PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Betoninio baseino įrengimas, valymas, ...

kidzy'is
07-11-2011, 21:50
Sveiki,

Pavasarį galvoju išsibetonuoti savo baseiną. Iki šio laiko buvo patiesta plėvelė; neestetiška, nepatiko. Svarstau kiek atsieitų išbetonuoti visą baseiną ir ar dėti su akmenim ar tik vieną betoną? Su įbetonuotais akmenim man atrodo gražiau, o ir baseinas vien tik betonu (ir dar nudažytas) man pasirodė visai nieko (dažomas baseinas: http://www.youtube.com/watch?v=WztjaKBU2oM&feature=related , pabaigtas: http://www.youtube.com/watch?v=cEymZnRXsSs&feature=related). Bet svarbu ir išlaidos. Su akmenim, manau, išeitų pigiau. Bet svarbiausia: ar žuvim bus geras toks baseinas ?? Laikyčiau koi karpius (kelis vnt.) arba dekoratyvinius karosus.
1917 (baseino matmenys, plotis bus apie 2- 2,5m)

Įranga. Net nežinau. Norisi šalia alpinariumą su "upeliu" turėt, bet yra bet. Galvoju daryt taip: paimti filtro "galvą" (kaip pompą, stumia 1000l/h), pastatyti ant dugno (apdėt akmenim, kad nesimatytų) nuvest šlangutę į alpinariumo viršų kur stovėtų indas su smėliu ar dar kokia priemaiša, kad surinktų smulkias daleles, ir tam inde padaryt negilią išpjovą, kur išbėgtų vanduo (kad nebėgtų iš visų pusių), bet ar tai saugu??

Šiam kart tiek, ir pasidalinkit patirtim su betonuotais baseinais :) Projektą dabar ruošiuos, kad pavasarį galėčiau darbus pradėt.

zeBeawer
07-11-2011, 22:06
man rodos, kad ta juoda masė, tai bituminė mastika - hidroizoliacijai, o kaina tai skaičiuok: betonavimo plotas x 10 cm storio betonas, plius armavimo tinklas 200x200x4, klojiniai darbas, kaina tikrai nemaža, gal pigiau PP gautųsi?

Pikulis
07-11-2011, 22:25
Kažkada ir aš turėjau betoninį baseinuką, bet buvo padaryta daug klaidų jį įrengiant, tad paskui jį pašalinus tūrėjau laiko pagalvoti ir apsvarstyti įvairiausius varijantus... Masčiau iš epoksidinės dervos, plėvelinį, plastikinį... Pasirinkau plastikinį, bet ir tai ne geriausias pasirinkimas. Kalbant konkrečiai apie betoninius, tai turi daugiau minusų nei pliusų, bet...... Ryt parašysiu ;)

Rolandas
07-11-2011, 22:42
Ir aš turiu sode "palikimą".
Įsitikinęs, kad sudėtingos formos betoninio neįmanoma padaryti, kad neskiltų per ilgesnį laiką mūsų klimatinėmis sąlygomis.
Jei nedidelis, jau tada geriau stiklo pluošto arba PP (polipropilenas), o betono tik didelius, gilius, gerai armuotus, gero betono, sutankinimo.

Pikulis
08-11-2011, 11:53
Taigi ir manasis tėvo betonuotas gal kokiais 1985m. Armuotas nebuvo, bet kurį laiką atlaikė, o paskui kai skilo, tapo duobė lapams. Kai paaugau, susidomėjau baseinais, tai senajį sulopiau, tai vėl laikė kažkiek metų. Bet esmė tame, būna ir mikro įtrūkimai, kurių nelabai pamatysi, todėl vanduo normaliai nesilaiko. Aišku šiais laikais tokia problema jau išsprendžiama, nes yra visokiausių bituminių mastikų ar specialių mišinių, kur net laiko gan didelį vandens slėgį ir nepraleidžia vandens. Kitas dalykas, kad betonas, tai šalta duobė, kurią įrengiant reikia tai žinoti ir gylius, vietą ir pan. reikia paderinti taip, kad vasarą gerai įšiltų. Dar problema, kad žuvys mėgsta "blizgiauti", tai dažnai susižeidžia snukučius ar šonus į betoną (aišku ir šią problemą jau galima išspręst kažkuo padengus ar ištepus betono paviršių). Dar, didelio nepasidarysi, nes gana brangu, kai susumuoji kainas, darbą... Įmantrios formos neišgausi. Žinoma su dideliais norais galimą ir pasidaryti tai, ko trokštama, bet jei po kiek metų norėsis pakeist jo fiormą, arba panaikint? Maniškis buvo nedidukas, talpos gal kiek daugiau nei kubas vandens, bet kol aš jį perforatoriaus pagalba suskaldžiau, o dar kiek "grūzo" buvo ir darbo, tai nesinori net prisimint...
Dabartinis plastikinis, jei niri panaikint, tai vandenį išsėmei ir iškėlei - jokio vargo. Planuose (kažkada) galvoju ir apie plėvelinį, kur gali jau ir gan didelį išsikasti, bei padaryti norimą formą. Plėvelės kaip ir linkusios pigti, o betonas nelabai, todėl paskaičiavus visus kaštus betoniniai baseinukai jau atgyvena ;D. Nebent negaila laiko, pinigų ir jau nuspręsta, kad betoninis baseinukas bus toks ir nekitoks bent 10m., tada galima.

Sartorius
08-11-2011, 12:28
Sutinku, nediduką tvenkinį lieti iš betono neapsimoka. Tačiau, jei nori rimtesnio gylio ir gero tūrio, tai be betono neapsieisi.
Aš dariau mišrų variantą, sienos pas mane betoninės, nes norėjau didesnio gylio prie apžvalginės vietos, terasos (pakopos) iš grunto, o į vidų įklota PVC plėvelė. Laiko jau beveik desėtką metų, problemų nebuvo.

Fiskius
08-11-2011, 12:33
Mano baseinukas sode gamintas prieš kokius 12 metų. Dariau savo rankomis, kupinas noro ir užsispyrimo, atsikariavęs iš tėvų bulvių, kampelį sodo žemės. Dariau kaip mokėjau, niekas nepatarė, nes nenorėjo, kad toks daiktas atsirastų :) Bet man tiesiog pasisekė, nes grunas po durpe šlynas, gruntinis vanduo aukštas, taigi laikėsi jis jame ir be betono. Išbetonavau, be jokių armavimų, betono sluoksnis tikrai ne visur 10cm gavosi, stovi jis po šiai dienai, tfu tfu tfu :)
Kas dėl susižeidimų, tai po pirmos vasaros sienos apauga dumbliais, gali trintis kaip nori, minkšta ir švelnu :)
Žinoma dabar medžiagų įvairesnių, geresnių yra. Net nežinau kaip daabr daryčiau, jei daryčiau didesnį...

kidzy'is
08-11-2011, 15:17
Supratau, dėkui už nuomones :) Kaip tas PP atrodo (tiesą sakant nesu matęs gyvai tokio dalyko)? Nepraleidžia vandens kaip supratau. Bet dabar linkstu prie to, kad dėti plėvelę (kaip kad "lankavoj" ar kt. pardavinėja tą juodą). Tai žymiai pigiau atsipirks, bet tos klostės man nelabai patinka. Gal bandyt daryt keturkampį baseina, kolstes "suvaryt" į šonus ir paskuj tik viršuj tokį bortelį apvalesnį padaryt, kad bent kiek apvalesnis būtų.

Dėl to upelio/krioklio. Jei būtų ta plėvelė, tai ar išeitų daryt jį? Arba tą filtro galvą padėt ant dugno ar ant šono kaip nors ir nuo jo išmetimo angos nutiest šlangą į viršų, bet ar toks dalykas išeitų?

Fiskius
08-11-2011, 15:42
Dėl to upelio/krioklio. Jei būtų ta plėvelė, tai ar išeitų daryt jį? Arba tą filtro galvą padėt ant dugno ar ant šono kaip nors ir nuo jo išmetimo angos nutiest šlangą į viršų, bet ar toks dalykas išeitų?
Nematau tame jokio skirtumo ar tai būtų plėvele dengtas ar betonuotas ar dar kokį biesą. Pagalvot ir padaryt tereikia, o kaip jau sumastysi, taip ir bus ;)

kidzy'is
08-11-2011, 18:20
Tiesiog tas filtras nenaudojamas ir sugalvojau jį čia panaudoti. Taip pat, vanduo "keliaudamas" per akmenis prisijungtų deguonį ir dar šiek tiek pripildytų deguonies kiekį baseine, nes visgi bus laikomos ir žuvys. Bekasant duobę radau didelį akmenį, jo neiškėliau, tik iškasiau duobę ir įverčiau- užkasiau. Buvau pasikvietęs kaimynų, bet su jais nepavyko iškelti. Bet ar jis man nepradraskys plėvelės po žiemos, kai visi akmenys į viršų kyla?

Pikulis
08-11-2011, 22:55
Po plėvele dedamas paklotas. Nedaryk kampuoto, geriausiai dubenio formos su keliais laipteliais. Giliausia vieta nelygi, o su nedidele nuožulna į vieną kraštą, kad gautųsi nedinelė giliausia vietą vienoje vietoje, nes kai kapitališkai valysi į tą vietą susiriks visas dublbas, taigi lengviau bus išvalyt.