PDA

Žiūrėti pilną versiją : Varžos žuvų auginime

Rolandas
26-06-2011, 12:19
Jūrose varžose žuvys auginamos pramoniniu būdu, bet neturint daug vandens telkinių ar jei juose yra plėšrūnų, visai patogu palaikyti/paauginti mailių kol sustiprės, paaugs.
Štai paprasta "plūdri" sistema, kurioje organizavus aeraciją ar siurbliuko pagalba vandens pritekėjimą/keitimąsi, parinkus tinkamo akytumo tinklą, o jei dar pritaisius lempą naktiniams vabzdžiams viliot, labai naudingas daiktas gautųsi ir galimybes praplėstų.

varža (http://www.koigarten-mueller.de/koizucht-haltung/laichhilfe/haelterungsnetz-90-x-200-x-110-cm.php)

Nilas
26-06-2011, 19:33
Hmm, geras daiktas, kaip matau ir pasigaminti nesunku...

Pikulis
26-06-2011, 21:14
Ir kaina "gera", manau pamačius foto pačiam dabar pasigamint tikrai nesunku ;) Aišku tiems, kam rekia.

Rolandas
26-06-2011, 21:28
Truputį tobulinčiau, kad bangos neapverstų, "išneščiau" dar vieną vamzdį-plūdurą pagal perimetrą į išorę per metrą. O tinklo/narvo apačioje pagal perimetrą pririščiau metalo, kad skandintų dugną.

Dar321
26-06-2011, 21:51
Parišinėt nebūtina, paprasčiau surinkinėjant tiesiog triūbon armatūros indėt. ;)

Rolandas
26-06-2011, 23:30
Neminėjau, yra tokia silpna vieta - apaugimas dumbliais.
Visą vasarą tankaus tinklo be valymo neišeis išlaikyti, kad būtų gera vandens cirkuliacija. Nebent siurblys pumpuos vandenį tiesiai vidun.
Reikia pagalvoti kaip už kampo pakelti ir žuvis permesti kiton varžon, kol bus išvalyta pirmoji.

Rolandas
20-08-2011, 13:12
Gražus modeliukas - aišku kur ką kaip tvirtint ir be komentarų.

1576

Rolandas
14-12-2011, 09:02
Jūrinės varžos. Gražus filmukas.
Kai ką galima pritaikyt gaminantis nedidelę varželę į tvenkinį.

http://www.youtube.com/watch?feature=player _embedded&v=vvTE0wFNDBo#!

Nilas
14-12-2011, 10:55
Man tik nelabai aišku kaip pašarai neišbyra per dugną. Na sakykim, uginant žuvį, kuri renka pašarą nuo dugno, matyt ir varžos dugną reikėtų kitokį daryti?

Rolandas
14-12-2011, 11:04
Negirdėjau, kad "dugnines" augintų varžose.
O pelaginės neleidžia pašarui nugrimzt iki dugno.
Yra personalas, kameros stebinčios šėrimą, elgseną ir kt.

MVR
14-12-2011, 16:04
pažystu žmones kurie augino eršketukus varžose, tai vienas varžas turejo su dugnu (varzu matmenys 1m*1m) arba darydavo seryklas tokias, kitaip sakant saleles po vandeniu ant kurių būdavo pašaras užberiamas(varžų matmenys 2m*2m).

Šaras
20-12-2011, 19:07
Ką galvojate apie varžą tvenkinyje, eršketams pavyzdžiui?

Rolandas
21-12-2011, 18:52
Galvoju, kad gerai gali būti pasiauginti mailiuką papildomai pašeriant.
Bet kelios sąlygos:

jauniklius įsigyti kai vandens temperatūra tvenkinyje bus aukštesnė už 18C
į varžą turi patekti, keistis šviežias vanduo su deguonimi
turi būti "dugnas" po šėrykla, nes maitinas nuo dugno natūraliai
turi būti geri pašarai
varža turi būti uždengta tinklu iš viršaus nuo paukščių
užtikrinti pastoviai kitus svarbius biotechnologinius parametrus rūšiai

Šaras
05-03-2012, 12:36
Labas Rolandai, kokio dydžio turėtų buti eršketo mailiukas ,kodėl nuo 18C laipsnių nes tokia tempertūra vasarą buvo tik paviršinio vandens .

Rolandas
09-03-2012, 01:57
Todėl, kad Lenkijoje tokiame vandenyje yra auginama. Kol nebus nors 15C, tikrai nepirkit, nesivežkit mažiukų, tikrai palaukit dar. ;) Arba pasiauginkit kokioje vonioje, akvariume su pašildomu truputį vandeniu.
Mano praktikoje yra buvę, kai parsivežiau ankstyvą pavasarį ir buvo kelias naktis šalnos, krito T, buvo visko.

Darius1
09-03-2012, 09:16
Sveiki, žadu pasigaminti varžą maždaug 2x2x1.5. Noriu jūsų patarimo, kaip manot iš ko geriau būtų gaminti, metalinio tinkliuko ar medžiaginio? Jei padarysiu metalinį, tai ar žuvys nesusižalos, ar neapsidaužys?

Šaras
09-03-2012, 12:19
Aš galvoju apie 1x2x2 m tinkliuko irgi nerandau dar patį pludurą iš plastikinio vamzdžio.Tinklo manau reikia minkšto kad galėtum sukelti į viršų žuvį išgaudyti.

Nilas
09-03-2012, 14:46
Galvoju, reikia palėkt iki Gariūnų artimiausiom dienom, gal rasčiau tinklo smulkiom akim, būtų rimtas postūmis varžai gamintis.

Šaras
09-03-2012, 15:05
Senukus apziurejau nieko doro,o dėl gariūnų tu teisus.

tvis
09-03-2012, 16:17
Nepirkit Gariūnuose,nes bus brangu.Tas senis prekiauja gerais,bet brangiais tinklaisKainos užlaužtos.Geriau pasiieškot Klaipėdoj,kur verslininkus aprūpina.Prekiauja ne viena įmonė.
Ir dar,gal ne visai į temą,bet panašu.Žiemai prisigaudau karpių ir laikau kaip gyvus konservus.Išbandžiau tris variantus.metalinio tinklo dėžė 1,5x1x1-blogiausias.Žuvys apsibraižo ir susižaloja.Didelis bučius-kiek geriau,bet vistiek nosis apsidrasko.Geriausia s medinė dėžė.tarp lentų 0,5 cm tarpeliai.

Nilas
09-03-2012, 16:21
Na, specialiai važiuoti į Klaipėdą dėl keliolikos kvadratų tinklo, kažin ar būtų pigiau. Bet jei yra kokių nors alternatyvų Vilniuje, tai būtų įdomu sužinoti. ;)

tvis
09-03-2012, 16:38
Važiuoja tie klaipėdiškiai Vilniun su reikalais,bičiulių, forumiečių galima paprašyt.Siūlau iš pradžių susiskambint ir susižinot kainas.Jei nedaug reikia-gal išties neapsimoka vargt.

Šaras
09-03-2012, 20:50
Domina ir mane tinklas jei kas prisidėčiau dėl kiekio.

Dar321
10-03-2012, 21:29
O kuo blogai plastiko tinklas tvorai su 1cm akutėm?
http://www.senukai.lt/sodas-darzas/oxid-4/plastikiniai-tinklai/plastikiniai-tvoru-tinklai/200050978134_4.html

Nilas
10-03-2012, 22:03
O kuo blogai plastiko tinklas tvorai su 1cm akutėm?
http://www.senukai.lt/sodas-darzas/oxid-4/plastikiniai-tinklai/plastikiniai-tvoru-tinklai/200050978134_4.html

Pirkau panašų tinklą tik smulkesnį lynų kubilui uždengti, bet man jis pasirodė nefunkcionalus. Plastmasė yra plastmasė, susilamdo, sunku apgaubti norimą formą, vieną kampą prispaudi, kitas atšoka, o galiausiai pradeda lūžinėti. Jau nekalbu apie aštrias briaunas. Nerekomenduoju.

Šaras
11-03-2012, 19:33
Norėtųsi, kad tinklą galima būtų pakelti į viršų neiškeliant visos varžos (pamažinti gylį), na, kad galėtum žuvį apžiūrėti ir atrinkti, teks matyt ieškoti kaproninio tinklo bus ne amžinas, bet manau patogesnis.

Darius1
13-03-2012, 22:37
Kaproninis tinklas varžos gaminimui taip pat turi minusų. Vienas pažįstamas šiandien pasakojo, kad varžoj laikydavo karosiukus, kuriuos naudodavo, kaip masalą lydekoms, tai pasitaikydavo, kad audinės pragrauždavo nesunkiai kaproninį tinkliuką. O jeigu prūde yra ir lydekų, tai ir tos griebia žuvytę per tinkliuką, jei silpnesnis tai ir suplėšo.

Nilas
13-03-2012, 22:48
Aš jau nusipirkau šiek tiek tinkliuko Gariūnuose, kol kas viso labo tik 15 kv. m. Bet pradžia bus. Tinkliuko akys 1 cm. Dabar įdomu iš ko geriausia būtų padaryti dugną.

Darius1
13-03-2012, 23:01
Galima paimt kokį apvalų lanką, išlenkt iš 20mm PVC šlangos, arba iš medžio ir aptraukt smulkiu metaliniu tinkliuku, kur akys 1mm, manau, būtų neblogai.

Šaras
14-03-2012, 09:37
Nilai kokį karkasą darysi ir iš ko, kokį gylį planuoji turėti?

Šaras
14-03-2012, 09:39
Nilai kokį karkasą darysi ir iš ko, kokį gylį planuoji turėti? Kur pirkai tinkliuką iš kokios medžiagos?

Nilas
14-03-2012, 09:43
Dėl karkaso dar galvoju, arba pvc vamzdžiai, arba metalo strypeliai. Tinkliukas kaproninis, iš Gariūnų, geltonam paviljone, ten jie skiautėmis pardavinėja, kaina 8Lt/kv.m. turi daug visokių tinklų.

Šaras
14-03-2012, 09:50
Dėkui, ermitaže šiandien nusipirkau vamzdžių santechnikai -35 proc.

Rolandas
18-03-2012, 19:39
http://www.youtube.com/watch?v=mXKJNrmW3bI& feature=digest_sat

Vytasuz
18-03-2012, 20:19
Galvoju ar kokį upės vingį galėčiau išsinuomoti užsitverti ir pasileist ten upėtakių. Šerti ir auginti juos ten. Vanduo geras, pratekantis, nei elektros, nei siurblių, nei biofiltracijos, tik apsaugos, manau, reikėtų, kad kas neišžvejotų :D
Aišku, už nuomą galėtų kokią dalį ir atgal į gamtą paleisti.
Kažin ar tai iš vis įmanoma būtų?

Gedas
20-03-2012, 09:09
Kažin ar galima šamus auginti varžoje? Šerti gyva žuvimi, prileidi nedidelių žuvyčių ir pasimaitintų kada nori. Tik kaip kažin dėl saulės, kaip jiems padaryt kokią slėptuvę varžoje, ar reiktų dengti kuom nors kas saulės nepraleidžia?

Rolandas
20-03-2012, 09:20
Gedai, peržiūrėjai visą video (nuo1:40)? Ten tokius monstrus laiko, ojojoj.
Priedanga juk nesunku būtų padaryti, jei prisireiktų.
Aišku, labai svarbu iš kur imtum šamus. Jei iš URS, lengvai adaptuotųs prie žmogaus, saulės, jei laukinukus ar iš tvenkinio sugrūstum į varžą, reiktų laiko.

Gedas
20-03-2012, 10:08
Jo peržiurėjau, gražus monstriukai, aš ir tokiu noriu :) O kaip su jais daryti žiema ( šamais ) Padaryti narva ir leisti i prudo dugna, jie žiema nesimaitina kiek žinau. Gal peržiemos, nors aišku butu gerai perkelti i šiltas patalpas ir toliau auginti :) Ar prieš žiema valgyti juos :)

tvis
20-03-2012, 11:57
Pasižiūrėjus video panižo rankos.Vakar šnekėjau su žmogum užsiimančiu siuvimo verslu.Sakė siūt gali.Reikia tik tinklo rast nebrangaus.Žiemą problemas su žuvies laikymu spręsčiau orapūte.

doms
20-03-2012, 19:19
Prie Elektrėnų elektrinės, į šiltą kanalą tokias varžas... Čia šitam video taip pat manau prie šiluminės elektrinės, matyt vandens telkinys gerokai pašildomas yra.

Rolandas
16-11-2012, 19:36
Prie Elektrėnų elektrinės, į šiltą kanalą tokias varžas...
O jos ten senais laikais ir buvo: žiemai atveždavo upėtakius auginti. Gaudavosi pilnas 12 mėn auginimas. Ir vandenukas ten būdavo 8-14C per šalčius.

http://www.youtube.com/watch?v=_WgfaJjvfxA&feature=relmfu

doms
22-11-2012, 13:44
O dabar Bartžuvė kaip nors panaudoja šiltą kanalą? Nors aišku pastaruoju metu jau nebetoks jis ir šiltas... Ir artimiausiu metu neplanuojama didinti gamybą. Nebent elektros ir dujų rinkoje kardinalūs pokyčiai įvyktų.

tvis
22-11-2012, 14:47
Panaudoja. Buvau prieš porą savaičių ten, tai vanduo 12,5. Šeria eršketus dar ir dabar. Pavasarį pirkti eršketukai po 300g pas mane sveria apie 1kg, o pas juos 1,5 o gal ir daugiau.

eugenijus
04-01-2013, 20:42
na ten tie priešgaisriniai tai nedideli yra koki dešimt ant dešimt ir aukštis iki dviejų su puse metro tokie yra du . Tai ten ne per daugiausiai ir užauginti galima. O tvenkiniuose šiemet viename statysiu varžas upėtakiams. Kitiems metams statysiu ir antrame varžas tik jau galvoju truputi didesnes varžas dešimt ant dešimt. Kaži yra gamtosaugos reikalavimai kiek į hektarą galima statyti varžų ar kažkoks varžu plotas leidžiamas užstatyti tvenkinio hektarui.

Rolandas
04-01-2013, 20:47
Negirdėjau tokių ribojimų.

Gediminas
04-01-2013, 20:50
Kažkur skaičiau kad varžose yra puikios sąlygos visokiems parazitams veistis.

Rolandas
04-01-2013, 20:51
Kuo didesnis tankis, tuo geriau jiems plisti - logiška.

eugenijus
04-01-2013, 20:54
na tai aišku bet jų juk visur veisiasi tai po auginimo turėsi sterilizuoti varža. Šiaip daug kur juose augina jei būtų sunkoka su parazitais manau neaugintu. Ai dar prieš kokį porą metų baigiau savo prekyba kombinuotais pašarais tai pas mane būdavo kombi pašarai karpiams baltymų jei gerai pamenu 32 kažin tokį pašarą upėtakiams duoti galima ar geriau nerizikuoti?

tvis
15-11-2013, 21:13
Vienas kolega žada varžas gamintis. Gal bus įdomu. Nuo 2,30 min.
http://www.youtube.com/watch?v=Jn_HndMql1Y&list=PLA265BE21D7A00 CCE

Rolandas
16-11-2013, 06:25
... ir nuo 5min.

Rolandas
27-11-2013, 18:29
Keletas varžų foto

4716 4717 4718
Plastikinės talpos rėmo panaudojimas varžos gamyboje. Tinklo varža rėmo viduje.
Kampai apsaugoti nuo apsitrynimo į betoną. Labai patogi, lengva, tinka laikyti nedidelį kiekį žuvų, mailiuko, rūšiavimo darbams ir kt.

4719 4720 4721
Standaus plastiko varža be rėmo Trakų Vokėje. Naudojama žuvų rūšiavimui, trumpam perlaikymui gaudymo metu ir kt.

Junka
27-11-2013, 18:57
Ta, kur su metaliniu rėmu, tai panašu, kad rėmas nuimtas nuo plastikinės kūbinės talpos. Kaži, o jei tą pačią plastikinę talpą tiesiog sugręžiot su kokia freza ~3 cm skylutėm? Zausėnsus švariai sutvarkyt su pajalniku ir vualia: varža beveik amžina. Jaučiu turėdamas laiko padarysiu eksperimentą :)

Darulis
27-11-2013, 21:26
Ta, kur su metaliniu rėmu, tai panašu, kad rėmas nuimtas nuo plastikinės kūbinės talpos. Kaži, o jei tą pačią plastikinę talpą tiesiog sugręžiot su kokia freza ~3 cm skylutėm? Zausėnsus švariai sutvarkyt su pajalniku ir vualia: varža beveik amžina. Jaučiu turėdamas laiko padarysiu eksperimentą :)

Manau 10 kart bus paprasčiau su tinklu tai pasidaryti, nes įvertink, kad kai pasidarysi plastikinę talpą, tai nebus tokio vandens pratekėjimo.
O kitu atveju ji praras tvirtumą..
Čia aš taip galvoju...

tvis
27-11-2013, 21:48
Tokioj žuvies laikyt galima žymiai daugiau nei plastikiniam bake, kad ir su orapūte. Bet čia tik žuvies laikymui ir ko gero neilgą laiką. Turiu omeny vasarą. Man, žuvies auginimui, maža. Būtų bent 3x3x3.

Nilas
27-11-2013, 22:07
Būtų bent 3x3x3.
Aukštį mažinčiau iki 1,5 m., kažin ar tikslinga labai aukštą daryti (vien jau prie kranto pritraukti būtų sudėtinga), be to varža neturėtų ant dugno gulėti, bent pusmetrį būti pakilusi virš jo - na bent jau taip sako amerikonsai auginantys tilapijas.

tvis
27-11-2013, 22:11
Na gal 3m gylio ir nereikia, bet aš skaičiuoju ir gerą pusmetrį virš vandens.

Vilius
28-11-2013, 00:03
Manau pati patogiausia naudojimui, bei lengviausia ir pigiausia varžą pasigaminti tokiu principu: perki plastikinę šlangą (skersmuo priklauso nuo varžos dydžio), ją sujungi į norimo skersmens žiedą ir jau iš karto gaunasi varžos "griaučiai", o ir papildomai jokių pludurų jau nereik tvirtint. Tada tiesiog be jokio karkaso padarai norimos "akies" tinklo rankovę ir viskas!

Darulis
28-11-2013, 06:01
Manau pati patogiausia naudojimui, bei lengviausia ir pigiausia varžą pasigaminti tokiu principu: perki plastikinę šlangą (skersmuo priklauso nuo varžos dydžio), ją sujungi į norimo skersmens žiedą ir jau iš karto gaunasi varžos "griaučiai", o ir papildomai jokių pludurų jau nereik tvirtint. Tada tiesiog be jokio karkaso padarai norimos "akies" tinklo rankovę ir viskas!

O kaip pas tave šiuo atveju išspręsta problema, kad tarkim netyčia vamzdyje atsirastų vanduo (prakiurtų) ir ji gal nuskęsti ??

Pagalvojai apie apsaugą nuo nuskendimo. Juk vandenyje bus ne dieną, ne sav. ir ne mėn. ???

Vilius
28-11-2013, 08:45
Panašiu principu yra padarytos lašišų varžos Norvegijoje... Pats ant jų vaikščiojau ir po jomis nardžiau... Tik ten PVC vamzdis nekuklus - pusės metro skermens ir sienelės storis kažkiek cm turbūt. Ten jas bangos taip įsiubuoja, kad man net pačiam buvo keista, kad per sujungimus "neišsikinko" ir kokiu principu tie sujungimai padaryti...
Savo atveju aš tokiu principu esu pasidaręs gal pusantro metro skersmens varželę mailiui laikyti (įmesiu foto vėliau).

Vilius
28-11-2013, 11:18
Įkeliu video, kuriame matosi kaip buvau pasinėręs po lašišų varža šiaurės Norvegijoje. Kaip matyti tinklas po varža pakabintas laisvai. O pati varža sukonstruota iš dviejų didelio skersmens PVC vamzdžių.

4736

http://www.youtube.com/watch?v=M4tutBETJ50&feature=youtu.be

Darulis
28-11-2013, 11:34
Įkeliu video, kuriame matosi kaip buvau pasinėręs po lašišų varža šiaurės Norvegijoje. Kaip matyti tinklas po varža pakabintas laisvai. O pati varža sukonstruota iš dviejų didelio skersmens PVC vamzdžių.

Viliau, aš norėjau atkreipti dėmesį, kad ko gero šių vamzdžių vidus turėtų būti užpildytas, pūtų polistirolu ar jų granulėmis...

Aš asmeniškai netikiu, kad varžos gali nuskęsti jei pradūrsi šį vamzdį..
Nelogiška..

Na nebent su spec. priemonėmis jie yra sujungiami ar uždaromi.

Aš taip pat galvojau tokių principu pasidaryti varžą, bet tikrai dėčiau kokį užpildą, kad pradūrus vamzdį niekas nepasikeistų...
Manyčiau, tai būtina apsaugos sąlyga...

Vilius
28-11-2013, 12:45
Labai abejoju, kad tų Norvegiškų varžų PVC vidus būtų kažkuo užpildytas. Kiek mačiau jų galai aklinai užlydyti, o ne sumaunami vienas į kitą. Be to ten vandenyno bangos juos taip įsiūbuoja, kad iš šono žiūrint jie raitos kaip gyvatės. Jei būtų kažkuom užpildyti, tai nemaunau kad būtų tokie plastiški. Bet gaminant ne tokias dideles varžas į tvenkinius manau brangiai nekainuotų dėl apsidraudimo į vidų pripurkšt putų polistirolo.
Įkeliu ir savo mailiaus varželę, pagamintą panašiu principu...
4737

Darulis
28-11-2013, 13:03
Tai pažiūrėjau video ir manau, kad pas mus vandentiekio trąsas panašiais kloja.
Ir virina juos su specialia įranga.
Bet jų kainos tai manau nekuklios, nes sienelės storis kokie 2 cm.

Reiktų ne purkšti pūtų polistirolį, bet naudoti granules, nes jos leistų lengvai judėti plastikui..

Mūsų sąlygom, medžiagom ir sujungimo būdų, tai tikrai reikalingas užpildas viduje::)

tvis
01-12-2013, 20:20
Vienas judrus jaunuolis nupirko ir atvežė tinklo. Vakar bendravau su siuvėju. Tas apsiėmė pasiūt varžą. Reiks pavasarį bandyt eršketukus suleist.
Tinklas toks:
http://postimg.org/image/pv6z42bhz/

Darulis
01-12-2013, 20:39
Laukiau info.... kaip su pasiuvimu::))
O kokias siūlais siūs??
Siūlės nesubirės greičiau negu pats tinklas???
Šiaip tikrai manau, kad erškėtukam tavo geresnio ir nerasi....::))
Na nebent truputį tankesnį gavus, kad ir smulkesnę galima būtų paauginti.
Na kokiems 10 metų turėtų užtekti...

tvis
01-12-2013, 20:48
Siūlai bus iš kaprono. Sintetika. Turėtų laikyt. Dar per siūles sakė dės juostas.

Rolandas
01-12-2013, 20:56
Bijau, kad snapai neįstrigtų. Nesuleisk visų kartu, neištestavęs gerai.

tvis
01-12-2013, 21:07
Prieš leisdamas pamatuosiu. Jei ką- permesiu ten didžiuosius, o mažus suleisiu prūdelin. Neramina klausimas dėl dugno. Manau šėrimo staliuko neužteks.

Rolandas
01-12-2013, 21:21
Siūlyčiau bent pusę ploto daryt ne tinklo, kad taupytum pašarus. Nors, jei po tinklu likučius rinks normali žuvis, kodėl ne.

Darulis
01-12-2013, 21:23
Iki pavasario tikrai užaugs iki saugaus dydžio.
O gal stalą daryk tarkim 1x2 m.
Bet čia tik teorinis mano variantas....

Čia jau nesu tau patarėjas..
Tik galiu keletą idėjų sugeneruoti::))

tvis
04-12-2013, 17:19
Suprantantiems ruskai:
http://www.rusnevod.com/cgi-bin/rnev/start.cgi?mode=idxb&d0=2&d1=05&d2=glava0801
Atkreipkit dėmesį į plaukiojančių varžų problemas žiemą.
Tarp kitko toj svetainėj yra ir daugiau ką skaityt.

Darulis
17-12-2013, 18:38
Sveiki,

Geras forumietis įmetė man nuorodą apie tinklą.
Susiskambinau ir sutariau, kad gal pavyks jį apžiūrėti ketvirtadienį/penktadienį ryte.

Kas įdomiausia, kad turi didelį kiekį, bet kol kas kainos neturi......
Jei kam įdomu, tai duokite žinoti, nes perkant didesnį kiekį ir kainą galima bus pasiūlyti jiems...
Kolega jiems pasakė 5Lt/kg, tai manau jiems pasirodė labai įdomu, bet jei reiks keliems ir bus apie 100-200 kv.m., tai galima bus ir dėl kainos paspausti.

Įmetu nuorodą, bet siūlyčiau pirkti kartu, atmatuojant kiekvienam atskirai:

http://www.skelbiu.lt/skelbimai/tinklas-tinklas-tinklas-tinklas-geras-17491235.html

Iš nuotraukos atrodo, kad tinklas yra plonesnis ir mažesnės akys negu pirktas "senukui", bet geras.
Panašus į tą (Nilai), kurį žiūrėjom tą sykį.

Man pasirodė, kad jis tinkamas bus ir samčiui pasidaryti.

Bet visa info tik po apžiūros.

Nilas
17-12-2013, 18:57
Labai įdomu, pranešk ką sužinosi.

Darulis
17-12-2013, 20:24
Apie tave irgi pagalvojau.
Tvis irgi prašė informuoti, o Paulius man pasakė.

Tai manau kokių 100-150 kv.m. paimsim kaip minimum..

deras
17-12-2013, 21:08
Mane irgi domintu.

Nilas
17-12-2013, 21:26
Iš nuotraukų panašų, kad ten kaip tik tai ko man reikėtų. Jei ką bus galima ir kelionę į tą vietą pasiorganizuoti.

Darulis
17-12-2013, 21:32
Bandysiu paimti gabaliuką ir jums parodyti, kad aiškiau būtų..
Man jis panašus į tą kurį žiūrėjau Šalčininkuose ir kurio nepardavė..

Jei jis bus tinkamas, tai manau nupirksim kokių 300 kv.m.

tvis
17-12-2013, 23:03
Įtariu bičiulis turės darbo siūdamas.

Aurielka
18-12-2013, 06:42
ir mane domintų pačiupinėti

Darulis
18-12-2013, 08:33
Aurelijau, o apie kokį kiekį eitų kalba jei būtų tau tinkamas??

Aurielka
18-12-2013, 09:17
Aurelijau, o apie kokį kiekį eitų kalba jei būtų tau tinkamas??

Norim pasidaryti naują bradinį - apie 20 metrų ilgio. Įdomu šio parduodamo tinklo matmenys (aukštis, akies dydis)??? Iš išvaizdos lyg ir neblogas.

Darulis
18-12-2013, 16:15
Įmetu lentelę, kad nereiktų kažkam sukti ir galvoti kiek to tinklo prisireiks:

4944

Aurelijau, o gal turi kažkokius paskaičiavimus kiek reikia tinklo tarkim tokio ir tokio dydžio bradiniui?

almana
18-12-2013, 22:47
Čia dėvėti juriniai tralai.Dažniausiai jie būna storo siūlo ir paplyše(gerų niekas neišmeta).Atmetus virvių svorį ir sąlyginai storą siūlą gaunasi gan didelė kaina.Varžų tokia kvadratūra būtu jeigu tiklo akys būtu mezgamos kvadratu. Kadangi tinklai mezgami rombu galioja visai kiti skaičiavimai.

Nilas
18-12-2013, 23:20
Varžų tokia kvadratūra būtu jeigu tiklo akys būtu mezgamos kvadratu. Kadangi tinklai mezgami rombu galioja visai kiti skaičiavimai.
Nieko nesupratau... :(

Aurielka
19-12-2013, 08:00
Įmetu lentelę, kad nereiktų kažkam sukti ir galvoti kiek to tinklo prisireiks:

4944

Aurelijau, o gal turi kažkokius paskaičiavimus kiek reikia tinklo tarkim tokio ir tokio dydžio bradiniui?

Pas mus yra bradiniai. Aukštis apie 2 metrus, o į ilgį gali daryti kiek nori arba kiek reikia. Tai jeigu daryti 20 metrų ilgio ir 2 metrų aukščio - reikės 40 kv.m. ir t.t.

Robkebbd
19-12-2013, 09:51
Pas mus yra bradiniai. Aukštis apie 2 metrus, o į ilgį gali daryti kiek nori arba kiek reikia. Tai jeigu daryti 20 metrų ilgio ir 2 metrų aukščio - reikės 40 kv.m. ir t.t.

Domintu 3 metru aukščio ir kokia 30 metru ilgio bradinys

paugar
19-12-2013, 12:38
Ir čia yra ką paskaityti apie varžas ir žuvies auginimą.

http://www.iolitm.ru/oborudovanie-agrokompleks/sadki-virashchivanie-riby

Darulis
19-12-2013, 12:39
Šiandien dar nepamatysit tinklo, nes jį atveš rytoj ryte.
Sutariau...
Paminėjo, kad turi keletą variantų, tai paprašiau, kad paimtų kiekvieno po gabalėlį.

Darulis
25-12-2013, 07:36
Su šv. Kalėdom mieli kolegos-žuvininkai.
Linkiu, kad žiema nebūtų sunki ir kad žuvys augtų ateinančiais metais.

P.S. Skambinausi kelis kartus dėl tinklo, tai tik 23 d. turėjo mašinoje, bet taip ir nesugebėjo atrasti laiko susitikimui. Turi net kelis dydžius tinklo. Po švenčių reiks dar skambinti.. kai tik turėsiu, tai būtinai parašysiu/paskambinsiu.

Darulis
27-12-2013, 18:51
Pagaliau po didelių vargų pavyko susitikti su tinklų pardavėju.
Atvežė jis man 4 tipų tinklo pavyzdžių.

Pilkas, akis 20-22 mm, storis 2,7-3mm Žalias, akis 12 mm, storis apie 2,2mm

4996 4997

Tamsiai mėlynas, akis 10 mm, Tamsesnis už tamsiai mėlynas, akis 8 mm,
storis apie 2,5 mm. storis iki 2 mm.

4998 4999

5000 5001

5002

Su spalvom, tai sunku pasakyti kur tamsios spalvos. Išmatavimai gali būti ir 30x30m.
Pilkas įtariu panašus į Tvis tinklą.
Pasiuvimas analogiškas kaip Tvis tinklo.
Sakyčiau pats tvirčiausias atrodo, tai Tamsiai mėlynas, akis 10 mm, storis apie 2,5 mm, bet manau iš musiškių vargiai kam bus tinkamas.
Kiti 3 pagal poreikį. Jei reiktų rinktis, tai gal asmeniškai atmesčiau su mažiausia akim, bet tuo pačiu jis ir patraukliausias kam reikia tankesnio tinklo. Jis atrodo ir lengvesnis minkštesnis.

O dabar pats įdomiausias dalykas, tai kaina......
Bandė užsiprašyti 5lt/kv.m., tai iš kart pasakiau, kad neįdomu.., nors tinklai sveiki, tik bus su virvėm.. Jei išpjaustytų virvęs, tai būtų su skylėm.
Pasakiau, kad domina kiekis apie 500 kv.m., kaina numušiau iki 3,5 Lt/kv.m.
Bet manau galėsiu pabandyti padiktuoti savas sąlygas, kai bus mums patiems aiškesnis poreikis.
Manyčiau, kad reiktų pirkti pagal svorį, nes jis ten grybauja truputį..

Užmetė, kad tinklo 30x30m svoris bus apie 1 t., bet galvoju, kad nugrybavo, nesiginčijau..
Tipo 1t tokio tinklo kainuoja 1200Eur, bet jis čia kalbėjo apie naują..
Turiu su savim pavyzdžius, tai manau jei kam įdomu bus galėsiu pirmadienį Vilniuje parodyti, o kas iš toliau, tai gal ir gabaliuką duočiau dovanų..

Nilas
27-12-2013, 19:18
Imčiau kokius 120 kv.m. (būtų idealu 4x20m juosta) jei kaina bus padori.

almana
27-12-2013, 22:44
Imčiau kokius 120 kv.m. (būtų idealu 4x20m juosta) jei kaina bus padori.

Kokia akis domina,siūlo storis,kokiam tikslui.

Nilas
27-12-2013, 23:17
Kokia akis domina,siūlo storis,kokiam tikslui.

Tikslas - siųtis bradinį, akies dydis - +/- 2-3 cm, siūlas - nenorėčiau labai storo, nes tinklas gali gautis labai sunkus tempti vandenyje.

tvis
27-12-2013, 23:50
Panašus tinklas? Ale gi ir drūtas. Žiūrėt nuo 8,40 minutės.
http://www.youtube.com/watch?v=PT-8LCpvotQ

paugar
28-12-2013, 09:38
Aš irgi paimčiau koki 130m2

almana
28-12-2013, 21:36
Tikslas - siųtis bradinį, akies dydis - +/- 2-3 cm, siūlas - nenorėčiau labai storo, nes tinklas gali gautis labai sunkus tempti vandenyje.

Kokiai žuviai .Sakyčiau smulkokas.Neteršian t temos prašau per pm.

tvis
03-01-2014, 19:22
Gal ką įdomaus pamatysit.
http://setka-kasimov.ru/catalog/fishtank/#!prettyPhoto[cat1]/3/

Nilas
03-01-2014, 21:39
Gal ką įdomaus pamatysit.
http://setka-kasimov.ru/catalog/fishtank/#!prettyPhoto[cat1]/3/

Įdomaus pamačiau, ir visokiu minčių kilo. Gal tik ne visai suprantu kaip dugnas sprendžiamas, panašu, kad jis tiesiog nuleidžiamas ant grunto, nes kitaip pašaras gi išbirtų.
Pagalvojau, kad vienas iš varžos sprendimų siaurame prūde (tokiame kaip mano) galėtų būti štai toks kaip čia papaišiau:
5028
Iškloti tinklu prūdo siauragalį ir vieną galą tinklo sukeliant. Ką manot?

tvis
03-01-2014, 22:29
O koks ten gylis būtų. Ko gero orapūtės reikėtų jau nuo pradžių.
Nuorodoj lyg ir pasirodė ant dugno smulkus tinklas.

Nilas
03-01-2014, 22:37
O koks ten gylis būtų.
Gylis ne toks ir mažas, iki 2m.

tvis
03-01-2014, 23:10
Gal ir verta bandyt. Orapūtės šlangą prie šoninio tinklo įmetęs, padidintum vandens patekimą iš prūdo.

paugar
04-01-2014, 08:21
Gan įdomus sprendimas ,tik tinklo išeiga gan didelė.

Rolandas
06-01-2014, 10:24
Jei kartais didesnę sugalvotumėt gamintis.

http://www.youtube.com/watch?v=iErwiW-HKOc

liv
06-01-2014, 19:04
Viskas gražiai parodyta, visa konstrukcija ir gaminimas, apsaugota ir nuo ūdrų ir nuo garnių.
http://www.youtube.com/watch?v=zqzyK1QygHM

Nilas
06-01-2014, 21:56
Šį trečiadienį, sausio 8 d. Senukuose daugeliui prekių 30 proc. nuolaida. Todėl jei kam reikia medžiagų varžai, vamzdelių, standžių tinklų, fontaninių siurbliukų ir pan. tai gera proga nusipirkti pigiau.

Aurielka
07-01-2014, 08:01
Pačiupinėjau tinkliukų pavyzdžius. Patiko 3 iš 4. Tas vienas, kuris nepatiko, kažkoks jau labai mazgotas ir susitraukęs.
Patikusių tinkliukų akių dydžiai: 7 mm, 12 mm, ir 20 mm. Tarpusavyje gražiai supinti, tvirti (bent jau pavyzdžiai) - su rankomis neperplėši :-) Matomai ilgai kažkur gulėję, nes kvepia pelėsiu.
Mūsų įmonę domintų didžiausios akies tinklas iš kurio bandytume pasidaryti bradinį - 20 metrų ilgis ir 2 metrų aukštis (40 kv.m); toks gabalas būtų idealiausias. Kitų 2 akytumų paimtume po 10 kv.m - atsargai būtų pasisiųti vadinamųjų safatkių arba samtelių žuvims gaudyklėse arba sandėliuose gaudyti.
Pagrindinis klausimas išlieka galutinė kaina. Tai kg ar kv.m kaina bus???

tvis
19-01-2014, 20:25
Nežinia iš kur, netyčiom, ant prūdų atsirado ledas. Na ir gerai, yra proga pagalvot ir pradėt varžų įrengimą. Ta proga siūlau paskaityt bent pirmas šešias žinutes, o jei esat kantresni- daugiau.
http://www.zonafish.ru/forum/viewtopic.php?f=87&t=491&sid=88054a4e0380582f 098ae65728216e78

deivis
20-01-2014, 21:56
Sveiki,
varžas naudoju apie 5 metus.
Pirmoji kaip pirma, per plonas vamzdis 32mm ir per mažai jūros putos, nepatogu ištraukti, įleisti, nes bijai kad nesulūžtu ir iššoka žuvys.
Antra jau geriau, kadangi vamzdis jau 50mm, bet puta buvo ne vienodo dydžio ir diametro.
Trečia neblogai, gylis nuo 1,5 iki 2,0m, šlangos galus užkimšau kieta jūros puta, pabandysiu iš santechnikos vamzdžiu padaryti kvadratine. Kad tinklas skęstu pririšau skęstanti tinklo šniūrą, o kaip baigėsi švino slyvutes.

5163 5164

Nilas
20-01-2014, 22:15
Kaip dugną sprendi? Ar tinklelis pasideda ant dugno? Dugnas man kol kas yra dilema, kaip efektyviai padaryti, kad skęstantis pašaras neišbirtų.

deivis
20-01-2014, 22:40
Įdomaus pamačiau, ir visokiu minčių kilo. Gal tik ne visai suprantu kaip dugnas sprendžiamas, panašu, kad jis tiesiog nuleidžiamas ant grunto, nes kitaip pašaras gi išbirtų.
Pagalvojau, kad vienas iš varžos sprendimų siaurame prūde (tokiame kaip mano) galėtų būti štai toks kaip čia papaišiau:
5028

Sveikas Nilai, aš buvau atitvėres seklesne dali prūdo, atitvėriau vasaros pradžioje o vasaros gale vos išlupau iš dugno, tinklo siena buvo 3,0m aukščio,ilgis 30m , užtverta vieta buvo 2,0m gylio ir 25m ilgio.Tai likusia tinklo dali užkasė žuvys o pakraščius įsišaknijo augalai, švendrės, tai maudėmės, traukėme, lupome, plėšėme :))

Nilas
20-01-2014, 22:55
O šitose apvaliose varžose kaip padaryta? Ar dugnas iš to pačio tinklelio kaip ir šonai?

deivis
20-01-2014, 23:09
Kaip dugną sprendi? Ar tinklelis pasideda ant dugno? Dugnas man kol kas yra dilema, kaip efektyviai padaryti, kad skęstantis pašaras neišbirtų.

1 varža buvo per gyli, tai dalis tinklo gulėdavo ant dugno, kai ištraukdavau būdavo dumblėta ir rasdavau negyvu žuvų, aš manau kad žuvys palizdavo po tinklu, tada kitas varžas padariau pagal prūdo gylius. varžose šeriu tik plaukiojančiu arba lėtai skęstančiu pašaru .

deivis
20-01-2014, 23:46
O šitose apvaliose varžose kaip padaryta? Ar dugnas iš to pačio tinklelio kaip ir šonai?

Aš labai lėtai rašau, mokįnuos, ( dukra išvažiavo, tai tenka pačiam savo klaidas taisyti ) taip dugnas ir šonai padaryti iš to pačio tinklo, rytoj pabandysiu nufotografuoti ir įkelti nuotraukas varžu krante.
P.s turiu viena pirktine žylkinė labai smulkiu akių, skęstantis pašaras neiškristu, jeigu įdomu galėsiu nufotografuot

deivis
21-01-2014, 20:52
Mano varžos

5166 5167

5168 5171

5169 5170

deivis
21-01-2014, 21:45
Šitai varžai priklausė į dugną sukalti 4 armatūros strypus. Žiauriai nepatogu naudoti, tai galvoju padaryti plaukiojančia, manau su tokia arba panašia galima šerti ir nuo dugno, tik gal reiktu padaryti srove, akys mažos tai maistas neiškris per dugną o jai biški ir įšbirės .....

5172 5173

5174 5175

Nilas
21-01-2014, 22:09
Kaip matau, pas tave varžos kaip ir užsienyje daro analogišku principu. Man labai rūpi sugalvoti racionalų principą nuo dugno besimaitinančioms žuvims šerti, kad skęstantis pašaras neišbirtų. Ko gero teks naudoti dugnui smulkų anglies pluošto tinklelį skirtą apkalti langus nuo uodų. Savaime suprantama, kad toks tinklelis dugne greit užsineš, bet nemanau, kad tai turėtų labai pakenkti.

tomelis
22-01-2014, 07:36
skaitinėju šitą temą ir kilo klausimas, o kaip su žuvų kakučiais gaunasi, neprisikaupia ant dugno, juk koncentracija žuvies varžoj tai didelė, tai ir prikakoja normaliai??

deivis
22-01-2014, 20:52
Šianakt buvau parašęs bet užstrigo internetas, užuojauta sau;) dar parašysiu, Nilai kokias žuvis varžoje auginsi ir kuo galvoji šerti

Nilas
22-01-2014, 21:04
Nilai kokias žuvis varžoje auginsi ir kuo galvoji šerti
Pas mane prūde yra daug dvimečių ir metinukų šamukų, trukdo žvejoti, nes kimba nuolat ir ant visko. Tai išsikėliau sau tokią svajonę, kad į varžą įsileisti 10-20 eršketukų ir jiems į kompaniją pagaudyti šamukų iš prūdo. Visi jie gautų eršketinį granuliuotą pašarą. Prisipirkau PVC vamzdelių, norėčiau sukonstruoti plūduriuojančią keturkampę dėžę, kad ji būtų pakilusi pusmetrį nuo dugno. Bet visa tai kol kas tik koncepcija.

tvis
22-01-2014, 21:40
Jei varžoj bus eršketai, tai manau, kad varžos dugnas gali būt ir smulkaus tinklo. Su kakučiais bėdos nebus, nes eršketai taip makaluoja uodega, kad viskas nuo dugno būna pakelta ir nušluota. Tą mačiau auginant eršketų mailiuką vasarą baseinuke, tas pat yra dabar namie esančiuose baseinukuose. Nuleidęs vandenį visada randu švarų dugną.

deivis
22-01-2014, 22:03
Pabandysiu apibūdinti, nes nuotraukų neturiu. Mačiau savo akimis pas mūsų kaimynus. Jie varžą laiko visą šiltąjį sezoną. Plaukioja įvairiausios žuvys. Šeria granulėmis. Šitai varžai reik įkalti į dugną keturias armatūras ir tinklo apačios ir viršaus kampai užmaunami, kada reikia pasižiūrėti, pagauti, dugną praplauti sukelia dugno kampus, neliečiant viršaus (už tai ir nepatinka, nes reikia nardyti), todėl noriu kažką sugalvoti su PVC. Tinklo akys yra kažkur 3,5 mm , gal neteisingai supratai, nes nebuvo prie tinklo mato vieneto,tik baldinė skrutkė, maistas neišbyrės, o dar apaugs "dumbliais", tai mano nuomone net sojos kruopos neišbyrėtu. Už tai, pridedu tinklo nuotraukas su metru, kad būtų aiškiau. Foto matosi, kur buvo "dumbliai", kad akių beveik nesimato, už tai jungia siurbliuką, daro srovę, kad nedūstu ir prasiplautu š. Tikrai nepažiūrėjau kiek nuo dugno buvo tinklas, pas mane vieni du kampai buvo ant dugno krašto, o kiti kadangi dugnas nelygus, kabojo. Bet čia mano nuomonė, reikia tinklą pakelti virš dugno, kad geriau cirkuliuotu vanduo, o jei ir nubyrės trupiniai, kad surinktu kitos žuvys. Dydį gali pats sugalvoti.

5182 5183

5184 5185

Darulis
22-01-2014, 22:26
Prieš darant varžas manau bręsta kelionė pas Deivį, bet tik dalykinė::)
Tik dėl varžų...
Kol turim žiemą reikia naudotis tada bus aiškiau kokių tinklų reikia pirktis...
O tai dabar yra užmestas tas klausimas...
Bet reikalas bręsta reiks bent dėl kolegų paskambinti jei ką...
Gal kainą jau žinos tikslesnę..

tvis
28-01-2014, 15:29
Visai paprastai padarytos varžos.
http://go.mail.ru/search_video?q=%D1%8 0%D1%8B%D0%B1%D0%B0% 20%D0%BA%D0%B0%D0%BB %D1%83%D0%B3%D0%B0%2 0%D0%B2%D0%B8%D0%B4% D0%B5%D0%BE&fr=ws_p#s=Youtube&sig=16bfdb3c94&d=3220925815

Pikulis
29-01-2014, 15:11
O tai jei iš plastikinės taros daryt varžos plūdurą? Kaip nors suriši, dar kiek vandens ipili stabilumui ir gerai. Pigu, greita, o su vamzdžiais tik tiek, kad gražiau. Aišku pigu iki tol, kol neapmokestino :)))

Rolandas
05-02-2014, 14:02
http://www.awi.de/de/forschung/neue_technologien/marine_aquaculture_m aritime_technologies _and_iczm/research_themes/maritime_technologie s/floating_recirculati ng_system/

Nilas
14-02-2014, 22:21
Keletas amerikietiškų varžos įrengimo namų sąlygom variantų.

http://www.youtube.com/watch?v=iXqK7CeypJk

tvis
19-03-2014, 16:17
http://fish-farming.ru/535/

deivis
19-03-2014, 22:53
Didelis AČIŪ tvis, kaip tik šiandien forume ieškojau apie varžas, greitu būdu neradau, tai nusipirkęs sant, vamzdžiu, kampūkų, trišakiu, ruošiausi per naktį paieškoti, įsijungiu kompą ogi žiūriu, viskas ant lėkštutės paduota. Dar karta dėkui tvis man naktele sutaupei, (turbūt telepatija) :)))

tvis
19-03-2014, 23:08
Džiaugiuosi jei kiek buvau naudingas. Nepamiršk pasidalint patirtimi.

deivis
19-03-2014, 23:16
Būtinai :)

Nilas
23-03-2014, 01:11
Aš irgi laužau galvą, "ką daryyt", laiko liko mažai, nežinau koks pas tave prūdo dugnas, bet aš jau pasimokiau, ( nedėti tinklo ant prūdo dugno ), tai galvoju tik atitverti sukėlus tinklą virš vandens, kad būtu kiek įmanoma lygiau,.
ant poperiaus gražu, mintyse baisu, įsivaizduoju du kuolai prie kranto, tinklas sunkus reik įtempt, trosai galuose, tarp prūdu damba, kuolas + trosas, nei apeisi nei pravažiuosi su žoliapjove, patamsi užsimiršęs su keturąčiu važiuosi šmakšt galva nuo pečiu, svečiai, vaikai nepastebės.
Teks skubiai varžą plaukiojančia daryti, laikinai žuvis suleisti, ramiai pagalvoti.
P.S. gal reikėjo prie varžu rašyti, gal perkels.
Tęsiam toliau apie varžas čia :)
Dugnas mano prūde - molis. Įklotas tinklas tikrai gali prilipti, tą suprantu. Aišku, jei bent kartą į porą savaičių būtų pakylojamas, gal nieko baisaus neatsitiktų, juolab įkloti galvočiau tik kokius 20 kv.m
Va šitam prūdo plongalyje būtų įmanoma:
5368
O čia kasimo metu buvo toks gylis iškapstytas tame gale:
5369
Aišku tinklo reiktų nemažai.

deivis
23-03-2014, 02:19
5028

Piešinyje atrodė labai baisai didelis, neisivaizdavau kaip ji reikėtu iškelti, 20 kv.m imčiausi drąsiai, tikrai sugebėsi ji įšpeštį iš dugno, viens vienam gale, kits kitam ir op, net nesušlapęs.
Pas mane yra toks nevykęs dekoratyvinis ( nežinau kaip pavadinti, šeima vadina slieku ) tipo prūdas, 4m/15m gylys apie 40cm, tai aš ji naudoju nąršinimui, paauginimui, tai nusprendęs įkloti tinklą kad žuvis be vargo iškelti, jau esu išbandęs su apvalia varža, jokio vargo.
Klosiu tik dali, nes viso nereikia, neekonomiška.

Darulis
23-03-2014, 07:45
Buvau užsidegęs ir aš daryti varžą ir jau tinklą turiu, bet bijau pasekmių kaip šaminiam prūde..
Turiu dar teorinių minčių, kad gal bačkoje prie šiltnamio juos paauginti (kažkiek), o po to paleisti į prūdą, bet čia jau bijau ekperimentuoti.
Ir dar vienas variantas paleisti į 1 ha prūdą nuo starto.
Kitas variantas leisti į prūdą jau šiek tiek paauginus, tarkim bačkoje...
Tik jau be jokių filtrų, nes ten man kosmosas dar..

Nilas
23-03-2014, 10:05
bet čia jau bijau ekperimentuoti.
Nebijok, svarbu kažką pradėti, o tada... :))
Aš irgi bijojau, kai Rolandas man "įdukrino" lydekaičių mailiaus kibirėlį prieš 3 metus. Nuo tada "viskas" ir prasidėjo. :))
Daruli ryžkis auginti bačkoj, mes tave visokeriopai palaikysim.

Darulis
23-03-2014, 16:23
Na man toks variantas, laistant šiltnamį tai dar patinka, bet visa kita tabų šiais metais..
Tiek to nesakysiu, kad amžinai..

deivis
24-03-2014, 23:05
Kažką bandžiau sukonstruoti, ryt reiks pastiprinti, atrodo per silpna.

5397 5398

Nilas
24-03-2014, 23:22
Kokie rėmo perimetro matmenys? Vamzdeliai 3/4"?

deivis
24-03-2014, 23:50
2 / 2 m. 25 cm. vamzdžio 32 mm. dar galvoju sujungti per vidurį dėl stiprumo.

Nilas
24-03-2014, 23:58
Aš galvojau daryti kubą 1,5x1,5x1,5m išmatavimų, kad taupiau išnaudoti vamzdelių ilgį pjaustant kuris yra 3m pilnas. Tokia nedidukė gautųsi pradžiai.

deivis
25-03-2014, 00:32
Dariau pagal varžos išmatavimus, dar pririšiu plūduru kad neskęstu, paaukštinimas kad neiššoktu, apačioje armatūros pririšiu kad tiesi, įtempta būtu, į apačia specialiai nedariau vamzdžiu, sunku dirbti būtu, iškelti, ištraukti, o dabar kaip bradinio kišene ant kranto galėsiu ištraukti su visa žuvimi. ( gerai kad dar nesuklijavau, nes pro duris netilptu ).
P.S. senukai pjausto metro tikslumu, paprašiau 8 vamzdžius po 2 m. ir 1x1m. išpjovė, 1m galiukus sau pasiliko :)

Nilas
25-03-2014, 01:04
Primink, kokioms žuvims šita varža bus skirta?

deivis
25-03-2014, 01:43
Dar tikslai nežinau, žiurėsių kokia žuvį gausiu, negausiu, reiks dasiauginti, nereiks, laikinai laikysiu eršketus kol sugalvosiu su atitverimų, jau ši savaitgali žadėjo nuleidinėti prūdus, rytoj (t.y. šiandien) skambinsiu tai žinosiu tiksliai, sakė gal bus šąmukų apie 25cm. tai turbūt galėsiu leisti į bendra prūdą pas 1kg. šamus, tai varža atsilaisvins, tai veliau šamuku, arba kąrpiuku lervutes paauginti, kolkas kaip atsarginė. o į aukšti padariau tam kad amūriukai o ypač plačiakakčiai iššoka iš varžos, dabar prūde plaukioja apie 18vnt. 0,5kg amuriukų .

Darulis
25-03-2014, 05:43
Dariau pagal varžos išmatavimus, dar pririšiu plūduru kad neskęstu, paaukštinimas kad neiššoktu, apačioje armatūros pririšiu kad tiesi, įtempta būtu, į apačia .....

Gal vietoj armatūros rinkčiausi grandinę. Dirbti bus 10 kart lengviau.

almana
25-03-2014, 22:11
Svarbu,kad būtu nerūdijanti.Prailgi nsi tarnavimo laiką.

deivis
25-03-2014, 22:23
Labai geras pastebėjimas, teks galvot iš naujo:)

Darulis
25-03-2014, 22:37
Nerūdijanti per brangus malonumas. manau cinkuota lengva grandinė puikiai sudirbtų..
Bet ir tai nebūtina, nes bet koks daiktas vandenyje laikosi ir tarnauja pakankamai ilgai..
Žemei kur kas greičiau supūtų..

deivis
25-03-2014, 22:57
Daruli, armatūros (arba konors kito) reikia ne dėl svorio, o kad išlaikyti lygu dugną po vandeniu, o armatūra lai rūdija (100metu jai) bet negali liestis su tinklu nes pirmas tinklas surūdija.
Pauliau, o kaip tu galvoji savo varžos dugną tvirtinti ?

Darulis
25-03-2014, 23:14
Patikėk..
Su grandine tikrai geriau...
Išlaikysi tu tinklą kaip nori lygiai..
O pagalvok kaip reiks dirbti su armatūra, kai strypai bus atitinkamo ilgio..
Aš čia mąstau iš praktikos..
O armatūros necinkuotos aš nedėčiau..
Kur liesis su tinklu kaip ir pats sakai Deivi, greit supūs tinklas..

deivis
25-03-2014, 23:30
Teks pabandyti praktiškai, gal visai nereikės nieko kabinti, per daug sau į galva imu.

Nilas
25-03-2014, 23:35
bet aš bijau, kad grandinė gali būti linkus susiskliausti, jei bus perimetru apjuosta. Tai gali būti ir privalumas, ir trūkumas.

Teks pabandyti praktiškai, gal visai nereikės nieko kabinti, per daug sau į galva imu.
Būtent.

deivis
25-03-2014, 23:46
Taip..taip norėjau pasakyti, tik nemokėjau parašyti, užtat ir galvoju apie strypą.

Darulis
26-03-2014, 06:17
Aš teisingai tave Deivi supratau...
Tik galvoju, kad dirbti su strypais bus nepatogu..
Manau, kad turėtų užtekti svorių kampuose...
Su galimybe tuos kampus pareguliuoti-įtempti..
Nežinau kaip aiškiau parašyti..

tvis
26-03-2014, 07:55
Kiek suprantu, varža turi būt pasiūta gerai ir nereikės nei armatūrų, nei lenciūgų. Turiu omeny truputį siaurėjanti į dugną. Tarkim nupjauta piramidė. Tada prie kampų reikėtų pririšt po svorį ir viskas. Dar kartą peržiūrėkit mano įdėtą nuorodą.

deivis
26-03-2014, 13:56
Taip tvis, jeigu siūtis reik smailėjančiai, o aš jau turėjau padaryta kuri būdavo tvirtinama 4 kuolais į dugną, o dabar perdarynėju į laukiojančią, varžos nespėjau pabaiktį (senukai neturėjo trišakiu ), tai įleidau apvalias, gryžęs pabaiksių.

Nilas
26-03-2014, 14:14
varžos nespėjau pabaiktį (senukai neturėjo trišakiu )
Panašu, kad Senukuose trišakių deficitas. Šiandien norėjau nusipirkti 16 vnt, turėjo tik 11. :)))

paugar
27-03-2014, 08:25
Daruli, armatūros (arba konors kito) reikia ne dėl svorio, o kad išlaikyti lygu dugną po vandeniu, o armatūra lai rūdija (100metu jai) bet negali liestis su tinklu nes pirmas tinklas surūdija.
Pauliau, o kaip tu galvoji savo varžos dugną tvirtinti ?

Pas mane varža bus ne plaukiojanti o stacionari .Pasiūta yra siaurėjanti į dugną ,tai manau pakabinsiu nedidelius svorius ir bus gerai.

deivis
30-03-2014, 00:02
Užbaigiau, kvadratinėj apačioje svorio nerišau, pats gerai skęsta, viršų įtempiau, tai į apačia siaurėjanti gavosi, ryt eršketus leisiu, dar apvalia surezgiau.

5409 5410 5411 5412

5413 5414 5415

liucpikc
13-04-2014, 10:35
Gal kas žinote kiek biomasės galima auginti varžoje? Galvoju į 2 m3 varžą įsileist 300-400 vnt ( ~10 -15kg ) metinukų karpių. Ar nebus ankšta?

Kažką sugūglinau:

Nine to 10 fingerlings/cubic foot of cage (300 to 350 fingerlings per 1 cubic meter cage) is the recommended stocking rate. Problems with poor growth will probably occur when more than 11 fingerlings/cubic foot (400 per cubic meter) are stocked. Build more cages instead of overcrowding the fish. Cages are cheap when you compare their cost to the amount of money spent for feed and fingerlings. Remember to stay below a total of 1000 fish per acre.
čia kalba eina apie šamus, tai mano karpiukams manau probemų nebus.

liucpikc
16-04-2014, 18:32
Surenčiau šiokią tokią varžą. Paleidau 10kg metinukų karpių. Žiūrėsim kas čia gausis :)
Kaip manot ar nereiktų pajungt orapūtės?
5575

Nemas
22-06-2014, 17:19
Man įdomu, iki kokio svorio, dydžio karpiukus verta auginti tokiose varžose? Vis dėl to užsiteršimas ekskrementais turėtų būti? Negi viskas pasišalina per tinklo akeles? Ar varža turi būti pravaloma karts nuo karto?Kiek mačiau varžų, tai jos tiesiog "apauga" visokiais lyg dumbliais ir pratekamumas sumažėja. Gal orapūtė ir nebloga idėja??? Bet mano čia tik pamąstymai... Neteko dar tuo užsiimti.

liucpikc
22-06-2014, 21:22
Vykdžiau keletą inventorizacijų. Laikinai perkėlus žuvį į kita talpą, "prapūčiau" varžą aukšto slėgio purkštuvu. Greit viskas nusivalo. Mano tikslas yra paauginti karpiukus iki tokio dydžio, kad balos plėšrūnai jų nesugaudytų :) Vėlai rudenį paleisiu į platesnius vandenis.

Nilas
30-12-2014, 11:21
Yra toks dar važų tipas kaip "Hapa". Internete radau, kad Azijoj labai populiaru mailiaus auginimui. Susirašiau su viena Tailando firma, jie jomis prekiauja, siunčia visur į pasaulį. pavyzdžiui 10 kv.m. ploto ir 0,86 m. aukščio ir 1 mm tinklelio akies hapa kainuotų apie 50 lt. siuntmas kažkur +180 Lt. Gal kam būtų įdomu kooperuojantis kažką įsigyti? Yra dar tiekėjų Kinijoj, bet jie tik priima urminius užsakymus.
http://www.farmaqua.com/p_hapas.php
http://www.fao.org/fileadmin/user_upload/fira/imgs/large_258966.jpg

deivis
30-12-2014, 23:24
Visai nemoku naudotis ne savo kompu, nes mano biski suduzo, uztai svepluoju :)
Susidomejau as ta varza hapa, kaip pats pasveiksiu ir kompa pataisysiu tai daugiau pakalbesim.

deivis
03-01-2015, 20:46
Jau kompas tvarkoj, galiu kalbėt, aš dėl hapos koperuočiaus.

Nilas
03-01-2015, 21:26
Turėsiu omeny, ryt vakare aš pasiųsiu laiškelį į tolimus kraštus su šiandien mūsų aptartais klausimais.

emka
07-01-2015, 17:07
Labas visiems, mane irgi tos mėlynos domina, jei siųsitės jungčiausi ir aš.

Nilas
07-01-2015, 17:49
Labas visiems, mane irgi tos mėlynos domina, jei siųsitės jungčiausi ir aš.

Kol kas negaunu atsakymo iš Tailandiečių, jiems iki 01-05 buvo atostogos, gal dar sunkiai įsivažiuoja. :)

Nilas
23-01-2015, 14:35
Sulaukiau atsakymo iš Tailando, 3mm hapa 2,5x4x1 kainuotų su atsiuntimu 78 €. Siuntimo kaina nuo perkamo kiekio nepriklauso, nes net ir vieną hapą sudaro gan didelė "terba", kaip atskiras pokas savaime.

deivis
23-01-2015, 19:07
Ir aš gavau atsakymą, prieš 5 h, bet jisai man parašė apie bankus, per koki siusti, o ne apie kainas, vienu žodžiu į pievas, tai bandau perklausti, apie kainas ir siuntimą, ir Nilai kodėl jie parašė eurais o ne doleriais, nes kartais jie paskaičiuoja kursa 1-1 doleri euro atžvilgiu :)

Nilas
23-01-2015, 19:54
Ir aš gavau atsakymą, prieš 5 h, bet jisai man parašė apie bankus, per koki siusti, o ne apie kainas, vienu žodžiu į pievas, tai bandau perklausti, apie kainas ir siuntimą, ir Nilai kodėl jie parašė eurais o ne doleriais, nes kartais jie paskaičiuoja kursa 1-1 doleri euro atžvilgiu :)

Į eurus aš pats konvertavau, nes komerciniame pasiūlyme valiuta Tailando batai (THB). :)))) Kaina netoli 3000 tų "batų". :)
Beje, dėl kainų siuntimo dokumentuose atsakymą gavau teigiamą.

deivis
23-01-2015, 20:24
Tai , kuoperuotis kaip ir nėra tikslo, vis tiek tas pats gaunasi, tik lieka pasidalinti info, kaip kas geriau :)

Nilas
23-01-2015, 20:51
Aš irgi taip manau. Bandysiu gal vieną užsakyti pabandymui.

Nilas
29-03-2015, 02:40
Pasirodo gimtinėje vyksta šis tas įdomaus, reikės pazonduoti:
http://www.taurageszinios.l t/lt/verslas/item/3767
http://laikrastis.verslozin ios.lt/index.php?act=mprasa&sub=article&id=42950
http://foto.vz.lt/index.php?mid=354&s=tinkl%C5%B3+gamyba

zeBeawer
27-05-2015, 20:45
O kaip dėl plačiakakčiu auginimo varžose? http://www.fao.org/3/contents/574aa1e2-1aaa-5489-923e-4cf6e5a2c6a7/N5713E00.htm paskaičiau, lyg ir augina

Nilas
27-05-2015, 21:04
O kaip dėl plačiakakčiu auginimo varžose? http://www.fao.org/3/contents/574aa1e2-1aaa-5489-923e-4cf6e5a2c6a7/N5713E00.htm paskaičiau, lyg ir augina

Nebent upėje, tvenkinyje niekaip to neįsivaizduoju, arba varža žvėriškai didelė turi būti. Žodžiu, yra ir geresnių žuvų, kurias varžoje galima auginti. Kad ir tie patys karpiai ar amūrai, jau nekalbu apie egzotiškesnes rūšis.

zeBeawer
27-05-2015, 21:29
Pas mane ežeras, del vėjo vandens cirkuliacija yra, vanduo žydintis, bangos sukelia daug smulkių augalų dalelių nuo dugno. Na eksperimento dėlei paimsiu keletą, pažiūrėsiu, jei per mėnesį nebus jokio prieaugio keliaus rukymui:) arba ganytis po plačiuosius vandenis

zeBeawer
27-05-2015, 21:33
Experiments conducted on rearing bighead carp in Begnas and Rupa Lakes have given encouraging results. In Begnas Lake, bighead carp stocked at about 45.0 g in September 1978 grew to 400–700 g from September to February, i.e., within 5 months. In Rupa Lake, they grew from 41 to 700 g in five months.
Na ten temperatūra vidutinė metinė 18, Lietuvoje 9,5.

Nilas
30-06-2015, 00:26
Vis dar nemiršta viltis dėl Hapų:
http://www.aliexpress.com/item/2013-long-3m-2m-1m-loach-eel-tiddlers-net-cage-fishing-net/1185284911.html

deivis
30-06-2015, 08:39
Aha, paauginai lervas ir į hapą.

zeBeawer
30-06-2015, 08:42
o ką auginti planuoji? gal geriau iš plastikinio tinklo pačiam pasidaryti?

Nilas
30-06-2015, 11:04
Aha, paauginai lervas ir į hapą.

Čia kitiems metams nebent, šiemet neturėsiu ką į tą hapą leisti, jau vėlu. Bet užsakiau, kadangi kaina pasirodė priimtina.

zeBeawer
o ką auginti planuoji? gal geriau iš plastikinio tinklo pačiam pasidaryti?

Ką auginti dar nenusprendžiau.O iš plastikinio tinklo daryti bandžiau, gavosi "Š" iš didžiosios raidės. Nepatariu net bandyti. Nes tas tinklas lamdosi, neina jo sandariai sujungti, vieną vietą pritrauki prie rėmo, kitur išsipučia. Didesnei žuviai gal įmanoma, bet mailiui, tai labai nepatikimas variantas. Be to tas tinklas lūžinėja lengvai.

zeBeawer
30-06-2015, 20:47
Na didelėms pasidariau iš tinklo, bet akis berods 90*90. Tinkleli nuo uodų plastikinį nebandei?

Nilas
30-06-2015, 20:59
Tinkleli nuo uodų plastikinį nebandei?

Per tankus, tuoj užsineš dumbliais ir pasidarys nepratakus. Jei tokia akis man tiktų, seniai bučiau pasidaręs iš Ikėjos užuolaidų. Bet reikia kad būtų apie 3 mm.

deivis
08-07-2015, 18:10
Užsisakiau ir aš hapą.

Nilas
10-08-2015, 13:54
Atvyko hapa.
7410 7411

deivis
10-08-2015, 15:03
Mano jau irgi kažkur pašte, šiuom dienom gausiu, ar išmatavimai tokie, kokius ir užsakinėjai, kažkaip mažoka atrodo.

deivis
11-08-2015, 16:51
Ir mano hapą jau namie, išmatavimai tokie kokius ir užsakiau, dar įdėjo ir lauktuvių, tik nežinau kas tai, viskas parašyta kinietiškai, manau kad kažkoks žuvų maistas vijūnams.

7412 7413 7414 7415

Nilas
11-08-2015, 17:11
Lauktuvių ir aš gavau, ant pakelio pas mane pavaizduoti vėžiai. Tai ir aš nežinau kas ten yra. Gal čia kokie prieskoniai.
7416
Deivi, tai kada įdarbinsi hapą?

deivis
11-08-2015, 20:55
Čia masalai, jaukas.

7417

Dėl hapos dar nežinau, nes karpiukų mailius ir baseine jaučias neblogai :)

deivis
07-04-2016, 23:04
Darau varžą 3x4 m, gal kas turi minčių, kaip pritvirtinti bakeli (kanistra 20l) ir kuom, kad jis neapsiverstu aukštyn, nes noriu kad varžą būtu paaukštinta, kad upėtakiai neiššoktu.

8002 8003 8004
8005 8006

liucpikc
08-04-2016, 08:30
Kampuose reikėjo dėti trišakį ir viena vamzdi kokio 0,5m ilgio leist žemyn bako tvirtinimui.
Aišku, jei yra kur gaut tokį trišakį.

deivis
09-04-2016, 00:14
Nėra kampinio trišakio (aš neradau), nebent dėti T formos trišaki ir dar apačioj dajungti antra eile vamzdžiu ir tarp jų įsprausti bakus, užtvirtinti.
Taip dariau šita 2x2m, bet nenoriu tiek sujungimu, kad neklibėtu per juos.

8022 8023

zeBeawer
09-04-2016, 13:32
Aš irgi LT nerarau, galima siųstis http://www.ebay.com/itm/3-4-3-Way-Corner-Elbow-PVC-Fitting-Connectors-3-4-inch-3-way-PVC-FITTING-/262248418076

deivis
16-04-2016, 19:44
Prisiverčiau paskubinti reikalą, nes reikia atlaisvinti bliūdą kitoms žuvims, ryt perkelsiu upėtakius į varžą.
Pabandžiau namuose kaip laikosi, gerai, bet teko išnešti pro balkoną ir dabaigtį :))

8094 8095
8096 8097
8098 8099
8100 8101
8111

pourvis
24-07-2016, 09:07
O kiek pagal praktiką virš vandens reiktų pakelti tinklą kad upėtakiai neiššoktų ?

paugar
25-07-2016, 08:40
Mažiausiai 0,5m

Nilas
08-09-2016, 20:46
http://collinsnets.co.uk/product-category/fish-cages-survey-gill-nets/fish-cages-tank-cover

deivis
27-09-2016, 02:33
http://collinsnets.co.uk/product-category/fish-cages-survey-gill-nets/fish-cages-tank-cover

Geri daikčiukai, bet kainos dar geresnės :)

pourvis
07-10-2016, 10:30
Pabandysiu apibūdinti, nes nuotraukų neturiu. Mačiau savo akimis pas mūsų kaimynus. Jie varžą laiko visą šiltąjį sezoną. Plaukioja įvairiausios žuvys. Šeria granulėmis. Šitai varžai reik įkalti į dugną keturias armatūras ir tinklo apačios ir viršaus kampai užmaunami, kada reikia pasižiūrėti, pagauti, dugną praplauti sukelia dugno kampus, neliečiant viršaus (už tai ir nepatinka, nes reikia nardyti), todėl noriu kažką sugalvoti su PVC. Tinklo akys yra kažkur 3,5 mm , gal neteisingai supratai, nes nebuvo prie tinklo mato vieneto,tik baldinė skrutkė, maistas neišbyrės, o dar apaugs "dumbliais", tai mano nuomone net sojos kruopos neišbyrėtu. Už tai, pridedu tinklo nuotraukas su metru, kad būtų aiškiau. Foto matosi, kur buvo "dumbliai", kad akių beveik nesimato, už tai jungia siurbliuką, daro srovę, kad nedūstu ir prasiplautu š. Tikrai nepažiūrėjau kiek nuo dugno buvo tinklas, pas mane vieni du kampai buvo ant dugno krašto, o kiti kadangi dugnas nelygus, kabojo. Bet čia mano nuomonė, reikia tinklą pakelti virš dugno, kad geriau cirkuliuotu vanduo, o jei ir nubyrės trupiniai, kad surinktu kitos žuvys. Dydį gali pats sugalvoti.

5182 5183

5184 5185

Kur jums pavyko tokio tinklo įsigyti ?

deivis
07-10-2016, 12:09
Čia tikrą Vokiška varžą, tris gijas atgal pažiurėk, Nilas įkėles nuorodą.

pourvis
17-10-2016, 19:13
Kiek orentacijai galima kg žuvies auginti kūbiniam metre varžos ? Domina upėtakiai, bet idomu būtų ir visos kitos.

Rolandas
18-10-2016, 08:46
Tu klausi perkopijuoti knygos apimties informaciją?
Siaurink klausimą.
Upėtakiams varžoje svarbu, kaip ir tvenkinyje: temperatūra, srovė, O2, BDS7, CO2, parazitai, tinkami pašarai.. tinkama, savalaikė, reguliari priežiūra

pourvis
18-10-2016, 10:12
Tai kaip suprantu jeigu geras vandens varžoje pratekėjimas tai jiems patiems ankšta nebūna ?

Aurucis
21-05-2018, 20:09
Gal žinot kur būtų galima įsigyti kaproninio tinklo 1cm akim Vilnius - Alytus?

gede
21-08-2018, 06:06
Sveiki, o nebūna mūsų žemėje (Lt), gatavų varžų pirkti, man kažkokios mini rektų(1,5/1,5/1,5 plius-minus)?

Ernis
21-08-2018, 11:17
Kokio tipo varžos nori? Gal iš plastiko galėčiau suvirinti..

Nilas
21-08-2018, 19:09
Sveiki, o nebūna mūsų žemėje (Lt), gatavų varžų pirkti, man kažkokios mini rektų(1,5/1,5/1,5 plius-minus)?

Lietuvoj nerasi, nebent rastum kas galėtų pasiūti. Lieka variantai tokie:
1. Kinija.
https://www.aliexpress.com/store/product/Fish-Net-Breeding-Fence-Cage-Non-toxic-For-Preventing-Landslides-Breeder-Shrimp-YS-BUY/4261001_32907023543. html?spm=2114.search 0104.3.9.518e1f22PiA tzz&ws_ab_test=searchweb 0_0,searchweb201602_ 3_10152_10151_10065_ 10344_10068_10342_10 343_10340_10341_1069 6_10084_5724015_1008 3_10618_5724315_1030 7_10820_10821_572421 5_10303_10302_572411 5_10059_100031_57250 15_10103_5724915_106 24_10623_10622_10621 _10620,searchweb2016 03_6,ppcSwitch_5&algo_expid=f9a76d82-629f-4a4f-91d8-f193566d1c86-1&algo_pvid=f9a76d82-629f-4a4f-91d8-f193566d1c86&priceBeautifyAB=0

2. Imti IBC konteinerį, gręžti skylutes arba prapjauti langus šonuose ir dugne, jų vietoje prikniedijant tinklo gabalus.

Aurucis
23-08-2018, 17:35
Lietuvoj nerasi, nebent rastum kas galėtų pasiūti. Lieka variantai tokie:
1. Kinija.
https://www.aliexpress.com/store/product/Fish-Net-Breeding-Fence-Cage-Non-toxic-For-Preventing-Landslides-Breeder-Shrimp-YS-BUY/4261001_32907023543. html?spm=2114.search 0104.3.9.518e1f22PiA tzz&ws_ab_test=searchweb 0_0,searchweb201602_ 3_10152_10151_10065_ 10344_10068_10342_10 343_10340_10341_1069 6_10084_5724015_1008 3_10618_5724315_1030 7_10820_10821_572421 5_10303_10302_572411 5_10059_100031_57250 15_10103_5724915_106 24_10623_10622_10621 _10620,searchweb2016 03_6,ppcSwitch_5&algo_expid=f9a76d82-629f-4a4f-91d8-f193566d1c86-1&algo_pvid=f9a76d82-629f-4a4f-91d8-f193566d1c86&priceBeautifyAB=0

2. Imti IBC konteinerį, gręžti skylutes arba prapjauti langus šonuose ir dugne, jų vietoje prikniedijant tinklo gabalus.

Sąlyginai nedidelė kaina siųstis varžos. Jei kas kada sugalvosit prisidėčiau ir aš vieną pamėginimui