PDA

Žiūrėti pilną versiją : Eršketas - Acipenser sturio

Sartorius
16-06-2011, 18:29
Sveiki,
Ar kam teko savo dekoratyviniame tvenkinyje auginti eršketus?
Įdomu sužinoti apie rezultatus, pasidalinkit.
Tiesiog noriu įleisti keletą, bet nežinau ar jie gali peržiemot kaip auksinės ar koi karpiai.
Dėkui už informaciją.

gede
12-11-2011, 12:24
Nejaugi mums teks(lemta) tapti "pionieriais" šioje srityje? Nieks-nieko?

Rolandas
12-11-2011, 12:27
Taip, gali.
Eršketai netgi naudingi dekoratyviniame tvenkiny, nes sukelia dugno nuosėdas, kurias greičiau paima filtrai ir nesikaupia tvenkinyje.
Žiemos, jei užteks deguonies ir bus pakankamai įmitę pagal savo amžių.
Ligoms atsparūs.

Sartorius
17-07-2012, 13:29
Beskaitydams temas "linkų/šamukų... paauginimas namų sąlygomis" nusprendžiau ir aš pamėginti :)
Prieš pusantro mėnesio nusipirkai Stalmoj trejetą eršketukų, na tokie miniatiūriniai po 15 gr.
Parduotuvėje nieks nesugebėjo paaiškint kas tai per eršketai, teks palaukti kol užaugs, tada matysim.
Suleidau į bergždžią "žiemojimo" akvariumą. Vienas (juodas) kažkaip keistai elgėsi, vis bandė išlyst iš vandens arba mirties kilpas suko, supratau, kad nebegyvens ilgai, taip per 6 savaites ir nepaaugo. Kiti du (balti) normaliai maitinosi ir gerokai ūgtelėjo, dabar sveria beveik po 100gr ir siekia vos ne 30cm.

Prašom susipažinti:

3107
3108
3109

doms
17-07-2012, 17:57
Beskaitydams temas "linkų/šamukų... paauginimas namų sąlygomis" nusprendžiau ir aš pamėginti :)
Prieš pusantro mėnesio nusipirkai Stalmoj trejetą eršketukų, na tokie miniatiūriniai po 15 gr.
Parduotuvėje nieks nesugebėjo paaiškint kas tai per eršketai, teks palaukti kol užaugs, tada matysim.
Suleidau į bergždžią "žiemojimo" akvariumą. Vienas (juodas) kažkaip keistai elgėsi, vis bandė išlyst iš vandens arba mirties kilpas suko, supratau, kad nebegyvens ilgai, taip per 6 savaites ir nepaaugo. Kiti du (balti) normaliai maitinosi ir gerokai ūgtelėjo, dabar sveria beveik po 100gr ir siekia vos ne 30cm.

Prašom susipažinti:

3107
3108
3109

Tam juodam šakes, neturi būt toks kūdas. Sužeistas arba sergantis matyt. Prieš porą metų pas mane vienas toks upėtakis buvo, gale vasaros vieni kaulai liko, poto dingo.

gede
17-07-2012, 23:29
O kažin kokie(kokios rūšies) erškėtai, maximos akvariumuose plaukioja? Pardavėjų klausti,- kažkaip nė nesinori jų smegenų apkrauti kosminiais klausimais ;) . Nieks iš maximkos nepirkot? Ten jau tokie nemenki...

Nilas
17-07-2012, 23:45
O kažin kokie(kokios rūšies) erškėtai, maximos akvariumuose plaukioja? Pardavėjų klausti,- kažkaip nė nesinori jų smegenų apkrauti kosminiais klausimais ;) . Nieks iš maximkos nepirkot? Ten jau tokie nemenki...

Maximoj didžioji dalis būna sibiriniai, nors pasitaiko ir sterlių.
Beje, džiugu dėl Sartoriaus daromo eksperimento, įdomu bus stebėti tolesnę eigą.

Sartorius
22-08-2012, 15:36
Temą apie savo eršketus perkeliu į naują diskusiją (http://www.akvariumas.lt/showthread.php?994-Albinosinė-sterlė-(Acipenser-ruthenus)&p=11756#post11756).
Paaiškėjo, kad mano eršketai yra albinosinės sterlės Acipenser ruthenus.