ir turėdamas žuvies perteklių asmeniniam naudojimui nežadu pult ir gydyt kiekvieno nubraukto šono. Bandykim nekreipt į tai dėmesio.

Nilas
07-07-2013, 23:52
Porą šilavoto "vokietukų" siunčiam į rūkyklą- 1,7 ir 2,3 kg
4073

Pavyko pagauti vieną karpioką iš pernai Šilavoto "lietuviškų", svėrė 3 kg. Kadangi jis man pažadėjo kitais metais "sukurti šeimą", gyrėsi esąs jau ketvirtametis, - paleidau. :)
4074 4075
Veisliniam palyginimui iš arčiau vienas iš geriau įmitusių (2,3) vokietukų. Pagrindinis veislės bruožas - pliki, be žvynų šonai.
4076

Nilas
27-08-2013, 10:53
Auga ne tik žuvys, bet ir pagalbininkas... :))
42444245
.................... .................... .............
Gal kas žinot koks čia negalavimas?

4246

Aurielka
27-08-2013, 11:22
Jeigu tai ne mechaninis pažeidimas, tai galimi keli variantai ...karpių aeromonozė, lengva jos stadija gali pasireikšti odos uždegimais ar kraujo išsiliejimo židiniais. Manau, kad taip ir bus. Mažiau tikėtina, kad tai karpių žiaunų nekrozės iridovirusas (sukėlėjas virusas iš iridovirusų šeimos). Kitas mažai tikėtinas variantas Branchiomikozė, kurią sukelia grybas Branchiomyces sanguinis. Tokiose pažeistose vietose, jeigu kraujo išsiliejimo židiniai išbujoja, tai neretai užpuola ir kitas grybas - Saprolegnia arba Achlya genčių. Tačiau dažniausiai vis gi aptinkama S.parasitica.

Nilas
27-08-2013, 11:32
Pamiršau paminėti, kad tokią pačią žaizdą (toj pačioj vietoj) vakar radau ir pas vieną lyną, vadinasi mechaninis sužeidimas nelabai gali būti.

Nilas
23-09-2013, 12:41
Vakar prūde truputį tinklą patampėm kletą kartų. Išridenom tris karpius (2,8; 2,9; 3,1kg). Nors ir keikiau visą vasarą tuos vokietukus, bet rudeniop man jie visai patiko. Na aišku, ant meškerės pagauti juos kaip visada beviltiška, tai gerai, kad bent su tinklu jau atmušėm truputį techniką. Taip pat į bradinuką pakliuvo amūriukų, kur pavasarį mažylius (apie 10g.) metinukus iš Akvilegijos leidau. Akivaizdu, kad grūdai amūriukams tiko, nes visi jau netoli 0,5 kg įaugę, galvos mažos, pilvai dideli - reiškaisi jiems tiko pas mane. Amūriukai labai gražiai per tinklą šokinėja, visai kaip kokios lašišos :). Ištraukiau plačiakaktį - standartinis - 1,3 kaip ir kiti sugauti šiemet. Pas karpius pilni pilvai priauginti riebalų, karpių galvas ir riebalus dėsiu į žuvienę. :)

Darulis
23-09-2013, 13:48
kuo mažesnis prūdas tuo lengviau pagauti::)
Stebiuosi kaip amūriukai šoktelėjo..
Kaimynas irgi tokius leido, tai pažiūrėsiu, kai prūdą leis kokio dydžio bus..

Rolandas
23-09-2013, 21:41
Labai gražūs karpiai.

P.S.
Prašymas, jei nesunku ir negaila, pafotografuokit kuo daugiau, kuo įvairesnių žuvų pilnai iš šono didžiausia įmanoma raiška. Ir ne tik gražių, domina ir ligos, požymiai, nukrypimai ir pan. Užsiveskit kompe failiuką "Mano žuvys".
Kartais man labai reik iliustracijoms.

Dėkui iš anksto

Nilas
23-09-2013, 21:52
P.S.
Prašymas, jei nesunku ir negaila, pafotografuokit kuo daugiau, kuo įvairesnių žuvų pilnai iš šono didžiausia įmanoma raiška.

Tikrai nesunku ir tikrai negaila, tik reikia fotoaparato nepamiršti važiuojant į kaimą - čia didžiausia problema. Gailėjausi šį savaitgalį kad fotiko neturėjau, tikrai būtų gerų kadrų buvę, be jau minėtų žuvų į bradinuką ir šamiokas įpuolė, lyno patelė kilograminė...

Nemas
06-10-2013, 10:06
Gera diena, gerbiamasai, įdomu būtų sužinoti kokia žuvis auga pas tamsta tvenkinukyje? santykis? ir kaip su tais starkiukais reikaliukai? ir kokios žuvies nepatartum su kuria auginti? iš savos patirties...

Nilas
06-10-2013, 11:48
Pas mane dabar yra likę pora keturvasarių karpių, virš dvidešimties trivasarių, keturi trivasariai plačiakakčiai, apie 50 įvairaus amžiaus lynų, kelios dešimtys dvivasarių šamukų, bei maždaug tiek pat šiūmetukų, dar plaukioja apie 50 dvivasarių amūrų ir viena vėgėlė apie 150 g.
Starkiukų neturiu, nes matau, kad jau ir šamukai maisto stokoja, tai starkiukų tuo labiau badu nenorėčiau marinti. Beje, dėl karpių ir lynų, pas mane vanduo drumstas.

Nilas
06-10-2013, 19:10
Švogeris šį savaitgalį truktelėjo tinkliuką mūsų bendram prūde ir išrideno du gražius trivasarius Šilavoto vokietukus, vienas svėrė 3kg., o kitas 3+kg. Rašau su (+), nes bezmienas su kuriuo svėrė tik iki 3kg rodo, o rodyklė atsirėmė į dugną. :)).

tvis
06-10-2013, 19:39
Smagu pasidžiaugt savo žuvinimo rezultatais. Tikiu, kad tie paršeliai buvo suvalgyti skaniai.
Ruduo prūdininkui džiaugsmo, netikėtumų, bet kai kada ir nusivylimų metas.

Darulis
06-10-2013, 20:30
Na tenka konstatuoti faktą, kad Šilavoto produkcija auga tikrai gerai.
Įtariu, kad gailiesi, kad neteko pamatyti ir pačiupinėti savo akimis ir rankomis::)

Nilas
06-10-2013, 21:43
Na tenka konstatuoti faktą, kad Šilavoto produkcija auga tikrai gerai.
Įtariu, kad gailiesi, kad neteko pamatyti ir pačiupinėti savo akimis ir rankomis::)

Tai kad prieš porą savaičių dar keletą tokių pagavom, čia jau gal penkis iš eilės išvilkom sveriančius apie 3 kg. O rankose palaikyti visgi teko, švogeris vieną man atvežė į namus, tik aišku jau išskrostą. Keisčiausia, kad dar rugpjūtį jie nė iš tolo tiek nesvėrė, eidavo apie 2 kg ir truputį daugiau. Bet akivaizdu, kad rudenėjant gerai riebalo užsipumpavo.

Nemas
07-10-2013, 10:38
Nors ir keikiau visą vasarą tuos vokietukus, bet rudeniop man jie visai patiko. Na aišku, ant meškerės pagauti juos kaip visada beviltiška...
Įdomu, o kodėl? kokia meškere zvejojant? plūdine, dugnine ar gaudant paviršine sistema? As dar daugiau čia paskaitinėsiu apie tavo šilavotiškius, tai ir pats pakrypsiu ta linkme :) puikūs augimo tempai... o savuasias žuveles, kad ir kokis jos bebus planuoju šerti... .

Nilas
20-10-2013, 19:00
4482
Savaitgalio žūklė. Ketveriukė karpiokų, bendras suminis svoris 10,4 kg. (vidurkis po 2,6 kg)
4483
Truputėlį ikrų pakaupę, lauksiu gegužę neršto iš likusiųjų.
Beje, su tinklu ištraukėm ir apie 5 cm, lynuką šių metų neršto, labai nudžiugau.

Rolandas
20-10-2013, 19:15
Ai na sau, seilė tįsta. Čia kokio svorio dvimečius leidai, primink?
Meškere ar tinklu karpius pagavai?

O aš galvojau su sena gvardija varyt kitą pavasarį į mokymus Šilavotan vėl. O čia jau patys naršint pradės :/

Nilas
20-10-2013, 19:58
Ai na sau, seilė tįsta. Čia kokio svorio dvimečius leidai, primink?
Meškere ar tinklu karpius pagavai?

O aš galvojau su sena gvardija varyt kitą pavasarį į mokymus Šilavotan vėl. O čia jau patys naršint pradės :/

Dvimečiai nufotografuoti 80-oj žinutėj šios temos, šiaip jie gan nemaži buvo.
Šiuos karpius visus pagavom su tinklu, bet kas įdomiausia, kad vakar visą dieną pirmyn ir atgal su tinklu košėm - nieko gero. Šiandien sugalvojom bradinį traukti skersai prūdo - pasiteisino 100 proc. Taip be tampant įsitikinom, kaip žuvys išsizuonuoja prūde, ties viena vietą būna kad krūvą lynų ištraukiam, ties kita net 3 karpiai į vieną traukimą įeina, o dar kitur žiūrėk amūrai pasipila kaip delfinai per tinklo viršų. :)

Rolandas
20-10-2013, 20:09
Tai uošvį įtikinai, kad tokiais dičkiais reik žuvint? Įdomu, kaip greit koncervatyvus kaimas LT perims tokią auginimo technologiją?

Tavo ūkininkavimas ir rezultatai - geriausia reklama tokiam žuvinimui auginimui. Pagarba. ;)

Nilas
20-10-2013, 21:13
Ačiū už pagiriamąjį žodį bei už teisingus patarimus Rolandai, kurių dėka ir gavosi rezultatai atitinkami.

Tai uošvį įtikinai, kad tokiais dičkiais reik žuvint?
Įtikinau jau seniai, bet dabar atsirado nauja problema - kartelė labai aukštai pakelta. Pavyzdžiui, šiandien uošvis paėmęs rankose karpioką 2,3 kg varto ir sako: "šitas kažkoks mažas..." :))) Tai matau, kad kalibro mažinti jau nebegalima...

Rolandas
20-10-2013, 21:18
... bet dabar atsirado nauja problema - kartelė labai aukštai pakelta. Pavyzdžiui, šiandien uošvis paėmęs rankose karpioką 2,3 kg varto ir sako: "šitas kažkoks mažas...".
Tai reik nuvest prie Maximos akvariumų ir parodyt tuo "vaikus" po 1,2-1,5 kg užaugintus profesionalių žuv. ūkių per tris vasaras, o kai kurių net per keturias. Va ir pasimatuosit su profais rezultatais. Nuginkluosi uošvį dėl "mažiukų kažkokių". ;)

Arba sakyk: atsibodo karpiai, nepasigauna ant meškerės, geriau karosiukų užsiveiskim.

Nilas
06-04-2014, 23:24
Taip atsitiko, kad trys Akvariumas.lt forumo muškietininkai, ...ką čia muškietininkai - naktiniai riteriai - Nilas, Deivis ir Darulis nuvyko užkariauti Šilavoto. Užkariavimas vyko sėkmingai Darulis su Deiviu puolė pirmiausia metinukus karpiukus, po to Deivis persigrupavo ant dvimečių. Po to įsijungiau ir aš pagriebdamas kubilaitį dvimečių ir metinukų. Solidarizuodamasis su Ukraina, priglaudžiau būrelį ukrainietiškų žvynuotukų. Mano įspūdžiai puikūs, aptarnavimas buvo puikus, turėjom galimybę pasirinkti dominamą žuvį, žuvų dydžiai pakankamai geri. Viskas buvo tvarkingai pasverta ir supakuota. Kadangi metinukų pirkau nedaug (8,4 kg, iš jų 2kg kaimynui), turėjau galimybę pasirankioti. Skyriaus vedėja maloniai paaiškino, kaip atskirti kurie metinukai tikrai lietuviškos veislės - pagal klasikinę 3-5 žvynų eilutę virš žiaunų. Dar gavom lankstinukų apie Šilavoto produkciją.

Įžuvinta 60 vnt. dvimečių karpių, vid. svoris 560g., ir 47 vnt. metinukų - vid. svoris 125 g.

http://youtu.be/zfRr5F6XEug
Dvimečiai
54835473547454755476 54775478

Metinukai
5479548054815482

Nemas
07-04-2014, 00:39
Gražu, Nilai, labai gražu. Jau karpių šėrima pradėjai? Jau vandenukas po truputėlį link 10 ritasi... .

tvis
07-04-2014, 01:12
Šauniai apsipirkot, gražūs karpiai. Pasirodė, kad žvynuoti didesni. Šitie labai tiks rūkymui. Gera ataskaita.

deivis
07-04-2014, 01:37
Labai gražus video, įnformacivus, nuotraukos geros, (tai ne mano, šlapios žuvies masės), aptarnavimas tikrai puikus, dėl triju muškietininku sutinku, bet dėl naktiniu riteriu nelabai (vienas riteris mane iš lovos išvertė) :)), tai ką užkariaut tai užkariaut, šilavota paėmėm, simną imsim, taip Darulį, ar daugiau į ta puse nevažiuosi :))) tikrai labai smagu buvo.

tvis
07-04-2014, 01:51
Ir dar nerimstat? Besočiai. Kiek jums tos žuvies reikia. Už tuos pinigus keptos, rūkytos ir farširuotos galėjot nusipirkt sočiai.

deivis
07-04-2014, 02:44
bet ne savos, sava skanesnė, kaip sakė vienas protingas žmogus, svarbu procesas.

Aurielka
07-04-2014, 05:58
Gražu, Nilai, labai gražu. Jau karpių šėrima pradėjai? Jau vandenukas po truputėlį link 10 ritasi... .

Labai įdomu, kur čia jau link 10 laipsnių ritasi Lietuvoje :-) Prieš šalnas praėjusios savaitės tvenkiniuose Rytų Lietuvoje temperatūra buvo sukilusi iki 8-9, bet kai prasidėjo naktiniai šalčiai (vieną rytą buvo net iki -9 oro temperatūra nukritusi; kur ne kur ryte ledukas susiformavęs buvo) vanduo labai staigiai atšalo iki 4-5 laipsnių. Dabar vandens temperatūra stabilizavosi apie 5-6 laipsnius. Iki 10 dar reikia palaukti jau nekalbant apie dar geresnes temperatūras. Kai tik naktimis pasidarys šilčiau, tai iš karto vandens temperatūra šoktels.

Nemas
07-04-2014, 08:52
Tvis matavo savam prūdelį, 8 laipsniukai, taip kad jau 10 netoli. Kolegos jau žvejybos sezona pradėjo. Kibimas silpnas, bet jau yra (kalbu apie karpius) Žinau, kad 10 bent jau reikia sulaukti, bet po truputį jau juda... . Todėl tik paklausiau, įdomu kaip Nilas tą reikalą sprendžia? Pradeda nuo anksčiau po truputį, ar laukia tam tikros temperatųros?

Nilas
07-04-2014, 09:02
Įpyliau į šėryklą kelias saujas traiškytų kviečių bandomajam pašėrimui. Šeštadienį buvau dvi meškeres užmetęs su slieku, kažkas sliekus nugraužė nuo kablio, bet nepasikabino. Vanduo jau gan drumstas, vadinasi kažkoks veiksmas jau prasideda.

vytasxxxl
11-04-2014, 19:47
5514

vytasxxxl
11-04-2014, 19:52
5515 patarkit kaip pradėti maitinti :)

Nilas
11-04-2014, 20:29
Vytai, sukurk savo temą, sudėstyk ten ką ir kaip, ir kokiam plote auginsi, tada žinosim apie ką kalbam.
Šerti dar per anksti.

Nilas
08-06-2014, 20:54
5846 5847
Švogeris aplankė vandenis, atliko fotofiksaciją.
Policininkas dirba darbą, budi poste. Šiemet buožgalvių beveik nėra, varlės vakarais tyli. :))

Nilas
01-07-2014, 23:40
Aplankiau savaitgalį vandenis, šeštadienį oras buvo puikus, amūrai dideliais būriais ganėsi paviršiuje. susigundžiau pratęstuoti jų kibimą ir visgi kilo pagunda pamatuoti prieaugį.
Jei pamenate pernai mano bačkoje laikytus amūriukus, kuriuos iš Akvilegijos pirkau. Tuo metu metinukai buvo labai mažyčiai, vos po 10-15 g. Į kilogramą jų tuomet tilpo virš 70 vnt.
tuo metu atrodė maždaug taip: https://www.youtube.com/watch?v=NO-hCb7Kbvs#t=29
Dabar praėjus šiek tiek daugiau nei metams jie atrodo va taip:
5974
Pagavau du, vienas svėrė 700g. kitas 1000 g. Taigi, per keturioliką mėnesių padidėjo nei daug, nei mažai - beveik šimtą kartų :)) Sezonas dar neįpusėjo, tad tikiuosi 1,5 kg. nesunkiai pasiekti. Tarp kitko amūrai labai stori, pilvai tiesiog nutysę, žarnos riebalais aptekę, tai rodo, kad jie ne tik žolę ima bet ir grūdus su malonumu kerta. Jiems uošvis sukonstravo štai tokį "vegetarišką stalą".
5975
Su amūrais savo atveju paneigiau kai kurias išankstines prognozes ar net mitus, vieni sakė, kad tokius amūriukus šamai iškapos, pasirodo nei velnio. Plaukioja didžiuliais būriais ir nepanašu, kad "ūsuočiai" čia būtų prieš juos nusidėję. Kitas mitas, tai, kad metinukų pirkti neapsimoka. Na, šiuo kartu man tikrai apsimokėjo. Sumokėjau 30 Lt. tada, o dabar turiu bent pusšimtį jau prekinio dydžio amūrų. Nepasitvirtino paplitusi dogma, kad amūrai gaudami grūdų neims žolės, na grūdus jie tikrai ragauja noriai, bet žolė šėrykloje irgi vartojama sparčiai, aišku tos žolės jiems nereikia nei rauti nei pešti, smulkūs jauni dobiliukai gerai susivartoja. Kol kas dar neišsipildė ir Pikulio apokaliptinis scenarijus, apie plynai nugraužtus krantus ir žalią vandenį.
Kas dar labai nustebino tai orfos, kurias gavau iš deivio dovanų, įleidau prieš gerą mėnesį tris maždaug 5 cm orfutes (buvo šešios, bet trims nepasisekė sulaukti laisvės), paleisdamas netikėjau, kad tokio dydžio žuvelės išgyvens tarp kelių dešimčių puskilograminių šamukų. Bet štai savaitgalį saulei pašvietus aš jas jau matau paaugusias iki sprindžio didumo seklumoj prie krantų sau vabaliukų beieškančias. Super.
Šamukai kažkokie keisti, guminuko neima visiškai, bet slieką griebia bet kada ir bet kokiu oru. Pagavau vieną tokį puskilinį pacifistą ant slieko.
Karpiai. Šilavoto karpiukai, kurie buvo įleisti dvimečiai po 500g., dabar sveria apie 900-1000g. Vieną tokį pagavau, pačiupinėjau. Skaitau, kad neblogai, iki rudens turėtų įgauti formą.
Šilavoto metinukai, kiek pastebėjau prieš saulę besišildančių, šiemet buvo įleisti vidutiniškai po 125g. dabar vizualiai apie 300-400g.
Prie grūdu beriu šiek tiek (pora šimtų g.) upėtakinio pašaro, pastebėjau, kad šitas pašaras suvartojamas bet kokiu oru, diena ar naktis, lietus ar saulė. Kiek beįpilčiau po trijų valandų nei vienos granulės ant staliuko. Grūdai tuo tarpu vartojami šiek tiek lėčiau, bet ir tie eina neblogai dėka amūrų. Upėtakinio pašaro po kelias saujas beriu ir atskirai, ties giliausia prūdo vieta, tikiuosi šiek tiek šamiokus papumpuoti labiau iki rudens.
Beje, šėryklai uošvis padarė štai tokį "tiuningą":
5976
Staliuko kilnojimas nuo šiol įgavo pramoninio atspalvio. :)

tvis
02-07-2014, 00:22
Žuvies augimo tempai išties įspūdingi. Turbūt uošvis turi gerai išvystytą pareigos jausmą.
Kiba planuoji dar prūdą plėst, nes nesimato jokio medelio pakrantėj.

Nilas
02-07-2014, 00:35
Kiba planuoji dar prūdą plėst, nes nesimato jokio medelio pakrantėj.

Arba plėsti arba šalia antrą kasti. Vedu derybas šiuo klausimu, yra pozityvių poslinkių šia linkme. Jei pinigai per vasarą neišsivaikščios, rudenį norėčiau kasti.

sultonas
02-07-2014, 08:07
O kiek maždaug sušeri grūdų? Kibiras parai, dviem, trim??

Nilas
02-07-2014, 10:20
O kiek maždaug sušeri grūdų? Kibiras parai, dviem, trim??

Per dieną daugiau kaip pusę kibiro.

Nilas
21-07-2014, 23:04
Švogeris su bradiniu tinklu pagavo mano du šilavotinius, jie dabar skaitytųsi penkta-vasariai. Gaila neturėjo su kuo pasverti, ilgis apie 60 cm. Vienas iš jų paleistas atgal.
60286029

Darulis
22-07-2014, 07:44
Tai ko gero jau kokius 6 kg, tai turėjo sverti::)
Aišku per foto, tai jo svorio tiksliai neatspėsi...

Nilas
03-08-2014, 12:23
Vandens spalva net dideliuose tvenkiniuose kakavos spalvos, o plačiakakčiams tai tiesiog rojus.

Pas mane vandens skaidrumas, kai šėrykla pakelta 0,5 m. iki paviršiaus yra maždaug toks - per karščius.

https://www.youtube.com/watch?v=ABIlg4Mjgzc&feature=youtu.be

tvis
03-08-2014, 12:39
Sakyčiau, kad vanduo skaidrus. Arba peršeri, arba žuvies prūde nedaug. Ką rodo oximetras?

Nilas
03-08-2014, 12:58
Sakyčiau, kad vanduo skaidrus. Arba peršeri, arba žuvies prūde nedaug. Ką rodo oximetras?

Pašaro pastoviai yra, plius grūdai pagardinti upėtakinėm granulėm. Oksimetro tada kai filmavau nebuvau atsivežęs (būna ir taip). Žuvies tikrai nemažai.

tvis
03-08-2014, 13:23
Filmuke kažkaip vangiai maitinasi. Gal išties peršeri arba ima trūkt deguonies. Įdomumo dėlei pabandyk pora dienų neduot maisto. Jei vanduo ir tada bus tokio paties skaidrumo- tada trūksta deguonies ir pats laikas pristabdyt šėrimą.

Nilas
16-08-2014, 08:57
6103
Tik pažiūrėkit kokio šeimos pagausėjimo sulaukiau. Pasigauna tinkleliu nemažai šitų mažylių.

tvis
16-08-2014, 10:47
Būtų gerai juos prieš žiemą pašert kuo nors.

Rolandas
16-08-2014, 10:53
Iš akies, kokie 8 g. Jei pamali grūdus, užmerk tešlai.
aišku, allerio karpiniai šiųmetukams greit pastiprintų. Bet nepersistenk, užteks, jei pasieks 12-15g. Svarbu, kad ne per daug būtų užsikabinę, nes kitais metais neiššersi tokiam plote.

Nilas
16-08-2014, 11:29
Kol kas jie auga labai greitai, prieš savaitę su šėrykla iškeldavom mailiuko 1,5 cm, nėjo net atskirti kas per žuviukai. Dabar jau jie ir į tinklelį papuola.

deivis
16-08-2014, 13:18
Nilai, žinau kad pas tave augimo tempai nemaži, bet ar negalėjo į šėryklą papulti vieni, o po savaitės pagavai kitus :)
O šiaip sveikinu su šeimos pagausėjimu dar karta :))

Nilas
17-08-2014, 23:13
Nilai, žinau kad pas tave augimo tempai nemaži, bet ar negalėjo į šėryklą papulti vieni, o po savaitės pagavai kitus :)
Taip, deivi, teisus buvai. Tie maži žuveliukai šėrykloje buvo šių metų neršto lynukai.
6106 Jau pradeda matytis požymių, kad čia lynukai.

Štai tokie yra jau pernai išneršti (antravasariai):
6108 Panašu, kad ir šiemet ir pernai jų užderėjo nemažai.
Ta proga, kad jaunimo daug užderėjo, tai senuosius laikas paretinti (dydžiai svyruoja apie 800g).
6113
čia štai vienas iš pavasarį pirktų Šilavoto metinukų karpių, dabar jau dvivasaris.
6110

O čia maždaug pusės kilo linkėjimas Deiviui:
6111
Orfos irgi prie linkėjimų prisideda:
6112

O su karpiukais tai įdomiai, iš tų kuriuos išneršė beveik visi plikieji, kaip kad mano pernykčiai "vokiečiai", bet pagavau porą ir pilnai žvynuotų. Tai peršasi dvi išvados, arba žvynuoti atsigimė kažkur genetiniame medyje į senelius, arba iš trivasarių žvynuotų karpių patinų kažkas sudalyvavo neršte (kas man nelabai tikėtina).

deivis
18-08-2014, 01:28
Dėkui už linkėjimus, aš irgi šiandien pagaudžiau, pagavau pora spalvotu lynukų, tik jie daugiau į raudonumą ir mažesni :)

vytasxxxl
18-08-2014, 17:00
sveikas,norėjau paklausti kas kasė tau tvenkinį ir iš kur buvo jie?

Nilas
18-08-2014, 17:52
sveikas,norėjau paklausti kas kasė tau tvenkinį ir iš kur buvo jie?
Iš Alytaus. Radau kontaktus skelbimų portale.

Nemas
18-08-2014, 21:37
Puikiai, čia, Nilai, pas tave reikalai einasi. Žiūrėk kitais metais jau įžuvinimo nereikės darytis. Atsinaujinančių resursų malūnas įsisuko :)

Nilas
18-08-2014, 21:50
Su tuo atsinaujinimu čia slidus reikalas, nes šamai, nors ir lėčiau negu priklauso, bet visdėlto auga.
Čia taip atrodo trimetis šamiokas šalia dviejų bendraamžių amūrų.
6114

deivis
19-08-2014, 03:19
Taip su tuo atsinaujinimu, pas mane 25 a Šilavotinem prūde vėrha paėmė ešeriukai o kitam 25 a prūde paėmė karosai ir šamai, karpiuku šiumetukų dar nepagavau dar nė vieno :) nors neršė.

Priekulė
21-08-2014, 16:14
6103
Tik pažiūrėkit kokio šeimos pagausėjimo sulaukiau. Pasigauna tinkleliu nemažai šitų mažylių.

Gražuoliukai. Ar čia šiemetinio neršimo, jau tokie?

Nilas
21-08-2014, 17:09
Taip, čia šių metų neršto. Kas įdomiausia, kad neršto niekas nematė. Net lynų neršto nė kart nemačiau, bet mailiaus yra.

Nilas
15-09-2014, 22:21
Sekmadienį beveik visą dieną paskyriau kontroliniams mažųjų žuvų matavimams, visgi reikia po truputį apibendrinti sezoną. Susiradau gramines virtuvines svarstykles ir į darba. Dėka kinietiškos plačiai užmetamos meškerės, pavyko iš esmės pagauti viską ką norėjau sugauti.
2014-09-14
Karpiai šiūmetukai (natūralaus neršto) - 23 g. (pagauti trys vnt. veidrodukas ir du žvyniukai, visų svoris vienodas).
Karpiai dvivasariai (pavasarį pirkti Šilavote, kaip metinukai) - pagauti du vnt. 670g. ir 1050g.
62346235
Karpis spalvotas (įleistas šį pavasarį maždaug 50 g.) dabar - 400g. (liepė perduoti linkėjimus Deiviui).
6236
Orfos (amžiaus nežinau) - leistos pavasarį nuo 5cm dydžio. dabar didžioji dalis po 50g. vieną egzempliorių pagavau 215 g.
Šamukai dvivasariai (pernai auginti kubile ir paleisti apie 15g) pagautas vienas - dabar 140 g. Mažokai.
Šamas trivasaris (užpernai paleistas apie 10-15g.) dabar 990 g.
Lynukai dvivasariai (natūralaus neršto) - 35-40g.

Nilas
05-10-2014, 23:17
Na, kol kolegos susitikime baliavojo, aš irgi laiko veltui neleidau. Surengus improvizuotą žuvies šventę, paretinau savo reproduktorių gretas.
Likau maloniai nustebintas keturmečių karpių dydžiu. Tie pernykščiai Šilavoto vokiečiai, kuriuos taip sunkiai sekėsi pagauti dabar sveria 5+ kg. Buvo sugauti tokie keturmečiai egzemlioriai : 5,0;5,2; 5,4; 5,5; 6,0 kg. Trivasariai: 2,8;2,4;2,4. Dvivasariai šilavotiniai, kurie pakliuvo visi apie 1kg.
Iš to galima daryti išvadą, kad tiek trečiaisiais, tiek ir ketvirtaisiais metais karpiai priaugo po +2kg.

https://www.youtube.com/watch?v=Db9eQmAsYcc&feature=youtu.be

Rolandas
05-10-2014, 23:32
Gražuoliai. Įsivaizduoju, kaip senolius ir moteras ant kranto stebinot.
Vienžo, gerą sėklą pasėjai. Visiems aplink reiks kultūrint balas. :)

tvis
06-10-2014, 00:38
Smagu žiūrėt. Gražios žuvys.

deivis
06-10-2014, 02:40
Nebloga žvejyba, gražios žuvys, geras prieauglis, o tas akmenukas specialiai buvo įdėtas, ar kartu su žuvimis pagautas ant svorio :)

Nilas
06-10-2014, 11:42
....o tas akmenukas specialiai buvo įdėtas, ar kartu su žuvimis pagautas ant svorio :)

Akmenuką nuo dugno pasėmėm jau prieš pat krantą.

Nilas
06-10-2014, 11:46
Įsivaizduoju, kaip senolius ir moteras ant kranto stebinot.
Todėl ir video įdėjau be garsinio fono, nes filmavimo metu buvo išvien aikčiojama iš moterų pusės, o iš vyrų pusės buvo nemažai necenzuros. :))

deivis
06-10-2014, 16:40
Aš pagalvojau, gal prie jūros randies :))

Nilas
13-10-2014, 20:26
Šiandien taip atsitiko, kad važiavau pro Prienus, sugalvojau, kad reikia nulėkti patikrinti kaip Šilavotas laikosi. Pagriebiau šiųmetukų 70 vnt./6,7 kg. Veislė lietuviška- Šilavoto.
6322632563236324

https://www.youtube.com/watch?v=J9TY5ik8ORM&feature=youtu.be

deivis
13-10-2014, 23:40
Gražiai nuaugę šiumetukai, įdomu kodėl nusprendei įsižuvinti rudenį o ne pavasari.

Nilas
14-10-2014, 11:52
Gražiai nuaugę šiumetukai, įdomu kodėl nusprendei įsižuvinti rudenį o ne pavasari.

Todėl, kad tiesiog, pamaniau, jog pavasarį žuvys būna labiau nukankintos, po žiemos jos pasilpsta, o tada dar su samčiais šonus nusitarkuoja perkraudinėjant ir šiaip streso paturi persikėlusiios į naują aplinką, nusprendžiau pratinti nuo rudens, kol dar yra idealioj kondicijoj, tikiuosi, kad dėl to pavasarį pradės anksčiau maitintis. Didžiąsias žuvis šiemet ženkliai nugaudžiau, praktiškai 60-70 proc. žuvies per sezoną nugaudyta, erdvės žiemojimui turėtų būti pakankamai. Jei ledas užsibus ilgiau, jungsiu orapūtę.

rolandelis
14-10-2014, 12:05
kiek suprantu rudeni nebus raudonliges

Rolandas
14-10-2014, 15:12
Ji yra visur, visada. O "pamatysi" jei bus blogos tvenkiny sąlygos ar/ir žuvis įsigysi užmūčytas, su nusilpusiu imunitetu.
Tam yra tema apie raudonligę.

Nemas
14-10-2014, 16:11
Kai perskaičiau, kad užsipirkai šilavotukų, kaip tik tokios mintys ir prabėgo, kad dabar jie stiprūs, atsiganę. Daug lengvesnė adaptacija. Be to kažkas turi išbandyti savo kailiu :)

Aurielka
14-10-2014, 17:24
Jeigu tvenkinys gerai prižiūrėtas, tai aš irgi būčiau už tai, kad galima žuvinti rudenį. Žinoma, pavasarį reikėtų nebeleisti nieko, kad ligos nepersimaišytų. Pagrindinė problema - nežinia dėl ateinančios žiemos, tačiau manau, kad tai mažesnė rizika nei pavasarį 'pavargusią' žuvį pirkti.

deivis
14-10-2014, 23:52
Todėl, kad tiesiog, pamaniau, jog pavasarį žuvys būna labiau nukankintos, po žiemos jos pasilpsta, o tada dar su samčiais šonus nusitarkuoja perkraudinėjant ir šiaip streso paturi persikėlusiios į naują aplinką, nusprendžiau pratinti nuo rudens, kol dar yra idealioj kondicijoj, tikiuosi, kad dėl to pavasarį pradės anksčiau maitintis. Didžiąsias žuvis šiemet ženkliai nugaudžiau, praktiškai 60-70 proc. žuvies per sezoną nugaudyta, erdvės žiemojimui turėtų būti pakankamai. Jei ledas užsibus ilgiau, jungsiu orapūtę.

Taip ir pamaniau, jau skaičiavau kiek kokios įsileisti, žiemai paruošęs orapūtes, tik vienas galvosūkis likęs, aš dar nenugaudes didesniu ( jeigu jų likę ), bet turiu ir kita atsargini nugaudymo variantą, kad nemūčyti mažiuku, ir dar mano pamastymų geras ruduo, galima mažiukus prieš žiema pamaitinti, pastiprinti.
Neramina tik Aurielkos pasakymas ( jokio leidimo pavasari ), kaip nuo to susilaikyti nieko neįleidus :)
Dar turiu viena klausima, ką žvejosi kitais metais, jeigu bus tik šiumetukai, ar dar galvoji apie dvivasarius ?

Nilas
14-10-2014, 23:58
Dar turiu viena klausima, ką žvejosi kitais metais, jeigu bus tik šiumetukai, ar dar galvoji apie dvivasarius ?
Dvivasarių kažkiek turiu savo, pameni kai pavasarį pirkom metinukus Šilavote, tai dabar jie jau kilograminiai. Kiek jų išaugo - neturiu žalio supratimo, gaudant pakliūva gan dažnai, buvo įleisti 47 vnt. Mažų mažiausiai keletas iš jų tikrai krito. Turėtų dar likti keli ir trivasariai, kurie šiemet virš 2 kg. Aišku, žiūrėsiu, greičiausiai bent kokius 20 vnt. gražesnių dvimečių pavasarį paimsiu.

deivis
15-10-2014, 00:47
Metinukai šiemet užaugo apie 1 kg, labai geras rezultas.
Gal buvai neperseniausiai pagavęs savo neršimo šiūmetuku, įdomu koks jų svoris ?

Nilas
15-10-2014, 01:03
Gal buvai neperseniausiai pagavęs savo neršimo šiūmetuku, įdomu koks jų svoris ?
Taip, pagavau kaip tik praeitą savaitgalį, turėtų būti apie 30g. Prieš tris savaites svėrė vidutiniškai po 23 g. O va dabar net ir į bradinį, kurio akys 45mm kažkokiu būdu pakliuvo net trys maniškiai.
6334

deivis
15-10-2014, 01:22
Įdomu ką iš šito kitais metais įšspaustum, nors imk ir uodega raudonai nudažyk :))

Nilas
15-10-2014, 17:18
Įdomu ką iš šito kitais metais įšspaustum, nors imk ir uodega raudonai nudažyk :))

Teoriškai kaip ir visi dvivasariai turėtų padidėti 8-12 kartų nuo metinuko dydžio per tą sezoną. Manau tikėtis apie 350-400g. galima.

Nilas
03-11-2014, 20:09
Lydekai paliepus..., tfuu.. t.y. - žmonai paliepus ir man panorėjus, iš prūdo iškrapščiau dar keturias žuvis. O jei tiksliau tris karpius ir vieną teisingą žuvį. Šiaip buvau nusprendęs šamų šiemet neragauti, bet kadangi išgriebiau vieną leisgyvį šiųmetuką karpiųką plaukiojantį su smarkiai nubrozdintais šonais, nusprendžiau veikti principu - akis už akį. :))Šamas trimetis, žuvintas iš bačkoje augintų prieš tris metus (http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=3184&d=1345532131). Svėrė 1,15 kg. Šiaip atrodo šamai jau turėtų seniai nebesimaitinti, tad matyt puola tik tai kas pakliūva į svetimą teritoriją. Be to žvejojant dar vienas šamas pakliuvo su labai išsipūtusiu pilvu, vadinasi dar kartas nuo karto kažką praryja net ir lapkričio pradžioje.
Didysis žvynuotas karpis svėrė 3 kg. ir jau buvo kaip reikiant su ikrais. Pavasarį pirktas iš Šilavoto, tuomet svėrė vos virš puskilio.

https://www.youtube.com/watch?v=yAP0erWorN8

Na va, teko ir vieną iš "naujokų" pačiupinėti, paleidau, nes prisižadėjo, kad po dviejų-trijų metų prinerš jauniklių.
6406

tvis
04-11-2014, 16:37
Gražios žuvys. Vat ką reiškia gera " automatinė " šėrykla. O beje, kaip buvo gaminamas šamas?

Nilas
04-11-2014, 20:31
Gražios žuvys. Vat ką reiškia gera " automatinė " šėrykla. O beje, kaip buvo gaminamas šamas?

"Šėrykla" ne tik gera bet ir skanų pašarą beria. Nors pagrinde šėrė traiškytais grūdais, bet pagardinimui upėtakinio pašaro buvo įpilama, ir taip sėkmingai per vasarą 2 maišai "Coppenso" buvo sumaitinti. Todėl prūde augo gerai visi, kas tik turi pelekus. Kitais metais dar gal truputėlį kukurūzų pabandysim įmaišyti į kviečius.
Su šamu nieko ypatingo nedarėm, kadangi visi labai norėjo paragauti, tai greituoju būdu ant keptuvės pačirškinom, visi ragvo, visi gyrė.

deivis
04-11-2014, 23:29
Lydekai paliepus..., tfuu.. t.y. - žmonai paliepus ir man panorėjus, iš prūdo iškrapščiau dar keturias žuvis. O jei tiksliau tris karpius ir vieną teisingą žuvį. Šiaip buvau nusprendęs šamų šiemet neragauti, bet kadangi išgriebiau vieną leisgyvį šiųmetuką karpiųką plaukiojantį su smarkiai nubrozdintais šonais, nusprendžiau veikti principu - akis už akį. :))Šamas trimetis, žuvintas iš bačkoje augintų prieš tris metus (http://www.akvariumas.lt/attachment.php?attac hmentid=3184&d=1345532131). Svėrė 1,15 kg. Šiaip atrodo šamai jau turėtų seniai nebesimaitinti, tad matyt puola tik tai kas pakliūva į svetimą teritoriją. Be to žvejojant dar vienas šamas pakliuvo su labai išsipūtusiu pilvu, vadinasi dar kartas nuo karto kažką praryja net ir lapkričio pradžioje.
Didysis žvynuotas karpis svėrė 3 kg. ir jau buvo kaip reikiant su ikrais. Pavasarį pirktas iš Šilavoto, tuomet svėrė vos virš puskilio.

https://www.youtube.com/watch?v=yAP0erWorN8

Na va, teko ir vieną iš "naujokų" pačiupinėti, paleidau, nes prisižadėjo, kad po dviejų-trijų metų prinerš jauniklių.
6406

Tam "naujokui" dar reikia dagyventi du-tris metus su kaimynais "teisinga žuvis", nebent starkiukai per šaltaji sezoną paauks tiek kad netilps šamams į žabtus :)
Karpiokus neblogai pašėrei, geras prieauglis.

Nilas
04-11-2014, 23:53
Tam "naujokui" dar reikia dagyventi du-tris metus su kaimynais "teisinga žuvis", nebent starkiukai per šaltaji sezoną paauks tiek kad netilps šamams į žabtus :)
Karpiokus neblogai pašėrei, geras prieauglis.

Taip, šis momentas su starkiukais - jautrus. Bet dedu viltis į tai, kad starkiukai bus akylesni bent jau už lynukus, kurių vis dar apstu. Pas starkiukus "veizolai" dideli, gal bus atsargesni už kitą smulkią žuvį. :)) Teisingosios žuvies kiekį kitais metais mažinsiu, kadangi mačiau jog pas Tvis šamai gerai ant granulių atsišėrė, reikės ir man kelis maišus sušerti iki vidurvasario. Šeriant 3 mm granulėm turėtų būti gerai ir šamamas ir starkiukams ir visiems kitiems.

tvis
05-11-2014, 00:06
Jei galėčiau laiką atsukt atgal- būčiau šėręs įvairaus diametro pašaru vienu metu. Ko gero mums mėgėjams, auginantiems įvairių rūšių ir kalibrų žuvį taip reikėtų ir daryt. Na kaip tam 1kg šamui rankiot 3mm granules. Dar pasius iš piktumo.

Nilas
05-11-2014, 00:31
Jei galėčiau laiką atsukt atgal- būčiau šėręs įvairaus diametro pašaru vienu metu. Ko gero mums mėgėjams, auginantiems įvairių rūšių ir kalibrų žuvį taip reikėtų ir daryt. Na kaip tam 1kg šamui rankiot 3mm granules. Dar pasius iš piktumo.

Skirtingo dydžio granulės - gera mintis. O šamas dėl 3 mm granulių tikrai nepasiustų, turiu parsisiuntęs video kur 2 m. ilgio šamas nuo dugno siurbia vos žirnio dydžio granules. Žinoma, kuo jos didesnės, tuo geriau. Bet čia jau ir nuo Vido siūlomo asortimento daug kas priklausys. :)

deivis
05-11-2014, 01:36

Turbūt laiką atsukt norėtu labai daug kas :)
Ir visi turbūt daug kas norėtu pasižiūrėti po vandeniu, kas ir kaip :), katra kalibrą reik patempti už ausų, katram paduoti ant lėkštutės, tik akvariume duodu 4 rūšių ir dydžiu maistą, nes matau katrie 'nuskriaustieji", o prūde nieko nematau, tik galiu spėti.
Bandau jau antra diena su povandenine kamera kažką įžiurėti, bet vanduo dar nelabai skaidrus ir šviesos mažai.

Nilas
25-12-2014, 12:38
Pabuvojau šiandien ir aš prie prūdo, ledo nėra nei pėdsako, visas tvenkinukas gražiai banguoja. Vandens pakilo nedaug, dar pusmetrio norėtųsi.

Nilas
12-04-2015, 19:58
10 Albinų į prūdą. Bus geri reproduktoriai ;)
69576958

https://www.youtube.com/watch?v=YHcL_6jEGtg&feature=youtu.be

Darius1
12-04-2015, 20:18
Tai jau tikrai, kad bus geri reproduktoriai. Nuostabios žuvys, niekada neteko matyti, nieko panašau, mano akimis, tai kažkas nuostabaus:)

Nemas
12-04-2015, 20:38
Tautiški čia šitie ar nuo tolimesnių kraštų? Rašai, kad reproduktoriai... ar reikia tikėtis, kad turėsim ateity Nilo albiniukų? Čia europinis šamas? Įmesk šiek tiek info, iš kur kaip kas amžius svoris. Nepašykštėk, labai egzotiškai atrodanti žuvytė.

tomelis
12-04-2015, 21:15
Ir aš noriu tokių gražuolių. Kur gaut?

Nilas
12-04-2015, 22:16
Tautiški čia šitie ar nuo tolimesnių kraštų? Rašai, kad reproduktoriai... ar reikia tikėtis, kad turėsim ateity Nilo albiniukų? Čia europinis šamas? Įmesk šiek tiek info, iš kur kaip kas amžius svoris. Nepašykštėk, labai egzotiškai atrodanti žuvytė.

Taip, čia iš esmės, tie patys Europiniai šamai, tik albinosai. Apie amžių nieko per daug nežinau, man panašu į dvimečius. Šamai, vieno gero žmogaus dėka, atkeliavo iš Lenkijos, pagal išankstinį užsakymą.

P.S. galiu tik pasakyti, kad kainavo panašiai kaip Išlauže lynai. :))))

tomelis
12-04-2015, 22:39
Tai nebūkit tokie slapukai kai kitą kartą kokios "egzotikos užsisakinėsit".

Nemas
12-04-2015, 22:57
Taip, čia iš esmės, tie patys Europiniai šamai, tik albinosai. Apie amžių nieko per daug nežinau, man panašu į dvimečius. Šamai, vieno gero žmogaus dėka, atkeliavo iš Lenkijos, pagal išankstinį užsakymą.

P.S. galiu tik pasakyti, kad kainavo panašiai kaip Išlauže lynai. :))))

Tai dabar jau reikėtų pasakyti, kad pigiai įsigijai :D :D :D. Matai egzotinius žuveliokus už lietuviškų lynų kainą perka... . :D :D O pas tave ir paprastų šamų dar prūde likę, ar ne?

Nilas
13-04-2015, 23:41
Pabuvojau šiandien Šilavote, pasikarpinti. Įspūdžiai geri, žuvys stambios, aptarnavimas malonus. Ačiū moterytėms už šiltas šypsenas ir rūpestį. :)
Viso parsigabenau 63 vnt. arba apie 57-58kg. dvimečių. Vidurkis 900 g.
69626963

https://www.youtube.com/watch?v=Ie_rwl9rtGQ

https://www.youtube.com/watch?v=yj5JvLX5asg

deivis
14-04-2015, 00:37
Gražu, su kiekvienais metais žuvų įleidimo skaičius didėja, kilogramai irgi :))
Linuką reikėjo Nemui palikt :))

vytasxxxl
14-04-2015, 21:03
kokia kg kaina ?

Nilas
14-04-2015, 22:06
kokia kg kaina ?
3,38 €

Rolandas
14-04-2015, 22:13
Viso parsigabenau 63 vnt. arba apie 57-58kg. dvimečių. Vidurkis 900 g.

O kiti prisipirkę pigiai mailiuko laukia du metus kol tokie užaugs. :)
O čia kg nupirkęs už 3€, po 4 mėn. turės po tris+ kg žuvinus. Ir gausis 1€/1kg (neskaićiuojant savo darbo, juk tai malonumas. Ir neskaičiuojant pašarų - juk tai savi saviems).

Pagarba, Linai.
tikrai yra ko pasimokyt, kaip 15 arų gali būti tokie efektingai naudingi - aprūpinti visą giminę kokybiška žuvimi. Apie žvejybos malonumą net nekalbu.

Nebijokit pirkti stambių žuvų. Laikas - pinigai.

Nemas
15-04-2015, 00:14
Graži, teisinga žuvytė... kaina šoktelėjo savaitgalį matau... .

bugis
13-06-2015, 23:51
Sveiki,
smagu paskaityti, kaip jums sėkmingai pavyko išsikasti kūdrą ir užveisti žuvų. Mes irgi apie tai svajojame ir pavydime:)
Iš komentarų supratau, kad čia užsiregistravęs ne vienas kūdros kasimo specialistas. Gal galite rekomenduoti patikimą žmogų aplink Vilnių ar Trakus? Planuojame kasti netoli Senųjų Trakų, sklypo geologija labai įvairi - turime tiek žvyro, tiek durpės. Taigi reikia žmogaus galinčio padėti nuo-iki, t.y. nuo pagalbos parenkant tinkamą vietą iki iškasimo, šlaitų sutvirtinimo ir t.t.
Iš anksto dėkoju ir nepykit, kad įsibroviau į Nilo prūdo aptarimą

Nilas
08-07-2015, 00:23
Šešios minutės iš prūdo gyvenimo.

https://www.youtube.com/watch?v=qiIK2qq9HNE

deivis
08-07-2015, 01:29
Turbūt nežvejoji kad, taip drąsiai plaukioja.

Nilas
08-07-2015, 01:54
Turbūt nežvejoji kad, taip drąsiai plaukioja.

Nu buvo pertraukėlė gal mėnesio nuo žvejybos. Dabar vėl pašiurpinau paskutinėm dienom. Reikės mažiausiai 2 savaites nesirodyti. :))

Nilas
04-08-2015, 09:34
Prieš savaitėlę žvejojom truputį. Išėmėm keturis plėšrūnus, keturis karpius, ir vieną antravasarį plačiakaktį (kad sumažinti konkurenciją dėl planktono). Karpiai ir šamai po 2 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=kxAgMr2wEUU

nerka
05-08-2015, 09:17
Kaip suprantu laikai šamus kartu su karpiais. Kaip šamukai auga ? Ar duodi jiems granulių ? Ar kitokio jiems tinkamesnio maisto ? Kokio maisto randi pilvuose darinėdamas ?

Nilas
05-08-2015, 11:00
Auga šamukai pusėtinai, nuo optimalaus tempo atsilieka, nes dabar būdami keturmečiai sveria 1,5-2.0 kg. auga kartus su visomis kitomis žuvimis įskaitant karpius. Skrandžiuose niekada nesu radęs žuvies. Pavyzdžiui štai iš šių keturių šamukų, skrodžiant patį didžiausią, jo skrandyje radau tai, ką tą dieną daviau karpiams ant staliuko. T.y. kviečiai + lietuviškas kombikormas + karpinis Aller. Pilnas skrandis prikimštas to pašaro. Netikiu, kad jie nuo tokio pašaro labai jau augtų. Kalbant apie upėtakines granules, tai porą maišų per sezoną išbarstau prūde, bet savaime suprantama jas praryja ir kitos žuvys.

Nilas
31-08-2015, 19:40
Vasarą uždarant.
Karpiai trivasariai 2,6-3,2 (4 vnt) kg..
Amūras keturvasaris 2,3.
Šamai keturvasariai (6vnt.) iki 1,8 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=4vn4asBpc5g&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=lk8LYLxuYvk&feature=youtu.be

tvis
31-08-2015, 22:59
Gražus laimikis. Smagu žiūrėt.

deivis
01-09-2015, 01:01
Neblogas "kliovas" :))

Nilas
13-09-2015, 23:35
Neblogas "kliovas" :))

Vakar "kliovas" irgi buvo neprastas. 10 karpių (2,6-3,5 kg.), 2 amūrai ~2,3-2,4 kg., 6 šamai iki 2 kg.
Karpių kupras ir uodegas sudėjom į tušonkę, liuks gavosi.
Vieną karpį amnestavau, tas pabaigoj kur pasimato plikas pats didžiausias. Bus reproduktorius.

https://www.youtube.com/watch?v=BYlVHBlYMSI&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=BuB2IqhKcWc&feature=youtu.be

deivis
14-09-2015, 21:00
Kažkoks tavo prūdas neišsememas , vis trauki ir trauki :))
O dėl tušonkės, nesupratau, gal galima įšsamiau ?

Nilas
14-09-2015, 22:10
Kažkoks tavo prūdas neišsememas , vis trauki ir trauki :))
O dėl tušonkės, nesupratau, gal galima įšsamiau ?

Na ne toks ir neišsemiamas, dabar nusėmėm apie 35 kg. o prieš tai apie dar 20 kg. žuvies. Vasaros bėgyje dar koks 15-20 kg nuimta. Šiaip grubiai skaičiuojant maždaug pusę žuvies nugaudėm, neskaičiuojant dvivasarių ir kt. mažesnių.
Dėl tušonkės yra taip. Kadangi žuvį vartoja dvi šeimos su mažamečiais vaikais, tai didžioji dalis žuvies yra šaldoma ir vėliau kepama, bet paprastai moteriškės su vaikais nuvalgo karpių šonkaulinę dalį kur nėra ašakų, o vyrams lieka ašakų blusinėjimo dalia. Todėl nusprendžiau, kad visiems karpiams nuo šiol nurėšiu šonines ir atiduosiu jaunimui keptis, o visas ašakynas, t.y. nugaros juosta ir uodega eis į tušonkę, nes autoklave kaulai ištirpsta. Ryte stiklainuką atsidarai, krauni šaukštu žuvį ant batono ir jokio vargo dėl ašakų.
Ruošiant konservus iš vakaro žuvį pasisūdėm, paprieskoninom, o sekančią dieną šiek tiek apkepinus ant keptuvės sudėjom į stiklainius ir pašovėm į autoklavą. Jei smulkesnė receptūra bus reikalinga galėsiu į receptų skiltį parašyti.

deivis
14-09-2015, 22:47
Dabar supratau, tušonkė tai autoklavas:)
Vyrams, lieka, sunkiausiai, bet galvas o ypač nugarines, mes kaip nors įveiksim :))
O aš vis galvoju ? Ką daryti su šiais ?

7492

P.S. nuotrauką daryta prieš porą dienų :)

Darulis
15-09-2015, 21:14
Deivi, tik reikia prigaudyti apie 30 kg, kad užkrauti puodą pilnai...
Čia svoris gyvos žuvies plius minus..

Rolandas
16-09-2015, 08:10
Ruošiant konservus iš vakaro žuvį pasisūdėm, paprieskoninom, o sekančią dieną šiek tiek apkepinus ant keptuvės sudėjom į stiklainius ir pašovėm į autoklavą. Jei smulkesnė receptūra bus reikalinga galėsiu į receptų skiltį parašyti.
Taip, reikalinga labai detaliai smulki proceso informacija.
Dėkui

deivis
17-09-2015, 00:22
Taip, reikalinga labai detaliai smulki proceso informacija.
Dėkui

Įšdarinėti, nuskusti 30 kg karosu, iššūkis nemenkas.
Taip jeigu nesunku parašykite apie autoklavą išsamiau, draugai turi tai galiu pasiskolinti, dar girdėjau kad ir sloinikai nevisi tinką.
Jau greitai atsius vandens siurbli, tai karosams bus riestą, ir manau kad ten įšeis ne vienas autoklavas :)

paugar
20-09-2015, 19:23
Jei nesunku parašyk receptūrą ir visą procesą,reiks ir man kažką panašaus daryti.

Nilas
06-10-2015, 00:55
Savaitgalį vėl gerai kibo. Šeštadienį 2, o sekmadienį 9 karpiai, vienas amūras ir pora teisingų.
75377538

https://www.youtube.com/watch?v=9FyzXoAHZ-c

https://www.youtube.com/watch?v=VyIbi4IsNVM

deivis
08-10-2015, 23:07
Tai jau kalėdom turbūt apsirūpinai :)

Nilas
09-10-2015, 01:02
Tai jau kalėdom turbūt apsirūpinai :)
Iki kalėdų turėtų užtekti, na o paskui vėl reikės silkes ir pangasijas pirkti.

Nilas
19-10-2015, 00:00
Šiandien truputį lavinau Aleknos judesį. Rezultatas kiek netikėtas. Viena vertus smagu dėl simpatiško ukrainiečio "karpenko" (2 kg). Na o tas kitas nekviestas priešas mane kiek išgąsdino. Šventai tikėjau, kad tokių pas mane nėra. Pagal dydį sprendžiu, kad bent jau du metus jis pas mane sėdi.
75567557

tomelis
19-10-2015, 09:05
Šitų iš kur atsiranda tai nelabai suprasi, o jei ne vienas tai gali but ir palikuonių palikę jau. Beje iš kur Aleknos įrankį gavai? Jei nesunku i a.ž.

deivis
30-10-2015, 02:06
Šiandien truputį lavinau Aleknos judesį. Rezultatas kiek netikėtas. Viena vertus smagu dėl simpatiško ukrainiečio "karpenko" (2 kg). Na o tas kitas nekviestas priešas mane kiek išgąsdino. Šventai tikėjau, kad tokių pas mane nėra. Pagal dydį sprendžiu, kad bent jau du metus jis pas mane sėdi.
75567557

Nelinksma, jeigu bus palikuoniu, ir šamai praleido ji pro ūsus,

Nilas
30-10-2015, 02:38
Nelinksma, jeigu bus palikuoniu, ir šamai praleido ji pro ūsus,

Na be šamų dar yra visas pulkas badmiriaujančių starkukų, o mailių ir orfos turėtų imti. Gal apsiginsiu. :)

deivis
30-10-2015, 03:31
Na be šamų dar yra visas pulkas badmiriaujančių starkukų, o mailių ir orfos turėtų imti. Gal apsiginsiu. :)

Nų tai gal ir padės, pas pas mane Šilavoto prūde yra ir starkių ir orfu, tai mailiaus nei karpiu nei orfu + saulažuviu jau nematau, buvau matęs 1 orfa apie 8 cm, bet ir tos jau nematau, pagaunu kartais kokius 4-5 karosus, bet jie neišsiplečia.
Mačiau kaip mažosios žuvėdros pagavusios šalia esančiame prūde karosiuką, pradeda viena kitai klykti ir skrisdamos virš Šilavoto prūdo kartais juos pameta, viena diena mačiau kaip net taip 10 vnt karosiuku perskrido, oi pykau :))

Nilas
13-02-2016, 13:28
7851 7852
Davė Dievulis vandens, gal duos ir žuvies...

tvis
13-02-2016, 14:46
Gera lydekom neršykla.

Nilas
08-04-2016, 23:04
Šiandien įžuvinimo diena. Praradau soties jausmą. Nežinau ar geruoju baigsis. Taigi, šiandien iš pradžių užsukau ryte į Akvilegiją. Pagriebiau 2 kg metinukų amūrų gavosi 100 vnt. Įsimaišė vienas ar du plačiakakčiukai. Šiaip visi daugmaž vienodi, gražūs, vikrūs. Iki įžuvinimo maiše prabuvo gal 5 val. nukeliavo visi gyvi ir laimingi.

https://www.youtube.com/watch?v=H6nDSSJQWgs&nohtml5=False

Nilas
08-04-2016, 23:27
Antrasis įžuvinimo etapas. Nuvykau į Bartžuvę, ten šiandien prekyba kaip iš pypkės eina. Darbuotojai neturi kada nugaros ištiesti, ir ne veltui. Džiugu, kad tai vienas iš tų ūkių į kuriuos Europa jau atėjo, o kartu ir padori aptarnavimo kultūra ir gera žuvies kokybė. Tai antras kartas kai lankausi Bartžuvėj ir abu kartus likau labai patenkintas. Darbuotojai noriai atsižvelgia į visus pageidavimus. Leido šiek tiek pasirankioti žuvį, atsimesti mažesnius, nors už nugaros laukė dar 5-7 žmonės. Personalas kantrus, draugiškas, greitai sukasi. Karpiai į prūdą atvyko su firminiu Bartžuvės "kabluku". Planavau viską vežtis maišuose, bet kai pasakė kiek reikės maišų ir kokios yra gabenimo alternatyvos, nusprendžiau pasinaudoti alternatyvomis. Pirmąkart žuvis į prūdą atvyko man kelyje neviršijant greičio ir nesižvalgant pro petį ar koks žuveliokas nedūsta. Karpiai buvo pakrauti į specialią žuvies gabenimo talpą su aeravimu. Todėl atvyko šviežūs ir žvalūs. Karpių dydžiai šiaip gan įvairūs, bet yra nemažai ir tokių kokių ir norėjau. Kas dar maloniai nustebino, kad žuvys neturi ryškių pažeidimų, tik tokie kosmetiniai pabraižymai. Kiek dar spėjau pasižvalgyti, asortimentas ten gan didelis, žuvys gerai įmitusios, labai gražūs trimečiai amūrai ir plačiakakčiai, dvimečiai plačiakakčiai irgi dailūs. Mačiau turi nemažai lydekų, lynų, upėtakių.

Tai va, kaip jau sakiau, praradau saiko jausmą, teks pasiskaityti literatūros apie intensyvų karpių auginimą. Iš viso nupirkau 71 kg. dvimečių karpių, tai sudarė 140 vnt.. Mano 15 a. prūdui tai bus didelis išbandymas.

https://www.youtube.com/watch?v=ScHtBK_Fg9U&nohtml5=False

tomelis
09-04-2016, 08:08
O kodel ne Šilavotas?

Nilas
09-04-2016, 08:25
O kodel ne Šilavotas?

Šilavotas šiemet visai dvimečių neturi. O be to, nieko dar neprisigaudę, atseit per šilta gaudyti (....gal rudens lauks :) ). Duosiu Šilavotui truputėlį pailsėti nuo manęs, nes paskambinus labai jau mandrai šneka.

pourvis
14-04-2016, 11:45
Man vienas pilietis sakė jog Bartžuvėje žuvis yra nesveika, t.y. viduriuose ir žarnose gyvena parazitinės kirmėlės ir iš ten geriau žuvies nepirkti, ar tai tiesa ?

Aurielka
14-04-2016, 11:56
Man vienas pilietis sakė jog Bartžuvėje žuvis yra nesveika, t.y. viduriuose ir žarnose gyvena parazitinės kirmėlės ir iš ten geriau žuvies nepirkti, ar tai tiesa ?

Trūksta, kaip visada, konkretumo. Jeigu tai Khavia sinensis (suaugėliai parazituoja tik virškinamojo trakto žarnose), tai aptinkama visuose žuvininkystės ūkiuose, be išimties. Paprastai žmonės žuvų žarnų turinio nevalgo, todėl pavojus žmogaus sveikatai nulinis. Kovos būdai yra duoti žuvims pašariuko su tam tikromis medžiagomis.

pourvis
14-04-2016, 12:29
Parašiau viduriuose ir žarnose, o norėjau parašyti viduriuose ir žiaunose. Žinau kad žmogui nekenksminga, bet malonumo tokią žuvį darinėti nėra, ypač kai kirmėlės iš žiaunų lenda. Aš asmeniškai nemačiau todėl tik atpasakoju ką man sakė.

Nilas
14-04-2016, 19:28
Parašiau viduriuose ir žarnose, o norėjau parašyti viduriuose ir žiaunose. Žinau kad žmogui nekenksminga, bet malonumo tokią žuvį darinėti nėra, ypač kai kirmėlės iš žiaunų lenda. Aš asmeniškai nemačiau todėl tik atpasakoju ką man sakė.

Dėl perpasakojimų labai greitai gimsta legendos. Pernai jau turėjom apokaliptinių legendų apie raudonligę ir t.t. Smarkiai abejoju, ar stambus ūkis rizikuotų šimtais tonų žuvies ir taip ją apleistų. Juk galų gale ta žuvis turi ir į prekybos centrus nukeliauti. Todėl tikiu tik tuo, ką išgirstu iš tos srities specialistų. Nes būna tokių žmonių, kurie pamato siurbėlę prikibusią prie žuvies ir jau alpsta.

Rolandas
14-04-2016, 23:33
Man vienas pilietis sakė jog ........... žuvis yra nesveika, t.y. viduriuose ir žarnose gyvena parazitinės kirmėlės ir iš ten geriau žuvies nepirkti, ar tai tiesa ?
Į sceną pilietį-ichtiopatologą!
Paklausinėsim kur dar nepirkt ir kur (pas jį) pirkt?

Nilas
03-10-2016, 22:56
Pradėjom derlių imti.

https://www.youtube.com/watch?v=-HooKid4PIw

deivis
04-10-2016, 02:52
Neblogas derlius.

Nilas
01-04-2017, 22:34
Kasmetinis, pavasarinis įžuvinimas. Tos pačios žuvys, tas pats baltas bliūdas, tik viena nedidelė naujovė - varža, kurioje apsigyveno metinukai karpiai ir amūriukai.
Dvimečiai karpiai 80 vnt. - 42 kg.
Metinukai karpiai 200 vnt. - 5,6 kg.
Metinukai amūriukai - ~50 vnt. -1,3 kg.
Pirkta "Bartžuvėj".
Kol kas tiek.

8998

https://www.youtube.com/watch?v=kJfj9weUNvY
https://www.youtube.com/watch?v=Sad2cjOyLYs

Nilas
14-04-2017, 18:15
Vakar sulaukiau skambučio iš Šilavoto, kad šiuo metu turi prisigaudę gausiai metinukų, bet ilgai nelaikys. Turėdamas šiandien laisvą dieną nulėkiau. Pagriebiau 9,1 kg, viso gavosi 165 vnt. Turėjau galimybę pats prisirinkti ko noriu ir kiek noriu. Dydžiai gan vienodi. Nors man tų metinukų jau nelabai ir reikėjo, bet eilinį kartą susilydžiau. 85 paleidau į varžą, o 80 tiesiai į prūdą.
Susipažinau su naująja poskyrio vedėja, jauna, simpatiška, maloni, matosi, kad savo darbą myli. Reziumė - ūkis gerose rankose ;).
9026

https://www.youtube.com/watch?v=U5wAvqr2scc

tomelis
14-04-2017, 20:45
O dvimečiu gal turi?

Aurucis
14-04-2017, 20:48
Šeštadieniais nepardavinėja? Nežinai?

tomelis
14-04-2017, 21:02
Klausiau ar aplamai šiemet dvimečiu turi.

Nilas
14-04-2017, 21:04
O dvimečiu gal turi?

Ne, dvimečių šiemet nėra.

Aurucis
Šeštadieniais nepardavinėja? Nežinai?

Man vakar, sakė, kad turės tik ketvirtadienį ir penktadienį, kaip supratau pirmadienį jau leis į ganyklą. Paskui nuleidinės dar prūdų, gal dar kažkiek bus. Dėl šeštadienio reikia skambinti, bet šiek tiek abejoju, paprastai valstybininkai šeštadieniais nedirba.

deivis
15-04-2017, 02:08
Dabar galėsi palyginti katrie geriau augą.

sultonas
13-05-2017, 23:47
Sveiki. Kaip pas jus jau karpiai kaitinasi prieš saulutę? Ar valgo duoną nuo paviršiaus. Nesuprantu ar dar anksti, ar kas nors pasidarbavo mano prūde, nes nesimato karpių. Žvejojant pora nedidelių užkibę būdavo, bet prieš saulutę nesikaitina. Išdusti negalėjo, nes pas mane prūdė visada atbėga drenažas iš laukų..

deivis
14-05-2017, 00:56
Dar anksti, karpiai nelabai aktyvus, nu šiandien biškį

Nilas
14-05-2017, 00:57
Sveiki. Kaip pas jus jau karpiai kaitinasi prieš saulutę? Ar valgo duoną nuo paviršiaus. Nesuprantu ar dar anksti, ar kas nors pasidarbavo mano prūde, nes nesimato karpių. Žvejojant pora nedidelių užkibę būdavo, bet prieš saulutę nesikaitina. Išdusti negalėjo, nes pas mane prūdė visada atbėga drenažas iš laukų..

Tu juokauji? :) Be birželio pas mane niekad nepasirodo. Vanduo dar vėsus, žuvis nejudri, todėl ji tikrai nelįs ten kur jai nesaugu. Iki maitinimosi nuo paviršiaus dar teks palaukti. Pasirodys tie karpiai, nesijaudink. Šiuo metu pas mane nuo staliuko ėda, bet paviršiuje nei vieno nesimato.

pourvis
14-05-2017, 17:05
Pas mane žolėse paviršiuje tai šildosi tik nežinau kas ar amūrai ar lynai bet manau kad lynai. Kombikoema irgi kažkas naikina (karpių neturiu).

sultonas
14-05-2017, 22:07
Tu juokauji? :) Be birželio pas mane niekad nepasirodo. Vanduo dar vėsus, žuvis nejudri, todėl ji tikrai nelįs ten kur jai nesaugu. Iki maitinimosi nuo paviršiaus dar teks palaukti. Pasirodys tie karpiai, nesijaudink. Šiuo metu pas mane nuo staliuko ėda, bet paviršiuje nei vieno nesimato.

Dėkui. Nuraminot :)

Daumantas
17-05-2017, 09:25
Vakar sulaukiau skambučio iš Šilavoto, kad šiuo metu turi prisigaudę gausiai metinukų, bet ilgai nelaikys. Turėdamas šiandien laisvą dieną nulėkiau. Pagriebiau 9,1 kg, viso gavosi 165 vnt. Turėjau galimybę pats prisirinkti ko noriu ir kiek noriu. Dydžiai gan vienodi. Nors man tų metinukų jau nelabai ir reikėjo, bet eilinį kartą susilydžiau. 85 paleidau į varžą, o 80 tiesiai į prūdą.
Susipažinau su naująja poskyrio vedėja, jauna, simpatiška, maloni, matosi, kad savo darbą myli. Reziumė - ūkis gerose rankose ;).
9026

https://www.youtube.com/watch?v=U5wAvqr2scc

Sveikas, Nilai,
Noriu paklaust kokiu numeriu skambinai i Šilavotą dėl karpių? nes atsimenu teko pora kartų nuvažiuoti į Šilavotą tačiau niekas jau nedirbdavo (tikriausiai dėl to kad valstybinė įmonė)

pourvis
17-05-2017, 11:29
Turbūt jog šituo:
http://zuv.lt/zuvdep/m/m_images/wfiles/i7865c3209.png

Daumantas
17-05-2017, 16:45
Turbūt jog šituo:
http://zuv.lt/zuvdep/m/m_images/wfiles/i7865c3209.png

Dėkingas

Nilas
17-05-2017, 20:16
Tai, kad jau nelabai ir verta skambinti, karpiai jau seniai ganyklose plaukioja, nieko nebenusipirksi. Liko tik Išlaužas, kuriame dar kažką galima rasti.

Daumantas
18-05-2017, 16:06
Tai, kad jau nelabai ir verta skambinti, karpiai jau seniai ganyklose plaukioja, nieko nebenusipirksi. Liko tik Išlaužas, kuriame dar kažką galima rasti.

Taip, nebenusipirksiu. Norėjau sužinoti kontaktus, nes anksčiau teko skambint kitu numeriu tai niekaip nesusisiekiau, o dabar turėsiu kontaktą.

Nilas
10-07-2017, 01:20
Šeima paprašė žuvies. Teisingai čia viskas gavosi. Kažkada šitie šamukai tokio dydžio kubile augo ir jų tilpo 300, o dabar vos susirango.

https://www.youtube.com/watch?v=brzlMgdYX_0&feature=youtu.be

tomelis
10-07-2017, 09:26
Šeima paprašė žuvies. Teisingai čia viskas gavosi. Kažkada šitie šamukai tokio dydžio kubile augo ir jų tilpo 300, o dabar vos susirango.

https://www.youtube.com/watch?v=brzlMgdYX_0&feature=youtu.be

Kokio amžiaus štie gražuoliai?

Nilas
10-07-2017, 13:14
5 metai. Jų buvo daug prileista.

tomelis
10-07-2017, 16:15
O kaip maitinai tuos 5 metus?

Nilas
10-07-2017, 18:24
O kaip maitinai tuos 5 metus?

Iš esmės tai maitinosi patys, retkarčiais upėtakiniu palepindavau, bet simboliškai. Skrandžiuose visko rasdavau ir grūdų, ir karpinio kombikormo. :))) Bet kita vertus, prūde smarkiai pamažėjo mažų lynų, tiksliau jie dingo, liko tik didieji. Matyt pasivaišino kaip reikiant. Buožgalvių šiemet nemačiau prūde nei vieno. Nors varlių yra, bet ir tos tik iš tolo į prūdą žiūri. ;))

tomelis
10-07-2017, 19:58
Nu kaip toki monstrai plaukioja, tai ir pačiam gali tekt iš tolo i prūdà pasižiūrėt, o tai buožgalvį gali nukast😆

Nilas
10-09-2017, 23:13
https://www.youtube.com/watch?v=UscYe0xqs-g&feature=youtu.be

Prieš savaitę iš varžos išleidau paskutinius dvivasarius, buvo pirkti metinukai Bartžuvėj. Kadangi po liūties užsėmė varžą tai šitie liko patys žiopliausi, kurie nesuprato kaip pabėgti. Dydis neįspūdingas, tikėjausi geriau. Turbūt šėrimo nenutaikiau, o ir su deguonim buvo problemėlių. Bet kuriuo atveju kitiems metams dvimečių pirkti nereikės, tikiuosi gal peržiemos.

Nilas
27-11-2017, 01:06
9233 92349235

Keletas foto pastarosios savaitės darbų. Išsikasiau porą duobučių.

Matau kad rimtai susirges prūdininku ligą :), net du iškart, mažiukas aišku kam skirtas, vandens neblogai turi, net lieptelis paskendes (bet kur dabar aplamai vandens trūksta).
kam didesni skirsi ?

Apie ligą jau viskas seniai aišku. Kam tiksliai skirsiu kurį prūdą dar sunku pasakyti. Lauksiu patarimų ir idėjų. Pirminė idėja yra "senąjį" palikti kaip mišrų, žvejybinį, stambesnių žuvų prūdą. ~8 a. naująjį galvoju daryti kaip karpių paauginimo - ganyklinį. Mažylis prūdukas be žuvies irgi nebus. Ten galėtų atsirasti keli karpiai reproduktoriai ir lizdelis lynų. Gal dar viską pergalvosiu kitaip, nežinau.
Dėl liepto, galvoju išvis pasidaryti pontoninį tiltą vedantį link tarpo tarp naujų prūdelių.

Darulis
27-11-2017, 14:40
Nu ką galiu pasakyti....
Mielas vaizdelis dūšiai::))

deivis
27-11-2017, 19:15
Nelabai tau tu patarimu ir reikia, pats viska žinai :) o dėl plantoninio lieptelio ir dar per visa prūdą, tai rimtai pagalvočiau, kaip derliu nuiminėsi.

Nilas
27-11-2017, 20:22
o dėl plantoninio lieptelio ir dar per visa prūdą, tai rimtai pagalvočiau, kaip derliu nuiminėsi.

Tai ir dabar tas lieptas kaip reikiant trukdo. Turėjau tokią konspiracinę mintį, kad pasidarius tiltą per visą prūdą, nuo jo galima nuleisti tinklinę "užuolaidą", tokiu būdu prūdą padalinant į dvi zonas. Su airlifto pagalba būtų galima suintensyvinti vandens cirkuliaciją tarp abiejų dalių. Skirtingose zonose galima skirtingą fauną propaguoti.

Ernis
27-11-2017, 21:41
https://www.youtube.com/watch?v=dyyU3g8t76A

Nilas
28-11-2017, 09:27
https://www.youtube.com/watch?v=dyyU3g8t76A

Esu matęs šitą. Su japonais nekonkuruosiu. :)

deivis
29-11-2017, 23:03
Tai ir dabar tas lieptas kaip reikiant trukdo. Turėjau tokią konspiracinę mintį, kad pasidarius tiltą per visą prūdą, nuo jo galima nuleisti tinklinę "užuolaidą", tokiu būdu prūdą padalinant į dvi zonas. Su airlifto pagalba būtų galima suintensyvinti vandens cirkuliaciją tarp abiejų dalių. Skirtingose zonose galima skirtingą fauną propaguoti.

O, pasirodo dar maža pora papildomu, tai dar iš kito voratinkli darysi :) apetitas kyla bevalgant :)
Mintis daryti siena su lieptu gal ir nebloga, tada žvejoti nemaišys.
Aš jau turiu pasidares siena, dėsiu tuos bananus kur tu atvežei (tik dar trūksta) vietoj liepto, nes liepto man reikėtu 30-40m, tai jau nemažai kainuotu, ir atitversiu pavasary dali prūdo, pažiurėsiu kas gausis.

Nilas
22-04-2018, 23:42
Šiemet mano įžuvinimas apsiribos tik metinukais karpiais. Iš Bartžuvės įsigijau 18,15 kg (226 vnt) karpiukų.

https://www.youtube.com/watch?v=Gvfud4A08LY&feature=youtu.be

Nilas
02-05-2018, 14:38
Šiandien jau pas mane neršia karpiai.

Nilas
09-05-2018, 21:48
Šiandien savo mažąjį prūduką įsižuvinau karpių lervutėmis iš kito prūdo. Gaudant per būrį pakliuvo ir orfų mailiuko. Žiūrėsim kaip augs, nes nerštas šiemet labai ankstyvas gavosi.

deivis
11-05-2018, 10:25
Pas mane spalvotieji jau anksčiau neršė, užvakar vienam prūde karpiai neršė nuo 5 h ryto. šiuos šilavotus nuikrinau ir dar kaimyna ižuvinau, kitam prūde šianakt pastebėjau neršta 2 h nakties (dar nei karto nemates kad naktimis nerštu, gal nepastebėjau)visa nakti neršia iki dabar, šitu neikrinu, nes yra paprastu karosu, vanduo pasėdes žoliu daug nėra, tai baigia viska išdaužyti kas vandenyje ileista, varžose spalvoti karosiukai ir eršketukai skraidžioje nuo smūgiu iš apačios, žvejybinis tinklelis visas ikruotas, brezentas kur krantas išklotas ir tas ikruotas, tai iš gailesčio pamečiau biški šaku, kad turėtu kur pliuškentis.
Prieš pora dienu tikrinau deguonį buvo 12,05 mgl, šianakt 8,50 mgl, kai kur ir mažiau, tai visa nakti ir pralaksčiau su oksimetru, pajunginėjau papildomas orapūtes.

Nilas
03-06-2018, 23:04
Lygiai mėnuo po neršto. Karpiukai ir orfiukai naujame prūdelyje visai neblogai jaučiasi. Daviau paragauti startinio pašariuko, ta proga ir pafilmavau jaunimą. Jei Dievulis su gamta visai nesusipyks, turėtų geras rezultatas būti.

https://youtu.be/c7xLejbsV1U

Nilas
09-09-2018, 23:03
Na pagaliau ir šitie pradeda įgauti formą, jau šešti metai, atsibodo laukti. Viduje radau apvirškintą karpiuką ir jau besiformuojančius ikrus. Prieš šešis metus žuvinau 100 vnt. apie 20 vnt. per tą laiką įvairiais atsitiktiniais būdais gavo galą.
9395

paugar
10-09-2018, 08:20
O kokio dydžio leidai

Nilas
10-09-2018, 11:55
O kokio dydžio leidai

Po 10g. buvo.

paugar
10-09-2018, 14:24
Idomu ar šiemet eis gauti ,noriu ir aš pabandyti

Nilas
10-09-2018, 14:49
Idomu ar šiemet eis gauti ,noriu ir aš pabandyti

Reikia, kad jiems būtų mailiaus. Man atrodo, kad jie pas mane pirmiausia orfutes išgaudo, o paskui jau ir karpiukų imasi.

paugar
10-09-2018, 14:59
To gero jau priviso , galvojau kad turiu tik ka leidau o pasirodo kad yra kuoju ,ešerių,karoasų ,karpiu išneršusių ir dar velnias žino ko ir dar galų gale bebras apsigyveno

Darulis
10-09-2018, 20:52
Koks svoris per tuos šešis metus yra ?

Arti 1 kg ar mažiau?

Nilas
10-09-2018, 22:47
Koks svoris per tuos šešis metus yra ?

Arti 1 kg ar mažiau?

Iš akies apie 800 g.

Darulis
10-09-2018, 22:48
Vadinasi maisto buvo ne per daugiausia...
Paskaityk pas mane::))
galima bus aptarti gyvai::))

Nilas
11-09-2018, 14:01
Vadinasi maisto buvo ne per daugiausia...
Paskaityk pas mane::))
galima bus aptarti gyvai::))

Skaičiau, mačiau. Na, kadangi pas mne karosų nėra, tai ir maisto jiems trūko. Prireikė dviejų gerų karpių ir orfų nerštų (pernai ir šiemet), kad pradėtų rezultatai jaustis.
O gyvai aptarti tai su mielu noru, tik kur ir kada? ;)

paugar
14-09-2018, 08:41
Skaičiau, mačiau. Na, kadangi pas mne karosų nėra, tai ir maisto jiems trūko. Prireikė dviejų gerų karpių ir orfų nerštų (pernai ir šiemet), kad pradėtų rezultatai jaustis.
O gyvai aptarti tai su mielu noru, tik kur ir kada? ;)

Dėl gyvai aptarti galim pas mane ,Daruli organizuok koki spalio mėn.

Darulis
14-09-2018, 20:51
Tik dabar perskaičiau šią žinutę, bet kaip jausdamas paskambinau šiandien Pauliui.....
O nekalbėję jau buvom kelis mėn., tai tikrai ::))))
Geras sutapimas.........

Rolandas
01-10-2018, 20:14
To gero jau priviso , galvojau kad turiu tik ka leidau o pasirodo kad yra kuoju ,ešerių,karoasų ,karpiu išneršusių ir dar velnias žino ko ir dar galų gale bebras apsigyveno
Koks bebro svoris?

paugar
05-10-2018, 08:08
VAkar pagavau ,nesvėriau vidutinio dydžio matosi kad dar jaunas.

Michelelaw
26-10-2019, 15:42
Pamastymas apie netradicinį šio "benzino" panaudojimą
Žiemą kartais atsitinka, kad susikaupęs vandens kondensatas užšąla maitinimo sistemoje ir prasideda visokie trūkčiojimai, nesivedimai ir kitokie nesklandumai dėl variklio "mitybos" sutrikimų. Manyčiau, kad įsipylus bent pusę bako šio kuro, kuriame yra 85 etanolio alkoholio, etanolis turėtų gerai susimaišyti su vandeniu arba ištirpinti ledą ir vėlgi susimaišyti ir tokiu būdu išvalyti maitinimo sistemą nuo vandens kondensato. Praktiškai aš to nesu bandęs, nes kolkas nebuvo tokio poreikio.
O gal kas bandė ir žino? Ar šiaip turite minčių šia tema...