PDA

Žiūrėti pilną versiją : Sigito Koi karpiai tvenkinyje, Norvegijoje

Sigitas
01-10-2011, 21:38
Sveiki!
Gyvenu Norvegijoje,vienkiem yje.Atsiveziau savo Koi karpius is Lietuvos ir suleidau i pruduka.Tai negalejau patiketi,kai jie isnerse.Kai mailiukas issirito,tai juos sugaudziau ir suleidau i akvariumus,laikysiu per ziema.Dabar jiems du menesiai.Dydis nuo 1 iki 3cm.Taippat isnerse ir dekoratyviniai karosai.auginu kartu.
Karpiu mailius buvo geltonas,dabar keiciasi.kai kurie turi juodos spalvos.Idomu kada pasirodys raudona spalva?gal kas turit kokiu patarimu ar pastebejimu :)
P.S.ar esate girdeje,kad kam butu isnerse Koi karpiai ir dekoratyviniai karosai gamtoje,naturaliomis salygomis?

Pikulis
01-10-2011, 22:17
Kad karosai neria, tai čia ne naujiena, o jau seniena. Dėl koi mailiaus jau kitas reikalas. Būtų malonu pamatyti jų foto ;).
Truputi nukrypsiu nuo temos, bet ir čia kakiek tinka, nes nekama apie atranką. Su karpiukais deja patirties neturiu, bet tai su karosiukais kitas reikalas. Tarkim praėjusiais metais laikiau visus kartu ir spartaus augimo ir lėtesnio. Ir lieknus ir apskritesnius; trumpesnėm, ilgesnėm uodegom. Esmė tame, kad jų skirtumas tebuvo pradioje, kai vieni jau buvo kokių 3cm., kiti dar tik 1,5cm., o dabar jie visi kaip vienas didumo ir sudėjimo, tik skiriasi spalvos ir galvos forma kakiek. Tai kame esmė rūiuot? Pas mane kas gavosi ar didesnieji nustojo augt, ar maesni suskubo augint svorio?

Sigitas
02-10-2011, 11:32
o kada pas taviskiu atsirado raudona spalva?nes pas mane kolkas tik gelsvi arba naturalios(pilki) ir dar kiti gelsvis su juodu.

Kad karosai neršia, tai čia ne naujiena, o jau seniena. Dėl koi mailiaus jau kitas reikalas. Būtų malonu pamatyti jų foto ;).
Truputi nukrypsiu nuo temos, bet ir čia kažkiek tinka, nes šnekama apie atranką. Su karpiukais deja patirties neturiu, bet štai su karosiukais kitas reikalas. Tarkim praėjusiais metais laikiau visus kartu ir spartaus augimo ir lėtesnio. Ir lieknus ir apskritesnius; trumpesnėm, ilgesnėm uodegom. Esmė tame, kad jų skirtumas tebuvo pradžioje, kai vieni jau buvo kokių 3cm., kiti dar tik 1,5cm., o dabar jie visi kaip vienas didumo ir sudėjimo, tik skiriasi spalvos ir galvos forma kažkiek. Tai kame esmė rūšiuot? Pas mane kas gavosi ar didesnieji nustojo augt, ar mažesni suskubo augint svorio?

Sartorius
02-10-2011, 13:42
P.S.ar esate girdeje,kad kam butu isnerse Koi karpiai ir dekoratyviniai karosai gamtoje,naturaliomis salygomis?

Kas čia nuostabaus?
Pas mane tvenkinyje karpiai ir koarosai neršia kasmet. Keista būtų jei nenerštų :)

Pikulis
02-10-2011, 14:01
o kada pas taviskiu atsirado raudona spalva?nes pas mane kolkas tik gelsvi arba naturalios(pilki) ir dar kiti gelsvis su juodu.
Jeigu spalva kaip laukinių, tai "daosi" nuo 6mėn. iki 2m. (tame laiko tarpe) ir galutinis rezultatas - oraniniai. Likusieji jau nuo pat lervutės būna kitokie: balzgani, viesiai pilki tamsiomis akimis, matosi, kad pilvaplėvė nėra sidabrinė ir pan. Kuo didesni auga, tuo spalvos intensyvėja, konkretau laiko nėra. Tiesiog paiūrėjus į lervutė jau aiku ar tai spalvotas padaras ar ne. Grubiai paėmus tai orentuokis ties 6mėn., nes tokio amiaus spalvos beveik jau ir nusistovi.

Sigitas
02-10-2011, 14:20
Kas čia nuostabaus?
Pas mane tvenkinyje karpiai ir koarosai neršia kasmet. Keista būtų jei nenerštų :)
Na dėl karosų, tai čia nieko nuostabaus, bet nebuvau girdėjęs, kad kam Koi karpiai išnerštų šiaurinėje Europoje :)
Todėl ir įdomu sužinoti kitų atvejų, pasidalinti mintimis.
Žinau, kad paskutinius kelis metus Lietuvoje jau puikiausiai neršia laukiniai karpiai. Tai puikiausias įrodymas, kad klimatas tikrai keičiasi ;)

Sartorius
02-10-2011, 21:51
Nežinau, kaip Norvegijoje, bet Lietuvoje Koi neršia reguliariai :)
mano žiniomis, viskas ko reikia, be normalių gyvenimo sąlygų, tai 1000 akumuliuotų celsijaus laipsnių (jei temperatūra tik 15 C, tai išnerš po 66 dienų).

Pikulis
05-10-2011, 22:33
Tai vat Sigitai, gal įmesi į temą ir vaizdinės medžiagos apie savo karpius ir karosus? ;)

Jogaila
11-10-2011, 20:04
Tai puikiausias irodymas,kad klimatas tikrai keiciasi ;)
Manau, tai tik laikinas ciklinis klimato atšilimas - tiesiog sutampa keletas "ilgesnių vasarų"

gal įmesi į temą ir vaizdinės medžiagos apie savo karpius ir karosus
Labai pritariu - kuo daugiau vaizdinės medžiagos, tuo smegesnė tema ;)

Rolandas
12-10-2011, 08:05
Žinau, kad paskutinius kelis metus Lietuvoje jau puikiausiai neršia laukiniai karpiai. Tai puikiausias įrodymas, kad klimatas tikrai keičiasi
Karpiai Lietuvoje auginami nuo viduramžių. Kaip manai iš kur buvo ir yra gaunamas prieauglis?
O dėl neršto, tai teisingai Sartorius jau pasakė: surinksi tinkama kiekį laipsniadienių (ir sudarysi kitas tinkamas sąlygas), turėsi natūralų nerštą ir Norvegijos šiaurėje, pvz baseinas bus šiltnamyje ar vanduo papildomai šildomas.