PDA

Žiūrėti pilną versiją : 70 a. tvenkinio įžuvinimas (dabar karosynas)

Šaras
25-11-2011, 12:25
Laba diena visiems.Prie pora metų ikastas 70a, 2,5m gylio(dvi duobes galuose po arą +2,5 į gylį) su galimybe reguliuoti gylį ir pilnai ileisti, tvenkinys.iuo metu karosų sriuba jau iki 300g.Norėtųsi protingų patarimų.

Dar321
25-11-2011, 12:58
Nuleist prūdą, karosus nafig ir užveist normalios žuvies... ;)

Šaras
25-11-2011, 15:09
Vienas žinovas siūlo prileisti upėtakiu sako išvalgys.

Dar321
25-11-2011, 18:24
Nemenko lydekioko raik tokį 0,3 kg "paršiuką" apžiot, o čia gi mat "žinovas" upėtakiukus siūlo... :O

Šaras
25-11-2011, 22:48
Na, didieji nemaišo du kart per metus papildytų maisto atsargas.
Įdomu nuo kokio dydžio upėtakis pradeda maitinti mailiumi. Gal kas iš Lenkijos vežėsi upėtakių mailių, žino kas, kaip, iš kur paimti, kokia reali kaina.
Girdėjau, kad imant kartu ir pašarus daro nuolaidas.

Nilas
26-11-2011, 13:39
Dėl upėtakių aš irgi šiek tiek skeptiškas. Lepūnėliai jie. Pigiausias ir efektyviausias sprendimas pavasarį prileisti kokias 50 vnt. jaunų lydekaičių (po 100-300g.), o rudenį nuleisti vandenį. Liks tik stambūs karosai ir prekinio dydžio lydekos. O tada ramia galva viską pradėti iš pradžių. Jei vandens nenuleidinėsi tada gali jaunų šamukų užleisti, po kelių metų meškeres laužys.

Girdėjau, kad imant kartu ir pašarus daro nuolaidas.
Nori pasakyti, kad tuo pašaru ir esamus karosus šersi? Ar ne per gerai? :) Upėtakiukų šiaip Tauragėj yra, tik kainos nežinau, žinoma, pas lenkus viskas pigiau.

Gedas
27-11-2011, 11:27
Man labiausiai iš plėšrūnų patinka starkis. Jis minta mažomis žuvytėmis ir nedrasko didesniu žuvų. O įsileidus lydekaites ar šamukus, tai po metų jie jau būna gerai paaugę, virš kilogramo ir nebežiūri į muilių. Tada nenuleidus prūdo, sunku juos sugauti. To pasekoje randi prie krantų didelių, apdraskytų, apvirškytų žuvų. Pagaunu su meškere gerai sužalotų karpių, kurie net pradėję pūti, bet dar gyvi ir maitinasi... Bet čia, aišku, tik mano nuomonė ir mano pastebėjimai savo prūdeliuose. :D

Nilas
27-11-2011, 11:54
Jei geras vanduo ir dugnas, tada starkis gera išeitis, bet jei jam prūdas nepatiks, tada jis ten negyvens. Starkiams labiau tiktų saulažuvės nei karosai.
Gedai, o tau teko auginti šamų? Aš pats dar nespėjau įsitikinti, kaip ten yra su jų plėšrumu didesnių žuvų atžvilgiu, bet literatūroje rašoma, kad šamas nėra linkęs pulti stambios žuvies, priešingai nei lydeka. Nors šamo burna ir didelė, bet ji labiau tarnauja siurbimo efektui išgauti nei apžiojimui. Rašoma, kad einamiausias šamo racionas yra žuvys, kurių kūno aukštis sudaro 0,3 šamo burnos pločio. Tai reikštų, kad 10 cm pločio burna dažniausiai ryja 3-4cm kūno aukščio žuvytes. Bet jei šamas kokių 3-5kg ir daugiau svorio, tada jau ir dvimečiai karpiai gali dingti iš kūdros, ypač jei nebus pakankamai mažos žuvies maistui. :))

Gedas
27-11-2011, 13:33
Iš tikro, savo prūduose dar neturėjau šamukų, bet, manau, kitąmet tikrai prileisiu, nes prileidau starkiukų, tai bijau, kad jų nesuėstų. :)

Šaras
27-11-2011, 16:37
O kaip ten su tomis varžomis? Gal atskyrus, kelias rūšis pavyktų laikyt?
Dėl upėtakių bendravau su Daugų tvenkinių direktoriumi, tai aiškino, kad jei tvenkinyje temperatūra nepakyla virš 22-23 laipsnių, upėtakius galima laikyti be problemų. O ryja viską, kas juda.
Deguonimi galima apsirūpinti aeratoriaus pagalba.
Norėtųsi, kad tvenkinys atidirbtų už į jį įdėtus pinigus. Gal pavyks ką nors išvystyt.

Nilas
27-11-2011, 17:20
Norėtųsi, kad tvenkinys atidirbtų už į jį įdėtus pinigus.
Jei tikslas atidirbti pinigus, tai reikia orientuotis į polikultūrą: kažkas maitinsis žolėmis, kažkas planktonu, kažkas bestuburiais, kažkas kviečiais ir kažkas karosais. Vien ant upėtakių visko nepastatyčiau, ypač jei tai pirmas bandymas kažką auginti. Gali nusipirkti bandomąjį kiekį upėtakiukų ir žiūrėti ar jie gyvens.

jei tvenkinyje temperatūra nepakyla virš 22-23 laipsnių, upėtakius galima laikyti be problemų.
Esi tikras, kad nepakyla? :) Gal vieną vasarą bus 23, o kitą jau 26. Čia reikėtų bent metus stebėti temperatūras. Aišku, jei į prūdą įteka keli šaltiniai, tada galima drąsiau eksperimentuoti. Bet gali būti ir taip, kad tvenkinys tiks viskam, bet ne upėtakiams. :)

Rolandas
27-11-2011, 17:28
jei tvenkinyje temperatūra nepakyla virš 22-23 laipsnių, upėtakius galima laikyti be problemų.
... ir antra dalis: jei deguonis nenukrenta mažiau 6mg/l. ;)

Šiaip tai reik orientuotis ne į kraštutines ribas, o į optimumą, jei nori augint, o ne bėgiot krantais ir spėliot: kris - nekris.
Vaivorykštiniams reiktų 14 - 16C.

Šaras
27-11-2011, 17:48
Dėl temperatūros tiksliai dar nežinau, bet šiemet per karščius maudantis, kojas nuleidus žemyn kandžiojosi,o palei dugną turėtu būti dar šalčiau duobės po 5 metrus turėtų būti.Dugne manau tie patys karosai ir pasidarbuotų tik juos reikėtų praretinti nes jau prisiveisė daug.

Šaras
01-12-2011, 18:47
Ką galvojate apie tai, kad karosu ir šiu metų linų mišinį kitą pavasarį papildyti vaivorykštiniais upėtakiais ir šamais po100g vnt. kokio kiekio reiktu tokiam plotui, kad patys išsimaitintų,per kiek laiko užaugtu iki kokio kg.

Pikulis
01-12-2011, 19:07
Neleisk tų upėtakių.

Nilas
01-12-2011, 22:11
Ką galvojate apie tai, kad karosu ir šiu metų linų mišinį kitą pavasarį papildyti vaivorykštiniais upėtakiais ir šamais po100g vnt. kokio kiekio reiktu tokiam plotui, kad patys išsimaitintų,per kiek laiko užaugtu iki kokio kg.

Jei upėtakiai neišdvės patys, tai šamukai labai skaniai juos suvalgys. :)) Ir plėšrūnai jaučia kuri žuvis yra skanesnė. Todėl kai kai šamukai suvalgys upėtakiukus, tada imsis lynykų, nes jie irgi skanūs, riebūs. Na o tada - karosiukų eilė. Tinka? :D

šiu metų linų mišinį
Linus reikia į dirvą sėti, o ne į prūdą. :))

Neleisk tų upėtakių.
Pritariu. Jei jau profesionalūs ūkiai nudega su upėtakiais, turėdami pratekančius tvenkinius, tai vargu, ar pas tave Šarai sąlygos bus geresnės? :)

Šaras
04-12-2011, 16:59
Labas vakaras, kiek supratau iš pasisakančiųjų nepabandęs nesužinosi,todėl norėtųsi išgirsti informacijos iš žmogaus kuris jau bandė auginti upėtakius savo tvenkinyje ir jam pavyko arba ne nes upėtakių pilnas turgus netikiu, kad jie visi iš PL. Iš anksto dėkingas už informaciją, nes labai jau norisi pamėginti. P.S. taisydami kitų klaidas pasitikrinkite savo.
Su pagarba.

Rolandas
04-12-2011, 17:26
Jei tvenkinys nepratekantis ir jo nemaitina koks nors šaltinis ar upeliukas, o jame tuntai karosų, įtariu, upėtakiams mažai šansų. Bet visko būna.
Teko augint tris metus vienam tvenkinukyje nepratekančiam. Puolė lerniozė, patelės 2 - 5 kg pradėjo bręst ir neišneršusios krist. Manau ir aukštoka T ir žemas O2 atsiliepė svaikatai.
Reik bandyt, jei noris. Pavasarį, vos tik ištirps ledas ir žuvink. Matysi blogai, birželio pradžioj išsigaudysi.
Įsigyk rimtus oksimetrą ir aeratorių, jei nori augint upėtakius.

Šaras
04-12-2011, 19:31
Gal patartum dėl ajeravimo.2-5 kg nėra mano tikslas.Tikslas užauginti iki 1kg ir realizuoti.Įdomu kokio dydžio pradeda turėti ikrų.Mano planas toks: įleisti dvimečių pavasarį, rudenį išgaudyti pagal poreikį, o kitus pabandyti paauginti iki poros kg.

Rolandas
04-12-2011, 19:48
Tikslas užauginti iki 1kg ir realizuoti
Detalizuok tikslą. Kiek nori užaugint, kaip ir kur nori realizuot.
Tuoj sudėliosim sąmatą. ;)

Mano planas toks: įleisti dvimečių pavasarį, rudenį išgaudyti pagal poreikį
Bus vasarą problemų.

Ikrų turi keturmetės patelės, kai kurios ir trimetės nuo kokių, na, 700g.

Nilas
04-12-2011, 20:15
Tikslas užauginti iki 1kg ir realizuoti.
Tik karosais šerdamas vargu ar gerų rezultatų pasieksi, juolab, kad upėtakis ne tik mailium, bet ir vabzdžiais ir jų lervomis minta. Taigi, karosų nepamažės, upėtakiai paaugs nedaug, o jei dėsi gerą pašarą, tai tik gerai papenėsi karosus.
Bet bandyti gi mes neuždrausim. :)

Šaras
04-12-2011, 20:36
Tikslas pelno šaltinis.Tvenkin ys kainavo norisi pabandyti ką galima iš jo turėti be grožio ir pirties tęsinio.Taigi ateityje galimas verslas vieta tam palanki.Tvenkinys ribojasi per sankasą su kitu tvenkiniu apie 15a aišku kol kas kaimynų sklype ir nevalytu bei neprižiūrėtu.Sodyba gyvenama.

Šaras
04-12-2011, 20:38
Suprantu, kad upėtakis nuo dugno nelesa.Galvoju apie automatinę šėryklą.

Rolandas
04-12-2011, 20:40
Kiek?
Vanduo yra viskas. Jei turi gerą ir pakankamai - viskas, jei - ne, nieko.
Taigi, pagal tai turi planuotis. Su prekine žuvininkyste prastai bus, su perdirbimu - geriau, o gerai, jei poilsis su pramogine žvejyba ir čia pat žuvies paruošimu pagal spec. receptus. Daug grandžių ir nuo kiekvienos kažkas nubyrės.
Bet tai sunkus darbas.

Šaras
04-12-2011, 20:55
Na, pramoginė dar anksti, nes tėvukai gyvena, jie jau amžiuje ir ramybė yra pagrindinis sodybos akcentas. Bet dirvą tam ruošti galima, todėl ir norėtųsi išsiaiškinti tvenkinio galimybes. Jį galima nuleisti, prisipildys, manau, per žiemą. Šiuo metu galvoju apie auginimą nuo metinukų, o vėliau gal pabandyti ir uždaras sistemas.

Rolandas
04-12-2011, 21:06
Peržiūrėjau temą nuo pradžių. Nelabai pagavau kokias pats nori augint.
Upėtakiukus imk bent 150g, kad per sezoną kepamus turėtum. Bet tikrai bus bėdų vasarą, jei karosų mara ir T ir O2 nežinomi.
Tvenkinys nuleidžiamas - apmažink karosus (kad ir dabar, jei dar savaitę minuso nežada). Po to leisk starkius, eršketus ir lynus. Tokį derinį turim, tik dar šamai maišos, norėtųs juos kitur iškelt ir idealu būtų.

Šaras
04-12-2011, 21:55
Esu naujokas bendrauju bendrauju ir domiuosi. Upėtakius patarė žmogus, kuris visą gyvenimą užsiima žuvies auginimu, tiesa, nuo tarybinių laikų karpiais, o kaip su tais eršketais? Man aiškino, kad upėtakis geriausiai atsiperka.

Rolandas
04-12-2011, 22:02
Aš neneigiu to, ką tau patarė. Bet kad aš galėčiau kažką patart, reikia daugiau infos apie tvenkinį.
Taip, upėtakiai greit auga, bet jie jautresni žymiai už karpines žuvis. Juk jie lašišinėms priklauso.
Eršketai dar tik populiarėja Lietuvoje, bet šviesi jų ateitis, nes: atsparūs ligoms, gerai auga, nereiklūs auginimo sąlygoms, delikatesinis produktas. Tiesa, reikia tam tikrų sąlygų.

Šaras
04-12-2011, 23:12
Prieš savaitę tyriau vandenį pH 7.6, nitratai a<0,09, nitritai0,006, deguonis 110,9%. Sakė labai gerai upėtakiams.
Kuo maitini eršketus, koks jų gyvenimo būdas ir poreikiai. Sakai apmažinti karosus,o kaip tai padaryti? Lydekos po to bus bėda kaip ir šamai, beje, ar reiklūs šamai? Norėtųsi įvairovės, bet baisu nepersistengti.

gede
04-12-2011, 23:52
Tiesa, reikia tam tikrų sąlygų.Įdomu kokių?

Rolandas
05-12-2011, 09:28
Dėl eršketų, tai nepamaišytų paruošt kokį straipsniuką kada. O trumpai, tai tokie akcentai būtų:

pasirinkti tinkamą rūšį, hibridus
loterija gauti sveikus, gerai augsiančius ateityje
mažus puola paukščiai, audinės. Būtina apsauga nuo paukščių ir žiemą, kai badas žvėrims, nuo audinių, ūdrų
maži eršketukai pirmą žiemą problematiškai žiemoja, todėl reiktų įsigyti pavasarį metinukus arba dar geriau dvimečius nuo puskilogramio ar >700g, gerai įmitusius (žr. 1; 2 punktus)
tvenkinyje neturi būti tankios augmenijos, ypač maurų, nes jie įsipainioja ir nemoka iš ten ištrūkti
labai gerai, kai tvenkinio dugnas "kietas" (smėlis, priemolis, žvyras), nedaug ar visai nėra dumblo
eršketus reikia šerti gerais, kaloringais, daug baltymų turinčiais, subalansuotais, jiems skirtais pašarais. Šiai dienai kaina apie 1,3-1,5 euro/kg

dabar sąlygos geros upėtakiams, o po mėnesio, o po dviejų, o liepą, rugpjūtį?
Gerai, kad matuoji/darai tyrimus. Užsivesk žurnalą. Dar matuok temperatūrą ir deguonį.

Sakai apmažinti karosus,o kaip tai padaryti lydekos po to bus bėda kaip ir šamai beje ar reiklūs šamai norėtųsi įvairovės,bet baisu nepersistengti.

Prieš pora metų iškastas 70a, 2,5m gylio(dvi duobes galuose po arą +2,5 į gylį) su galimybe reguliuoti gylį ir pilnai išleisti, tvenkinys.
Išleidi tvenkinį, palaikai sausą per žiemą ir susirenki polaidžio vandenį pavasariop. Jei manai, kad neužteks vandens, tai nuleidi, prapurški duobėse balas natrio hipochloritu ir pildai po kelių dienų-savaitės.
Karosus atiduodi/parduodi maistui ar tiems, kurie turi daug badaujančių lydekų.

Pikulis
05-12-2011, 11:19
Turi nemažą prūdą ir sakai, kad norėtųsi įvairovės... Lydeka juk ir lašišinėms priklauso ;D.
Šiaip bijai lydekų, tai leisk vieną, bijai šamų, leisk vieną ;D. Po vieną, jie tikrai mažai žalos pridarys, o tu turėsi įvairovės.

Dar321
05-12-2011, 11:58
...Lydeka juk ir lašišinėms priklauso...

Gal galima būtų kiek detaliau apie tai?..

Pikulis
05-12-2011, 15:33
O ką čia detaliau? Lydekos priklauso prie laiinių.

Nilas
05-12-2011, 18:09
O ką čia detaliau? Lydekos priklauso prie lašišinių.
Anksčiau buvo priskiriama Lašišažuvių būriui, bet va dabar Vikipedijoje matau, kad "būrys" yra Lydekžuvės - Esociformes. Matyt pamatė, kad prie lašišų nelabai dera.

Pikulis
06-12-2011, 14:39
Na va, prie kakiek laiko mogus suinojęs, kad lydeka yra laiauvė diaugėsi, kad tai ir pas mane prūde karalikų uvų yra... Mokslininkai pagalvojo, kad per daug čia gerai gaunasi, jog vos ne kiekvienas didesnį tvenkinuką turintis turi ir ią prabangą, tai dėjo ir pakeitė ;D. Nusimins mogeliai :DDD

Rolandas
06-12-2011, 14:45
Na kam tos tuščios spekuliacijos?
Pasigilini į sistematikos taksonus ir neplaki antbūrio, būrio, genties, šeimos sąvokų.
Na, nors populiariąją vikipedią galima pažiūrėt?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Stipinpelek%C4%97s_% C5%BEuvys
http://lt.wikipedia.org/wiki/Lydekin%C4%97s

Paprastai kalbant, pirmiausia reik žiūrėt į riebalinį peleką

Pikulis
06-12-2011, 16:59
Anksčiau buvo priskiriama Lašišažuvių būriui
Ir aš tą žinojau, bet nepastebėjau nuo kada nebepriskiria, o wikipedia visi moka naudotis, kam tos nuorodos Rolandai?

Šaras
06-12-2011, 19:21
Pabandysiu tyrimus pasidaryti po ledu, gal praeis noras upėtakiais užsiimti.
Patarkite kur PL rasti tuos žuveliokus. Sako pigiau ir sveikesni. Gal kas pirkot žinot kainas. Kokį kiekį galima planuoti į tokį plotą.

Nilas
06-12-2011, 19:28
Pabandymui nedidelį kiekį gali iš Bartžuvės imti, ten metinukus po 5Lt pardavinėjo rudenį. Lenkijoj apsimokės pirkt, jei imsi porą šimtų vienetų.

Rolandas
06-12-2011, 19:41
Patarkite kur PL rasti tuos žuveliokus
Šiaurės vakarų Lenkijoje daug upėtakynų. Iki ten virš 700km į vieną galą. Tikrai abejoju ar apsimokės važiuot. :)
Kainos, kai kiekis apie/virš tonos, nuo 6 eurų/kg
Pirkit ramiai Lietuvoje. ;)

Šaras
14-12-2011, 15:06
Turėsiu prašymą: jei kas apie lenkų parduodamas žuvis turit kokios info, pasidalinkite, būsiu dėkingas.
Beje, kokių sąlygų reikia šamams. Šalia yra prūdelis kokių, gylis iki 2m. Kaip jie auga ir maitinas? Ar sunkiai žiemoja?

Šaras
07-01-2012, 13:11
Sveiki, tvenkinių turėtojai. Nei ledo, nei eketės.
Gedas savo tvenkiniuose suleidęs daug rūšių. Įdomu ar tai pasiteisina? Kaip individai sugyvena tarp savęs? Domintų upėtakiai, šamai, starkiai, eršketai.
Su 12 metais!!!

arka
10-02-2012, 11:52
Sveiki,
upėtakiai dabar kramto viskas kas juda. Dabar pats augimas.

Šaras
14-02-2012, 12:03
Labas ar pats upėtakius augini?

arūnas
14-02-2012, 22:54
Sveiki,Rietavo turguj pabandimui nusipirkau eršketukų 20, patikino kad sibiriniai ,žiūriu,dar maišas vaivorykštukų apiė 10cm.tokiė 40vnt.,pagailo man jų,paėmiau ir tuos,nors buvo vasara ir diena karštoka...Turiu 5 arų prūdelį ''ekspermetams'' gylis iki 5 metrų, užpernai iškastas.Taigi,prati nau aš juos ilgokai, eršketai kai leidau nebuvo net supanikave,nuplaukė ir tiek,lyg čia gime..,o upėtakiai - 5 krito po kelių minučių,keli lakstė be jokios orentacijos...išmeči au desėtka,kiti pritapo...Su upėtakiais yra taip,kiek pats pastebėjau,-nėra labai jau ir lepūs ...Buvo ir vanduo pradėjes biški žydėt ir įšildavo diena,nelabai jie į tai kreipė dėmesi.Na o žiemą ,vanduo juk šaltas upetakiui tai rojus,aišku jei nėr deguoniės trūkums.Na iki turiu eit.

Šaras
15-02-2012, 16:25
Ka galvojate apie upėtakių starkių mišinį?Koks turėtų būti santykis 70a tvenkiniui, kad nereiktų šerti papildomai?

Nilas
15-02-2012, 16:55
Girdėjau, kad starkis išrankus vandeniui, nori smėliuku ir žvyriuko dugne bei atitinkamo skaidrumo. Jei dugne iki kelių dumblo tada starkiai gali ir neprigyti, būna visko. Be to reikia būti tikram, kad tvenkinyje nėra lydekų, nes jos greitai IŠžuvintų upėtakius ir starkiukus. :)))

Šaras
20-02-2012, 15:48
Na, lydekų nėra. Būtų įdomu kokiu kiekiu apsiriboti. 70a, gylis nuo 3-5 m. Karosų pulkai, 250 lynukų metinių rudenį įleisti.

Gedas
20-02-2012, 16:45
Įsileisk 100 vnt pabandymui, per vasarą pamatysi, ar mažėja muiliaus, kaip auga. Rudenį vėlai pamatysi kiek priaugo.
Aš į 12 ir 25 arus įsileidau po 50 vnt. Tai kuojų muiliaus labai sumažėjo, bet dar nepavyko jų pagauti, pažėti kiek paaugo. Į tinklą dar nelenda, akys per didelės. :)

Šaras
22-02-2012, 08:06
Iškur ėmei starkius ir po kiek?

tvis
22-02-2012, 08:12
Rudenį turėjo Laukysta.Kainavo gal 60lt/kg. Pirkau 2kg-apie 150vnt.

Gedas
22-02-2012, 08:28
As pirkau iš Starkis.lt bet mokėjau brangokai turbut po 5 lt. už vieneta, bet starkiukai buvo gero sprindžio.

Šaras
26-02-2012, 13:38
Bandysiu eršketus varžoje paauginti. Gal kas patarimų?

arūnas
27-02-2012, 07:06
Rudenį turėjo Laukysta.Kainavo gal 60lt/kg. Pirkau 2kg-apie 150vnt.
Sveiki,
o kur tai yra? Pavasarį turės Rusnės pad., gegužę - starkių, kovą - vėgėlių, tik tabar nežino kiėk, kas, kaip... O vėgėles auginat, kaip jos?

tvis
27-02-2012, 08:02
Prie Kaišiadorių. Paprašyk dėdės Google - parodys. Vėgėles auginau ir sakyčiau augo neblogai. Esu pagavęs 1,5kg. Labai įdomi forma - plonos ir ilgos. Buvo su ikrais. Augimo tempų nepasakysiu, nes leidau mailiuką 3 metus. Vėliau atsiradus šamam, vėgėlės dingo. Manau, kad vasarą, sušilus vandeniui, vėgėlės pasidaro vangios ir tampa lengvu grobiu šamam.

Rolandas
27-02-2012, 08:14
Apie vėgėlių auginimą spaudiam http://www.akvariumas.lt/showthread.php?765-V%C4%97g%C4%97li%C5% B3-%28Lota-lota%29-auginimas-tvenkiniuose

arūnas
27-02-2012, 08:17
Dėl dėdės,išsprūdo netyč,...turiu išsikases prūda šaltinyne,grunti nis vanduo aukštokai, gyvena tik karosai,plėšrių nesu leides-turėt tikt...,atsiprašau pavėlavau su atsakymu ,o dėl žuvelių, reik pas Aleksandravičių kreiptis

Rolandas
27-02-2012, 08:18
Arūnai, manau, pačiam reiktų suformuluot ir užsivest temą apie savo telkinį, nes dabar jau įsiveržėm į Šaro 70 arų namus. ;)

Šaras
27-02-2012, 09:29
Labas kas per žvėris ta vėgelė kokios jai reikalingos salygos?

Darulis
03-03-2012, 12:22
arai norėčiau tau pasakyti taip: Upėtakius pamirk jei nėra pratekančio vandens arba altinių. Čia reikalo klausimas kada jie idus vasarą ar kokią sunkią iemą. Vasaknos, kurios kaip sakoma i to gyvena ir tai pernai prarado gal apie 15 tonų upėtakių. Kiek man inoma jie atsivea ir perpardavinėja juos. Na bet čia tik mano nuomonė, o dar plius yra labai sunku kaką sakyti, kai gal būt tu kakokios esminės smulkmenos nepasakei, o mes to neinome. kai pamatai gyvai tvenkinį kai jis būna labiausiai nusėdęs va tada ir matosi to tvenkinio silpnosios pusės...

Darulis
03-03-2012, 12:27
Karosam pragaudyti nesiūlyčiau lydekų, nes jos tikrai tvenkinį labai stipriai apvalys nuo jų, bet po to turėsi problemų jei norėsi įleisti kitokių uvų..
Lydekos gali ir jas be problemų patvarkyti.. Nesu susidūręs su amais erkėtais ar starkiais.. Bet manau reiktų pagalvoti apie iuos. Tik įvertink jų poreikį deguonies kiekiui. jei jis nepratekantis ir yra visas ikąstas ir jame nėra olių, tai gal kelis metus neturėsi problemų dėl dusimo, bet po to tai duodu beveik 100 proc., kad uvis tikrai dus..

Šaras
03-03-2012, 13:38
Laba,negalvoju auginti tonomis man idomu pats tvenkinio izuvinimas ir jo galimybės. Upėtakis skani žuvis todėl bandysiu vis tiek tik idomu koks kiekis turėtų būti be papildomo šėrimo? Tvenkinyje daug karosų mailiaus reikia juos praretinti ir pakeisti tauresne žuvimi.

Darulis
03-03-2012, 13:49
Na papasakosiu savo variantą, kad įsivaizduotu. Jei ką aš apie tonas net neturėjau minties. Aš buvau įleidęs į 1,7 ha 50 kg. upėtakių. Vanduo po lietaus ar sniego tirpipo yra prabėgantis. Dabar varo pilnu vamzdžiu diametras apie 30 cm. Gylis vidutiniškai 3-4 m., bet jie pas mane negyveno arba nesu po leidimo jau kokie 6 metai jų pagavęs. Net ir tinkluose nėra įkliuvęs joks.

Na jei neperkalbėsiu, tai įleisk kokių 10-20 kg. po 200-300 gr. bet žinok viena po to jau negalėsi meškerioti, nes jie kimba ir ant tuščio kabluko, jei jis tik juda..Jei 1,3 ha tvenkinyje buvo leista dar ankščiau 20 vnt., tai pagavau 12 vnt. Čia šiaip info..

tvis
03-03-2012, 13:51
Nesuprantu,kaip galima turint tokius prūdus nešert žuvies.Griekas didžiausias.

Darulis
03-03-2012, 14:22
Na jie yra naturalūs ir nekasti ir maisto, tai tikrai užtenka.

tvis
03-03-2012, 15:18
O tu pabandyk dvi tonas kviečių per vasarą suverst-pamatysi ar maisto užtenka.

Gedas
03-03-2012, 19:37
Aš pas save į prūdus ir bandžiau leisti upėtakius, bet visai jiems nepatiko. Po savaitės pradėjo šokinėti į krantus, paskui gal kas suėdė, nes jų nebemačiau.

Darius1
03-03-2012, 20:07
Buvau ir aš įsileidęs upėtakių ir negyveno jie pas mane, nors ir pratekantis, šaltiniuotas prūdas. Labai jau lepios žuvys. Mano nuomone, geriausias plėšrūnas, būtų šamas.

Gedas
03-03-2012, 21:02
Man ir idomus yra šamas, bet ar tikrai jis viska ryja kas pasitaiko jam po nosim ?

Rolandas
03-03-2012, 21:10
Bet vyrai, aš kažkaip galvoju, kad mes teršiam Šaro 70a tv. temą. Metam gerą infą bendru srautu - nukenčia temos apie tas žuvų rūšis, apie kurias infa pakliūna čia, o ne į tam skirtas temas.

Šaras
05-03-2012, 14:18
Sveiki kaip jums toks planas 200vnt upėtakių 150-250g dydžio ir starkių 50vnt, ar issimaitins karosais ir kitais gyviais, o į varža 1mx2m dešimt eršketų iki rudens jei augs paleisiu į laisvę.

Nilas
05-03-2012, 14:25
Apie upėtakius jau ne kartą išsakiau savo nuomonę, todėl nebekartosiu. Reziume - ar ne per drąsus eksperimentas su upėtakiais? Ar esi tikras, kad jiems bus bent kokios 2 tonos karosų maistui? O jei taip ir yra, tai ar toks kiekis karosų palieka pakankamai deguonies tokiai gausiai upėtakių gvardijai?
Ar šersi upėtakius ir eršketus specialiais pašarais?

Šaras
05-03-2012, 14:33
Na eršketus teks pašeri kol bus varžoje, vėliau neisivaizduoju vandens parametrus kažkur jau minėjau, o šią vasara per karščius maudytis buvo gera tik paviršiuje apačioje gėlė kojas, beto nusipirkau ajeratorių tai prie -30 eketė 3 m diametru. Manau reikia pabandyti.

Nilas
05-03-2012, 14:41
Nu bandyk. Tik nepervertink labai natūralios šių žuvų mitybos galimybių, upėtakio burna maža, o karoso kupra aukšta, mažyliai karosiukai laikosi seklumoje ir arčiau kranto, todėl greičiausiai tiems upėtakiams nebus to maisto tiek kiek tau atrodo. Šiam forume dar niekas iki šiol nepasigyrė, kad upėtakiai būtų kaip nors reikšmingai įtokoję karosų skaičių, arba ėsdami vien karosus būtų gerai imitę. :) Na bet, tavo valia pabandyti. Bet tavo vietoje apsiribočiau kokiais 50 vnt. Jei iki rudens ištemps tada galima drąsiau eksperimentuoti.

tvis
05-03-2012, 14:59
šią vasara per karščius maudytis buvo gera tik paviršiuje apačioje gėlė kojas, beto nusipirkau ajeratorių tai prie -30 eketė 3 m diametru. Manau reikia pabandyti.
Vasarą,kai papūsi aeratorium-vanduo bus šiltas visur,tiek palei dugną,tiek paviršiui ir tavo upėtakiam bus kyrdyk.Specialiai pučiu orą šiltuoju periodu,kad šamai geresnį apetitą turėtų.

Šaras
05-03-2012, 20:13
Na dėl kiekio neapsisprendęs dar tad nezinau kokiomis proporcijomis gyvens upėtakiai su starkiais, bet bandysiu nes turiu pavizdiu ,kad upėtakis gyvena ir blogesnėmis salygomis.Yra kakoks dar deguonimi prisotinimo būdas be ajeravimo tik pasidarbuoti reik.Ivis yra mintis,prileisti amų ir nuleidus vandenį susirinkti rudenį bet yra nuomonių, kad ir upėtakiai gali susitvarkyti jei bus alkani turės kakuo maitintis.

Šaras
14-03-2012, 06:07
Kokio svorio turėtų būti metinis eršketas į ką atkreipti dėmesį perkant.Kokia maisto kaina kokio kiekio reikėtų,ar tikrai turi būti 18C temperatūra, kad jie galėtu gyventi.Galvoju į varžą suleisti kokius 10 vnt.pabandymui.

Šaras
29-03-2012, 17:59
Užsakiau "Bartžuvėje" didelių upėtakių bandysiu gal neteks iškarto kepti.

Rolandas
29-03-2012, 21:10
Kokio svorio turėtų būti metinis eršketas į ką atkreipti dėmesį perkant.
Apie 300g.
Kokia rūšis, iš kur gauti, kaip augo, ar neserga, kuo buvo šeriami ir kt.

Šaras
30-03-2012, 02:38
Pabandysiu konkretizuoti tiksliau rytoj kiek zinau auginti nuo rudens minėjo, kad turi keturių svorių bandysiu imti dviejų svorių 230g ir 310g. Kalba eina apie vaivoriktinius. Pas juos augina nuo lervučių ,vanduo paduodamas kanalais i upės todėl negali ilgai laikyti nes vasarą vanduo perkaista kanale. Manau, kad palaukus būtų pigiau tik neaiku dėl paklausos.

Rolandas
30-03-2012, 18:03
Pas juos augina nuo lervučių
Netiesa.

Manau, kad palaukus būtų pigiau tik neaišku dėl paklausos.
Labai abejoju ir štai dėl ko: Lietuvoje nieks neveisia, visos atvežtinės, o atvžimu ir prekyba mažais kiekiais niekas (beveik niekas neužsiima arba neturi sąlygų užsiimti).

Rimukas
30-03-2012, 20:00
Žiūriu nelabai tau su tais upėtakiais pritaria, bet aš taip pat į naujai iškasta 20a. prūdą pora metu is eiles leidau vaivorykštinius upėtakius, gerai jie gyveno, gal tik maisto trūko. Įleisdavau apie120g - 200g , o rudenį max 500g buvo, pirma kartą 10kg leidau antrą 20kg. Karosu kažkiek buvo bet upėtakiai negaude, jie buožgalvius vos prarydavo, bet saulažuves, čiuožikus, baltą duoną su saulėgrąžom mėgo. Šiemet taip pat bandysiu jų įsileisti.

nerka
30-03-2012, 20:55
Rimuk, ar laikei upėtakius iki rudens ir igaudei ? ar laikei per iemą ? jei taip, įdomu kaip iemojo ?

Rimukas
30-03-2012, 21:58
Laikiau iki rudens nes tada dar neturėjau orapūtes, nors antrakart įleidęs visų nesugavau, keletas peržiemojo bet prūdui buvo tik 3 ar 4 metai augalų mažai, žuvų taip pat . Pažiūrėk kas vyksta kokiu metu laiku (reikia palaukti, keičiasi paveiksliukai ir surašyti paaiškinimai) http://www4.agr.gc.ca/AAFC-AAC/display-afficher.do?id=11897 05044605&lang=eng

nerka
30-03-2012, 22:19
Na mano tvenkinys taip pat naujas, orapūtę turiu, manau bandysiu ir aš įsileisti kokių 20 upėtakių pamėginti :)

AlbertasA
31-03-2012, 17:04
Netiesa.

Labai abejoju ir štai dėl ko: Lietuvoje nieks neveisia, visos atvežtinės, o atvžimu ir prekyba mažais kiekiais niekas (beveik niekas neužsiima arba neturi sąlygų užsiimti).

Pernai metais įsigijau Upėtakių iš http://www.zuvumailius.lt/ Puslapyje teigiama kad augina nuo lervučių iki prekinio dydžio.

Rolandas
31-03-2012, 21:29
Taip, žinau, kad veisia ir augina, bet yra ir netiesos prisistatyme/puslapyje.

išauginama ekologiška ir sveika produkcija.
Vien tik tai didelis pažeidimas - vartotojų klaidinimas.
240 tonų dar niekas upėtakių URS'e neaugina Lietuvoje.

Šaras
02-04-2012, 12:36
Kaip ten sutais erketais ir jų ruimis, turi Bartuvė, Klaipėda tik neaiku kas geriau klaipėdos brangu bartuvės neaiku kas per daiktas. Orputė pradirbo visą iemą, bet vasarą ar nesuildysi vandens.

Dar321
02-04-2012, 13:38
...240 tonų dar niekas upėtakių URS'e neaugina Lietuvoje.
Taigis ir rašo, kad "Projektinis įmonės pajėgumas – 240 tonų prekinių vaivorykštinių upėtakių bei 200000 vienetų vaivorykštinių upėtakių mailiaus per metus", kas nebūtinai (o dažniausiai taip ir būna) turi atitikti realybę... ;)

Šaras
02-04-2012, 16:39
Labas Rimuk ar papildomai šėrei pašarais?

Rolandas
02-04-2012, 18:09
Dariau, aš moku skaityt, bet ir žinau, kad labai dažnai "neištraukiamas" projektinis šioje srityje. Todėl visad daug įdomiau sužinot sistemos bendrą tūrį, infą apie filtrus ir kiek auginama praktiškai, realiai, o ne matyti didelius skaičius "bauginančius" konkurentus. ;)
Reiks apsišluot, labai tolstam nuo 70 arų tvenkinio temos. Atsiprašau.

Šaras
02-04-2012, 20:08
Manau, kad apsisprendžiau:100 upėtakių 230g, 50 upėtakių310g, 50 starkiu ,10 eršketų, jei kas neis išgaudau ir po metų šamų porai metų.Laukiu komentarų.

Rimukas
02-04-2012, 21:10
Pašarų specialių neturėjau, bandžiau kartą plekšnę iš parduotuvės susmulkinti, bet niekas jos neėdė. Bet kelis kartus karosus bandžiau pašerti, kad pažiūrėti kaip auga , tai gal pusę to kombikormo upėtakiai suėsdavo, paskui prieš žvejojant upėtakius įberdavau, tiesiai ant molio šalia kranto,kad susirinktu, dar geriau kibtu. O dėl "gerų, subalansuotų, turinčių gerą išeigą" skeptiškai nusiteikes, jei jau auginuosi tik sau. Prūde natūralių pašarų daug maž užtenka manau, nors ir lėčiau auga, nesu specas. O žuvies skoniui taip pat labai svarbu vandens kokybė, šiemet bandysiu paeksperimentuoti, vandenį gerinant. Nufotografavau šiandien savo prūdą pabandysiu artimiausiu metu irgi temą atidaryti.

Šaras
02-04-2012, 21:18
Na bandysiu ir aš pradėti nuo naturalios maitinimo grandinės vien varlių ten tuntai būna nekalbant apie dėles ir kitus nemalonius gyvius.

Rimukas
02-04-2012, 21:26
Tai šiuos gyvius pirmoj eilej išgaudys, pas mane dar ir tritonų buvo kol upėtakių neįleidau :)

Šaras
02-04-2012, 21:35
Ar pastebėjai reakciją į temperaturos pokytį.

Rimukas
03-04-2012, 10:20
Būna tokiame gylyje, kur joms vanduo tinkamas t, utenka O2, nėra nuodingų junginių,nes jos ant saulutes nesiildo, nemėgsta manau ir intensyvios viesos (kaip ir lynai) ... o vasaros metu, kai vanduo isisluoksniuoja į gilesni vėsesni sluoksni deguonies sumaėja, juk įvairios augalų ir gyvių liekanos į dugną nusėda ir ten mikrobai skaidydami sunaudoja deguonį... Upėtakiams optimaliausia temperatūra 14-16C auktenė būna tik mėnesį gal du , o didiausia t ,kad igyventu 22-25C itiek prūde 3 m gylyje su trumpomis vasaromis pasitaiko l. retai. Todėl ir reikia vasarą aeruoti,gilesnius sluoksnius gyvus ilaikyti, nors ir maitinasi maiau, sulėtėja augimas ir jie tik bando igyventi. Bet manau lietuvoje auginti upėtakius palankiau nei karpius, karpiai savo optimalios augimo temperatūros nelabai ir pasiekia, tik upėtakiams reikia ispręsti prie dugno deguonies problemą.

Šaras
03-04-2012, 10:27
Kaip tu supranti ajeravimą, pas mane 150x50 tvenkinys, ajeravau žiemą tai susidaro 3-4m eketė, bet kitas plotas lieka, kiek tokių ajeratorių reikia žiemą, kiek vasarą( aš apie plotą)

Nilas
03-04-2012, 10:43
Bet manau lietuvoje auginti upėtakius palankiau nei karpius
Dienos anekdotas. :))

kiek tokių ajeratorių reikia žiemą, kiek vasarą
Vieno rimtesnio aeratoriaus ir kelių (2-3) difuzorių.

Rimukas
03-04-2012, 10:50
Nežinau, geriau paieškok Kanados bei Amerikos prūdams skirtuose puslapiuose, jie kiek žiūrėjau dažniausiai ir augina prie namų prūduose upėtakius, seniai žiūrėjau, nuorodų konkrečių neturiu.

Šaras
03-04-2012, 10:57
Difuzoriai (3 vnt) ,bet spindulys nedidelis tai ir kyla klausimas ar reikalinga eketė ar oras po ledu. Beje upėtakių Taurų žuvys turi, tik kalbėjau matyt su bosu tai" labai neturi laiko".

Rolandas
03-04-2012, 14:45
Tokiam tvenkiniui imk 60-100W kompresorių, du gerus difuzorius. Turėtų užtekt, jei neperžuvinsi.

Šaras
03-04-2012, 15:16
Kiek panašiai are 3m gylio palikti žiemai.

Šaras
24-04-2012, 17:50
Sveiki visi, apgyvendinau tvenkinyje 15 amūru 300-400g, 150 upėtakių 250-350g, 8 lynus 300-400g, 10 eršketų 300-400g (varžoje) laukiu pasekmių. Kur gauti šamų ir starkių.

Darulis
25-04-2012, 09:35
Pasidomėk Vasaknos ar neturi: 868615301 (čia lyg direktoriaus) arba paprastas 838556165.

Šaras
26-04-2012, 14:17
Dėkui, bet neturi.

Šaras
26-04-2012, 14:25
Nežinau nuo ko čia pradėti, bet starkius bandysiu paauginti ir naršinti (ačių LT komersantams).Jei kas turite patirties laukiu patarimų . Žemės yra. Norėtusi padaryti rinką nes komersantai sunervino paprastumu savo.

Rolandas
26-04-2012, 15:07
Čia dėl to naršinsi, kad kažkas sunervijo? :) Atauš karštis, praeis noras?
Jei nepareis, tai reik ir vandens, ne tik žemės. Augintis reproduktorius iš mailiuko - ilgas kelias. Lygiagrečiai galima bandyt įsigyt ir susipažint su technologija greičiau.
Jei tikrai ruošies tą daryt, pakurk naują temą apie savo starkių projektą, ten detaliau ir pašnekėsim. Gal ir man atsiras kokio darbelio truputį. :)

doms
26-04-2012, 17:46
Sveiki visi, apgyvendinau tvenkinyje 15 amūru 300-400g, 150 upėtakių 250-350g, 8 lynus 300-400g, 10 eršketų 300-400g (varžoje) laukiu pasekmių. Kur gauti šamų ir starkių.
Šamukų akvilegija turi. 6 LT vnt. Metinukai atrodo.

Šaras
28-04-2012, 00:05
Skelbiu karosams karą. Noriu praretinti gretas didžiuosius į keptuvę mažuosius šamams i kitą tvenkinį. Kokie efektiviausi būdai meškerė sliekas atkrenta upėtakiai greitesni.

Darulis
28-04-2012, 07:22
Bradinys (traukiamas tinklas), bet jei gausi žinoma tu jį reikiamo akies tankumo.

doms
28-04-2012, 08:36
Bučius. Su visokiais tinklais netik karosus bet ir kitas žuvis trauksi.

Darulis
28-04-2012, 21:02
Na kas siūlo būčius, tai nesupranta, kad tau reikia greito ir aiškaus rezultato.
O kad paklius ir kitų žuvų, tai nieko blogo, imsi ir paleisi.
Esu gaudęs Kalveliuose viename tvenkinyje su bradiniu, tai buvo taip, kad net puse tonos žuvies užkabindavome..
O tikslas buvo išgaudyti lydekas.
Pagavome nedaug, o pavasarų dar dvi didžiulės buvo užplaukusios ant sėklaus, tai rankomis pagavo.
Viena buvo ka-kur apie 10 kg.

Šaras
15-05-2012, 08:50
Upėtakiai auga temperatųra apie 14C paviršiuje laukeme kaščių.

Šaras
19-05-2012, 20:13
Sveiki situacija tokia: žvejyba neimanoma nes kimba tik upėtakiai.Taigi meškerės ilsisi.Pašėrus pašaru užverda vanduo.Buvo suleisti panašiai dviejų dydžių auga labai skirtingai.

Rolandas
19-05-2012, 21:03
Kokia vandens temperatūra?
Kiek kartų per dieną šeri? Kokia dienos norma?

Šaras
21-05-2012, 21:24
Temperatūra apie 16C paviršiuje.Kas idomiausia bučiuje pastoviai randu mažuosius 500g buvo tik vienas.Bandžiau spiningauti vejasi čiumpa bet dar nepraeyja.

Šaras
31-05-2012, 20:24
Pirmasis praradimas krito upėtakis apie 500g priauges kokius 200g per du mėnesius. Kas nutiko neaisku rado tėvukas tad tiksliai nieko nezinau.

Nilas
31-05-2012, 20:44
Kas nutiko neaisku rado tėvukas tad tiksliai nieko nezinau.

:) Šarai, kiek jų turės kristi, kad pasidarytų aišku? Rugpjūčio mėnesį manau jau bus "visiškas aiškumas". Gaudyk ir valgyk juos, kurie didesni, nes gali ir nespėti paragauti.

nerka
31-05-2012, 20:58
Nejaugi jau per aukšta temperatūra upėtakiams ? Vakar matavau pas save 3mėtrų gylyje buvo 14 paviršiuje 17.

Šaras
31-05-2012, 21:15
Matyt ne dėl temperatūros nes ir pas mane apie16laipsnių.

Nilas
31-05-2012, 21:20
O deguonį matavai? ;)
Bičiuliai, Lietuvoj yra labai nedaug vietų kur galima sklandžiai ištisus metus auginti upėtakius, net patyrę žuvininkai išdvasina tonas upėtakių, o jūs galvojat, kad galit geriau "pavaryt" nei jie? Duok Dieve, kad jums pasisektų, jūsų labui tikiuosi, kad vasara bus vėsi.

Šaras
31-05-2012, 21:31
Na tonos neprarasiu o nepabandes nezinosi jei iš 150 krito vienas nemanau, kad verta panikuoti starkiai dar gyvena beto dar ajeratojius neveikia. Vasaros laukiu kuo karštesnės, kad pasitikrinti viršutinę ribą.

Nilas
31-05-2012, 21:40
Aišku, vienas negyvėlis dar nieko nereiškia, galėjo ir dėl ligos ar parazitų kristi, bet laikas parodys. Jei iki rugpjūčio vidurio išsilaikys, tada galima sakyti kad eksperimentas pavyko.
Starkiai gyvens dėl jų nereikėtų labai jaudintis.

Šaras
31-05-2012, 22:30
Aišku, vienas negyvėlis dar nieko nereiškia, galėjo ir dėl ligos ar parazitų kristi, bet laikas parodys. Jei iki rugpjūčio vidurio išsilaikys, tada galima sakyti kad eksperimentas pavyko.
Starkiai gyvens dėl jų nereikėtų labai jaudintis.

Galvojau, kad starkių panašus atsparumas. Upėtakiai auga skirtingai, gaila pats kritusio nečiupinėjau buciau vidurius patikrines. bandau ant mažo guminuko pagauti bando , bet neužsikabina, o kabliuką mažesnis praryja neimanoma išimti.

Nilas
31-05-2012, 23:00
Galvojau, kad starkių panašus atsparumas.
:) Jei taip būtų, jie mūsų upėse ir ežeruose negyventų. Starkis mūsų vandenų žuvis, jis čia kuo puikiausiai gyvena, žiemoja ir dauginasi. Aišku maži starkiukai atvežri iš URS'ų būna gležnoki. O upėtakiai gi priklauso lašišinėms, tai visai kita opera, čia net lyginti negalima.

Šaras
18-07-2012, 19:08
Dėl upėtakių galiu pasakyti tiek, kad prieaugis puikus priaugo kokius 500 gr. Aišku ši vasara palanki buvo savaitėlė praeita tai nesimaitino, vakar vėl pradėjo. Didžiausias ištrauktas apie 800gr.

Šaras
26-09-2012, 15:19
Sveiki visi, prapuolė upėtakiai. Vasarą pagavau ir spiningu ir meškere, o atšalus orams nekimba nors tu ką, net šeriant vakare nevisalaiką atplaukia. Pastačiau tinklus karosai 300g, starkiai 700g, lynas 500g.ir du upėtakiukai po 200g žodžiu tie kurie neužaugo kur kiti apie100 vnt neaišku. Pažįstamas tvenkinyje bučiuje rado ūdrą tai gal ir mano atveju kažkas panašaus. Kaip išsiaiškinti , norėtusi rudenį upėtakių isileisti.

Nilas
26-09-2012, 15:37
Sveiki visi, prapuolė upėtakiai. Vasarą pagavau ir spiningu ir meškere, o atšalus orams nekimba nors tu ką, net šeriant vakare nevisalaiką atplaukia. Pastačiau tinklus karosai 300g, starkiai 700g, lynas 500g.ir du upėtakiukai po 200g žodžiu tie kurie neužaugo kur kiti apie100 vnt neaišku. Pažįstamas tvenkinyje bučiuje rado ūdrą tai gal ir mano atveju kažkas panašaus. Kaip išsiaiškinti , norėtusi rudenį upėtakių isileisti.

Na mes juk tave perspėjom Šarai. Anksčiau ar vėliau tikėjausi iš tavęs panašaus pobūdžio žinutės su tekstu: "kažkur dingo upėtakiai" ir panašiai. Upėtakis tai ne mėgėjų žuvis, verčiau galvok apie kitus įžuvinimo variantus, nes ir vėl jie dings. O kur dingo? Variantų daug: išduso, buvo suėsti starkių, gal lydeka netyčia kokia papuolė, apie kurią tu dar nežinai arba kailinis žvėrelis pasidarbavo, gal garnys atskrenda...

Darulis
26-09-2012, 19:19
Šarai tu kažkoks keistas..
Paskaityk ankstesnes žinutes ir klausimų kaip ir neturėtų būti..
Aš vietoj tavęs rašyčiau kitaip..
Pabandžiau ir jūs buvote teisūs...

Šaras
28-09-2012, 11:32
Cha cha, jaučiu lietuviško charakterio proveržį. Žodelis " gal" nieko nereiškia. Garnys svečiuojasi, dėl žvėrelio, nemačiau tikiuosi žiemą išsiaiškinti. Būtų išduse matyčiau lavonus. Bet kaip malonu 800g traukti. Todėl manau, rizikuoti verta juk kitas žuvis lygiai taip pat veikia išvardinti faktoriai.

Nilas
28-09-2012, 12:11
Cha cha, jaučiu lietuviško charakterio proveržį. Žodelis " gal" nieko nereiškia. Garnys svečiuojasi, dėl žvėrelio, nemačiau tikiuosi žiemą išsiaiškinti. Būtų išduse matyčiau lavonus. Bet kaip malonu 800g traukti. Todėl manau, rizikuoti verta juk kitas žuvis lygiai taip pat veikia išvardinti faktoriai.

Visas žuvis veikia vienodi faktoriai, tik kai kurie iš jų vienas veikia labiau, kitas mažiau. Norint sėkmingai auginti upėtakius, reikia ženkliai kitokių sąlygų nei augiant karosus ir lydekas. O tokias sąlygas užtikrinti ištisus metus nedaug kas gali, juolab, kad tai ne tik nuo pačio žmogaus priklauso o ir nuo gamtinės situacijos. Tikėtis, kad sėkmingai auginsi upėtakius metų metus paprastoje kūdroje yra tiesiog kvaila. Jei juos taip paprasta ir lengva būtų užauginti, kiekvienoje kūdroje tik upėtakiai ir gyventų, nepirktų žmonės nei lydekų nei šamų. Ši vasara buvo ganėtinai dėkinga upėtakiams, nes nebuvo ilgų karščio periodų. Gali būti, kad kitą vasarą tu jų jau liepos viduryje "neberasi". Plius, tavo upėtakius galėjo kas nors ir išgaudyti, jei prie tvenkinio pastoviai nebūni.

Garnys svečiuojasi
na va...

Būtų išduse matyčiau lavonus.
paklausk garnio kodėl tų lavonų nesimato :)))
Kai žuvims ima trūkti deguonies jos gi nekrinta staiga ir iš karto. Jos darosi vangios, apdujusios, būreliais plaukioja prie pat kranto. Va čia geriausia proga garniui pasireikšti. Kai žuvys dūsta, būna net kirai netoli prūdo ima sukti ratus, pats šią vasarą tuo įsitikinau. Be to kuo didesnė žuvis, tuo jai sunkiai ištverti deguonies trūkumą. Jei mažas upėtakiukas jaučiasi gerai, tai dar nereiškia, kad taip pat gerai jausis ir kilograminis upėtakis. Žuvys auga - deguonies suvartojimas didėja, elementari matematika.

Šaras
28-09-2012, 12:28
Na tai as apie ka ir pagalvojau , jei upėtakį suleisti rudenį per žiem maitinant pavasarį turėtum gera rezultata gau dosi jie gerai, todėl pavasarį galima butų žuvinti kad ir šamais ir rudenį nuleisti. Na o paukštis kad ir koks baikštus manau tik paukštis hm...