PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Dziukos žiemojančios žuvys

maswa
13-11-2011, 13:26
pajungiau savadarbį filtrą
Dėk foto, labai įdomu:).

Dziuka
13-11-2011, 14:56
1952paprasčiausias biologinis DIY filtras, apačioje keramzitas, indu plovimo ragažės, ir indu plovimo kempineles, pompa ~3000ltr/h

Rolandas
13-11-2011, 17:18
Papasakok plačiau. Labai įdomu. Kiek žuvų, kokiam tūry, kaip kuo šeri, kaip filtruoji? Gal matavai nitritus, nitratus? Viską aprašyk.
Ačiū

Dziuka
13-11-2011, 20:27
Žuvų 21, iš jų penki koi, likusieji karosai, šeriu tokiais kaip kukurūzai, saldus būna,(išvaizda panaši) tik smulkesni, pavadinimo nežinau, kg apie 30lt, tūris apie 400-500 ltr, filtras veikia su pertraukom, po 1h, taupumo sumetimais. Kai tik pakūriau filtraciją vanduo nuskaidrėjo per 18 val, nei nitritų, nei nitratų nematavau, nes neturiu testų, sprendžiant pagal žuvų elgesį viskas normos ribose.

Rolandas
13-11-2011, 20:53
Kaip ir iš kur paimamas vanduo? Gal per vonios išleidimo vamzdį? Kiek tūrio statinaitė, ragažių?
Yra mechaninio filtravimo skyrius? Neprisikaups per daug organikos, o paskui... bumt bomba?
Nufotkink vonią su žuvimis iš viršaus. Kokio dydžio, kokie koi?
Užsidenk tinklu kokiu, kad kada neiššoktų kokia.

maswa
13-11-2011, 20:59
Filtro tūris super, lyginant su vonios litražu:)
Bet norint taupyti elektrą, aš dėčiau silpnesnę/taupesnę pompą ir neatjunginėčiau filtro kas valandą.

Dziuka
14-11-2011, 09:03
19601961vanduo paimamas panardinus pompą į vonią, statine gal kokių 80ltr, media sudėta, nuo apačios, keramzitas, apie 20ltr., ragažės kokiu 10ltr., indų plovimo kempynėlių ir gi panašiai. Atskiro skyriaus mechaniniam filtravimui nėra.Daug organikos vonioje nelieka, pasidarbuoja galinga pompa. Vandens pakeičiu į savaitę po 60ltr. Kokie koi nepasakysiu, nežinau :), dydis apie 15cm. Vonia uždengta užuolaida. Silpnesnes pompos neturiu.

Dziuka
22-11-2011, 17:57
Praėjo dar viena savaitė žiemojimo, visos žuvys jaučiasi puikiai, apetitu nesiskundžia, vanduo dar labiau nuskaidrėjo. Kakalų praktiškai nesimato, galvoju ar reikia pakeisti kažkiek vandens, kad nesukiltu nitratai? Ką galvojate kolegos? p.s. foto prastos, nes su telefonu.

Rolandas
22-11-2011, 17:59
Kokia temperatūra?
Jei nesunku keisti net kai nereikia, vandens keitimas niekada nepakenks.

Dziuka
22-11-2011, 19:48
t +15c, pakeisti dalį vandens ne problėma ir čiaupas ir kanalizacija vietoje, tik esme tame, kad dabar esamas vanduo iš tvenkinuko, o keisis miesto vandenių, per ilgą žiemą pasikeis parametrai, ką apie tai pasakysite?

Pikulis
22-11-2011, 23:04
Dėl parametrų nesuk galvos, tiesiog keiti vandenį ir tiek.

Rolandas
23-11-2011, 07:32
Nieko tokio.
Keisk kokį 1/3, ne daugiau ir per dušo galvą, iš aukščiau, panašios temperatūros. Nesakau, kad dvės, jei keisi kitaip, bet stresas - blogas dalykas daugeliu atžvilgių.
O jei jau super tvarkingai, tai dėk skersinius ant vonios, statyk dar vieną bačkutę, įmesk nuo kompresoriaus (šakotuvo) vieną difuzorių ir lengva srovele degtuko dydžio gali paleist pratekėjimą ar karts nuo karto vandens keitimą.

Dziuka
01-02-2012, 07:52
Seniai rašiau apie savo karosus. Žiemoja jie gerai, plauko turškia. Iškilo vienas klausimas, paspaudus šaltukui, mano karosų žiemojimo patalpoje pasidarė ne taip šilta, vandens temperatūra apie +9C laipsniai. Klausimas ar šerti toliau ar ne? Žuvys aktyvios, pašarą ima noriai, ėda.

Rolandas
01-02-2012, 10:02
Jei ėda, duok. Bet prilaikyk truputį alkanas.
Turi nepamiršt, kad prie žemesnės T metabolizmas (fermentų aktyvumas) mažesnis.
Duok mažiau ir dėl to, kad bakterijos filtre irgi lėčiau dirba dėl tos pačios priežasties.
O šiaip orientuokis pagal nitritus.

Pikulis
01-02-2012, 13:16
Dziuka, o kaip vandenį kaitalioji? Smulkiau aprašyk, kas kiek laiko, kiek ir kaip jį keiti?
Esant tokiai tamperatūrai šerk minimaliai, nes prie tokios temperatūros žuvys, kad ir ės, bet medžiagas menkai įsisavins. Gali netgi kurį laiką nešert, jei tokia temperatūra pasilaikys ilgiau, tikrai nepakenks.

Rolandas
01-02-2012, 14:09
Nešėrimas trumpai pakenkt nepakenks, bet kaip smagu bus Dziukai, kai išneš pavasarį savus iš vonios į baseiną ir jie bus du kart didesni nei taviškiai. Ir nerizikavę užtrokšti ar po žiemos nusilpę. ;)
Šerk, Dziuka. Tik su protu, taip prilaikydamas visada norinčius.

Pikulis
01-02-2012, 14:16
Nereikia manęs pi..., pas mane pusė žiemoja lauke, o pusė akvariume ;)

Dziuka
01-02-2012, 15:50
2Pikulis, vandenį keičiu, keičią, (nebuvau namuose kurį laiką) kažkur kas pora savaičių ~100ltr. Veiksmas vyksta taip: išsemiama tas kiekis vandens ir su pertraukomis pripilama iki buvusio lygio. Viskas. O dėl paaugimo tai matosi, kad šėrimas tikrai duoda rezultatus, karpiams jau ūseliai dygsta ;) pradėjus žiemoti ūsų nebuvo.

Pikulis
01-02-2012, 21:00
Buvo tiems karpiukams tie ūsai, tik dabar gal padidėjo ;). Maniškiai ir akvariume jau paaugo, tik štai pastebėjimas dėl to:
savo šubunkinus praėjusiais metais pirkau per du kartus iš to paties žmogaus ir to paties atvežimo. Esmė ta, kad pirmutiniai pirkti pas mane augo akvariume, o parduotuvėje likę beveik nepaaugo, nes menkai šėrė. Kai nusipirkau sekančius, jie buvo vos ne per pus mažesni. Atrodytų, kad tas skirtumas tūrėtų ir likt, bet to nėra, nes dabar visi pas mane daug maž vienodo dydžio. Taigi mažesnieji prisivijo savo dydžiu senbūvius. Dar pamenu Gintaras iš Orandos, kažkur rašė, kad savo karosų žiemą nešiaria, o priaugti svorio jie atsigriebia pavasarį...
Išvadą darau tokią, kad žuviai lemta augti tiek, kiek jai liamia genai ir jos sugeba nepriaugtą svorį ATSIGRIEBT, kai pradeda gaut pakankamai maisto, kitu atveju jos bus daug maž panašaus ilgio, bet kūdos. Aišku svarbu ir tai, kiek laiko ta dieta truks, jei kelis metus, tai aišku, kad sočiūjų gentainių nebeprisivis, bet jei tik kelis mėn., tai nieko baisaus. Vasarą kaip tik tūrėsiu progą tuo geriau įsitikinti ir savo spėjimus papildysių arba paneigsiu.
Dar viena mintis, jei žuviai skirta fiziologiškai žiemą miegot ir nesimaitint, tai gal taip ir turi būt?

Dziuka
01-02-2012, 21:43
Na gal ir taip, buvo tie ūseliai, tik dabar dar labiau tapo pastebimi. Kas liečia genus augimui, taip tai daug reiškia, bet kiek pastebėjau iš akvariuminių žuvų, tai jai tūris mažas, tai ir žuviai lemta likti užtrauktuku (jai žuvis pagal rūšį turi būti didelė) Apie karosus negaliu pasakyti nieko, per trumpai aš dar su jais, nors turėtu tikti ta pati formulė. Aišku, kad tūris tik viena iš daugelio priežasčių, kodėl žuvis neužauga iki savo dydžio.

Dziuka
07-03-2012, 12:57
253525362537Štai ir pragyvenom vonioje dar vieną mėnesį, paaugom gana normaliai, su nekantrumu laukiame kada šeimininkas išleis į didesnius vandenis... Žiemojam gerai,beveik be nuostolių, krito vienas karosiukas, atskirame akve auga mano rastas mailius, jis jau apie 3,5 cm dydžio ir geltonas, tai tiek žinių iš pa Utenas

Pikulis
07-03-2012, 14:25
Iš pirmųjų nuotraukų buvo sunku atskirti kur karpiukai, o kur karosiukai. Iš šių jau aiškiai matosi ;)

Dziuka
07-03-2012, 19:52
Jo, ir aš džiaugiuosi, kad žiemojimas davė ir savo pliusų, paaugo mano kolektyvas, jaučiasi puikiai, laukiu pavasario, kad galėsiu į didesnį tvenkinuką įleisti.