PDA

Ĺ˝iĹ«rÄ—ti pilnÄ… versijÄ… : URS bendromis jėgomis

Sartorius
17-06-2011, 14:10
Šaunu, kada žmogus turi sąlygas (patalpas ar sodybą/žemę, tvenkinį, daug lėšų ir t.t.) ir pakankamai entuziazmo pradėti URS projektą vienas, o ką daryti kitiems?
Na, tiems kas gyvena mieste ir norėtų pabandyti kažką surinkti ir paleisti savo rankomis.
Aviatoriai susimeta į klubą, nuomoja angarą ir ten po darbo ar savaitgaliais renka lėktuvėlį.
Buriuotojai irgi, renka komandą, perka seną geldą, restauruoja, o po to į marias :)
Kodėl akvakultūros entuziastai nesiburia į klubą ir nebando realizuoti realaus projekto kartu?
Gal atsirastų norinčių pabandyti Vilniuje ar jo apylinkėse?

Rolandas
17-06-2011, 14:16
Taip, seniai noriu.
Jau mūsų du ;)

Povilas555
17-06-2011, 15:20
Kad nelabai aktyvūs apskritai forumiečiais vangiai išskyrus Rolandą ir Nilą URS tema šneka. Aš tai galvoju į Drėvernoje esantį URS įsiprašyti ekskursijai šamukų pažiūrėt :).

Rolandas
17-06-2011, 15:24
Na, ne taip seniai forumas ir startavo. O akvakultūros reikalas bene pirmas šios pakraipos forumas Lietuvoje.
Išaugs bendruomenė, atsiras ir darbai. Viskas pamažu, svarbu teisingam kely ;)

Povilas555
17-06-2011, 15:29
Jeigu Vilniuje, tai turbūt nuomot reikia patalpas, o jeigu mėgėjiška URS, tai visiškai neapsimokės, nebent pas gimines kokį garažą atliekamą surasit. Aišku, kiekvienas Hobis kainuoja, ta pati žvejyba kainuoja, jei kokius karpius gaudai :).

jonis
19-07-2011, 06:35
Sveiki forumiečiai! Aš Jonis iš Vilniaus, susidomėjau šią tema tik vakar, perskaitęs straipsnį laikraštyje, iš kart radau šį tinklapį ir forumą, ar priimsit pakalbėt apie žuvų auginimą, veisimą? Tai būsim trys... Turiu gana nemažą, negyvenamą sodybą netoli Vilniaus, norėjau ją parduoti, bet krizė, ko gero su pardavimu nieko nebus, o namas reikalauja priežiūros... Tai va domiuosi visokiom technologijom, kurios tiktų mano atvejui, ši kaip nėra geriau tinka. Čia Sartorius kalba apie tokį dalyką kuris, ko gero, aktualus jei ne visiems, tai daugeliui, man taip pat, kaip jau galima susiprasti turiu kur, bet neturiu iš ko ir su kuo daryti tokį biznį, o pavartaliojus tinklapius, pasižiūrėjus video tikrai reikia nemažai lėšų...

Rolandas
19-07-2011, 07:42
Sveikas, Joni. Smagu, kad prisijungei.
Dėl verslo, tai reik nemažai meilės, aistros žuvivaisai, žuvininkystei. Daug kas maišo su žvejyba. Nebūtinai, jei patinka žuvis gaudyti, patiks, norėsis jomis rūpintis, auginti. Daug neaiškumų, problemų, galvos skausmo kartais kyla.
Sodyba - gerai. Galima kokį versliuką užsukt, jei kasdien esi ten ir gali užtikrinti apsaugą, nenutrūkstamą elektros tiekimą ir rūpestį, priežiūrą. Jei turi noro skaityti nuobodžią ichtiopatologijos, farmakologijos literatūrą.
Dėl "klubinės" veiklos, jei atsirastų mūsų daugiau, tai nesunkiai rastume patalpas ir Vilniuje, ir nebrangiai ar dovanai. Tik už elektros energiją, vandenį ir kanalizaciją tektų apsimokėti.
Bet kažkas turėtų užsukti kasdien, o tai jau vargintų ir rutina taptų. Mano akimis čia silpniausia vieta. Todėl reiktų kažkiek uždirbti, kad minimaliai galima būtų pasamdyti žmogų bent minimaliai priežiūrai. Na, kad projektas pats save išsilaikytų bent metus. Aš čia apie hobį, ne apie pelningą verslą, jei ką. :)

jonis
19-07-2011, 11:21
Sveikas Rolandai. Manau meilę verslui turiu :) nesvarbu kokiam, ar tai paukščių, ar kiaulių, ar bulvių auginimui, (visą tai dariau, kol mano namiškiai galėjo ir padėjo, išskyrus žuvis, dabar atitolau nuo ūkininkavimo). Reikalas tas, kad pradėdamas kokį nors savo versliuką, privalai apsiskaičiuoti visas sąmatas ir būtinai turėtum tikėtis pelno, kitaip kam visą tai? Verslą ir myli dėl to, kad jis savas, duoda bent mažiausiai tau nepriklausomybės jausmą, (gal pačios nepriklausomybės nebus, bet jausmas tikrai toks yra). Tai toks mano požiūris į verslą, truputi apie savę, man virš 50metų esu VRM pensininkas, šiuo metu dirbu pamainini darbą, gyvenu nuosavam name Vilniaus pakraštyj. Iš viso to išeina, galiu metelius ir be pelno gyventi, galiu ir prižiūrėt (persikelti pagyvent į reikiamą vietą).
Kelios dienos kaip susidomėjau žuvų auginimų, bet pastebėjau esu tikrai ne vienišas :) rašant šį laišką paskambino draugas ir nudžiūgino, poryt atveža pilną projekto sąmatą 10t/m kaip tik iš to rajono kuriame turiu sodybą. Pagrindinė problema slypi toli gražu ne ten apie ką mes čia kalbam, bukim atviri ir teisingi, vis dėl to pagrindas bet kokio verslo ir šio taip pat yra finansavimas. Kaip ir kur rast pinigų pradžiai, kaip atiduoti kreditus (jei tokiais pasinaudosi)? Mano manymu tai pagrindiniai klausimai į kuriuos būtina atsakyti, kitaip neverta pradėti, galima tik diskutuot. Na poryt pažiūrėsiu kiek reikia pradžios kapitalo...:)

Nilas
19-07-2011, 11:31
Pagarba, Joni tamstai už šviesias mintis. Sprendžiant finansavimo klausimą reikia išsityrinėti įvairius paramų fondus, gal dalinai kažką padengtų. Siekti pelno yra gerai, vadinasi veikla bus gyvybinga, tačiau čia didžiausią vaidmenį vaidina vadybinis darbas, jei pavyktų surasti produkcijos realizavimo šaltinius, tada paprasčiau pelną planuoti. Be visa ko reikia įvertinti ir nesėkmių riziką (įrangos gedimai, avarijos, ligos ir t.t.).
Man visada smalsu paklausti - kokią žuvį norėtum auginti?

jonis
19-07-2011, 12:19
Sveikas Nilai! Tikrai sutinku su tavim dėl vadibinio darbo, bet toks darbas ir kai kurie kiti svarbūs darbai prasidės kiek vėliau, kai bus jau finansinės problemos išsprestos, dabar gi norėtusi apsisprest su fiansavimo šaltiniais, be abejo reikia ir fondų pasidairyti ir ES paramos, aplamai viso kas susije su finansais, kreditais ir pinigais. Beje šis darbas jau dirbamas, artimiausiu laiku bandysiu susitikt su reikiamais žmonėm, mat mano sodyba yra ne Vilniaus rajone, o gretimam Šalčininkų, dėl to tenka domėtis kaip ten su tuo reikalu, teks rast žmones kurie dirba toj srityj (savivaldybėj su ūkininkais) o tuomet bandysiu kalbėt su pačiais ūkininkais, kaimynais. Aplamai parašiau šioje temoje, nes sudomino tokia mintis jungtis keliems į kokį tai klubą, bendriją ar pan. Žinau vienas nelabai patempsiu tokį verslą, tačiau pasikalbėjus darbe atsirado norinčių, kaip ir rašiau esu ne vienišas. :) Na dėl to smalsaus klausimo, norėčiau, ko gero, pradėt nuo tokios rūšies, su kuria lengviausiai pradedančiąjam, nuo rekomenduotinos - afrikietišku šamų, bet jei kartais pavyktų rast gerus, suprantančius partnerius, tuomet manę būt lengva perkalbėt ir kitai rūšiai :))

Vorr
19-07-2011, 16:58
Sveiki, forumas geras, idėjų rast galima:) Mane irgi idėja augint žuvis visad žavėjo, tačiau viskas remiasi į vietos trūkumą ir žinoma svarbiausia - mažai teorinių žinių ir išsilavinimo apie jų auginimą. Idėja jungti žmones, kurie įneštų trūkstamą indėlį (finansai, žinios, logistika, pažintis ir t.t.), gera bet kyla daug klaustukų - kiek rimtai visi į tai žiūrėtų, ar atsipirktų (visgi daug kas remiasi į finansus), pasitikėjimo tarp naujų žmonių ir t.t.
Svarbu diskutuoti, gal entuziastų ir bendraminčių daugiau atsiras.
p.s. aš pvz daugiau indėlio galėčiau skirt finansuos+ES, nedidelis patyrimas vadybos reikaluose bei žinoma entuziasmas daryt kažką sau

jonis
19-07-2011, 19:31
Vorr labas! Aš dar labai žalias šiame forume ir jis man patinka, žinau, kad vėlokai jį suradau, manau šių metų sezoną, ko gero, tik dikusijos ir reikalo pažinimas duos derlių ir duok dieve, kad taip atsitiktu.

Rolandas
19-07-2011, 21:52
Vyručiai, technologiją išmanau, bet su verslumu, vadyba... striuka.
Susirenkam kada į ratą susipažint ir įvertint viens kitą ką kas kiek galim. Gal kas ir gausis. ;)

paskambino draugas ir nudžiūgino, poryt atveža pilną projekto sąmatą 10t/m kaip tik iš to rajono kuriame turiu sodybą.
Jei nedidelė paslaptis (išimk asmeninę, komercinę infą) rodyk, paanalizuosim. Galim ir uždariau, jei ką.

Sartorius
20-07-2011, 08:42
Belieka tik sutarti vietą ir laiką.
I'am in :)

Nilas
20-07-2011, 10:53
Gresia rimtu "kooperatyvu". Nesustokit. Priklausomai nuo to ką augintumėt, gal tapčiau smulkiu proukcijos pirkėju. Jei kur kampe atsirastų vietos Europinukams, gal ir susigundyčiau užsakymą padaryti, su išankstiniu apmokėjimu.

Povilas555
20-07-2011, 12:24
aš ir prisijungčiau

Povilas555
20-07-2011, 15:13
Šiaip siūlyčiau negalvoti apie parama iš ES nes norint gauti reikia, kad projekto vertė, jei neklystų apie 200 000 lt būtų tuomet puse sumos kompensuoja.

Sartorius
20-07-2011, 15:44
Tai tik 10 žmonių įnešančių po 10K :)
Nemaži pinigai, bet ir ne kažin kas...

Rolandas
20-07-2011, 15:45
Na, tada po 50k ir dar +80% ES
:)

Povilas555
20-07-2011, 15:51
Suklydau bet esmės nekeičia manau jau per vėlu 2007-2013 programai

2010-09-29, Nr. 1 - 59
Pranešimas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Akvakultūra“ (toliau – Priemonė) veiklos sritį „Investicijos į akvakultūros įmones“. Paraiškos pagal Priemonės veiklos sritį „Investicijos į akvakultūros įmones“, kai prašomos paramos suma ne didesnė kaip 174 000 litų, priimamos iki 2010 m. gruodžio 10 d.

Povilas555
20-07-2011, 15:51
ES dengia 60 proc

Rolandas
20-07-2011, 15:53
Povilai, yra įvairių programų, net 95 ir 100% (ta pati šamų Draverna).
Štai šiandien per radiją girdėjau Aplinkos ministerija gavo netikėtai milijardus, labai laukia pasiūlymų kur išleist. :)
Reikia pasirinkt kokią saugomą rūšį ir paskubėt parašyti projektą/pasiūlymą. 3 - 5 metus "atvargsi" su programa, o paskui paimsi dar kokią rūšį papildomai ar visai.

Povilas555
20-07-2011, 15:55
galbūt, senai domėjausi jau :)

Sartorius
20-07-2011, 16:00
Čia 2011 ES paramos priemonių grafikas: http://www.nma.lt/get_file.php?file=eH BYTDE4alVsZHVYWkppcX g2ekhyV3VSbTlISG9HNl hhR1JzMGNla3hWJTJGR3 pwWFl5TVpvMUphWW02Yk haTWFrYnMlMkJXeE1aaW I2Tm5aV3pTeFklMkZIbH BQUG1OQ2N4NVhZbFdSc3 FwbWJ4NSUyQmN6c2ZJbE thWlpXaWNtODdFbkpPVm 1aNlhuSnVhbFpsb1kydV h4cVNYbVc2ZGxjckhwWn FYWnB4c3pzV2JtWkdiMm NpU21zWm8xSldZYUc3SW NKbyUzRA==

Dar321
20-07-2011, 20:48
Šiek tiek domėjaus šansais po klubo vėliava sukurpt kažką panašaus į Drevernos mokymo centrą (rėmimas iki 100%), tai gavau info, kad jau prieš ~mėnesį paraiškų pateikta gerokai virš skiriamų poros limonų tam reikalui - http://www.infolex.lt/ta/67004 o paraiškos šiemet priimamos nuo birželio iki rugpjūčio 5 d. na ir paramos iš klubiečių nelabai sulaukiau... :(
Tačiau komercijos tikslais remiama iki 60%.

Gedas
20-07-2011, 20:57
Geriau jau daryti iš savų pinigėlių, nors niekam aiškintis nereikės, bet yra kaip yra. Yra rimtų projektų, kur yra rimti pinigai :)

Rolandas
20-07-2011, 22:29
Tačiau komercijos tikslais remiama iki 60%
Na ir puiku. Kiek teko susidurt, girdėt tie kurie jau įvykdė ir vykdo projektus, tai tie 40% nueina iš savų lėšų į statybinę dalį (kur neapsimokėtų naudoti rėmimo lėšas), o 60% rėmimas panaudojamas įrangai įsigyti. Ir jei suderinama taip, kad sugrįžimas lėšų kas ketvirtį, tai labai sutrumpėja bankinės paskolos laikas, tuo pačiu procentai arba viskas įsigyjama prieš pat termino galą, vienu ypu - bankinis terminas labai sutrumpėja, jei nepakanka savų lėšų.

jonis
22-07-2011, 20:51
Na pagaliau gavau žadėtą projektėlį, apie 28 lapus, tiesa reik pasakyti, kad jis yra 2007m jau veikiantis (tai patikrinau savo kanalais) pasiskaičiau ir galiu pasakyti - labai išsamus, auginimo procesas, veisimo procesas aprašyti labai smulkiai, net iki vaistų pavadinimų ir dozių, paimant ikrus, juos apvaisinant, jei kam bus įdomu smulkiau aprašysiu atskirai, dabar paminėsiu tik tai kuo tas projektas sudomino, o gi tuo, kad jį (projektą) užsakė kaimo bendruomenė, ne koks pavienis fermeris, tačiau su ES parama. Šoką sukėlė paskutinis lapas, vadinamas sąmata, o įpač paskutinė eilutė "iš viso" pamačius skaičius 183685,36Lt (be PVM) kaip mat prablaivėji ir jau nelieka tokio dydelio noro verstis tokiu bizniu ir auginti tas žuveles...

Nilas
22-07-2011, 21:36
Šoką sukėlė paskutinis lapas, vadinamas sąmata, o įpač paskutinė eilutė "iš viso" pamačius skaičius 183685,36Lt (be PVM) kaip mat prablaivėji ir jau nelieka tokio dydelio noro verstis tokiu bizniu ir auginti tas žuveles...
Reikia kritiškiau pažvelgti į šiuos skaičius. Kadangi pinigai europiniai, tai skaičiukai gali būti papūsti tam, kad visos pusės gerai uždirbtų. Juk pas mus ir lauko tualetai už pusę milijono statomi. Reikia įvertiniti ir tai, kad matyt už tokią sumą yra diegiama rimta gamybos linija, orientuota į rimtą produkcijos kiekį, naudojama sertifikuota įranga. Todėl nesistebiu, kad skaičiai tokie. Pavyzdžiui kažkada domėjausi URS įrangos kainomis, tai kai paaiškėjo, kad plastkinis 400l URS "bliūdas" kainuoja 1200 Lt truputį nusileidau ant žemės. Nemanau, kad plastiko gabalas gali būti tiek vertas. Todėl realiausi šansai viską daryti savaip ir ieškoti paprastesnių sprendimų. Manau, kad realiai neblogą sistemėlę gebančią užauginti keletą tonų žuvies (išskyrus veisimą) galima susikonstruoti už 10 kartų mažesnę kainą. Bet aišku verslo reikalai gali dėl to pasidaryti sudėtingesni.

jonis
22-07-2011, 22:31
Taip visiškai sutinku su tuo, ateityj turėsiu galimybę pabuvoti to projekto ūkyje, o artimiausiu laiku bandau, pagal aprašyme duotas markiruotes, rasti įrangą internete ir pasižiūrėti kiek gi ji ištikro kainuoja, pirmieji įspūdžiai - tikrai atitinka kainos, tiek projekte tiek realiam pardavime, patikrinau, kol kas tik brangiausius dalykus, tokius kaip UV lempas, jų filtrus valdymo blokus, oxygen generatorius, žuvų auginimo bliūdus ir t.t. Beabejo ten pvz. tų bliūdų net 24 vnt. Tai tikrai rimtas projektas. Aš turiu projektą rankose, o diena skambinau to rajono laikraščio darbotuojam, tai jie sakė pernai jau rašė straipsnį su nuotraukom kaip gaudo ten išaugintas žuvis. Sąmata atbaido, o tokios žinios kaip ir skatina...

Nilas
23-07-2011, 01:04
Bet pripažinkim, kad sprendimas steigti tokią įmonę jiems buvo teisingas. Visgi kaip suprantu finansavimą gavo. Tokio kalibro cechiukas jau gali rinkoje konkuruoti, reiškia nebankrutuos po pusmečio. Čia kaip pavyzdį galima žiūrėti į kiaulių auginimą, jei keltum tikslą auginti 10000 kiaulių, vadinasi ir samata būtų atitinkamai milijoninė. Jei kaip eilinis ūkininkas nuspręstum auginti 5 bekonus, tada startuotum su keliais šimtais litų. Mano supratimu bet koks gyvulinis verslas eitų į panašius skaičius.
Aš šiuo atveju įsivaizduoju taip, kad jei namų sąlygomis įsirengti nesudėtingą URS dėl savęs (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?173-URS-500-kg-metus-ferma.-Afrikinis-%C5%A1amas-Clarias-gariepinus.)kainuotų apie 6000, tai gvildenant bendro projekto idėją įsivaizduočiau, kad reikėtų galvoti apie sistemėlę iki 20 000 samatos neskaitant patalpų statybinių kaštų (jei reiktų rekonstruoti arba statyti patalpas). Manau, kad tokioj sistemoj rezervuarus galima gamintis patiems arba pritaikyti iš kur nors. Pirkti tiktai siurblius, vamzdžius, būtiniausius filtrus, +generatorių kokį nors. Net ir tokiu atveju, mano įsivaizdavimu, turėtų eiti kažkaip apsiforminti kaip smulkiajam verslininkui. Nes jei bobutė gali pardavinėti pieną, sviestą, kiaušinius turguj ir gauti pinigėlių, tada ir tą žuvį turėtų eiti kažkaip realizuoti. O paramos gal reiktų ieškoti per visokias verslo ir užimtumo skatinimo programas, fondus.

Rolandas
24-07-2011, 09:55
Šoką sukėlė paskutinis lapas, vadinamas sąmata, o įpač paskutinė eilutė "iš viso" pamačius skaičius 183685,36Lt (be PVM) kaip mat prablaivėji ir jau nelieka tokio dydelio noro verstis tokiu bizniu ir auginti tas žuveles...
Ar tai didelė suma? Dengia 60-80%, nuo kg produkcijos grįžta >5Lt, t.y. 20t kasmet 100k grąža. Du metai ir atspirko, net neskaičiuojant rėmimo. Kur geriau būna žemės ūkyje, gamyboje?
O jei jau apie kainas, nors tema apie sanbūrio organizavimą, ;) tai rimtesnio inkubatoriaus be 1/4 milijono nepastatysit. 100 tonų produkcijos (su mažesne sunku pastoviai aprūpinti klientus, organizuoti rimtesnį perdirbimą), be >milijono nepastatysit.
Grįžkim prie hobio, kur apie pusę įrengimų ir beveik visus montavimo darbus galima patiems atlikti.

Sartorius
25-07-2011, 08:30
Neįtikėtinai geras atsiperkamumas, tokų verslų dieną su žiburiu nerasi :)
Bet prieš lipant su kažkuo į verslą, būtų neblogai patikrinti dalyvių suderinamumą mažesniame (garažiniame) projekte.

Rolandai, geriausi verslininkai - hobistai!
Jie daro verslą iš meilės, o ne dėl pinigų (pinigai ateina, jei meilės būna įdėta pakankamai :)).
Jobs'as pirma kompa irgi garaže surinko!

Povilas555
25-07-2011, 10:17
Partnerių skaičius versle turėtų būti kuo mažesnis, sakau iš patirties, ten kur pinigai draugystė nelabai gali būti, kiekvienas žmogus skirtingas ir turi savo nuomonę, kas kartais trukdo priimti reikalingus sprendimus.

jonis
26-07-2011, 08:04
Labas! Nebarkit smarkiai, kad man suma pasirodė perdydėlė, :) tiesiog manau pradžiai, be patirties, toks variantas visiškai netinkamas, kas liečia susibūrimo, tai čia nuskambėjo labai gerų idėjų, kaip jau buvo kalbėta, gal ir kitose temose, apie pabandymui skirtą mažesnę sistemą, (auginimas sau), tai manau visiškai tinkamas biznelis, bet kaip tai nuo kalbų reik pereit prie veiksmų, susitikimų, kokių tai sutarčių, isipareigojimų...:)

Sartorius
26-07-2011, 11:08
joni, užsakinėk stalą kokiame bare ir kviesk susibėgimui, va tau ir pirmas veiksmas :)

jonis
26-07-2011, 16:53
Na gal ir teisingas veiksmas būtų,:) tik negaliu šiuo metu ant saves paimt tokios iniciatyvos, mano interesas šioje srytyje toks; turiu patalpas ir jei iki metų galo jų neparduodu, bandau juose ką tai daryti kitą sezoną, ar tik savo jėgomis, ar su bendraminčiais, o jei parduodu - tuomet netenku patalpų, bet galėsiu prisidėti finansiškai, tuomet tikrai būsiu subrendes tokiam veiksmui, ...

Pikulis
26-07-2011, 19:57
Blin verslas... Jei darot, tai darykit, o ne bandykit daug ka ant kitu peciu suversti. Siaip verslo neuzsuksit, nebent tik savom reikmem, nes viskas ne taip paprasta. O jei jau norit kazka uzsukt, tai reikia specifines rusies ir nebrangiai pardavinet, bet tai neimanoma. Reikia didelio noro, pasaukimo tam, o pelno tiketis tik po kokiu 3-5 metu.

Rolandas
27-07-2011, 10:56
Aš irgi laukiu kur kada ateiti šnektelt. ;)

jonis
27-07-2011, 20:49
Kaž kam kantrybė truko :)) mano nuomone nuo kalbu iki tikro verslo labai nemenkas kelias, mes kol kas tik kalbų lygije, kalbamės ir po truputi pradedam suprasti "kas, kuo kvėpuoja".

Rolandas
27-07-2011, 21:07
Kas kuo kvėpuoja, gerai suprast kai susitiksim, pamatysim viens kitą, prisistatysim.
Ir net jei nesigaus kažko tokio, tai bent jau pasidalinsim informacija, smagiai praleisim laiką bendraminčių ratelį, kaip Sartorius pirmoje žinutėje minėjo.
Galim pasiruošt namų darbus kiekvienas ateisiantis:
Ko noriu, tikiuos?
Ką galiu, ką moku?
Ką norėčiau daryti, o ko tikrai ne.
Kada, kur ir už kiek? :)

jonis
27-07-2011, 22:22
Palaikau Rolandą, negaliu atsakyt tik į paskutinį klausimą :))

Dar321
27-07-2011, 23:30
Tai gal siūlykit datą ir laiką susibėgimui, kad ir toj pačioj tavernoj - "Būsi trečias" Totorių g. 18, Vilniuje...

jonis
27-07-2011, 23:40
Geras sumanymas, parašom kas kada norėtų ir susibėgam, aš pvz. atostogauju, galiu bet kokią dieną, bet kokiu laiku.:)

Rolandas
28-07-2011, 08:27
Aš negaliu ateinantį sekmadienį-trečiadienį tikrai. Kitomis dienomis prisitaikysiu. Vakare geriau.
Dar, kiek yra patirties, žinau, kad po susitikimo, priėmus sprendimus, reik neatidėliot, nes delsimas labai atvėsina.
Rimtus darbus pradėti, man patogiau būtų spalio mėnesį. Pasiplanuoti, pasidėlioti - kuo anksčiau, tuo geriau. Bet susitiksim, pamatysim.

Sartorius
28-07-2011, 10:55
Rolandai, o trečiadienio vakaras tau netinka?
Aš kitą savaitę nuo trečiadienio negalėsiu.
Gal rytoj, ne labai vėlai susibėgam?

Rolandas
28-07-2011, 20:45
pasispausiu grįžt anksčiau, tiks ir trečiadienis, jei kitiems tinka.
Būsiu trečiadienį 19:00 vietoj

Sartorius
29-07-2011, 08:25
Trečiadienį nuo septynių, prisijungsiu.

Dar321
29-07-2011, 08:51
Matyt ir aš užsuksiu...

Tarp kitko, kątik skambijau Drevernos "mokymo ir konsultacijų centro" direktoriui - jų "mokymo projektas" jau baigtas ir dabar užsiima tik šamų auginimu... Jopinroza, tararai... Juk tokie "projektai" privalomi vykdyti minimum 5 metus, o čia nė poros metų nereikia.
Kuri asociaciją, jami 100% NMA finansavimą ir po metų jau "įsisavinęs" visus pinigus, varai komercinį versliuką pilnu tempu... Kaip jums toks "verslo planas"?.. ;)
http://www.ve.lt/naujienos/jura/lietuvoje-mokomasi-auginti-net-afrikinius-samus-460446/,page.1

Rolandas
29-07-2011, 09:33
Kaip jums toks "verslo planas"?
Normaliai. URS liko? Liko. Žuvis auginama? Auginama. 4 mokymai ir vienas išvažiuojamasis seminaras buvo? Buvo. Gražus straipsnis buvo? Buvo. Ko dar reik?
Nepatiks jam auginti žuvis, parduos visą URS arba komponentus už grynus. Daugiau pusė Lietuvos taip "išgrynina" EU aurikus, todėl norma ir normaliai :))

Kuri asociaciją, jami 100% NMA finansavimą ir po metų jau "įsisavinęs" visus pinigus
jau biškį vėluoji, driekiasi eilė prie kasos. Reiks labiau pasistengt. O anksčiau LT baudas net gaudavo, kai pinigai buvo neišnaudojami. :)

Dar321
29-07-2011, 09:48
Klausiau jo dėl ekskursijos (pasakiau, kad akvariumistai iš Vilniaus nori paveizėt kaip tai atrodo) - prašė parašyt el.laišką su norais ir kontaktais ir žadėjo rugsėjo/spalio mėnesį pakviest...
Dabar pats ne LT (matyt kokiuos kanaruos poilsiauja už jevrosojūzo babulkas)...

Rolandas
29-07-2011, 10:00
Dariau, nevaryk ant žmogaus. Jei jis išpildė konkurso sąlygas, ne jis kaltas, ne jis tas sąlygas nustatė. ;)

Dar321
29-07-2011, 12:22
Aš ant jo nevarau, o tik sakau, kad galima bandyt pasinaudoti tokiom konkurso sąlygom... ;)

jonis
29-07-2011, 18:45
Malačius vyras, laiku sukruto, nors aš nelabai tikiu, kad Lietuvoj padarė taip jau viską be "gerų dėdžių" pagalbos, manau neverta per daug varvinti seilės dėl paramos ar fondų
... driekiasi eilė prie kasos. ...
Visiškai su tuo sutinku.

Fumitus
02-08-2011, 13:36
sveiki
gal gavę pakvietimą į Dreverną prie savo grupės prijungtumėte ir kelis bendraminčius iš Kauno?

Pikulis
02-08-2011, 22:46
Kiek supratau, tai Kaunas akvariumistų miestas Lietuvoje nr.1 ;D

Dar321
03-08-2011, 11:33
pasispausiu grįžt anksčiau, tiks ir trečiadienis, jei kitiems tinka.
Būsiu trečiadienį 19:00 vietoj

Šiandei trečiadienis...
Tikiuosi, nepamiršot susbėgimo?..

Vorr
03-08-2011, 12:37
Na, pasistengsiu kaip nors pasiekt tą kavinę:) Aišku, paskutinį syk kai buvau, tai pašaudė ten truputį, bet gal nebebus tokių bajerių :)
p.s. gal netyčia kas pro Baltupius/Jeruzalę važiuos, truputį problematiška dabar, kai mašina sugedus nusigaut :)

Rolandas
03-08-2011, 21:44
gal gavę pakvietimą į Dreverną prie savo grupės prijungtumėte ir kelis bendraminčius iš Kauno?
Susitikimo metu sutarėme suorganizuoti kelionę į vieną, kitą įdomesnę URS.
Manau, pavyks rudenį. Neperjunkite kanalo, sekite naujienas. :)

Fumitus
04-08-2011, 07:38
kabėsiu ant laido ;)

studentas
10-08-2011, 17:46
Sveiki visi, vos nagų iki alkūnių nenusigraužiau, kad anksčiau i šį forumą neužsukau ir susitikime nedalyvavau :( Ar jis ivyko? Kaip praėjo?

As pats URS susidomėjau neseniai, tačiau spėjau sudalyvauti pasutiniame Drėvernos seminare, idėja ir seminaras patiko, pasakojo apie viską atvirai, bet, nesileidžiant į plonybes, patikėkit jam irgi su ta šimtaprocentine parama ir pačiu verslu ne viskas iš pradžių taip puikiai ėjo. Aš pats užsikabliavau, entuziazmas begalinis, tik kaip ir visiems laiko stygius ir finansai neberibiai. :) Dabar patalpas irenginėju šiam reikalui, tačiau be seminaro ir knygos apie Šamų auginimą daugiau mazai ką išmanau. Jei dar organizuosit susitikimą ir as, esant galimybei, noreciau prisijungti. :)

jonis
12-08-2011, 09:05
studentas sveikas! Kokias ir kaip patalpas ruoši? Domiuosi šia tema. Atsiprašau ir labai apgailestauju, :( kad nepapuoliau į susitikimą, kaip tik tomis dienomis išvažiavau į kaimą :( ... Norėčiau daugiau sužinoti apie sprendimus priimtus susitikimo metu, ar tik ekskursija?

studentas
12-08-2011, 10:22
Dėl patalpų, tai nieko ipatinga. mūrinis 45 m2 garažas, apšildau 10cm vata ir putų polistiroliu Ieškau irangos kad ją turint būtų galima planuot jos išdėstymą, kanalizacija ir pan.

Rolandas
14-08-2011, 09:46
Norėčiau daugiau sužinoti apie sprendimus priimtus susitikimo metu, ar tik ekskursija?
Ieškom patalpų.
Ruošiu sąmatą
Vertiname savo finansines galimybes.

Rugsėjo pradžioje dar kartą susitiksime.

Fumitus
22-08-2011, 13:52
gal po truputėtli aiškėja sąmatos suma?

jonis
02-09-2011, 19:05
Rugsėjo pradžioje dar kartą susitiksime.
Rugsėjis lyg ir prasidėjo, kaip su susitikimu? Antro tikrai nenoriu praleist, kaip sekasi su patalpų pajėška, finansais gal jau yra kokie rezultatai?

Rolandas
03-09-2011, 09:52
Manau, jei projektas pajudės, tai apie rezultatus būtinai pranešim. O apie kiekvieną judesiuką eigoje, būtų ir per daug smulkmeniška ir kai kuriuos jautrius komercinius reikalus, viešinti būtų nekorektiška.
Žodžiu, kai kas eigoje bus aptaku, be kai kurių, nesvarbių skaičiukų, detalių, sorry. :(

Rolandas
13-09-2011, 08:31
Gal jau laikas susibėgt?
Siūlykit darbo dieną po darbo. Galiu kasdien.

Sartorius
13-09-2011, 09:38
Man tiktų ateinančios sav. antradienis (20d.), kitom dienom šią ir kitą savaitę negalėsiu.
Kitaip, tik nuo 26d.

Dar321
13-09-2011, 10:07
Aš bandysiu prisitaikyt bet kurią dieną.

Rolandas
13-09-2011, 10:11
Antradienį 20d 19val "Būsi trečias" Totorių g. Vilniuje būsiu.
daugiau čia (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?511-VI-susitikimas-Vilniuje&p=4765#post4765)

Dar321
13-09-2011, 12:58
99% kad būsiu

ORMAS
13-09-2011, 15:59
Pasistengsiu būti

zeBeawer
14-11-2011, 20:35
na kaip vyksta procesas? manau mintimis ir techninėmis žiniomis (ne apie žuvis) tikrai prisidėčiau ir aš

Ĺ aras
02-04-2012, 17:15
Sveiki optimistai kaip sekasi,ar procesas pajudėjo.Man būtų idomu minimalių pajėgumų URS žuvelių paauginimui, tvenkinio įžuvinimui nst tik pradedu,o kainos žuvelių kandžiojasi.Sąlygas galėčiau susikurti tik norėtusi žinoti minimum pajėgumus ir samatą.

Rolandas
02-04-2012, 18:03
Užgeso reikalas, bet pora žmonių realizavo idėją patys vieni, kiek žinau. ;)

Ĺ aras
02-04-2012, 18:11
Gal konkrečiau?

studentas
02-04-2012, 18:47
Aš jau einu prie pabaigos. Kaip tik šian atsivežiau biofiltrą. Kitą savaitę tikiuosi jau plaukios negriukai. :) Kai viską paleisiu įkelsiu nuotraukas.

Rolandas
02-04-2012, 18:52
Labai laukiu rezultatų ir foto.
Sėkmės ;)

Don
23-10-2012, 21:24
Na va. Auksinė forumų taisyklė, kurios daugelis nepaiso (aš irgi, dovanokit) - "neužvedinėk naujos temos, kol neperskaitei ankstesnių". O pasirodo buvo reikalas ir entuziazmas buvo. Kur šuo pakastas? Mentalitete bėda ar praktiniai dalykai?

Nilas
23-10-2012, 21:43
Na va. Auksinė forumų taisyklė, kurios daugelis nepaiso (aš irgi, dovanokit) - "neužvedinėk naujos temos, kol neperskaitei ankstesnių". O pasirodo buvo reikalas ir entuziazmas buvo. Kur šuo pakastas? Mentalitete bėda ar praktiniai dalykai?

Na kaip pasakytų mūsų Seimo "šviesuolis" Stoma - turbūt iniciatorių chemija nesusiderino. :) Jokia komanda nėra suformuojama mechaniškai, reikia laiko, kad susirinktų tikrai tam reikalui pasišventę žmonės. Galbūt kai kurie įpuolė į tą reikalą vedini pirminio entuziazmo. Aš tai vadinu "degtuko efektu" - kol pirminė entuziazmo siera dega, tol norisi kalnus nuversti, bet paskui... tas būdinga labiausiai šių dalykų naujokams. Aišku, kai kas atstovėjo iki galo ir jau kažką turi. Idėja apie kooperavimąsi bendram projektui visuomet yra gyva, norisi pernelyg neskubant suburti bendraminčių grupę, kad būtų galima priimti konstruktyvius sprendimus.