PDA

Žiūrėti pilną versiją : Suorganizuokime akvariumų foto konkursą

Nykstukas
05-07-2011, 17:59
Siūlau padaryti forumiečių foto konkursą pvz "mano akvariumas-interjero dalis" ar tik "mano akvariumas". Svetainės nariai talpina tam tikrą foto kiekį, už kuriuos kiti galėtų balsuoti, komentuoti. Galų gale vėliau laimėjęs kviečia visa Lietuvą pas save į svečius:DDD

Rolandas
05-07-2011, 21:35
Paskelbti visai nesunku, net prizus įsteigti galima, bet... pora internetinių puslapių Lietuvoje darė/daro konkursus ir kažko nelabai aktyvus dalyvavimas.
Ar tai kuklinasi prisižiūrėję tarptautinių konkursų akvariumų lygio ar iš tinginio, ar dėl techninių galimybių trūkumo tinkamai pateikti nuotraukas.
Bet galime pabandyti. Siūlykite kriterijus, klases ir pagal kokias taisykles organizuojam, vertinam ir pirmyn. ;)
O gal ne tik akvariumų konkursą, o išplėsti kažkaip. Galėtume gražiai užbaigt sezoną, metus, apdovanojant pačius pačiausius. ;)

Vytautas
06-07-2011, 09:37
Jei labai daug susmulkintume kategorijas tai nebūtų ką lyginti. Jei nesmulkinsime - neišeis lygint ;) Siūlau: akvariumai su CO2 ir akvariumai be CO2 (jei tokius kas nors dar turi). Arba jei tik akvariumai su CO2 tada pagal tūrį.

Nykstukas
06-07-2011, 17:40
Ko ten kuklintis, kiekvienas darome taip, kaip išmanome. Visi esame skirtingi ir mūsų fantazijos vaisiai taip pat yra skirtingi.
O gal skirstome į ciklidinius, augalinius ir mišrius?
P.S. Gal ir nusišnekėjau, bet kiek žinau ciklidiniams augalų nereikia, augaliniams žuvų atrodo minimaliai, o mišrūs, tai kaip pas mane, darželis kuriam tik morkų trūksta su daug žuveliokų :D

Rolandas
06-07-2011, 21:22
Ko ten kuklintis, kiekvienas darome taip, kaip išmanome.
..jeigu taip paprastai, nekuriant taisyklių, tai galime forumo skiltyje "Mano akvariumas" ir prisistatyti:
aprašymas, tūris, augalai, žuvys, gruntas, įranga.... priežiūra, na toks a la netrumpas pasakojimas/straipsnelis, o foto sudėt į galeriją ir užlinkint temoje.

Nykstukas
17-07-2011, 18:47
iūrinėjau internete akvariumus ir avėjausi Japonų akvariumistikos kutūra. Vienas filmukas truko net dvi valandas, bet jis mano manymu yra kaip tik iai temai. Filmas apie 2009 m. vykusį tarptautinį augalinių akvariumų konkursą. Man kilo iokių tokių idėjų? Suorganizuoti virtualiai tokią parodėlę manau būtų nesudėtinga. Tik, kad atsirastų drąsių ir intuziastingų monių.
Siūlau organizuoti tokį konkursą arčiau iemos, nes mano manymu vasara visi akvariumininkai inaudoja akvariumo tobulinimui, papildymui ir pan. Taip pat galima tą patį konkursą skelti į dvi dalis I. Kavariumų ir II į dekorativinių vandens telkinių.
Tad mano manymu pavadinimas galėtų būti akvamanija 2011:D
Taisyklės... Na:
1. Į komisijos iuri Rolandą, Viktorą, Jogailą. Vertinimo kriterijai-fauna, flora, bendra akvariumo kompozicija.
(Jeigu būtų daugiau dalyvių, skaidyti akvariumus iki 100 l. ir nuo 100 l. bei gėlavandenį ar jūrinį)
2. Nuotraukų kokybės reikalavimus paskelbtų ta pati iuri.
3. Vertinamų nuotraukų kiekis-1. Nuotraukos turi būti spalvotos, turi matytis visas akvariumo priekinis stiklas.
4. Dalyvis turi pavadinti kompoziciją, nurodyti akvariumo dydį, trumpai aprayti naudojamas mediagas ir uvis.
5.
6.
7.
8.
P.S. Kviečiu forumiečius papildyti būsimo konkurso taisykles :D

http://youtu.be/1uVoNbylV8o

Rolandas
20-07-2011, 23:33
Pasitikrinant ar pavyktų suorganizuoti konkursą, kviečiu prabalsuoti.
Ačiū

Rolandas
22-01-2012, 14:33
Na, ką? Labai gražus akvariumuks. Ir matant kiek daug žuvų ir visos gerai įmitę, sveikos, judrios ir augalų sąžalynai sveiki, lieka išsakyt komplimetus. Pagarba.
Tiesa, muzikos takelis irgi liuks. ;)
P.S. verta gaivint pasiūlymą dėl akvariumų konkurso (foto, video ar kitokio).

Nykstukas
22-01-2012, 15:35
Ačiū Rolandai:) Yra ir gražesnių akvariumų;)...
Man kilo mintis. Metus seku šį forumą ir supratau, kad dėl akvariumistikos hobio daromos teigiamos įtakos žmogui turbūt nesiginčytų niekas, o ypač dėl teigiamos įtakos vaikams ir paaugliams, kurių čia yra ir gana gausiai. Tad siūlyčiau daryti konkursą, kuris būtų pirmiausia skirstomas pagal amžiaus grupę, o visą kitą būtų derinama prie jų amžiaus. Ypač norėčiau, kad daugiau būtų skiriama dėmesio į dalyvius 14-16-18 metų. Konkursas skatintų gamtos dėsnių pažinimą, meną, dizainas ir t.t...
Čia mano svajonė, bet kaip tai virtualioje aplinkoje techniškai padaryti-nežinau... Norėčiau, kad akvariumistika būtų populiari tarp vaikų bei paauglių... Ir konkursas manau atliktų savotišką socialinę net misiją....

Rolandas
22-01-2012, 15:57
Palaikau.
Galim subendraut su Jaunųjų gamtininkų centru ir padaryt kokį bendrą projektą moksleiviams akvariumininkystės tema.
Pas juos puikus renginys vyksta pirmą spalio savaitgalį. Gera vieta dalyviams susirinkti, būna organizuojamos kelionės/ekskursijos - dovana dalyviams.
Jei būtų palaikymas/pagalba, galėčiau imtis. Įdomu, juolab kontaktai ir patirtis dar yra. :)
O moksleiviams galėtume suorganizuot ir kokį būrelį Vilniuje. Reik tik kur kampelio su keliais akvariumais. Jei žinot kur, parašykit.

Nykstukas
22-01-2012, 16:19
Kooperuotis su gamtininkų centru gera mintis. Iš mūsų pusės gali būti palaikymas:
1. Svetainėje virtualus eksponavimas, balsavimas,
2. Manau nesunku būtų susimesti po 2-5 ar 10 lt. kokiems prizams steigti
3. Kiekvienas galėtumėm kaip prizus padovanoti po kokį augalą ar ką kitą jų akvariumui. Manau tai būtų ne ką mažiau vertinga, nes viską jiems reikia pirkti prašant iš tėvelių... Tai puiki paskata užsidirbti savo žiniomis, fantazija, kantrumu...
Centras mums padėtų manau atrinkti tinkamus darbus, kandidatus atitinkančius pagal būsimus konkurso nuostatus. (Manau virtualioje erdvėje tai būtų reikšmingiausia iš centro pusės).
Sunkiausia rasti tą "kampelį" kuriame vyktų gamtos pažinimas, grožio supratimas ir kiti vaikams nuostabūs dalykai....
Čia aš nei ryšių, nei kokių kitų galų neturiu:(
O šiaip iš mano pusės palaikymas būtų. Ar nedidelėj finansinėj, ar kokioje organizacinėje srityje... Pirmiausia turbūt reikėtų susitarimo, tada nuostatų, o veliau reklama bei pirmas blynas....

Rolandas
22-01-2012, 16:22
O ateinančiame susitikime, kam įdomu būtų užsiimt, įsijungt į tokį socialinį projektą, pagalvokime apie pasiūlymus, konkrečią pagalbą. ;)

Nykstukas
22-01-2012, 16:45
Na nebūčiau aš, bet įrašysiu dar keletas mano pamąstymų šia tema...
Konkursas mano vizijoje turėtų būti orientuotas į pačios akvariumistikos sklaidą, bendravimą, komunikavimą ir tuo pačiu pasikeitimą patirtimi. Galų gale vaikai turėtų ne tik pristatyti savo darbo foto ar video, bet kartu pristatyti ir aprašyti pateikto akvariuminio projekto planą, eigą ir galutinį variantą (svajonės ir realybė...). Gal būt lemtų ne galutinis balsų skaičius dėl svarstomos nuotraukos ar video estetikos, o pačio moksleivio žinios apie akvariumą... Sunkiausia bus vertinti jauniausių amžiaus grupę. Mat jiems visada padės tėveliai;) Tai gal išskirti jų grupę kaip šeimą. Na čia improvizuoti yra kur...
P.S. čia pamąstymai apie būsimus nuostatus, tikslus ar uždavinius...

Jogaila
23-01-2012, 22:46
Labai tokia "tema-dėlionė" gavosi :) Praeitų metų liepa, šių - sausis. Bet mintis man patinka. Kodėl gi forumui neturėt savo virtualios parodos? Pokalbiai neturėtų likti vien pokalbiais, gerai būtų jiems išsirutuliot karts nuo karto į ką nors "rimtesnio" . Atskiri atvejai (tiek akvariumų, tiek tvenkinių) be jokios abejonės įdomu. Bet turbūt beveik kiekvienas iš savo atvejo galėtų atrinkti vieną ar kelias nuotraukas ir jas pateikt konkursui/parodai/.... O žiūrint forumo mąstu, tai ta virtuali paroda gali būt nors ir kelių dalių, pvz., atskirtų laike: akvariumai, tvenkiniai ir "įdomybės" (pagautos įdomios akimirkos iš tvenkinių ar akvariumų gyvenimo) .... (sąrašas nėra baigtinis)

Nykstukas
24-01-2012, 19:52
Palaikau Tave Jogaila,
Siūlau burtis į dvi grupes. Abi jos parašo būsimo konkurso nuostatus. Viena grupė kurs akvariumų konkursui, o kita tvenkinių konkursui. Nuostatų eskizus pristatom forume, kuriame lankytojai galėtų siūlyti savo idėjas, teigti nuomones.
Mano manymu reikėtų pradėti nuo elementarių, nesudėtingų, per daug neišplėstų nuostatų.

Jogaila
24-01-2012, 20:56
Na, šiek tiek išsikalbėsiu, ką aš apie tai ištikrųjų manau... :)

Pirmiausia, tai nereik per daug eikvot parako, šaudant į tuščias erdves. "Išsiliejusios iš krantų", per daug išsiplėtusios diskusijos "kaip viskas turėtų būti" dažniausiai daugiau trukdo, nei kelia bent kokio (nesvarbu, ar svetainės, ar forumo, ar renginio) kokybę.

Jei idėja patinka, reikia tiesiog imti ir ją įgyvendinti.

Ne maži vaikai čia renkasi bendraut, todėl manau, kiekvienas žino, yra matęs ar bent jau nutuokia (o gal nujaučia), kaip turėtų atrodyti virtuali paroda.

Kad ją organizuotant nekiltų koks nors chaosas, iki pradžios reikia apsispręsti, apsitarti, nubalsuoti - na, nesvarbu kokiu būdu bet tvirtai-drūtai sutarti keletą klausimų.

Taigi, einam nuo pradžių ir nuosekliai:

1. Kas yra parodos objektas, t.y. ką "eksponuosim": akvariumai (su aprašymais ar be jų), tvenkiniai (su istorija, parametrų aprašymu ar be viso to), ir t.t. Ar tas objektas kaip nors skirstomas į kategorijas, ar viskas eina "bendru srautu". Jei skirstomas - kaip.

2. Kaip pristatomas objektas? Jei tai virtuali paroda - faktas, pateikiant nuotraukas. Klausimas - kokie joms reikalavimai. Kaip jos pateikiamos. Turiu "negeros patirties", kai kiekvienas deda savo nuotraukas ir aprašymą savarankiškai. Tada jos sudedamos skirtingais būdais, dar kai kurios dingsta, pvz., balsavimo metu, pateikiami skirtingi aprašymai. Gaunasi toks "bardakėlis", nors ir simpatiškas. Geriau jei tas nuotraukas talpintų kas nors vienas, o jam jos pateikiamos būtų kad ir elektroniniu paštu su vienodais, standartizuotais aprašymais. Gal svarbu ir kur talpinama (forumo tema, atskira svetainė, galerija, ar pan.)?

3. Dalyviai. Kas gali dalyvaut parodoje, o kas ne.
4. Terminai. Kada pateikti, kada grožėtis, kada vertinti, kada visą šitą reikalą raukt, paskelbt nugalėtojus, pasvarstyt kas buvo gerai, blogai, ar tiesiog "ne taip" (angl. "Lessons learned") - ir vėl, jei patiko, pradėt iš naujo (metinis ciklas čia manau tinkamiausias).

5. Vertinimas - balsavimas forume ar komisija (o gal ir tas, ir tas). Kaip vertinama kiekvienu atveju, kaip vertinimai suvedami į visumą

6. Prizai - siurprizai.

7. Ir paskutinis dalykas, nuo kurio iš esmės (jei rimčiau pagalvojus) parodos sėkmė visiškai nepriklauso - reikia sugalvot jai pavadinimą.

Rolandas
25-01-2012, 09:58
Pritariu.
Nereik labai įsispraust į rėmus. Reik imt ir daryt.
Mano akimis užtektų:
akvariumas (dvi grupės: vaikai/jaunuoliai iki 14 metų ir suaugę)
dekoratyvinis tvenkinys, baseinas

Vertinimas balsuojant internetu (patinka, balai) ir komisija (balai, su analize, komentarais).
Taip, nuotraukas siųsti paštu, o viešinimui/balsavimui/vertinimui įkelt vienu metu, kad ankstesnės nedarytų įtakos vėlesnėms, o ir atiduodami balsai galėtų būti skiriami matant visus darbus.

Dėl aprašymo, tai gal reiktų šiokios tokios formos dėl matomų rūšių suregistravimo ir minimalaus aprašymo apie sąlygas.

Konkurso pabaigą "pririščiau" prie kokių renginių, šventės, nes gali reikti atvykti į Vilnių arba kaip prizą būtų galima pasiūlyti kokią tematinę kelionę.

Nykstukas
25-01-2012, 14:43
Sutinku.
Akvariumus skirstom į dvi grupes. Iki 14 metu ir nuo 14 metų.
Dėl tvenkinių nieko negaliu pasakyti, nes nieko tame nesuprantu.
Tai kada ir kaip startuojam?

dovyd-as
25-01-2012, 16:35
Laba,
gal skirstome į tokias amiaus grupes: iki 18m ir nuo 18m? :)

Jogaila
25-01-2012, 19:43
O jūs man galit paaikint, kam reikalingas tas amiaus skirstymas?

Rolandas
25-01-2012, 21:24
Manau, kad vaikams bus sunku susirungt su suaugusiais kaip lygūs su lygiais.
O juos paskatinti tikrai verta.

edvis12
27-01-2012, 18:37
:)nu taip amiaus skirstymas man atrodo svarbus dalykas,nes nelygios jėgos būtu ,o geriausios grupės mano atvilgiu ligi 15 ir nuo 15.
O i konkurso mintis man labai patiko.

edvis12
27-01-2012, 19:05
(Jeigu būtų daugiau dalyvių, skaidyti akvariumus iki 100 l. ir nuo 100 l. bei gėlavandenį ar jūrinį)

Dvi grupės man atrodo mažai ,nes bus labai didelis skirtumas kur pvz.150l.akva ir kur 600l.akva aš daryčiau iki 70l iki 150 iki 300l iki 450l iki 600l ir taip toliau.

Nykstukas
28-01-2012, 10:35
Dvi grupės man atrodo maai ,nes bus labai didelis skirtumas kur pvz.150l.akva ir kur 600l.akva a daryčiau iki 70l iki 150 iki 300l iki 450l iki 600l ir taip toliau.
Pritariu, bet tada reikėtų neumirti ir apie atitinkamą prizų fondą...

Rolandas
06-02-2012, 18:21
O štai kas vyksta pas ukrainiečius kas mėnesį:
akvakonkursas (http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=111 785)
Tikrai gražių yra. Tikras apsižiūrėjimas.