PDA

Žiūrėti pilną versiją : Vieno prūdo istorija

nadh
21-07-2011, 21:37
Sveiki,papasakosiu vieno prūdelio gimimo istorija. Viskas prasidejo prisiskaicius forumų, taciau labiausiai reikejo grunto. Kasimas prasidejo išalui dar neišejus tirpstant paskutiniam šios žiemos sniegui. Planuotas 4 arų, o gavosi 4,5 a. Gylis 2,8 m gruntas žvyras. Prūdelio pagrindinis tikslas gruntas, na o visa kita reakreacija.

nadh
21-07-2011, 21:56
Vaizdas po savaitėlės. Pasnigo pusdieniui 14331434

nadh
21-07-2011, 22:02
Atejo gegužė, prasidėjo krantų tvarkymas, augalų ir žuvų paieškos.

14371438

nadh
21-07-2011, 22:26
Liepos mėnuo. Pasodinta lelija, aštrys, meldai, irisai plunksnalapė. Žuvys auksiniai karosai ( didelis ačiū forumiečiams Pikuliui ir Fiskiui) ir 150 lynukų. Šiuo metu jau plaukioja išneršti karosiukai. Papildomai niekas nešeriama.

14601464

Gedas
21-07-2011, 22:32
Graži fotosesija, gražus vaizdai...

Rolandas
21-07-2011, 22:33
Oi, kaip tiktų čia auginti eršketus. Aišku, reiktų šerti.
Su karosiukais, man rodos, paskubėjai. Bet čia skonio reikalas.
Gražus tvenkinys ;)

nadh
21-07-2011, 22:43
Auksinukų norėjau, tai jau buvau apsvarstęs ir dėl to leidau. Eršketus sėkmingai augina kaimynas. Pas ji 50 arų. Beje čia sklypo gale teka Nemunas, tai žuvų rūšių kaip ir užtenka, nors dar noriu kilbukų prileisti

Nilas
21-07-2011, 22:45
Vaizdas gražus. Mielas prūdukas, ne per mažas ir ne per didelis. Karosai ir lynai - nelabai geras derinys, ypač lynų atžvilgiu. Jei dar karpių įleisi, tai alkani lynai tave metų metus keiks. :)))))

Pikulis
21-07-2011, 22:49
aunu, kai vanduo taip auktai. Ateis laikas pagalvoti kaip retinti karosus ;). Auksiniai karosai tokie pat lėtapėdiai kaip ir lynai, iaip abi rūys konkuruos tarpusavyje, bet čia kaip sakant gamtos dėsniai, rūys visgi vietinės.

nadh
21-07-2011, 22:56
Atsiprašau, bet kompe nėra lietuviškų raidžių. Aš jų neretinsiu, lai gyvena. Man tas prudelis juk nepragyvenimo šaltinis. Labiausiai patinka, kad per žvyrą prasifiltravęs vanduo skaidrus. Laukiu, kol žolės vegetuot pradės, tai turėtų dar labiausiai skaidrėti. Pavasarį tai net žydrumas vandens matėsi. Karpių neleisiu, man užteks ir šiu rūšių, kitų Nemune galiu prisigaudyt. Pikuli, tu čia kaip ir šio prūdo krikšto mama :)

nadh
21-07-2011, 23:09
Žinau prūdą, kur lynai nukonkuravę karosus, tai nepergyvenu, kad lynai liks be maisto.

Pikulis
21-07-2011, 23:09
;DDD kaip jau pasakysi. Na, laikas parodys ko trūksta, o lydeką manau vistiek kažkada teks įsileist.

Nilas
21-07-2011, 23:10
Kažin ar be retinimo apseisi, jei norėsi, kad žuvis gražesnė-didesnė nuaugtų. O jei daug prisiveis, tai žuvys pusbadžiu gyvens, bus silpnesnės, gali labiau sirgti (nors yra ir teigiančių priešingai), išsigimti. Iki begalybės veistis negalės, telkinys ne guminis - neišsiplės. Be to, kol lynai pradės neršti, karosai jau bus gerokai paėmę viršų savo skaičiumi.

Auksiniai karosai tokie pat lėtapėdžiai kaip ir lynai, šiaip abi rūšys konkuruos tarpusavyje, bet čia kaip sakant gamtos dėsniai, rūšys visgi vietinės.

Po keleto metų lynų vis dar bus 150, o karosiukų kažkiek tūkstančių - konkurencija nelabai lygi, sunku net prognozuoti, nebent trūkstant maisto savo ikrus ėstų.

nadh
21-07-2011, 23:19
Nu tada savaitgalį dar + 150 prileisiu :)

Pikulis
21-07-2011, 23:24
Nedidele lydeką kitais metais įleisk ;)

Nilas
21-07-2011, 23:27
Nu tada savaitgalį dar + 150 prileisiu :)
Lynukų? Išduok paslaptį iš kur gauni? Koks dydis? Jei ką, brūkštelk a.ž. ;)

Nedidele lydeką kitais metais įleisk ;)
Jei lynukai nedideli, tai lydeka pirmiau lynukus "išretins", o tik po to imsis karosų. (jei nedidele lydeka laikysime 300g. metinukę)

nadh
21-07-2011, 23:28
Nu teks tada sekanti pavasari i Nemuna bristi lydekioko gaudyti. PS man taip sirdi skaudes naikinant sia lietuviska karosu veisle :(

Pikulis
21-07-2011, 23:30
Viena lydeka niekaip neišnaikins, tik truputi apretins, karosai tik gražesni bus nuo to. Dar kol mažai žolių, tai nedaug vietos bus kur jai slėptis, karosai lanku ją apeidinės ;D.

nadh
22-07-2011, 00:09
Kazkaip musu tauta ant lynu pasinesusi, gal cia verta juos veisti ir pardavineti metinukus? Ka protingi kurmiai tuo klausimu pasakytu?

Nilas
22-07-2011, 00:16
Gal todėl, kad ganėtinai universali žuvis, turi daug privalumų. Apie lyną rašiau atskiroje Faunos skiltyje (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?258-Lynas-Tinca-tinca).
Aš matau tokius lyno privalumus:
1. Išvaizda. Man tai labai graži žuvis, apvalainos formos, buki masyvūs ir užapvalinti pelekai, raudonos akys, sodrūs kūno atspalviai.
2. Atsparumas. Gan atsparus deguonies stygiui ir ligoms.
3. Vislumas. Populiacijos gan stiprios, mūsų sąlygom sėkmingai veisiasi, nors auga lėtokai.
4. Skonis. Tikrai skani žuvis, pagal kainos ir skonio santykį pranašesnis už ungurį. Čia mano toks subjektyvus požiūris.
5. Žūklė. Labai smagu žvejoti, pagauti nėra lengva, bet rezultatai pateisina pastangas, žuvis stipri, kilograminis lynas su meškeriotoju grumiasi labai solidžiai.

P.S. Kaip įžuvinimo medžiaga - lynas ganėtinai brangi žuvis. Kai kur lynukus pardavinėja trigubai brangiau nei karpiukus.

Pikulis
02-06-2012, 20:12
Kaip gyvuoja tavo karosai? Gal kitokių žuvų prisileidai?

nadh
02-04-2014, 16:08
Kaip gyvuoja tavo karosai? Gal kitokių žuvų prisileidai?

Sveiki visi. Va ir peržiemojom. Visi Pikulio karosai gyvena kuo puikiausiai. Vanduo skaidrus ir matosi koki 1 m, nors pas kaimyną karosai viska sukuitę ir vanduo drumzlinas