PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : Ar pilti vandenį tiesiai iš čiaupo?

gintas-oranda
19-06-2011, 03:14
Tema atkeliavo iš čia http://www.akvariumas.lt/showthread.php?380-Kaip-%26%23303%3Bsirengti-akvarium%26%23261%3B-quot-gaideliui-quot&

kas per naktį pasikeis tame vandenyje ,CO2 išgaruos ?
o pasikeis tas,kad sušilus vandeniui išgaruos perteklinis CO2 ir CaCO3 iškris į nuosėdas.Tai gali atsitikti naujame akvariume, ar pakeitus per daug vandens, jei neleidžiama išgaruoti pertekliniui CO2, o pilama tiesiai iš krano. CaCO3 baltom nuosėdom padengia dekoracijas, augalus gruntą, stiklus.Vykstant biologiniams procesams, mikroorgnizmai, galintys įsisavinti neorganinę anglį (dumbliai, bakterijos, kažkiek ir augalai) iš CaCO3 atima anglį, ko pasekoje lieka Ca(OH)2, o tai stipri bazė-šarmas, kuris stipriai pakelia pH.Tai dažniausiai atsitinka vėlai vakare, naktį, tad iš ryto galite rasti masiškai kritusias žuvis.

maswa
19-06-2011, 09:22
Pafilmuosiu ir įdėsiu kokiais kiekiais ir kaip keičiu vandenį, dviejuose, visiškai skirtinguose, biotopo prasme,akvariumuose.

Gintai, o kas neleidžia keičiant vandenį iškarto pasistengti išgarinti CO2 ?
Padidinti aeraciją pavyzdziui ar vandenį pylti ,,dušu''.

Vytautas
19-06-2011, 10:11
Klausimą keisčiau į "Kaip ir kada pilti vandenį iš krano akvariume iki 100L be papildomo CO2 tiekimo?" ;) T.y.: kiek max laiko prieš pilant dar yra prasminga krano vandenį laikyti, kad angliarūgštės, choloro ir kt. nereikalingų dalykėlių pamažėtų? Kokiu paros metu geriausia pilti? Pridėčiau: "Kokie skirtumai naujame ir subrendusiame akvariume?" T.y. ar C šuoliai dėl vandens iš krano naujame akvariume yra pavojingesni dėl dumblių atsiradimo? Galiausiai: "Kaip derinti vandenį iš krano su osmoziniu?" Kurį geriau naudoti nugaravusiam papildyti, o kurį didesniems keitimams. Kokiomis proporcijomis maišyti? Darykime prielaidą, kad šaltuoju metų laiku osmozinis vanduo pasigaminamas šaldant, o šiltuoju - perkamas. Kaip užtikrinti, kad reikšmingų anglies šuolių nebūtų? Lyg ir logiška osmozinį piltį vietoje nugaravusio - kad akvariume dėl garavimo palaipsniui nekiltų ph. Taip pat atrodo logiška jį naudoti didesniems keitimams - kad išvengti C šuolio. Kaip protingiau?

Ar naujame akvariume prasminga nugaravusį pildyti vakare, kurį laiką pastovėjusiu iš krano, o keitimus 1/10 per savaitę daryti pridedant 1/2 ar 1/3 osmozinio? Kokį rėžimą taikyti po 2-3 mėn.?

Žodžiu, kokia vandens keitimų sistemėlę susidėlioti, kad sumažinti dumblių dėl CO2 šuolių atsiradimo tikimybę ir papildyti mikroelementus.

Fiskius
19-06-2011, 10:27
Jei jau toks didelis perteklius CO2 vandentiekio vandeny, tai padarius nemažą "protoką" turėtų augalai bujoti kaip išprotėję. Nereiktų jokių CO2 balionų, difuzorių ir viso kito :))) Šiaip mintis :)

gintas-oranda
19-06-2011, 16:05
Padidinti aeraciją pavyzdziui ar vandenį pylti ,,dušu''.
per didelis deguonies kiekis dar greičiau gali žuvis nuvaryti į kapus.Užkiša žiaunas,tirština krauja ir t.t.

Pafilmuosiu ir įdėsiu kokiais kiekiais ir kaip keičiu vandenį, dviejuose, visiškai skirtinguose, biotopo prasme,akvariumuose.
Rizikuoji-rizikuok,aš irgi kartais surizikuoju,bet nesiūlau to daryti kitiems,ypač pradinukams.

gintas-oranda
19-06-2011, 16:30
Jei jau toks didelis perteklius CO2 vandentiekio vandeny, tai padarius nemažą "protoką" turėtų augalai bujoti kaip išprotėję. Nereiktų jokių CO2 balionų, difuzorių ir viso kito
Taip vandentiekio vandenyje daug "CO2",bet jis neprieinamas augalams,o prieinamas dumbliams,kad atsirastų "CO2" prieinamo augalams,reikia kad atsirastu akv. rūgščių,o jų kartais tenka laukti labai ilgai.Beto,su protoku gal ir bus kažkiek laisvo CO2,bet nesusidarys tirpios druskos prieinamos augalams,nes protokas atneš tik šarmus.

Fiskius
19-06-2011, 18:36
Gintai, CO2 "krano" vandeny ir CO2 is baliono, skiriasi? :)

maswa
19-06-2011, 19:24
Rizikuoji-rizikuok,
Niekada neesu pastebėjas ,kad vandens keitimas pakenktų florai ar faunai , o tik atvirkčiai,
kas liečia fauną,tai kaip ir sakiau,mano nuomone:
- Kuo daugiau ir dažniau,tuo geriau.

Išbandyta begalią kartų.

Fiskius
19-06-2011, 21:00
Kai turi 20-50l akvariumuką, galima ir pasižaisti. Bet kai didesnis akvariumas...
Mano atveju 250l, kas savaitę keičiu 20-30% vandens tai 50-80l vandens kas savaitę kažkur pasidėti ir jį supilstyti, per daug vargo :) Nupilu tiesiai į vonią per šlangą, tada tą pačią šlangą, pajungęs vietoj dušo, privarau atgal. Esu ir apie 80% vandens taip pakeitęs, kai prisižaidžiau su trašom :) Ir nieko, jokių blogų pokyčių, ypač faunai. Kaip tik po vandens atšviežinimo, ypač jei būnu apsileidęs, ir bent pora savaičių nepakeitęs vandens, visada fauna atsigauna, prasideda nerštai ir t.t. Šviežias vanduo - gyvybės šaltinis ;)
Na o kad vandenį persotinti deguonimi, pilant per dušą, manau neįmanoma. Mačiau kiek reikia aeruot grynu deguonimi vandenį, pakuojant žuvis pervežimui, tai dušu tiek prisotinti, kad žuvims būtų per daug... tikrai sunkus reikalas :)

Viktoras
20-06-2011, 09:04
Aš taip pat pilu vandenį tiesiai iš krano. Tiek augaliniuose su CO2 tiek augaliniuose be, tiek cichlidiniuose. Jokių blogų padarinių nepastebėjau. Tik gerus.

Pvz.: Šiame keisdavau nuo 50 iki 70 % vandens per savaitę per vieną kartą.

http://www.youtube.com/watch?v=_CQgRoc_G3o

Jokių nei mailiaus, nei suaugusios žuvies kritimų, neėdimo ir t.t. viskas OK.

Virgism
20-06-2011, 10:24
Na kažkaip gajūs tie mitai dėl didelio vandentiekio keitimo nors tu ką ;)
Aš pats irgi tiek 360 Ltr tiek ir 30 ltr akvariumuose vandenį kas savaitę keičiu po 60-70% viso akvariumo tūrio ir taip jau gal kokie trys metai. Jokio neigiamo poveikio nepastebėjau.
Tiesa mažajame akvoje vanduo skiedžiamas su RO vandeniu, bet tai daroma daugiau dėl akvariumo gyventojų...

Pikulis
20-06-2011, 11:21
Pagal temos pavadinimą diskusija vyksta apie vandens sudėtį, o kaip su jo temperatūra?

Dar321
20-06-2011, 11:25
O ką temperatūra? Juk ne vien šaltas undenielis iš čiaupo teka... Atsireguliuoji reikiamą ir akvon... ;)

Pikulis
20-06-2011, 11:41
Na tai taip, bet... Esmė ta, kad karšto ir šalto vandens sudėtis jau skirsis. Pilk karštą vandenį iš čiaupo, jis jau iškarto nuosėdas "meta", o šaltas ne.

gintas-oranda
20-06-2011, 15:13
- Kuo daugiau ir dažniau,tuo geriau.
maswa,nebėk nuo temos.Šneka ėjo,ne kaip dažnai reikia keisti vandenį,bet ar pilti į 14l akv.vandenį tiesiai iš krano,ar duoti jam sušilti ir nusistovėti.

Rolandas
20-06-2011, 15:46
Ar pilti vandenį iš krano?
Galima pilti (labai užsispyrusiems - tik tai taip ir reikia, kitaip negalima) :), jei jūsų akvariumas kiek didesnis, stabilizavosi pusiausvyra kažkiek, vanduo nežydi, nebaltuoja nuo bakterijų, jei akvariumas didelis......
Galima nepilti (palikti nusistovėti), jei tai Jūsų pirmas akvariumas, nedidelis ir tik ką "paleistas", t.y. pusiausvyra neaiški, didelė rizika, kad sukelsit ir augalams, ir žuvims stresą (temperatūra, CO2, deguonis, pH ir kt.). Dar geriau, kad jis kažkiek prasiaeruotų.
Ginčas matau filosofinis, bet nesikuklindamas, pasakysiu iš praktikos (esu pats paruošęs vandenį, supakavęs ir išsiuntęs labai daug žuvų jauniklių). Tokį bajerį, kad paimt 100% šviežio vandens iš krano, net jei ir T būtų tokia pati kaip žuvų auginimo talpose, net jei ir norėčiau/galėčiau leisti per dušo galvą - nedaryčiau.
Per daug atsakinga ir brangu tai daryti praktikoje. Nors gręžinys mūsų, chloro tikrai nėra, bet tai ne karšti įrodinėjimai temoje, o praktika. Truputį skirias reikalas. ;)

Fiskius
20-06-2011, 17:59
Na tai taip, bet... Esmė ta, kad karšto ir šalto vandens sudėtis jau skirsis. Pilk karštą vandenį iš čiaupo, jis jau iškarto nuosėdas "meta", o šaltas ne.

Žiūrint iš kur ir koks tas karštas vanduo ateina. Jei daugiabučiame su renovuotu šilumos punktu, kuriame tas pats šaltas vanduo yra pašildomas karštu vandeniu, neturėdamas tiesiogino kontakto, tai sudėtis tikrai nesiskirs. Jei karštas vanduo ateina tiesiai iš šilumos tinklų, tada tokio jau į akvariumą nepilčiau...

Dar321
20-06-2011, 19:13
...Jei karštas vanduo ateina tiesiai iš šilumos tinklų, tada tokio jau į akvariumą nepilčiau...
O kuo tas tokis blogis? Ar ne iš tų pačių gręžinių atein, tik dar per šilumokaičius praeidams?..

Fiskius
20-06-2011, 20:41
Kiek aš žinau, taip paprastai per šilumokaitį leidžiant, šilumokaitis greit užsikimštų kalkėmis, kaip arbatinio sienelės ;) Todėl vanduo yra kažkaip minkštinamas (tas gal irgi augaliniam akvariumui būt neblogai) bet bent Panevėžy, tai tas vanduo kartais turi naftos produktų kvapą.

gintas-oranda
20-06-2011, 21:32
Dar šiek tiek iš praktikos.
Prieš kokius 7-8metus buvau labai susižavėjas "protoku",tad 13akvariumų,kuriu tūris 150-700 litrų,bendras tūris apie 4000litrų,padariau jį."Protokas" gavosi-per savaitę mažesniuose akv.apie 200-300%,didesniuose apie 100-200%.Mažiau padaryti neišėjo-užakdavo.
Pastebėjimai-išvados:
1. Pastebėjau,kad žuvys sustresavo,ankščiau priėjus prie akv.jos visos supuldavo,dabar atvirkščiai slėpdavosi.Kai kuriu žuvų pelekai apiro,atsirado kraujosruvos,viena kita silpnesnė ir "šaukštus padėjo".Kai kurios auksinės išsipūtė,nebeskęs ti pradėjo.Išsiaiškinau-alkalozė,šarminės ligos pasekmės.
2.Pastebėjau,kad šviežias vanduo ne tik "gyvybės šaltinis" žuvims,bet ir parazitams,nes pradėjo atsirasti ligų kurių ankščiau nebūdavo.
3.Pastebėjau,kad žuvis geriau pašėrus jos po kurio laiko praranda orentaciją ir pradeda suktis,o iš ryto randu negyvas.Išsiaiškinau-priežastis apsinuodijimas amoniaku,kuris susidaro šarminėje terpėje ir yra kelis kartus nuodingesnis nei amonis susidarantį rūgščioje terpėje.
4.Pastebėjau,kad atsirado kalkinė juosta rodanti vandens nugaravimą,stiklai,d ekoracijos pasidengė kalkėmis,ant kuriu pradėjo veistis dumbliai.Augalai nustojo augti,o kai kurie išvis ištirpo.Išsiaiški nau-pasirodo sušilus vandeniui ir išgaravus pertekliniam CO2,susidaro netirpios vandenyje CaCO3 nuosėdos,sunkiai prieinamos augalams,o dumbliams puikus anglies šaltinis.
Bendra išvada-toks vandens keitimas nėra man priimtinas,tad dabar paleidžiu jį,kai manau,kad tam laikas.

gintas-oranda
20-06-2011, 21:41
Fiskius,šilumos tinklai vandenį minkština kationitų pagalba,iš vandens atimdami viska,paduodami Na.Toks vanduo tinkamas-naudingas,kad vamzdžiai neužaktų,ar skalbimui-miltelių mažiau reikia,bet ne akvariumui.

Fiskius
20-06-2011, 22:41
Fiskius,šilumos tinklai vandenį minkština kationitų pagalba,iš vandens atimdami viska,paduodami Na.Toks vanduo tinkamas-naudingas,kad vamzdžiai neužaktų,ar skalbimui-miltelių mažiau reikia,bet ne akvariumui.

Na va, ačiū, kad padėjai paaiškinti iki galo :)

Fiskius
20-06-2011, 22:44
Pastebėjimai-išvados:
1. Pastebėjau,kad žuvys sustresavo,ankščiau priėjus prie akv.jos visos supuldavo,dabar atvirkščiai slėpdavosi.Kai kuriu žuvų pelekai apiro,atsirado kraujosruvos,viena kita silpnesnė ir "šaukštus padėjo".Kai kurios auksinės išsipūtė,nebeskęs ti pradėjo.Išsiaiškinau-alkalozė,šarminės ligos pasekmės.
2.Pastebėjau,kad šviežias vanduo ne tik "gyvybės šaltinis" žuvims,bet ir parazitams,nes pradėjo atsirasti ligų kurių ankščiau nebūdavo.
3.Pastebėjau,kad žuvis geriau pašėrus jos po kurio laiko praranda orentaciją ir pradeda suktis,o iš ryto randu negyvas.Išsiaiškinau-priežastis apsinuodijimas amoniaku,kuris susidaro šarminėje terpėje ir yra kelis kartus nuodingesnis nei amonis susidarantį rūgščioje terpėje.
.
Aš manau kad taip buvo todėl, kad žuvys iš smarkiai NO3 ir kitkuo užteršto vandens, pernelyg staigiai pateko į švarų vandenį ;)

gintas-oranda
20-06-2011, 23:05
Fiskius,tai buvo daroma ne vieną mėnesį.
Kaip įrodymą,šviežio vandens ligonį gali rasti čia http://www.akvariumas.lt/showthread.php?385-Pakei%26%23269%3Biau-baseine-vanden%26%23303%3B-apnyko-augalai-susirgo-%9Euvys.-Kur-problema

maswa
20-06-2011, 23:54
maswa,nebėk nuo temos.Šneka ėjo,ne kaip dažnai reikia keisti vandenį,bet ar pilti į 14l akv.vandenį tiesiai iš krano,ar duoti jam sušilti ir nusistovėti.
Gintai ,jei apie temą,
net gal nepatikėsi ,turiu ir aš gaidelį 4,5l akvariume ,
akvariumą, kažkada esu,maždaug prieš 1,5m nusipirkės pas visiems žinomą akvariumistę , sumokėjau, net 3 lt ))))))
Gryštant prie temos ,tai mano gaidelio akvariumo priežiūros rėžimas toks :
į savaitę vieną kartą yra pakeičiamas 100% vandenuko
nors jau augintinis patapo labai pasyvus ,bet aš ant jo nepykstu ,nes kiek suprantu jis ir taip pragyveno rekordinį amžių ,apie 1,5m, neskaitant jo atvežimo iš kažkur ir gyvenimo plastikinėje stiklinėje
P.S. kaip kvepuoja labirintinės žuvys ,pasakoti nebūtina.

Fiskius
20-06-2011, 23:55
Visą vandenį pakeitus nieko nuostabaus, kad atsiranda tokios problemos. Jos tokios pat kaip ir visiškai šviežiame akvariume.

maswa
21-06-2011, 00:25
Visą vandenį pakeitus nieko nuostabaus, kad atsiranda tokios problemos. Jos tokios pat kaip ir visiškai šviežiame akvariume.
Įvardink,tas anot tavęs problemas.

Fiskius
21-06-2011, 09:22
Įvardink,tas anot tavęs problemas.
Neesu stipriai pažengęs (švelniai tariant :) ) chemikas, bet manau kad susiardo N ciklas, pasikeičia kitų maisto medžiagų balansas ir t.t.

Pikulis
21-06-2011, 09:50
Su chemija aš ir nedraugauju, bet galiu iš pastebėjimų parašyt...
Senesniame vandenyje duokit žuvims maisto ir naujame. Senesniame yra mikroorganizmų, kurie neduoda užrūgt išmatoms ir maisto likučiams. O štai šviežiame vandenyje iš krano, jau po paros tas vanduo nemaloniai smirdės, pabals...

ciapas
21-06-2011, 11:43
Dėl vandens keitimo, tai čia, žiūriu, kalbat, kad kalbet.
Jei jums vandens keitimui netinka tiesiai iš krano, tai galit laikyt kokią savaitę taroj. Tik man įdomu, turint kokį 1000l akvariumą, dar pasistatai 500l bačkutę, kurioje laikai vandenį iš krano, ir tai kas savaitę ar dvi. Ir Žaidi. Manau smagu.

Vytautas
21-06-2011, 12:29
Dėl vandens keitimo, tai čia, žiūriu, kalbat, kad kalbet.
Jei jums vandens keitimui netinka tiesiai iš krano, tai galit laikyt kokią savaitę taroj. Tik man įdomu, turint kokį 1000l akvariumą, dar pasistatai 500l bačkutę, kurioje laikai vandenį iš krano, ir tai kas savaitę ar dvi. Ir Žaidi. Manau smagu.

Trečioj temos žinutėj siūliau apsibrėžti apie ką kalbam, bet daug kam nepasirodė svarbu. Kokia prasmė kalbėti apie 500-1000L akvariumus? Lyg ir savaime suprantama, kad sudėtinga tokiu atveju ne iš krano kas savaitę keisti. Siūlau daugiau detalėms skirti dėmesio. Klausimą "Kaip?", o ne "Ar?" kelti. Negi rimtai bepročių čia pilna tokių, kad naujam 50L akvariume puola iš krano nuolat šviežią vandenį pilti?

maswa
21-06-2011, 12:32
Su chemija aš ir nedraugauju, bet galiu iš pastebėjimų parašyt...
Senesniame vandenyje duokit žuvims maisto ir naujame.
Pikuli,duodu ir sename ir naujame ,ir jau daug metų tą darau .o ka?
Aplamai tai siulyčiau padiskuoti ,kas tas senas ar naujas vanduo,kuo jie skiriasi ? pavadinimu ? ar parametrais? ,kaip ir esu minejas nei dievais ,nei mama gamta netikiu akvariumistikoje.

ciapas
21-06-2011, 12:37
Pas mane yra 60l akvuks, kas savaite keiciu puse vandens tiesiai is krano, tik padarau panasia temp. ir ner problemu, o i 260l pilu su slanga tai ten temp. plius-minus pora laipsniu ir nesuku galvos, nes jei krevetem gerai-tai zuvims tuo labiau!!!!

Pikulis
21-06-2011, 15:20
Na aš ir pilu vandenį tiesiai iš krano, bet ne tokiais kiekiais. Kažkuriame forume mane iškoneveikė, kai pacitavau "Sera vadovą Akvariumo priežiūra pagal gamtą" 19psl. Kad: "Rekomenduojame keisti vandenį kartą per savaitę gana mažais kiekiais - 20%. Didesni vandens kiekiai (virš 50%) sutrikdo akvariumo biotope pusiausvyrą ir todėl tai reikėtų daryti tokių nelaimių atveju, kaip ūmus apsinuodijimas nitritais ar variu..." Visgi nemanau, kad ten dundukai tą vadovą parašė ir šiaip ne tik ten taip rekomenduoja, bet tingiu ieškot kitų šaltinių.
Kuo skiriasi akvariumo vanduo nuo vandentiekio? Atsakau paprastai - savo sudėtimi ir netik chemine, bet kur gyvas, kur negyvas vanduo. Pvz. pasemk, kad ir litrą vandens iš akvariumo, ir litrą vandentiekio. Įmesk žiupsnelį kokio žuvų pašaro į abu ir pastatyk ant palangės. Po paros jokio skirtumo nebus ir abu vienodai užrugs? Tuom daug kas pasakyta.

jurna
21-06-2011, 15:44
Negi rimtai bepročių čia pilna tokių, kad naujam 50L akvariume puola iš krano nuolat šviežią vandenį pilti?

Tokių, kurie naujame akvariume kieičia 70% vandens kas antrą dieną - pilna. Ar jie bepročiai - nežinau, bet augalai ir akvariumai pas juos gražūs.

maswa
21-06-2011, 16:34
bet manau kad susiardo N ciklas,
Blogai manai,Fiskiau.

Atsakau paprastai - savo sudėtimi ir netik chemine, bet kur gyvas, kur negyvas vanduo. Tuom daug kas pasakyta.
Tuom Pikuli niekas nepasakyta,deja.
Diskusija, apie vandenį neįmanoma ,nežinant jo parametrų.

Rolandas
21-06-2011, 17:06
Taip, kol nebus aišku, nebus nurodyti apie kokius parametrus kalbam, tai kiekvienas kalbam apie TUOS, kurie kiekvieno galvoje (o jie pas visus gali būti skirtingi) ir nesusikalbam.
Mano minėti: T, pH, O2, CO2, gal dar kH ir ištirpusių dujų persotinimas. Pagal šiuos parametrus "padirbęs" akvariume vanduo ir tik ką leidžiamas iš krano - skiriasi.

Atitinkamai pagal auginamų rūšių, amžiaus jautrumą konkrečių parametrų, konkretiems pokyčiams (ir dar akvariumininko patyrimą), galime spręsti/taikyti: reikia/galima pilti tiesiai iš krano (vanduo Lietuvoje skirtingas) ar reikia/geriau vandenį vis tik atitinkamai ruošti.
Ruošti vandenį - nebus blogiau. Vargo taip, daugiau.

maswa
21-06-2011, 17:32
Pagal šiuos parametrus "padirbęs" akvariume vanduo ir tik ką leidžiamas iš krano - skiriasi.

Niekas,Rolandai,čia net nesigynčyja,kad jie nesiskiria.
Bet va kuo ir kodėl, senas ,vanduo geresnis/pranašesnis už šviežią taip man ir nedašyla.

Rolandas
21-06-2011, 17:35
Pagal situaciją: pagal rūšis, amžių, konkretų parametrą.
Jei klausimas: kuo skiriasi, imam tada kiekvieną parametrą atskiro vandens.
Jei klausimas: kuo "geresnis", tai korektiškiau naudoti ne geresnis, o tinkamas ar panašiai, bus poveikis teigiamas/neigiamas toje situacijoje, užduotyje....
Galėčiau išsiplėst su pavyzdžiais, kad ir tik dėl temperatūros iš praktikos, bet tema apaugs debesimis pavyzdžių

maswa
21-06-2011, 17:44
Pasikartosiu,dar kartą , kad nežinant vandens parametrų ,diskusija apie vandenį ,mano suvokimu yra neįmanoma.

ciapas
21-06-2011, 18:11
Pasiūlymas: rišt šią temą, nes čia naujokai klaidina naujokus. Iš visos šios temos niekam niekas neaišku ir nebus čia aišku, o be reikalo nėra čia ko rašinėti.

Vytautas
21-06-2011, 18:27
Tokių, kurie naujame akvariume kieičia 70% vandens kas antrą dieną - pilna. Ar jie bepročiai - nežinau, bet augalai ir akvariumai pas juos gražūs.

Jurna, kalba turbūt eina apie akvariumus su maistingu pogrunčiu ir CO2. Dėl kokių priežąsčių kitaip reikalingi beprasmiai rūpesčiai? Ar be CO2 tiekimo tokios sąlygos nebūtų dumblių, o ne augalų rojus?

Pasiūlymas: rišt šią temą, nes čia naujokai klaidina naujokus. Iš visos šios temos niekam niekas neaišku ir nebus čia aišku, o be reikalo nėra čia ko rašinėti.

Visiems forumams tai būdinga, bet visuose yra ir žmonių turinčių didesnę patirtį. Man atrodo svarbu, kad naujokai rašo. Gal mąstyti, skirti įvarias sistemas, suprasti specifiką tai bent dalį jų skatina.

Rolandas
21-06-2011, 18:39
Jurna, kalba turbūt eina apie akvariumus su maistingu pogrunčiu ir CO2...
Kalba eina apie krano vandenį ir ar pilti tiesiai ar ruošti prieš pilant. Koks šių dviejų kelių skirtumas.
Visa kita tik tam tikros sąlygos, iliustracijos, situacijos, pavyzdžiai, detalės, beletristika... demagogija.
Grįškim prie temos

maswa
21-06-2011, 18:54
Reziumuojant temą:
mielai keičiau vandenį ,belekokiais kiekiais, savo akvariumuose nors ir kasdieną ,tiesiai iš čiaupo (kranai statybose dyrba)
vienintelis kas mane pristabdo ,turint didokus akvariumus, tai tas,kad deja, tas vanduo pinigus kainuoja .

ciapas
21-06-2011, 19:05
Pilt tiesiai ar ne, reikia ziureti koks vanduo teka is to krano, kaip pavizdys: kiekvienas zmogus savo sklype gali tureti nuosava sulini, is kurio vandeni naudoja savo reikmem, tik skirtumas toks, kad Juozaicio ir Petraicio vandens sudetis gali net labai skirtis, vieno bus labai geras vanduo, kito gali tikt tik masinas plaut, del to daromi suliniu, greziniu pilnas tyrimas. O imant pvs: Kauno, Vilniaus ir t.t. vandens tinklus jis yra valomas, testuojamas kad vartotojas galetu ji naudoti. O vandens keitimas mazais ar dideliais kiekiais, savaitinis ar kas menesinis tai jau yra visai atskira tema, ir nereikia sieti prie sios temos.

Vytautas
21-06-2011, 19:08
Grįškim prie temos

Atrodo netaip buvau suprastas. Norėjau parašyti, kad mano nuomone iš nekonkretaus temos apsibrėžimo kyla ginčai. Ne prie temos grįžti reikia, o imti konkretinti. Ką daryti esant konkretiems akvariumų tipams. Jei tūris toks, filtracija, biotopas-rūšys tokios geriau yra viena, jei kitaip - kita. Žodžiu, kaip nepersistengt. Netikiu, kad būna pakankamai didelių augalinių akvariumų kur optimaliausias variantas yra keitinėti vandenį kasdieną.

ciapas
21-06-2011, 19:24
Ponas Vytautas manau as paaiskinau gana aiskiai galima pilt ar ne is ciaupo vandeni, prasom dar karta persiskaityt mano posta, o jei kalbi apie akvariumo tipa, vandens keitimo daznuma, tai dar karta pakartoju visiem CIA JAU KITA TEMA

maswa
21-06-2011, 20:10
Pilt tiesiai ar ne, reikia ziureti koks vanduo teka is to krano, kaip pavizdys: kiekvienas zmogus savo sklype gali tureti nuosava sulini, is kurio vandeni naudoja savo reikmem, tik skirtumas toks, kad Juozaicio ir Petraicio vandens sudetis gali net labai skirtis, .
Na pagaliau,

Ciapas, tu maladec .:)))

Fiskius
21-06-2011, 21:47
Pilt tiesiai ar ne, reikia ziureti koks vanduo teka is to krano, kaip pavizdys: kiekvienas zmogus savo sklype gali tureti nuosava sulini, is kurio vandeni naudoja savo reikmem, tik skirtumas toks, kad Juozaicio ir Petraicio vandens sudetis gali net labai skirtis, vieno bus labai geras vanduo, kito gali tikt tik masinas plaut...

Bet tema juk apie tai, ar palaikyti kažkur vandenį iš čiaupo prieš pilant į akvariumą ar ne :) Jei šuliny vanduo tinkamas tik mašinoms plauti tai ir po palaikymo jis tiks tik tam pačiam ;)

maswa
21-06-2011, 22:29
Bet tema juk apie tai, ar palaikyti kažkur vandenį iš čiaupo prieš pilant į akvariumą ar ne :) Jei šuliny vanduo tinkamas tik mašinoms plauti tai ir po palaikymo jis tiks tik tam pačiam ;)
Palaikius vandenį,kad ir trainyke ant palangės, jis nepataps stebuklingu o greičiau atvirkčiai ,pataps prarūgusiu/pašutusiu/prasmyrdusiu.
Tai laikyti jį, ar ne, kad tipo nusistovėtų, spresti kiekvienam asmeniškai.

gintas-oranda
21-06-2011, 23:27
Palaikius vandenį,kad ir trainyke ant palangės, jis nepataps stebuklingu o greičiau atvirkčiai ,pataps prarūgusiu/pašutusiu/prasmyrdusiu.
Patarimai,palaikyti per naktį... ir duodami tam,kad žmogus pamates prarūgusį/pašutusį/prasmyrdusį vandenį,susiprotėtu nepilti į akvariumą.

gintas-oranda
22-06-2011, 02:54
Visa esmė ir yra,kad ne pats klausiai kaip įsirengti akvariumą ir iš kur pilti vandenį,o tas kuris gavo dovanų gaidelį į 14l akv.ir tokio akvariumisto klausti parametrų nematau prasmės,nes žinau-atsakymo nesulauksiu,kaip iš tavęs nesulaukiau apie druskingumą.Atsakyma s tokiam akvariumistui bus remiantis bendra visos Lietuvos statistika.Bendra statistika- Lietuvoje vanduo kalkėtas,tad reikia,kad nusistovėtu.

na ,kad ir čia.http://www.akvariumas.lt/showthread....71;-akvariumas
čia gali pilti tiesiai iš krano.Ypač gerai,-kad vanduo butų iš šilumos tinklų,praėjas pro kationitus.Nori tiksliau-duok parametrus kokius žinai.
Trumpiau šnekant-koks klausimas,toks ir atsakymas.

Virgism
22-06-2011, 08:37
Pasirodo yra pas mus forume žmonių kuriems tik viena jų pačių nuomonė teisinga ir jie kaip tetervinai per tuoktuves gieda savo giesmę kurti ir akli...
O jums neatrodo kad jei vanduo iš čiaupo netinkamas akvariumui tai nesvarbu ar jis pastovės ar bus tiesiai pilamas iš krano jis ir liks NETINKAMAS akvariumui.
O šiaip tai visiškai sutinku su Rolandu ir vandens ruošimas gali būti būtinas priklausomai nuo situacijos. Labai paprastas pavyzdys: Įsigykite Sulawesi ežero krevečių (cardinal krevetėms tai negalioja nes jos vienos iš "patvariausių"). O tuomet pakaitaliokit joms lietuvišką vandenuką tiesiai iš čiaupo nenusistovėjusį ar ir neleidus pasišalinti perteklinėms dujoms iš vandens... Pažiūrėsiu kiek jūs tų krevečių turėsite po mėnesio. Nors faktiškai mūsų vanduo iš čiaupo (bent jau Vilniuje) šioms krevetėms turėtų būti tinkamas.
Taigi vandens ruošimas turi prasmę kai yra žinomas tikslas, žinomos priemonės tam tikslui siekti ir turima pakankamai ryžto.
Čia tiesiog yra žmonių kuriems labai trūksta dėmesio, bet tai man labai primena tokią kažkada forume buvusią diskusiją kai buvo kalbama apie Barclaya longifolia dauginimą. Visi rėkte rėkė kaip tai sudėtinga, kaip tai neįmanoma, koks tai brangus augalas nes dauginama dažniausia tik dalijant šakniagumbį. Bet dauguma rėkiančių net nebuvo bandę jos dauginti. Tačiau tai tikrai nėra taip sudėtinga, dar daugiau galiu pasakyti netgi pakankamai paprasta jei truputį pasidomi apie tai šiek tiek giliau ir moki ne tiks skaityti bet ir šiokias tokias išvadas daryti.

Fiskius
22-06-2011, 09:14
Bendra statistika- Lietuvoje vanduo kalkėtas,tad reikia,kad nusistovėtu.

Ka tai duoda? Pavirinus kalkės iškrenta į nuosėdas, stovint vandeniui, kiek žinau į nuosėdas iškrenta tik labai mažai vadinamų kalkių. Ką tai keičia? :)

Pikulis
22-06-2011, 09:50
Nepradėkim smulkintis... Juk visi gudrūs ir žinome, tiesiog gal prieikim kažkokio kompromiso? Kas už tai, kad pilt nepalaikius, o kas už tai, kad palaikyt per naktį? ;D

Kiekvienas iš savo varpinės skambina, o bendro sutarimo taip ir nėra. Toks pasakymas, kad priklauso nuo situacijos, parodo, kad temos ir neįmanoma išrutulioti iki galo, nes atvejas nekonkretus. Gal tada daug paprasčiau būtų jei tarkim tema būtų "Ar pilti vandenį tiesiai iš čiaupo Vilniuje į ciklidinį akvariumą be augalų?". O dabar nei šis, nei tas.

Rolandas
22-06-2011, 10:27
Kas už tai, kad pilt nepalaikius, o kas už tai, kad palaikyt per naktį?
Prašom, organizuota apklausa. Prabalsuokim - susiskaičiuokim kurių kiek :)

gintas-oranda
22-06-2011, 14:10
Ka tai duoda? Pavirinus kalkės iškrenta į nuosėdas, stovint vandeniui, kiek žinau į nuosėdas iškrenta tik labai mažai vadinamų kalkių. Ką tai keičia? :)
visa esmė,kad kalkės neiškristu į nuosėdas pačiame akv.,nes tai pagrindinis dumblių maistas,o ka pats darysi-tavo reikalas.Gali duoti nusistovėti,virinti, šaldyti,distiliuoti, elektrolizės būdą taikyti,skiesti su osmoziniu RO,varyti į akv.CO2,naudoti spec.gruntą su savybėmis kaip akadama,naudoti durpes filtre,grunte,galu gale keičiant galima atitaikyti kiekį,kad jos neiškristu į nuosėdas ir t.t,būdų begalė.Ir tie visi būdai yra gėlavandenėms žuvim-augaliniams akvariumams,jūrinėms ,ar pusiau jūrinėms žuvims,tokioms kaip afrikos ciklidai,netinkami.T en kitaip ruošiamas vanduo,ar rengiamas akvariumas.

Prašom, organizuota apklausa. Prabalsuokim - susiskaičiuokim kurių kiek
Rolandai,nematau klausimo į kuri galėčiau atsakyti.Tarkim,leid žiu į akvariumą CO2,naudoju spec.gruntą,durpes.T ai atsakymas nei "Pilu, nesuku galvos",nei "Pilu beveik visada tiesiai iš čiaupo, bet kai reikia, vandenį ruošiu",kaip ir netinka.Beto,jei aš pilu ir suku galva-į kuri atsakyti?

Fiskius
22-06-2011, 23:53
visa esmė,kad kalkės neiškristu į nuosėdas pačiame akv.,nes tai pagrindinis dumblių maistas
Tuomet prie patarimo palikti nusistovėti, reikia ir pridėti, kad reikia pilnant perkošti :)
Jei rimtai, tai kaip netirpios ar mažai tirpios nuosėdos gali būti dumblių maistas? :)))

Rolandas
22-06-2011, 23:58
nematau klausimo į kuri galėčiau atsakyti.
Galimybė rinktis: "Kita".

gintas-oranda
23-06-2011, 00:50
Jei rimtai, tai kaip netirpios ar mažai tirpios nuosėdos gali būti dumblių maistas? :)))
TEMA- Ar pilti vandenį tiesiai iš čiaupo?

Valdas
23-06-2011, 08:20
visa esmė,kad kalkės neiškristu į nuosėdas pačiame akv.,nes tai pagrindinis dumblių maistas,

Gintai-oranda, ar tikrai iškritusios į nuosėdas kalkės yra pagrindinis dumblių maistas?

Dar321
23-06-2011, 10:55
Vat ir man indomu, kaip anys (dumbliai) Ca ir Mg karbonatus įsisavina?..

Fiskius
23-06-2011, 11:06
TEMA- Ar pilti vandenį tiesiai iš čiaupo?
Atsiprašau už Offtopic'ą, bet nesusilaikiau išgirdęs tokią sensaciją :))))

Pikulis
23-06-2011, 12:07
Nejau dumbliai akvariume tokie jau kenksmingi? Tai dabar jau problema, kad dumbliai maisto negautų ar, kad pH nešokinėtų?

Virgism
23-06-2011, 12:22
Dar231
Kiek man žinoma tai augalams kalcio ir magnio reikia gana daug. Žinau viena kad atlikus įvairų augalų ir dumblių sausos masės analizę yra aptinkama berods apie iki 2% Ca (dabar tikslių skaičių neatsimenu). Tik viena gerai atsimenu kad Ca yra gana daug augaluose ir jo kiekis yra labai artimas N kiekiui, todėl dažnai moksliniame pasaulyje yra diskutuojama apie Ca svarbą, t.y. kad jų reiktų priskirti gal net prie macro (svarbiųjų) maistinių medžiagų.
Dėl magnio negaliu komentuoti, neteko apie tai daugiau skaityti.
O kaip vyksta šių pasisavinimas tiksliai nepasakysiu nes neatsimenu, tačiau jis tikrai vyksta...

Dar321
23-06-2011, 12:48
Na, lyginant su sūriavandeniais, tie 2% kaip ir beveik niekas... ;)
Manyčiau, kad flora įsisavina undeny ištirpusius carbonatus, bet tik ne nuosėdom iškritusius. Nes tada ciklidiniuose bliūduose dauguma natūralių kalkinės kilmės dekoracijų neturėtų nė matytis nuo dumblių kilimo.

gintas-oranda
23-06-2011, 14:20
Atsiprašau už Offtopic'ą, bet nesusilaikiau išgirdęs tokią sensaciją :
Na jei kam,tai sensaciją ir kalkių nuosėdos yra per mažos ir nesimato kur pirmiausia auga dumbliai ir kaip jos įtakoje jų atsiradimą,siūlau isimest dolomito gabalą į akvariumą.Jurna nenorėdamas tai išbandė http://www.akvariumas.lt/showthread.php?218-Nes%26%23279%3Bkmi%2 6%23371%3B-bala.-Jurnos-200-l-akvariumas/page3&highlight=jurna paskutinis postas.
Šnekam ne į temą,bet jei šnekam,tai manau reikėtų daugiau šnekėti,ne apie Ca ir Mg,o apie karbonatuose C,jos daugiau visiems reikia.

gede
25-06-2011, 15:01
Šnekam ne į temą,bet jei šnekam,tai manau reikėtų daugiau šnekėti,ne apie Ca ir Mg,o apie karbonatuose C,jos daugiau visiems reikia.Gintai, kad šnekėt ne į temą, geriau jau pabaigtum man tą akva-gaubtą klijuoti ;)

Valdas
27-06-2011, 08:41
Na jei kam,tai sensaciją ir kalkių nuosėdos yra per mažos ir nesimato kur pirmiausia auga dumbliai ir kaip jos įtakoje jų atsiradimą,siūlau isimest dolomito gabalą į akvariumą.Jurna nenorėdamas tai išbandė http://www.akvariumas.lt/showthread....ighlig ht=jurna paskutinis postas.
Jei dumbliai mėgsta augti ant stiklo, tai gal nereiškia, kad ir stiklas yra pagrindinis jų maisto šaltinis?

gintas-oranda
27-06-2011, 16:19
Jei dumbliai mėgsta augti ant stiklo, tai gal nereiškia, kad ir stiklas yra pagrindinis jų maisto šaltinis?
Dumbliai mėgsta augti,ten kur maisto yra.Jei maisto yra,ant stiklo,tai jie ir ten įsitaisys.

ar tikrai iškritusios į nuosėdas kalkės yra pagrindinis dumblių maistas?
taip,nes juose yra anglies.

Fiskius
27-06-2011, 21:49
taip,nes juose yra anglies.

Tokiu atveju dumbliai palei akvariumo viršų, kur ant stiklo visos nuosėdos, turėtų bujoti kaip išprotėję. Deja auga vienodai per visą stikla, kad ir kaip švariai nušveistas būtų. Mano galva dumbliams kaip tik mažiausiai svarbu anglis, auga jie bilekokiom salygom.

maswa
28-06-2011, 00:10
Gintai-Oranda ,paskaičius šią temą ,susidaro toks įspūdis ,kad,anot tavęs, tai kuo daugiau/didesniais kiekiais pakeiti vandens (nenusistovėjusio) ,tuo daugiau turi dumblio ant stiklų ?
Neesu chemijos žinovas ,bet praktika man rodo atvirkštinį varijantą.
Keičiu vandenį minimum apie 50% per vieną kartą ,tiesiai iš čiaupo ir nesuku sau galvos, nors žuvis auginu ,labai jautrias vandens kokybei.
Dumblo užuomazgas, nuo stiklo, nuvalau max 2 kartus, per mėnesį.
Kas liečia žuvis (BETKOKIAS),tai mano pastebėjimais ,kuo daugiau keisti vandenuko,tuo geriau.

Pabaigai klausimas ,visiškai rimtas:
- Esi šalininkas nusistovėjusio vandens ,kaip minėjai turi 4 ar 8 tonas vandens ,tai kur tu laikai vandenį nusistovėti ?
Kokiose talpose ,kokiais kiekiais ?

Valdas
28-06-2011, 08:42
Keletas klausimų Gintui:
1. Pirmame poste rašei, kad dumbliams "išvalgius" iš kalcio karbonato anglį, susidaro Ca(OH)2. Tikrai neįsivaizduoju tokios reakcijos tirpale, gal gali parašyti lygtį, ar duoti nuorodą.
2. Panevėžio vandens kietumas yra apie 19-20 dH. Tai kibire vandens (10 L) galėtų iškristi apie 5 g kalcio/magnio karbonatų. Kiek jų iškrinta, kai vandenį palieki nusistovėti?
3. Įsivaizduokime dumblių "vaišių stalą": yra vandenyje ištirpęs CO2 (šviežiais produktais padengtas švediškas stalas), vandenyje ištirpę hidrokarbonatai HCO3- (konsevuotas maistas) ir kalcio karbonato nuosėdos (seife užrakintas konservuotas maistas). Kodėl dumbliai turėtų laužtis į seifą?

Fiskius
28-06-2011, 08:56
Pabaigai klausimas ,visiškai rimtas:
- Esi šalininkas nusistovėjusio vandens ,kaip minėjai turi 4 ar 8 tonas vandens ,tai kur tu laikai vandenį nusistovėti ?
Kokiose talpose ,kokiais kiekiais ?

Jis greičiausiai vandens visai nekeičia :) Mačiau Ginto parduotuvę ;) Gintaro geltonumo vanduo...

Pikulis
28-06-2011, 09:51
Na ir aš buvau jo parduotuvėje. Vanduo tikrai Gintarinis ;D. Tokio vandens parametrų nežinau, bet stebiuosi, kaip prie tokio apšvietimo augalai auga? Ši tema jau tokia, kad prieiti bendros nuomonės negalėsim, nes kiekvienas turim savo vandens keitimo filosofiją, tad nekritikuokim kitų.

gintas-oranda
28-06-2011, 14:13
Įsivaizduokime dumblių "vaišių stalą": yra vandenyje ištirpęs CO2 (šviežiais produktais padengtas švediškas stalas), vandenyje ištirpę hidrokarbonatai HCO3- (konsevuotas maistas) ir kalcio karbonato nuosėdos (seife užrakintas konservuotas maistas). Kodėl dumbliai turėtų laužtis į seifą?
Valdai,kad ant "vaišių stalo" atsirastu tortas,jį reikia pagaminti.Tad:-
1.iš kur vandenyje atsiranda ištirpęs CO2 (šviežiais produktais padengtas švediškas stalas)?Apie padavimą nešnekam,gamtoje to nėra.
2.iš kur vandenyje ištirpę hidrokarbonatai HCO3- (konsevuotas maistas).
3.Ar kartais,ne tų Chemotrofų,chemoauto trofų (chemolitotrofų) kvėpavimo dėka,tas "švediškas stalas" atsiranda?

gintas-oranda
28-06-2011, 14:41
maswa,dar karta sakau,kad kalba eina apie vandens ruošima.O kur tu jį ruoši,ar bliude,ar akvariume,tavo reikalas.Kad jį ruoši,pats rašai čia http://www.akvariumas.lt/showthread.php?295-Parametrai-Tanganikos-e%9Eero-ciklidams&highlight=maswa.Na, nebent, tikslas pakeisti vandens parametrus,nėra vandens ruošimas.

Valdas
28-06-2011, 15:13
Atsakau:
1. Vandenyje ištirpęs CO2 atsiranda: a) tirpsta iš oro b) kvėpavimas c) aerobinė biodegradacija.
2. Vandenyje ištirpę hidrokarbonatai atsiranda iš CO2. Panevėžio I vandenvietėje hidrokarbonatų yra apie 370 -380 mg/L
3. Ne

gintas-oranda
28-06-2011, 16:14
Valdai,
b) kvėpavimas c) aerobinė biodegradacija ir yra Chemotrofų,chemoauto trofų (chemolitotrofų) kvėpavimas.Tad,kod ėl "3. Ne"?

Valdas
28-06-2011, 17:16
Jeigu teisingai supratau, tai punkte 3. minėjai bakterijas, kurios oksiduoja neorganines medžiagas ir ten CO2 neišsiskiria. Bet čia jau tolyn į lankas nuo pagrindinio klausimo.
Aš tikrai manau, kad vandens palaikymas kibire per naktį,dumblių augimui jokios įtakos neturi, nei teigiamos, nei neigiamos. Tai, tiesiog, senas įprotis, pasak komunistų - buržuazinė atgyvena. Ir priklijuoti tam reikalui teorinį pagrindą, nu, labai sunku, bet gal ir įmanonma :)

maswa
28-06-2011, 17:24
maswa,dar karta sakau,kad kalba eina apie vandens ruošima.O kur tu jį ruoši,ar bliude,ar akvariume,tavo reikalas.Kad jį ruoši,pats rašai čia http://www.akvariumas.lt/showthread.php?295-Parametrai-Tanganikos-e%9Eero-ciklidams&highlight=maswa.Na, nebent, tikslas pakeisti vandens parametrus,nėra vandens ruošimas.
Taigi šnekame apie tai ,kad pakeitus didelį kiekį vandens(nenusistovėj usio),anot tavęs,to pasekoje mes turėsime dumblių kolonijas ant stiklų.
Ar tu dabar , nori pasakyti ,kad aš dapildamas druskos,sodos ir magnio sulfato, tokiu būdu išvengiu dumblių antplūdžio, tipo todėl ,nes aš jį anot tavęs paruošiu ?

Rolandas
28-06-2011, 19:35
offtopic:
matau bręsta nauja tema: Kas tas vandens ruošimas?

gintas-oranda
28-06-2011, 21:53
Jeigu teisingai supratau, tai punkte 3. minėjai bakterijas, kurios oksiduoja neorganines medžiagas ir ten CO2 neišsiskiria
Valdai,netik bakterijos,gyvūnai(f auna),bet ir flora kvėpuoja,t.y.įkvep ia O2,iškvepia CO2.http://gatchina3000.ru/big/038/38248_brockhaus-efron.htm,o tai reiškia,kad flora gali būti netik fototrofų ,bet ir chemotrofų.Įmesk į google "fotohidrotrofai",gausi pdf formate nebloga straipsnį.

,kad pakeitus didelį kiekį vandens(nenusistovėj usio),anot tavęs,to pasekoje mes turėsime dumblių kolonijas ant stiklų
Čia priklauso,koks vanduo iš čiaupo.Nuo to priklauso,ar turėsi kolonijas,ar pagausėjimą.

maswa
28-06-2011, 23:36
Tada klausimas: po kiek laiko, pakeitus vandenį, turėtų pasimatyti dumblių pagausėjimas?