PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Kokie "papildai" naudojami paleidžiant akvariumą (koi žiemojimas)?

Sartorius
29-10-2011, 13:40
Atėjo laikas paleisti 400L akvariumą.
Patarkit, kokius "papildus" reikia naudoti, kad giologinė filtracija greičiau pardėtų dirbti?
Niekada tokų nenaudojau (esu naturalaus proceso šalininkas), bet šį kartą teks, tiesiog daug žuvų perkeliu iš tvenkinio į namus.

Pikulis
29-10-2011, 13:55
Čia, kaip ir mano atvejis. Maniškės jau savaitę akvariume gyvena, tai viskas kolkas lyg ir normaliai. Tiesiog vandentiekio vandenį aeravau porą parų, tada pyliau vitaminų ir bakterijų. Kai žuvis suleidau, tai nuo maisto vanduo truputi pabalo, bet vėl greit išskaidrėjo. Dabar kas dvi dienas dar truputi bakterijų įpilu (pagal pardavėjo rekomendacijas), tai manau kempinėje jau įsikūtė jų kolonijos. Tiesa, dar kas dien nusiurbinėju išmatas, o nusiurbtą vandenį dapilu tiesiog iš krano.
Viską darau, kad būtų pigiau, o šiaip juk galima pirkt specialiai tam skirtus preparatus, kur neva įpili į vandenį ir jau kitą minutę gali leist žuvis.

Rolandas
30-10-2011, 09:23
kokius "papildus" reikia naudoti, kad giologinė filtracija greičiau pardėtų dirbti?
Akva parduotuvėse yra bakterijų sporų piliulės. Tavo atveju reiktų keletos ir kas kelios dienos papildyti. Mesti tiesiai į biofiltrą, kad kuo greičiau pasklistų, okupuotų ir įsitvirtintų ant bioįkrovos.
O galima paimt iš kokio apsileidusio akvariumininko iš filtr-bačkos pilną "dumblo" kempinę ir ją nugręžt praskalaut į savo biofiltrą.
Bet vis tiek reikės laiko, kol teisingai susistyguos, susibalansuos bakterijų kolonijos, todėl su žuvų maitinimu pradžioje minimaliai, kiek tik gali leisti.
Įsigyk NO2 testuką ir pagal jį daryk dalinius vandens keitimus. Aišku, galima ir dažniau.

Sartorius
30-10-2011, 19:41
todėl su žuvų maitinimu pradžioje minimaliai, kiek tik gali leisti.

Na, galiu leisti ir nieko nemaitinti, manau keletą savaičių ištemps :)
O jei rimtai, tai iki kiek būtų "normalu" sumažinti dienos dozę, 50%, 30%... 10%?

Rolandas
30-10-2011, 19:50
Nežinau kokio dydžio žuvys ir kiek įmitę per vasarą. Na, jei žemesnė T, nors po du grūdelius "medium" kokio geresnio reiktų, kad skrandžiai neurgztų.

gintas-oranda
31-10-2011, 00:44
Sartorius, dėk durpes į filtrą, turėsi pačius originaliausius procesus vykstančius gamtoje. Beje, kaip ir gamtoje, žuvys niekada neapsinuodys amoniaku, o tai reiškia, kad galėsi jas šerti ir prastesnės kokybės maistu ir mažesniame tūryje daugiau žuvų laikyti ir nereikės ant dietos jų laikyti.

Rolandas
31-10-2011, 10:59
Gintai, yra racijos durpes dėl tonizuojančio taninų, org. rūgščių poveikio ir pH mažinimo, ko pasekoje amonis mažiau virsta amoniaku, bet man labiau patinka duot galingai "starterio" ir sukelt pamažu T iki optimumo, aišku, pirmiausia atsižvelgus į augintinių poreikius. Viens antram netrukdo: galima ir bakterijų bioįkrovai ir durpių maišiukan į filtro sekciją.
P.S. pas Sartorių Koi. Su pH mažinimu reiktų žinot iki kiek mažinam, nes paskui gali išlįsti kitos problemos.
Karpiams mūsų krano pH7,6 - idealu. Belieka pasirinkti gH, pasisaugot nuo ligų ir viskas.
O ant prastesnių pašarų neverta taupyt, kai einama į kokybišką eksterjerą ir spalvas.

Sartorius
31-10-2011, 16:35
Nežinau kokio dydžio žuvys ir kiek įmitę per vasarą. Na, jei žemesnė T, nors po du grūdelius "medium" kokio geresnio reiktų, kad skrandžiai neurgztų.

Su grūdeliais nieko neišeis, 20-čiai neišdalinsi po grūdelį :)
Temperatūra aukšta - 20C, juk akva namie stovi.

Duodu 30% normos, gal daugoka?
Vanduo jau pabalo, turi ir šiokį tokį kvapelį.
Bakterijų pilu kasdien, ziūrėsim, gal susitvarkys.

O durpės specialios ar iš senukų?

maswa
31-10-2011, 17:33
Keisk vandenį kasdieną ar kas antrą, kokias 2 sav. min po puse akvos tūrio. Neišiunginėk filtro ir bus perfekt. :)
Jei vanduo iš čiaupo tinkamas tavo laikomoms žuvims, daugiau nieko nereikia nei dėti, nei pilti.

Sartorius
01-11-2011, 21:43
Vanduo iš čiaupo?
- Daug geriau nei mirtis nuo užterštumo :)
Keičiu kasdienien po 25%, jei bus "blogumų", keisiu daugiau.

gintas-oranda
02-11-2011, 02:38
bet man labiau patinka duot galingai "starterio" ir sukelt pamažu T iki optimumo, aišku, pirmiausia atsižvelgus į augintinių poreikius.
Rolandai,jai "starterį" vadini bakterijas,-tai galingai padavus bakterijų,reiktu ir ėdalo joms galingai paduoti,o kaip joms(bakterijoms)to ėdalo paduoti,jei tas ėdalas žuvų nuodai-amoniakas?Kad visas amoniakas virstu į mažiau nuodingą amonį reikia,kad PH mažiau 7 butu.

Karpiams mūsų krano pH7,6 - idealu.
7,6pH butu idealu jei akvariume veiktu azoto ciklas ir bakterijos butu prigaminusios org.rūgščių kurios amoniakui ir metalams neleistu pasireikšti.

yra racijos durpes dėl tonizuojančio taninų, org. rūgščių poveikio ir pH mažinimo, ko pasekoje amonis mažiau virsta amoniaku
Čia tur but šneki apie taip vadinamas aukštapelkes durpes,tai taip,jos daugiau tinka ph mažinimui ir daržininkams.

P.S. pas Sartorių Koi. Su pH mažinimu reiktų žinot iki kiek mažinam, nes paskui gali išlįsti kitos problemos.
Rolandai,aš siūlau,taip vadinamas žemapelkes,arba dar vadinamas granuliuotas(nes turi molio savybes),silpnai rūgščias,daug huminų turinčias durpes.Būdamos silpnai rūgščios,jos didelės įtakos ph-šui nedaro,bet turi savybę siurbti iš vandens amoniaką,amonį,taip sudarydamos savyje terpę bakterijoms veistis ir pašalindamos iš vandens nuodus.

Sartorius
02-11-2011, 09:08
gintai, neparašei iš kur durpes imi?

Rolandas
02-11-2011, 12:03
Mano supratimu starteris, tai bakterijos, nesvarbu iš kur (parduotuvė, filtro drumzlės ar iš miško juodžemis). Jei ir nebus iš pradžių joms maisto pakankamai - anokia bėda, na, atmirs 90% ir kas, padidės maisto, greit atsistatys. Gaila 5mlrd. bakterijų? :)
Metalų tiek geriamam vandeny nėra, kad keltų problemas. Šia tema nesiplėsiu.
Durpės akvariuminės fasuotos - liuks. Nepasklinda, gerai dirba. O pačiam eit kastis, ieškoti tinkamų... nebent didesnio kiekio reiktų. O kad siurbtų amonius... puikių specifinių firminių adsorberių prekyboje yra.

Nereik taip komplikuot, čia tik biofiltrą užkurt. ;)

maswa
02-11-2011, 13:45
Gintai ,kuo durpė pranašesnė biofiltre, nei pvz keramika ,keramzitas ar ta pati kempinė ?
Aš bent kiek jau suprantu, tai biofiltro darbas yra užtikrinti gerai veikiantį azoto ciklą, o ne įtakoti vandens parametrus tokius kaip pH,KH arGH.
Kažkaip niekada nepastebėjau ,kad mano paminėti užpildai neatliktų savo funkcijos.
Kam dar išradinėti dviratį, kuris jau senai išrastas?

Paklausiu dar kitaip:
Mano akvariumas, šiame forume yra viešai publikuojamas.Manau pastebėjai tu jį ir nebus sunku tau jį pakomentuoti.
Jei aš dabar, pagal tavo rekomendacijas pradečiau pilti kondicionierius ,arbatą , naudočiau durpę , nekeičiau vandens, o jį gerinčiau kaip pats rekomenduoji ,ar nuo to mano žuvims būtų geriau ???

gintas-oranda
04-11-2011, 01:36
gintai, neparašei iš kur durpes imi?
lygtais ir parašiau,-žemumoje esančioje pelkėje,dabar lygtais šlapyne vadinama.Lysti šiuo metų laiku į tokias vietas nepatarčiau,nors ir daug reikėtu,bereikalinga s transporto laužymas ir vistiek neprivažiuosi,o jei ir prikulniuosi,šiuo laiku visa durpė po vandeniu jau turėtu būti.Be to,parsivežus tokia durpę dar reikia paruošti,nes kaip ir sakiau ji yra molio pavidale,o molio gabalo į filtrą neidėsi.Tokia pati durpė,tik jau apdirbta,sugranuliuo ta ir zoo parduotuvėse.
Kai pas jus vanduo pagal parametrus beveik normalus,surišti šviežiame vandenyje toksinus ir pašalinti amoniaką,durpės daug nereikia,4-5litrų keturiems šimtams turėtu pakakti,vanduo prie tiek jau nebeturėtu balti.

gintas-oranda
04-11-2011, 01:43
Jei ir nebus iš pradžių joms maisto pakankamai - anokia bėda, na, atmirs 90% ir kas, padidės maisto, greit atsistatys. Gaila 5mlrd. bakterijų? :)
Ne negaila 5mlrd. bakterijų,tik visame tame nematau logikos.

Metalų tiek geriamam vandeny nėra, kad keltų problemas.
Kai pas jus,per pus druskingumas mažesnis,tai ir problemų akivaizdžiu nesimato.

Vytautas
04-11-2011, 08:00
kuo durpė pranašesnė biofiltre, nei pvz keramika ,keramzitas ar ta pati kempinė?

Maswa - be bakterijų keramika, keramzitas, kempinė atlieka tik mechaninę filtraciją. Kiek supratau Ginto nuomone žemapelkės durpėje esantys organiniai junginiai daro teigiamą poveikį kol azoto ciklas dar neužsikūręs.

maswa
04-11-2011, 11:31
Maswa - be bakterijų keramika, keramzitas, kempinė atlieka tik mechaninę filtraciją.
Ir tas ir anas ,ir netgi kempinė puikiai atlieka bio filtraciją.
Viską protingai padarius, bakterijos pradeda veistis iškarto filtrą įjungus į rozetę.

Vytautas
04-11-2011, 13:09
Maswa, Gintas rašė, kad mūsų vandens ph yra per aukštas, kad iškarto bakterijos daugintųsi, biofiltracija efektyviai veiktų. Ar skaityti moki?

Rolandas
04-11-2011, 13:34
Kas? pH per aukštas Lietuvos vandeny? O aš sakau, kad ne per aukštas, o labai gražus ir geras karbonatinis buferis.
Kas ir būtų, kad bakterijos nesidaugintų. Lietuvos vanduo - kažkokia evoliucinė sala, kur negali gyvuot net primityvios bakterijos?
Geriau neklausinėk kas moka, kas nemoka skaityti, o įjunk loginį mastymą. :)

maswa
04-11-2011, 13:45
Maswa, Gintas rašė, kad mūsų vandens ph yra per aukštas, kad iškarto bakterijos daugintųsi, biofiltracija efektyviai veiktų. Ar skaityti moki?
Vytai, paklausiu tavęs ,kas atsitiktų mano žuvims, jei aš į filtrą sudėčiau durpę?

Vytautas
04-11-2011, 14:16
Žiūrint kokią. Bandau spėti, kad po žemapelkinės išgyventų, o nuo aukštapelkinės užsivartytų. Pabandyk. Parašysi. Tada tamstą cituot galėsiu ;)

maswa
04-11-2011, 14:35
Žiūrint kokią. Bandau spėti, kad po žemapelkinės išgyventų, o nuo aukštapelkinės užsivartytų. Pabandyk. Parašysi. Tada tamstą cituot galėsiu ;)
Blogiausiu atveju- išdvėstų.
Geriausiu - susirgtų heksamitoze ,bet galų gale vis viena padvėstų.

Virgism
04-11-2011, 15:45
Maswa gal teiksitės paaiškinti kaip durpės įtakoja žuvų susirgimą Heksamitoze? Ar durpės yra "heksamita" bakterijų šaltinis? Jei ne, tai kaip jos atsiranda tavo idealiame akvariume jei žuvys prieš tai buvo sveikos.
Suprantu kad tavo žuvis galėtų pribaigti sumažėjęs PH (jei kalbame apie Tropheus žuvis), tačiau konkrečiau būtų įdomu išgirsti iš tamstos.

Sartorius
05-11-2011, 19:52
Na, tai jau savaite praėjo. Zuvys aktyvios, bet vis dar slepias pakampemis, juk laukinės beveik :)
Keičiu vandenį kasdien po 25%.
Gyvos masės beveik kilas, tai turėčiau šert iki 50g per dieną. Suėda mažiau, matyt dėl streso ~25g.
Filtras Juwel'o Rio 400 - 4 kempinės ir viskas.
NO2 testas rodo "0", lyg ir veikia filtras, bet vanduo visvien balsvas, na, lyg pieno įvarvinta.
Laukiu kol vanduo praskaidrės...

gintas-oranda
05-11-2011, 20:18
Maswa, Gintas rašė, kad mūsų vandens ph yra per aukštas, kad iškarto bakterijos daugintųsi, biofiltracija efektyviai veiktų.

Kas? pH per aukštas Lietuvos vandeny? O aš sakau, kad ne per aukštas, o labai gražus ir geras karbonatinis buferis.
Šnekant apie pH ir buferį,norėčiau pasakyti,kad parūgštinimas silpnomis rūgštimis jokiu būdu nereiškia pH-šo žemiau 7,o reiškia kelis ar kelioliką kartų stipresnį,talpesnį buferį,nei karbonatinis.PVZ.esa nt pH-7,6 panaudojus durpes,pH gali nukristi iki 7,5-7,4,bet jis(pH),kelis ar kelioliką kartų ilgesnį laiką išliks nepasikeites,nei pH-7,6 karbonatinis.
Kas tai yra buferis,buferinė sistema?
Taigi,buferį sudaro silpna rūgštis ir tos rūgšties druska,arba silpna bazė ir tos bazės druska,kurie yra tame pačiame tirpale.
Kaip veikia:neaiškinsiu,p asiskaitykite čia:http://slovari.yandex.ru/~%D0%BA%D0%BD%D0%B8% D0%B3%D0%B8/%D0%91%D0%A1%D0%AD/%D0%91%D1%83%D1%84%D 0%B5%D1%80%D0%BD%D1% 8B%D0%B5%20%D1%81%D0 %B8%D1%81%D1%82%D0%B 5%D0%BC%D1%8B/

Ar durpės yra "heksamita" bakterijų šaltinis?
Jei taip būtu,tai pusė Amazonės upės baseino žuvų butu seniai išdvėsę.Pasižiūrėkit e kokiame vandenyje pusė jūsų laikomų žuvų plauko.http://www.youtube.com/watch?v=mAADHjaqOAw&feature=related

Rolandas
05-11-2011, 20:18
Spalvą gali duoti ir pašaras (mano vanduo vienam akvariume dabar žalsvas).
O gali nuo organikos klumpelės arba bakterijos suvešėt - "naujo akvariumo" sindromas.
Jei NH3/4, NO2 normoje, nėr ko jaudintis.

maswa
05-11-2011, 23:36
Gintai ,pas mane parvežti tropheusai prie pH 7.5 krisdavo kaip musės. Susirgdavo heksu ar malawio bloatu ,kaip nori, taip gali vadinti.
Metronidazolis nepadėdavo.
Teko pasimokyti iš savo labai skaudžių klaidų ,kelti pH ,praturtinti vandenį NaCl ,bei magnio sulfatu .Dabar 1,5m turiu puikią ,labai geros kondicijos tropheusų koloniją.Praėjus metams, parsivežiau kitos rušies tropheusų koloniją ,taip pat auga puikiai. Galiu tik įsivaizduoti kaip baisų sapną ,kas būtų buvę ,jei filtras būtų prikimštas durpių.
Aišku ,perkant ''no name'' tanganikos ež.žuvis tokių problemų nekyla ,azijatai jas adaptavę ir pH 7 gyventų , kondiciją žuvies ir atitinkamą už stiklo be abeo matytai.
Tai ir kyla klausimas ,kam siūlyti visiems iš eilės durpes ,kurios kerta per pH (man asmeniškai ir vanduo šlykčios spalvos būna nuo jos ).Tuo labiau,.kai dažniausia klausia žmonės šiame forume ,kaip turėti gerai veikiantį azoto ciklą ? Kuo blogai keramika ,kempinė ar keramzitas ,kurie neįtakoja pH ? Šie užpildai neatlieka savo funkcijos?

gintas-oranda
07-11-2011, 13:14
Teko pasimokyti iš savo labai skaudžių klaidų ,kelti pH ,praturtinti vandenį NaCl ,bei magnio sulfatu
Na va,pasirodo ir maswai netinka krano vandens buferis ir jis ruošia vandenį,o sakė,kad pila ir nesuka galvos.Ir ruošia ne šeip kokiomis silpnomis organinėmis rūgštimis,o neorganinėmis sieros rūgšties druskomis(magnio sulfatu).Tai ir kyla klausimas ,kam siūlyti visiems iš eilės naudoti neparuošta krano vandenį,-nori,kad pas kitus žuvys kristu kaip musės?

Tai ir kyla klausimas ,kam siūlyti visiems iš eilės durpes ,kurios kerta per pH (man asmeniškai ir vanduo šlykčios spalvos būna nuo jos )
Nepatinka durpės,-naudok kondicionierius,kuri uose yra acto rūgšties druskos,ar patį triloną-b,EDTA.Nepatinka kondicionieriai,-naudok askorbininę(vit.C),a r citrinos rūgštį,blogiausiu atveju,bent arbatos įpilk.Patinka stiprios rūgštys,-galima ir karpiams su sieros rūgštimi vandenį paruošti.7,6ph su sieros rūgštimi numušk iki 7,2-7,3ph(optimalus karpiams),magnio sulfatas pats savaime vandenyje susidarys ir turėsi buferį,kuris net dalinius vandens keitimus atlaikys.

Tuo labiau,.kai dažniausia klausia žmonės šiame forume ,kaip turėti gerai veikiantį azoto ciklą ? Kuo blogai keramika ,kempinė ar keramzitas ,kurie neįtakoja pH ? Šie užpildai neatlieka savo funkcijos?
Taigi,kuo blogai keramika ,kempinė ar keramzitas ,kurie neįtakoja pH ? Šie užpildai neatlieka savo funkcijos,kad reikia dėti valgomąją druską(NaCl),ar sieros rūgšties druskas(magnio sulfatą)?Ar pats žinai,ar dedi,kad T Barr,ar T.Amano taip parašė?

maswa
07-11-2011, 15:01
Na va,pasirodo ir maswai netinka krano vandens buferis ir jis ruošia vandenį,o sakė,kad pila ir nesuka galvos.
Gintai, atmintis labai trumpa pas patį žiurau.Net ir temą esu sukuręs, kurioje pats gan aktyviai dalyvavai:)
http://www.akvariumas.lt/showthread.php?295-Parametrai-Tanganikos-ežero-ciklidams

maswa
07-11-2011, 15:10
Tai ir kyla klausimas ,kam siūlyti visiems iš eilės naudoti neparuošta krano vandenį,-nori,kad pas kitus žuvys kristu kaip musės?

Pas mane žuvys truputėlį specifinės, Gintai. O kitoms esu pylęs eilę metų tiesiai iš čiaupo (kranai statybose būna). Žmonės turintys kitokios specifikos akvariumus, arba didelį jų kiekį, netgi susimontuoja pratekėjimo sistemas, kuriose reikalui esant ir ne vieną kartą per parą vanduo pasikeičia tiesiai iš čiaupo. Manai, dar papildomai iš arbatinuko jie vamzdžius atsiveda į akvariumus?

maswa
07-11-2011, 15:29
Taigi,kuo blogai keramika ,kempinė ar keramzitas ,kurie neįtakoja pH ? Šie užpildai neatlieka savo funkcijos,kad reikia dėti valgomąją druską(NaCl),ar sieros rūgšties druskas(magnio sulfatą)?
Atlieka labai puikiai.
Nitritai 0,1mg/l.

O nei druskos, nei magnio sulfato aš niekam nesiūliau dėti nei vandenį, nei tuo labiau į filtrus. Ar siūliau?